МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи варто цуратися Америки?

12/12/2004 | Обережний герой
Чому одні звинувачують Америку у сприянні Ющенку, а другі це відкидають, наче це гріх? Адже свого часу Мазепа поєднав зусилля зі Швецією проти Росії і визнається через це героєм, хоч навіть і програв. Чому ж зараз Ющенко не може брати допомогу у Америки чи Європи проти тієї ж Росії з метою надати Україні незалежності від неї? Кажуть, що тоді ми станемо залежними від Америки. Хтось казав - якщо ти сам вивільнишся, станеш вільним, візьмеш допомогу в когось, станеш його рабом. Чи правильно це в даному випадку?

Відповіді

  • 2004.12.12 | Сергій Кабуд

    це лише через пропаганду і розчарування в постсовєцких реформах

    в людей була віра в краще життя, яке асоціювалося з сша
    але було вкрадене кучмою, медведчуком, кравчуком

    тепер все стане на місця і сша стане на відповідне місце
    в суспільній свідомості
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.12 | Обережний герой

      Чого хоче Америка?

      Як на мене, головна її задача не допустити утворення на теренах колишнього СРСР нової воєнної супердержави з численними атомними зарядами та їх носіями, з підводними човнами, що цілими зграями плавають попід Америкою, з втручанням її по всьому світу та боротьбою за світове панування, у тому числі ідеологічне. Розміщувати бази НАТО в Україні ми не можемо хоча б з огляду на статтю 17 Конституції України, яка не дозволяє розміщення іноземних військових баз в Україні (виключення зроблене в прикінцевих положеннях для російської військової бази в Севастополі, бо свого часу викурити звідти росіян не змогли). Але одне те, що ми будемо демократичною та нейтральною державою, не війшли б у військовий блок з Росією, виправдало б певні зусилля Заходу. А навіщо воно нам потрібно - боротися за світове панування, хоч би і разом з Росією? Чи не наборолися вже? Чатувати у тих підводних човнах попід Америкою і подалі? Може треба вдома працювати? Тому я б не був проти навіть деякого експорту демократії з Заходу. Хоча може ми й самі можемо дійти до демократії. А може вивчивши їх досягнення, зробимо щось і краще. Якщо заможний сусіда дарує нам отруту від шкідливих комах, щоб вони не перекинулись на його садибу, то чи варто гребувати пропозицією? Хоча колоради з Америки :-) і все це суперечливо, звичайно. Є темою для дискусії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.12.12 | Sztefan von Seitz

        Ні.

        Підхід США в тім, що розвиток демократії у всьому світі всприяє їх національним інтересам.

        Тому, для досягнення цілей закордонної політики, США сприяють демократії в світі.

        США не підтримували Віктора Ющенка як канидата в Президенти України. Вони підтримували розвиток демократичного процесу.
  • 2004.12.12 | Валентин

    Re: Чи варто цуратися Америки?

    А я всегда считал Мазепу предателем. Значит Ющенко тоже предатель?
  • 2004.12.12 | настрадамус

    Re: Чи варто цуратися Америки?

    Тарас Григорьевич писал : «.. Коли ми діждемося Вашінгтона з новим і праведним законом ? А діждемось-таки колись !»

    А штаб НУ прячит голову в песок как страусы, надеются себя обмануть,
    ..себя но не народ . Вместо того что бы формировать свою политику идут на поводу и приспосабливаются...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.12 | Обережний герой

      Тобто Ви визнаєте допомогу Америки?

      Хоча б моральну, якщо не казати про матеріальну. Хоча, на мою думку, все таки матеріальна роль Заходу в усталенні усіх тих НДО, до яких рідня і "ПОРА", очевидна. Та ж проющенківська зараз КВУ теж утримується на західні гроші. Хоча можна казати, що КВУ не за Ющенка, а за правду, а оскільки правда за Ющенка, то тому і КВУ якби за Ющенка, чи вона за Ющенка рівно стільки скільки за Ющенка правда і подалі. Але як не крути, західні гроші сприяють правді, а звідси Ющенку. Тому зовсім цуратися Заходу і намагатися обдурити самих себе, як Ви кажете, не можна. Тому я експериментую зараз - сперечаючись з януковцями, не спростовую допомоги заходу, але намагаюсь її виправдати і облагородити, кажу, що це краще в сучасних умовах ніж вплив Росії. Згадую навіть про допомогу заходу у другій світовій війні проти фашизму, хоч і з перемінним успіхом :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.12.14 | Shooter

        Re: Тобто Ви визнаєте допомогу Америки?

        Обережний герой пише:
        > Хоча б моральну, якщо не казати про матеріальну. Хоча, на мою думку, все таки матеріальна роль Заходу в усталенні усіх тих НДО, до яких рідня і "ПОРА", очевидна.

        Неочевидна.

        > Та ж проющенківська зараз КВУ теж утримується на західні гроші.

        Не проющенківська.

        >Але як не крути, західні гроші сприяють правді, а звідси Ющенку.

        Сприяють демократії. Проблеми тих, хто не хоче грати за правилами демократіх.

        >Тому я експериментую зараз - сперечаючись з януковцями, не спростовую допомоги заходу, але намагаюсь її виправдати і облагородити, кажу, що це краще в сучасних умовах ніж вплив Росії.

        Допомога Заходу абсолютно відмінного характеру від допомоги Росії. Як за цілями - підтримка демократичного процесу vs підтримка ставленика оліагрхів - Януковича, так і за методами - фінансування програм, які сприяють розвитку громадянського суспільства vs. підтримка дій/діячів, які ведуть Україну до авторитаризму та згортання демократії + пряме втручання в політичний процес (вибори) в Україні.
  • 2004.12.13 | рол

    Re: Чи варто цуратися Америки?

    Нет ничего предосудительного в принятии помощи. Но реальность такова, что США нам не помогает. Если и помогает кто-то из-за океана, то это неправительственные организации и очень мало по сравнению с иностранной помощью конкуренту.
    В любом случае помощь США стоит скрывать. У нас в Украине еще далеко до построения гражданского общества. Все решают грубые политтехнологии и пиар-ходы. Несколько лет назад властью была успешно проведена компания по дискредитации Америки в глазах обывателя. Никто не захотел тогда ничего противопоставить и сейчас штаб противника пожинает плоды успешной работы.
  • 2004.12.13 | Нестор

    Нормальної демократичної країни цуратися ніколи не варто

    Хоча б тому, що відразу попадаєш в один список з путінськими, лукашенковськими, хусейновськими режимчиками.

    Крім того маючи під боком одного агресивного сусіда слід його охолоджувати дружбою з іншим далеким потужним сусідом.

    Коли Америка приступила до спецоперації по ліквідації бандюківського режиму в Іраці і на Майдані почалася істерика з цього приводу, то я казав, що не варто плювати в колодязь, з якого потім доведеться напитися.

    Правда США нам не дуже то і помогло - пару дзвінків Путіну. Але це звичайно краще ніж нічого. Якби Ющенко почав революцію, тоді звичайно допомога США була б неоціненною, оскільки стріляти збирався лише російський спецназ). Але Ющенко обмежився переговорами і тому підтримка була суто психологічною.
  • 2004.12.13 | NextDay

    Помните как некто Козак по ТВ говорил?

    Ми не в змозi самостiйно подолати ворогiв,
    тому не слiд нехтувати допомогою ЗАХIДНИХ урядiв.

    Между прочим, здравая мысль. Хотя прозвучала из уст соратника Я. (правда, он косил под соратиника Ю).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.13 | Moron

      Можемо.

      Питання в тому що ми маємо взяти Українську Демократію за національну ідею, і сприяти її розвитку всередині і поширенню у світі. У світі, Помаранчова революція сталася сьогодні-вчора у Румунії, має статися у Білорусі і інших країнах. Очевидно, що мова йде про силу народу, силу громадянина і ненасильницький спротив.

      До цього часу, подоба української демократії існувала в вигляді ідей трансформації економіки на ринкові засади і недолугий етнічний націоналізм.
  • 2004.12.14 | komnatnyi

    Дійсно цікаве питання.

    Обережний герой пише:
    >Чому одні звинувачують Америку у сприянні Ющенку, а другі це відкидають, наче це гріх? Адже свого часу Мазепа поєднав зусилля зі Швецією проти Росії і визнається через це героєм, хоч навіть і програв. Чому ж зараз Ющенко не може брати допомогу у Америки чи Європи проти тієї ж Росії з метою надати Україні незалежності від неї?

    Мазепа для обивателя не аргумент. Треба аргументувати так: "У вас в районі епідемія. Влада не допомагає, а іноземці пропонують гроші на вакцину. Візьмете ви чи ні?" Зрадник не той, хто бере гроші від іноземців, а той, хто робить зло своїй країні безплатно або за гроші. Скажіть, що конкретно поганого зробив Ющенко Україні, тоді й звинувачуйте.
    Скажуть: ну хто платить, той і музику замовлятиме. На це можна навести купу спростувань з історії. Чи не найцікавіше: історія Єлизавети Петрівни, дочки "Петра Великого", що була в опозиції до влади царя-немовляти Івана VI, а точніше його брауншвейзьких батьків і німецьких міністрів. Оскільки тоді в Європі йшла війна, до Єлизавети звернулися вороги австро-німецкої коаліції шведи і французи, які дали принцесі гроші, а за допомогу прийти до влади зажадали повернути відібрані її батьком провінції, тобто Петербург, Карелію і Прибалтику. 25.11.1741 за допомогою польових командирів Ізмайлівського полку Єлизавета здійснила оксамитову революцію, а коли іноземні союзники нагадали їй її обіцянки, заявила, що обіцяне принцесою не зобов'язовує імператрицю, і не лише не віддала їм батькову спадщину, а ще й відібрала черговий шматок Фінляндії. То чи була Єлизавета зрадницею своєї імперії? Отож.
    Ющенків блок питань іноземної допомоги соромиться. Це неправильно. Один Луценко в ефірі, а я задовго до нього не в ефірі нагадували про союзництво Сталіна з США. Йому проти фашистів можна було, а нам проти бандюків ні?
    Для людей, що цікавляться геополітикою, розклад на 21-е століття в загальних рисах ясний, і де наше місце - теж. Але кому це невтямки, пояснювати не треба, бо воно йому в голову не лізе. А треба казати, що на добре діло гроші брати можна, хоч допомога Заходу більше моральна, а нещодавні європейські посередники взагалі скоріше Кучмі допомагали. Головне: діяти в інтересах своєї країни, а будуть насідати, посилати їх подалі, що Ющенко й робитиме.
  • 2004.12.14 | Ґастон

    Варто! (не Америки - а Білого Дому. І не лише.)

    Чимало європейців зараз обережно ставляться до підтримки свободи вибору в Україні з боку США - не розуміючи, чим це краще за підтримку Путіна. Не треба робити такої самої помилки, кажучи, що підтримка США таки краща за "братні обійми" Росії.

    Не совкова пропаганда, а політика США дискредитувала себе. І не варто казати, що це не так. Тим більше дивним видається твердження про підтримку США "демократії": Вашингтон дивиться на речі максимально цинічно-тверезо, підтримуючи лише те, що відповідає його інтересам. Іноді це - "демократія", іноді - "диктатура". Низка "сприяння демократії", втіленої США, тягнеться від скинення обраних урядів Ґватемали, Індонезії та Чилі (а зараз якраз будуть, сподіваюся, судити демократичного союзника США Піночета) - до самовільного "дерібану" іракських контрактів після оголошення війни за брехливими приводами. Та й дружба із союзниками-демократами з керівників чи то Узбекістану, чи Саудівської Аравії виглядає надзвичайно демократично.

    Не треба дурити самих себе. Долю та інтереси України має вирішувати народ України, - в цьому і полягає "незалежність". Допомогу можна приймати звідки завгодно - але не давати ставити умови чи нав'язувати їх. Втручається Кремль - це викликає опір. Втручатиметься, всупереч народним інтересам, Білий Дім - треба давати опір. Українські "харизматичні" політики діятимуть всупереч інтересам народу - треба ставити на місце.

    Якщо США готові надавати "допомогу" на таких умовах - гаразд. Чи буде так надалі - маю сумнів. Не бачив прецедентів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.14 | Обережний герой

      Так?

      Між іншим демократію в Румунії захід не підтримав.
      Я теж вважаю, що грошики та допомогу можна взяти, а в виконанні обіцянок відмовити. У СРСР свого часу гроші хто тільки не брав. Якби вони всі виконували обіцянки та відробляли ті гроші, у всьому світі був би вже комунізм.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.12.14 | Валентин

        Re: Так?

        У-у, ребята, как вам засрали мозги! Росия нескольно лет лежала под Америкой. Прватизацией в России руководили американские консультанты(как оказалось среди них были и сотрудники ЦРУ) Российская внешняя политика тоже была ориентирована на Америку. Теперь когда в России появился человек, который, начал отходить от этой американской зависимости, как его тлько теперь не называет западная свора и ваши оранжевые политтехнологи? Теперь, что осталось в России после правления демократов (тех, что так радостно приветствуют оранжевую революцию)? Итак: нефть вся перешла во владение еврейских кланов во главе с Ротшильдами. Промышленность разграблена. Россиия погрязла в долгах и еле - еле соскочила с наркотической иглы международного валютного фонда. Во внешней политике мы проиграли всё, что можно было проиграть. В экономике был заключён ряд просто издевательских договоров, впрочем, отражающих реальное положение дел. Чего стоит только проэкт по добыче Сахалинской нефти, в результате которого, США добывает сахалинскую нефть не платя в бюджет России ни копейки (т.е. даром) и при этом Россиия ещё платит в госбюджет США НДС! Если вы наивно думаете, что с Украиной США поступят иначе, то глубоко ошибаетесь. США это страна - вампир, сосущая соки со всего мира. Именно отсюда высокое благосостояние граждан США, а не от великой демократии. А деньги всё-таки США Ющенку давали. Это подтвердили уже два чаловека один из них конгрессмен. Называется сумма 65млн$. Украина сейчас идёт по пути ельцинизации. Россия смогла пережить Ельцина, удасться ли Украине пережить Ющенко не знаю.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.12.14 | komnatnyi

          Ваши проблемы

          Валентин пишет:
          >У-у, ребята, как вам засрали мозги!

          Хорошо, что у вас мозги чистые как стёклышко, насквозь видно.

          >Росия нескольно лет лежала под Америкой.

          Пить меньше надо, не будете лежать, где не надо. Смотреть надо, с кем ложиться.

          >Теперь когда в России появился человек, который, начал отходить от этой американской зависимости, как его тлько теперь не называет западная свора и ваши оранжевые политтехнологи?

          Сэр Путин активный участник ельцинской политик приватизации, член команды Собчака, при котором Питер впервые в истории стал "криминальной столицей России". Он активный сторонник западного пути развития, либеральной модели в экономике и диктатуры (под видом управляемой демократии) в политике, т. е. по сути единомышленник известного "демократа" Пиночета. Компенсировать свою антинародную политику внутри страны он хочет с учётом великоруской ментальности, внушая идеи "величия России", т. е. фактически унижая и подавляя более слабых соседей. Поэтому его так и любят, что он навязывает то, чего народы не хотят (Абхазия, Украина, далее везде).

          >Теперь, что осталось в России после правления демократов (тех, что так радостно приветствуют оранжевую революцию)? Итак: нефть вся перешла во владение еврейских кланов во главе с Ротшильдами. Промышленность разграблена. Россия погрязла в долгах и еле - еле соскочила с наркотической иглы международного валютного фонда.
          >В экономике был заключён ряд просто издевательских договоров, впрочем, отражающих реальное положение дел. Чего стоит только проэкт по добыче Сахалинской нефти, в результате которого, США добывает сахалинскую нефть не платя в бюджет России ни копейки (т.е. даром) и при этом Россиия ещё платит в госбюджет США НДС!

          При Путине остаётся всё по-прежнему, не считая частичного передела собственности в интересах путинских друзей и сослуживцев.

          >Во внешней политике мы проиграли всё, что можно было проиграть.
          Что ж вы такого проиграли? Карельский перешек Финляндии не вернули, острова Японии не вернули, Печорскую волость Эстонии не вернули, Абхазию у грузин оттяпали, из Севастополя не ушли.
          Из Восточной Европы войска вывели? Так, а чё там делать? Водку пить можно и дома.

          >А деньги всё-таки США Ющенку давали. Это подтвердили уже два чаловека один из них конгрессмен. Называется сумма 65млн$.

          Не Ющенко, а на развитие демократических избирательных процессов в Новых Независимых Государствах с ведома и при поддержке правительств давно дают. А Ющенко пересылают деньги его сторонники, в том числе и выехавшие за границу.

          >Украина сейчас идёт по пути ельцинизации. Россия смогла пережить Ельцина, удасться ли Украине пережить Ющенко не знаю.

          На фига нам ваш Ельцин? Пусть отдыхает. У нас другая проблема: что б Ющенко выжил и что-нибудь полезное успел сделать. А то останется нам тогда только Колиивщина. Хирург Пхакадзе сказал: "Рэзат будэм".
      • 2004.12.14 | komnatnyi

        Re: Так?

        >Між іншим демократію в Румунії захід не підтримав.
        Це Ви про що? Не второпав.

        >Я теж вважаю, що грошики та допомогу можна взяти, а в виконанні обіцянок відмовити.
        Краще не обіцяти нічого, що шкодить твоїй країні.
    • 2004.12.14 | komnatnyi

      Варто!

      Гастон пише:
      >Чимало європейців зараз обережно ставляться до підтримки свободи вибору в Україні з боку США - не розуміючи, чим це краще за підтримку Путіна.
      Чимало європейців не хотіли б, щоб Україна існувала взагалі. Це не аргумент. Нам своє робить.

      >Не совкова пропаганда, а політика США дискредитувала себе. І не варто казати, що це не так. Тим більше дивним видається твердження про підтримку США "демократії": Вашингтон дивиться на речі максимально цинічно-тверезо, підтримуючи лише те, що відповідає його інтересам. Іноді це - "демократія", іноді - "диктатура". Низка "сприяння демократії", втіленої США, тягнеться від скинення обраних урядів Ґватемали, Індонезії та Чилі (а зараз якраз будуть, сподіваюся, судити демократичного союзника США Піночета) - до самовільного "дерібану" іракських контрактів після оголошення війни за брехливими приводами. Та й дружба із союзниками-демократами з керівників чи то Узбекістану, чи Саудівської Аравії виглядає надзвичайно демократично.

      Це не наші проблеми. Логіка протистояння великих держав: ворог мого ворога - мій друг. Елементарно. Але це нас не обходить. Будуть марсіани допомагати, треба брати.

      >Допомогу можна приймати звідки завгодно - але не давати ставити умови чи нав'язувати їх.
      Оце правильно.

      >Українські "харизматичні" політики діятимуть всупереч інтересам народу - треба ставити на місце.
      Щось ми з Вами довго Кучму на місце поставити не могли.

      >Якщо США готові надавати "допомогу" на таких умовах - гаразд. Чи буде так надалі - маю сумнів. Не бачив прецедентів.
      Тобто смисл: хто вступив в спілку з США - гаплик? "На ту улицу попал: заблудился и пропал"? Ось прецеденти: окуповані США Німеччина, Японія, Корея підняли і свій рівень життя і навіть дещо рівень демократії. І не тільки вони.
      Це не по темі, не хочу виступати адвокатом дядька Сема, але кортить сказати: значна частина антиамериканських настроїв по-моєму пояснюється однією серйозною причиною: "жаба давить".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.12.14 | Ґастон

        Re: Варто!

        Жаба не давить. Повірте.

        Скритиковані дописи були - щодо "рожевих", і тому - шкідливих, коментарів у цій гілці.

        Радий, що згодні з основним висновком.

        А щодо Кучми - отже, треба вдосконалюватися...
  • 2004.12.14 | Обережний герой

    Чи знаходяться українські міста під прицілом Америки?

    Чи націлено на них, як в часи СРСР, американські ракети? Чи їх перенацілено на Росію і Китай? Бо Україна відмовилася від ядерної зброї і загрози для Америки не ставить. Якщо Україна вступить в союз з Росією, чи націлять знову на українські міста американці свої ракети? Чи є це заввагою для визначення того, с ким дружити? Чи є в російських військових в Севастополі ядерна зброя? Чи заходять туди російські військові кораблі/залітають літаки/запливають підводні човни з ядерною зброєю?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.14 | Shooter

      Не знаходяться

      Обережний герой пише:
      > Чи є в російських військових в Севастополі ядерна зброя?

      Нема.

      >Чи заходять туди російські військові кораблі/залітають
      літаки/запливають підводні човни з ядерною зброєю?

      Теоретично можливо - лише підводні човни. На кораблях - повністю нема. Зліт кожного стратегічного бомбардувальника фіксується відразу, в т.ч. на проліт над Україною росіянам потрібен дозвіл.

      Щодо підводних човнів - на 99,99% впевнений - теж не заходять.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".