МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Так ось як збираються зірвати вибори

10/05/2004 | oleksiy
це буде просто, і відповідно до закону :-)

Стаття 28 ЗУ "Про вибори Президента України" п. 13:

Рішення виборчої комісії приймається відкритим
голосуванням більшістю голосів від складу комісії, крім випадків,
передбачених цим Законом.

Прошу зауважити „більшістю голосів від складу комісії”, а до її складу комісії входять по 2 особи подані 24-ма кандидатами, а скільки там технічних кандидатів ми всі пам’ятаємо, отже я зовсім не здивуюсь, якщо ці особи просто в певний момент не з’являться і виборчі комісії по всій Україні просто не зможуть прийняти ніякого рішення.

IMHO депутатам треба терміново виправляти це, і ще пару подібних положень в законі, бо сценарій влади зрозумілий – зрив виборів.

Відповіді

  • 2004.10.05 | Уляна

    Re: Так ось як збираються зірвати вибори

    Не панікуйте. В комісії входять здебільшого нормальні люди. Будуть голосувати за те, що бачать. А щоб казати на біле "чорне", це треба, щоб на людей дуже сильно тиснули, наприклад під особисті гарантії міністра Х. А міністр Х фізично може контролювати одну дільницю. Так і було в Мукачево. Туди особисто їхали найвищі чини, щоб добитися фальсифікації. Без особистих приїздів фальсифікаторів фальсифікації не проходять.

    Ну що за шкідлива звичка - порпатися в законі, коли треба думати, як спостерігати за виборами. В буквальному смислі спостерігати - водити очима, витріщитися, вдивлятися з 8.00 до 20.00 беж жодної перерви, причому на кожній дільниці. Знати скільки проголосувало на кожній дільниці на певні моменти, наприклад на 16.00, на 19.30

    І "ПОРА" діло каже, коли звертається до виборчих комісій.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.06 | Yury

      Re: Так ось як збираються зірвати вибори

      Уляна пише:
      > Не панікуйте. В комісії входять здебільшого нормальні люди. Будуть голосувати за те, що бачать. А щоб казати на біле "чорне", це треба, щоб на людей дуже сильно тиснули, наприклад під особисті гарантії

      Ось з цим - обережно, але згоден. Поки що принаймні. Проблема влади у тому, що "ідейних" в неї дуже мало, а за гроші працюють аби як, що я щодня бачу у наметах "Я". Сидять, мало не сплять, активності ніякої. Справжніх активістів, які можуть цілеспрямовано зривати засідання просто фізично нема стільки, щоб закрити усі "технічні" квоти по дільницях. Те, що я бачу у себе на дільниці - більшість членів просто подана туди адміністрацією школи, заводу, залізничної станції і потім вже "приписана" тому чи інщому кандидату, причому більшість з них - через те, що вже мають досвід роботи на минулих виборах. І поки що - є настрій нормально відпрацювати на дільниці. Сподіваюся, він залишиться...

      Ось щодо територіальних комісій - питання для мене більш цікаве, людей там надо набагато менше і вкомплектувати їх "потрібними" людьми цілком реально.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.10.06 | oleksiy

        Re: Так ось як збираються зірвати вибори

        ну ось про це вже й в новинах пишуть:
        http://maidan.org.ua/static/news/1097059042.html
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.10.07 | Майдан

          Проблема в тому що технічні кандидати просто не в змозі

          Проблема в тому що технічні кандидати просто не в змозі організувати належним чином роботу своїх членів комісій, і навіть не спроможні нормально набрати цих людей.

          Так само як вони механічно переписували списки тих які нібито за них підписалися, так само вони переписували "віртуальні" і "мертві" душі для подачі у списки членів комісій. Окрім того досвід показує що аби ці люди щось робили, або навіть принаймі просто прийшли на дільниці потрібно мати структуру, яка цими людьми займається, координує і стимулює їх до роботи , в тому числі й матеріально.

          Єдиний вихід зараз - силами громадськості провести негайний "перепис" членів кожної комісії кожної дільниці з метою виявлення вже зараз тих хто навіть не знає , що він є "членом", мобілізації їх для роботи , або змушення їх до написання заяви про припинення членства в комісії.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.10.09 | Михайло Свистович

            Технічним кандидатам і не потрібно мати змогу

            Майдан пише:
            > Проблема в тому що технічні кандидати просто не в змозі організувати належним чином роботу своїх членів комісій, і навіть не спроможні нормально набрати цих людей.

            Їм це і не треба робити. Їм потрібно лише поставити підписи під поданнями, які їм напише влада.

            >
            > Так само як вони механічно переписували списки тих які нібито за них підписалися, так само вони переписували "віртуальні" і "мертві" душі для подачі у списки членів комісій.

            Та нічого подібного. Туди здебільшого подані люди, які вже брали участь у всіх минулих виборах. Щоб це побачити, достатньо просто переглянути списки комісій (вони є у місцевих газетах) на виборах-1998, 1999 і 2002. І там коджен легко побачить, що раптом всі позапартійні члени трудових колективів (в 1998 році комісії формувалися місцевими органами влади, тому робилися, як правило, на базі трудового колективу підприємства, організації, установи (з урахуванням іноді пропозицій від партій), де знаходилась дільниця), раптом ледь усі проявляли небачений політичний плюралізм, стаючи прихильниками найрізноманітніших кандидатів. Причому ці кандидати часто отримували на дільниці менше голосів, аніж було членів комісії від них :). В 2002 році члени цих трудових колективів ставали вже партійними, причому часто їхні погляди "мінялися". Наприклад, "прихильники" Вітренко раптом ставали членами СДПУ (о) чи прихильники Ржавського членами ПСПУ.

            >
            > Окрім того досвід показує що аби ці люди щось робили, або навіть принаймі просто прийшли на дільниці потрібно мати структуру, яка цими людьми займається, координує і стимулює їх до роботи , в тому числі й матеріально.

            Така структура є, і зветься вона - органи державної влади.
      • 2004.10.09 | Михайло Свистович

        Re: Так ось як збираються зірвати вибори

        Yury пише:
        >
        > Ось з цим - обережно, але згоден. Поки що принаймні. Проблема влади у тому, що "ідейних" в неї дуже мало, а за гроші працюють аби як, що я щодня бачу у наметах "Я". Сидять, мало не сплять, активності ніякої. Справжніх активістів, які можуть цілеспрямовано зривати засідання просто фізично нема стільки, щоб закрити усі "технічні" квоти по дільницях. Те, що я бачу у себе на дільниці - більшість членів просто подана туди адміністрацією школи, заводу, залізничної станції і потім вже "приписана" тому чи інщому кандидату, причому більшість з них - через те, що вже мають досвід роботи на минулих виборах. І поки що - є настрій нормально відпрацювати на дільниці. Сподіваюся, він залишиться...

        Ви сильно помиляєтесь і щодо настрою, і щодо ідеї. Ви потрапили на звичайнісінький гачок, оскільки саме створення "нормальної робочої атмосфери" і є угноєнням груниу для фальсифікацій. Всі ті вчителі, заводчани, залізничники є лише ширмою для фальсифікацій. Вони їх робити не будуть, оскільки таку важливу справу їм ніхто не довірить. Фальсифікувати будуть лише кілька досвідчених і довірених членів, а решта лише будуть легітимізувати ці фальсифікації непомічанням, підняттям рук під час голосування тощо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.10.09 | Сергій Кабуд

          Re: Так ось як збираються зірвати вибори

          спало на думку
          шо зараз було б просто
          геніально видати великим накладом книгу,
          сторінок на 100 може де
          в подробицях описати фальсіфікування
          на базі досвіду минулих виборів, бажано чи можливо
          у формі коротких оповідань очевидців

          це буде бестселер на протязі наступних 6 місяців

          може й комерційно виправданим стане
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.10.09 | Михайло Свистович

            Re: Так ось як збираються зірвати вибори

            Сергій Кабуд пише:
            > спало на думку
            > шо зараз було б просто
            > геніально видати великим накладом книгу,
            > сторінок на 100 може де
            > в подробицях описати фальсіфікування
            > на базі досвіду минулих виборів, бажано чи можливо
            > у формі коротких оповідань очевидців

            Таку книгу треба було видавати давно і масово, щоб вручити її всім своїм членам комісій та спостерігачам, однак кінчена і самозакохана опозиція не розкошелиться. Зате новенькі машини працівники Центрального штабу НУ купляють доволі масово.
    • 2004.10.09 | Михайло Свистович

      Re: Так ось як збираються зірвати вибори

      Уляна пише:
      > Не панікуйте. В комісії входять здебільшого нормальні люди.

      Здебільшого туди входять дебіли.

      > А міністр Х фізично може контролювати одну дільницю.

      Міністр Хе вже давно наводнив для контролю дільницю своїми людьми від Я та технічних кандидатів.

      > Без особистих приїздів фальсифікаторів фальсифікації не проходять.

      Ще й як проходять. Як по маслу.

      >
      > Ну що за шкідлива звичка - порпатися в законі, коли треба думати, як спостерігати за виборами.

      Уляно, вибори фальсифікуються задовго до дня голосування.

      >
      > В буквальному смислі спостерігати - водити очима, витріщитися, вдивлятися з 8.00 до 20.00 беж жодної перерви, причому на кожній дільниці.

      На великих дільницях при напливі людей це фізично неможливо. До того ж спостерігачі здебільшого теж дебіли.

      >
      > Знати скільки проголосувало на кожній дільниці на певні моменти, наприклад на 16.00, на 19.30

      Часи, коли різко збільшувалась кількість тих, хто проголосували, давно пройшли. Влада вже давно перейшла від 2-3 макрофальсифікацій до мікрофальсифікацій, коли не вкидається пачка бюлетенів, а увага приділяється фальсифікації кожного голосу.
  • 2004.10.07 | Стась

    Re: Так ось як збираються зірвати вибори

    oleksiy пише:
    > це буде просто, і відповідно до закону :-)
    >
    > Стаття 28 ЗУ "Про вибори Президента України" п. 13:
    >
    > Рішення виборчої комісії приймається відкритим
    > голосуванням більшістю голосів від складу комісії, крім випадків,
    > передбачених цим Законом.
    >
    > Прошу зауважити „більшістю голосів від складу комісії”, а до її складу комісії входять по 2 особи подані 24-ма кандидатами, а скільки там технічних кандидатів ми всі пам’ятаємо, отже я зовсім не здивуюсь, якщо ці особи просто в певний момент не з’являться і виборчі комісії по всій Україні просто не зможуть прийняти ніякого рішення.
    >
    > IMHO депутатам треба терміново виправляти це, і ще пару подібних положень в законі, бо сценарій влади зрозумілий – зрив виборів.

    Треба лише довести до усіх членів ДВК, що є карний кодекс, і у ньому є гарна стаття, і що їм не треба буті пішаками у грі можновладців.

    Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права

    1. Перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним Президентом України, народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, вести передвиборну агітацію -

    карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років.

    2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням влади або службового становища, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

    3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що вплинули на результати голосування або виборів, -

    караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.07 | Mykyta

      Цікаво, а можна ось ці цитати з карного кодексу

      написати на ватмані і вивісити в приміщенні для голосування? Думаю, це мало б ефект.
  • 2004.10.07 | Crazy Lawyer

    Спокійно! Є вихід. Дуже простий.

    Його вчора озвучили у одному з київських штабів Ющенка, і, сподіваюсь, донесуть через регіональні штаби до членів ДВК, що працюють на Ющенка та "союзників".
    Якщо члени не зв'являються у день голосування, то негайно іншими членами пишеться скарга до ТВК з вимогою виключення прогульщиків зі складу ДВК за одноразове грубе порушення, яким є прогул у день виборів (пункт 8 статті 30 Закону). Скарга у день виборів розглядається негайно і рішення доводиться до ДВК. Довірені особи Ющенка та його члени ТВК тиснутимуть для прийняття такого рішення.
    Після такого виключення склад ДВК зменшується и кворум також. Мінімальна кількість ДВК 12 осіб.
    Як на мою думку юриста - це цілком відповідає Закону.
    А тим часом займаємося зачистками ДВК.
  • 2004.10.07 | otar

    Був я нині на дільниці...

    Був на своїй дільниці №6 виборчого округу 27, що на вул. Красній м. Дніпропетровська. Дільниця знаходиться в маленькому кабінеті на 2 поверсі школи-гімназії №33. Тут чергує пацанчик-студент з кульчиком у вусі і статечна жіночка за комп*ютером. Моє прохання дати мені відкріпне посвідчення є для них абсолютно несподіваним. Виявляється, вони не тільки не видавали відкріпних ще нікому, але й не знають, який порядок виписування і які для того потрібні документи. Спочатку мене намагаються обламати запитанням "а на каком основаніі". Але моя українська мова і наполегливість, очевидно, їх непокоїть, тому вони по черзі ходять шукати голову комісії - вчительку цієї ж школи, яка зараз проводить урок.
    За 20-25 хвилин голова приходить. Мені нарешті виписують гарненький талончик. Я спускаюсь на 1 поверх і офігіваю.

    Я стою і дивлюсь на експозицію "Разом ідемо в майбутнє - Разом перемагаємо", що займає цілу стіну шкільного вестибюля. Тут можна бачити Віктора Федоровича в різних ракурсах: за кермом трактора, з брудом на обличчі й шахтарською каскою на голові, в обіймах різних представників пролетаріату, з дітьми на руках і тому подібне. Всього тут приблизно 40 кадрів із Прем'єром-кандидатом.
    - Шо ви іщєтє? - питає мене жіночка, на вигляд - завгосп.
    - Я шукаю Віктора Федоровича Януковича, - відповідаю їй, - і знаходжу його в дуже великих кількостях. У вас це тут не вважається агітацією?
    Вона офігіло дивиться на мене й каже по якійсь хвилі:
    - Так це ж тепер віздє таке. В нас на це ніхто вніманія не обращає...
  • 2004.10.09 | Михайло Свистович

    Шановні, вибори ніхто не збирається зривати

    Їх збираються фальсифікувати.

    На жаль, дебіли-депутати з опозиції, що поняття зеленого не мають про виборчий процес у цілому, написали такий Закон, який розширює межі фальсифікацій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".