Невигадані історії
11/17/2004 | активний
Архів майдану є свого роду літописом історії України. Наші нащадки зможуть аналізувати як усе було. І вільності у трактуванні історії буде уже менше. Молодці, хто придумав та підтримує Майдан, і ті, хто його наповнює! Це дійсно унікальне джерело.
Усі ми бачимо що твориться зараз довкола. Закликаю кожного бути літописцем, залишати тут, на Майдані, власні спостереження, те що бачили, або знаєте Ви. Можливо це більше ніде не буде задокументовано, ні у газетах ні у відеоматеріалах, лише тут і буде неоціненним матеріалом для майбутніх поколінь.
Ось одна з коротеньких історій. Назвемо її "Гарбуз з наркотиками".
Двої хлопців 25 років їхали в гості. Як патріоти вони вчепили на автомобіль помаранчеву стрічку. Їх зупинила міліція, ніч протримала в дільниці, авто заарештувала, а в гарбузі, який вони везли, знайшли якийсь потужний наркотик.
Усі ми бачимо що твориться зараз довкола. Закликаю кожного бути літописцем, залишати тут, на Майдані, власні спостереження, те що бачили, або знаєте Ви. Можливо це більше ніде не буде задокументовано, ні у газетах ні у відеоматеріалах, лише тут і буде неоціненним матеріалом для майбутніх поколінь.
Ось одна з коротеньких історій. Назвемо її "Гарбуз з наркотиками".
Двої хлопців 25 років їхали в гості. Як патріоти вони вчепили на автомобіль помаранчеву стрічку. Їх зупинила міліція, ніч протримала в дільниці, авто заарештувала, а в гарбузі, який вони везли, знайшли якийсь потужний наркотик.
Відповіді
2004.11.17 | пан Roller
Стало легко войти в историю . Главное не наследить.
Кстати, куда делись оценки, рейинги. У меня они не открываются.Brdgs
2004.11.17 | otar
Про прапор
Було це десь наприкінці жовтня. Подружжя похилого віку, що мешкає у центрі Львова, перейнялось "жовтогарячим тижнем". Стара пані знайшла десь у своїх скринях оранжеве полотно, і спорудила великий прапор, який поставила в себе на балконі.Наступного дня до неї заявився з двома міліціонерами начальник житлово-комунального підприємства "Старий Львів" пан Мирон Широн. Ми вже чули про нього в історії, коли він підійшов на засіданні міськради до пана Кужелюка, представника "Сили народу", і сказав йому: "Ти хочеш, щоб у вас були гірші результати в моєму районі? Ти матимеш гірші результати!" - маючи на увазі, звісно, вибори. Цього разу пан Мирон Широн зажадав від старої пані негайно зняти прапор. Вона запитала його, на якій підставі. Він спершу заявив, що не можна вішати нічого на фасадах будинків, а потім, коли старій пані це не здалось переконливим, запитав її: "Ну, а якої країни це у вас прапор?" Це її переконало, і прапор вона зняла.
Цікаво, звідки у пана Широна, який відповідає за цілий історичний центр Львова, з його розкуроченою бруківкою, знеструмленими подвір'ями, аварійною каналізацією і так далі, і так далі, час на відвідини кожного окремого громадянина, який виставив на балконі жовтогарячий прапор?
2004.11.17 | catko
коли пістон в за...ці то час завжди знайдеться (-)
2004.11.17 | 123
Який сенс в цих історіях?
Вони що - стимулюють людей до активного спротиву влади?Після прочитання цих історій кількість тих, хто в помаранчовому, зменшиться. Це добре чи погано?
2004.11.17 | активний
Це добре чи погано?
Це добре чи погано? Це історія. Це правда. Люди будуть знати до чого вдається влада.Носити стрічку чи ні, то вирішувати кожному індивідуально. Якщо завжди боятись..
Гадаю що стрічки впливають, причому дуже сильно. Наприклад наступна історія: "Вони бояться помаранчевого". Її мені розповіла вахтерша в будинку. Раненько десь близко шостої, на Теремках2, в Києві, хлопці на іномарці з заклеєними чорною плівкою номерами (!) проїхалась і познімали помаранчеві стрічки впродовж декількох сот метрів.
Один мій знайомий прихильник Ющенка, проте в силу посади не може на авто вчепити стрічку. Кожен сам вирішує. Гадаю що серед тих хто зараз носить стрічку, є такі, в кого вона не є внутрішньою позицією.
Проте "не стрічкою єдиною" (с).
Прикладів того, про що варто розповісти є багато. На майдані уже не раз піднімалась тема щоб працював сайт де б люди могли вільно писати про порушення.
Здається Ющенко обіцяв подібне, і що ця інформація неодмінно потраплятиме в роботу.
Я також уже маю кандидата в список. Думаю що багато людей писатимуть туди свої скарги. Якщо це працюватиме, це буде потужним кроком демократизаціїї суспільства. (с)
2004.11.17 | 123
Це НЕ історія, і НЕ правда
активний пише:> Це добре чи погано? Це історія. Це правда. Люди будуть знати до чого вдається влада.
Історією це стане через 10 років. А сьогодні це - пропаганда.
> Носити стрічку чи ні, то вирішувати кожному індивідуально. Якщо завжди боятись..
Але чи варто подавати інформацію так, що фактично ця інформація стає пропагандою проти стрічок?!
Адже серед цих історій нема жодної про десятки тисяч людей, які спокійно ходять зи стрічками, і їздять зі стрічками, і нічого не трапляється. Фактично таке інформування є однобічним, і стає пропагандою страху. Тобто навіть правдою таке інформування є настільки, наскільки є правдою інформація на центральних ТВ-каналах -- надто однобоко, щоб бути правдою.
> Прикладів того, про що варто розповісти є багато. На майдані уже не раз піднімалась тема щоб працював сайт де б люди могли вільно писати про порушення.
> Здається Ющенко обіцяв подібне, і що ця інформація неодмінно потраплятиме в роботу.
Це інформація зовсім іншого типу.
2004.11.17 | активний
Re: Це НЕ історія, і НЕ правда
>Це інформація зовсім іншого типу.Чудово, Ви праві, варто писати інформацію різного типу, з чого Ви взяли, що потрібно писати лише історії про стрічки?
До того ж сьогодні на Майдані була замітка як колега помаранчеву стрічку від даїв захищав
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1100679558&first=1100687507&last=1100671793
Так, цією історією він і правду показав про те, як влада використовує міліцію, і інших підбадьорив. Молодець.
Ось ще історія: "Як влада виснажила енергетику на передвиборчу компанію Януковича" Теж, штрих до історії. (далі буде..)
Що до "історії":
1. ИСТОРИЯ ж. слово, принятое от древних почти во все европейских языки, вообще в знач. того, что было или есть, в противоположность сказке, басне; в тесном знач. бытописание, дееписание, бытословие, деи, описание происшествий, повесть о событиях, о быте и жизни народов... (Толковый словарь живого великорусского языка Владимира Даля)
2. История (от греческого histor?a - рассказ о прошлых событиях, повествование о том, что узнано, исследовано). 1) Всякий процесс развития в природе и обществе... (Большая советская энциклопедия)
Звідси також видно і одне з призначень цих історій, щоб був правдивий матеріал для дослідників історії
2004.11.17 | активний
Як влада виснажила енергетику на передвиборчу компанію Януковича
Це коротка заміточка. Уже багато говорилось про те, як оббирали підприємства на передвиборчу компанію Януковича.Особливо виснажили підприємства енергетики. Хто працює в цій галузі одразу помітили це. Вижали що лиш могли.
Тепер зіткнувся з цим особисто:
По багатьом підписаним контрактам у цій галузі, по яким готові були уже платити не пішли проплати, бо ні зчого.
Андрій КОЛЕСНИКОВ (Росія), директор Департаменту громадських зв’язків «ФБК-консалтинг»:
…На кампанію Януковича було витрачено стільки ж, скільки на кампанію Буша, хоч економіка США у сто разів сильніша за українську…
(Уривок з репортажу /Майдан-Інформ": Про "Відкритий форум" у Москві/
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1100707360&first=1100707614&last=1100700345)
2004.11.17 | Обережний герой
А я бачив
як тiльки що мiлiцаi у центрi Харкова зацiкавлено брали у наметi ющенкiвцiв агiтацiю i помаранчевi наклейки...