Цікаве (дуже) інтерв'ю "націоналіста із стажем"
07/28/2004 | Shooter
“І мельниківці, і бандерівці зробили велику шкоду, перекинувши в Україну старі гасла на кшталт “Україна – для українців”
Розмова з Євгеном Стахівим, головою Середовища УГВР за кордоном
http://www.gazeta.lviv.ua/2004/07/27/NewspaperArticle.2004-07-27.2140
В Україні перебував Євген Стахів, який у роки ІІ світової війни організував на Донбасі рух націоналістичного опору.
Свого часу радянська пропаганда назвала цю підпільну організацію “Молодою гвардією”, приписавши їй комуністичну ідеологію, партійне та комсомольське керівництво. Про еволюцію націоналізму та сучасні політичні реалії в Україні пан Євген розповів “Львівській газеті”.
– Пане Стахів, ви – українець, однак є громадянином Сполучених Штатів, тому однаково цікавитеся американськими виборами та виборами президента в Україні. Чи можна порівняти виборчу ситуацію в цих державах?
– В Америці, де я перебуваю вже 55 років, ситуація є аналогічною. США поділилися на два сильні табори, які дуже відрізняються між собою. В Україні дуже схожа ситуація. Попри те, що є багато кандидатів, головні суперники – Віктор Янукович і Віктор Ющенко. Тут є певна відмінність від Америки, бо табір Януковича, чи Кучми, чи Медведчука намагається поділити Україну на Схід і Захід, показати, що Ющенко репрезентує лише Захід. Це дуже небезпечний спосіб провадити політичну боротьбу чи передвиборну кампанію. Ющенко репрезентує і Київ, і Київщину, й Правобережну Україну, трохи менше – Лівобережжя. Але до самих виборів ще далеко. Й тому кандидатові від патріотичних сил треба дуже активно працювати в Південній і Східній Україні, аби здобути деякий відсоток електорату, бо Західна Україна – це замало, щоб вибрати президента.
– Як розцінюєте роль національно налаштованих партій у виборчому процесі?
– Нині роблять усілякі провокаційні речі. Сучасні націоналістичні групи, які створює спецслужба в Україні – радикальні ОУН в Україні, УНА – використовують заяви, які, зокрема, зробив Тягнибок. Гасло “Україна – для українців” застаріло. Націоналісти відкинули його ще в серпні 1943 року ухвалами Третього надзвичайного збору ОУН. Україна є багатонаціональною державою, має велику кількість етнічних меншин. І це гасло в сучасній державі є дуже небезпечним для самого націоналізму. Відразу після його виголошення люди з табору влади почали використовувати це та постійно показувати по телебаченню. Я бачив у Києві великі плакати з гаслами Тягнибока, а внизу – маленький заклик “Голосуйте за Ющенка!” Іншими словами – все роблять для того, щоб показати: Ющенко стоїть на таких засадах, які відкинув навіть РУХ. Був у Києві 1990 року, перед виборами, тоді читали програму РУХу. В ній ішлося про рівність усіх національних меншин.
Хочу застерегти, що й надалі намагатимуться показати Ющенка як репрезентанта Західної України. Ще до виборчих перегонів демонстрували (наприклад, у Донецьку), що Ющенко є лідером націоналістів, бандерівців і всіх правих груп. Мені здається, що цьому сприяє будівництво у Львові пам’ятника Бандері. Найцікавіше те, що його повинні закінчити в жовтні, тобто до виборів, щоб укотре показати, що Ющенко – лідер бандерівців, бо будує йому пам’ятник. Гадаю, треба зважати на всілякі ознаки провокацій і хитрощів, аби показати Ющенка як пронаціоналістичного політика, носія крайнього націоналізму.
– Яким чином нині, попри намагання розколоти націю на два ворогуючі табори, можна об’єднати громадян?
– Коли говоримо про розподіл, на якому намагаються наголосити владні структури, треба зважати, що стоїмо на демократичних засадах рівності всіх нацменшин, на засадах соціальної справедливості, свободи преси, вільного суду, на базі плюралізму, а не тоталітарного думання, яке колись накидали націоналісти. Мені здається, що саме в 1941 році галицькі націоналісти, перебравшись у Східну Україну й організувавши антинімецьке підпілля, зробили крок у керунку переосмислення пріоритетів. Це було еволюцією поглядів від тоталітарного націоналізму до демократії. Нині потрібно робити те саме. Слід їздити, і не лише політичним діячам із політичними промовами. Туди повинні їхати культурні діячі, співаки, групи, ансамблі, аби спеціально поширювати в Донбасі та Південній Україні українську культуру. Я вважаю, що таким способом можна сприяти об’єднанню.
Після німецької окупації в усій Україні була єдність думання. В 1990 році РУХ збудував ланцюг через державу, аби показати, що ми є цілим, щоб продемонструвати соборність. Нині слід робити все, аби не допустити роз’єднання. Націоналізму не сприймуть у Східній і Південній Україні. Важливішим є національний патріотизм. Найважливішими мають бути національний інтерес, національна ідея. Треба робити так, як американці. США – країна емігрантів з усього світу, однак їм змалечку прищеплюють любов до батьківщини, конституції та прапора. Я підтримую стосунки з євреями. Яків Бляйх, головний рабин України, розповів мені, що в їхніх школах на початку та наприкінці року співають гімн України. Це доказ лояльності до Української держави. Так повинно бути скрізь, але нині цього дуже мало.
Досі держава не визнала боротьби ОУН, парламент не ухвалив закону та не зрівняв у правах усіх ветеранів. Вони воювали за Україну, гинули в німецьких і радянських концтаборах, на полі бою, а їх не визнали. У всьому світі була така ситуація. В Іспанії воювали між собою комуністи та націоналісти Франко. Тепер там є спільні пам’ятники, присвячені обом ворогуючим сторонам. Таке є в багатьох державах, окрім України.
– Як, на вашу думку, відбуватиметься виборча боротьба в Україні?
– Виборча боротьба буде тяжкою: багато кидання болота, неправдивих обвинувачень. Але така тактика в тій чи іншій мірі є в усьому світі. Під час виборів те саме відбувається і в Америці. І перед виборами в США та чи інша партія обіцяє різні блага для народу, пенсіонерів, меншин. Після них забуває про це. Думаю, так само може бути і в Україні – не всі обіцянки виконують після виборів.
– Українці з-за кордону спостерігатимуть за виборами?
– Європейський Союз, держави Заходу та Америка, разом із тим – велика кількість українців зголосилися бути спостерігачами на виборах в Україні.
– Як вважаєте, хто стане президентом, чи не буде нахабних махінацій? Адже, згідно з опитуваннями, більшість людей готові віддати свій голос за Ющенка, але в той же час вони вважають, що переможе Янукович?
– Моя думка така: якщо будуть прозорі та справедливі вибори, як того вимагають західні демократії, то виграє Ющенко. Але якщо вони такими не будуть і повториться ситуація з Мукачевим, то можливий протилежний результат. Тоді Україну проголосять тоталітарною країною, як то є з Білоруссю, яку зневажає весь світ.
– У разі підтасування результатів, на вашу думку, українці зможуть адекватно відреагувати?
– Я – український патріот, але громадянин іншої держави. Не можу давати рекомендацій. Але є різні способи реагування. В Україні повинно бути спокійно, без насильства. Просто вийти на вулицю та протестувати. Це демократичний спосіб – народна непокора. Але це не може залежати від української діаспори, це повинно бути волею українського народу. Звісно, дехто може провокувати розбій, але не слід допустити кровопролиття.
Іншого способу не існує. Якщо хтось проповідуватиме інші способи, це закінчиться погано для української самостійності.
– Як змінилися поняття та зміст ідеології націоналізму із часів, наприклад, Донцова й до сьогодні?
– Еволюція націоналізму відбувалася від тоталітарного думання до демократичного. Перехід стався після зустрічі галицьких націоналістів зі східними в час німецької окупації. Це затверджено надзвичайно важливим збором ОУН у серпні 1943 року, а підтверджено створенням УГВР, яка стояла на демократичній платформі. Бандера, який саме сидів у в’язниці, не мав уявлення про те, що тут відбувається. Але перед ув’язненням перебував на базі монопартійності й монопартійної диктатури, тоталітаризму та радикального націоналізму. Вийшовши з тюрми, Бандера та його однодумці не сприйняли нових ідей, намагалися повернути назад, до старих тоталітарних форм думання. Це спричинило непорозуміння наприкінці 40-х між представниками УГВР в еміграції та Степаном Бандерою. Великий клопіт створили і мельниківці, і бандерівці, які після досягнення Україною незалежності перекинули колишню міжусобицю в державу. ОУН сказала зрозуміло ще від початку свого існування: “Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї”. Українська держава є, і вже не може надалі існувати ОУН, бо мети досягнуто. Тепер можна працювати лише на базі Конституції та демократичних засад, через вибори та парламентарні дискусії змагати до своїх цілей – соціальної та національної справедливості. Я вважаю, що обидві групи – і мельниківці, і бандерівці – наробили великої шкоди, що перекинули в Україну старі гасла, яких позбулися ще під час німецької окупації. І це спричиняє непорозуміння між східними областями та Західною Україною. Цього слід остерігатися та не допустити. Вважаю, що лише демократія і демократичний націоналізм є прийнятною ідеєю, а не проповідуваний послідовниками Бандери та Мельника націоналізм і лозунг “Україна – для українців”.
– Чи є шляхи до примирення мельниківців і бандерівців за кордоном?
– Немає жодного значення, чи він є, той конфлікт, чи його немає. Націоналізм виконав свою роль – і вони повинні припинити взагалі своє існування, долучитися до демократичних партій України, проповідувати демократичний націоналізм, патріотизм, національну ідею. В Україні є чимало різних партій. Навіть із-поміж комуністів є певна кількість національно думаючих людей на чолі з Борисом Олійником. Є соціалісти, соціал-демократи, між ними є теж багато чесних людей. В Україні повинна бути сильна ліберальна партія, якої я нині не бачу. Патріотичні партії переважно – правого спрямування, що також нездорово. Тому для того націоналізму, який практикували мельниківці та бандерівці, в Україні не повинно бути місця. Наприклад, у 1917-1918 рр. у Західній Україні поширилася демократія. Націоналісти стали популярними серед молоді, старше покоління віддавало перевагу демократичним партіям.
– Які нові пріоритети та нову базу, відмінну від націоналізму, можна визначити, розбудовуючи Українську державу?
– Тепер дуже важливим фактором є економіка. Якщо в Україні вона розвиватиметься – не потрібно жодних радикальних змін. Розвиток економіки та підвищення добробуту зменшить російськомовність. Економічне життя й добробут є базою ставлення громадянина до своєї держави.
– За кого схильні віддати свої голоси представники української діаспори на президентських виборах у США?
– Українська діаспора в Америці є політично поділеною – це свідчення демократії. Частина голосуватиме за демократів, а частина – за республіканців. Я стою на засаді демократів, бо вважаю, що Буш вельми неприхильно ставиться до України, як і в минулому його батько. Натомість демократи, коли вони були при владі, постійно підтримували хороші стосунки з Україною. Найважливіше те, що демократи дбають за соціальну справедливість для населення. Республіканці говорять, щоб багаті були багатими, а бідні – бідними. Я – пенсіонер і потребую чимало ліків у зв’язку із хворобою серця. Демократи кажуть, що для пенсіонерів ліки повинні бути безкоштовними, а республіканці проти цього. Піду за тими, хто дбає про моє життя. Це є зрозумілим.
Розмовляв Богдан Юрочко
Розмова з Євгеном Стахівим, головою Середовища УГВР за кордоном
http://www.gazeta.lviv.ua/2004/07/27/NewspaperArticle.2004-07-27.2140
В Україні перебував Євген Стахів, який у роки ІІ світової війни організував на Донбасі рух націоналістичного опору.
Свого часу радянська пропаганда назвала цю підпільну організацію “Молодою гвардією”, приписавши їй комуністичну ідеологію, партійне та комсомольське керівництво. Про еволюцію націоналізму та сучасні політичні реалії в Україні пан Євген розповів “Львівській газеті”.
– Пане Стахів, ви – українець, однак є громадянином Сполучених Штатів, тому однаково цікавитеся американськими виборами та виборами президента в Україні. Чи можна порівняти виборчу ситуацію в цих державах?
– В Америці, де я перебуваю вже 55 років, ситуація є аналогічною. США поділилися на два сильні табори, які дуже відрізняються між собою. В Україні дуже схожа ситуація. Попри те, що є багато кандидатів, головні суперники – Віктор Янукович і Віктор Ющенко. Тут є певна відмінність від Америки, бо табір Януковича, чи Кучми, чи Медведчука намагається поділити Україну на Схід і Захід, показати, що Ющенко репрезентує лише Захід. Це дуже небезпечний спосіб провадити політичну боротьбу чи передвиборну кампанію. Ющенко репрезентує і Київ, і Київщину, й Правобережну Україну, трохи менше – Лівобережжя. Але до самих виборів ще далеко. Й тому кандидатові від патріотичних сил треба дуже активно працювати в Південній і Східній Україні, аби здобути деякий відсоток електорату, бо Західна Україна – це замало, щоб вибрати президента.
– Як розцінюєте роль національно налаштованих партій у виборчому процесі?
– Нині роблять усілякі провокаційні речі. Сучасні націоналістичні групи, які створює спецслужба в Україні – радикальні ОУН в Україні, УНА – використовують заяви, які, зокрема, зробив Тягнибок. Гасло “Україна – для українців” застаріло. Націоналісти відкинули його ще в серпні 1943 року ухвалами Третього надзвичайного збору ОУН. Україна є багатонаціональною державою, має велику кількість етнічних меншин. І це гасло в сучасній державі є дуже небезпечним для самого націоналізму. Відразу після його виголошення люди з табору влади почали використовувати це та постійно показувати по телебаченню. Я бачив у Києві великі плакати з гаслами Тягнибока, а внизу – маленький заклик “Голосуйте за Ющенка!” Іншими словами – все роблять для того, щоб показати: Ющенко стоїть на таких засадах, які відкинув навіть РУХ. Був у Києві 1990 року, перед виборами, тоді читали програму РУХу. В ній ішлося про рівність усіх національних меншин.
Хочу застерегти, що й надалі намагатимуться показати Ющенка як репрезентанта Західної України. Ще до виборчих перегонів демонстрували (наприклад, у Донецьку), що Ющенко є лідером націоналістів, бандерівців і всіх правих груп. Мені здається, що цьому сприяє будівництво у Львові пам’ятника Бандері. Найцікавіше те, що його повинні закінчити в жовтні, тобто до виборів, щоб укотре показати, що Ющенко – лідер бандерівців, бо будує йому пам’ятник. Гадаю, треба зважати на всілякі ознаки провокацій і хитрощів, аби показати Ющенка як пронаціоналістичного політика, носія крайнього націоналізму.
– Яким чином нині, попри намагання розколоти націю на два ворогуючі табори, можна об’єднати громадян?
– Коли говоримо про розподіл, на якому намагаються наголосити владні структури, треба зважати, що стоїмо на демократичних засадах рівності всіх нацменшин, на засадах соціальної справедливості, свободи преси, вільного суду, на базі плюралізму, а не тоталітарного думання, яке колись накидали націоналісти. Мені здається, що саме в 1941 році галицькі націоналісти, перебравшись у Східну Україну й організувавши антинімецьке підпілля, зробили крок у керунку переосмислення пріоритетів. Це було еволюцією поглядів від тоталітарного націоналізму до демократії. Нині потрібно робити те саме. Слід їздити, і не лише політичним діячам із політичними промовами. Туди повинні їхати культурні діячі, співаки, групи, ансамблі, аби спеціально поширювати в Донбасі та Південній Україні українську культуру. Я вважаю, що таким способом можна сприяти об’єднанню.
Після німецької окупації в усій Україні була єдність думання. В 1990 році РУХ збудував ланцюг через державу, аби показати, що ми є цілим, щоб продемонструвати соборність. Нині слід робити все, аби не допустити роз’єднання. Націоналізму не сприймуть у Східній і Південній Україні. Важливішим є національний патріотизм. Найважливішими мають бути національний інтерес, національна ідея. Треба робити так, як американці. США – країна емігрантів з усього світу, однак їм змалечку прищеплюють любов до батьківщини, конституції та прапора. Я підтримую стосунки з євреями. Яків Бляйх, головний рабин України, розповів мені, що в їхніх школах на початку та наприкінці року співають гімн України. Це доказ лояльності до Української держави. Так повинно бути скрізь, але нині цього дуже мало.
Досі держава не визнала боротьби ОУН, парламент не ухвалив закону та не зрівняв у правах усіх ветеранів. Вони воювали за Україну, гинули в німецьких і радянських концтаборах, на полі бою, а їх не визнали. У всьому світі була така ситуація. В Іспанії воювали між собою комуністи та націоналісти Франко. Тепер там є спільні пам’ятники, присвячені обом ворогуючим сторонам. Таке є в багатьох державах, окрім України.
– Як, на вашу думку, відбуватиметься виборча боротьба в Україні?
– Виборча боротьба буде тяжкою: багато кидання болота, неправдивих обвинувачень. Але така тактика в тій чи іншій мірі є в усьому світі. Під час виборів те саме відбувається і в Америці. І перед виборами в США та чи інша партія обіцяє різні блага для народу, пенсіонерів, меншин. Після них забуває про це. Думаю, так само може бути і в Україні – не всі обіцянки виконують після виборів.
– Українці з-за кордону спостерігатимуть за виборами?
– Європейський Союз, держави Заходу та Америка, разом із тим – велика кількість українців зголосилися бути спостерігачами на виборах в Україні.
– Як вважаєте, хто стане президентом, чи не буде нахабних махінацій? Адже, згідно з опитуваннями, більшість людей готові віддати свій голос за Ющенка, але в той же час вони вважають, що переможе Янукович?
– Моя думка така: якщо будуть прозорі та справедливі вибори, як того вимагають західні демократії, то виграє Ющенко. Але якщо вони такими не будуть і повториться ситуація з Мукачевим, то можливий протилежний результат. Тоді Україну проголосять тоталітарною країною, як то є з Білоруссю, яку зневажає весь світ.
– У разі підтасування результатів, на вашу думку, українці зможуть адекватно відреагувати?
– Я – український патріот, але громадянин іншої держави. Не можу давати рекомендацій. Але є різні способи реагування. В Україні повинно бути спокійно, без насильства. Просто вийти на вулицю та протестувати. Це демократичний спосіб – народна непокора. Але це не може залежати від української діаспори, це повинно бути волею українського народу. Звісно, дехто може провокувати розбій, але не слід допустити кровопролиття.
Іншого способу не існує. Якщо хтось проповідуватиме інші способи, це закінчиться погано для української самостійності.
– Як змінилися поняття та зміст ідеології націоналізму із часів, наприклад, Донцова й до сьогодні?
– Еволюція націоналізму відбувалася від тоталітарного думання до демократичного. Перехід стався після зустрічі галицьких націоналістів зі східними в час німецької окупації. Це затверджено надзвичайно важливим збором ОУН у серпні 1943 року, а підтверджено створенням УГВР, яка стояла на демократичній платформі. Бандера, який саме сидів у в’язниці, не мав уявлення про те, що тут відбувається. Але перед ув’язненням перебував на базі монопартійності й монопартійної диктатури, тоталітаризму та радикального націоналізму. Вийшовши з тюрми, Бандера та його однодумці не сприйняли нових ідей, намагалися повернути назад, до старих тоталітарних форм думання. Це спричинило непорозуміння наприкінці 40-х між представниками УГВР в еміграції та Степаном Бандерою. Великий клопіт створили і мельниківці, і бандерівці, які після досягнення Україною незалежності перекинули колишню міжусобицю в державу. ОУН сказала зрозуміло ще від початку свого існування: “Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї”. Українська держава є, і вже не може надалі існувати ОУН, бо мети досягнуто. Тепер можна працювати лише на базі Конституції та демократичних засад, через вибори та парламентарні дискусії змагати до своїх цілей – соціальної та національної справедливості. Я вважаю, що обидві групи – і мельниківці, і бандерівці – наробили великої шкоди, що перекинули в Україну старі гасла, яких позбулися ще під час німецької окупації. І це спричиняє непорозуміння між східними областями та Західною Україною. Цього слід остерігатися та не допустити. Вважаю, що лише демократія і демократичний націоналізм є прийнятною ідеєю, а не проповідуваний послідовниками Бандери та Мельника націоналізм і лозунг “Україна – для українців”.
– Чи є шляхи до примирення мельниківців і бандерівців за кордоном?
– Немає жодного значення, чи він є, той конфлікт, чи його немає. Націоналізм виконав свою роль – і вони повинні припинити взагалі своє існування, долучитися до демократичних партій України, проповідувати демократичний націоналізм, патріотизм, національну ідею. В Україні є чимало різних партій. Навіть із-поміж комуністів є певна кількість національно думаючих людей на чолі з Борисом Олійником. Є соціалісти, соціал-демократи, між ними є теж багато чесних людей. В Україні повинна бути сильна ліберальна партія, якої я нині не бачу. Патріотичні партії переважно – правого спрямування, що також нездорово. Тому для того націоналізму, який практикували мельниківці та бандерівці, в Україні не повинно бути місця. Наприклад, у 1917-1918 рр. у Західній Україні поширилася демократія. Націоналісти стали популярними серед молоді, старше покоління віддавало перевагу демократичним партіям.
– Які нові пріоритети та нову базу, відмінну від націоналізму, можна визначити, розбудовуючи Українську державу?
– Тепер дуже важливим фактором є економіка. Якщо в Україні вона розвиватиметься – не потрібно жодних радикальних змін. Розвиток економіки та підвищення добробуту зменшить російськомовність. Економічне життя й добробут є базою ставлення громадянина до своєї держави.
– За кого схильні віддати свої голоси представники української діаспори на президентських виборах у США?
– Українська діаспора в Америці є політично поділеною – це свідчення демократії. Частина голосуватиме за демократів, а частина – за республіканців. Я стою на засаді демократів, бо вважаю, що Буш вельми неприхильно ставиться до України, як і в минулому його батько. Натомість демократи, коли вони були при владі, постійно підтримували хороші стосунки з Україною. Найважливіше те, що демократи дбають за соціальну справедливість для населення. Республіканці говорять, щоб багаті були багатими, а бідні – бідними. Я – пенсіонер і потребую чимало ліків у зв’язку із хворобою серця. Демократи кажуть, що для пенсіонерів ліки повинні бути безкоштовними, а республіканці проти цього. Піду за тими, хто дбає про моє життя. Це є зрозумілим.
Розмовляв Богдан Юрочко
Відповіді
2004.07.28 | Тестер
Re: Шо тут додати. Розумна і зважена і людина і позиція! (-)
2004.07.28 | Максим
Не треба дурити себе та інших
"Вважаю, що лише демократія і демократичний націоналізм є прийнятною ідеєю, а не проповідуваний послідовниками Бандери та Мельника націоналізм і лозунг “Україна – для українців”. "Чоловік цей або старий і не розуміє що каже (тоді й говорити з ним нічого), або хитрий. Ще є варіант, що журналіст щось наплутав.
Подумайте, яка тут логіка протиставляти "демократичний націоналізм" і гасло "Україна для Українців"
А хіба не можна уявити собі аторитарного лідера і націоналіста який в носі бачив гасло "Україна для Українців".
Тільки йолоп може уявити собі, щоб український Ататюрк чи Де Голь виступав нині з гаслом "Україна для українців". Якраз навпаки. Український Ататюрк першим ділом заткнув би рота (і посадив би, якщо треба за грати) саме тих, хто лепече щось про "Україну для Українців". Лише потім би настала черга Рабіновичів, Червоненків, мешканців Закеарпаття з Румунськими паспортами.
Власне Ататюрк так і рпобив - переслюдував найбільш фанатичних ісламістів та ворогів Туркеччини.
Нам і треба такий - недемократичний націоналіст. Але розумний
2004.07.28 | Уколов
Того не треба дурити, хто і сам собі голову задурив
Близько 7 000 000 громалян України російської національності платять податки на утримання нашої держави. Навіть якщо не зважати на інші національності (поляків, євреїв, білорусів та інших) це є значна частина населення нашої країни.Виникає питання - чи мають право громадяни України неукраїнської національності отримати однакові права з українцями на власні гроші?
Україна для українців? Гаразд, так давайте відмовимось від податків неукраїнців.
2004.07.28 | Анатолій
Re: Того не треба дурити, хто і сам собі голову задурив
Справа не у податках. Справа у совісті.Якщо в Україні буде проукраїнськи налаштований президент та уряд, при цьому цей президент та уряд будуть мати високий рівень моральності, то ніколи не виникне питання щодо "гноблення" нацменшин. Ніколи, я кажу. А якщо будуть правити янучари, кучмаки, пінчздюки, медведговнюки і т.д. тоді українцям не бачити своєї України українською як власних вух. Гадаю, це зрозуміло. Отже, гасло має бути "Україна для українців з морально та духовно налаштованою верхівкою та етичною державою".
Анатолій
2004.07.28 | Рюген
Брехня.
Вот есть целый сайт, который подробно описывает участников "Молодой гвардии". Создан земляками, а уж они-то знали, кто такие эти ребята.http://molodguard.narod.ru/guardians.htm
А здесь - про самозванца
http://molodguard.narod.ru/article6.htm
2004.07.28 | Тгоцкий
Сам себя не похвалишь - никто тебя не похвалит.
Оно конечно, в эмиграции тяжело - гешефт нужен как-никак. А за интервью много годтрустиков дадут. Только вот беда - теперь этому Евгену лучше не приезжать в Краснодон - да он себя и в Нью-Йорке неплохо чувствует, зачем ему приезжать?2004.07.28 | Рюген
Почему теперь?
Он, скорее всего, никогда там и не был. Во всяком случае, его там никто не видел и не слышал.Видимо он вся войну в Галиции в полицаях просидел, соседских девчат за полсулеи самогонки в Германию сдавал. Вот и все подвиги. Демократы хреновы.
2004.07.28 | виборець
відповіді на провокацію
http://www.gazeta.lviv.ua/2004/07/27/NewspaperArticle.2004-07-27.2140Ющенко повинен добре це розуміти, хто такі кочубеї
Тут все видно як на долоні. Не Стахів, що є відомим провокатором та підбурювачем чвар серед української еміграції, є ключовою фігурою. Певні політики в Україні зумисне розмістили цю статтю, з єдиною метою - дискредитувати конкретного політика й конкретну політичну силу, що почала набирати ваги й вийшла у вищу лігу української політики. Саме цікаво, що як виявилося не неукраїнська українська влада (вибачте за каламбур), а так зв. опозиція найбільше підливає масла у вогонь. Ніхто з них не задумується над проблемами майбутнього українського народу, а тільки власними успіхами в виборчих перегонах. Треба було цього очікувати. Ющенка вони сприймають виключно, як верблюда на горбі якого хочуть заїхати прямісінько в міністерські кабінети.
Та прорахувалися. Як свідчать дані опитування проведеного на Львівщині, Ющенко втратив від 10 до 14 відсотків не через виступ Олега Тягнибока, а через виключення Тягнибока з складу Нашої України. Віктору Андрійовичу слід зробити висновки, щодо порад людей, до яких він прислуховується. Можливо їхні цілі не зовсім збігаються з цілями Ющенка. Щодо Східної України, то виключенням Тягнибока Ющенко балів не заробив. А ось Тягнибоком просто почали захоплюватися на Харківщині, Одесі й Дніпропетровську. Вийшло все навпаки, чи не так? Ющенку зробили ведмежу послугу порадивши виключити Тягнибока. Форпост Ющенка - Західна Україна, легко кажучи, "ошарашена". Для них Ющенко без Тягнибока, як Хмельницький без Богуна, як Бандера без Шухевича. Народ здавна більше вірив тим, хто був з ними на барикадах, а не в пишних палатах. Ющенко зробив великий промах, що йому може дорого коштувати. За це хай він подякує червоненкам,пензеникам, зінченкам, бродським та іншим. І якщо президентом стане Янукович, усі вони перші побіжать до нього з чолобитною. Ющенко повинен добре це розуміти, хто такі кочубеї.
Кармазин
Стахів
Найцікавіше в цій статті - відсутність відповідальності журналістів за поданий відверто брехливий матеріал-інтерв’ю. Це вже не вперше, на жаль, "Львівська газета" дає "правдиво-критичні" статті про український націоналізм. Саме тому виникають кілька запитань, які журналіст не задав Стахіву. 1: дуже цікаво, де саме житель США знайшов в Україні гасла "Україна для українців". Крім того, якщо говорити про рекомендації іншій організації (тобто самій ОУН) припинити діяльність, то можна прочитати твердження тої ж ОУН мельниківської і ьандерівської. які стверджують, що Українська держава не наповнена українським змістом. Відповідно, боротьба за українську державу не може припинитися. 2. Кожен, хто хоча б трошки слідкує за життям правих сил в Україні, знає, що непорозуміння, які на еміграції виникли завдяки різним провокаторам, в тому числі завдяки діяльності Є.Стахова (правда, скромно він про це промовчав), в Україні вже давно неактуальні. 3. ще одне питання - чим зумовлене бездумне покликання на досвід США, як інтергруючої держави для різних національностей. Нехай п. Стахів згадає про долю індіанців та про їхню роль в житті США. Напевно, цей приклад його надихає пропонувати в Україні будувати цю ж схему? 4. Фраза: "Патріотичні партії переважно – правого спрямування, що також нездорово" вимагає уточнення. Я не розумію, чому той, хто любить Україну, і є патріотом, повинен бути таким, як бачить громадянин іншої держави? Для емігрантів важливою стала не любов до України, з якої вони часто ганебно повтікали, а виключно свої приватні матеріальні інтереси. 5. Інша фраза: "Тому для того націоналізму, який практикували мельниківці та бандерівці, в Україні не повинно бути місця." подана без пояснень, а є повчанням для "нерозумних дітей", які не знають як треба жити. 6. Зрештою нелогічність висновків: "Наприклад, у 1917-1918 рр. у Західній Україні поширилася демократія. Націоналісти стали популярними серед молоді, старше покоління віддавало перевагу демократичним партіям." свідчить про старечість (маразм)та незнання історії. Під час війни говорити про звичайну парламентську схему 1) неоправдано, 2) так само не можна говорити про демократію за час відсутності своєї держави. Націоналізм виникає тоді, коли не задовольняються інтереси корінної нації. Тому для США націоналізм загрозливий і неактуальний, так само, як і для емігрантів з України, але в США. gryvul@ukr.net Тарас Гривул, історик
Провокатор!
Він пробує щось значити у житті, де сам нічого не значить. Впливу на політику в Україні не має жодного, а хоче. От і влаштовує провокацію про бандерівсько-мельниківську сварку. Та вже ж підписали угоду про спільні дії, разом святкували 75 років ОУН, навіщо він їх знову дражнить? І про пам'ятник Бандері - теж провокація. Хто цікавився проектом і був на місці будівництва, зразу скаже, що закінчити до жовтня цього року його неможливо, хіба би Кірпа б поміг. То навіщо Стахів застерігає від того, чого не станеться? Тільки тому, що все життя в діаспорі боровся з Бандерою і бандерівцями? І нарешті в мене питання до редактора, а відповідь я хочу прочитати на сторінках газети. Чому, маючи перед собою інтерв'ю з нападками на Бандеру і весь той рух, він не дав хоча й би довідки, про те, хто такий Стахів-"Макольондра", про те, що він все своє життя в діаспорі свідомо боровся з бандерівцями, і в чому полягала розбіжність поглядів? Ви, пане редакторе, відповідальні за те, що з цього інтерв'ю можна робити висновок, що Бандера тоталітарист або й "Фашист"! А Ви самі праці Бандери з того періоду, про який говорить Стахів читали? Чи Ви відробляєте гроші американців, для яких Бандера так само неприйнятний, як і для москалів?
Просидів на американських харчак більшу половину життя, а зараз повчає українців, що не з телевізіїї знають, що таке сьогодні Україна. Та ж ця людини мислить вже як американець, і тільки як американець.
Коли мельниківці й бандерівці тут на Україні вже розпочали обєднуватися, забувши попередні незгоди, той старий американізований хрунь, знов посипає старі рани сіллю. Чого він прагне досягти? Знищення націоналістич6ного руху в Україні?! І як після цього сприймати слова цього старого маразматика?..
Кубійов.