МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Неточності", "неправильності" і додаткові списки - питання!

11/14/2004 | stesin
Поки що зрозуміло наступне:

а) ЦВК збиралась і дозволила чи то виправляти, чи то ігнорувати "неточності" в списках виборців

б) "неточністю" є ситуація, коли є одна дрібна помилка лише в будь-якому одному з 3-х параметрів: або в П.І.Б., або в адресі проживання, або в даті народження.

в) Якщо в будь-яких двох параметрах з цих трьох одночасно - то це вже "неправильність" згідно Закону і має виправлятись через скаргу до комісії або до суду (якщо в день виборів - то тільки до суду).

То чи може хтось чітко сформулювати:

1. Чи дозволено ДВК вносити (увага!) в день виборів до списків виправлення "неточності"? (що в разі "неправильності" заборонено Законом - то зрозуміло, див. п. в) вище).

2. Чи зобов'язані ДВК "ігнорувати" тобто не брати до уваги неточності, як їх визначено в п. б) вище?

3. Чи будуть в другому турі так звані "додаткові списки" і кого, крім осіб з відкріпними посвідченнями, до них має право вносити ДВК?

Дуже прошу роз'яснити!

Відповіді

  • 2004.11.15 | Divchina

    Re: "Неточності", "неправильності" і додаткові списки - питання!

    Які ще "додаткові списки"? З чого ви це узяли. Усі виборці, що з відкрипними, і що за рішенням ТВК/суду дописуються в один список виборців під наступним номером.
  • 2004.11.15 | catko

    цвк все нам "розяснило". не пройшло і пів року.

    Додаток
    до постанови Центральної виборчої комісії
    від 10 листопада 2004 року № 1177

    РОЗ’ЯСНЕННЯ
    щодо застосування окремих положень Закону України „Про вибори Президента України” під час організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів Президента України

    http://www.cvk.gov.ua/postanovy/p1177_2004_d.htm

    основні моменти:

    1. Кандидати на пост Президента України, які не набрали достатньої кількості голосів для включення їх до виборчого бюлетеня для повторного голосування .... офіційні спостерігачі від цих кандидатів та від політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які їх висунули, не беруть участі у виборчих процедурах з підготовки та проведення повторного голосування 21 листопада 2004 року. Їх повноваження у виборчому процесі припиняються з дня, наступного після дня встановлення результатів виборів Президента України 31 жовтня 2004 року.

    2. Офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, та від політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які висунули цих кандидатів, крім тих спостерігачів, рішення про реєстрацію яких прийнято до дня виборів Президента України 31 жовтня 2004 року, реєструються відповідними територіальними виборчими комісіями. Подання про їх реєстрацію згідно з положеннями частини п’ятої статті 69 Закону України „Про вибори Президента України” вносяться до територіальних виборчих комісій не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування, тобто до 15 листопада 2004 року включно.

    [skip]

    У ході складання списків виборців для повторного голосування повинні бути враховані уточнення, які були внесені до списків виборців до дня виборів та в день виборів 31 жовтня 2004 року .....

    [skip]

    Для цілей застосування статей 34, 35 Закону України „Про вибори Президента України” неправильностями у списках виборців є невключення виборців до списків, їх неправильне включення або виключення зі списку виборців.

    Під невключенням до списку виборців необхідно розуміти відсутність у списку виборців даних про громадянина України, який постійно проживає (та таке місце проживання зареєстроване) у межах відповідної виборчої дільниці, досяг вісімнадцяти років та не визнаний судом недієздатним.

    Під неправильним включенням до списку виборців слід розуміти безпідставне включення до списку виборців осіб, які не мають громадянства України, померлих, громадян, яких судом було визнано недієздатними, громадян, які не досягли вісімнадцятилітнього віку, або громадян, постійне місце проживання яких зареєстроване на території іншого територіального виборчого округу чи іншої виборчої дільниці.

    Під неправильним виключенням виборця зі списку слід розуміти виключення (вилучення усіх даних про виборця, викреслення) зі списку виборців особи, дані про яку до виключення були зазначені в списку виборців, без встановлених Законом України „Про вибори Президента України” підстав.

    У розумінні Закону України „Про вибори Президента України” не вважаються неправильностями в списках виборців неточності, тобто технічні описки, у списках: зокрема, неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження (крім виборців 1986 року народження), номера будинку чи квартири місця проживання – у разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку внесено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для реалізації права голосу на виборах Президента України.

    Усунення таких неточностей у день повторного голосування 21 листопада 2004 року не потребує прийняття рішення виборчої комісії або суду. Такі технічні описки можуть коригуватися в день повторного голосування головою, заступником голови або секретарем дільничної виборчої комісії на підставі письмової заяви виборця, який прибув на виборчу дільницю, та лише за наявності паспорта громадянина України, який підтверджує особу, дату народження та місце проживання (за місцем реєстрації) виборця. Усунення технічних описок здійснюється шляхом написання уточнених даних про виборця над неточно зазначеними даними на тому ж аркуші списку виборців з проставленням у відповідному рядку графи „Примітка” підпису голови або заступника голови чи секретаря дільничної виборчої комісії.

    У випадку виявлення неправильностей у списках виборців, що полягає у невключенні особи до списку виборців (крім випадків технічних описок), за умови винесення рішення дільничної (крім дня повторного голосування), територіальної виборчих комісій чи суду про внесення до списку виборців такої особи, включення її проводиться шляхом написання відомостей про виборця, передбачених у списку виборців (тобто прізвища, імені, по батькові, року народження, для осіб 1986 року народження – також числа та місяця народження, адреси місця проживання), у кінці списку виборців.

    [skip]

    Крім того, згідно з частиною п’ятою статті 85 Закону України „Про вибори Президента України” замість вибулих членів виборчих комісій включаються до їх складу інші особи лише у разі, якщо кількість членів виборчої комісії стає меншою від мінімальної кількості, передбаченої у частині другій статті 23 або у частині другій статті 24 Закону України „Про вибори Президента України”. При цьому інші особи включаються до складу виборчої комісії за поданнями лише кандидатів на пост Президента України, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, із забезпеченням рівного представництва кандидатів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".