МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дати проголосувати діаспорі!

11/27/2004 | Ivan_Juzych
Повідомляється, що «Ющенко пропонує провести повторні вибори 12 грудня. При цьому має бути підписано закон про заборону відкріпних талонів і замінено склад Центрвиборчкому».
Як на мене, цього недостатньо. Потрібно надати конституційне право проголосувати всім громадянам України.
Усі громадяни Литви, зареєстровані у посольствах, отримують за два тижні до виборів листи з необхідними виборчими паперами. Вони заповнюють папери, відмічають бюлетень і відсилають це назад у посольство. Таким чином, люди розкидані по світу, і у найвіддаленіших місцях реалізують своє конституційне виборче право.
Громадянин Литви у Канаді.

Відповіді

  • 2004.11.27 | Prosector

    Re: Дати проголосувати діаспорі!

    Для того, щоб якнаймога більше громадян України за кордоном проголосували, скоріш за все, потрібні зміни Закона України "Про вибори президента". Зокрема:

    1. Деяким виборцям треба або їхати більш як півдоби, щоб проголосувати (напр. з Флоріди до Вашингтону або з Сіеттла до Сан-Франциско), або купляти квиток на літак. Оскільки не вважаємо за доцільне дозволити надсилати бюлетені поштою (або кур"єрською службою) до виборців та приймати бюлетені назад тим самим чином через можливість фальсифікації, ПРОПОНУЄМО спростити процес створення додаткових виборчих дільниць та/або встановити резонні, але короткі строки для розгляду подань від громадян України щодо створення таких дільниць. Вірогідно, для цього треба міняти деяких чиновників в МЗС та ЦВК, оскільки дотепер вони немало перешкоджали створенням додаткових дільниць (ч.8 Ст.20 Закону). (А) Можливо, потрібне роз"яснення до Закону (що ЦВК може зробити згідно п.1 ч.2 Ст.25 Закону) щодо створення дільниць "ПРИ дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах" - хіба "при" значить "в тому самому приміщенні"?
    (Б) Потрібно негайно отримати дозволи від країн перебування великої кількості громадян України на такі дільниці (а не телитися з цим, як було минулого разу).

    2. Якщо 1 не проходить, то потрібні зміни Ст.35, ч.2 (складання списку виборців): консульський облік, який до речі не є обов"язковим і якого деякі просто бояться, є постійний і тимчасовий (який закінчується), але про різницю ніхто не пояснює, аж доки людина не прийшла і не змогла проголосувати, тому що тимчасовий облік закінчився (звичайно, ВСІМ треба перевірити, чи вони є у списках, але не всі це роблять). ПРОПОНУЄМО змінити цю статтю таким чином: (А) в ч.2 після "включаються" викинути слова "на підставі даних консульського обліку", (Б) в ч.2 додати речення "Виборці включаються до списків виборців закордонних виборчих дільниць на підставі консульського обліку або на підставі заяв громадян, оригінали яких громадяни подають в зручний для них спосіб (можливо: з ксерокопією першої сторінки паспорта) дільничій виборчій комісії тої закордонної виборчої дільниці, де вони збираються голосувати, незалежно від прикріплення адмінистративної одиниці, на території якої вони мешкають, до тої чи іншої консульської установи.". Останнє продиктовано тим, що інколи дільниця А є фізично ближчою до виборця, ніж дільниця Б, до якої він прікріплений. Вважаємо, що переїзди з однієї закордонної дільниці на іншу в день виборів навряд чи відбудуться, і, навіть якщо хтось і хотів би таким чином сфальсифікувати результати, цьому можна запобігти шляхом ретельної перевірки списків виборців по дільницях, розташованих близько одна до одної, або в ЦВК.

    Направляємо цю інформацію також до робочої групи по закордонному виборчому округу в штабі В.Ющенка. Будь-кого, хто зацікавлений у цьому питанні, заохочуємо зв"язатися з нами ел.поштою на адресу ukraina-citizen@excite.com

    Міжнародна Асоціація Громадян України
    http://www.geocities.com/prosectorx/MAHU/Vybory2004-3.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".