МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще такий фокус. Будьте пильні.

11/19/2004 | komnatnyi
Людина добилася зміни у виборчому списку (прізвище змінилося чи не так щось було написано). Її включають в додатковий список, але з основного неправильний чи застарілий варіант не викреслюють. При достатній спритності члена комісії в день голосування виборцю одразу підсовують додатковий список. На, іди, голосуй. Все гарно.
Потім у слушний момент за неї розписуються в основному списку і голосують так, як треба. 1:1.
Треба перевірити і написати заяву на викреслення з основного списку.

Інший варіант: людина переїхала на нове місце і там спокійно голосує, але одночасно вона залишається і в списку за старим місцем і може проголосувати і там, якщо захоче. Або за неї проголосують. Дехто знаходить себе за 3-ма адресами. Випадки з життя. ТВО №214, м. Київ.

Відповіді

  • 2004.11.19 | Оk

    Викреслення при виправленнях списків не передбаченні

    Посилання (непряме) на можливість викресленнь в списках бачила в єдиному документі Постанові ЦВК №1177 від 10.11.2004 р. З цього питання говорила з юристом ТВК, яка займала позицію про неприйнятність будь-яких викреслень (лише застереження в графі "Примітки"). Спочатку вона зі мною наче й погодилась, але потім (схоже після консультацій з ЦВК) передзвонила та підтвердила заборону робити викреслення :(.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.19 | komnatnyi

      Re: Викреслення при виправленнях списків не передбаченні

      Цікавим документом є:

      Додаток
      до постанови Центральної виборчої комісії
      від 10 листопада 2004 року № 1177
      РОЗ’ЯСНЕННЯ
      щодо застосування окремих положень Закону України „Про вибори Президента України” під час організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів Президента України

      В пункті 4 сказано:
      "Під неправильним включенням до списку виборців слід розуміти безпідставне включення до списку виборців осіб, які не мають громадянства України, померлих, громадян, яких судом було визнано недієздатними, громадян, які не досягли вісімнадцятилітнього віку, або громадян, постійне місце проживання яких зареєстроване на території іншого територіального виборчого округу чи іншої виборчої дільниці."

      Тобто якщо у списку проти Вашої квартири зареєстрований поручик Кіже, у Вас немає підстав вважати його включення неправильним, бо не можна довести його належність до будь-якої з наведених категорій. Так само якщо хтось змінив прізвище, фантом під старим прізвищем також не потрапляє до жодної з цих категорій.

      Далі:

      "У випадку виявлення неправильностей у списках виборців, що полягає у невключенні особи до списку виборців (крім випадків технічних описок), за умови винесення рішення дільничної (крім дня повторного голосування), територіальної виборчих комісій чи суду про внесення до списку виборців такої особи, включення її проводиться шляхом написання відомостей про виборця, передбачених у списку виборців (тобто прізвища, імені, по батькові, року народження, для осіб 1986 року народження – також числа та місяця народження, адреси місця проживання), у кінці списку виборців."

      Тут уже про виключення будь-кого зі списку взагалі анітелень. Чисто працюють (10.11.2004 випущено, тобто не дурість, а технологія!). Але на практиці добиватися усунення абсурду все їдно треба.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.11.19 | Оk

        Так треба, на підставі Закону ст. 34, але до дня голосування !

        При цьому вимагати рерєстрації зави незважаючи на всі постанови ЦВК разом взяті.
        Також не лінуватись та отримати копію постанови ДВК про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги п. 3 ст. 34, яке видається заявнику не пізніше наступного дня після його (рішення) прийняття, а напередодні дня виборів (ДВК), або в день виборів (ТВК) - невідкладно.
  • 2004.11.19 | Elle

    Що предбачає процедура внесення змін до списку виборців?

    У попередньому турі голосування моє і ще двох членів родини прізвища були внесені до списків з помилкою( і у запрошенні було написано неправильно). Коли я прийшла до дільниці, надати списки мені відмовили, пояснивши, що людина, в якої вони зберігаються, вже пішла(а це був останній день, коли можна подавати заяви). Єдине, чим мені змогли допомогти - дали бланк для трьох заяв, навіть не запитавши показати хоча б якісь документи. Тому зайомі, які знають ваше прізвище і рік народження, можуть зіграти "НЕВЕЛИЧКИЙ" жарт!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.19 | Оk

      Re: Що предбачає процедура внесення змін до списку виборців?

      Стаття 34. Порядок уточнення списку виборців та ознайомлення з ним виборців

      1. Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці після отримання списку виборців на виборчій дільниці у порядку і в строки, передбачені частиною п'ятою статті 32 цього Закону, надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

      2. Кожен громадянин України має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до списку відомостей. Громадянин має право оскаржити до дільничної чи територіальної виборчої комісії або безпосередньо до місцевого суду за місцезнаходженням виборчої дільниці допущені при складанні списку виборців неправильності, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення із списку виборців його або інших осіб.

      3. Виборець особисто подає скаргу до виборчої комісії. Скарга за формою, визначеною статтею 95 цього Закону, подана до виборчої комісії, розглядається на засіданні комісії, як правило, у присутності заявника. Скарга, подана не пізніш як за день до дня виборів, розглядається у триденний строк на найближчому засіданні комісії, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана напередодні дня виборів або до територіальної виборчої комісії в день виборів невідкладно. За підсумком розгляду заяви дільнична виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги. Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів - невідкладно.

      4. Скарга щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у день виборів дільничною виборчою комісією не приймається і не розглядається.

      5. Громадянин може подати скаргу до місцевого суду щодо обставин, передбачених частиною другою цієї статті, у порядку, передбаченому законом. Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається у триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів невідкладно, але не пізніше часу закінчення голосування.

      6. Суд приймає рішення за скаргою виборця з питань, передбачених частиною другою цієї статті, за результатами встановлення місця проживання виборця з дотриманням вимоги про включення виборця у списки виборців лише на одній виборчій дільниці.

      7. Дільнична та територіальна виборчі комісії на вимогу члена комісії, кандидата на пост Президента України, довіреної особи кандидата мають право звернутися із запитом до відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників відповідних закладів та установ щодо надання для ознайомлення документів, що містять інформацію про місце проживання громадян або які засвідчують їх перебування у відповідному закладі чи установі. Зазначені органи зобов'язані надати вказані документи або їх засвідчені копії не пізніш як на третій день після отримання такого запиту виборчої комісії, але не пізніш як напередодні дня виборів.

      8. Дільнична або територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до списку виборців на підставі особистих звернень громадян, подань органів та посадових осіб, зазначених у частині першій статті 31, частині другій статті 32 цього Закону, документів, передбачених у частині сьомій цієї статті, повідомлень, отриманих від територіальних виборчих комісій щодо включення виборців до списку виборців на іншій дільниці, зазначених у частинах шостій та тринадцятій статті 35 цього Закону та у частині дванадцятій цієї статті. Територіальна виборча комісія передає своє рішення дільничній виборчій комісії не пізніше наступного дня після його прийняття, а в останній день перед днем виборів і в день виборів - невідкладно. На підставі такого рішення голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії вносить зміни до списку виборців невідкладно після отримання такого рішення. Зміни до списку виборців у зв'язку з прийняттям рішення дільничною виборчою комісією вносяться невідкладно після прийняття цього рішення.

      9. Виборець, який прибув до дня виборів або до дня повторного голосування включно до населеного пункту не за місцем свого проживання і відповідно до частини першої статті 33 був виключений із списку виборців на звичайній виборчій дільниці за місцем проживання, включається головою, заступником голови або секретарем дільничної виборчої комісії звичайної виборчої дільниці до списку виборців без рішення комісії, на підставі його письмової заяви, одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та відповідного відкріпного посвідчення, яке долучається до списку виборців. Відкріпне посвідчення не може бути підставою для включення виборця до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (крім випадків, зазначених у статті 35 цього Закону), а також на звичайній виборчій дільниці у тому ж населеному пункті, де воно було видане.

      10. У разі прийняття рішення суду щодо внесення змін до списку виборців голова, заступник голови або секретар виборчої комісії на виконання такого рішення вносить відповідні зміни до списку виборців невідкладно після отримання рішення суду.

      11. При включенні виборця до списку виборців на виборчій дільниці у порядку уточнення відомості про нього, передбачені формою списку виборців, вносяться у кінці списку виборців згідно з документами, що були підставою включення виборця до списку виборців. При цьому у графі поруч з прізвищем виборця зазначаються номер відкріпного посвідчення, дата і номер постанови дільничної чи територіальної виборчої комісії або рішення суду про включення виборця до списку виборців.

      12. Якщо при розгляді питання про включення виборця до списку виборців було виявлено можливості включення цього виборця до списків виборців на одній чи декількох інших дільницях, дільнична виборча комісія не пізніше наступного дня після прийняття рішення повідомляє територіальну виборчу комісію виборчого округу, до якого вона належить, про включення виборця до списку виборців та інші можливі місця його включення до списків виборців. Територіальна виборча комісія, яка отримала зазначене повідомлення, забезпечує невідкладну передачу цього повідомлення до дільничних виборчих комісій, де вказана особа могла бути включена до списку виборців.

      13. Вносити будь-які зміни до списку виборців після закінчення голосування забороняється.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.11.19 | Elle

        Re: Що предбачає процедура внесення змін до списку виборців?

        Дякую, це дуже корисна інфа, особливо враховуючи всі "навколоспискові пригоди", а де можна знайти цей закон повністю? Але я все ж не розумію, після моєї заяви ТВК має внести зміни у список і я можу побачити виправлений варіант? Адже у І турі заяву-то я написала, а бюлетень мені видавали а прізвище все одно з помилкою? Чи не вийде так, що у кінці списку додають правильний варіант, залишивши і неправильний?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.11.19 | Оk

          Re: Що предбачає процедура внесення змін до списку виборців?

          Elle пише:
          > Чи не вийде так, що у кінці списку додають правильний варіант, залишивши і неправильний?

          Так і вийде, але біля неправильного в "примітках" має бути застереження з номером постанови відповідно до якої вноситься виправлення.

          Повний текст на rada.gov.ua та купі інших сайтів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".