Про закорд. дільниці: якщо 21го все-таки буде ситуація, ...
11/08/2004 | Вітер
...що виборець, який стоїть на консульському обліку, не знайде себе у виборчому списку у день виборів - чи можна буде його внести у список В ДЕНь ВИБОРІВ?
Якщо "так" - то дайте, будь ласка, посилання на нормативний акт (щоб доказати виборчій комісії на місці), і, якщо можливо, алгоритм такого внесення.
Дякую
Якщо "так" - то дайте, будь ласка, посилання на нормативний акт (щоб доказати виборчій комісії на місці), і, якщо можливо, алгоритм такого внесення.
Дякую
Відповіді
2004.11.08 | гражданин
Re: Про закорд. дільниці: якщо 21го все-таки буде ситуація, ...
Не чекай дня виборів! Задзвони на дільницю вже зараз і перевір чи ти є в списку виборців (май на увазі список консульського обліку і список виборців є різні речі), нехай скажуть за яким номером ти в списку і з ким ти говориш, аби потім не було сюрпризів.Якщо тебе Не має в списку, - то згідно з законом про вибори президента, забудь про облік, Їдь на виборчу дільницю і згідно закону Стаття 35, пункт 12:
12. Виборець, який прибув до закордонної виборчої дільниці не пізніше ніж за сім днів до дня виборів чи дня повторного голосування без відкріпного посвідчення, особисто подає до відповідної дільничної виборчої комісії письмову заяву про включення до списку виборців на цій дільниці з зазначенням місця проживання, а також паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка чи посвідчення члена екіпажу.
Тобто 13-го листопада - останній день зареєструватися у список ВИБОРЦІВ, це означає за право обирати ще треба поборотись
Дивись адреси дільниць:
http://www.cvk.gov.ua/wp045pt001f01=500
Нью Йорк тел. +1 212 371 6965
закон дивись тут:
http://www.ukrconsul.org/elections/index.htm
Дільниці в США: http://www.brama.com/news/elections_pollingstationsUSA.html
2004.11.08 | vujko
Re: Про закорд. дільниці: якщо 21го все-таки буде ситуація, ...
Не треба забувати про облік, бо потім списки тих, хто стоїть на обліку "чудесним" образом уточняться і той, хто написав заяву буде у двох списках. Може два рази ненароком і проголосувати, сам того не знаючи. Якщо хто присутній в основному (сформованому на підставі консульського обліку) і додатковому (заяви і т. ін.) списках, то він мусить перевірити, що в основному спискові навпроти його прізвища стоїть "голосує по додатковому списку", або щось подібне.Простіше (і юридично грамотніше) - писати скаргу до ДВК про відсутність в основних списках, до неї докласти ксерокопію сторінки паспорту, де стоїть штамп обліку, і перевірити, що на наступному засіданні ДВК таки Вас внесла до списків (не внести - не має права). Це, до речі, можна робити аж до 20 листопада включно!
гражданин пише:
> Не чекай дня виборів! Задзвони на дільницю вже зараз і перевір чи ти є в списку виборців (май на увазі список консульського обліку і список виборців є різні речі), нехай скажуть за яким номером ти в списку і з ким ти говориш, аби потім не було сюрпризів.
> Якщо тебе Не має в списку, - то згідно з законом про вибори президента, забудь про облік, Їдь на виборчу дільницю і згідно закону Стаття 35, пункт 12:
> 12. Виборець, який прибув до закордонної виборчої дільниці не пізніше ніж за сім днів до дня виборів чи дня повторного голосування без відкріпного посвідчення, особисто подає до відповідної дільничної виборчої комісії письмову заяву про включення до списку виборців на цій дільниці з зазначенням місця проживання, а також паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка чи посвідчення члена екіпажу.
2004.11.09 | Вітер
Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Чи є методи (і які, якщо є) внесення виборців до списку у день виборів? Які аргументи для переконання голови (членів) ДВК у такому випадку?Бо коли людина, що є на обліку, вже прийшла голосувати і в списку її немає - пізно питатися "чому не перевірили себе..." - треба якось рятувати той голос.
Зрозуміло, що кожен має перевірити себе в списку, прийти, подзвонити і т.д. - і ми всі у цьому напрямку зараз працюємо - але в реальності, попри наші зусилля, це не станеться у 100% випадків!
2004.11.09 | Varenyk
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Якщо я не помиляюся, в останні дні на Майдані вже було повідомлення про успішне внесення до списків саме цієї категорії виборців(тобто тих, хто є на консульському обліку і не виявив себе у списку виборців) в день виборів на одній із закордонних дільниць. Закон трохи заплутано трактує це питання. З однієї сторони, списки в день виборів міняти не можна, з іншого ж боку стаття, здається 24, дозволяє розглядати скарги виборців і приймати рішення.Може, це саме і є той випадок, коли закон - як дишло ... і все залежить від сміливості та громадянської позиції голови комісії (як ми бачили, зам голови за відсутності печатки не міг приймати практичні рішення незважаючи на все своє бажання дати людям проголосувати ...
2004.11.09 | vujko
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Виборець пише скаргу на ім'я ЦВК, додає копію першої сторінки паспорту і сторінки зі штампом консульського обліку, це все факсом пересилається в ЦВК. Голова ДВК не злазить з телефону, як повезе - до кінця дня отримує позитивне рішення ЦВК і дає людям змогу проголосувати. Див. постанову 1113 ЦВК (не питайте мене де її знайти, питайте Ківалова).2004.11.09 | vujko
Постанова 1113 з'явилася на сервері ЦВК. Посилання - в дописі.
http://www.cvk.gov.ua/postanovy/p1113_2004.htmЗгідно закону ЦВК зобов'язана реагувати негайно на такі скарги. Інакше - КК, ст. 157.
2004.11.10 | Olena
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
vujko пише:> Виборець пише скаргу на ім'я ЦВК, додає копію першої сторінки паспорту і сторінки зі штампом консульського обліку, це все факсом пересилається в ЦВК. Голова ДВК не злазить з телефону, як повезе - до кінця дня отримує позитивне рішення ЦВК і дає людям змогу проголосувати. Див. постанову 1113 ЦВК (не питайте мене де її знайти, питайте Ківалова).
Я Вам з 99,(9)% вірогідністю можу сказати, що в день повторних виборів від ЦВК знову не надійде жодної відповіді на відправлені заяви або скарги, саме як це вони і робили в першому турі. Перші "ознаки життя" від ЦВК почали надходити вже після закінчення голосування, приблизно з 21:30.
Тому перевірене практикою таке рішення: відправляється факсом скарга + документи (як зазначено вище), виборець вноситься до списку виборців і йому надається можливість проголосувати. Від ЦВК потім надходить рішення про включення до списку виборців всіх громадян, які звернулися.
Зазначу, що це лише для тих, хто перебуває на постійному КО або тимчасовому КО, строк якого ще не скінчився.
2004.11.10 | Varenyk
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Шановна пані Олено,Ця інформація видається дуже цінною. Якщо є така можливість, просимо Вас відповісти на наступні запитання:
1. На якій закордонній ДВК ця система спрацювала?
2. Хто може реально видати бюлетені виборцям, що стоять на КО, але не є в списках - будь-який член комісії чи тільки, наприклад, її голова?
Не думаю, що ЦВК, навіть "заднім числом" включила виборців на нашій дільниці до списків, хоча факси ми таки відсилали. Правду кажучи, я і не думаю, що з цим хтось зможе чи захоче вже після другого туру розбиратися. Головне - видати людям бюлетені з тим, щоб вони своє законне право реалізували незважаючи на цілеспрямовану контроперацію консульств по всьому світу.
2004.11.10 | vujko
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання: (оновлено)
Varenyk пише:> Шановна пані Олено,
>
> Ця інформація видається дуже цінною. Якщо є така можливість, просимо Вас відповісти на наступні запитання:
>
> 1. На якій закордонній ДВК ця система спрацювала?
Дивіться постанову 1113. Не було інформації, що хтось із згаданих в цій постанові дільниць отримав інформацію вчасно.
> 2. Хто може реально видати бюлетені виборцям, що стоять на КО, але не є в списках - будь-який член комісії чи тільки, наприклад, її голова?
Голова, наскільки я пам'ятаю.
2004.11.10 | Olena
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Varenyk пише:> Ця інформація видається дуже цінною. Якщо є така можливість, просимо Вас відповісти на наступні запитання:
>
> 1. На якій закордонній ДВК ця система спрацювала?
Достовірно мені відомо: так було зроблено в Бонні та Берліні. Подивіться, будь ласка, постанову ЦВК за номером 1113 - http://www.cvk.gov.ua/postanovy/p1113_2004.htm - побачите, скількох людей внесли до списків.
Думаю, що від МЗС перед повторним голосуванням по всіх диппредставництвах, де розташовані дільниці, розішле спеціальне роз"яснення стосовно цього моменту, тому що саме він викликав дуже!!! багато незадоволень і проблем. І ще тому, що згідно з законом дільнича ВК закрдонної ВД мала чекати на відповіді від ЦВК - а їх просто неможливо було дочекатися (для виборців).
> 2. Хто може реально видати бюлетені виборцям, що стоять на КО, але не є в списках - будь-який член комісії чи тільки, наприклад, її голова?
Лише ці троє (хай мене виправлять, якщо я помиляюся) - голова, заступник, секретар.
Взагалі, цікавий "помічник": http://www.vybory.com/ukr/coments/3book/DVK/manual_DVK.html
Див. "ТИПОВІ СИТУАЦІЇ у виборчому процесі по виборах Президента України та правові рекомендації щодо рішень і дій дільничних виборчих комісій та їх членів", п.10.14 - цей випадок (але на рішення ми чекаємо )
> Не думаю, що ЦВК, навіть "заднім числом" включила виборців на нашій дільниці до списків, хоча факси ми таки відсилали. Правду кажучи, я і не думаю, що з цим хтось зможе чи захоче вже після другого туру розбиратися. Головне - видати людям бюлетені з тим, щоб вони своє законне право реалізували незважаючи на цілеспрямовану контроперацію консульств по всьому світу.
Щодо "цілеспрямованої контроперації консульств по всьому світу" Ви дуже й дуже сильно помиляєтеся, в цьому я Вас можу запевнити! Все зовсім не так погано, як здається, а зовсім навпаки. Це, так би мовити, погляд зсередини.
Так, насправді всі проблеми, якщо вони будуть, будуть походити саме від комісії. Якщо навіть вона і отримає роз"яснення від ЦВК чи МЗС, не є фактом, що вона буде саме ними керуватися.
Але, як на мій погляд, такий спосіб, як я описала - єдиний, коли задоволені усі вимоги (виборці мали змогу проголосувати, члени комісії не вдалися до порушень).
2004.11.10 | Varenyk
Наша ЗВД в постанові 1113 не згадується
Факси ми надсилали (і телефонували неодноразово в ЦВК), але дільниця в цій постанові все рівно не згадується. Звичайно, нема там і прізвищ людей, яких ми просили "відновити" в списках.Ще одне все-таки питання:) : то в Бонні і Берліні таки давали людям тим, що на КО) бюлетені, не чекаючи на рішення Кідалова чи ні? Для інформації: у сусідній Австрії не давали. Одна жінка чекала на рішення цілий день, і тільки о 20.00 покинула дільницю.
p.s. Прошу вибачення, якщо неправильно сказав щось про роботу Консульств У мене склалося враження, що невключення були навмисні і широко розповсюджені. Я радий, якщо це насправді не так.
2004.11.10 | Olena
Re: Наша ЗВД в постанові 1113 не згадується
Varenyk пише:> Факси ми надсилали (і телефонували неодноразово в ЦВК), але дільниця в цій постанові все рівно не згадується. Звичайно, нема там і прізвищ людей, яких ми просили "відновити" в списках.
Ну Ви ж знаєте, у ЦВК наразі були більш важливі проблеми... Порахувати тільки скільки усього потрібно було
Мені здається, що окрім тих дільниць, які перераховані в постанові та Вашої скарги надходили майже з усіх закордонних дільниць. У постанові ж мова йде лише про дільниці за № 62, 64, 65, 72, 75.
> Ще одне все-таки питання:) : то в Бонні і Берліні таки давали людям тим, що на КО) бюлетені, не чекаючи на рішення Кідалова чи ні? Для інформації: у сусідній Австрії не давали. Одна жінка чекала на рішення цілий день, і тільки о 20.00 покинула дільницю.
В тих двох містах видавали. У Франкфурті ж, наприклад, комісія постановила видавати лише після того, як буде отримане рішення від ЦВК.
Взагалі в цій ситуації члени комісії так чи інакше виявлялися винуватими: чи надали можливість проголосувати, чи ні.
> p.s. Прошу вибачення, якщо неправильно сказав щось про роботу Консульств У мене склалося враження, що невключення були навмисні і широко розповсюджені. Я радий, якщо це насправді не так.
вони дійсно широко розповсюджені, але ненавмисно Звісно, за всіх говорити не буду...
2004.11.10 | vujko
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Olena пише:> vujko пише:
> > Виборець пише скаргу на ім'я ЦВК, додає копію першої сторінки паспорту і сторінки зі штампом консульського обліку, це все факсом пересилається в ЦВК. Голова ДВК не злазить з телефону, як повезе - до кінця дня отримує позитивне рішення ЦВК і дає людям змогу проголосувати. Див. постанову 1113 ЦВК (не питайте мене де її знайти, питайте Ківалова).
>
> Я Вам з 99,(9)% вірогідністю можу сказати, що в день повторних виборів від ЦВК знову не надійде жодної відповіді на відправлені заяви або скарги, саме як це вони і робили в першому турі. Перші "ознаки життя" від ЦВК почали надходити вже після закінчення голосування, приблизно з 21:30.
>
> Тому перевірене практикою таке рішення: відправляється факсом скарга + документи (як зазначено вище), виборець вноситься до списку виборців і йому надається можливість проголосувати. Від ЦВК потім надходить рішення про включення до списку виборців всіх громадян, які звернулися.
Або не надходить. Тому потрібно слідкувати, щоб кількість таких виборців в будь який момент не перевищувала 10% (а ще краще, скажімо, 7%) від загального числа тих, хто проголосував, інакше ЦВК може визнати вибори на такій дільниці недійсними.
2004.11.10 | Olena
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
vujko пише:> Або не надходить. Тому потрібно слідкувати, щоб кількість таких виборців в будь який момент не перевищувала 10% (а ще краще, скажімо, 7%) від загального числа тих, хто проголосував, інакше ЦВК може визнати вибори на такій дільниці недійсними.
От саме те "або" і буде 21-го... Слідкувати - часу не буде, важливі не проміжні результати, а остаточний. До речі - так чи інакше, результати перебігу голосування надсилаються 4 рази на день - от і буде контроль.
Роздрукуйте вказану вище постанову і до голови комісії. Якщо якесь роз"яснення отримаємо від ЦВК чи МЗС до дня повторних виборів, можу потім скинути Вам цей документ. Киньте потім мейл.
2004.11.10 | Вітер
І мені на е-мейл, pls!
pi3he@yahoo.comДякую!
2004.11.10 | Olena
Як щось отримаю, надішлю (-)
2004.11.10 | vujko
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Olena пише:> vujko пише:
> > Або не надходить. Тому потрібно слідкувати, щоб кількість таких виборців в будь який момент не перевищувала 10% (а ще краще, скажімо, 7%) від загального числа тих, хто проголосував, інакше ЦВК може визнати вибори на такій дільниці недійсними.
>
> От саме те "або" і буде 21-го... Слідкувати - часу не буде, важливі не проміжні результати, а остаточний. До речі - так чи інакше, результати перебігу голосування надсилаються 4 рази на день - от і буде контроль.
>
> Роздрукуйте вказану вище постанову і до голови комісії. Якщо якесь роз"яснення отримаємо від ЦВК чи МЗС до дня повторних виборів, можу потім скинути Вам цей документ. Киньте потім мейл.
Що мене особливо дратує в цій ситуації, це те, що ЦВК спілкується лише через МЗС. Роз'яснення від МЗС для ДВК - це абсурд, розділення гілок влади мусить бути якесь.
Мій мейл vujko@maidan.org.ua
2004.11.10 | Olena
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
> Що мене особливо дратує в цій ситуації, це те, що ЦВК спілкується лише через МЗС. Роз'яснення від МЗС для ДВК - це абсурд, розділення гілок влади мусить бути якесь.а ЦВК взагалі ніяк не спілкується, вони не хочуть брати на себе жодної відповідальності, єдина відповідь на запитання: "читайте уважно закон".
А усі роз"яснення від МЗС - це ініціатива МЗС "З метою сприяння дільничним виборчим комісіям стосовно забезпечення однакового застосування Закону....._і_далі_за_текстом_"
2004.11.10 | vujko
Re: Все ж таки - повертаючись до мого запитання:
Olena пише:> > Що мене особливо дратує в цій ситуації, це те, що ЦВК спілкується лише через МЗС. Роз'яснення від МЗС для ДВК - це абсурд, розділення гілок влади мусить бути якесь.
>
> а ЦВК взагалі ніяк не спілкується, вони не хочуть брати на себе жодної відповідальності, єдина відповідь на запитання: "читайте уважно закон".
Останній хіт сезону: "придумайте щось самі". Це - щодо тих, хто стане на консульський облік після 14.11
2004.11.09 | Prosector
Якщо не чекати...Re: Про закорд. дільниці: якщо 21го все-таки
Інформація від ДВК-92 (Вашингтон), вважаю, що можна приміняти і на інших (голова ДВК сказала, що НЕ порушує законодавства цим).http://www.geocities.com/prosectorx/MAHU/Vybory2004-WashingtonDC.html
Не зовсім про це, але теж закордон (я також повішу в окремий допис):
допомога з транспортом на вибори.
http://www.geocities.com/prosectorx/MAHU/Vybory2004.html