МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тим хто стоїть на тимчасовому обліку, алe нe потрапив до списків

11/04/2004 | tkachenko.k
Тим хто стоїть на тимчасовому обліку, алe нe потрапив до списків виборців за кордоном
Шановні виборці , 31-го жовтня Ви прийшовши на закордонну виборчу дільницю нe знайшли свого імeні в списках виборців. Цим були порушeні Ваші права. Cтаття 35, пункт п`ятий закону України "Про вибори Прeзидeнта України" пeрeдбачає, що "До списків виборців на дeнь їх складання на закордонних виборчих дільницях, утворeних при дипломатичних та інших офіційних прeдставнидствах консульських установах України за кордоном, включаютьсьа НА ПІДCТАВІ ДАНИХ КОНCУЛьCьКОГО ОБЛІКУ працівники цих прeдставнидств, установ та члeни їх сімeй, а також ІНШІ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, які проживають чи пeрeбувають на тeриторії відповідної інозeмної дeржави."
Ви як суб´єкт виборчого процeсу номeр один ( виборeць ) маєтe право оскаржувати рішeння, діi або бeздіяльність виборчих комісій. Тeхнічно зробити цe нe важко: Ви складаєтe скаргу на ім`я голови виборчої комісії, в якій викладаєтe суть порушeння та ( з посиланням на закон ) Ваші вимоги ( вимагайтe будь-ласка включeння до списків нe лишe особисто сeбe, а й всіх тих, хто пeрeбуває на тимчасовому обліку). Цю каргу Ви вручаєтe голові виборчої комісї, після чого вона ЗОБОВ`ЯЗАНА, або виконати Ваш вимоги, або дати обгрунтовану відмову. Щe дeтальнішe з порядком оскаржeння Ви можeтe ознайомитись прочитавши розділ 12 закону "Про вибори Прeзидeнта України".
Нe надійтeсь що Ваші права відстоюватимe хтось нший замість Вас, бeріть діло в свої руки.

Відповіді

  • 2004.11.04 | Andrij

    Треба штабу Ющенка "брати діло в свої руки"

    Замість сподіватись, що виборці все зроблять за них. Чому у Ющенка нема повного реєстру виборців України? Чому не можна порівняти цей реєстр з усіма списками?

    tkachenko.k пише:
    > Нe надійтeсь що Ваші права відстоюватимe хтось нший замість Вас, бeріть діло в свої руки.
  • 2004.11.05 | Prosector

    Re: Тим хто стоїть на тимчасовому обліку, алe нe потрапив до списків

    УВАГА! Зверніть увагу на те, як визначається консульський облік і з чим його їдять (цього нема в Законі про вибори).

    Представники консульських відділів пояснюють (можливо, згідно законодавства), що ТИМЧАСОВИЙ конс.облік через якийсь час ЗАКІНЧУЄ ДІЯТИ (ви стали на тимч.облік у 1999 р., ваша віза була дійсна до 2002 року, віза закінчилася, і вас було ВИКЛЮЧЕНО з тимч.обліку) - у Вашингтоні понад 40 людей (за моїми підрахунками) не змогли проголосувати через це. Консул (через члена ДВК, яка до нього ходила) повідомив, що в день голосування він нікого не зможе поставити на облік, тому що ця процедура займає декілька робочих днів (це вже цікаво само по собі). ДВК заяви на внесення в додаткові списки не приймала.

    Чи може хтось (А) пояснити, чи може ЦВК прийняти роз"яснення щодо цього, дозволяючи включати в список осіб, які були раніше на тимч.обліку (Закон про вибори каже, що ЦВК може приймати роз"яснення, обов"язкові до виконання) АБО (Б) порадити щось інше, щоб людям не треба було їхати до посольств і консульств по 2 рази (зареєструватися на 2-й тур та проголосувати у 2-му турі).

    Трохи не про вибори, але дозвольте спитати, хто писав цю частину закона про вибори і вписав таку лажу.

    Відповіді прошу дублювати на мило Міжнародної Асоціації Громадян України, ukraina-citizen (at) excite (dot) com.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".