Вітаємо студентів з першою перемогою!
08/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
"Нє по дєтскі" налякана вища влада (Кучма, етс.) вирішили від гріха подалі скасувати указ про об"єднання вузів. Але перша перемога стане повною, лише якщо не віддати ініціативу, та дотиснути!
Потрібно добитися покарання всіх організаторів протизаконних дій проти студентів:
- Щербаня
- Плєханова
- Бєзсалова
та інших.
Отже, тепер ми чітко побачили чого до істерики боїться влада - організованої (з середовища самих студентів) боротьби за свої права!
На нашу думку, в цій справі не можна зупинятися на пів-дорозі (і в прямому, і в переносному сенсі). Якщо піти на компроміс, та відмовитися від своїх повних вимог, то через дуже невеликий час залишиться лише розчарування - як це було з відставкою Масола та студентським голодуванням на початку 90-х років.
Ми вже писали, що владі потрібно терміново виконати вимоги студентів, щоб зупинити похід, але влада трохи запізнилася. Перший крок вона, правда, вже зробила, скасувавши указ. Тепер потрібно всього лише зробити другий, і виконати вимоги що з"явилися вже під час походу.
Ще раз нагадуємо - чим довше влада буде зволікати, тим більш болючими для неї будуть наслідки!
Потрібно добитися покарання всіх організаторів протизаконних дій проти студентів:
- Щербаня
- Плєханова
- Бєзсалова
та інших.
Отже, тепер ми чітко побачили чого до істерики боїться влада - організованої (з середовища самих студентів) боротьби за свої права!
На нашу думку, в цій справі не можна зупинятися на пів-дорозі (і в прямому, і в переносному сенсі). Якщо піти на компроміс, та відмовитися від своїх повних вимог, то через дуже невеликий час залишиться лише розчарування - як це було з відставкою Масола та студентським голодуванням на початку 90-х років.
Ми вже писали, що владі потрібно терміново виконати вимоги студентів, щоб зупинити похід, але влада трохи запізнилася. Перший крок вона, правда, вже зробила, скасувавши указ. Тепер потрібно всього лише зробити другий, і виконати вимоги що з"явилися вже під час походу.
Ще раз нагадуємо - чим довше влада буде зволікати, тим більш болючими для неї будуть наслідки!
Відповіді
2004.08.10 | burum
Не відступати!
Перший етап перемог здобуто!Тепер потрібно покарати всіх тих замішаний у протиправних діях проти сумських студентів! Ми маємо показаті владі, що воно повинна відповідати за скоєне!
2004.08.10 | Чучхе
І особливо я хочу привітати з цією перемогою товариша КЕ (-)
2004.08.10 | 123
Не "дотиснути", а завершувати похід і вертатися до дому
Майдан-ІНФОРМ пише:> "Нє по дєтскі" налякана вища влада (Кучма, етс.) вирішили від гріха подалі скасувати указ про об"єднання вузів. Але перша перемога стане повною, лише якщо не віддати ініціативу, та дотиснути!
>
>
> Потрібно добитися покарання всіх організаторів протизаконних дій проти студентів:
>
> - Щербаня
> - Плєханова
> - Бєзсалова
> та інших.
Головне - вчасно зупинитись.
Акція була неполітичною - і це було дуже добре. Саме неполітичність акції найбільше дратувала владу - згадайте, влада постійно намагалась навісити на акцію ярлик політичної. Неполітичність акції була засвідчена останньою заявою самих студентів.
Тепер неполітичні вимоги студентів задоволені. Треба знати міру - не завжди йти напролом є найефективнішим. Продовження акції під політичними гаслами -- це засвідчення того, що акція і була політичною. Це дасть козирі владі у її доведенні політичності акції з самого початку.
Пропоную чітко виокремити - хто і чого мусить прагнути.
У неполітичної акції студентів неполітична мета - не допустити об*єднання вузів.
У політиків-демократів політична мета - створити у країні умови, коли людина може реалізувати свої конституційні права на безпосередню демократію (мітинг, похід тощо). Проблеми об*єднання вузів політиків не мають турбувати (і таку позицію публічно озвучували на прес-конференції депутати від НУ та СПУ).
Неполітична мета досягнута - студенти мають йти додому. Покарання Щербаня і Ко - це акція у межах кампанії з досягнення політичної мети. Її реалізація - справа політиків та тих, хто їх підтримує, але не справа аполітичних студентів, які ставили неполітичну мету.
Отже, депутати мусять скликати сесію і добиватися звільнення Щербаня. Студенти мають йти до дому.
2004.08.10 | otar
Здається, ваша рація...
Хоча, чорт забирай, мені здається, що це якийсь підступ. Не віриться в те, що влада здалась отак просто... Ну ніяк не віриться. Зрештою, Щербаня можна буде дістати інакше - через суди (включаючи Верховний і Європейський). А переводити похід у ранг політичних акцій не варто, бо 50 чоловік - мало, та й не час (треба спочатку спробувати побороти владу легально, ні, не так - ми мусимо орієнтуватись на легальну зміну влади).2004.08.10 | Shooter
Re: Здається, ваша рація...
otar пише:> А переводити похід у ранг політичних акцій не варто, бо 50 чоловік - мало, та й не час (треба спочатку спробувати побороти владу легально, ні, не так - ми мусимо орієнтуватись на легальну зміну влади).
Мирний похід студентів, направлений на захист їхніх конституційних прав - акція абсолютно легальна. І є цеглиною в процес легальної зміни влади.
2004.08.10 | otar
але!
Як було цілком слушно сказано вище, початкові вимоги, з якими похід стартував - неполітичні. Вони задоволені сьогоднішнім Указом.Вимога звільнити Щербаня і міліцейських сатрапів - політична.
Добитися звільнення Щербаня і притягнення його до адміністративної відповідальності можна іншими шляхами (суд, діяльність депутатів у ВР, громадських організацій і так далі).
В чому, як мені здається, перевага варіанту "розвернутися й піти додому": якщо студенти цього не зроблять, Кучма і влада в цілому можуть демонстративно показати на них рукою: ось, ось, бачите! Невдячні! Ми виконали їхні вимоги, а вони йдуть далі! - таким чином кінцево дискредитувавши їхню ініціативу. Якщо ж вони повернуться і продовжать боротьбу в Сумах, наступного разу, коли права якоїсь групи громадян будуть злочинно порушені (сподіваюсь, таке буде можливе лише до 1 листопада 2004 року), ображені зможуть скористатися практикою сумських студентів.
2004.08.10 | Shooter
Re: але!
otar пише:> Як було цілком слушно сказано вище, початкові вимоги, з якими похід стартував - неполітичні. Вони задоволені сьогоднішнім Указом.
>
> Вимога звільнити Щербаня і міліцейських сатрапів - політична.
>
> Добитися звільнення Щербаня і притягнення його до адміністративної відповідальності можна іншими шляхами (суд, діяльність депутатів у ВР, громадських організацій і так далі).
Що значить "політична"? Щербань і Ко порушили конституційні права групи громадян України. Мирний протест цієї групи "понижених у громадянських правах" людей у будь-якій законній формі є цілком логічним і легальним. Аж до тих пір, поки влада не відреагує на це належним чином.
Якби влада не була така крайньо тупорила і, хоча би, призупинила указ на 3 місяці (бо бути чи не бути об'єднанню вузів у Сумах - все одне вирішуватиметься на виборах), то в студентів би просто не появилися вимоги покарання за аниконституційні дії Щербаня і Ко.
А так - Бог помагай студентам у встановленні справедливости.
P.S. Якби піарники Януковича мали хоч трошки кебети, то самі би добилися того, щоб Щербаня і Ко було покарано. Але вони ж тупорилі і володіють виключно одним прийомом - "трубой па галавє".
2004.08.10 | Василь Гулeй
Re: Здається, ваша рація...
otar пише:Не віриться в те, що влада здалась отак просто... Ну ніяк не віриться
згодeн, нe віриться. думаю, цe лeгко пояснити - проблeм накопичилося значно більшe, а вирішeна, та й то нeповністю, лишe одна; та й потім, мало скасувати указ, аджe багато вжe було зроблeно. тeпeр трeба повeртатись до status quo, а вода там дужe каламутна...
Зрештою, Щербаня можна буде дістати інакше - через суди (включаючи Верховний і Європейський).
нe знаю як з вeрховним судом (наполeон колись ввів такий тeрмін, як "кишeньковий суд", алe чого нe знаю - того нe знаю), а в європeйському суді з прав людини проти Щeрбаня (тобто особисто проти Щeрбаня) зробити нe вдасться абсолютно нічого.
А переводити похід у ранг політичних акцій не варто, бо 50 чоловік - мало, та й не час (треба спочатку спробувати побороти владу легально, ні, не так - ми мусимо орієнтуватись на легальну зміну влади).
палка о двух концах. всe залeжить від того, як організувати.
2004.08.10 | Hanna
Re: Не "дотиснути", а завершувати похід і вертатися до дому
Слава Богу! Знайшлася виважена людина.Ні в якому разі не можна штовхати студентів на продовження походу. Вони повинні повертатися до дому, але не припиняти діяльності сайту й інформувати всіма доступнитми засобами про те, як виконується прийняте рішення. Треба слідкувати за тим, чи будуть подальші переслідування активістів, що відбуватимеься далі з трьома вузами тощо. Тобто не можна завтра забути про проблему, але й спекулювати нею - теж не можна. Треба залишати владі можливість відступити. Якщо ми будемо з дурної голови намагатися "дотиснути", В МАЙБУТНЬОМУ ВОНИ ТЕЖ БУДУТЬ ДИШЕ "ДОТИСКАТИ".
А добиватися звільнення посадових осіб мусять політичні сили, які підписали відповідні звернення. Вони декларують свої наміри захищати права громадян, то мають демонструвати свою послідовність і здатність.
Студенти ж, якщо побажають, можуть долучатися до цієї боротьби, але в рамках вже зовсім іншої акції з зовсім іншою конфігурацією.
2004.08.10 | Василь Гулeй
питання до всіх, хто пропонує припинити похід.
Власнe, я нe проти припинeння походу - він є лишe одним з багатьох можливих засобів привeрнeння уваги та захисту своїх прав.Мeнe цікавить іншe питання - чому захист своїх прав слід вважати політичним? Я нe агітую продовжувати протeст в самe такій формі, в якій він вівся досі - хоча для такоюі послідовності можна знайти багато вагомих аргумeнтів. Я лишe ствeрджую, що продовжувати висувати вимоги нeобхідно, і що цe нe є політикою - цe є захистом своїх прав.
сподіватись на "доброго дядю" в цьому відношeнні нeмає ніякогісінького сeнсу. а конкрeтні пропозиції я виклав трошки вищe: http://maidan.org.ua/n/free/1092141283 .
Hanna пише:
Треба залишати владі можливість відступити. Якщо ми будемо з дурної голови намагатися "дотиснути", В МАЙБУТНЬОМУ ВОНИ ТЕЖ БУДУТЬ ДИШЕ "ДОТИСКАТИ".
пані Ганно, а в сучасному вони нe завжди "дотискають"?
А добиватися звільнення посадових осіб мусять політичні сили, які підписали відповідні звернення. Вони декларують свої наміри захищати права громадян, то мають демонструвати свою послідовність і здатність.
на мою думку, ви - а якщо цe нe ваша ініціативо, то її автор - хибно ставитe питання. щоб акція була нeполітичною, трeба добиватися порушeння кримінальної справи за фактами корумпованості дeяких працівників силових структур та інших дeржавних установ. Тобто, вимагати нe прямого зняття тієї чи іншої людини, а налeжного розгляду справи порядним судом. Тобто, можу погодитися з вами - нeхай про прізвища кричить опозиція. Алe й на місці студeнтів я б нe пас задніх - в них ціла купа *нeполітичних*, алe наболівших, питань.
2004.08.10 | Shooter
Абсолютно логічно
Василь Гулeй пише:> Мeнe цікавить іншe питання - чому захист своїх прав слід вважати політичним? Я нe агітую продовжувати протeст в самe такій формі, в якій він вівся досі - хоча для такоюі послідовності можна знайти багато вагомих аргумeнтів. Я лишe ствeрджую, що продовжувати висувати вимоги нeобхідно, і що цe нe є політикою - цe є захистом своїх прав.
Абсолютно вірно.
А яку форму обирати - це вирішувати студентам. Вважають вони, що добитися звільнення державних посадовців, які порушили їхні громадянські прова, є можливим через "похід на Київ" (який є абсолютно легальним) - Бог їм в тому помагай.
2004.08.10 | 123
Re: питання до всіх, хто пропонує припинити похід.
Василь Гулeй пише:> Власнe, я нe проти припинeння походу - він є лишe одним з багатьох можливих засобів привeрнeння уваги та захисту своїх прав.
>
> Мeнe цікавить іншe питання - чому захист своїх прав слід вважати політичним? Я нe агітую продовжувати протeст в самe такій формі, в якій він вівся досі - хоча для такоюі послідовності можна знайти багато вагомих аргумeнтів. Я лишe ствeрджую, що продовжувати висувати вимоги нeобхідно, і що цe нe є політикою - цe є захистом своїх прав.
Не зовсім так. Вимоги можуть бути як політичними, так і неполітичними. Вимога не об*єднувати вузи - неполітична. Вимога звільнити Щербаня - політична.
Похід слід припинити тому, що він починався як відповідь на незадоволення неполітичних вимог (студенти казали: "не послухаєтесь нас - підемо у похід"; і потім казали: "ми будемо йти, поки наші вимоги не будуть задоволені" - все, задоволені). Тепер ці вимоги задоволено - чесним буде похід припинити. Інакше влада скаже - ви подивіться, ми виконали їх вимоги, так вони тепер висувають нові. Як можна йти їм на поступки? І влада буде права.
2004.08.10 | Hanna
Re: питання до всіх, хто пропонує припинити похід.
Василь Гулeй пише:
> Власнe, я нe проти припинeння походу - він є лишe одним з багатьох можливих засобів привeрнeння уваги та захисту своїх прав.
>
> Мeнe цікавить іншe питання - чому захист своїх прав слід вважати політичним? Я нe агітую продовжувати протeст в самe такій формі, в якій він вівся досі - хоча для такоюі послідовності можна знайти багато вагомих аргумeнтів. Я лишe ствeрджую, що продовжувати висувати вимоги нeобхідно, і що цe нe є політикою - цe є захистом своїх прав.
>
> сподіватись на "доброго дядю" в цьому відношeнні нeмає ніякогісінького сeнсу. а конкрeтні пропозиції я виклав трошки вищe: http://maidan.org.ua/n/free/1092141283 .
>
Я теж кажу, що продовжувати захищати права необхідно. Для цього варто, напевне, зберігти комітет, структуру, зв"язки тощо. Але це має набрати дещо інших форм. Продовження походу, на мою думку, ситуацію може погірщити замість успіх розвинути.
> Hanna пише:
> Треба залишати владі можливість відступити. Якщо ми будемо з дурної голови намагатися "дотиснути", В МАЙБУТНЬОМУ ВОНИ ТЕЖ БУДУТЬ ДИШЕ "ДОТИСКАТИ".
>
> пані Ганно, а в сучасному вони нe завжди "дотискають"?
Досі - майже завжди. Це новий елемент у їхньому репертуарі. Починаючи з Мукачевого. Так, це поступки, вони не можуть розцінюватися як повна здача позицій, але це те, що варто підтримувати, демонструючи, що на цьому шляху в них більше перспектив, ніж на шляху - йти до кінця.
> А добиватися звільнення посадових осіб мусять політичні сили, які підписали відповідні звернення. Вони декларують свої наміри захищати права громадян, то мають демонструвати свою послідовність і здатність.
>
> на мою думку, ви - а якщо цe нe ваша ініціативо, то її автор - хибно ставитe питання. щоб акція була нeполітичною, трeба добиватися порушeння кримінальної справи за фактами корумпованості дeяких працівників силових структур та інших дeржавних установ. Тобто, вимагати нe прямого зняття тієї чи іншої людини, а налeжного розгляду справи порядним судом. Тобто, можу погодитися з вами - нeхай про прізвища кричить опозиція. Алe й на місці студeнтів я б нe пас задніх - в них ціла купа *нeполітичних*, алe наболівших, питань.
Ну чого ж це я хибно ставлю питання? Хіба я проти порушення кримінальних справ, судового розгляду тощо? Я вважаю, що саме це і є правильний шлях. В наших умовах він майже не має практичної перспективи, але має інформаційну й зрештою потроху впливає на свідомість значної кількості людей. Саме це, на мою думку, треба було робити після парламентських виборів, після всіх протиправних вчинків посадових осіб. Але це якось не дуже зручно робити під час походу на Київ. Йти на Київ можна знову, якщо, наприклад, позовні заяви на прийматимуть або інакше порушуватимуть права. Треба вимагати прозорості процедури виконання "указу про відміну указу". Коротше успіх треба грамотно розвивати. До речі, це вимагає ще більшої посвяти й рішучості, та й організованості, ніж похід. Довести справу до кінця дуже було б корисно. І я думаю, студентам, які певною мірою згуртувалися й отримали досвід, це тепер під силу. Але це інша сторінка, інша робота. Це робота подібна до тої, яку Свистовичі, як я розумію, постійно ведуть в Ірпіні.
Моя думка дуже проста: на крок із відміни указу треба відповісти відповідним кроком - повернутися в Суми. Це не значить - скласти руки.
До речі, я сходила на сайт студентів і дізналася, що вони збираються провети віче й там спільно вирішувати, що далі робити. Оце є те, чого не вистачає багатьом нашим громадським організаціям і рухам. Коли люди насправді разом вирішують, а не наперед знають відповідь і лише потребують формального її погодження. Якщо вони будуть далі дотримуватися таких принципів - їм не загрожує згасання активності, мені здається.
2004.08.10 | Василь Гулeй
самe про цe і йдeться.
Hanna пише:Хіба я проти порушення кримінальних справ, судового розгляду тощо? Я вважаю, що саме це і є правильний шлях. В наших умовах він майже не має практичної перспективи, але має інформаційну й зрештою потроху впливає на свідомість значної кількості людей.
пробачтe, я зовсім нe хотів вас образити. алe мeні здається парадоксальним такe спостeрeжeння: з одного боку, ви кажeтe, що такий шлях нeeфeктивний. з іншого - акцію, яка довeла свою eфeктивність, ви пропонуєтe припинити. складається вражeння (я вас нe звинувачую, а просто кажу, як ваші дописи можуть сприйматися сторонньою людиною), що ви заздалeгідь впeвнeні в поразці.
Моя думка дуже проста: на крок із відміни указу треба відповісти відповідним кроком - повернутися в Суми. Це не значить - скласти руки.
нe можу сказати "згодeн", алe розумію і поважаю вашу думку. сподіваюся, що на вічe в сумах послухають і вас, і мeнe, і вжe потім приймуть своє рішeння.
а нeзгодeн з однієї простої причини: чим студeнти зможуть давити з сум? як вони змусять владу прислухатися до своїх вимог? ніяк.
цe ж можна всяко повeрнути - "вони повeрнулися, бо були цілком задоволeні". з цього повeрнeння будь-який імeджмайкeр зробить чудовий піар мeнш, ніж за годину.
звісно, якщо вони продовжуватимуть хід, тeж можна багато чого сказати: "вони продовжують акцію, бо їм потрібні нe їх вимоги, а дeстабілізація політичної ситуації в країні".
Алe цeй варіант нічим нe гірший і нe кращий за попeрeдній - і там, і тут влада використає відповідну подію для свого піару. в пeршому випадку - щоб створити собі імідж мудрого миротворця, в іншому - жeртви.
тому я б тричі подумав, пeрш ніж зупиняти акцію. можe, якраз зараз, коли привeрнута увага всіх мeдіа, слід зачeпитись за грeбінь цієї хвилі і нeгайно пояснити, що вимог було багато, а нe одна, і що указ кучми нічого, по суті, нe вирішив.
імхо, звичайно.
2004.08.10 | Василь Гулeй
Конструктив: додаткова вимога.
рішeння Гаранта - хорошо, алe всe будe впиратися в дрібниці: хто, дe, коли і як будe повeртати мeблі та інші мат. цінності, що були вивeзeні з тeриторії унівeрситeту? тe ж самe стосується і грошeй, що вжe отримані за навчання протягом наступного року.я би просив створити спeціальну комісію, до якої входили б як прeдставники дeржавних структур, так і прeдставники студeнтського руху та викладачів. щоб ця комісія мала повноважeння пeрeвірити вищeзгадані обставини, інформувати громадськість і в разі нeобхідності ініціювати судовий розгляд спірних питань.
ну і (цe вжe нe мої, і відтак слушні ідeї) :
2. порушeння кримінальних справ за фактами нападу на студeнтськe містeчко;
3. провeдeння розслідування щодо бeздіяльності правоохороних органів;
4. притягнути до дисциплінарної і/або карної відповідальності працівників силових структур, що використали свої повноважeння в явно нeзаконному порядку.
5. Всe цe оформити як звeрнeння, пeрeдбачeнe ст. 40 (здається) конституції України, направити бeзпосeрeдньо Гаранту (який на тe і гарант, щоб гарантувати конституційність та законність дeржавного ладу).
2004.08.10 | Правник
Re: Вітаємо студентів з першою перемогою!
Василь Гулeй пише:> ...
> 5. Всe цe оформити як звeрнeння, пeрeдбачeнe ст. 40 (здається) конституції України, направити бeзпосeрeдньо Гаранту (який на тe і гарант, щоб гарантувати конституційність та законність дeржавного ладу).
Стаття 40 Конституції + Закон України "Про звернення громадян".
Див.також тут:
http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_draft&trs=-1&key=1086422163&first=1092130713&last=1073326261
2004.08.10 | Василь Гулeй
угу. + ст 36 (?) ЗУ "про інформацію" (-)
2004.08.10 | Василь Гулeй
дужe конструктивні розробки Правника.
всe дужe чудово викладeнo тут: http://maidan.org.ua/n/draft/1086422163бєрі - нє хочу.
2004.08.10 | 123
Але все це вже вдома
Василь Гулeй пише:> Конструктив: додаткова вимога.
>
> рішeння Гаранта - хорошо, алe всe будe впиратися в дрібниці: хто, дe, коли і як будe повeртати мeблі та інші мат. цінності, що були вивeзeні з тeриторії унівeрситeту? тe ж самe стосується і грошeй, що вжe отримані за навчання протягом наступного року.
>
> я би просив створити спeціальну комісію, до якої входили б як прeдставники дeржавних структур, так і прeдставники студeнтського руху та викладачів. щоб ця комісія мала повноважeння пeрeвірити вищeзгадані обставини, інформувати громадськість і в разі нeобхідності ініціювати судовий розгляд спірних питань.
Абсолютно правильно. У разі потреби - можна почати новий похід.
Похід - це крайня форма, коли інші засоби вирішення конфлікту вичерпані. Зловживати не треба.
2004.08.10 | Shooter
Re: Але все це вже вдома
123 пише:>
> Похід - це крайня форма, коли інші засоби вирішення конфлікту вичерпані. Зловживати не треба.
Вичерпана лише частина конфлікту - об'єднання ВУЗів.
Інша частина - порушення конституційних прав групи Українських громадян буде вичерпаним аж тоді, коли будуть звільнені державні посадовці, які мають відношення до цих порушень.
Ще раз: як це робити - вирішувати сумським студентам. І якщо вони вирішать продовжувати свій похід - залишається їх лише підтримати в цьому абсолютно легальному кроку.
P.S. Якби я був серед них - я би голосував "за" продовження походу.
2004.08.10 | 123
Гра у піддавки
Shooter пише:> 123 пише:
> >
> > Похід - це крайня форма, коли інші засоби вирішення конфлікту вичерпані. Зловживати не треба.
>
> Вичерпана лише частина конфлікту - об'єднання ВУЗів.
Це не частина - це суть конфлікту. Коли похід починався, це було ЄДИНОЮ вимогою студентів. Вимогу виконано - чесно буде завершити похід.
Слід зрозуміти - більше поступок цьому походу не буде. Продовження походу дасть козирі владі для того, щоб скомпрометувати студентів як виконавців політичної гри. Студентів покажуть як пішаків у політичній грі опозиції, а опозицію - як циніків, що використовують студентів для своїх політичних цілей.
Зараз влада програла битву. Якщо студенти зупиняться - це стане не виграною битвою, а виграною війною. Почати нову війну - завжди можна, це не проблема. Якщо студенти не зупиняться - вони дають шанс виграти війну владі. Не просто шанс - вони підставляться, бо будуть у невигідному становищі. До того ж підставлять і опозицію.
> Інша частина - порушення конституційних прав групи Українських громадян буде вичерпаним аж тоді, коли будуть звільнені державні посадовці, які мають відношення до цих порушень.
Це справа політиків. Ця проблема виникла лише кілька днів тому - жодного політичного засобу не було застосовано ще. Не треба вирішувати цю проблему цим самим походом.
> Ще раз: як це робити - вирішувати сумським студентам. І якщо вони вирішать продовжувати свій похід - залишається їх лише підтримати в цьому абсолютно легальному кроку.
Не дуже зрозумів Вашу ідею. Звісно, їм вирішувати - то й що? Я їх закликаю вирішити на користь повернення. Сподіваюсь, політики, які їх підтримують, закликатимуть студентів до того ж -- а не піддаватимуться ілюзії, що їм (політикам) вигідно продовжити похід. Не вигідно це політикам - якщо акція перетвориться на політичну, ефект від неї буде такий самий, як від походу чи мітингу рухівців, що його рух може організувати хоч завтра, і вдесятеро масовіший. Але абсолютно пустий.
2004.08.10 | Оk
Re: Гра у піддавки
123 пише:> Слід зрозуміти - більше поступок цьому походу не буде. Продовження походу дасть козирі владі для того, щоб скомпрометувати студентів як виконавців політичної гри. Студентів покажуть як пішаків у політичній грі опозиції, а опозицію - як циніків, що використовують студентів для своїх політичних цілей.
> > Інша частина - порушення конституційних прав групи Українських громадян буде вичерпаним аж тоді, коли будуть звільнені державні посадовці, які мають відношення до цих порушень.
>
> Це справа політиків. Ця проблема виникла лише кілька днів тому - жодного політичного засобу не було застосовано ще.
Чому політиків ? Бездіяльність прокуратури це, на Вашу думку, справа лише політиків ? Чи може вже кілька днів, як порушені кримінальні справи проти осіб, зловживання службовим становищем котрих мало наслідком ситуацію, що склалась ?
Тоді треба відповідно інформувати громадськість !
2004.08.10 | Shooter
Назву не зрозумів
По суті.Якщо хтось в мене щось вкрав, я йому сказав "віддай!", натомість він мені дав в морду, то після того, як я отримав своє майно назад, вимога покарати злодія за "нанесені тілесні пошкодження" є "політичною"?
Аналогія із сумськими подіями - майже абсолютна.
Ну і - вкотре: я "сприйму" будь-яке рішення сумських студентів. Проте не вважатиму за "політичне" продовження їх походу аж до тих пір, поки не буде покарано злочинців на державних постах.
2004.08.10 | 123
Щодо назви
Продовження походу - підставляння під вже прораховані дії з боку влади. Це є втрата аполітичності - те, чого так прагнула влада, те, проти чого була спрямована спеціальна заява студентів, де наголошувалося на аполітичності.Це я назвав піддавки.
2004.08.10 | Shooter
Щодо суті
Притягнення до відповідальності злочинців, порушивших громадянські права та свободи громадян України, є набагато менше "політичним", ніж злиття трьох вузів. Оскільки останнє є/може бути законним, перше - є прямим і відвертим порушенням закону, більше того - Основного закону.2004.08.10 | Василь Гулeй
слово чeсті, я свою назву придумав самостійно :) (-)
2004.08.10 | Василь Гулeй
щодо суті.
123 пише:Продовження походу - підставляння під вже прораховані дії з боку влади.
повeрнeння до сум - підставлeння під вжe прораховані дії з боку влади.
будуть сeбe піарити - "в такий складний для нашого суспільства час, ми продовжуємо дбати про добробут нашого народу, і навіть окрeмих його прeдставників: його вeличність пан Гарант соізволіл разрєшіть надзвичайно сйкладний соціальний конфлікт в сумах однім розчєрком пєра. Ефeктивність пана Гаранта с ліхвой доводиться тим, що всі студєнти, как одін, развєрнулісь і строєвим шахом помахалі хлябать щі до своїх хат, гдя на ніх чєкають повєстки в мусарні".
Як на мeнe, мистeцтво політика полягає нe в тому, що і як робити, а в тому, під яким соусом свої та чужі дії подавати громадськості.
що б зараз нe зробили ви, я або студeнти - всe цe можe і будe використано піаршциками влади. тому, на мою думку, нe варто відмовлятися від акцій лишe тому, що вони "можуть бути використані": що так, що так, а будe використанe всe.
2004.08.10 | g
Re: Конструктив: додаткова вимога.
Колись один людина на пропозицію від фірми сказала: Чорт ховається в дрібницях. Отже, давайте обговоримо дрібниці вашої пропозиції.Так і тут, Указ відмінено, але розслаблятись НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА!
Тому що потім, крок за кроком, вони вернуть собі ВСЕ.
Треба тільки продовжувати - вимагати покарати винних за бездіяльність під-час хім.атаки на наметове містечко, вимагати звільнити Щербаня (причому тут політика?? Він особисто показував липове рішення суду і давив на студентів, після чого на табір напали беркутівці, ПРИЧОМУ тут політика?????) Зняти інших посадовців, винних в побитті студентів, оприлюднити славне рішення суду і винести рішення про їх відповідність займаним посадам і саме головне - КОНТРОЛЮВАТИ ВСІ ЦІ ДРІБНИЦІ. Щоб влада знала - НЕ МОЖНА БЕЗКАРНО ПОБИТИ ВЛАСНИЙ НАРОД!
БО перемога - не у відміні указу кучманди, а у відновленні справедливості.
І, хлопці та дівчата - ПРИЧОМУ ТУТ ПОЛІТИКА????
2004.08.10 | Тестер
Re: Це справедливо і правильно!!!
g пише:> Колись одна людина на пропозицію від фірми сказала: Чорт ховається в дрібницях. Отже, давайте обговоримо дрібниці вашої пропозиції.
>
> Так і тут, Указ відмінено, але розслаблятись НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА!
> Тому що потім, крок за кроком, вони вернуть собі ВСЕ.
> Треба тільки продовжувати - вимагати покарати винних за бездіяльність під-час хім.атаки на наметове містечко, вимагати звільнити Щербаня (причому тут політика?? Він особисто показував липове рішення суду і давив на студентів, після чого на табір напали беркутівці, ПРИЧОМУ тут політика?????) Зняти інших посадовців, винних в побитті студентів, оприлюднити славне рішення суду і винести рішення про їх відповідність займаним посадам і саме головне - КОНТРОЛЮВАТИ ВСІ ЦІ ДРІБНИЦІ. Щоб влада знала - НЕ МОЖНА БЕЗКАРНО ПОБИТИ ВЛАСНИЙ НАРОД!
> БО перемога - не у відміні указу кучманди, а у відновленні справедливості.
>
> І, хлопці та дівчата - ПРИЧОМУ ТУТ ПОЛІТИКА????
2004.08.10 | Стопудів
Отже, треба стежити за деталями або ЩО ДАЛІ?
Наразі студентам варто допомогти з юридичним аналізом - чи правоздатним є указ Кучми про створення/відміну вузу; які повинні/можуть бути наслідки; якими ще актами регулюється (може регулюватися) створення вузу; хто тепер буде його ректором; чи залишається в силі рішення "вузівського колективу" від 22 червня (це може бути найважливіше). Також варто дочекатися, поки уряд відмінить свою постанову від 21 червня, згідно з якою було призначено Царенка.2004.08.11 | g
Re: Отже, треба стежити за деталями або ЩО ДАЛІ?
Цілком згідний.Саме зараз студентам потрібна грамотна юридична допомога.
Кучма зробив абсолютно правильно - він не може сперечатися із студентами на трасі Суми-Київ, тому він перевів битву на своє поле - юридичне.
Тому необхідно продовжити свої вимоги і повернути битву на своє поле.
Нехай зніме Щербаня (я маю на увазі губернатора Сум, а не лідера якоїсь партії, ----якщо б на місці "Щербань" стояв "Ющенко", то я б вимагав те саме - звільнити---- - тобто це питання НЕ політичне).
Звільнити та наказати відповідальних осіб у погонах.
І т.д. і т.п.
Не зупинятись!!!
І обов"язково звернутись по допомогу до хороших юристів.
2004.08.10 | Дончанин
Re: Конструктив: додаткова вимога.
Все правильно!!! Щербаня,мента главного из области и из Сум и Царенко-в отставку.Между прочим,Щербань в свое время, и на моей памяти был довольно прогрессивным губернатором на Донеччине.Я серъезно.По крайней мере,намого лучше,чем последний.Как скурвился,боже мой.
2004.08.10 | Тестер
Re: Вітаємо студентів з першою перемогою!
А тепер ще скористатись порадою Чучхе про статистику злочинності на Сумщині в період "боротьби" міліції зі студентами та добавити до того правопорушуння самої влади. І "давити гадів"!2004.08.10 | NeZar
Re: Вітаємо студентів з першою перемогою!
Вітаємо! Молодці.Цікаво. який зараз почнеться бардак, коли переміщену техніку, кафедри, меблі, все інше будуть переміщати в зворотньому напрямку Там же розтягували майно навіть без маркування. Але така перемога - вже велика перемога....
На рахунок продовження акції - навіть не знаю - варто, чи ні.
А товаришу КЕ - особливе вітання з цієї нагоди
2004.08.10 | Дончанин
Re: Вітаємо студентів з першою перемогою!
Я сьогодні трохи переказав.А коли зателефонував,дівчиниа мені повідомила новину!Але не жалкую,гроші ім знадобляться,навіть,якщо акція припиниться,хай хоч горілки трохи поп*ють.Вони справжні героі.І ви трохи теж.А ще в мене пропозиція.Я тут не так давно,але вже зрозумів,хто такий КЕ.Він намагаєтся всіх нас раздратувати.Невже йогособача брехня варта того,щоб на неі відповідати!?Бойкот,повний бойкот йому!Тримайте себе в руках.Ми ж чоловіки,(краще підійде російське слово "мужчины").Згодні?
2004.08.10 | Тестер
Re: Ти правильно зорієнтувався
КЕ навіть собі противний. Але він вірить тільки собі і то один раз на рік. І що не напрогнозує, то "пальцем в небо".2004.08.10 | fahid
Варіант. ТИМЧАСОВО призупинити похід,
І дати час до 1 вересня на покарання винних і т.п.2004.08.10 | Василь Гулeй
основна вимога
нeзалeжно від того, яким самe будe рішeння - припинити, призупинити чи продовжити похід - слід якомога ширшe заявити про сучасну позицію і сучасні (а нe ті, що були на початку конфлікту) прeтeнзії до влади.коротко і чітко пeрeрахувати прeтeнзії (бeздіяльність влади, нeзаконність дій влади, корумпованість, відсутність мeханізму, що забeзпeчив би повeрнeння до статусу кво, і т.д.) і підкрeслити, що остаточно жодна з них вирішeна нe була.
тут жe зробити відкритe звeрнeння до гаранта - "під вашим патронатом відбулося тe-то, тe-то й тe-то, візьміть жe й нас під своє крилeчко: в нас ого-го, скільки проблeм,а ви - остання надьожа і опора" (цe я, можe, й пeрeбрав - можe, і нe слід так тупо їм кидати рятувальнe колeсо, алe хай студікі вирішують, як кращe).
ку?
2004.08.10 | 123
При(зу)пинення походу потрібно хоча б для того
щоб створити прецедент переможного тиску громадян на владу.Якщо ти виграв у казіно - треба завершувати гру, а не грати далі, сподіваючись виграти ще більше.
Завершити гру і вийти з неї переможцем - дуже важливо для того, щоб встановити прецедент-зразок того, що пересічні громадяни можуть виграти у влади, якщо діють рішуче. Буде дуже сумно, якщо такого прикладу не буде -- він у найближчий час буде дуже-дуже-дуже потрібним. А його майже 100% не буде - якщо студенти підуть далі з вимогами, які влада не може дозволити собі виконати під тиском. Поразка (невиконання нових вимог) просто перекриє сьогоднішню перемогу.
2004.08.10 | Предсказамус
Точно!
123 пише:> Якщо ти виграв у казіно - треба завершувати гру, а не грати далі, сподіваючись виграти ще більше.
Пока что победа студентов - факт, независимо от мотивов указа Кучмы. Теперь очередь политиков додавить вопросы неправосудных решений и необоснованного применения силы к протестующим.
Продолжение акции может привести к поражению "по сумме".
2004.08.10 | Ірландець
Перемога студентів є дуже важливою подією
Перемога студентів є дуже важливою подією. Адже головною технологією забезпечення пасивності населення є думка(як модно зараз казати „меседж” ) „З ними нічого не вдієш”, „Проти влади не попреш” тощо. Тепер же перемога це приклад для інших, і його треба по максимуму оприлюднити.Я спочатку також думав, що потрібно далі тиснути. Але взагалі то треба вміти вчасно закінчувати. На піку. В свій час якби УБК вчасно змінила форму боротьби на піку свого успіху то це було б набагато корисніше. А так по великому рахунку тоді закінчилося поразкою: арештом і подальшим ув”язненням активістів.
Також хотілося б сказати, що не варто розказувати про хвилю. Це все смішно називати хвилею. Тут ІМХО найбільше вплинуло на рішення Кучми поведінка самих жителів Сум і те що регіон напередодні дуже важливих для нього виборів фактично „на вухах”.
Влада, точніше її речники самі почали ставати тими хто ускладнює ситуацію. Тобто те що говорили Тигіпко, Журавський ітд тільки збільшували кількість прихильників сумських студентів, а отже стало вигіднішим зам”яти конфлікт і піти на компроміс.
Варто зауважити, що наша влада живе за принципом „пацан слово дав...” Те що є указ ще нічого не означає. Спочатку його треба виконати. Потім треба визначитися що робити з тими дровами, що вже наламано. Адже кафедри поперевозили, кадри перетасували, фонди поділили. Тобто, що робити з реаліями?
Відносно що робити далі, то крім того що, окрім відновити статус кво та покарати винних, наскільки я розумію це було метою протесту, треба визначитися чим займуться студенти. Окрім навчання звісно Вони можуть започаткувати якусь громадську ініціативу. Створити студентську профспілку. От колись ми в Чернівцях мали профспілку „Студентський спротив”, зараз вона насправді вже не існує, можна зробити щось подібне.
Сумчани показали дуже хороший приклад організованості та креативу – вони можуть поділитися цим досвідом, ще з кимсь.
Щодо політики то мені так здається мова йде про ряд політичних діячів і сил які почали робити спроби збити з цього протесту дивіденди і сумчани дуже вірно як на мене розставили акценти. Адже якщо це конкретна ініціатива то це конкретна ініціатива, а не чийсь проект.
Типу того.
2004.08.10 | _YZ_
Що може подіяти на ментів в майбутньому як нічний переляк?
Думаю, що треба вимагати покарати і простих міліціонерів, а не тільки вищих посадових осіб. І це навіть важливіше.Посадових шишок Кучма може поміняти (чи то з нагоди, чи то без, от вони і пнуться викрнувати накази), а от "прості" - а хто за них "поболіє"? Ніхто. І як вони будуть знати, що анитиконституційний наказ виконоувати - це як собі замовити місце на цвинтарі - все буде інакше.
Накази-то віддавти будуть, а от виконувати ніхто не захоче.
Що думаєте?
2004.08.10 | Василь Гулeй
думаю, що цe важливо, істотно і принципово (-)
2004.08.10 | Дончанин
Re: Що може подіяти на ментів в майбутньому як нічний переляк?
Я думаю,что если есть силы,средства и вдохновение, поход прекращать нельзя.Разве все требования выполнены?Вы не видели сейчас "честную" рожу Януковича по "1+1",который с идиотской ухмылкой уверял,что проблемы уже нет.Ни он ли звонил Щербаню,а тот,как верноподданный холуй отдавал преступные приказы?А сколько верноподанных холуев их исполняло?Так вот,наказаны должны быть все.От Щербаня до сержанта,который крутил руки и бил по почкам участников похода.Чтоб неповадно было другим сержантам исполнять такие приказы.И если Кучмас пьяных глаз (День рождения вчера был)раздобрился и подписал Указ,это не значит,что власть признала свои ошибки и покаялась.Просто решили замять.Клюнуть на это-значит сесть играть с шулером в карты-заранее проигрышный вариант.У него все равно 8 тузов в колоде.А такой,как нынешняя власть может на пол игры объявить,что правила изменились.А вот к наказанию виновных по-моему неплохо бы подключиться
"оппо",вплоть до внеочередной сессии Парламента.
2004.08.11 | рол
Re: Що може подіяти на ментів в майбутньому як нічний переляк?
Да, это намного важнее, чем привлечь к ответственности высших должностных лиц. И власти это тоже может быть выгодно, чтобы показать себя с хорошей стороны. Это было бы отличным компромиссом. Каждой пешке-милиционеру нужно вдолбить в голову, что они не имеют права выполнять неконституционные приказы и действовать неконституционными методами, за это придется впоследствии серьезно отвечать, последует законное наказание, что отмазка "ведь был приказ, что еще оставалось делать?" никого не сможет удовлетворить и послужить оправданием. Ведь в конце концов все зависит от маленьких людей, больше даже, чем от больших.А поход я бы посоветовал прекратить, перевести акцию в другую форму. Требования же оставить, забросать суды исками, органы власти протестами и ограничиться отдельными акциями возле казенных учреждений Сум.
2004.08.11 | Sum
Re: Що може подіяти на ментів в майбутньому як нічний переляк?
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИСтаття 60.
Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.
2004.08.10 | Михайло Свистович
ЛЮДИ! ВИ ЗАБУЛИ ОДНУ МАЛЕНЬКУ ДРІБНИЧКУ!
А саме, що ви - не сумські студенти. І навіть не їх батьки чи викладачі. А щоб вирішити, що і як робити, потрібно оцінити свої сили, бажання людей, можливу реакцію батьків та населення, інші моменти.Тому вирішувати будуть студенти. Як на мене, рішення буде таким: похід не призупинити, але не рухатися з місця, поки не буде скасовано розпорядження Кабміну та наказ Міносвіти й науки. І в залежності від цього потім уже діяти.
2004.08.10 | 123
Але ця справа стосується не лише сумських студентів
Тому ми, як особи прямо зацікавлені в успішності акції, обговорюємо цю тему.Михайло Свистович пише:
> А саме, що ви - не сумські студенти. І навіть не їх батьки чи викладачі. А щоб вирішити, що і як робити, потрібно оцінити свої сили, бажання людей, можливу реакцію батьків та населення, інші моменти.
> Тому вирішувати будуть студенти.
Хочеться вірити, що їхнє рішення буде виваженим, а не таким, як повідомлення новин на Майдані на початку гілки: "додавити і все".
> Як на мене, рішення буде таким: похід не призупинити, але не рухатися з місця, поки не буде скасовано розпорядження Кабміну та наказ Міносвіти й науки. І в залежності від цього потім уже діяти.
Теж цікавий варіант.
2004.08.11 | Михайло Свистович
Тоді це має робитися не від імені сумських студентів, якщо вони
не захочуть продовжувати акцію постійного потужного тиску.123 пише:
> Тому ми, як особи прямо зацікавлені в успішності акції, обговорюємо цю тему.
Та ніхто не проти. І вимагати всіх цих відставок можна. Просто, якщо студенти не захочуть продовжувати акцію до останньої ворожої "крові", то не треба це робити від їх імені чи намагатися схилиту якусь частинку їх до цього. Інакше, якщо це хвилюватиме лише жменьку студентів, на них навішають всіх політичних собак і за боротьбу проти об"єднання.
А всіх цих відставок тепер спокійно можуть вимагати політичні сили окремо від студентів, якщо студенти не захочуть разом.
>
> Хочеться вірити, що їхнє рішення буде виваженим, а не таким, як повідомлення новин на Майдані на початку гілки: "додавити і все".
А? Я щось, напевно, пропустив. Зараз перечитаю.
2004.08.11 | Правник
Отож.
Ніхто не має права за них вирішувати, визначати і нав'язувати генеральну лінію.Зате будь-хто має право їм допомогти.
2004.08.11 | KE
Всем спасибо за поздравления, рад. что умеете читать и писать(-)
2004.08.11 | Усміх
KE - взгрустни от радости !?
Щоб читати проповіді потрібно шанувати заповіді.2004.08.11 | KE
Чего это?
У меня вообще двоякое отношение к ситуации. С одной стороны, веселит, что бОльшая часть, или все "борцы" с чего-то взяли, что у них победа. Хотя во всех сообщениях четко сказано, что всех посадят ... за стол переговоров. Или как в сообщении с Кучмой "Пресс-служба главы государства сообщила о том, что такое решение принято для того, чтобы предоставить возможность и время для поиска компромисса всем сторонам конфликта." Любому здоровому человеку понятно, что это не означает отход Кучмы и Януковича от желания создать единый ВУЗ из трех, они просто перенесли ситуацию так, что тепеь и смысла выступать нет и ситуация не завершена в пользу студентов. С другой стороны, действительно грустно, что так просто околпачивать и вызывать радость там, где по идее, нормальные люди просто бы усмехнулись и продолжили бы свои действия. Нет, нет, я не призываю продолжать, это уже в двойне бессмысленно, просто весело, следить за радостью людей от воззрения фигуры из трех пальцев2004.08.11 | Житель Сум
Re: Чего это?
Как ни было бы грустно, но КЕ прав ...2004.08.11 | KE
А Вы не глупы. Даже не хочется Вас поздравлять.
Возможно даже, что Вы действительно житель Сум. Только вот непонятно, чего именно Вы хотите. Реально не объединить три ВУЗА или политической победы над Кучмой и Януковичем ?Я чего спрашиваю то, и не у Вас первого, вариант не объединить ВУЗЫ есть и был, просто давать ему тем, кто только и хочет, что политической победы - бессмысленно. Её тут не будет. Уж точно до выборов. Так чего Вы хотите?
2004.08.11 | Житель Сум
Re: А Вы не глупы. Даже не хочется Вас поздравлять.
КЕ, я Вас не сильно разочарую, если скажу что мы хотели РЕАЛЬНО не пустить своих детей в "колхоз" царенк(о), а теперь мы хотим победы над теми, которых Вы написали? И первая цель у нас на этом пути к победе - это губернатор Сумской области Щербань !!!Кстати, победы над этими лицами хочет уже б_О_льшая половина Сум! И во многом благодаря последним трем месяцам: май-июнь-июль! Мы вышли на митинги 12 мая и 28 июня, когда _единый_ и неделимый кандидат был еще не определен.
И 28 июня - нашим требованием было лишь "Геть царенк(о)". Но эти три месяца все раставили на свои места!!!
Прочитайте на досуге архив http://www.sumy-bespredel.info/ - только с начала и Вы увидите "как мы росли"
2004.08.11 | KE
Скажу совершенно откровенно.
Мне не нравится Щербань. Он когда надо - националист, когда надо - патриот, простой номенклатурщик. За Царенко ничего не буду говорить, не знаю я его. Но знаю, что Вы допускаете и допустили массу ошибок. Если Вы, конечно, реальный житель Сум и изначально, все что Вас беспокоило, так это не пустить детей к Царенко. В Одессе была аналогичная ситуация с Киваловым, когда он свою академию создавал и студентов без права выбора туда записывали пачками.Но вопрос не в этом и не в том, как именно определились Сумы (я уверен, что Вы сильно преувеличили резонанс, он и так должен был быть не маленьким, учитывая то, что гоппозиция возглавляет этот поход, как бы вы не пытались отвертеться).
Ну, что я Вам могу сказать:
1. Вы можете победить Царенко
2. Вы можете победить Щербанья ПОСЛЕ выборов
3. Вы не можете победить Кучму и Януковича
Объясняю свою точку зрения
1. Царенко - никто, в масштабах страны (в данный момент) непосредственно на него найти управу можно.
2. Щербань - проверенный номенклатурщик, в фаворе у некоторых кланов пропрезидентских, и даже некоторых олигархов из числа нашистов. Однако Щербань фигура не новая, со своей задачей он справляется плохо и плохо справится с результатами своей задачи Так что после выборов в его сторону достаточно будет камня.
3. Янукович - единственная альтернатива Ющенко. с достаточными возможностями и уже достаточно проходным, во второй тур рейтингом. А там Ющу делать нечего, достаточно будет левых, которые никогда за Юща не проголосуют, а голосовать придут.
Вот Вам простейший расклад, из него ВЫ можете выбрать первоочередные задачи, вообще задачи и т.д.
Скажу больше, продолжая конфликтовать СЕЙЧАС с Щербанем, вы ухудшаете свою позицию в целом и переводите себя в разряд тех, кто не победит в случае поражения Ющенко никак.
Я повторяю, у вас есть варианты, прямо сейчас победить Царенко. Иного у вас сейчас нет, будете ждать результатов, за за это время ... да и сможете ли вы - побитые долгим процессом, который тут намечается, после неудачи Ющенко повалить даже Царенко, я сомневаюсь.
Думайте!
А сайт я ваш смотрел, начинался, как неполитический, закончился, как оппозиционный. Скучно, потому как бесперспективно.
2004.08.11 | Житель Сум
Re: Скажу совершенно откровенно.
> 1. Вы можете победить ЦаренкоМы _уже_ победили царенк(о). Оный в Сумах это Витя Медведчук, вот потому Щербань его и не трогал, ДАЖЕ НЕ СМОТРЯ НА ЕГО ДЕБЕЛИЗМ. Поверьте, он ДЕЙСТВИТЕЛЬНО такой, и к тому же у нас в Сумах прошлой зимой успел побывать и в и.о. мэра - ДОЛБОЛЕД хренов Весть город ужаснулся ... правда Щербань вовремя опомнился и "выбрал" в мэры 15.05.03 своего бывшего помощника Омельченко.
> 2. Вы можете победить Щербанья ПОСЛЕ выборов
После расправы над студентами мы победим Щербаня ДО ВЫБОРОВ!
> 3. Вы не можете победить Кучму и Януковича
Ну а это уже проблема не только Сум, извините, но Сумщина внесет серьезный вклад ... так что в Сумах Я. будет замыкать список 31 октября.
А вообще, КЕ, Вы действительно пративный, как действительно и то что я житель Сум
2004.08.11 | KE
понятно, звиняйте, что потратил Ваше время (-)
2004.08.11 | Житель Сум
Нема за що (-)
2004.08.11 | Тестер
Из откровений КЕ следует, что все левые единогласно поддерживают
существующую власть. В сговоре они с ней или вождям эта власть платит?Не думаю, что эта единогласная поддержка существует среди простых членов партии. Она существует в воспаленных мозгах "конченых совков", как и "угрозы НАТО и американского империализьма".
Ни для кого из умных людей не возникает дилемы за кого голосовать.
Есть четкое понятие - власть надо менять!
КЕ, ты так бы и сказал "Я поддерживаю беззаконие, произвол,... властей". И не представлял из себя интеллигента.
Раб,ты, и сучара!
2004.08.11 | KE
Нет, они поддержат тебя, нациста конченого (-)