МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПАРЄ просить терміново внести зміни в закон про вибори

09/16/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У середу ввечері в Парижі моніторинговий комітет Ради Європи ухвалив заяву стосовно передвиборчої ситуації в Україні.
Як повідомляє сайт Інституту масової інформації, текст заяви містить декілька конкретних і досить жорстких зауважень та рекомендацій.

Зокрема, Парламентська Асамблея вдруге просила українську владу "утриматися від неконституційних рішень чи дій при проведенні конституційної реформи, а також провести вільні й справедливі президентські вибори в жовтні. В іншому разі, українська влада може наразитись на зупинення повноважень української делегації і, можливо, поставлення під запитання статусу країни як члена Ради Європи."

Комітет також нагадує про свою Заяву від 22 червня 2004 року, що “закликала органи української влади ... дозволити всім кандидатам змагатись на чесній і рівноправній основі.” Комітет висловлює жаль з приводу того, що його заклики, схоже, були проігноровані. Такий висновок роблять співдоповідачки Комітету для України, Ханне Северинсен та Ренате Вольвенд, які нещодавно повернулись з чергової поїздки для збору фактів у Донецьк та Дніпропетровськ.

Моніторинговий комітет ПАРЄ, отже, закликає органи влади України:

“терміново внести зміни до Закону "Про вибори Президента України" для того, щоб надати місцевим непартійним громадським організаціям, для яких спостереження за виборами є статутною метою, право спостерігати за виборами, рівнозначне правам міжнародних спостерігачів та представників кандидатів;

забезпечити справедливий баланс між кандидатами у складі керівництва територіальних та дільничних виборчих комісій;

визначити в законі про вибори Президента, які наслідки для представництва кандидатів у складі виборчих комісій має відмова кандидатів від балотування;

гарантувати вчасне поновлення списків виборців на території всієї країни;

ухвалити роз'яснення прав українських виборців, які проживають за кордоном, та відповідних виборчих процедур;

забезпечити, щоб жоден з кандидатів не обмежувався у представленні громадянам своїх поглядів та здобутків, у тому числі шляхом проведення публічних зборів та інших заходів по всій країні, а також розміщення зовнішньої реклами; забезпечити, щоб всі кандидати мали безперешкодний доступ до телебачення, радіо і друкованих засобів масової інформації на недискримінаційній основі; організувати на державному телебаченні неупереджені дебати між кандидатами;

гарантувати відсутність утисків засобів масової інформації і журналістів та, зокрема, дотримання усіма контролюючими органами мораторію на перевірки ЗМІ під час виборчої кампанії;

припинити практику участі державних службовців у виборчій кампанії та використання державних ресурсів у цих цілях;

забезпечити виборчі комісії, у відповідності до Закону, необхідним обладнанням, приміщеннями, навчанням тощо;

утримуватись від будь-якого втручання у процес вирішення судами виборчих спорів та провести необхідне навчання суддів щодо Закону про вибори.”

Співдоповідачки організують нову передвиборчу місію до України 26-29 вересня. Вони сподіваються, що українська парламентська делегація в ПАРЄ “на початку жовтневої сесії ПАРЄ звіт про досягнутий прогрес” стосовно ситуації перед виборами.

Комітет також стурбований малою кількістю міжнародних спостерігачів, що будуть направлені міжнародними організаціями та іноземними державами (близько 800 для всієї країни) та висловлює сум, що “питання правового статусу місцевих непартійних спостерігачів не потрапило до порядку денного поточної сесії Верховної Ради”.

Моніторинговий комітет обіцяє уважно вивчити “результати незалежного всеукраїнського опитування на виході з виборчих дільниць (екзит-пол)”, оскільки раніше такі опитування давали достовірні відображення результатів виборів.


УНІАН

P.S. фактично, кожен пункт вимог ПАРЄ є відповідь на відповідну дірку в законі про вибори. Якщо внести ці поправки, вибори були б значно демократичнішими. Одночасно, намалювати потрібний результат для Януковича стало б набагато важче.

Відповіді

  • 2004.09.16 | Navigator

    Не дарма перед візитом психіатра санітари в"яжуть буйних.

    А сьогодні голови держав СНД будуть засуджувати ОБСЄ за втручання в своє щасливе життя.Це перед візитом керівника секритаріату ОБСЄ.
    Не дарма перед візитом психіатра санітари в"яжуть буйних.
    Можуть покусати.
    "Наші" розв"язались і буйствують в небезпечній формі.
    Путін на саміті себе уявляє Леніним щасливої пори "пгіізжайте к нам через 20 лет": "Скоро Росія з Україною досягнуть середньоєвропейського рівня житя, якщо будуть разом!"
    Добре, що Прибалтиці загрожує перше, а не друге!

    PS Ленінске запрошення 1918+20 припадає на 1938 рік!!!
    Як в воду дивився!
  • 2004.09.23 | Olena

    Календар подій

    http://www.coe.int/T/E/Com/Press/week/
    Assembly ‘pre-election’ delegation visits Ukraine
    26-29 September, Kyiv (Ukraine): A five-member, cross-party Assembly delegation will make a “pre-election” visit to Ukraine to assess the situation in the country ahead of the 31 October presidential election. The delegation is due to meet the Speaker of the Ukrainian Parliament and the Chairmen of the Central Election Commission, Supreme and Constitutional Courts as well as the Foreign and Interior Ministers, NGOs, the media and other international observers. A full delegation of around 30 Assembly members is expected to observe the election itself. In a January 2004 resolution (http://assembly.coe.int/EMB_NewsView.asp?ID=110), the Assembly said it may recommend Ukraine’s suspension from the Council of Europe if it failed to guarantee a free and fair presidential election, and in a September 2004 statement (http://assembly.coe.int/Main.asp?link=http://assembly.coe.int/press/CP04/431a(04).htm) the Monitoring Committee expressed “great concern” about the pre-election environment. Members of the “pre-election” delegation will give a press conference at 12 noon on Wednesday 29 September (Room 12 of the Verkhovna Rada, Hrushevskoho Street, 18/2, Kyiv).



    http://www.coe.int/T/R/press/[week_in_brief]/
    Делегация Ассамблеи побывает на предвыборном этапе в Украине
    26-29 сентября, Киев (Украина): Делегация Ассамблеи из пяти членов, представляющих различные политические партии, посетит Украину на предвыборном этапе для того, чтобы оценить ситуацию в стране накануне президентских выборов, запланированных на 31 октября. Запланированы встречи делегации со спикером парламента Украины и председателем Центральной избирательной комиссии, председателями Верховного и Конституционного судов, а также министром иностранных дел и министром внутренних дел, представителями НПО, СМИ и международными наблюдателями. За самим процессом выборов будет наблюдать полномасштабная делегация в составе 30 членов Ассамблеи. В своей резолюции, принятой в январе 2004 года, Ассамблея заявила, что она может рекомендовать приостановить членство Украины в Совете Европы, если эта страна не сможет обеспечить свободных и справедливых президентских выборов, а в заявлении Комиссии по мониторингу, сделанном в сентябре 2004 года, выражается «серьезная озабоченность» в отношении условий на предвыборном этапе. Члены делегации, прибывающей в страну на предвыборном этапе, устроят пресс-конференцию в 12.00 в среду, 29 сентября (Зал 12 в здании Верховной Рады, по адресу, ул. Грушевского, 18/2, Киев).


    P.S. в російськомовному варіанті на офіційному сайті вказано "ул. Хрущевського"... :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".