Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
12/11/2004 | Максим’як
Ю.ТИМОШЕНКО висловила претензії до цілого ряду положень цієї реформи.
Зокрема, за її словами, здійснено "повний розрив виконавчої вертикалі", коли "прем`єр-міністр, міністри призначаються на посади і звільняються з посад більшістю Верховної Ради", "а губернатори, які є продовженням виконавчої гілки влади, призначаються Президентом і підконтрольні йому персонально". "Якщо бодай один фахівець з конституційного права пояснить, як така система може ефективно функціонувати, я буду йому невимовно вдячна", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
Крім того, вважає вона, політичною реформою не "створено абсолютно ніяких механізмів контролю за діяльністю виконавчої влади, її відповідальністю. Навіть натяку немає".
Нелогічним, на її думку, є те, що "парламентські фракції, що формують уряд, водночас виступають і його контролерами". Це призведе до того, сказала Ю.ТИМОШЕНКО, що "фракції і їх міністри стануть єдиним механізмом, який неодмінно породить безмежну корупцію і нечистоплотний лобізм", парламентські фракції "захищатимуть своїх людей в уряді, прикриватимуть їх".
Ю.ТИМОШЕНКО і проти тієї тези "ідеологів реформи", що "контроль здійснюватиме Генеральна прокуратура". По-перше, на її думку, це не відповідає дійсності, оскільки "і виконавча гілка влади, і генеральний прокурор призначаються тим самим фігурантом - парламентською більшістю", а отже, "у них один господар - лідери фракцій більшості". Крім того, як вважає Ю.ТИМОШЕНКО, "політреформа повернула до життя такий рудимент радянської епохи, як загальний нагляд прокуратури", що дасть змогу "прокуратурі все контролювати", а також "робити все, що їй заманеться, аж до ревізії рішень судів". Парламент, на її думку, "відродив НКВС зразка 1937 року".
ТИМОШЕНКО ПІДОЗРЮЄ, ЩО ПРИСВОЄННЯ ЛИТВИНУ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ БУЛО В ПАКЕТІ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ СТОРІН
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО підозрює, що нагородження Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА званням Героя України було у пакеті домовленостей круглого столу між владою та опозицією.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.
На її думку, "вручення такої високої нагороди як Герой України пов`язано іноді не зі справді визначними діями людини, а з повним задоволенням Президента Леоніда КУЧМИ. Коли він має вищу ступінь задоволення, він, як правило, вручає Героя України. Я підозрюю, що це теж було в пакеті. Я не впевнена".
Ю.ТИМОШЕНКО припустила, що, можливо, "пакет був більш широким, ніж ми з вами це бачили. Мені здається, що взагалі це пакетне голосування (у Верховній Раді – УНІАН) мало публічну і непублічну частини. Мені здається, що ми ще багато побачимо речей, які входили в цей пакет, але не були задекларовані". Однак вона зауважила, що "пакет уже стався. І тепер у нас є ще одна мета для боротьби".
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, "не можна виключати, що і Святослав ПІСКУН є невід`ємною частиною цього пакета" (УНІАН: 10 грудня Президент Л.КУЧМА своїм Указом поновив на посаді генерального прокурора С.ПІСКУНА у зв`язку із рішенням Печерського районного суду Києва від 9 грудня. Суд визнав незаконним указ Президента про звільнення С.ПІСКУНА восени 2003 року і поновив його на посаді).
На запитання щодо призначення С.ПІСКУНА генеральним прокурором Ю.ТИМОШЕНКО сказала: "Всю дорогу їхала до вас і думала, що вам сказати щодо С.ПІСКУНА, Так і не придумала. Іноді відбуваються такі події, які просто неможливо знайти як прокоментувати". На її думку, С.ПІСКУН "піде разом з Л.КУЧМОЮ. Іншого нічого не можна придумати".
Ю.ТИМОШЕНКО висловила сподівання, що коли Віктор ЮЩЕНКО переможе і стане Президентом, він приведе абсолютно нову команду і в Кабінет міністрів, і в силові структури. "Якщо там залишиться хтось із цих корумпованих, пов`язаних з кланами керівників, тоді заради чого ми з вами так полюбили помаранчевий колір?", - запитала вона. На думку Ю.ТИМОШЕНКО, зараз є абсолютно "невдячною справою" коментувати кадрові призначення, здійснені Л.КУЧМОЮ.
Вона наголосила, що їй дуже хотілось би побачити нові обличчя при владі, нову політику та нові результати. "Заради цього, власне, ми всі й боремось. У нас є всі сподівання на те, що піскуни залишаться в минулому", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
ТИМОШЕНКО СПРОСТОВУЄ ЗАЯВИ ЯНУКОВИЧА ПРО ТЕ, ЩО ЮЩЕНКА НІБИТО ПІДТРИМУЄ ВЛАДА
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова Коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНУКО спростовує заяви кандидата у президенти Віктора ЯНУКОВИЧА про те, що В.ЮЩЕНКА на цих виборах підтримує чинна українська влада (крім того, керівник штабу В.ЯНУКОВИЧА Тарас ЧОРНОВІЛ 10 грудня заявив, що здійснюється "пряма підтримка з боку органів влади і відверта робота на користь В.ЮЩЕНКА з боку Президента та адміністрації Президента, а також губернаторів і силових структур" - УНІАН).
Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на прес-конференції у Києві Ю.ТИМОШЕНКО зазначила: "Все залишилось на своїх місцях – В.ЮЩЕНКО і його команда як ішли, так і йдуть від опозиції (є опозицією). Усі губернатори, які займались фальсифікацією на користь В.ЯНУКОВИЧА, почали підготовку до цієї роботи і будуть робити те саме. Нічого не змінилось".
Вона зазначила, що саме тому "присвятила сьогоднішню прес-конференцію одній темі – не розслаблятись і не дати В.ЯНУКОВИЧУ змінити парадигму, щоб він не йшов під опозиційними гаслами. Це буде взагалі повна руйнація свідомості людей".
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, "останні істеричні прес-конференції В.ЯНУКОВИЧА більше нагадують не початок виборчої кампанії кандидата в президенти, а якийсь публічний акт помсти Леоніду КУЧМІ і Віктору МЕДВЕДЧУКУ". На її думку, "вони один одному не можуть пробачити, що публічно і дуже ганебно програли виборчу кампанію. Робили спробу фальсифікувати вибори, але в них не вийшло".
Як сказала Ю.ТИМОШЕНКО, коли вона слухала інтерв`ю В.ЯНУКОВИЧА, у неї з`явилось відчуття дежа-вю, бо це дуже нагадувало екс-прем`єра Павла ЛАЗАРЕНКА, “коли його звільнили і він пішов в опозицію”. За її словами, “опозиційність В.ЯНУКОВИЧА виглядає абсолютно штучною”.
Вона повідомила, що після виборів відкриє “школу для справжніх опозиціонерів, для тих, хто залишився за межами влади. Я навіть точно прочитаю там декілька лекцій, бо вони просто мусять переймати цей досвід”.
У РАЗІ ОЧЕВИДНИХ ФАЛЬСИФІКАЦІЙ ТА ОГОЛОШЕННЯ ЯНУКОВИЧА ПРЕЗИДЕНТОМ РЕАКЦІЯ НАРОДУ БУДЕ БІЛЬШ ГОСТРОЮ - ТИМОШЕНКО
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО попереджає, що якщо фальсифікації під час проведення переголосування другого туру виборів Президента України будуть очевидними і Віктора ЯНУКОВИЧА знову оголосять Президентом, "ми будемо звертатись до народу, і його реакція буде значно гострішою і більш жовтогарячою".
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.
Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що тим людям, які приїхали висловити свій протест проти фальсифікації виборів на майдан Незалежності у Київ, було запропоновано працювати у виборчих дільницях на Сході України для здійснення ефективного контролю над голосуванням.
ТИМОШЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО ТЕПЕР РОСІЯ БУДЕ ДІЯТИ БІЛЬШ ОБЕРЕЖНО НА ВИБОРАХ В УКРАЇНІ
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО вважає, що тепер Росія буде більш обережна у своїх діях на виборах Президента України.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.
"Мені здається, що Росія буде діяти більш обережно. Виключно з міркувань самозбереження їхньої політики, їхніх бачень на території України", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
Вона зазначила: "Мені здається, що так зухвало вони вже діяти не будуть, тому що деякі речі вже є очевидними. Якщо нічого не станеться, то Віктор ЮЩЕНКО буде Президентом, і Росія не може з цим не рахуватись".
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, публічна позиція вищого керівництва РФ у третьому турі виборів Президента України буде знаковою: "Якщо вона буде такою само відвертою і такою ж сильною, як у першому і другому турі, тоді можна буде собі представляти, що боротьба ще не закінчилась і вони мають технології, якими ще сподіваються не допустити В.ЮЩЕНКА до влади".
Вона зазначила, що Росія "буде вести себе стримано і помірковано. Це означатиме, що вона теж змирилась з перемогою В.ЮЩЕНКА. І вибудовує стратегію на можливу співпрацю з ним". Ю.ТИМОШЕНКО запропонувала стежити за ступенем радикальності поведінки офіційної Росії, "тому що вона буде знаковою для третього туру виборів".
КРЮЧКОВ ВВАЖАЄ МАРНИМИ СПРОБИ ТИМОШЕНКО ВІДМІНИТИ КОНСТИТУЦІЙНУ РЕФОРМУ
Київ. 11 грудня. УНІАН. "Спроби Юлії ТИМОШЕНКО відмінити реформу марні", заявив сьогодні в інтерв`ю газеті "Известия" голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Георгій КРЮЧКОВ.
За його словами, “Україна зробила крок до парламентсько-президентської республіки - і це можна лише вітати”.
Водночас, наголосив Г.КРЮЧКОВ, говорити про повноцінну реформу сьогодні передчасно, оскільки “значення реформи знецінюється тим, що вона вводиться в дію з 1 вересня 2005 року, а головні її положення, що стосуються формування уряду за поданням фракцій Ради, - тільки після парламентських виборів 2006 року”.
“За цей час новий Президент встигне стільки всього зробити, так заволодіти важелями влади, що реформа не матиме сенсу”, - сказав Г.КРЮЧКОВ.
На його думку, біда країни не в тому, яка модель держави використовується. За словами Г.КРЮЧКОВА, проти президентського “інституту ніхто б не виступав, якби в Україні був свій де Голль”. “А у нас президенти - то КРАВЧУК, то КУЧМА, - сказав він, - які не зуміли ефективно управляти державою і розвивати демократію”. “У них були занадто багато повноважень, але мало результатів”, - відзначив він.
Як повідомляв УНІАН, Ю.ТИМОШЕНКО заявила сьогодні, що фракція БЮТ направить в Конституційний Суд звернення про відміну політреформи після завершення президентських виборів.
ТИМОШЕНКО ЗАСТЕРІГАЄ ПРИХИЛЬНИКІВ ЮЩЕНКА ВІД ЕЙФОРІЇ
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО застерігає прихильників кандидата на пост Президента України Віктора ЮЩЕНКА від ейфорії, яка за її словами, опанувала їх останнім часом.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала сьогодні на прес-конференції у Києві.
Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що "ми пройшли лише перший етап боротьби за свободу і демократизацію України, і це був важкий етап. Ми пройшли не революцію, не здобули перемогу, а зробили лише перший крок і маємо шанс здобути перемогу". Вона зазначила, що їй не подобається та ейфорія, яка опанувала деяких політиків.
За її словами, зараз у штабі конкурента В.ЮЩЕНКА – Віктора ЯНУКОВИЧА відбувається повне перегрупування сил. Вона наголосила, що у В.ЯНУКОВИЧА працюють два штаби – офіційний під керівництвом Тараса ЧОРНОВОЛА, і тіньовий, який організовує фактично всю роботу.
Ю.ТИМОШЕНКО також зазначила, що у нинішнього Президента Леоніда КУЧМИ та його команди була лише одна мета – “зберегти свої яхти і дачі”, і, ухваливши закон про конституційну реформу, "ми їм надали друге дихання".
За її словами, команда В.ЯНУКОВИЧА направила до Конституційного Суду подання, яке оскаржує рішення Верховного Суду щодо переголосування другого туру виборів. І, наскільки їй відомо, у КС цей документ прийняли. Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що зараз не можна "скидати з рахунків команду В.ЯНУКОВИЧА”.
Як сказала Ю.ТИМОШЕНКО, існує певний ризик, що команди Л.КУЧМИ і В.ЯНУКОВИЧА будуть тягнути, аби вибори Президента не відбулись до 1 вересня 2005 року (УНІАН: зміни до Конституції набирають чинності з 1 вересня 2005 року у разі, якщо до цього часу буде ухвалено законопроект №3207-1 про зміни до Конституції, які стосуються місцевого самоврядування).
За її словами, в адміністрації Президента створено групу політологів та юристів, які працюють над виконанням цього проекту.
Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що зараз треба дуже плідно працювати, аби В.ЮЩЕНКО переміг на виборах з великою перевагою.
Вона підкреслила, що “у людей не повинно скластись враження, що політреформа - це перехід до більш демократичної парламентсько-президентської республіки”. За її словами, Верховна Рада має “дуже специфічний склад”, і фактично “завдяки політреформи є небезпека, що влада буде передана кланам у Верховній Раді”.
Як зауважила Ю.ТИМОШЕНКО, якщо конституційні зміни наберуть чинності з 1 вересня 2005 року, то цього дня Президент втратить можливість формувати уряд. На її думку, це означає, що йому буде дуже важко виконати обіцянки, які давались виборцям, бо він розраховував на зовсім інші повноваження.
Водночас Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що для песимізму немає підстав: "В.ЮЩЕНКО виграє вибори, політреформа буде відмінена".
Зокрема, за її словами, здійснено "повний розрив виконавчої вертикалі", коли "прем`єр-міністр, міністри призначаються на посади і звільняються з посад більшістю Верховної Ради", "а губернатори, які є продовженням виконавчої гілки влади, призначаються Президентом і підконтрольні йому персонально". "Якщо бодай один фахівець з конституційного права пояснить, як така система може ефективно функціонувати, я буду йому невимовно вдячна", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
Крім того, вважає вона, політичною реформою не "створено абсолютно ніяких механізмів контролю за діяльністю виконавчої влади, її відповідальністю. Навіть натяку немає".
Нелогічним, на її думку, є те, що "парламентські фракції, що формують уряд, водночас виступають і його контролерами". Це призведе до того, сказала Ю.ТИМОШЕНКО, що "фракції і їх міністри стануть єдиним механізмом, який неодмінно породить безмежну корупцію і нечистоплотний лобізм", парламентські фракції "захищатимуть своїх людей в уряді, прикриватимуть їх".
Ю.ТИМОШЕНКО і проти тієї тези "ідеологів реформи", що "контроль здійснюватиме Генеральна прокуратура". По-перше, на її думку, це не відповідає дійсності, оскільки "і виконавча гілка влади, і генеральний прокурор призначаються тим самим фігурантом - парламентською більшістю", а отже, "у них один господар - лідери фракцій більшості". Крім того, як вважає Ю.ТИМОШЕНКО, "політреформа повернула до життя такий рудимент радянської епохи, як загальний нагляд прокуратури", що дасть змогу "прокуратурі все контролювати", а також "робити все, що їй заманеться, аж до ревізії рішень судів". Парламент, на її думку, "відродив НКВС зразка 1937 року".
ТИМОШЕНКО ПІДОЗРЮЄ, ЩО ПРИСВОЄННЯ ЛИТВИНУ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ БУЛО В ПАКЕТІ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ СТОРІН
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО підозрює, що нагородження Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА званням Героя України було у пакеті домовленостей круглого столу між владою та опозицією.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.
На її думку, "вручення такої високої нагороди як Герой України пов`язано іноді не зі справді визначними діями людини, а з повним задоволенням Президента Леоніда КУЧМИ. Коли він має вищу ступінь задоволення, він, як правило, вручає Героя України. Я підозрюю, що це теж було в пакеті. Я не впевнена".
Ю.ТИМОШЕНКО припустила, що, можливо, "пакет був більш широким, ніж ми з вами це бачили. Мені здається, що взагалі це пакетне голосування (у Верховній Раді – УНІАН) мало публічну і непублічну частини. Мені здається, що ми ще багато побачимо речей, які входили в цей пакет, але не були задекларовані". Однак вона зауважила, що "пакет уже стався. І тепер у нас є ще одна мета для боротьби".
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, "не можна виключати, що і Святослав ПІСКУН є невід`ємною частиною цього пакета" (УНІАН: 10 грудня Президент Л.КУЧМА своїм Указом поновив на посаді генерального прокурора С.ПІСКУНА у зв`язку із рішенням Печерського районного суду Києва від 9 грудня. Суд визнав незаконним указ Президента про звільнення С.ПІСКУНА восени 2003 року і поновив його на посаді).
На запитання щодо призначення С.ПІСКУНА генеральним прокурором Ю.ТИМОШЕНКО сказала: "Всю дорогу їхала до вас і думала, що вам сказати щодо С.ПІСКУНА, Так і не придумала. Іноді відбуваються такі події, які просто неможливо знайти як прокоментувати". На її думку, С.ПІСКУН "піде разом з Л.КУЧМОЮ. Іншого нічого не можна придумати".
Ю.ТИМОШЕНКО висловила сподівання, що коли Віктор ЮЩЕНКО переможе і стане Президентом, він приведе абсолютно нову команду і в Кабінет міністрів, і в силові структури. "Якщо там залишиться хтось із цих корумпованих, пов`язаних з кланами керівників, тоді заради чого ми з вами так полюбили помаранчевий колір?", - запитала вона. На думку Ю.ТИМОШЕНКО, зараз є абсолютно "невдячною справою" коментувати кадрові призначення, здійснені Л.КУЧМОЮ.
Вона наголосила, що їй дуже хотілось би побачити нові обличчя при владі, нову політику та нові результати. "Заради цього, власне, ми всі й боремось. У нас є всі сподівання на те, що піскуни залишаться в минулому", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
ТИМОШЕНКО СПРОСТОВУЄ ЗАЯВИ ЯНУКОВИЧА ПРО ТЕ, ЩО ЮЩЕНКА НІБИТО ПІДТРИМУЄ ВЛАДА
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова Коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНУКО спростовує заяви кандидата у президенти Віктора ЯНУКОВИЧА про те, що В.ЮЩЕНКА на цих виборах підтримує чинна українська влада (крім того, керівник штабу В.ЯНУКОВИЧА Тарас ЧОРНОВІЛ 10 грудня заявив, що здійснюється "пряма підтримка з боку органів влади і відверта робота на користь В.ЮЩЕНКА з боку Президента та адміністрації Президента, а також губернаторів і силових структур" - УНІАН).
Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на прес-конференції у Києві Ю.ТИМОШЕНКО зазначила: "Все залишилось на своїх місцях – В.ЮЩЕНКО і його команда як ішли, так і йдуть від опозиції (є опозицією). Усі губернатори, які займались фальсифікацією на користь В.ЯНУКОВИЧА, почали підготовку до цієї роботи і будуть робити те саме. Нічого не змінилось".
Вона зазначила, що саме тому "присвятила сьогоднішню прес-конференцію одній темі – не розслаблятись і не дати В.ЯНУКОВИЧУ змінити парадигму, щоб він не йшов під опозиційними гаслами. Це буде взагалі повна руйнація свідомості людей".
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, "останні істеричні прес-конференції В.ЯНУКОВИЧА більше нагадують не початок виборчої кампанії кандидата в президенти, а якийсь публічний акт помсти Леоніду КУЧМІ і Віктору МЕДВЕДЧУКУ". На її думку, "вони один одному не можуть пробачити, що публічно і дуже ганебно програли виборчу кампанію. Робили спробу фальсифікувати вибори, але в них не вийшло".
Як сказала Ю.ТИМОШЕНКО, коли вона слухала інтерв`ю В.ЯНУКОВИЧА, у неї з`явилось відчуття дежа-вю, бо це дуже нагадувало екс-прем`єра Павла ЛАЗАРЕНКА, “коли його звільнили і він пішов в опозицію”. За її словами, “опозиційність В.ЯНУКОВИЧА виглядає абсолютно штучною”.
Вона повідомила, що після виборів відкриє “школу для справжніх опозиціонерів, для тих, хто залишився за межами влади. Я навіть точно прочитаю там декілька лекцій, бо вони просто мусять переймати цей досвід”.
У РАЗІ ОЧЕВИДНИХ ФАЛЬСИФІКАЦІЙ ТА ОГОЛОШЕННЯ ЯНУКОВИЧА ПРЕЗИДЕНТОМ РЕАКЦІЯ НАРОДУ БУДЕ БІЛЬШ ГОСТРОЮ - ТИМОШЕНКО
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО попереджає, що якщо фальсифікації під час проведення переголосування другого туру виборів Президента України будуть очевидними і Віктора ЯНУКОВИЧА знову оголосять Президентом, "ми будемо звертатись до народу, і його реакція буде значно гострішою і більш жовтогарячою".
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.
Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що тим людям, які приїхали висловити свій протест проти фальсифікації виборів на майдан Незалежності у Київ, було запропоновано працювати у виборчих дільницях на Сході України для здійснення ефективного контролю над голосуванням.
ТИМОШЕНКО ВВАЖАЄ, ЩО ТЕПЕР РОСІЯ БУДЕ ДІЯТИ БІЛЬШ ОБЕРЕЖНО НА ВИБОРАХ В УКРАЇНІ
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО вважає, що тепер Росія буде більш обережна у своїх діях на виборах Президента України.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на прес-конференції у Києві.
"Мені здається, що Росія буде діяти більш обережно. Виключно з міркувань самозбереження їхньої політики, їхніх бачень на території України", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.
Вона зазначила: "Мені здається, що так зухвало вони вже діяти не будуть, тому що деякі речі вже є очевидними. Якщо нічого не станеться, то Віктор ЮЩЕНКО буде Президентом, і Росія не може з цим не рахуватись".
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, публічна позиція вищого керівництва РФ у третьому турі виборів Президента України буде знаковою: "Якщо вона буде такою само відвертою і такою ж сильною, як у першому і другому турі, тоді можна буде собі представляти, що боротьба ще не закінчилась і вони мають технології, якими ще сподіваються не допустити В.ЮЩЕНКА до влади".
Вона зазначила, що Росія "буде вести себе стримано і помірковано. Це означатиме, що вона теж змирилась з перемогою В.ЮЩЕНКА. І вибудовує стратегію на можливу співпрацю з ним". Ю.ТИМОШЕНКО запропонувала стежити за ступенем радикальності поведінки офіційної Росії, "тому що вона буде знаковою для третього туру виборів".
КРЮЧКОВ ВВАЖАЄ МАРНИМИ СПРОБИ ТИМОШЕНКО ВІДМІНИТИ КОНСТИТУЦІЙНУ РЕФОРМУ
Київ. 11 грудня. УНІАН. "Спроби Юлії ТИМОШЕНКО відмінити реформу марні", заявив сьогодні в інтерв`ю газеті "Известия" голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Георгій КРЮЧКОВ.
За його словами, “Україна зробила крок до парламентсько-президентської республіки - і це можна лише вітати”.
Водночас, наголосив Г.КРЮЧКОВ, говорити про повноцінну реформу сьогодні передчасно, оскільки “значення реформи знецінюється тим, що вона вводиться в дію з 1 вересня 2005 року, а головні її положення, що стосуються формування уряду за поданням фракцій Ради, - тільки після парламентських виборів 2006 року”.
“За цей час новий Президент встигне стільки всього зробити, так заволодіти важелями влади, що реформа не матиме сенсу”, - сказав Г.КРЮЧКОВ.
На його думку, біда країни не в тому, яка модель держави використовується. За словами Г.КРЮЧКОВА, проти президентського “інституту ніхто б не виступав, якби в Україні був свій де Голль”. “А у нас президенти - то КРАВЧУК, то КУЧМА, - сказав він, - які не зуміли ефективно управляти державою і розвивати демократію”. “У них були занадто багато повноважень, але мало результатів”, - відзначив він.
Як повідомляв УНІАН, Ю.ТИМОШЕНКО заявила сьогодні, що фракція БЮТ направить в Конституційний Суд звернення про відміну політреформи після завершення президентських виборів.
ТИМОШЕНКО ЗАСТЕРІГАЄ ПРИХИЛЬНИКІВ ЮЩЕНКА ВІД ЕЙФОРІЇ
Київ. 11 грудня. УНІАН. Співголова коаліції "Сила народу" Юлія ТИМОШЕНКО застерігає прихильників кандидата на пост Президента України Віктора ЮЩЕНКА від ейфорії, яка за її словами, опанувала їх останнім часом.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала сьогодні на прес-конференції у Києві.
Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що "ми пройшли лише перший етап боротьби за свободу і демократизацію України, і це був важкий етап. Ми пройшли не революцію, не здобули перемогу, а зробили лише перший крок і маємо шанс здобути перемогу". Вона зазначила, що їй не подобається та ейфорія, яка опанувала деяких політиків.
За її словами, зараз у штабі конкурента В.ЮЩЕНКА – Віктора ЯНУКОВИЧА відбувається повне перегрупування сил. Вона наголосила, що у В.ЯНУКОВИЧА працюють два штаби – офіційний під керівництвом Тараса ЧОРНОВОЛА, і тіньовий, який організовує фактично всю роботу.
Ю.ТИМОШЕНКО також зазначила, що у нинішнього Президента Леоніда КУЧМИ та його команди була лише одна мета – “зберегти свої яхти і дачі”, і, ухваливши закон про конституційну реформу, "ми їм надали друге дихання".
За її словами, команда В.ЯНУКОВИЧА направила до Конституційного Суду подання, яке оскаржує рішення Верховного Суду щодо переголосування другого туру виборів. І, наскільки їй відомо, у КС цей документ прийняли. Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що зараз не можна "скидати з рахунків команду В.ЯНУКОВИЧА”.
Як сказала Ю.ТИМОШЕНКО, існує певний ризик, що команди Л.КУЧМИ і В.ЯНУКОВИЧА будуть тягнути, аби вибори Президента не відбулись до 1 вересня 2005 року (УНІАН: зміни до Конституції набирають чинності з 1 вересня 2005 року у разі, якщо до цього часу буде ухвалено законопроект №3207-1 про зміни до Конституції, які стосуються місцевого самоврядування).
За її словами, в адміністрації Президента створено групу політологів та юристів, які працюють над виконанням цього проекту.
Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що зараз треба дуже плідно працювати, аби В.ЮЩЕНКО переміг на виборах з великою перевагою.
Вона підкреслила, що “у людей не повинно скластись враження, що політреформа - це перехід до більш демократичної парламентсько-президентської республіки”. За її словами, Верховна Рада має “дуже специфічний склад”, і фактично “завдяки політреформи є небезпека, що влада буде передана кланам у Верховній Раді”.
Як зауважила Ю.ТИМОШЕНКО, якщо конституційні зміни наберуть чинності з 1 вересня 2005 року, то цього дня Президент втратить можливість формувати уряд. На її думку, це означає, що йому буде дуже важко виконати обіцянки, які давались виборцям, бо він розраховував на зовсім інші повноваження.
Водночас Ю.ТИМОШЕНКО наголосила, що для песимізму немає підстав: "В.ЮЩЕНКО виграє вибори, політреформа буде відмінена".
Відповіді
2004.12.11 | дідусь
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Провокатор Максимьяк знову на роботі.2004.12.11 | юрко
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
не меліть дурниць. Вчіться нападати на висловлені думки, а не на особу. Маєте щось заперечити і показати, де Максим'як помиляється, напишіть. Усім буде цікаво. Інакше, знову повертаєтесь до совковського єдиномислія.2004.12.11 | дідусь
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Вся фішка в тому, що якраз я і не хочу щоб ми повернулись до совкового єдиномислія.Тому і несприймаю юлькиної жадоби диктатури.
Щодо максимьяка, то його "праця" мене мало цікавить. Просто не хочеться щоб він розносив провокації, на які важко не відповісти, Хоча і розумієш що не слід.
Але раз Ви "підняли тему" (Максимяку я б невідповідав), то я "піддамсь на провокацію" і відповім, ну хоча б щодо пару пунктів.
Як зауважила Ю.ТИМОШЕНКО, якщо конституційні зміни наберуть чинності з 1 вересня 2005 року, то цього дня Президент втратить можливість формувати уряд. На її думку, це означає, що йому буде дуже важко виконати обіцянки, які давались виборцям, бо він розраховував на зовсім інші повноваження.
А може справа зовсім в інших обіцянках. - обіцянках "спонсорам", створити дюже сприятливі умови для їх бізнесу в майбутньому, приватизувати недоприватизоване та переділити уже приватизоване.
Забеспечити такий "безпрєдєл" зможе лише Ющенко "самодєржєц".
Ющенко демократ, такі "обіцянки", справді виконати не зможе.
Так може саме в цих обіцянках вся фішка і таке невдоволення Юлі??
Вона підкреслила, що “у людей не повинно скластись враження, що політреформа - це перехід до більш демократичної парламентсько-президентської республіки”. За її словами, Верховна Рада має “дуже специфічний склад”, і фактично “завдяки політреформи є небезпека, що влада буде передана кланам у Верховній Раді”.
І що пропонує Юля: - всевладного диктатора-самодержця Ющенка, який матиме всі повноваження для того щоб забеспечить ВСЮ владу "рідному" клану?
2004.12.11 | дідусь
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
А куди ділась тема "Тимошенко так и непонимает"?Чи "демократія" по майданівськи, знову показала своє лице?
2004.12.11 | ilia25
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
дідусь пише:> А куди ділась тема "Тимошенко так и непонимает"?
> Чи "демократія" по майданівськи, знову показала своє лице?
Ага. Типа если кому-то не нравится пост, а ответить он мозгами не вышел, то как вариант можно уменьшить оценку Все, что меньше 0, по умолчанию отфильтровывается. Такие посты можно смотреть поставив фильтр на -1.
2004.12.12 | Сергій Вакуленко
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Оце почитав я дідусеву арґументацію й мало не крякнув від задоволення: таки ж викапаний Мороз!А може, Ющенко буде і теє, й перетеє?..
Тобто: а доведіть, що ви не будете... або що він не буде...
А години за дві перед тим пощастило подивитися в Інтернеті «5 копійок» із Юлею та Морозом.
На мою думку, Юля його забила як мамонта. Ставила прості питання й отримувала від Мороза відповіді на кшталт: "Я б на кожен Ваш арґумент знайшов контр-арґумент, але боюся, що мене телеглядачі не зрозуміють". Такі вони, бачте, мудрі...
А загалом, той Мороз не просто мамонт, а чисто совковий мамонт (по райкомах вихований). Хіба ж можна говорити про присутню особу "вона" ("вона каже", "вона думає"...), поготів про жінку, до якої все-таки в кожному разі слід звертатися ґречно, бодай про людське око, а чи вже вухо?
Одне слово, дідусь-Мороз дуже яскраво показав, що він за всіма ознаками належить до вчорашнього дня.
А Юля, гадаю, має всі шанси стати нашою Тетчерихою.
2004.12.12 | Woodstock generation
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Тимошенко виглядала 100% краще за Мороза - абсолютно цілісна, послідовна позиція. А о Мороз в своїх компромісах взагалі запутався.А одна фраза мене взагалі налякала - на запитання, чи все ж таки бандити сидітимуть у тюрмах, він сказава - а судді хто.
І повторив це двічі. Тобто у нього курс домовлятись з бандитами, а не судити їх.
Це сумно. Я християнин, але після режиму кучми хоч невеличке полювання на відьом мусить бути, бо інакше доведеться ходити на Майдан кожних 10 років.
2004.12.13 | Михайло Свистович
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Сергій Вакуленко пише:>
> А Юля, гадаю, має всі шанси стати нашою Тетчерихою.
Не має.
2004.12.12 | Максим’як
Re: Юрко, мої думки мало не на 90% співпадають із Тимошенко
Можливо вона просто вголос говорить те, про що інші вважають за краще мовчати, мовляв, якось буде.Для мене демократія означає також покарання тих, хто цинічно порушував закон, наприклад, на виборах іи у телебаченні. І цілком було б зрозуміло, коли б одні постали перед судом у інших була забрана ліцензія на телебаченні іт.д. Але все у рамках закону.
Якщо на це закрити очі, то поняття демократії і громадянського суспільства ніколи в Україні не восторжествує.
Я знаю одне, що ця банда, яка травила Ющенка, яка займалася дезинформацією народу 10 років повинна бути покарана. Я не ідеалізую ні США, ні Європу, але нормальні економічні порядки у державі можуть тільки тоді бути, коли є страх перед законом. У нас це страх, бо до поваги наше суспільство ще не доросло.
Ющенко у нас такий за характером, як Ганді, він не хоче конфлікту, він хоче перевиховати, а це не реально. Потрібно також таких поряд з ним, як Тимошенко, тоді це буде добра середина.
2004.12.12 | юрко
Re: Юрко, мої думки мало не на 90% співпадають із Тимошенко
звичайно, але спочатку потрібно зробити незалежною юридичну систему. Інакше, згадане Вами правосуддя виглядатиме, як помста тих, хто отримав владу. Отже, це не вдасться зробити найближчим часом. Вони, до речі, про це і повинні сказати, а не погрожувати, що бандити сидітимуть по тюрмах. Не їм вирішувати, хто сидітиме, а хто - ні. Це - прерогатива суду. Інакше, це знову старе знайоме телефонне право.Також, з інтерв'ю ДТ з Луценком, Філенком та Стецівим, виходить, що згода на реформу була логічним результатом. Адже, депутати-опозиціонери не мали великого бажання бути на чолі штурму дачі Кучми. Бути депутатом приємно і корисно, а потрапити в ситуацію з високою ймовірністю бути підстріленим, перелазячи через огорожу по драбині, зовсім їм не світило. Зрештою, навіть якби й захопили Кучму, то далі що? Як його примусити підписати відмову від влади? Бити його тою драбиною по голові, примовляючи "підпиши, підпиши"? Отже, логічним було б його зразу розстріляти, переполошивши решту мерзотників і примусивши їх утекти. Але, відмова від штурму мусіла завершитися прийняттям реформи.
2004.12.12 | Сергій Кабуд
кучму не стріляти а ізолювати треба
а також відкрити архіви- ВСІНарод втримали лівуваті політики типу Ю&Ю
від законного права захопити і утримати владу
це аморально і протирічить українському Духові
але народ це здолає пізніше
2004.12.12 | Максим’як
Re: кучму вже давно можна було заарештувати.
Питання вини Кучми повинен вирішувати суд, а не ми чи Тимошенко персонально. Ми даємо тільки моральну оцінку його дій.2004.12.12 | Максим’як
Re: Юрко, мої думки мало не на 90% співпадають із Тимошенко
юрко пише:> звичайно, але спочатку потрібно зробити незалежною юридичну систему. Інакше, згадане Вами правосуддя виглядатиме, як помста тих, хто отримав владу.
судова система є і вона конституційно незалежна, але вона корумпована і придавлена була режимом. Але, приклад, Верховного Суду, який виніс антирежимне рішення, показує, що не все так безнадійно. Якщо судові процеси стосовно злочинів, які були спрямовані на порушення Конституції, будуть публічними і відкритими, то жодного натяку на помсту не буде. Наприклад, по діяльності телеканалів, які завідомо перекручували цинічно інформацію, позбавляючи народу права на правдиву і об"єктивну інформацію - хтось повинен відповісти за це, або власники каналів, або журналісти, або третій, хто їх змушував це робити.
Якщо зараз не піти цим шляхом, то подібне повториться ще сотню разів. Для цього потрібна громадянська воля і більш нічого.
> відмова від штурму мусіла завершитися прийняттям реформи.
Все правильно. Але я пропонував арешт Кучми, підстави були. Ще зараз перехоплюють документи, які намагаються вивезти із АП, які свідчать про змову проти українського народу. До розстрілу Кучми не дійшло б ніколи, але до арешту і наступного суду - так. Уже б через кілька хвилин всі причетні до злочинів втікали б з України. Літаки давно наготовлені. Ця ситуація значно б полегшила наведення порідку у державі.
Я говорив, що є краще, але моя думка не врахунок, хоч бачу досить несприятливі обставини для майбутнього України з такою перемогою Ющенка 26 грудня 2004. З іншого боку - це єдиний шлях і я не бачу альтернативи йому.
Я би хотів, щоб народ далі повпливав на політику держави і особливо на призначення у новому уряді. Проблема продажних депутатів у ВР, де завжди на гроші можна вкупити більшість - 226 голосів, тому формування уряду можуть походити на комедію чи відвертий саботаж, і такий уряд буде неспроможний діяти ефективно.
Крім того мої прогнози вказуюють, що 2002 був роком України, 2003 - роком Медведчука, рік 2004 - рік Ющенка, рік 2005 - Тимошенко, рік 2006 - я цієї людини ще не виявив, але вона є, бо нею не може бути ні Ющенко, ні Тимошенко ні будь-хто із відомих політиків.
Отже, якщо 2005 має бути роком Тимошенко, то я вважаю буде краще їй у цьому поспряти, щоб людина була на тому місці, де вона може максимум зробити.
2004.12.12 | Сергій Кабуд
головне тут не плани і заяви а дії та вчинки
хоча плани потрібні реальніпоки що ясно таке-
ющенко з його депутатами кращі за кучмістів
але народ і громадянські ініціативи краще за Ю&Ю
в кілька разів
і саме такі ініціативи і окреслють майбутнє України буквально
інтриги у ВР та ВСУ і так далі- малозначні події на які ми вже починаємо дивитися з посмішкою
цього скоро не буде зовсім а все вирішуватимуть люди беспосередньо
які саме форми це прийме не скажу
але політична схема в Україні зміниться і ролі Юлі та Ющенка зменьшуться а може і зникнуть
взагалі лідерів старого типу не стане
вони і так забарилися
не виключаю що політичний устрій України в наступному році чи у 2006
зміниться на дещо не існуюче ніде в світі
2004.12.12 | Усміх
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Хм!!!Максим’як провокатор !? Шановний пане дідусь може б надали трішки аргументів.
Бо як каже ваш кумир т.Мороз „ А судьи кто ?”
Я Олега читаю і дискутую інколи, вже біля 3 років і добре знаю генезу його позиції завжди патріотичної інколи занадто категоричної, інколи занадто логічно гіпотетичної але завжди щирої.
У своєму дописі Максим’як лише приводить логіку думки шановного політика Ю. Тимошенко. От по суті її думок і можна і потрібно дискутувати.
До речі сьогодні в програмі” 5 копійок” відбулась цікава очна дискусія двох цікавих політиків які мають протилежні погляди на суть і терміни введення в дію конституційних змін. На мій суб’єктивний погляд, пані Тимошенко була набагато переконливішою і прямішою.
Мій особистий погляд на підняті паном Олегом проблеми такий.
1. Те що відбулося на засіданні ВР і прийняття в пакеті законів - політреформи є доконаним фактом і є мистецтвом можливого в конкретних умовах реальної кон’юктури.( ситуаційний союз Мороз+ Литвин+ Кучма) .
2. Вважаю це передчасним і глибоко не демократичним кроком далеким від реальних очікувань передових українців, який необхідно виправити в майбутньому.
3.В майбутньому, тому що на часі зараз забезпечити перемогу Ющенко на дуже складному переголосуванні . Чому складному бо реальна влада ще не у нас, Росія очевидно зробила ставку на зрив переголосування за всяку ціну і максимальне затягування приходу ВАЮ до влади.
Чому прийняття політреформи є передчасним . недемократичним і м’яко кажучи некорисним до 2006 року кроком ?
1. Юля ставить дуже пряме і логічне питання (на яке до речі я ще не чув переконливої і прямої відповіді опонентів!)
Кому передається влада на Україні 1 вересня 2005 року на Україні ?
Відповідь - складному хитросплетінню між олігархічнопредставленою ВР з хитромудрим Литвином на чолі.+ аморфнокоаліційним КМ + реформоналаштованим президентом з картатою підтримкою в усіх гілках.
Чи здатний такий симбіоз на швидкі і глибокі реформи ???
2. Питання на яке я особисто від прихильників політреформи не почув.
Чому прийняття політреформи викликало таку неприховану радість кращих апологетів режиму – рудий Панько прямо на напівзігнутих самолічно приперся підписувать, Кравчук всіх коньяком готовий був пригощати, Чук обрізаний на з’їзді
таких же урочисто сьогодні заявив ГОЛОВНА ЗАДАЧА партії прийняття політ реформи досягнута. УРЯЯ !
Суть одна цілі різні це не відповідь шановні. Те що може піти на захист ганебних сідниць режиму НЕ МОЖЕ БУТИ ПРИЙНЯТНЕ НАРОДУ.
3. Це питання задам вам як професійний історик (не нижчого рівня чим Литвин-)))
Назвіть мені в новій і новітній історії світу хоч один парламент який зумів вивести самостійно свій народ на вершини економічного благоденства (а саме це є провідною метою мого народу)
Японія не приклад бо там взагалі всі лідери приховані у всіх галузях життя -)
( така національна специфіка)
Ну що згадали ?! Отож бо.
Шарль де Голль, Тетчер. Рузвельт, Бісмарк, Наполеон. Конрад Аденауер.........ось ці лідери витягали свої народи до вершин слави і успіху. От коли досягнемо висоти громадянського суспільства, правової держави ЕС, захистимо себе від зовнішнього диктату мало демократичного північного сусіда тоді можемо погратися в парламентсько-президентську демократію і тому подібне.
Скажете Ющенко не де Голль, але тільки практика критерій істини. Поживемо побачимо. Майдан висовує в президенти він може і засунути назад і хто-хто а Ющенко про це добре знає.
Скажете у Ющенко рішучості і твердості може не вистачити.
Може. У Аденауера наприклад економічного розуміння і рішучості не вистачало. Так Людвіг Ерхард знайшовся. А у нас є Юлька Тимошенко є !!!
Не бачу кращої кандидатури на посаду прем’єра. А лівий Мороз буде в опозиції по суті, (і це буде природно)маю надію в конструктивній із широкими правами і доступом до мас-медіа.
Ось так дідусі і малята.
З повагою до всіх, ветеран форуму НУ- surmas/
2004.12.12 | ilia25
Какие реформы
Усміх пише:> 1. Юля ставить дуже пряме і логічне питання (на яке до речі я ще не чув переконливої і прямої відповіді опонентів!)
> Кому передається влада на Україні 1 вересня 2005 року на Україні ?
> Відповідь - складному хитросплетінню між олігархічнопредставленою ВР з хитромудрим Литвином на чолі.+ аморфнокоаліційним КМ + реформоналаштованим президентом з картатою підтримкою в усіх гілках.
> Чи здатний такий симбіоз на швидкі і глибокі реформи ???
А какие собстевенно реформы вы хотите видеть? До сих пор я от противников политреформы слышал только "давайте посадим бандитов в тюрмы".
Ну вот в соседней стране пришел сильный лидер наводить порядок, и всех самых влиятельных олигархов либо выгнал, либо пересажал. Ну и стало там от этого больше демократии? Наоборот, меньше стало. А коррупции -- больше, только о ней тепер писать некому. Потому как нет ни свободных СМИ, ни оппозиции.
> 2. Питання на яке я особисто від прихильників політреформи не почув.
> Чому прийняття політреформи викликало таку неприховану радість кращих апологетів режиму – рудий Панько прямо на напівзігнутих самолічно приперся підписувать, Кравчук всіх коньяком готовий був пригощати, Чук обрізаний на з’їзді
Отвечали уже 100 раз. Не все, что плохо для Кучмы -- хорошо для Украины. Реформа для нынешней элиты -- это не попытка сохранить диктатуру, а свидетельство их уверенности, что имея в качестве противников таких политиков как Ющенко, им демократии бояться нет смысла.
> 3. Це питання задам вам як професійний історик (не нижчого рівня чим Литвин-)))
> Назвіть мені в новій і новітній історії світу хоч один парламент який зумів вивести самостійно свій народ на вершини економічного благоденства (а саме це є провідною метою мого народу)
> Японія не приклад бо там взагалі всі лідери приховані у всіх галузях життя -)
Да практически все развитые страны -- это парламентские республики. И это не помешало им выдвинуть таких лидеров, как Аденауер, или Тетчер.
Вообще, в Украине никаких структурных реформ проводить не нужно. Нужна свободная пресса и сильная оппозиция, чтобы правительство не злоупотребляло своей властью в интересах отдельных олигархов, чтобы ликвидировать коррупцию во власти. Короче говоря, нужно просто наличие демократии, свобода для бизнеса -- и высокий уровень жизни, и вступление в ЕС будут гарантированы автоматически.
2004.12.12 | юрко
Re: Какие реформы
ilia25 пише:> Вообще, в Украине никаких структурных реформ проводить не нужно. Нужна свободная пресса и сильная оппозиция, чтобы правительство не злоупотребляло своей властью в интересах отдельных олигархов, чтобы ликвидировать коррупцию во власти.
звичайно, це жарт. Ніяка вільна преса, чи сильна опозиція (постає питання, а що таке "сильна опозиція"?) без механізму, котрим може впливати-змінювати уряд, не зможуть примусити владу рахуватися з людьми. Спробуйте без відповідних повноважень змінити Білоконя. І скільки б вільна преса не критикувала уряд, без структурної зміни це будуть порожні слова, щось, як ультиматум опозиціонерів Кучмі.
Ви ж, маю надію, не припускає наївно, що такі, як Білоконь мають почуття совісті і самі, у випадку недовіри, подадуть у відставку? Тому, хто б не сів у важливі крісла, без структурних змін рано чи пізно загрузне у болоті тих, котрі є адміністративним апаратом не при одному президентові. Саме це, що зруйнувало добрі наміри "демократів" в перші роки незалежності.
2004.12.12 | ilia25
Re: Какие реформы
юрко пише:> ilia25 пише:
> > Вообще, в Украине никаких структурных реформ проводить не нужно. Нужна свободная пресса и сильная оппозиция, чтобы правительство не злоупотребляло своей властью в интересах отдельных олигархов, чтобы ликвидировать коррупцию во власти.
>
> звичайно, це жарт. Ніяка вільна преса, чи сильна опозиція (постає питання, а що таке "сильна опозиція"?) без механізму, котрим може впливати-змінювати уряд, не зможуть примусити владу рахуватися з людьми.
Я якраз мав на увазі, що потрібен саме такий механізм -- і якнайповніше підпорядкування виконавчої гілки парламенту його і створить. Бо опозиція якраз у парламенті і представлена.
Я писав що нема небхідності в жодних реформах, що вимагали б протилежного -- сильну (тобто нікому не підконтрольну після її обрання) владу.
2004.12.12 | Усміх
Re: Какие реформы
ilia25Какие реформы ???
Я так думав що тільки грудні діти не розуміють, якого роду реформи потрібні Україні й у якій послідовності вони повинні проводитися .
Проблемою залишається інше: хто ж конкретно буде впроваджувати в життя те, про що давно говорять усі .
Адже якщо дотепер справа далі декларацій не просувалася, а податкова політика взагалі зайшла в глухий кут, то на якій підставі нові вибори парламенту і переголосування президента можна розглядати як передумову позитивних змін ?
Сьогодні психічно здоровий українець має єдині політичниі переконання, і має особистий інтерес у політичній сфері. Особистісний фактор здатний паралізувати колективний розум навіть передодні національної катастрофи.
Це закон психології: чим більше людей беруть участь у рішенні задачі , тим далі вони від здорового глузду. Компетентність і рівень організації ролі не грають. Навіть сто самих інтелектуальних людей складуть разом тупу юрбу, тому що не всякий має достоїнства , але всякий є носієм нижчих тваринних інстинктів.
Очікувана структуризація парламенту нам не допоможе, тому що те що ми сьогодні маємо, може працювати у винятково благополучному , просунутому суспільстві з устояними виробничими і правовими відносинами. У перехідний же період, коли нація переживає процеси трансформації, колегіальність державних інститутів являє собою деструктивне явище.
Сьогодні ніхто не відповідає за результат. Невловимий парламент киває на президента і його адміністрацію, той , у свою чергу, - на парламент, а Кабмін на чолі з прем'єром - на тих і інші . Загальний бардак легко виправдується фразою "зідно з Конституцією та чинним законодавством". У подібній ситуації робота на приватний клановий інтерес закономірна і виправдана. Кожний поводиться розумно, а в цілому картина нагадує повне божевілля.
Тут нерозумно кого-небудь обвинувачувати. Горе не в тім , що усі хочуть сьорбати з корита, а в тім , що довкола нього зібралося занадто багато бажаючих. У тисняві, що створилася, воно раз у раз перекидається, і велика частина харчів затоптується в болоті. Тим, що випадково прилипає на дні,і доходить до народу усіх не нагодуєш.
У нашому положенні може бути тільки один розумний вихід, багаторазово перевірений історичним досвідом: Україну на обмежений термін, з метою проведення реформ, повинна очолити,, конкретна особистість , наділена широкими повноваженнями. Про це сьогодні думають багато хто, але ніхто толком не представляє механізм реалізації подібної ідеї.
По-перше, не було авторитетної особистості , здатної заявити про себе і представити нації себе без партійної абревіатури, по-друге, колективна безвідповідальність виступає потужним гальмом
. Виграючи зокрема , ми воліємо програвати по великому рахунку .
Давно знаючи власний діагноз, ми вперто продовжуємо створювати медичні консиліуми і боїмося віддатися в руки конкретного хірурга, здатного зробити необхідну операцію. Який сенс дотримуватися Конституції, якщо жити стає все гірше бо економічний прогресс відчувають тільки ті що біля корита?
Безглуздо перекроювати конституцію і приймати закони, до яких ми не доросли. В даний час ми маємо всі шанси. Нація втомилася від порожнього базікання і взаємних звинувачень. Чим більше ми говоримо про цивілізовані методи рішення питань, тим менше нам це вдається. Спекулятивне законництво себе зжило. Розумні начальники вже ні на кого не справляють враження і не викликають до себе довіри. Україна втомилась в очікуванні вождя. Будь-якого. Нехай навіть самого посереднього. Головне, щоб він назвав своє ім'я і зробив крок вперед.
Авторитет, що покинув безпечну територію, приречений шукати безпеку в неформальному суспільному договорі, здатному утримувати його на плаву. Для цього йому доведеться діяти виключно на користь нації і тим самим викупити інтереси власні. Неможливість нарікати на незручність демократії скорочує кількість "об'єктивних причин", нібито здатних йому перешкодити. Імідж рятівника нації - це не дача в Криму і під Києвом. Його не можна вкрасти, за нього треба платити конкретним результатом і в досить короткий термін. Підставляти ж себе з іншою метою абсурдно. Час дешевих авантюр минув. Україна дуже інертна для соціальних фантазій. Вона здатна прийняти тільки те, що вже давно дозріло в її свідомості. Рішучій людині, здатній узяти на себе ініціативу, вже непотрібно напружувати мізки. Їй досить реалізувати абсолютно очевидні речі, що повністю відповідають потребам даного моменту.
Авторитарний метод проведення реформ - це не диктатура ідеології, а диктатура розуму, яким українська нація дотепер не може скористатися. І хоча в цьому присутня відома частка суспільного ризику, гірше, ніж зараз, вже не буде
Я хотів би бачити Україну демократичною , відкритою , що ліквідувала всі проблеми, що виникли в останні роки, а часом і існуючі ще з радянських часів.
Що ми маємо. Побудова влади - олігархічно - неономенклатурна, розшарування суспільства - величезне при впертому небажанні владних структур цілком брати на себе відповідальність за те що відбувається . Країна поділяється на злиденних і багатіїв. Це - ситуація, за якої потрібно свідомо брати на себе відповідальність і переборювати її . Надзвичайна корумпованість України свідчить про те, які реформи і як терміново потрібно їх проводити
Ющенко і Тимошенко це добре розуміють.
А ви???
2004.12.12 | Максим’як
Re: Досить прочитати проекти указів Ющенка.
Один із них про створення 5 млн. робочих місць. Це взагалі фантастича і одночасно проста для реалізації ідея-реформа, яка повністю міняє суспільні відносини у державі. Я не міг до цього додуматися, але це справді геніально, нинішніх губернаторів поставити у залежність від зростання ВВП регіону і робочих місць, якщо за три місяці він не справився - приходить інший.Всі інші корупційні моменти зникають враз, бо жоден губернатор, якщо дорожить своїм робочим місцем не буде тепер давити місцевого бізнесу заради власної збагачення, він не дасть цього робити і місцевим міліціонерам і податківцям.
Я знімаю шапку перед геніальною ідеєю Ющенка. Бо місцева влада, якщо захоче залишитися владою повинна буде працювати на свій народ, а не винятково на себе.
Зараз в Україні величезна прірва між великим капіталом і дрібним підприємцем, який має до 10 робітників. В Україні зараз такого підприємця повністю знищили, бо його доходи не можуть покривати потреби рекету, податкової, міліції іт.п., а все необхідне масово завозиться із Турції, Китаю та інших держав.
Сьогодні у світі мільйони українців, які мають кілька десятків тисяч доларів, які цілкоим достатні для того, щоб запровадити свій бізнес в Україні. Через рік-два буде пізно, але зараз для багатьох - це стане великим успіхом.
В Україні практично на нулю ринок сільсогосподарської продукції, а діє величезний тіньовий ринок без правил і законів, повністю відсутня інфраструктура капіталу і торгівлі, крім того небагатого, що вдалося зробити уряду Ющенка.
Все це стоїть у програмі Ющенка. І тому йому будуть потрібні вольові і рішучі особи, такі, як Тимошенко.
2004.12.14 | дідусь
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
УсміхСьогодні психічно здоровий українець має єдині політичниі переконання?
(Ой щось воно мені нагадує, і недалека історія).
А хто ж буде визначати, які з них є єдино вірними?
Ну а всіх тих у кого є власна думка, відмінна від єдино вірної? Таких наприклад як я.
В психушки, як в СРСР чи одразу в газові печі?
Усміх:
Рішучій людині, здатній узяти на себе ініціативу, вже непотрібно напружувати мізки. Їй досить реалізувати абсолютно очевидні речі, що повністю відповідають потребам даного моменту
Правильно “НЕ думай - виконуй волю ВОЖДЯ”.
Головний призив і любима ідея всіх тиранів в історії людства.
Далеко підете, шановний Усміху.
Усміх:
У нашому положенні може бути тільки один розумний вихід, багаторазово перевірений історичним досвідом: Україну на обмежений термін,
І на скільки?
Спочатку говорилось до 2006 року, тепер уже чути на 5 років, а потім?
більшовики також обіцяли, що їхня диктатура, ЧК і терор то лише на чуть-чуть, капільку-капільку.
Шановний Успіх, Вас що Росія нічому не навчила.
У них також є свій месія ну і.........
2004.12.15 | Усміх
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
ДідусьА хто ж буде визначати, які з них є єдино вірними?
Ну а всіх тих у кого є власна думка, відмінна від єдино вірної? Таких наприклад як я.
В психушки, як в СРСР чи одразу в газові печі?
------------------------
Схоластика цікава річ але неефективна. Ви можете витягати з контексту будь які фрагменти і маніпулювати ними як завгодно ламаючи логіку допису але цим ви переконуєте і накручуєте тільки себе.
Нічого не поробиш...
Геній іде попереду свого часу, розумний в ногу із своїм часом , дурень стає поперек дороги і коли через нього переступають істерично кричить так мені тепер куди в психушку чи до печі.......
Дідусь:
І на скільки?
Спочатку говорилось до 2006 року, тепер уже чути на 5 років, а потім?
більшовики також обіцяли, що їхня диктатура, ЧК і терор то лише на чуть-чуть, капільку-капільку.
Шановний Успіх, Вас що Росія нічому не навчила.
У них також є свій месія ну і.........
----------------------------------------------------------------
Термін у нас один до нових парламентських виборів 2006 року.Новий парламент обраний демократично на пропорційній основі здатний буде стати тим інститутом демократії який забезпечить вже іншу конфігурацію балансу гілок влади на Україні.
Тому ваше язвління і псевдоаналогії тут нідочого
А щодо досвіду Росії послухайте краще росіянина
Константин Григоришин:
Леонид Амчук, УП , 14.12.2004, 13:04
...................
„Политический кризис, по вашему мнению завершился чьей победой?
– На этом этапе – победой Ющенко. Она могла быть более безоговорочной. Полная победа – это Ющенко–президент со всеми полномочиями. Если он станет президентом – за что ему еще надо побороться – то тогда его победа на 90%.
– А где гарантии, что окружение Ющенко – Порошенко, Тимошенко, Зинченко – не сделают с ним тоже, что с Кучмой сделало его окружение?
– Оценивать перспективы этой команды сложно. Кто бы мог ожидать, что они так себя проявят в этой революции. Я никогда не мог их представить такими народными трибунами три–четыре года назад. Их потенциал очень высокий, и это сильная команда.
То, что есть риск что будет как при Кучме... Посмотрите на этих людей. Их называют "бывшие", "они были при власти"... Но они все ушли не потому, что с ними не поделились. Глупости. Они ушли, потому что не принимали те правила игры. Я видел, как это с ними происходило. Даже с Тимошенко. Шанс очень большой, что они создадут более нормальную прозрачную систему.
Какую главную ошибку не должен совершить Ющенко?
– Чтобы не впал в соблазны, в которые впал Кучма – окружить себя максимально комфортными людьми, которые говорят то, что тебе приятно, и делать то, что проще всего делать. Бесконфликтно, как кажется. Хотя потом оно приведет к одному большому кризису. Намного проще – ага, это оппозиционер, давайте его замочим. Ага, а вот этот не из нашего песочника, давайте у него все заберем.
С другой стороны, сейчас строить парламентскую республику опасно. Юля, безусловно, права, как бы я к ней не относился.
Мне кажется, парламентскую республику надо было строить в 1996 году, когда не было больших олигархических кланов. Для Украины нужна парламентская республика, она соответствует мелкобуржуазному менталитету. Но чтобы была устойчивой парламентская республика, должно существовать как минимум 10–12 кланов, которые между собой все никогда не договорятся. Такую республику в идеале надо делать через три–пять лет.
– Но в среду была проголосована политреформа.
– Это пока не так страшно. Было бы хуже, если бы политреформа прошла раньше и в старом виде.
............
2004.12.14 | дідусь
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Усміх:Ну що згадали ?! Отож бо.
Шарль де Голль, Тетчер. Рузвельт, Бісмарк, Наполеон. Конрад Аденауер:
Що? Шановному Усміху лаври Наполеона не дають спокою?
Так на Наполеону кровушки, то кровушки! І до чого він призвів францію?
Щодо Бісмарка, так ви впевнені, що без бісмаркам німцям жилосмь би гірше?
А може все таки краще?
Була б у Європі не одна а з 15 німецьких Швейцарій. Зате, можливо не було б Гітлера з його бісмаровською ідеологією сильної німеччини і розширення територій.
Може світу і німцям в тому числі, було б набагато краще, коли б не було Бісмарка?
Пане усміху, серед названих і неназваних вами лідерів, справжніми благодєтєлями народу, а не “наполеонами”, що оставили після себе гори кісток і співвідчизників замерзших десь під Москвою, були переважно лише ті, що були обмежені в повноваженнях. Тобто були лідерами країн з дюже сильним і впливовим парламентом.
А от дуже “вповноважені”, як правило оставляли після себе гори кісток (на які чогось не дуже звертають увагу “пєвци” наполеонів, та зруйновані країни, в тому числі і свої. В крайньому випадку (як бісмарк), створюють країни (також війною), хоча ніхто не довів, що народ щось виграв.
Є така присказка – поганому танцюристу яйця мішають.
Так от, по досвіду нашого “рижого” – поганому політику також завжди хтось мішає.
(А виявляється, у “рижого” є помаранчеві однодумці”).
Зазначені і незазначені вами історичні постаті доводять, що справжньому, талановитому лідеру парламенти не дуже мішають і справжній талант, справжній вождь (якщо він не “рижий”), реалізує себе і країну і в парламентській системі і навіть ведучи боротьбу з конкурентами в парламенті.
А хреновому вождю, то таки так – завжди щось мішає.
Усміх:
Чому прийняття політреформи є передчасним . недемократичним і м’яко кажучи некорисним до 2006 року кроком ?
1. Юля ставить дуже пряме і логічне питання (на яке до речі я ще не чув переконливої і прямої відповіді опонентів!)
Кому передається влада на Україні 1 вересня 2005 року на Україні ?
На це питання, шановний Усміху, я спробую відповісти по єврейськи? – а кому вона передається сьогодні. Чи у кого б вона залишилась, якби політреформа не пройшла?
“Газової леді”, Жванії, Порошенка, Зайця і т.д.), невже ви вірите, що ця компанія краща іншої? ці компашки варті одна одної, тому ні одній з них не можна передати ВСЮ владу.
В чому ж порятунок?
Згадаймо одну історичну мудрість: Коли одна велика країна хоче захопити іншу маленьку – то ця “маленька” – обрєчєна.
Але коли цю маленьку країну хочуть захопити одночасно дві великі держави – то “малиш” має шанс.
ШАНС України – в конкурентній боротьбі між різними політичними силами. Це єдина умова того, що вони будуть вимушені шукати підтримки народу і думати не лише про “сталеві” чи “газові” схеми, але і про УКРАЇНУ.
Іншого шансу в УКРАЇНИ немає. Бо кругом одні хижаки, що ті – що ті.
Тому парламентаризм – КОНКУРЕНЦІЯ.
Усміх:
До речі сьогодні в програмі” 5 копійок” відбулась цікава очна дискусія двох цікавих політиків які мають протилежні погляди на суть і терміни введення в дію конституційних змін. На мій суб’єктивний погляд, пані Тимошенко була набагато переконливішою і прямішою.
На жаль, вимушений з Вами погодитись.
Мушу визнати, сьогодні Тимошенко безумовно один із найталановитіших софістів у політиці. Проте не забуваймо софізм – методика доведення хибних істин.... за допомогою логіки.
Наведу приклад: У зазначеній вами дискусії з Морозом, критикуючи парламентаризм, вона навела як приклад СРСР і гітлерівську Німеччину. Аргументуючи – що дєскать це були ж парламентські республіки, а от мали і більшовизм і фашизм. (У телеглядачів зрозуміло повинна була скластись думка, що парламентаризм це – гів..о).
В даному випадку Юля використала методику софістів, які “жонглюючи” логічними конструкціями та порушуючи при цьому логічні правила формулювання “умовиводів”, досить красиво і на перший план навіть логічно робили хибні висновки, доводячи хибні істини.
Насправді ж і СРСР і гітлерівська Німеччина парламентськими були сугубо формально: де-факто це були 100% президентські країни. Тільки в одній із них всевладного Президента звали “Генеральний секретар”, в іншій “Фюрер”.
Таким чином, для критики парламентських систем у порівнянні з президентськими, як негативний приклад парламентаризму Тимошенко навела..... Президентські (в реалі) країни!!
Хоча думаю, що вона прекрасно знає, що парламентаризм (а це є демократія і розподіл, а не концентрація влади) в цих країнах був лише пропагандистським фіговим листком.
Проте Юля здійснила чудовий логічний “кульбіт”, а Мороз на жаль не найшовсь чим відповісти (жаль).
Те ж і по других питаннях
2004.12.15 | Усміх
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Дідусю:Як історик і вчитель зроблю вам декілька зауважень.
1.Ніколи не проводьте прямих історичних аналогій. Я тільки перерахував видатних історичних особистостей які просунули людство і свої націй вперед по шляху прогресу. Не більше і не менше. Ви ж починаєте давати конкретно –історичну оцінку цим діячам причому виключно с позицій марксистсько ленінської історичної школи. Вам що лаври Симоненко не дають спокою ?! 8-)))
2.Не беріть на себе функцію давати оцінку лідерам замість їх власних народів. Ви мабуть таки не були у Франції. Поїдьте, подивіться і поспілкуйтесь і ви побачите дух Наполеона скрізь. „ Всі мої виграшні битви не варті мого громадянського кодексу” А щодо крові.....то в той час на жаль це було звичне явище яке сприймалося тодішнім рівнем суспільної свідомості як не минуще явище і використовувалося як королями так і парламентами як лідерами обмеженими так не дуже........
3.Не знаю чи ви єврей але спеціаліст „відмінний” Хороший специалист знает ответы на тысячу вопросов,
а отличный - тысячу вопросов без ответов.
Дайте Ющенко і його команді владу і перевірте ваші сумніви і тривоги практикою. Чуть што Майдан до ваших послуг.
Тому парламентаризм – КОНКУРЕНЦІЯ. - Даешь честную конкуренцию преступных сообществ!
День. Hабережная. Пустынно. Идет интеллигентно одетый человек.
Hавстречу двое. Одеты так же культурно, абсолютно трезвы,
предупредительны.
Двое вежливо останавлиают одинокого прохожего:
- Извините, можно вас на минуточку?
- Пожалуйста!
- Как вы относитесь к демократическим процедурам, институтам
парламентаризма?
- Положительно, а в чем дело?
- Вы не согласитесь принять участие в работе Малого съезда граждан,
нам не хватает кворума?
- М-м-м... Если недолго.
- Hет, недолго. Ваша фамилия?
- Петров.
- Итак, кворум имеется. Три человека, х-м-м... гражданина.
Hа повестку дня выносится вопрос о лишении гражданина Петрова
находящихся при нем денежных средств, документов, одежды, и иных
предметов. Есть вопросы по регламенту и введению?
- Hо...
- Вносится предложение прекратить прения. Кто "за"? Большинство!
Вносится предложение голосовать по существу вопроса. Кто "за"?
Большинство. Куда бежишь, дурачок? Демократия!!!
- М-и-л-и-ц-и-я!!!
- Гражданин Петров, я ведь могу поставить вопрос о лишении вас жизни!
4. Вимушений з вами погодитись в одному Юлія Тимошенко допустила в програмі 5 копійок грубу помилку( можливо обмовку) назвавши період фашизму періодом парламентаризму.
Але це була тільки одна помилка. А інші десятки її прикладів і аргументів ви не чули. То хто тут софіст і хто демократ ви який виключно уникає відповідей і шукає помилки у опонента чи ті котрі приводять вам безліч аргументів що новий президент має зберегти потужні повноваження бо саме за такого президента голосує народ України але направити ці повноваження він повинен на покращення життя народу і на ліквідацію старої потужної системи під назвою режим Кучми ы то виключно до 2006 року.
Коли п’яний водій на автомобілі вбиває людину то винен автомобіль як система, водій, чи ті повноваження і права які цей водій мав керуючи автомобілем ???
2004.12.12 | Роман Зінов'єв
Re: Про конституційний маразм, героя Литвина та інше від Тимошенко
Та що ви так? Це Максим"як наче щось таке вже важливе підняв. Все ми узнаємо - що і до чого у Юлі з Ющенком - десь у березні. Щодо політреформи, мається на увазі.Мені от Юліни паралелі Ячя з Пашей не сподобались. "Что - то с памятью моей стало...", Юлія Володимирівно? До Олександра Валентиновича підійдіть, запитайте, він нагадає...
"Хороша свинья жареная, хороша свинья вареная, нехороша свинья неблагодарная..."