Я, як трошки знайомий з електронікою, можу Вам сказати:
1. Ви не відчуєте факту підслуховування, якщо це підслуховування виконується спецслужбами.
2. Нас всіх ПОСТІЙНО підслуховують спецслужби і навіть записують, коли розмова має для них інтерес. Саме так записали розмови Царьова, Ківалова та інших.
3. Якщо Ви говорите з мобільного, то знайте, Вас також можуть підслухати без проблем.
4. Єдиний захист від ідентифікації особи після підслуховування - це проводити розмови з мобільного телефону, в якому незареєстрована на ваше ім"я картка.
Все.
> 2. Нас всіх ПОСТІЙНО підслуховують спецслужби і навіть записують, коли розмова має для них інтерес. Саме так записали розмови Царьова, Ківалова та інших.
Ваша Величносте, перепрошую, що турбую, але до Вас із візитом Олександр Македонський із 34-ї палати
Каждый телефон имеет свой уникальный ID, по которому можно установить владельца. Тоесть оператор мобильной связи может установить специальные программки прослушки(могу дать линки где можно скачать Dragon Voice), которые определяют ключевые слова в разговоре и записывают эту часть разговора. Так как автоматически происходит сжатие звука, то файлы почти ничего не занимают и можно контролировать довольно большое количество человек на автомате.
Так что если звонить по серьезному, то лучше иметь чужой телефон с чужой сим картой(лучше какого-то бомжа).
Кроме того, отбор email по ключевым словам, как "оружие, терроризм, захват" уже ведется давно.
Так что большую часть тех, кто что-то представляет прослушивают, но результаты этого используют редко (нелегальная прослушка не может быть доказательством в суде).
2004.12.17 | petro
Анонимная мобилка не поможет
Я конечно не специалист, но здравый смысл подсказывает, что достаточно выявить хотя бы один стационарный или контрактный телефон, с которым была связь и спросить владельца с кем он разговаривал.
2004.12.16 | catko
Такі ознаки (серйозно :-) )
1. коли ваш співрозмовник кладе трубку першим - послухайте уважно що чується в проміжку між стуком трубки об апарат і початком гудків занято. можна попросити знайомого щоб він спеціально гримнув трубкою або, безперервно подаючи якийсь звук в мікрофон, рукою натиснув важіль (тоді слухайте паузу між припиненням звуку і початком гудків). пауза більше секунди означає одне з трьох: у вас дуже довга лінія прокладена лівим кабелем в землі, у вас допотопна релейна атс або зовсім гнилий апарат, до вашої лінії підключена додаткова незрозуміла апаратура. додаткові шуми під час цієї паузи свідчать на користь останнього. якщо під час цієї паузи чути виразне додаткове клацання і аж тоді гудки - вас слухають точно допотопною апаратурою на рівні самопалу . якщо апаратура підключена безконтактно - ви нічого не почуєте і паузи не буде.
чому так? - а тому, що: лінія має свою ємність, яка балансується в момент підключення вашого телефону і на атс час від часу перевіряється. якщо ємність раптом розбалансовується, то мають місце вищеозначені ефекти.
2. уважно слухайте тональність гудків виклику, коли ви комусь дзвоните. якщо в певний момент після більше 2-3-х гудків він міняє тональність то це озачає одне з трьох: пройшло перекомутування між атс дуже різних типів (таке буває рідко, бо атс не повинна подавати гудка виклику вам доти, поки не перконається що телефон абонента на тому кінці не занятий), в того, кому ви дзвоните стоїть автовизначник номера, спрацював автовизначник номера на атс (якщо ви не дзвоните через 8, то там не має бути визначника, але він стоїть на апаратурі пакетного прослуховування групи ліній) або записуючий пристрій спрацював на додатковій апаратурі, підключеній до вашої лінії.
чому так? - тому що: ця вся додаткова апаратура з визначниками імітує гудок виклику спеціально для вас в той момент як насправді зєднання фактично вже відбулось і атс того гудка подавати перестає. це робиться для того щоб вас обдурити і ви не нервувались, поки визначники свою чорну роботу роблять а магнітофони розкручуються. тільки от з тональністю важко вгадати, тому вона міняється, хоча в принципі має стандартну частоту.
3. прослідкуйте коли мобільний телефон починає рахувати секунди коли ви комусь дзвоните. якщо гудки ще йдуть а секунди вже клацають - дивись пункт 2.
4. спробуйте говорити дуже довго - кілька десятків хвилин чи більше і так кілька разів. якщо вас вирубує через певний приблизно однаковий час, значить або на атс стоїть обмеження щоб абоненти не зажирались (ставиться або на дуже завантажених атс, або на приватних, або там, де є ущільнення каналів) або вичерпується відведена память для запису однієї розмови (захист такий, щоб не спамили апаратуру прослуховування).
жодна з цих ознак не помітна, якщо слухають вас професіонали, натравлені саме на вас. якщо ви попали в пачку з іншими неблагонадійними і на вас повісили "ширпотреб сбу-шника" - статистично ви ці ознаки з часом помітитите. якщо вас слухають дилетанти типу сусіда чи доморощеного бандюка - помітите одразу.
але! всі ті ознаки дає й просто погана або стара штатна апаратура на атс.
PS. є і найнадійніший спосіб. почніть з другом по телефону обговорювати спосіб зробити бабах в ап. якщо через пів години до вас вломляться неусміхнені хлопці - значить вас таки точно прослуховують
2004.12.16 | Vadym Gladchuk
Re: Які ознаки прослуховування телефона? (-)
Я коли наша організація опрацьовує серйозне питання в інтересах національної безпеки, щодня купую нову картку до мобілку.
ФСБ постійно прослуховує телефони українських політиків.
Стару дарую міліціонерам та СБУ-шникам що завжди приходять на наші акції
Ото якщо Ви такий розумний, то і пояснили б в яких випадках (наприклад "у всіх") IMEI номеру досить для прослуховування. Наскільки відмінним є детектування звінка по відомому номеру IMEI від детектування по номеру телефона, тобто SIM-карті?
Беріть приклад з Catko, дякувати йому. Людям потрібна інформація, а не емоції. Так і Гладчук може на SIM-картах заощадити без зниження рівня безпеки.
,к которому вы подключены в данные момент, есть договор у СБУ, то отловить по IMEI так же просто как и по номеру SIM карты.
Если здесь есть компьютерщики, то IMEI - это аналог MAC адреса для сетевой карты. Однако на радиобазаре вам смогут спокойно перепрошить IMEI на другой за символическую плату.
На счет того, какие провайдеры сотрудничают с СБУ(и насколько), я не знаю.
З СБУ в примусовому порядку співробітничають, наскільки відомо,
всі провайдери.
Але яким чином, вони ідентифікують власника картки (неконтрактного абонента), адже, її покупка (якщо вланик не прийняв участі в одному з дурних розіграшів, що супроводжується заповненням анкети, або не побажав отримати приз після відповідного смс повідомлення, надавши для цього дані про себе) анонімна ?
звичайно. це прописано в спеціальному законі. умовою одержання ліцензії на ці послуги є встановлення спеціальної площадки з обладнанням куди відповідні служби можуть втикатись в режимі он-лайн і одержувати доступ до дуже багатьох даних.
>
> Але яким чином, вони ідентифікують власника картки (неконтрактного абонента), адже, її покупка (якщо вланик не прийняв участі в одному з дурних розіграшів, що супроводжується заповненням анкети, або не побажав отримати приз після відповідного смс повідомлення, надавши для цього дані про себе) анонімна ?
а ніяким. в тому то і перевага не-контрактного підключення. але, коли за вас серйозно взялись, то служби спочатку вас не слухають а моніторять всі відомі їм телефони міські і мобільні що повязані з вами на предмет складання повязаного списку номерів. потім трошки роботи аналітика, вибіркове прослуховування - і через пару днів-тиждень ви на гачку. а далі... ну поміняєте апарат з карткою. аналітик гляне що вашій дівчині почали часто дзвонити з нового номера - і ви знову на гачку. висновки робіть самі.
ps. я ще не параноїк. і не писав би на цю тему так багато, якби сам свого часу не попав під роздачу. неприємні відчуття, скажу вам, інколи аж до паніки...
2004.12.17 | catko
подробиці по мобілках
до Хома Брут: я розчулений
тепер про imei (я буду писати трохи образно і спрощено - сорі профі)
це унікальний номер мобілки як залізяки, зашитий в його память на заводі або провайдером. він обовязково і завжди передається провайдеру разом з номером вашої сім-картки і номером телефону (це різні речі) в той момент коли ваш апарат знайшов мережу і реєструється в ній.
тому одержання провайдером імеі не співпадає з його співпрацею з сбу:-) - це прописано в алгоритмі роботи системи gsm. але від провайдера залежить як той імеі використовувати. колись, коли телефони були дорогі, то імеі використовувались для т.зв. лоченя телефонів наданих на халяву за контрактом. тобто, якщо ви втикали в телефон картку іншого провайдера - то опаньки... звісно, що наші умільці систему швидко розкусили і навчились перепрограмовувати телефони. спочатку це було складно бо системна память сиділа в пзу (постійна память), але прогрес вимагав ще швидшого прогресу, вся системна память тепер сидить в памяті типу флеш і може перепрограмуватись любим чайником з візповідною програмою з інтернету. через те ніхто телефони вже не лочить (принаймні в україні). але імеі далі передається...
так от. через те що імеі - унікальний номер цифр так з 15, то якщо один раз його зафіксували, то далі можете міняти картки скільки влізе. єдине - якщо ви візьмете картку іншого провайдера - тоді будете мати запас часу поки вони доженуть і того іншого провайдера напряжуть. але не довго.
ще один спосіб використання імеі - виловлення крадених телефонів (ну або відслідковування диких опозиціонерів ). як це робиться? а дуже просто. в той момент, коли ви реєструєтесь в мережі (тобто ввімкнули апарат), ваш телефон свого роду починає дико верещати в ефір (навіть коли там картки нема і ви трубки не знімаєте - 911 only бачили на дисплеї в таких випадках): я такий от і такий хочу в мережу тут хто живий є? і слухає: ага он хтось озвався - тук-тук...київсатар..не пускають. а це? юмс - тук..тук - є! (правда це у випадку настройки телефону на автоматичний пошук мережі) так...а яка тут базова станція найближча? після цього йде перевірка відстані до базових станцій з точністю десь до десятків метрів щоб підключитись до найближчої. принцип простий. цифровий звязок, певна частота (читай кількість імпульсів на секунду) скільки імпульсів за певний час пройшло, така і відстань (радіохвилі бігають швидко але не миттєво ). так от. при одній доступній базовій станції десь в глухому кишлаку це нікому нічого не дає. але в місті, де при реальній дальності передавача мобілки кілометрів з 5 (на відкритій відстані і всі 20) достатньо 2-3 базових станцій, які зафіксують відстань до вас. метод триангуляції називається, візьміть циркуль і проілюструйте собі самі. процедура займає долі секунди.
тепер головне. після того всього коли ваш апарат чемно зареєструвався, знайшов найближчу базу, зголосився до неї а вона до апарату - цю саму (ну трохи іншу, але це суті не міняє) процедуру визначення відстані до найближчої бази ваш телефон в режимі очікування проводить десь раз в 2-3 хвилини, а в режимі розмови набагато частіше. це робиться для того, щоб перапередавати вас від станції до станції під час руху (в абревіатурі gsm останні 2 букви означає slow mobile (до 160 км/год здається - не зауважували що на трасі в шумахерів звязок пропадає ), для цього стандарт спочатку і призначався, аж поки нато собі нового стандарту не придумало, а цей в комерцію не передало ). от так люди і возять з собою датчик положеня в просторі не підозрюючи про це.
але зразу кажу - стеження таким чином - досить дорога штука. це треба так комусь допекти....
але зауважте, що в україні вже регулярно виловлюють нападників у підїздах, які відбирають в жертв крім всього і мобілки. тільки міліція не афішує яким чином це робиться
ps. я не ТАМ працюю . і не НА ТИХ я просто вчився колись у технічному вузі
2004.12.17 | klepton
Re: Які ознаки прослуховування телефона? (-)
Vadym Gladchuk пише:
> Я коли наша організація опрацьовує серйозне питання в інтересах національної безпеки, щодня купую нову картку до мобілку.
Безглуздо. Кожен моб. телефон має свій унікальний ідентіфікатор (IMEI). Цей ідентіфікатор відсилається при реєстрації в мережі (спрощено можна вважати "у соті"). Якщо телефон куплено на ваше прізвище, то змінювати щодня картку безглуздо. Вас і так ідентифікують. Зайва трата грошей...
Відповіді
2004.12.16 | Анатолій
Re: Які ознаки прослуховування телефона? (-)
Я, як трошки знайомий з електронікою, можу Вам сказати:1. Ви не відчуєте факту підслуховування, якщо це підслуховування виконується спецслужбами.
2. Нас всіх ПОСТІЙНО підслуховують спецслужби і навіть записують, коли розмова має для них інтерес. Саме так записали розмови Царьова, Ківалова та інших.
3. Якщо Ви говорите з мобільного, то знайте, Вас також можуть підслухати без проблем.
4. Єдиний захист від ідентифікації особи після підслуховування - це проводити розмови з мобільного телефону, в якому незареєстрована на ваше ім"я картка.
Все.
2004.12.16 | otar
ґы
> 2. Нас всіх ПОСТІЙНО підслуховують спецслужби і навіть записують, коли розмова має для них інтерес. Саме так записали розмови Царьова, Ківалова та інших.Ваша Величносте, перепрошую, що турбую, але до Вас із візитом Олександр Македонський із 34-ї палати
2004.12.16 | Анатолій
Отаре, а Ви з якої отари?
2004.12.17 | Soft
Не гы, а так оно и есть.
Каждый телефон имеет свой уникальный ID, по которому можно установить владельца. Тоесть оператор мобильной связи может установить специальные программки прослушки(могу дать линки где можно скачать Dragon Voice), которые определяют ключевые слова в разговоре и записывают эту часть разговора. Так как автоматически происходит сжатие звука, то файлы почти ничего не занимают и можно контролировать довольно большое количество человек на автомате.Так что если звонить по серьезному, то лучше иметь чужой телефон с чужой сим картой(лучше какого-то бомжа).
Кроме того, отбор email по ключевым словам, как "оружие, терроризм, захват" уже ведется давно.
Так что большую часть тех, кто что-то представляет прослушивают, но результаты этого используют редко (нелегальная прослушка не может быть доказательством в суде).
2004.12.17 | petro
Анонимная мобилка не поможет
Я конечно не специалист, но здравый смысл подсказывает, что достаточно выявить хотя бы один стационарный или контрактный телефон, с которым была связь и спросить владельца с кем он разговаривал.2004.12.16 | catko
Такі ознаки (серйозно :-) )
1. коли ваш співрозмовник кладе трубку першим - послухайте уважно що чується в проміжку між стуком трубки об апарат і початком гудків занято. можна попросити знайомого щоб він спеціально гримнув трубкою або, безперервно подаючи якийсь звук в мікрофон, рукою натиснув важіль (тоді слухайте паузу між припиненням звуку і початком гудків). пауза більше секунди означає одне з трьох: у вас дуже довга лінія прокладена лівим кабелем в землі, у вас допотопна релейна атс або зовсім гнилий апарат, до вашої лінії підключена додаткова незрозуміла апаратура. додаткові шуми під час цієї паузи свідчать на користь останнього. якщо під час цієї паузи чути виразне додаткове клацання і аж тоді гудки - вас слухають точно допотопною апаратурою на рівні самопалу . якщо апаратура підключена безконтактно - ви нічого не почуєте і паузи не буде.чому так? - а тому, що: лінія має свою ємність, яка балансується в момент підключення вашого телефону і на атс час від часу перевіряється. якщо ємність раптом розбалансовується, то мають місце вищеозначені ефекти.
2. уважно слухайте тональність гудків виклику, коли ви комусь дзвоните. якщо в певний момент після більше 2-3-х гудків він міняє тональність то це озачає одне з трьох: пройшло перекомутування між атс дуже різних типів (таке буває рідко, бо атс не повинна подавати гудка виклику вам доти, поки не перконається що телефон абонента на тому кінці не занятий), в того, кому ви дзвоните стоїть автовизначник номера, спрацював автовизначник номера на атс (якщо ви не дзвоните через 8, то там не має бути визначника, але він стоїть на апаратурі пакетного прослуховування групи ліній) або записуючий пристрій спрацював на додатковій апаратурі, підключеній до вашої лінії.
чому так? - тому що: ця вся додаткова апаратура з визначниками імітує гудок виклику спеціально для вас в той момент як насправді зєднання фактично вже відбулось і атс того гудка подавати перестає. це робиться для того щоб вас обдурити і ви не нервувались, поки визначники свою чорну роботу роблять а магнітофони розкручуються. тільки от з тональністю важко вгадати, тому вона міняється, хоча в принципі має стандартну частоту.
3. прослідкуйте коли мобільний телефон починає рахувати секунди коли ви комусь дзвоните. якщо гудки ще йдуть а секунди вже клацають - дивись пункт 2.
4. спробуйте говорити дуже довго - кілька десятків хвилин чи більше і так кілька разів. якщо вас вирубує через певний приблизно однаковий час, значить або на атс стоїть обмеження щоб абоненти не зажирались (ставиться або на дуже завантажених атс, або на приватних, або там, де є ущільнення каналів) або вичерпується відведена память для запису однієї розмови (захист такий, щоб не спамили апаратуру прослуховування).
жодна з цих ознак не помітна, якщо слухають вас професіонали, натравлені саме на вас. якщо ви попали в пачку з іншими неблагонадійними і на вас повісили "ширпотреб сбу-шника" - статистично ви ці ознаки з часом помітитите. якщо вас слухають дилетанти типу сусіда чи доморощеного бандюка - помітите одразу.
але! всі ті ознаки дає й просто погана або стара штатна апаратура на атс.
PS. є і найнадійніший спосіб. почніть з другом по телефону обговорювати спосіб зробити бабах в ап. якщо через пів години до вас вломляться неусміхнені хлопці - значить вас таки точно прослуховують
2004.12.16 | Vadym Gladchuk
Re: Які ознаки прослуховування телефона? (-)
Я коли наша організація опрацьовує серйозне питання в інтересах національної безпеки, щодня купую нову картку до мобілку.ФСБ постійно прослуховує телефони українських політиків.
Стару дарую міліціонерам та СБУ-шникам що завжди приходять на наші акції
2004.12.17 | Soft
А еще у каждого мобильника есть уникальный IMEI номер (-)
2004.12.17 | Хома Брут
дайош подробиці!
Ото якщо Ви такий розумний, то і пояснили б в яких випадках (наприклад "у всіх") IMEI номеру досить для прослуховування. Наскільки відмінним є детектування звінка по відомому номеру IMEI від детектування по номеру телефона, тобто SIM-карті?Беріть приклад з Catko, дякувати йому. Людям потрібна інформація, а не емоції. Так і Гладчук може на SIM-картах заощадити без зниження рівня безпеки.
2004.12.17 | Soft
Если с провайдером мобильной связи...
,к которому вы подключены в данные момент, есть договор у СБУ, то отловить по IMEI так же просто как и по номеру SIM карты.Если здесь есть компьютерщики, то IMEI - это аналог MAC адреса для сетевой карты. Однако на радиобазаре вам смогут спокойно перепрошить IMEI на другой за символическую плату.
На счет того, какие провайдеры сотрудничают с СБУ(и насколько), я не знаю.
PS
Не пробовали шифраторы ставить(скремблеры)?
2004.12.17 | Оk
З СБУ в примусовому порядку співробітничають, наскільки відомо,
всі провайдери.Але яким чином, вони ідентифікують власника картки (неконтрактного абонента), адже, її покупка (якщо вланик не прийняв участі в одному з дурних розіграшів, що супроводжується заповненням анкети, або не побажав отримати приз після відповідного смс повідомлення, надавши для цього дані про себе) анонімна ?
2004.12.17 | catko
а куди їм дітись
Оk пише:> всі провайдери.
звичайно. це прописано в спеціальному законі. умовою одержання ліцензії на ці послуги є встановлення спеціальної площадки з обладнанням куди відповідні служби можуть втикатись в режимі он-лайн і одержувати доступ до дуже багатьох даних.
>
> Але яким чином, вони ідентифікують власника картки (неконтрактного абонента), адже, її покупка (якщо вланик не прийняв участі в одному з дурних розіграшів, що супроводжується заповненням анкети, або не побажав отримати приз після відповідного смс повідомлення, надавши для цього дані про себе) анонімна ?
а ніяким. в тому то і перевага не-контрактного підключення. але, коли за вас серйозно взялись, то служби спочатку вас не слухають а моніторять всі відомі їм телефони міські і мобільні що повязані з вами на предмет складання повязаного списку номерів. потім трошки роботи аналітика, вибіркове прослуховування - і через пару днів-тиждень ви на гачку. а далі... ну поміняєте апарат з карткою. аналітик гляне що вашій дівчині почали часто дзвонити з нового номера - і ви знову на гачку. висновки робіть самі.
ps. я ще не параноїк. і не писав би на цю тему так багато, якби сам свого часу не попав під роздачу. неприємні відчуття, скажу вам, інколи аж до паніки...
2004.12.17 | catko
подробиці по мобілках
до Хома Брут: я розчуленийтепер про imei (я буду писати трохи образно і спрощено - сорі профі)
це унікальний номер мобілки як залізяки, зашитий в його память на заводі або провайдером. він обовязково і завжди передається провайдеру разом з номером вашої сім-картки і номером телефону (це різні речі) в той момент коли ваш апарат знайшов мережу і реєструється в ній.
тому одержання провайдером імеі не співпадає з його співпрацею з сбу:-) - це прописано в алгоритмі роботи системи gsm. але від провайдера залежить як той імеі використовувати. колись, коли телефони були дорогі, то імеі використовувались для т.зв. лоченя телефонів наданих на халяву за контрактом. тобто, якщо ви втикали в телефон картку іншого провайдера - то опаньки... звісно, що наші умільці систему швидко розкусили і навчились перепрограмовувати телефони. спочатку це було складно бо системна память сиділа в пзу (постійна память), але прогрес вимагав ще швидшого прогресу, вся системна память тепер сидить в памяті типу флеш і може перепрограмуватись любим чайником з візповідною програмою з інтернету. через те ніхто телефони вже не лочить (принаймні в україні). але імеі далі передається...
так от. через те що імеі - унікальний номер цифр так з 15, то якщо один раз його зафіксували, то далі можете міняти картки скільки влізе. єдине - якщо ви візьмете картку іншого провайдера - тоді будете мати запас часу поки вони доженуть і того іншого провайдера напряжуть. але не довго.
ще один спосіб використання імеі - виловлення крадених телефонів (ну або відслідковування диких опозиціонерів ). як це робиться? а дуже просто. в той момент, коли ви реєструєтесь в мережі (тобто ввімкнули апарат), ваш телефон свого роду починає дико верещати в ефір (навіть коли там картки нема і ви трубки не знімаєте - 911 only бачили на дисплеї в таких випадках): я такий от і такий хочу в мережу тут хто живий є? і слухає: ага он хтось озвався - тук-тук...київсатар..не пускають. а це? юмс - тук..тук - є! (правда це у випадку настройки телефону на автоматичний пошук мережі) так...а яка тут базова станція найближча? після цього йде перевірка відстані до базових станцій з точністю десь до десятків метрів щоб підключитись до найближчої. принцип простий. цифровий звязок, певна частота (читай кількість імпульсів на секунду) скільки імпульсів за певний час пройшло, така і відстань (радіохвилі бігають швидко але не миттєво ). так от. при одній доступній базовій станції десь в глухому кишлаку це нікому нічого не дає. але в місті, де при реальній дальності передавача мобілки кілометрів з 5 (на відкритій відстані і всі 20) достатньо 2-3 базових станцій, які зафіксують відстань до вас. метод триангуляції називається, візьміть циркуль і проілюструйте собі самі. процедура займає долі секунди.
тепер головне. після того всього коли ваш апарат чемно зареєструвався, знайшов найближчу базу, зголосився до неї а вона до апарату - цю саму (ну трохи іншу, але це суті не міняє) процедуру визначення відстані до найближчої бази ваш телефон в режимі очікування проводить десь раз в 2-3 хвилини, а в режимі розмови набагато частіше. це робиться для того, щоб перапередавати вас від станції до станції під час руху (в абревіатурі gsm останні 2 букви означає slow mobile (до 160 км/год здається - не зауважували що на трасі в шумахерів звязок пропадає ), для цього стандарт спочатку і призначався, аж поки нато собі нового стандарту не придумало, а цей в комерцію не передало ). от так люди і возять з собою датчик положеня в просторі не підозрюючи про це.
але зразу кажу - стеження таким чином - досить дорога штука. це треба так комусь допекти....
але зауважте, що в україні вже регулярно виловлюють нападників у підїздах, які відбирають в жертв крім всього і мобілки. тільки міліція не афішує яким чином це робиться
ps. я не ТАМ працюю . і не НА ТИХ я просто вчився колись у технічному вузі
2004.12.17 | klepton
Re: Які ознаки прослуховування телефона? (-)
Vadym Gladchuk пише:> Я коли наша організація опрацьовує серйозне питання в інтересах національної безпеки, щодня купую нову картку до мобілку.
Безглуздо. Кожен моб. телефон має свій унікальний ідентіфікатор (IMEI). Цей ідентіфікатор відсилається при реєстрації в мережі (спрощено можна вважати "у соті"). Якщо телефон куплено на ваше прізвище, то змінювати щодня картку безглуздо. Вас і так ідентифікують. Зайва трата грошей...