МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вчимося на чужих помилках.

07/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ
В Асоціації українських банків відбулася нарада представників НБУ, АУБ та комерційних банків на тему: “Уроки російської банківської кризи для України”. Вів засідання президент АУБ Олександр Сугоняко. З боку НБУ були присутні представники Департаменту економічного аналізу та Центру наукових досліджень. Від комерційних банків в роботі взяли участь голови правлінь Олександр Деркач (Аваль), Андрій Снегірьов (Альфа-банк), заступник голови правління Вадим Березовик (Укрсоцбанк), директор київської філії Володимир Завгородній (Приват-банк), а також керівники управлінь “Промінвестбанку”, “Укрсіббанку” та КБ “Надра”.

Як зазначив президент АУБ, цілі наради – з’ясувати причини кризи довіри в банківській системі Росії, які наслідки вона має для російських банків, їх клієнтів, що треба зробити для мінімізації ймовірності виникнення кризи довіри до вітчизняних банків в сфері нормативно-правовій та організаційній.

На переконання банкірів, причини російської кризи вже відомі. В своїй основі вона має психологічно-бюрократичний характер. Банкіри ідентифікували її як кризу довіри вкладників до російських банків. Не дивлячись на російську специфіку, самі уроки російської кризи для України є досить цікаві та корисні.

Під час обговорення особливу увагу привернено до питань світового досвіду законодавчого і нормативного регулювання стосунків між банками і вкладниками та захисту банків від дезинформації та паніки на ринку. Наголошувалося на ролі ЗМІ в поширенні неперевірених фактів, які дуже часто призводять до нагнітання атмосфери недовіри в суспільстві.

Учасники наради акцентували увагу на необхідності підвищення роботи з інформування суспільства про реальний стан в українській банківській системі та окремих комерційних банках, а також на потребі отримання інформації про діяльність банків Росії.

Враховуючи уроки російської кризи, прозвучала пропозиція про необхідність доопрацювання та вдосконалення окремих законодавчих та нормативних документів, зокрема щодо рефінансування НБУ комерційних банків для підтримання їх ліквідності в кризових умовах.

Запропоновано більш детально вивчити існуючі проблеми та вразливість національної банківської системи до можливих зовнішніх та внутрішніх шоків, підготувати перелік заходів стосовно прогнозування і недопущення (пом’якшення) негативних наслідків.

З цією метою вирішено звернутись до НБУ з пропозицією про створення спільної робочої групи, до якої ввійшли б представники НБУ, Центру наукових досліджень НБУ, АУБ та комерційних банків для вироблення системних алгоритмів дій державних органів, НБУ, АУБ і банків для оперативного зняття інформаційних асиметрій, що провокують кризу довіри, а також для нормативно-правового забезпечення її недопущення, або вчасного зняття.

Як підкреслив Олександр Сугоняко: ”Головне в цій роботі – посилити системну стабільність банківського сектору України, працювати на випередження. Це велика і важлива робота”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".