МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Національний банк зробив удар по економіці України.

10/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
За час поки голова Національного банку Тігіпко.
ГРАЄТЬСЯ в ВИБОРИ облікова ставка національного банка виросла на 14,28 % !!!!!
З грудня 2002 року Національний банк утримував облікову ставку на рівні 7% річних .
З червня 2004 року Національний банк установив на рівні 7,5 %
З 7 жовтня 2004 року облікова ставка вже становить 8%. Рік ще не закінчився і експерти прогнозують подальше збільшення Національним банком облікової ставки. Збільшення облікової ставки Національного банку за такий короткий термін 7% до 8% (1% це 14,28% ) це шлях до кризи. Підприємці починають панікувати і готуватись до інфляції.

Відповіді

  • 2004.10.15 | Стась

    Хто добре знається на финансах

    Розтлумачте, будь ласка, коротко та доступно для нефахівця - що таке облікова ставка і чим загрожує її зростання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.10.15 | Українець, громадянин України

      Re: Хто добре знається на финансах

      Стась пише:
      > Розтлумачте, будь ласка, коротко та доступно для нефахівця - що таке облікова ставка і чим загрожує її зростання.

      http://stat.bashedu.ru/konkurs/luchenko/rus/base/uchetnayastavka.htm

      > ставка процента, который центральный банк (НБУ) взимает по ссудам, предоставляемым коммерческим банкам. Одной из традиционных функций центрального банка является выдача ссуд коммерческим банкам, которые обладают твердым финансовым положением, но неожиданно сталкиваются с необходимостью срочного получения дополнительных средств. Когда коммерческий банк берет ссуду, он переводит центральному банку выписанное на себя долговое обязательство, которое становится активом центрального банка. За предоставленные ссуды центральный банк взыскивает процентные платежи по официально установленной им процентной ставке, которая и является учетной ставкой. Последняя выступает важным инструментом кредитно-денежной политики, проводимой центральным банком. Предположим, что экономика столкнулась с безработицей, спадом производства, снижением цен. В этом случае проводится политика "дешевых денег": учетная ставка понижается, что побуждает коммерческие банки брать ссуды у центрального банка, расширяя тем самым собственные операции по предоставлению кредитов населению и предприятиям. Последнее увеличивает предложение денег на денежном рынке и стимулирует развитие производства и рост цен. Если в экономике, напротив, развивается инфляция, центральный банк осуществляет политику "дорогих денег", увеличивая учетную ставку. Подъем учетной ставки снижает интерес коммерческих банков расширять свою базу для кредитования посредством заимствования у центрального банка. Кредиты уменьшаются, предложение денег в экономике сокращается, цены начинают снижаться.

      Тобто це спроба пригальмувати інфляцію, але її побічним результатом буде загальний спад економіки...

      Приклад:

      http://www.bankir.ru/news/newsline/15.10.2002/3628
    • 2004.10.15 | Englishman

      Re: Хто добре знається на финансах

      Це один з інструментів контролю інфляції. Зазвичай національний банк підвищує облікову ставку в умовах підвищення інфляційних очікувань, щоб "згасити" спожівацький та інвестиційний ажіотаж. До речі, можна очікувати падіння цін на квартири, бо вартість іпотечного кредитування найвірогідніше теж зросте. Підвищення облікової ставки також приведе до подорожчення всіх форм кредитних ресурсів, що в свою чергу може негативно позначитись на рентабельності підприємств.

      Інший інструмент контролю грошової маси- стерилізація надлишкової гривні за допомогою валютних інтервенцій. Продаючи долар (чим він зараз і займається), нацбанк планує вбити двох зайців- погасити ажіотаж навколо долара та забрати з ринку надлишкову гривню. Інше питання, наскільки їм вистачить резервів.
    • 2004.10.15 | Karamello

      Re: Хто добре знається на финансах

      Стась пише:
      > Розтлумачте, будь ласка, коротко та доступно для нефахівця - що таке облікова ставка і чим загрожує її зростання.

      облікова ставка Національного банку - один з монетарних інструментів, за допомогою якого Національний банк установлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових коштів на відповідний період і є основною процентною ставкою, яка залежить від процесів, що відбуваються в макроекономічній, бюджетній сферах та на грошово-кредитному ринку

      облікова ставка використовується Національним банком одночасно як засіб реалізації грошово-кредитної політики та орієнтир ціни на гроші;

      облікова ставка є одним із чинників, що характеризують основні напрями змін грошово-кредитного регулювання;

      облікова ставка має підтримуватися на позитивному реальному рівні щодо рівня інфляції;

      облікова ставка є найнижчою серед процентних ставок, за якими Національний банк може підтримати ліквідність банків.

      http://www.ufs.kiev.ua/stories/showlaw.php?id=269


      Учетная ставка - это ориентир для установления цены кредита или, как говорят в финансах, цены денег. Цена кредита - это то, что вы платите чтобы одолжить денег, например, на развитие производства, или под конкретный проект. Учетная ставка, выросшая с 7 до 8 процентов меньше чем за год - очень тревожный показатель. Все остальные ставки - реальные - должны были подняться на столько же. Инфляция и учетная ставка законодательно связаны (см выше)

      По недавним еще данным индекс инфляции в Украине составлял 6% (CPI индикатор в http://asia.news.yahoo.com/041014/3/1ptjx.html), теперь этот индекс должен будет пересмотреться.

      Инфляция - очень неудобная для экономики вещь. Инфляция означает, что проекты, которые не приносят прибыли в год меньше, чем индекс инфляции становится невыгодно финансировать. Инфляция в 9% (прогнозируемык уровень на этот год) означает, что работники, нанявшиеся на зарплату в 1000 гривен в месяц в январе, в декабре будут в реальном исчислении получать на 90 гривен меньше, ибо смогут купить настолько меньше товаров.
    • 2004.10.15 | Михайло Свистович

      Якщо коротко і дрступно, то облікова ставка - це той відсоток,

      який Національний банк виплачує за розміщені у ньому депозити в комерційних банків. Банки зазвичай мають вільні кошти (хоча б тимчасово вільні), таким чином, підвищуючи облікову ставку, Нацбанк заохочує комерційні банки класти гроші і не пускати їх в обіг (не видавати, наприклад, кредити, які підвищують інфляцію). Все інше про цю ставку Вам уже описали. Вона дійсно є базовим орієнтиром. Наприклад, чим вища облікова ставка - тим під вищі відсотки банк дає кредити.
  • 2004.10.16 | Максим’як

    Re: Підвищення облікової ставки, фактично повертає нас у 1996-99

    Це повне розрегулювання економіки.

    Падіння гривні не зупинити таким методами.

    Головний фактор. який впливає на зараз на фінансоу ситуацію у державі - відсутність оптимізму.

    З одного боку оптимізму позбавлені мільярдери і гривню переводять у долар, а з іншого оптимізму позбавлені підприємці середньої руки, які вже стали козлами відпущення у наповненні грошима різних виборчих проектів Янука.

    Із валютних запасів НБУ десь вже розчинився 1 мільярд доларів, але у канторах його не видно було - це означає, що долари тільки формально відмітилися у канторах і розділилися серед своїх.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".