МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cуть "сили народу" проти "влади бандюків"

07/26/2004 | Shooter
З ефіру Юща на 5 каналі.
Коротко, змістовно, влучно.

Не знаю - чим Свистовичу не подобається. ;)

Ми дійсно говоримо про різні два вибори, про різні дві України. Кандидат від влади, незалежно від того, яке у нього прізвище - чи Янукович, чи Медведчук, наприклад, чи Суркіс, чи Кучма, це люди, які уособлюють Україну з найнижчою зарплатою по всьому бувшому Радянському Союзу на сьогодні, найнижчу пенсію в Європі, це кримінальна влада, це країна, де не працює закон, це країна, де небезпечно працювати, до речі, журналістом, і відчувати верховенство права, і свободу, свободу слова, і свободу вибору в тому числі.
Оце є одна Україна, оце таку Україну зробила ця влада, це не моя Україна. Я переконаний, якщо ми говоримо про добробут, про боротьбу з бідністю, якщо ми говоримо про законність, свободу, щоб не крали Криворіжсталь, щоб не крали "УТЕЛ", щоб не крали Одеський припортовий, щоб зарплата, пенсія, стипендія і таке інше були в Україні, принаймні, найбільша серед країн СНД, оце друга Україна. А різниця між цими двома Українами, це інший тип влади. Одна влада, яка працює по поняттях, друга, яка працює по закону і на благо нації. Власне кажучи, я б так прокоментував, що нас різнить.

Відповіді

  • 2004.07.26 | Михайло Свистович

    Re: Cуть "сили народу" проти "влади бандюків"

    Shooter пише:
    > З ефіру Юща на 5 каналі.
    > Коротко, змістовно, влучно.
    >
    > Не знаю - чим Свистовичу не подобається. ;)

    Читайте уважніше Свистовича ;) Він написав ЧИМ
  • 2004.07.27 | Максим’як

    Re: Повний текст інтерв’ю на 5 канал.

    Віктор Ющенко: Україна, яку зробила чинна влада, це не моя Україна
    26-07-04

    “Декілька днів тому один з журналістів поставив мені запитання і каже: крім судимостей, вас щось відрізняє від Віктора Януковича? Сьогодні ми дійсно говоримо про різні два вибори, про різні дві України. Кандидат від влади, незалежно від того, яке у нього прізвище - чи Янукович, чи Медведчук, чи Суркіс, чи Кучма - люди, які уособлюють Україну з найнижчою на сьогодні зарплатою по усьому колишньому Радянському Союзу, найнижчу пенсію в Європі, це кримінальна влада, це країна, де не працює закон, це країна, де небезпечно працювати, де немає верховенства права, свободи слова і свободи вибору. Оце - одна Україна, оце таку Україну зробила ця влада, це - не моя Україна”, - заявив Віктор Ющенко у програмі 5 каналу “Час пік” минулої неділі.

    “Якщо ми говоримо про добробут, про боротьбу з бідністю, якщо ми говоримо про законність, свободу, щоб не крали Криворіжсталь, щоб не крали "УТЕЛ", щоб не крали Одеський припортовий, щоб зарплата, пенсія, стипендія були в Україні, принаймні, найбільшими серед країн СНД, оце - друга Україна. А різниця між цими двома Українами - це інший тип влади. Одна влада, яка працює “по поняттях”, друга, яка працює по закону і на благо нації”, - наголосив Віктор Ющенко.

    Відповідаючи на питання журналіста про те, чи з наближенням дати виборів зростає загроза особистому життю Ющенка, він відповів, що “знаю одне: ця влада не буде гербувати нічим, тому що вона знає параграф номер один. І він полягає у тому, що чинна влада ні за яких обставинах чесно виграти президентські вибори не може”. Ющенко додав, що знає про те, що його життя “знаходиться під прицілом”. “Але це мене не лякає, це мене не зупиняє, бо я переконаний в тому, що на карту поставлена не моя доля, не доля моїх п'ятьох дітей чи моєї родини. Власне кажучи, зараз змагаються дві України, зараз змагаються добро і зло. А зло, воно не лагідне, воно не ніжне, але воно не сильне і це те, що переконує в тому, що мій вибір, вибір моїх колег за вільну, заможну і демократичну Україну, це вибір правильний”, - наголосив Віктор Ющенко.

    Коментуючи висловлювання Кучми про те, що “ці вибори будуть найстрашніші в історії України, найжахливіші”, лідер “Нашої України” наголосив, що це прозвучало з вуст гаранта Конституції, порядку. “Це комплімент для дій влади. Влада буде все роботи, щоб зігнорувати ваше виключне право - право вибору”, - додав Ющенко.

    Він наголосив, що кожен громадянин повинен пам'ятати, що “демократія дійсно твориться, ліпиться мільйонами рук”.

    Повний текст інтерв’ю:
    http://www.razom.org.ua/viewnews/media/14377
    Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка



    Віктор Ющенко: Я переконаний у своїй перемозі
    26-07-04

    Роман Скрипін: Зазвичай у цій студії ми маємо по кілька гостей, дискутуємо з найважливіших тем, які ми можемо обрати з подій, які відбуваються на тижні. Але вибори наближаються, і це для нас значить дуже прості речі. Як ідеться в рекламі на "5 каналі" - мусить бути свідомий вибір незалежної країни. Отже, тема сьогоднішньої програми - президентські вибори-2004. Гість в студії - кандидат в президенти Віктор Ющенко, людина, яка дуже рідко буває в цій студії, на диво.

    Добрий вечір, пане Вікторе, раді вас побачити. На численні наші прохання і так само прохання глядачів, і нарешті бачимо вас в цій студії. Нагадаю, що у празькій студії ми маємо співведучого програми "Час пік" Олександра Народецького. Пане Олександре, теж добрий вечір, вітаю вас. Чекаємо питань і від вас, а глядачам можу нагадати, що наша програма є інтерактивною, в тому плані, що ви можете набирати телефон і безпосередньо ставити питання до Віктора Ющенка.

    Я хотів би почати з питання досить простого і, якщо простежити за інформаційними потоками останнього часу, після досить ефективного самовисунення в президенти Віктора Ющенка на "Співочому полі", що відзначило дуже багато спостерігачів, як це відбувалося, затяжний період мовчання. Чому? Немає що сказати людям чи якась хиба в передвиборній кампанії?

    Віктор ЮЩЕНКО: Ні, це були десять днів такі досить динамічні, у мене були поїздки по двох областях, які я зробив, і по двох областях, які я не зробив. В зв'язку з тим, що була трагедія на Краснолиманській шахті.

    Роман СКРИПІН: Люди, які дивляться телевізор, уважно дивляться, я боюся, що вони не помітили те, що Віктор Ющенко взагалі пересувається Україною і робить якісь заяви.

    Віктор ЮЩЕНКО: Це окрема розмова про наш телевізор, що він показує, що він не показує. Тому це проблема не моя.

    Роман СКРИПІН: А вас не лякає ця інформаційна блокада, як ви збираєтеся прорватися?

    Віктор ЮЩЕНКО: Лякає - це не те слово, розумієте, я, як громадянин і як кожний з сорока восьми, хотів би знати, що відбувається в країні, які є сили, що вони пропонують, які змагання, а не війна і таке інше. І коли тобі цієї інформації не дають, об'єктивності не дають - це не ляк для мене, це проблема громади, це проблема суспільства. Коли з одного телевізора провладні канали говорять тільки те, що треба трьом родинам чути, це проблема нації, це проблема журналіста.

    Роман СКРИПІН: Це проблема не року, навіть, не двох, це проблема кількох років. І тим не менше, українці роблять свій свідомий вибір в таких умовах. Про це говорять, скажімо, парламентські вибори. Якщо говорити про вашу передвиборчу кампанію і програму, зокрема, яка називається "Десять кроків назустріч людям", опоненти називають її досить популістською. Мовляв, реалізувати на практиці її важко. Що ви можете сказати?

    Віктор ЮЩЕНКО: Ви знаєте, я економіст і хочу стверджувати, що якщо тема іде про економіку, то можна дуже легко, дуже швидко дати відповідь на те, як зробити стабільний ріст, на базі його вирішити проблеми зайнятості, робочих місць, наповнення бюджету, різних соціальних програм і таке інше. Другими словами, для математиків, для економістів це як лінійна креаційна залежність. Як через економіку росту вирішити левову частину тих проблем, які сьогодні не вирішуються.

    Але при умові, що влада не краде, що влада чесна, що вона не займається шарлатанством, маніпуляціями і такими іншими речами. А тому, "Десять кроків" з'явилися з одного бажання, я хочу, щоб кожна людина, коли перед нею стоїть питання - якою бути Україні через рік, через два, щоб вона легко і свідомо розуміла, як це можна зробити. Бо ми можемо зачаровані бути Чехією, Литвою.

    Але чому завжди опускаємо руки, коли мова заходить про Україну? От я цим хотів зробить виклик того, що, знаєте, це хороший приклад, якою повинна бути Україна. І як вирішується тема безробіття, наприклад, тих семи мільйонів, які, як перекотиполе по всьому світу шукають роботу для себе і утримують родину. Одним словом, цим я хотів сказати, що це є конкретний, послідовний крок.

    Роман СКРИПІН: Я думаю, що бажаючі можуть знайти цю програму. А якщо говорити про популізм, зокрема, говорять про ці п'ять мільйонів робочих місць, де їх взяти?

    Віктор ЮЩЕНКО: Якщо ви звернетесь до статистики 2000 року, мій уряд зробив 470 тисяч робочих місць за дванадцять календарних місяців. Але тоді ми темпи економічного росту зробили 6,4 відсотка. В 2001 році в першому півріччі - 9,2 відсотка. Я переконаний: якщо ми гармонізуємо економічну, фіскальну, бюджетну, митну політику і зробимо дуже прості і конкретні рішення політики дерегуляції - ви будете свідками того, як робочі місця можуть творитися тими темпами, які засвідчені у пункті номер один моєї програми.

    Роман СКРИПІН: Власне, що ми хотіли з боку "5-го каналу", скажу, що у цій студії ми хотіли побачити, насправді, двох кандидатів в президенти і провести теледебати, це в наших силах. І в принципі, думаючи і про сьогоднішню програму, ми таки хотіли бачити, дійсно, в цій студії так само другого основного претендента на президентську посаду Віктора Януковича, ми запрошували цього кандидата в президенти так само, але з боку його прес-служби ми отримуємо, поки що, відповідь наступну: поки ми не будемо правильно висвітлювати діяльність прем'єра Януковича, він на "5-й канал" не прийде.

    І нагадаю, у нас є співведучий у Празі. І хотів би зараз передати слово Празі, Олександру Народецькому.

    Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Пане Ющенко, дозвольте трошки перцю.

    Віктор ЮЩЕНКО: Давайте.

    Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Ваші опоненти, в усякому разі, деякі з них вважають, що ви є ставлеником Америки. Чи вони висмоктали це з пальця, чи все-таки ви в чомусь даєте підстави, щоб вас так називали? Чомусь же вас не називають ставлеником Росії, а Америки називають?

    Віктор ЮЩЕНКО: На моє переконання, це одна із маніпуляцій української політики. Це один із того ряду епітетів, які приставляються до мого імені. Пригадую, як був прем'єром, мені казали - це дуже патріотичний прем'єр-міністр. І це давалось, як образа, тому що, я думав, що якби прем'єр-міністра Франції чи Польщі так назвали, що це патріотичний прем'єр-міністр, це були б компліменти самому прем'єру. Для мене це була, мені виставляли це оцінку, ви знаєте, як він займає позицію невірну.

    У ряду цьому стоять абсолютно надумані питання мови, питання конфесій, які там звинувачують і кидають у сторону чи моїх колег, чи моїх членів команди, це абсолютно не так. І одна із цих тем, це так звана оцінка, що ставленик Америки. Ви знаєте, я не є і це вже багато разів говорив, не є проросійський політик, я не є проєвропейський політик, я не є проамериканський політик.

    Я є український політик, і домінанта у всьому тому, що я роблю, це національний інтерес, а все решта є другорядне. І я переконаний, що так поступають мудрі, свідомі російські політики, польські, брюссельські і таке інше. І тому, знаєте, я це демонстрував багато разів будучи сім років головою Національного банку, ви можете прочитати мої справи. Це робив прем'єр-міністром і ніщо не в силах змінити моєї позиції.

    Роман СКРИПІН: Про вплив Росії на Україну, це річ є незаперечна, тим більше, під час президентських виборів. Які у вас є взаємини з російськими політиками, адже на цьому теж багато є різних спекуляцій? І говорять, що ви там один раз лише мали зустріч з Путіним, на який ви поділились різними враженнями, а Путін, зокрема, про те, як він катається на лижах?

    Віктор ЮЩЕНКО: Неправда. Я з Путіним, здається, чотири чи п'ять разів мав зустрічі, і я розумію, який вплив чинить Росія на ситуацію в Україні. І я його не перебільшую, звичайно, я не хочу його применшувати. Я розумію, що у нас є різні сторінки і багато дуже складних сторінок у стосунках із Росією. Я переконаний, що здорова, демократична еліта, як Росії, так і України бажає ці стосунки мати розвиненими, залишити проблеми позаду. Я переконаний, що відкрита, публічна, прозора політика, а не політиканство, це якраз те, що потрібно для двосторонніх стосунків України і Росії.

    Коли сьогодні на запитання українській громаді - як ви оцінюєте стосунки між Україною і Росією - більше сімдесяти відсотків говорять - вони не є стабільними. Оце призвела до цього ця політика, і я щасливий тим, що, знаєте, у мене в Росії багато друзів, у мене практично щоденно, я хочу підкреслити, в моєму офісі є зустрічі або з представниками ділових кіл, або політичних кіл, або журналістських кіл Росії. Про те, як це висвітлюється і що очікувати надалі - це друге питання. Але я задоволений тими темпами, які...

    Роман СКРИПІН: Відверто говорять, що Москва не зацікавлена у президентові Ющенку лише через те, що Україна тоді буде більш незалежною державою.

    Віктор ЮЩЕНКО: Я переконаний, що Україні потрібна чітка і послідовна політика, яка, я переконаний, потрібна всім нашим стратегічним партнерам. Інша політика - забавляння, підігрування в інтересах двох-трьох родин, я переконаний, що це трагедія.

    Роман СКРИПІН: Є питання від глядачів.

    ГЛЯДАЧКА: Мы поддерживаем кандидата в президенты Ющенко, желаем ему победы от всей души и очень надеемся на это. И вопрос: как он, его команда и оппозиция вообще пытается не допустить использования семи миллионов находящихся за рубежом голосов украинцев, чтобы власть не использовала эти голоса в своих целях? Как можно это не допустить?

    Віктор ЮЩЕНКО: Дуже важливе запитання. Ми поставили за мету дати відповіді на дві позиції: перше, проконтролювати весь виборчий процес за кордоном по всіх етапах, починаючи від формування комісій, спостерігачів, підрахунок голосів, паралельний підрахунок голосів на цих дільницях, екзіт-пул. Одним словом, забезпечити те, що дало б максимальну прозорість для проведення цієї кампанії.

    Цей проект ми виділили в окремий проект, його у нас веде, керівником цього проекту народний депутат Оксана Білозір, її перший заступник Борис Тарасюк, якраз вони ведуть цей проект. Ми відкрили наші представництва за кордоном, через громадські об'єднання українців, вийшли на контакт і, таким чином, бажаємо зараз налагодити дуже тісний діалог із українцями за кордоном і домовитися про всі етапи виборчої кампанії.

    Роман СКРИПІН: Це, власне, Ківалов обіцяв, що всі сім мільйонів можуть проголосувати, хіба що немає законодавчого забезпечення. Тому що люди, таким чином, легалізують своє нелегальне перебування, скажімо, десь за кордоном.

    Віктор ЮЩЕНКО: І це, і не тільки це, тому що дуже мала сітка пунктів для голосування.

    Роман СКРИПІН: Власне, наші глядачі так само хочуть ставити питання, і можу сказати, що в мене є подібне питання, але, все ж таки, перевагу віддам глядачам. Ставте, будь ласка, питання, ми вас слухаємо.

    ГЛЯДАЧ: Пане Ющенко, я звертаюсь до вас з великою повагою до вас. Я хочу, щоб ви назвали хоча б три пункти, які відрізняють вашу політику від політики Януковича?

    Роман СКРИПІН: Власне, я від себе додам до цього питання, воно тотожне. Скажімо, говорять, що якщо читати досить уважно пресу, і там імпонують мені статті Ірини Погорєлової, які називаються "Проект "Антиющенко". Вас постійно, дійсно, намагаються показати таким самим чином, як і влада, тобто, Ющенко з такого самого тіста. Що ви, дійсно, можете сказати стосовно цього?

    Віктор ЮЩЕНКО: Мені декілька днів назад один з журналістів задав запитання і каже: крім судимостей, вас щось відрізняє від Віктора Януковича? Хоча і це уже немало, але, що я хотів би сказати, про що ми говоримо? Ми дійсно говоримо про різні два вибори, про різні дві України. Кандидат від влади, незалежно від того, яке у нього прізвище - чи Янукович, чи Медведчук, наприклад, чи Суркіс, чи Кучма, це люди, які уособлюють Україну з найнижчою зарплатою по всьому бувшому Радянському Союзу на сьогодні, найнижчу пенсію в Європі, це кримінальна влада, це країна, де не працює закон, це країна, де небезпечно працювати, до речі, журналістом, і відчувати верховенство права, і свободу, свободу слова, і свободу вибору в тому числі.

    Оце є одна Україна, оце таку Україну зробила ця влада, це не моя Україна. Я переконаний, якщо ми говоримо про добробут, про боротьбу з бідністю, якщо ми говоримо про законність, свободу, щоб не крали Криворіжсталь, щоб не крали "УТЕЛ", щоб не крали Одеський припортовий, щоб зарплата, пенсія, стипендія і таке інше були в Україні, принаймні, найбільша серед країн СНД, оце друга Україна. А різниця між цими двома Українами, це інший тип влади. Одна влада, яка працює по поняттях, друга, яка працює по закону і на благо нації. Власне кажучи, я б так прокоментував, що нас різнить.

    Роман СКРИПІН: Стосовно оточення, вашого оточення, адже це не останні люди, у мене є питання таке: чи впевнені ви у цих людях? Тому що питань, скажімо, по персоні Юлії Тимошенко більше, ніж відповідей. Юлію Тимошенко постійно хочуть позбавити недоторканості і порушити кримінальну справу. Більше питань по Олександру Зінченку. Стосунки двох Рухів, ПРП і так далі. Що ви можете сказати про своє оточення, а далі уже про персоналії?

    Віктор ЮЩЕНКО: Ви знаєте, про моє оточення знають, мабуть, більше, ніж про оточення будь-якої політичної сили. Тому що ми кожен день під лупою, про нас кожен день знімають фільми, міфи, легенди, провокації і таке інше, кожний день. І тому, знаєте, я не ідеалізую оточення, в тому числі те оточення, яке біля мене. Але я готовий руку і серце своє покласти за тих людей, які сьогодні оточують політичну силу "Нашої України" і партнерів, якщо ми говоримо про нашу коаліцію із Юлією Тимошенко.

    Роман СКРИПІН: Вас не лякає те, що стосовно Юлії Тимошенко може бути багато негативу, скажімо, або гучний політичний процес? Задіяна може бути Прокуратура і дійсно, її позбавлять депутатської недоторканості, і це буде працювати вже проти вас?

    Віктор ЮЩЕНКО: Я поступаю чесно, я переконаний - у тому, що звинувачують Юлію Тимошенко, це брехня. Так же, як і по тих шістдесяти семи справах, які сформовані по народних депутатах чи по оточенню народних депутатів від блоку "Наша Україна", це просто брехня. Ви знаєте, якби там була хоч йота правди, при цій владі ті б люди давно вже в тюрмі були, якби була там доля правди. Тому мова йде виключно про політичну провокацію, але я розумію, що навіть політична провокація буде дорого коштувати мені, я готовий, я мужчина, знаєте, це вибір по честі і я його пройду.

    Роман СКРИПІН: Олександр Зінченко - колишній есдек...

    Віктор ЮЩЕНКО: Класний чоловік.

    Роман СКРИПІН: Дехто говорить, що козачок засланий, і про це говорять реально ті, хто із ним колись був в одній партії, говорять, що це найліпший проект Банкової. Принаймні, такі висловлювання були.

    Віктор ЮЩЕНКО: Це слова Леоніда Даниловича, я думаю, що ви вже добре навчилися читати все, що говорить Леонід Данилович. Як правило, там саме сильне написано між рядками. Я думаю, те, що Леонід Данилович так сказав, для абсолютної більшості українського політикуму і суспільства зрозуміло, що це людина, яка не могла поділяти ту мораль, яка панує у тій політичній силі, зробила свій вибір, дуже тяжкий, до речі, вибір. Я можу про цей вибір багато говорити, він дорого заплатив, щоб вийти звідти, дорого.

    В моральному, в чисто людському вимірі, і ви знаєте, те, що він зробив, я сказав би, це достойний поступок. Так як, знаєте, як обласні організації партійні політичних сил, які є не зовсім дружніми до нас, переходять на нашу сторону, підтримують мою кандидатуру. Знаєте, це приємні епізоди, це приємна політична історія, і поступок Олександра, я переконаний, ви знаєте, це приклад того, як навіть у таких складних ситуаціях можна продемонструвати мораль.

    Роман СКРИПІН: Ось дивіться, якщо подивитися на інформаційне поле, щодня у нас інформаційний привід, аби згадати про кандидата в президенти Віктора Януковича, що його підтримала якась політична сила або громадське об'єднання. За кількістю коментарів, скажімо, Тигипка різних подій, очевидно, що тут сторона Януковича неперевершена, Тигипко коментує фактично все. Чому тоді мовчить Зінченко, чому немає ніяких кроків, немає інформаційних приводів говорити про "Нашу Україну"?

    Віктор ЮЩЕНКО: Я не думаю, що це так. Ви знаєте, робота, інтенсивність роботи штабу практично координатора виборів і моєї кампанії є не менш активною або набагато активнішою. Але питання заключається у іншому, якщо ви надієтесь, що вас покажуть, ваші політичні коментарі на приватних каналах "Інтера", наприклад, "1+1" і інших, які контролює безпосередньо сам Медведчук чи сама влада, я думаю, що це пусті слова про право бідних. Там ніколи мене не покажуть, не покажуть коментарі штабу мого виборчого блоку чи не покажуть коментарі мого політичного координатора, це факт.

    Роман СКРИПІН: Подивимося на активність вашого штабу. Пане Олександре, ви хотіли щось спитати?

    Олександр НАРОДЕЦЬКИЙ: Я дуже хочу спитати, я завжди, коли якось зустрічаюсь з паном Ющенком, я це питання так чи інакше порушую. З наближенням дати виборів чи зростає загроза вашому особистому життю, чи є ця небезпека реальною, фізична розправа з вами?

    Віктор ЮЩЕНКО: Я знаю одне, що ця влада не буде гербувати нічим, тому що вона знає параграф номер один. Параграф номер один заключається в тому, що нинішня влада ні при яких обставинах чесно виграти вибори не може, це є факт. Це основа полеміки, яка потім буде нав'язуватися на різні сюжети, які можуть починатися з самих м'яких в лапках, чорний PR, нерівний доступ до засобів масової інформації і закінчуючи фальсифікацією, це м'який набір.

    Про те, що моє життя знаходиться під прицілом, я про це знаю. Але це мене не лякає, це мене не зупиняє, бо я переконаний в тому, що на карту поставлена не моя доля, не доля моїх п'ятьох дітей чи моєї родини. Власне кажучи, зараз змагаються дві України, зараз змагаються добро і зло. А зло, воно не лагідне, воно не ніжне, але воно не сильне і це те, що переконує в тому, що мій вибір, вибір моїх колег за вільну, заможну і демократичну Україну, це вибір правильний.

    Роман СКРИПІН: Пане Ющенко, ви все ж таки сказали, що влада ні за яких обставин не піде добровільно. В такому випадку, я ще раз повторюю, чи слід очікувати грузинського варіанту, що вийдете на вулиці, якщо вибори сфальсифіковані будуть, будете вимагати чесності, і чим це може скінчитися?

    Віктор ЮЩЕНКО: Друзі, давайте питання по-іншому поставимо. Не робіть з виборів 31 жовтня проблему двох персон, це є проблема нації. Якщо, Романе, ти не вийдеш на вулицю чи не вийдуть оператори, які нас сьогодні знімають, чи ті мільйони людей, які, можливо, нас дивляться зараз по телебаченню, тому що їм соромно жити в країні, де криміналітет керує нацією, державою, формує владу.

    Якщо це не соромно, ми будемо жити так, як жили десять років назад. Але я переконаний, що нація, виборець повинні поступати адекватно, адекватно тим діям, які робить влада. Якщо для цього потрібна вулиця - і вулиця потрібна бути, якщо владі потрібно допомогти чесно рахувати в день виборів, то там повинні бути тисячі людей, які стоять і допомагають рахувати на майдані ці результати виборів.

    Роман СКРИПІН: Знову питання від глядача.

    ГЛЯДАЧ: Це Сергій з Києва. Найперше я хочу, Вікторе Андрійовичу, вам подякувати за цю віддану мені коли під час вашого правління в уряді стипендію, дякую вам особисто. І друге, я хочу сказати, що розумію і, напевно, більшість українців усвідомлює, що у влади лише є один шанс виграти на цих виборах, це черговий обман. І я хочу про це сказати, про цей адмінресурс, я не знаю, як ви ставитесь, чи знаєте ви про це, що зараз, наприклад, в дуже багатьох регіонах України робиться вказівка згори в місцеві ради і люди звідси уже дзвонять по квартирам, по людям і говорять - ви повинні прийти і підписатися за кандидата Януковича, що ви будете підтримувати його на виборах. Що ви можете про це сказати, як ви цьому думаєте протидіяти?

    Віктор ЮЩЕНКО: Як ми збираємося протидіяти, шановний глядач, тому що мова йде про спільну справу, мова не йде про справу Ющенка, мова йде про вашу справу. Ви знаєте, що можна чекати від влади, коли Леонід Данилович декілька тижнів назад, здається, це півтора місяці назад сказав, що ці вибори будуть найстрашніші в історії України, найжахливіші. Це сказав гарант, гарант Конституції, порядку. Це комплімент для дій влади, влада буде все роботи, щоб зігнорувати ваше виключне право, право вибору.

    І тому, коли ми говоримо про це, перш за все, як істина боротьба починається, я переконаний, з вашої позиції. Кожний повинен відчути, що він не може підписати злодійський протокол, як підписали в Мукачеві певні члени комісії, наприклад. Тому що з Києва поправляти голову виборчої комісії Мукачева можна і це ми зробимо, але це буде з часом. Але там є сусіди, там, очевидно, є родичі, там, очевидно, є люди, які ходять по неділям в церкву.

    І коли ми говоримо про те, що сьогодні підписні листи по Києву по збору підписів відносно одного із кандидатів займаються ЖЕКи, я переконаний, що сам цей крок, це є приниза для вас, для кожного, у кого відкривають двері дзвінком і кажуть: підпишіть підписний лист на користь такого-то кандидата. Супротив повинний початися від вас.

    Ви повинні пам'ятати, що демократія того, що в нас не вистачає в Україні, дійсно твориться, ліпиться мільйонами рук, і ваша рука тут є супер важливою, почніть із себе. Плюс, сьогодні ми говоримо про звернення до ЦВК, яке готує моя юридична служба по всіх областях по тих порушеннях, про які ви говорите. Полюс, я все-таки надіюсь, що ми побачимо незалежний суд і незалежні рішення ЦВК по цьому питанні і разом ми переможемо.

    Роман СКРИПІН: Для того, щоб поставити крапку стосовно оточення, скажіть, було два неприємних інформаційних приводи для вас фактично і для блоку в цілому, я маю на увазі епізод з Тягнибоком. І виключення подальше його з фракції і так само перейменування або не перейменування, тут з'ясувати нам так, чесно кажучи, остаточно не вдалося, партії "Реформи і порядок" в "Нашу Україну".

    Віктор ЮЩЕНКО: Я вас прошу, не робіть трагічного отакого вибору, нічого негативного в цьому немає.

    Роман СКРИПІН: Вам не здається, що надмірно демократичні, скажімо, засади створення "Нашої України" шкодять лише "Нашій Україні"?

    Віктор ЮЩЕНКО: Друзі, моя політична фігура, моя політична сила знаходиться під лупою. Те, що твориться сьогодні у тому таборі, якби з такою прискіпливістю супроводжувалося, так ми б почали говорити, де ті сто тисяч, які Валерій Павлович обіцяв біля Українського дому, а там двадцять студентів хлопців стояли і збиралися кудись іти. Я можу прокоментувати ці дії.

    По-перше, друзі, я знаю, які існують настрої і в партії "Реформи і порядок", і у Русі, і в Народній партії, і в "Солідарності" відносно створення єдиної партії. Всі десять партій, засновники блоку, окрім одної, визначилися у формуванні єдиної політичної сили. Безумовно, елементом цього процесу є зміна назв, і кожна політична сила пройде зміну назви. Тільки стоїть одне питання, це треба робити в контексті загального процесу формування єдиної політичної сили.

    Мої колеги у ПРП визначилися в трьох питаннях на своєму з'їзді, я хотів, щоб просто кривотолків не було. Теза номер один: це політична ініціатива одного з політичних суб'єктів, яка направлена до інших політичних суб'єктів відносно формального започаткування процесу створення єдиної партії. Це параграф номер один. Параграф номер два: перейменування партії "Реформи і порядок" буде здійснюватися в загальному контексті створення єдиної політичної сили. Третє: політична рада партії отримала мандат на проведення відповідних змін у той час, коли це буде відповідно до дій...

    Роман СКРИПІН: У нас лишилося 5 хвилин в ефірі, тут хотілося б крапку поставити стосовно цього партійного будівництва. Партію буде створено до виборів чи після виборів?

    Віктор ЮЩЕНКО: У нас є ініціативи до, але я не підтримую цю ініціативу, тому що я повинен бути кандидатом не від одної політичної сили, бо це значно звужує мій особистий маневр як кандидата, тому я наполягаю, щоб це було зроблено після виборів. Але технічну роботу треба зробити до виборів.

    Роман СКРИПІН: Зупинюся на одному з пунктів вашої передвиборної платформи, тут можна прочитати наступне: "Провести справжню політреформу, кожен відчує, що влада працює для громадян і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно і запроваджені у 2006 році, після обрання нової ВР на вільних і чесних виборах". Стосовно політреформи так само має питання і наш глядач.

    ГЛЯДАЧКА: Вікторе Андрійовичу, чому ви непослідовний в конституційній реформі? Поставили у ВР на голосування першу вашу програму, але ви сам особисто не проголосували. Чому так?

    Віктор ЮЩЕНКО: Це ви перечитались передовиць і тому у вас таке склалось враження. Що таке політреформа? Політреформа - це не є сюжет, як забезпечити консервацію нинішньої влади. Це є політичне завдання сформувати гармонію різних гілок влади, таким чином, здійснити демократизацію системи управління. Коли ми дивимось на ініціативи, які йдуть сьогодні від Банкової і підтримуються в тому числі деякими політичними силами від опозиції, це вже третій етап ініціатив.

    Ви пригадуєте - перша ініціатива була у тому, як добавити 2,5 роки нинішньому президенту, не проходячи виборів, через суміщення термінів виборів президента і ВР? Цього не вдалося, це нічого спільного не має з політреформою. Це є спосіб консервації влади, це є політичне шарлатанство. Друга ініціатива, яка передбачала вибори президента у парламенті. Ми заблокували її, тому що ми рахуємо, що це не є політреформа, це спекуляція назвою, це є державний переворот, як на сходняку вирішити питання те, яке сьогодні належить вибору 36 млн.

    Ми заблокували це. Зараз іде мова про третю ініціативу, так звану політреформу, мета якої повноваження президента передати прем'єр-міністру ще до виборів, до 31 жовтня. Потім я вам коментую далі сюжет: у жовтні, можливо, на початку листопада в цій країні внаслідок такої політреформи буде обраний новий прем'єр-міністр з повноваженнями президента. Щоб ви були дуже не здивовані, якщо його прізвище буде дуже відоме вам, нинішнього президента. Коли мені говорять, що це є політреформа, я це не можу назвати політреформою.

    Тому ми підготували редакцію, яка близька по позиціям і з нашими колегами по парламенту, яку ми хочемо до виборів внести в парламент, яка близька до 3207, до речі, завізований нашими політичними партнерами. Плюс ті розділи, які невраховані в 3207, щоб до 31 числа всьому населенню була відома наша позиція, про яку політреформу дійсно треба говорити і яку політреформу потрібно в цій країні проводити. Це буде чесна, відкрита позиція, а те, що зараз проводиться політреформа, це є політичне шарлатанство - як залишитися при владі, ось і все.

    Роман СКРИПІН: Якщо говорити про вибори, раптом країна, хоча рейтинги показують зовсім інше, якщо навести останні, то ви маєте 28,8 підтримки в першому турі і понад 40% у другому - це дані Демініціатив і "Соціса", тим не менше, раптом країна робить вибір у бік Януковича, він стає президентом. Тигипко сказав, що в такому випадку Ющенко навіть може бути прем'єром. У вас є якісь бачення своєї долі у випадку такого розвитку подій?

    Віктор ЮЩЕНКО: Я переконаний в своїй перемозі, тому що мова йде не про мою особисту перемогу, мова йде про перемогу 36 млн. виборців. Тепер щодо пропозицій відносно прем'єр-міністра. Я не буду прем'єр-міністром там, де мені пропонують, я хочу ствердити, що і у моєму Кабінеті міністрів Янукович не буде прем'єр-міністром.

    Але мова зараз не про це, це політичні трюки, які використовуються у виборчій кампанії тільки заради одного - як ту полярність, яка мається у двох представників, завуалювати, інтегрувати і показати, що двоє разом, це вже певний крок до компліментів представника від влади. Це неможливо, тому що насправді боротьба йде між владою і народом, це дві України, тому, на жаль, ми тут будемо говорити про те, що це політичні змагання і ми будемо формувати свою владу відповідальну, чесну і українську.

    Роман СКРИПІН: Якщо прочитати матеріали, які стосуються вашої передвиборної кампанії, то йдеться про те, що головне вам підібрати, здається, ключ до центральних регіонів і Сходу України. Як ви будете готувати передвиборчу кампанію в регіонах?

    Віктор ЮЩЕНКО: Я з жодного майдану з ганьбою не виходив, я давав відповіді на всі запитання.

    Роман СКРИПІН: Не боїтеся нового Донецька?

    Віктор ЮЩЕНКО: Ні, Донецьк - це не відношення донеччан, це відношення кримінальної влади. Я говорю про донеччан, я вдячний, що вони поступили таким чином, як вони поступили і що вони не були козачками на тому дійстві. Для центральних, для східних районів в мене залишається один аргумент, це очі в очі, майдани, зустрічі, і тому я планую другий етап свого туру якраз почати зі східних областей, перший етап почати з південних, центральних областей.

    Я хочу об'їхати всю Україну, я хочу встати перед своїм виборцем і провести розмову по всіх питаннях, які їх цікавлять. Я не буду шкодувати своїх сил для того, щоб у людей склалося повне враження про мене, про мою позицію, про мою політику і про ті політичні сили, які біля мене.

    Роман СКРИПІН: Гостем програми "Час пік" був кандидат в президенти Віктор Ющенко, а ми хочемо допомогти вільній незалежній країні зробити свідомий вибір.
    Програма "Час пік", 5 канал


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".