МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поствиборна тематика. Що робити далі, засукавши рукави.

12/27/2004 | zmej_gorynych
Доброго дня, шановні мої співвітчизники.

З перемогою Правди, Справедливості та Добра всіх нас!

А ось тепер буде ще важче, бо багато непомітної , але такої важливої роботи мусить бути зроблено.
Хотілося би кілька думок висловити з цього приводу. Як моїх особисто, так і мого кума, з котрим ми вже сьогодні встигли поспілкувалися на цю тему :)

1. Особисто мені невідомо як буде вирішуватись кадрова політика.
Причому, коли "в центрі" нашій новій владі буде більш-менш простіше підібрати нормальні управлінські кадри (всі більш-менш один одного знають і знають хто чого вартий), то в регіонах це питання виглядає значно складніше. Особливо щодо середньої, "тяглової" ланки чиновництва, на рівні заступників начальників управлінь і т.п..
Було б великою помилкою будувати нові структури за старою, віджитою методою "особистої відданості", як мені здається. А хто тоді і, головно, ЯК буде здійснювати підбір цих кадрів?

2. Україна має прекрасний шанс швидкими темпами розбудувати відкрите, громадянське суспільство. І, як на мене, необхідно обов"язково, негайно, почати використовувати ентузіазм народу, залучаючи геть усіх бажаючих до обговорення всіх проблем державної ваги. Як говориться "одна голова добре, а сотні тисяч - значно краще" :)
Ви просто подумайте, які результати та поле для роздумів повинні давати мозкові штурми тисяч людей?! І головне тут продумати концепцію та зробити так, щоби жодна думка жодної людини не загубилася, а була зважена і у випадку "корисності" врахована. Чи то буде розробка нового закону, чи якоїсь концепції розвитку, чи методам управління - будь-чому. У нас же є дуже багато прекрасних спеціалістів, з величезним досвідом! Та ми ж можемо гори звернути. Головне - структурувати цю творчу енергію та направити її в конструктивне русло.
Широка публічність та відкритість обговорення питань державної ваги - ось наш козир. Його потрібно використати на 100%. Особливо забезпечивши, як я вже писав, уважне ставлення ініціативних та інших груп до кожної висловленої думки, кожної обгрунтованої точки зору.

3. Без нової концепції інформаційного розвитку і мови не може бути про загальний розвиток держави та суспільства. Знаю багато відомих в Україні спеціалістів в цій галузі, що з задоволенням приймуться за роботу в даному напрямку. Окрім того багато чого вже є готове в чорнових варіантах. Просто вони лежали та й чекали свого часу, бо стара влада не звертала абсолютно ніякої уваги на ініціативу "знизу". А то й просто торпедувала її руками тих, хто думав лише про свою кишеню і навіть задницю не збирався підняти "за просто так".


Доповнювати тут є багато що. Можна також структурувати напрямки і організувати Інтернет-форуми для обговорення їх, на зразок Майдану :).
Ось вам і буде ціла система справжніх Народних Рад :)))


З повагою,

Олег

Відповіді

  • 2004.12.27 | NextDay

    ...могу вставить "5 копеек"...

    1. Суд над РЕЖИМОМ. За всё, включая фальсификации на выборах, репрессии, притеснения СМИ. Дело Гонгадзе, коррупция - ВСПОМНИТЬ ИМ ВСЁ. Нюрнбергский процесс по-украински.
    2. Продолжать "мочить в сортире" совковщину и януковщину. Искоренять сами явления и наиболее ярких их выразителей.
    Кажется Янук хотел "в жесткую оппозицию"? В какой колонии забыл сказать.
    3. Похоронить все антиукраинские затеи Путина, включая ЕЭП.
    4. Уряд "с человеческим лицом".
    5. Парламент "с человеческим лицом".
    6. Местные органы власти "с человеческим лицом".
    7. Судебная власть - аналогично.
    8. Укрепление гражданского общества, гражданский контроль над властью. Чтобы в будущем NO MORE KUCHMA.

    И т.п. Вобщем, понятно.
    А пока ПОЗДРАВЛЯЮ С ПОБЕДОЙ!
    ВЕРИЛИ. ЗНАЛИ. СМОГЛИ!
  • 2004.12.27 | Бабай

    Повідомляю. План буде. він написаний та майже погоджений

    І там є про все, що ви написали, тобто колективний мозок працює в правильному напрямку.

    Ми опрлюднеимо як тільки ті, хто святкує надно емоційно виринуть з пад цього процесу :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.27 | NextDay

      Добре! Все узагальнити та працювати!

      Разом нас багато! ЮЩЕНКО - президент.
      Але... Щоб життя справдi стало краще, недостатньо лише нового президента. Мiняти треба УСЕ!
  • 2004.12.28 | Ірландець

    Що робити далі?

    Дивно, що за декілька днів ця тема не була активно підтриманою. Адже вона дуже актуальна. Я розумію, на всі мої запитання "Ющенко переміг. Що далі?" більшість знайомих мені, напевне з долею глуздування, відповідають "Він ще не переміг, переможе тоді будемо говорити". Тема громадянського суспільства є важливою. Але громадянське суспільство це не мантра яку потрібно постійно виголошувати, це конкретні речі. І про них потрібно вже говорити(хоч буду необ"єктивний коли скажу, що про них на "Майдані" взагалі не говорять).
    Ми багато останнім часом говоримо про Європу, так давайти виводити дискусію про подальші шляхи розвитку суспільства на європейський рівень. В тій же Європі про це говорять серйозні ЗМІ, йде активна дисукія і до рівня постановки принаймі подібних питань нам ще далеко.Та це не означає, що цього робити не треба.
    У нас же як завжди все впирається в особу. Недаремно говорять, що свідомість вихідців з совка дуже кратоцентрична.
    Між владою і народом, чи громадянським суспільством завжди буде конфлікт і ми повинні стояти на боці суспільства, а не влади(ІМХО).
    Тобто питання змін, конкретних кроків потрібно обговорювати вже зараз і як на мене, це такий трохи маніпулятивний підхід: "Ми маємо план, ми вам його пізніше продемонструємо". Про плани, про напрями, про проекти потрібно щоб велася дискусія і обговорення. Інакше, це план виключно для вас і ви його і реалізовуйте. Нафіга тоді про нього згадувати, коли він для "внутрішнього вжитку"
    Отакі от, можливо трохи сумбурні у мене зараз думки.
    Сподіваюся почути інші.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".