МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про благодєтєлєй України - що міфи, а що ні?

01/02/2005 | дідусь
Як я і обіцяв, я закінчив дискусію про Чумаченко, проте Свистович звинуватив мене у міфіолгізмі нащот США.
Що ж пропоную розглянути міфи про США.


Дідусь: -
Сьогодні багато хто не є стратегічним суперником США, що правда не мішає США паразитувати на цих країнах.

Свистович: -
Радянський стереотип.


Дідусь: -
І це не ідеологічна політика часів холодної війні – це чиста економіка


Свистович:
Це - міфологія, а не економіка.



Пане Свистович, а не здається Вам, що Ви самі під впливом міфів і стереотипів. Міфів про те, що все погане що говорилось і говориться про США – то міф. А насправді США – це добрі ангели во плоті, які при дилемі: - реалізувати свої національні інтереси чи (не дай бог) не обідєть маленькі країни – роблять вибір не на свою користь.
А я ще раз стверджую, що США, в значній мірі, країна паразит!
Звичайно, я не малюю США “імперією зла” – це не фашистська німеччина і не сталінський СРСР, вони нікого нень збираються відправляти в газові камери і таки щиро, я думаю, хочуть щоб в інших країнах встановлювалась демократія і т.д.
Проте, проте – своя рубашка до тіла ближче! США – нормальна, а тому глибоко егоїстична країна, яка реалізує, перш за все свої національні інтереси, відносячись до інших країн по принципу “дружба дружбою – а табачок окремо”. І в ситуації конкуренції інтересів США ЗАВЖДИ будуть захищати СВОЇ інтереси, в тому числі і за рахунок інших.
Я счас немаю часу, а тому дам лише коротеньку тезу, для прикладу:
“В США тоже есть такой «золотой фонтан», это доходы от финансовой деятельности, от эмиссии долларов и инвест-банкинга. Огромные деньги, которые обрушиваются на США, несравнимы с рентными платежами. Контроль над мировым рынком страхования приносит гораздо больше заработков, чем все вместе взятые нефтяные скважины и вообще природные ресурсы, которые существуют в мире. Также американские страховые компании крупнее всех страховых компаний Европы. За всем этим стоит контроль над эмиссией долларов…...... (http://economics.pravda.ru/economics/2003/7/21/64/13449_USA.html?6)
До речі, у світі “гуляє” готівкових і безготівкових доларів в багато раз більше чим США може їх забеспечити.
Тобто якби всі власники доларів захотіли б “повернути” їх США (як колись зробив Деголь, привізши їх цілий пароплав і ізрядно опорожнивши золотий резерв США), фінансова система США лопнула ще збільшим тріском чим МММ Мавроді.
Фінансова система США – це піраміда на доларі, який за своєю фінансовою суттю, на більшу половину є “дутим”.
Значне джерело доходів США – “малювання” картинок з портретами своїх президентів (замітьте дуто-забеспечених), а також доходи від фінансової діяльності (ми не сіємо не пашем, угольок не добуваєм). – арбайтають інші – США жиріють.
Купівля продаж – це обмін грошей на товар. Продав хохлам портрети своїх президентів (можна навіть віртуальні портрети – безнал) – у них купив сталь. У когось іншого портретики обмінюються на нафту і т.д.
Я ще раз хочу замітити США – не імперія зла, це нормальна егоїстична країна, що турбується своїми національними інтересами. Так живуть і інші – та ж сама Росія, Європа.

Ви скажете, вони допомагають багатьом країнам. Що ж і це питання мене цікавить. Розглянемо приклад найбільшої допомоги нам. – кредити МВФ.
Ну по перше це не допомога – це кредити, які треба повертати.
По друге: ми не перві кому той же МВФ давав подібну допомогу і він уже до нас багатораз оппікався коли ці кредити розкрадались (в кращому вимпадку проїдались народом), проте на економіку країни не давали ніякого позитивного впливу.
А кредити то повертати треба – а економіка не розвинулась (тобто те за рахунок чого кредити погашатимуться) – як результат борговий зашморг на шиї.
Тому, на мою думку, кредити для молодих, нестабільних, висококорупційних країн – це не допомога – це зашморг на шиї.
Молодим країнам, що потребують розвитку, потрібні не кредити, а інвестиції.
ІНВЕСТИЦІЯ – єдиний позитивний напрямок допомоги молодим країнам.

На мою думку, враховуючи великий ризик розкрадання-проїдання кредитів МВФ, якщо МВФ СПРАВДІ хотів би допомогти Україні, то він повинен був би надавати кредити інвесторам.
Я розумію, що МВФ не довіряє нашим (і правильно робить) – кредитуйте своїх.
Давайте на льготних умовах, під інвестиційні проекти, кредити СВОЄМУ бізнесу.
ІНВЕСТИЦІЇ – ЖИТТЯ.
СТАБІЛІЗАЦІЙНІ КРЕДИТИ - ЗАШМОРГ.
Якби ми були у МВФ перві, то можна було б поддумати, що МВФ так допомагає “по нєзнанію”.
Проте МВФ має занадто значний досвід, результатів своєї бурної діяльності.
Таким чином, я можу зробити один висновок – що МВФ провадить таку політику СВІДОМО.

Що скажете на щот цього міфу п. Свистович?


PS: (Свистовичу)
Стосовно порівняння Польщі і України, я говорив про потенціальні можливості.
А потенціали Польщі і УКРАЇНИ дуже різні і якщо Польщі Заходу нічого боятись, то потенціалу України (в разі його реалізації), слід боятись

Відповіді

  • 2005.01.03 | Михайло Свистович

    Re: Про благодєтєлєй України - що міфи, а що ні?

    дідусь пише:
    >
    > Пане Свистович, а не здається Вам, що Ви самі під впливом міфів і стереотипів.

    Був колись. У радянські часи. Вже вилікувався і набув імунітету.

    >
    > що все погане що говорилось і говориться про США – то міф.

    Я такого ніколи не писав.

    >
    > А насправді США – це добрі ангели во плоті

    І такого ніколи не писав. І взагалі - життя багатобарвне й різноманітне, не все там крайнощі.

    > А я ще раз стверджую, що США, в значній мірі, країна паразит!

    Стверджуйте. Але без мене :)

    >
    > Проте, проте – своя рубашка до тіла ближче! США – нормальна, а тому глибоко егоїстична країна, яка реалізує, перш за все свої національні інтереси, відносячись до інших країн по принципу “дружба дружбою – а табачок окремо”. І в ситуації конкуренції інтересів США ЗАВЖДИ будуть захищати СВОЇ інтереси, в тому числі і за рахунок інших.

    Всі так роблять. Що тут дивного?

    >
    > “В США тоже есть такой «золотой фонтан», это доходы от финансовой деятельности, от эмиссии долларов и инвест-банкинга. Огромные деньги, которые обрушиваются на США, несравнимы с рентными платежами. Контроль над мировым рынком страхования приносит гораздо больше заработков, чем все вместе взятые нефтяные скважины и вообще природные ресурсы, которые существуют в мире. Также американские страховые компании крупнее всех страховых компаний Европы. За всем этим стоит контроль над эмиссией долларов…...... (http://economics.pravda.ru/economics/2003/7/21/64/13449_USA.html?6)

    Ну і що? Це - економіка. І страхування в цивілізованому світі не менш важливе, ніж видобуток нафти.

    > До речі, у світі “гуляє” готівкових і безготівкових доларів в багато раз більше чим США може їх забеспечити.

    То може нам випустити багато гривень? Ото розбагатіємо :)

    > Тобто якби всі власники доларів захотіли б “повернути” їх США (як колись зробив Деголь, привізши їх цілий пароплав і ізрядно опорожнивши золотий резерв США), фінансова система США лопнула ще збільшим тріском чим МММ Мавроді.

    Ну то хай привезуть, а не лають США. Дєлов то :) Чи вони всі альтруїсти й інтереси США їм важливіші за свої власні? Чи їм просто шкода США?

    > Фінансова система США – це піраміда на доларі, який за своєю фінансовою суттю, на більшу половину є “дутим”.

    Піраміди довго не живуть. А США квітнуть і пахнуть.

    > Значне джерело доходів США – “малювання” картинок з портретами своїх президентів (замітьте дуто-забеспечених), а також доходи від фінансової діяльності (ми не сіємо не пашем, угольок не добуваєм). – арбайтають інші – США жиріють.

    Давайте ми так будемо робити. Не хочете?

    > Купівля продаж – це обмін грошей на товар. Продав хохлам портрети своїх президентів (можна навіть віртуальні портрети – безнал) – у них купив сталь. У когось іншого портретики обмінюються на нафту і т.д.

    Я вже писав: давайте продавати портрети наших гетьманів :)

    > Я ще раз хочу замітити США – не імперія зла, це нормальна егоїстична країна, що турбується своїми національними інтересами. Так живуть і інші – та ж сама Росія, Європа.

    То чого вони ще досі не завалили свого конкурента США, повернувши їм всі наявні в цих країнах долари? ;)

    >
    > Ви скажете, вони допомагають багатьом країнам.

    Я такого не казав.

    > ми не перві кому той же МВФ давав подібну допомогу і він уже до нас багатораз оппікався коли ці кредити розкрадались (в кращому вимпадку проїдались народом), проте на економіку країни не давали ніякого позитивного впливу.

    Це провина США чи урядів тих країн, які розкрадали кредити?

    > А кредити то повертати треба – а економіка не розвинулась (тобто те за рахунок чого кредити погашатимуться) – як результат борговий зашморг на шиї.

    Ну то хай не беруть кредити. Насильно ніхто не нав"язує. Самі просять, ще й в черзі стоять, обгрунтування пишуть.

    >
    > Таким чином, я можу зробити один висновок – що МВФ провадить таку політику СВІДОМО.

    А ті, хто бере кредити, несвідомо?

    >
    > Стосовно порівняння Польщі і України, я говорив про потенціальні можливості.
    > А потенціали Польщі і УКРАЇНИ дуже різні і якщо Польщі Заходу нічого боятись, то потенціалу України (в разі його реалізації), слід боятись

    Це ще один міф. Ми постійно з часів СРСР кричимо про свій потенціал, а також потенціал Африки та Латинської Америки. В той час "потенційні злидні" не кричать, а просто будують заможне життя.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".