МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європейський суд ім. Шустрича?

01/10/2005 | заброда
Пан Шуфрич обіцяє скаржитися до Страсбурдзького суду, але, на мене як на нефахівця, у Європейській конвенції про захист людських прав і основних свобод норм щодо захисту виборчих прав особи не передбачено. Хто має які -небудь міркування про перспективи такої скарги в ЄСПЛ, прошу зголошуватися!

Відповіді

  • 2005.01.10 | Євген Захаров

    Re: Європейський суд ім. Шустрича?

    заброда пише:
    > Пан Шуфрич обіцяє скаржитися до Страсбурдзького суду, але, на мене як на нефахівця, у Європейській конвенції про захист людських прав і основних свобод норм щодо захисту виборчих прав особи не передбачено. Хто має які -небудь міркування про перспективи такої скарги в ЄСПЛ, прошу зголошуватися!

    Ніякої перспективи заява до Європейського суду з прав людини не буде мати. Перспектива може бути тільки у заяви щодо порушення права на вільні вибори в ЗАКОНОДАВЧИЙ ОРГАН, а не на вибори Президента.

    До речі, скарга Миколи Мельниченка на те, що його викинули зі списків Соцпартії в 2002 році, визнана Європейскьим судом прийнятною.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.11 | заброда

      ECHR ім. Шустрича :)

      Якщо не помиляюся, там навіть було рішення по справі Мельниченка, яке наша "аґентка", як кажуть, збиралася до Великої палати оскаржувати, бо "там є моменти"... Але ж чим тоді пояснити заяви Чорноволенка і Ко - розрахунком на те, що незадовільна поінформованість загалу щодо компетенції Суду дасть їм змогу якийсь ще час тримати в напрузі людей чи (що менш імовірно) власним невіглаством?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.01.11 | Євген Захаров

        Re: ECHR ім. Шустрича :)

        заброда пише:
        > Якщо не помиляюся, там навіть було рішення по справі Мельниченка, яке наша "аґентка", як кажуть, збиралася до Великої палати оскаржувати, бо "там є моменти"... Але ж чим тоді пояснити заяви Чорноволенка і Ко - розрахунком на те, що незадовільна поінформованість загалу щодо компетенції Суду дасть їм змогу якийсь ще час тримати в напрузі людей чи (що менш імовірно) власним невіглаством?

        Так, Європейський суд прийняв рішення і по суті по справі Мельниченка, але воно ще не набрало чинності, і тому я про нього не згадав.

        А заяви Шуфрича паояснюються його елементарним невіглаством. Це було б доречно пояснити публічно.
  • 2005.01.11 | Чучхе

    Десь року до 2020 той суд може й дойде до розгляду скарги... (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.11 | rr

      Re: Десь року до 2020 той суд може й дойде до розгляду скарги... (-)

      Рішення Європейського Суду з прав людини не скасовує рішення українського суду. Європейський Суд може лише визнати або ні порушення Україною Європейської Конвенції з прав людини стосовно заявника. Яке право, захищене Конвенцією, порушено відносно Януковича? Хай Шуфрич із Чорноволом лякають нас чимось іншим. А перед тим почитають регламент ЄСПЛ.
  • 2005.01.11 | catko

    якщо виходити з логіки захисту прав людини

    права людини януковича не порушені бо право бути обраним в президенти йому не відбирали та й президенство це скоріше привілей.
    права людини чорновола і людини шуфрича не порушені, хіба що при народженні коли головою до підлоги стукались.
    якщо порушені права людини - конкретного інваліда чи пенсіонера - то оці конкретні справи кожного цього інваліда і пенсіонера будучи подані персонально ними і мають розглядатись. не заяви (тут вам не цвк) а саме справи - із всіма документами і виконаними процесуальними нормами. в тому числі і з доказами, що їх перед тим відхилили всі законом визначені судові інстанції країни проживання позивача.
    і справ цих має бути задоволено достатньо (десь так з пів мільйона) щоб можна було говорити про суттєвий вплив на результати виборів. та й то говорити і не більше, бо цей суд може тільки рекомендувати\зобовязати відновити порушені права кожної конкретної людини або компенсувати моральну шкоду за їх порушення для чого має бути визначено відповідача.

    короче, хлопці або хворі на голову або від революції мозгами поїхали.

    юристи - поправляйте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.12 | Василь Гулeй

      "юристи поправляють" ;)

      > короче, хлопці або хворі на голову або від революції мозгами поїхали.

      цілком згодeн :)

      > юристи - поправляйте.

      спробую :)

      1. як на мeнe, Яник можe звeрнутися до Європeйського суду з прав людини з трьома типами скарг:

      1.1 скарга (швидшe за всe, на рішeння ЦВК) про порушeння його активного виборчого права, рудимeнти захисту якого можна знайти в протоколі н1, ст 3 - "про вільні вибори". Втім, ця стаття йому нe допоможe, оскільки вона стосується лишe "законодавчих асамблeй", тобто нe має відношeння до самe прeзидeнтських виборів, бо ж прeзидeнт очолює виконавчу, а нe законодавчу, гілку влади.

      1.2 скарга (швидшe за всe, на рішeння вeрховного суду) про порушeння його права на "справедливий судовий розгляд". Тут він міг би спиратися на ст 6 положeння 1 Конвeнції і аргумeнтувати, що судді нe були ні "нeзалeжними", ні "бeзсторонніми". Там будe два проблeмних для янука момeнти - А. цe положeння стосується лишe "цивільних прав" та "кримінальних обвинувачeнь", і щe нe факт, що такe політичнe рішeння, як призначeння на пост Прeзидeнта, підпадатимe під визначeння тeрміну "цивільний"; Б. йому трeба будe довeсти, що суд був, відповідно, "стороннім" та/або "залeжним". Цe тeж будe нeпросто. Тому, у підсумку, мeні цeй шлях також нe вважається пeрспeктивним.

      1.3 скарга (і на рішeння ЦВК, і на рішeння вeрховного суду) про дискримінацію його відповідних прав (виборчих та процeсуальних) чeрeз його політичні погляди. Тут, по ідeї, він мусить спиратися на ст 13 та 14 самої Конвeнції. Нe думаю, що в нього щось вийдe, оскільки ст 14 гарантує лишe "права, пeрeдбачeні цією Конвeнцією", а нe "будь-які права", як цe робить, скажімо, нeратифікований Україною протокол н12. Що ж до прав, гарантованих Конвeнцією, то вони вжe були викладeні, разом з шансами їх задоволeння, у пп 1.1 та 1.2.

      Крім того, я нe бачу, що йому зможe дати, окрім політичного розголосу, самe рішeння Європeйського суду: проголосити його Прeзидeнтом Cуд нe зможe - зможe лишe призначити грошову компeнсацію на підставі ст. 41.

      Тому, в рeзюмe, маємо таку ситуацію:

      А. рeзультати "трeтього туру" позовом Януковича до Європeйського суду з прав людини під загрозу нe ставляться жодним чином;

      Б. щонайшвидшe, у задоволeнні скарги Януковичу будe відмовлeно (можливо, навіть чeрeз нeприйнятність [ст 28] - а цe ганьба, гіршe, ніж "туалeт" в дамках :) )
  • 2005.01.11 | Sean

    Краще напряму - до ліги захисту сексуальних меншин

    Ехвект буде приблизно однаковий, натомість за кольором якось ближче ;)

    Все таки мистецтво вчасно піти - велике мистецтво. Для Януковича піти вчасно значило в ідеялі не виходити на перегони взагалі. І коли він казав, що його підставили, то мав надавати по сраці собі самому, бо підставив себе він сам, давши випхати на кандидатство. Що він цього не зрозумів, ніхто йому не винен - не три рочки.

    Але шоу триває і Фьодорич з хвігури комічної (я саме про, прости Господи, політика, а не про методи, котрими його пхали чи він пхавсь, бо тут комічного мало) перетворюється на хвігуру жалюгідну, втрачаючи шанс за шансом спробувати більш менш гідно вийти з гри.

    Янукович не становить ні для кого інтересу. Для судів всіх інстанцій, для ЦВК, для політиків, для спонзорів, для донецьких грошових мішків і навіть, судячи за повідомленнями з Донецьку, для тамтешнього загалу. І якщо Фьодорич думає, що поведе "Регійони" на вибори-2006, то думаю, що він жорстоко си помиляє. Це людина, котра през імідж, характер чи невеликий розум багато в чому завдала шкоди інтересам "донецьких", помилки та легендарні дурощі якого завше можуть бути використані. Крім того, в нього вгатили купу грошей, а на виході - єдино пшик і перманентний плач Ярославни.

    Я думаю, що вибори -2006 будуть для нас серйозним випробовуванням. Ті, хто вгатив гроші у бандидата, зрозуміли, що тактику треба змінювати. У них є гроші, є час і є натхнення. Тепер вони ваятимуть сильну партєйну опозицію, гроші підуть на тих, хто має не тільки спинний мозок, хто ще не гепався від яйця, не ставав об'єктом анекдотів і взагалі, прилюдно настільки не обсирав си. І серйозні, недурні і людського вигляду особи там є. Буде спекотно. Але чого там геть не проглядається - так це персонального місця для гр-на Януковича В.Ф. Це баласт, а баласт викидають. Що і споглядаємо. Як варіянт, можна було б зробити прапор, але він був би з самого початку вицвілий і поїдений моллю (принаймні).

    Так що був би Тарасик трохи розумніший, він би обрав між Європейським судом і лігою захисту меншин другу інституцію. Було б хоча б весело. А так - блакитна нудьга.
  • 2005.01.12 | ladalesia

    Re: Європейський суд ім. Шустрича?

    A mozhe shche podatysia (na smikh) do Ob'yednanykh Natsiy? A todi do mizhplanetnoyi asambleyi?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".