МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Увага! Правники та агітатори. Обов"язок чи право?

11/01/2004 | Бабай
Прохання
1. підтвердити чи це так
2. подумати як використати найкраще

--
Збірник порушень. ВАЖЛИВО! Обов"язок чи право?

URL: http://maidan.org.ua/static/news/1099311826.html

В списках избирателей ж/м Таромское-1 Ленинского р-на г.Днепропетровска. отсутствовала моя жена.

Секретарь изб.участка сказал, что я ДОЛЖЕН был проверить наличие фамилии в списке избирателей. Я спросил, где это написано, он сказал, что в законе о выборах Президента. Я взял (при нем) закон открыл в нужном месте и показал, что в законе написано о том, что избиратель ИМЕЕТ ПРАВО проверить наличие его фамилии в списках.

Моей жене было предложено написать жалобу.

----
Майдан-ІНФОРМ звертає увагу виборчих штабів на цю дуже важливу колізію! Офіційний агітпроп робить наголос на ПОВИНЕН заміть МАЄ ПРАВО.


---
Пояснення. нам пишуть з Дніпра та Харкова, що в них по місцевих ТБ якісь владні поци весь час віщають про ОБОВ"ЯЗОК. Типу - виборці самі винувати, що не перевірили.

А чий це обов"язок насправді?

Відповіді

  • 2004.11.01 | Sean

    Дуже важливий момент, імхо

    Як на мене, то так:

    Перше.
    Коли я маю право перевірити списки, вони зобов'язані забезпечити мені можливість реалізації такого права.

    Іншими словами: моє право=їхній обов'язок.
    Це взаємно кореспондує.
    Це перше.

    Друге.
    Право - це можливість, свобода, а не обов'язок. Хочу - використовую право, хочу - ні.

    Ну і третє.
    Крім їхнього обов'язку забезпечити мені можливість перевірити списки (бо ж маю право), вони зобов'язані скласти правильно той список незалежно від моїх намірів перевіряти його чи ні. Бо так їх зобов'язує закон.

    Імхо.
  • 2004.11.01 | Вітер

    У Відні було те саме...

    ... найвідданіші Хамові члени комісії повторювало це як мантру виборцям (. Ми, спостерігачі, стояли над душею у кожного з тих, хто видавав бюлетені, і повторювали кожному такому виборцю, що це ПРАВО, а не обов"язок, в т. ч. показуючи текст закону.
  • 2004.11.02 | Костя Порох

    Право

    На жаль, в Україні списки формуються не самими виборцями. Тому, виборець може прийти і перевірити в списках себе і будь кого. На жаль, немає роз"яснень, чи може виборець знімати копії зі списку виборців.

    Тому, виборець може перевірити себе в списках. Тоді він або вона буде більш впевнений. Якщо не перевірив(-ла), а в день голосування ім"я виборця таки відсутнє у основному списку виборців, то він/вона може звернутися з заявою до ТВК (дуже ефективно, вле займає час, може 15-45 хвилин), або зі скаргою до суду (менш ефективно) у той самий день.

    До речі. Підставою для внесення до списку виборців у ДВК є не реєстрація, а постійне проживання на території виборчого округу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".