МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи потрібен владі внутрішній конфлікт в Україні'?

10/04/2004 | Andrij
Останнім часом все більше складається враження, що Україну штовхають у бік чималого громадянського конфлікту. Певно, що такі ж передчуття існують і у влади, бо інакше пояснити шостигодинну яйцеву реанімацію важко. Влада перелякана. Поради панів Павловського та Гельмана, на жаль, не створюють затишних умов для аналізу.

Що буде, якщо вибори зфальсифікують? Фальсифікувати прийдеться дуже сильно. Що чекає на обраного таким шляхом президента? Міжнародна ізоляція? "Тісні та теплі" стосунки в Кремлі? Доля Чаушеску та ще півсотні диктаторів?

Відповіді

  • 2004.10.04 | KE

    Re: Чи потрібен владі внутрішній конфлікт в Україні'?

    Andrij пише:
    > Останнім часом все більше складається враження, що Україну штовхають у бік чималого громадянського конфлікту. Певно, що такі ж передчуття існують і у влади, бо інакше пояснити шостигодинну яйцеву реанімацію важко. Влада перелякана. Поради панів Павловського та Гельмана, на жаль, не створюють затишних умов для аналізу.
    >
    > Що буде, якщо вибори зфальсифікують? Фальсифікувати прийдеться дуже сильно. Що чекає на обраного таким шляхом президента? Міжнародна ізоляція? "Тісні та теплі" стосунки в Кремлі? Доля Чаушеску та ще півсотні диктаторів?

    Влада нічого не боїться, перш за все, вас бо, вона вас і породила . Революції їй не довподоби , бо їй потрібна стабільність . все інше це піар ходи. А ось кому потрібна революція та не стабільність, то це оппозиції .Тому і мріє про „революцію роз”, все інше марні вігадки та сподівання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.04 | Andrij

      Де логікa?

      KE пише:
      > Влада нічого не боїться, перш за все, вас бо, вона вас і породила . Революції їй не довподоби , бо їй потрібна стабільність . все інше це піар ходи.

      Якщо владі "потрібна стабільність", то вона мусить боятись революцій. Великі фальсифікації виборів дуже часто вели саме то революцій. Зауважте, під "стабільністю" розуміється демократія, додержання прав та законів.

      > А ось кому потрібна революція та не стабільність, то це оппозиції .Тому і мріє про „революцію роз”, все інше марні вігадки та сподівання.

      Головна проблема, що влада ставиться до приходу опозиції до влади як до революції. В опозиції формується схожа точка зору. Насправді зміна влади має бути звичайний процес у демократичному суспільстві. Власне, теперішня влада намагається зробити цей процес неможливим. Подивіться лише на беззаконня новколо передвиборчої кампанії.

      Головне питання, кому все це вигідне?
    • 2004.10.04 | fahid

      Re: бо вона вас і породила

      Вчера мой внук, по имени Давид,
      Пришел со школы, съел стакан сметаны,
      Утерся рукавом и говорит,
      Что он произошел от обезьяны.

      Я говорю - дурак ты или псих?
      Сиди и полировку не царапай!
      Не знаю как и что насчет других,
      А ты произошел от мамы с папой.

      (с) Н.Сагаловский
  • 2004.10.04 | пан Roller

    Спросите вы у тишины. (-)

  • 2004.10.04 | Максим’як

    Re: Конфлікт режиму потрібен, але він йому не під силу.

    Крапка.

    Якщо цей режим не спромігся на політреформу, то на державний переворот і поготів.

    Треба дивитися на енергетичні ресурси режиму. Нехай вибори відбулися, а ЦВК оголосила якісь там неправдоподібні результати. Так от, головне питання, якими енергетичними ресурсами і як довго режим спроможний буде захищати ці неправдоподібні результати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.05 | Andrij

      Якщо "не під силу", тоді чи потрібен?

      Власне, мене не хвилює, що саме думає влада. Влада, скоріш за все, не думає. Їй в цьому активно допомагають замовники конфлікту з Росії, Павловський та Гельман є лише емісарами своїх господарів. Кремль не може дозволити мирний розвиток демократії в Україні. Навіть не як загрозу для власного авторитаримзу, скільки через суто меркантильні інтереси. Ізольований Янукович з кримінальним минулим -- це міл'ярди, якщо не десятки міл'ярдів, що лежать на поверхні. Тільки простягни дружню руку допомоги.

      Питання в іншому. Чи потрібен владі цей конфлікт? Я маю великі сумніви щодо доцільності самої ідеї аврального витягування Януковича в крісло президента. Врешті, в інших демократичних країнах бізнес часто підтримує кількох кандидатів водночас. Сила корпорацій не в тому, аби встановити диктатуру, бо диктатура вбиває навіть друзів. Сила в пристосуванні до існуючої влади, до умов реалії.
  • 2004.10.04 | Franko

    Re: Чи потрібен владі внутрішній конфлікт в Україні'?

    Andrij пише:
    > Останнім часом все більше складається враження, що Україну штовхають у бік чималого громадянського конфлікту. Певно, що такі ж передчуття існують і у влади, бо інакше пояснити шостигодинну яйцеву реанімацію важко. Влада перелякана. Поради панів Павловського та Гельмана, на жаль, не створюють затишних умов для аналізу.

    Влада перелякана, але діяльна і боєздатна.

    > Що буде, якщо вибори зфальсифікують? Фальсифікувати прийдеться дуже сильно. Що чекає на обраного таким шляхом президента? Міжнародна ізоляція? "Тісні та теплі" стосунки в Кремлі? Доля Чаушеску та ще півсотні диктаторів?

    На такого президента і на його оточення НЕ ЧЕКАТИМУТЬ тюремні нари і конфіскація награбованого. А це основне, що зараз переймає владу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.06 | Andrij

      Питання не в тому, чи можливо, питання, чи потрібно

      Безумовно, у влади є можливості підняти пістолета та пальнути собі у лоба. Питання, нащо їм це потрібно? Я не усуваю можливості маніакально-депресивних тенденцій у головах привладних сил. Але суїсид ніколи не вважали за задовільний спосіб виздоровлення.

      Тепер щодо нар. Якщо вибори пройдуть без людських жертв та згідно міжнародних норм, навряд чи ті нари на когось чекають. Але це "якщо" є дуже важливою умовою.
  • 2004.10.04 | Інший

    Годі гілюзій задурно

    Вигідно - не вигідно...
    Гетично чи не гетично...
    Але крадій мусит сидить у буцигарні.
    Годі блазнювати.
    Ми не є на порозі ґрузинського варіянту.
    Кучма - то не є Шєварнадзе.
    Вже час усвідомити, що нема на сьогодні іншіх моделів, аніж Кучма - то є Чаушеску.
    А через це відпадають та стають дріб'язковими будь-які інші моделі.
    Нема вже сенсу ся переймати марою революційних троянд.
    Ватрою, лем, обернеться Київ. А його каштани, природньо, матимутить голки...
    То задля гонору та ойчизни варто кинути фраєрові закиди пошуків алярмових натхнень та скористати залишок часу на честь прозових та праґматичних вишуків. Тобто: нафасувати коханій кобиті повний примус гасу, а собі надибати набоїв до машингевера.
    То й нема сенсу кльопати клявою до галясливого Майдану, краще відшукати братів, кумів та швагр - аби не скочити на тую пательню поодні.
    Най друге "тобто": доки ґедзь си не трапив, друже-камраде, мо плекай тую власну спільноту, за поміч якої ти будуватимеш майбутній край нашої Вкраїни.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.04 | Сергій Кабуд

      super!

      Це є справжня поезія Революціі.
      Шануймося

      Інший пише:
      > Вигідно - не вигідно...
      > Гетично чи не гетично...
      > Але крадій мусит сидить у буцигарні.
      > Годі блазнювати.
      > Ми не є на порозі ґрузинського варіянту.
      > Кучма - то не є Шєварнадзе.
      > Вже час усвідомити, що нема на сьогодні іншіх моделів, аніж Кучма - то є Чаушеску.
      > А через це відпадають та стають дріб'язковими будь-які інші моделі.
      > Нема вже сенсу ся переймати марою революційних троянд.
      > Ватрою, лем, обернеться Київ. А його каштани, природньо, матимутить голки...
      > То задля гонору та ойчизни варто кинути фраєрові закиди пошуків алярмових натхнень та скористати залишок часу на честь прозових та праґматичних вишуків. Тобто: нафасувати коханій кобиті повний примус гасу, а собі надибати набоїв до машингевера.
      > То й нема сенсу кльопати клявою до галясливого Майдану, краще відшукати братів, кумів та швагр - аби не скочити на тую пательню поодні.
      > Най друге "тобто": доки ґедзь си не трапив, друже-камраде, мо плекай тую власну спільноту, за поміч якої ти будуватимеш майбутній край нашої Вкраїни.
  • 2004.10.05 | AK-75

    Я - за долю Чуашеску (-)

    Я - за долю Чуашеску
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.10.05 | Woodstock generation

    Re: Чи потрібен владі внутрішній конфлікт в Україні'?

    Влада разом з тими, що її підтримують, це не така вже й однорідна маса. З одного боку - це "відморозки", що прямо причетні до кримінальних злочинів (і про це є докази), з другого боку - це група олігархів, чиї багатства нажиті "легальним" шляхом (нечесним, але легальним - згідно законів, які вони ж для себе і приймали), або причетні до зловживань чи порушень, що не можуть бути доведені. Перші готові на все - і, даймо собі звіт, на більше, ніж навіть активно налаштований обиватель. Для других перемога опозиції може й не бажана - але зовсім не смертельна, більше того, значна частина з них може бути у владі якщо й не зразу після президентських виборів, то після 2006 року точно. Тому радикальне загострення ситуації дуже небажане цій другій частині правлячої кліки.
    Димпломатичним мистецтвом опозиції було б поглиблення розколу між цими частинами істеблішменту.
    IMHO
  • 2004.10.05 | Dworkin

    Это сценарий Медведчука и ФЭПа! (-)

  • 2004.10.06 | SpokusXalepniy

    Вопрос неверно поставлен.

    Никакой власти, нигде и никогда внутренний конфликт НЕ НУЖЕН.
    Конфликт - это ВСЕГДА столкновение ДВУХ (или больше) сторон. Если рассматривать только одну сторону, то само слово КОНФЛИКТ теряет смысл. Это тоже самое, что иметь только одну сторону света (только юг, например), или только верх без низа, левое без правого, и т.д.

    Правильный вопрос - могут ли власти предотвратить конфликт. Или - может ли предотвратить конфликт оппозиция?

    И те и другие - могут,но делать этого не будут.
    Власть могла бы обеспечить приличные выборы, а оппозиция - снять своего кандидата. Ни того, ни этого уже не будет. Получается, что это пустой разговор.

    Конфликт неизбежен, как мировая революция. :)

    Обе стороны к этому готовятся. Война неизбежна.

    У власти остался единственный вариант, на который, похоже, она не собирается идти. Договориться с оппозицией о полностью бескровном, тихом переходе власти в руки оппозиции с сохранением всех гарантий неприкасаемомти президентской (кучманоидной) команды и их капитала.
    Вопрос - как обеспечить слежение за выполнением этих гарантий?
  • 2004.10.06 | xobbit

    Глоба бачить катастрофу як при президенті Ющенку, так і при Я...

    Глоба бачить катастрофу як при президенті Ющенку, так і при Януковичі...
    Якщо я хочу щось дізнатися - купую жовту пресу, казали "Люди у чорному"
    АЛЕ
    Влада у нас не тільки злочинна але й слабка "як ніколи"...

    Ось дуже вірогідна концепція:
    04.10.2004, (Виктор Терещенко)
    Секрет Ющенко и конец эпохи Кучмы
    Украина на выборах. Кучме совершенно не нужен преемник, особенно такой, как Янукович, ему нужен сменщик — и именно такой, как Ющенко. Договоренность между президентом и оппозицией была достигнута два-три месяца назад. А провал PR-кампании Януковича — просто результат этого сепаратного соглашения. подробнее: http://apn.ru/?chapter_name=advert&data_id=203&do=view_single


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".