МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому Одеса проголусувала ЗА ЯНУКОВИЧА?

01/29/2005 | stefan



Чому Одеса проголусувала ЗА ЯНУКОВИЧА?

Більшість років я проживаю в Одесі, якщо конкретніше-з 1967 року.
Коли після 26.12.2005 р. були проголошені результати виборів ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ по Одеській області і ми побачили РЕЗУЛЬТАТИ:

За ЮЩЕНКО 343297чол. -27,46%
За ЯНУКОВИЧА 832008чол. -66,56%

ПРОТИ обох 4,98%.

Нам - тим, що голосували ЗА ЮЩЕНКО у ВСІХ ТУРАХ, і в 2002р. за кандидатів в депутати Верховної Ради по партійних списках – ЗА БЛОК
Ющенка «Наша Україна», було якось НЕ ПО СОБІ, ми чекали НАБАГАТО КРАЩИХ результатів.
Здавалося б, відбулася ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ на МАЙДАНІ,
сформувалися НОВІ ВИБОРЧІ комісії на паритетних началах «50 на 50»,
дуже зменшився вплив АДМІНРЕСУРСУ в третьому турі виборів, була знята
інформаційна блокада(телебачення, радіо, преса).
Це питання мені НЕ ДАЄ спокою і сьогодні.Чому Одеса так проголусувала?.. Ну, якось зрозуміло-Донецьк, Луганськ.Шахтарський край,
шахтарі - люди працьовиті, але більшість свого часу проводять під землею,
менше їздять по світу, менше дивляться телевізійні канали, особливо європейські.А тут Одеса, яка ЗАВЖДИ була проєвропейським містом.І більшість дюдей, з ким я мені доводилось спілкуватись,підтримували ЮЩЕНКО, і молодь в інтернеті більшість була за ЮЩЕНКО...Чи може це мені ТАК ЗДАВАЛОСЬ?
І от сьогодні я подивився, як ГОЛОСУВАЛИ наші земляки в 2002 році:

НУ 6,61 (всі цифри-%)
СПУ 7,54
БЮТ 3,17
Яблуко 2,58
_____________________________________________
19,90%

КПУ 26,15
ЗАЄДУ 14,33
СДПУ(о) 8,04
БНВ 4,18
КПУ(о) 2,06
_____________________________________________
54,76%


І зробив короткий аналіз з резуьтатів цих виборів:
Взявши (54.76+19,90)=74,66% за «критичну масу» 100%, маємо прогнозний
% голосування на виборах ПРЕЗИДЕНТА 2004р. по Одеській обласі, якби виборці проголусували 26 грудня 2004р. з такими ж симпатіями до політичних партій, як в 2002р:

26,65% За Ющенко
70,4% За іншого кандидата
2,95% Проти обох


Так що СТАТИСТИКА мене трохи ЗАСПОКОЇЛА.Цифри як і ФАКТИ-
«упрямая вещь».Результат виборів 2004р. був до деякої міри спрогнозований.
Аналогічно, використовуючи дані результатів виборів до Верховної Ради 2002р.,

НУ 23,57
БЮТ 7,26
СПУ 6,87
Яблуко 1,15
_____________________________________________________________________
38,85%

За ІНШОГО кадидата КПУ 19,98
ЗаЄдУ 11,77
СДПУ(о) 6,27
БНВ 3,22
КПУ(о) 1,39
___________________________________________________________________
42,63%

маємо прогнозний результат виборів ПРЕЗИДЕНТА 2004р.:

За ЮЩЕНКО - 47,68%
За ІНШОГО кандидата - 49,87%
Проти обох - 2,45%

Отже, ПРОГНОЗНИЙ результат виборів ПРЕЗИДЕНТА в 2004р. був НЕ ДУЖЕ ВТІШНИЙ.
І якщо, в результаті ЮЩЕНКО ПЕРЕМІГ, то треба сказати ВЕЛИКЕ СПАСИБІ всій КОМАНДІ ПРЕЗИДЕНТА, особисто ЮЩЕНКУ, ВСЬОМУ НАРОДУ УКРАЇНИ, бо це-дійсно ПОДВИГ, подвиг всього українського народу.
І президент наш-дійсно НАРОДНИЙ ПРЕЗИДЕНТ.

***
P.S. В 2006р. мають відбутися чергові вибори до Верховної Ради.Беручи до уваги викладене нижче, НЕ ТРЕБА ЧЕКАТИ ЧУДЕС- що за «НАШУ УКРАЇНУ» по партійних списках будуть голосувати ДУЖЕ БАГАТО виборців.Процент, з деякою, звичайно, похибкою можна СПРОГНОЗУВАТИ
уже сьогодні.
І головне-об»єктивні дані: якщо зарплати і пенсії збільшаться, корумпованість влади зменшиться, малий і середній бізнес вийдуть з тіні, силові структури почнуть працювати ДЛЯ, а не ПРОТИ народу, то ВОТУМ довіри виросте як до ЮЩЕНКА особисто, так до ВЛАДИ-в цілому, і до
Партії НАША УКРАЇНА, зокрема.

Відповіді

  • 2005.01.29 | tomcat

    Re: Чому Одеса проголусувала ЗА ЯНУКОВИЧА?

    а не было работы с чужим избирателем. сторонники Ю заняли круговую оборону и только поддерживали друг друга. это наверное вынужденная позиция, т.к. власть приучила нас только защищаться. к 2006 эту психологию надо менять, агрессивно агитировать свой дом, район, бригаду, цех, школу. увольнять надеюсь уже не будут.
  • 2005.01.29 | So_matika

    Re: Чому Одеса проголусувала ЗА ЯНУКОВИЧА?

    Одесситов столько раз кидали на выборах, что вообще удивительно, что кто-то еще приходит на участки.
    Насчет "проголосовала за Януковича" - немалую роль сыграла политориентация городского руководства (известно, какая), опять же мыслящая часть горожан пессимистически-аполитична - то есть голосуй не голосуй, один хер протащат того кого им надо, а НЕмыслящей легко внушить всё что угодно - про фашистов, про националистов, про снести промрынок и заставить всех говорить по-украински и т.д.
    Плюс запугивание сверху - директора предприятий, ректоры вузов (ректор консерватории, к примеру, звонил заведующим кафедрами домой в день выборов и настойчиво рекомендовал голосовать за известно кого - знаю потому, что одна из этих заведующих - моя мама).
    Традиционно доброжелательный одесский менталитет за последние годы (правления Боделана кстати) резко изменился на злобный и хамский. Итого - злобные хамы, которым можно внушить любой абсурд - отличный электорат для Проффессора.
    В итоге маємо те що маємо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.30 | Михайло Волошин

      Чому Одеса проголусувала так

      В Одесі ще не все гаразд було зі штабами. Здається, їх більше цікавили майбутні місця. В розмовах з людьми я помітив, як міняється їх відношення до кандидатів, коли запитуєш їх: так за кого ж вони голосували у свій час - за Боделана чи за Гурвіца (який в одній команді з Ющенком) - в той же час щось у людини міняється. Ні один одесит не голосував за Боделана! Після таких розмов через деякий час пенсіонери вже тільки й розмовляють про те, як було добре при мерові Гурвіцу (безплатний транспорт тощо). Між іншим, в третій раз ці люди проголосували вже за Ющенка.
      А от коли я натякнув про це в одному з штабів (на Базарній - чий це?) - мені якось роздратовано кинули "знаєм"... і все - ніякої реакції. Та якби на кожному перехресті говорили про Гурвіца - в Одесі були б показники як у Тернополі... Ну, може трішки менші :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.01.30 | S.D.

        Не все так однозначно.

        90% недовольніх Боделаном - єто отнюдь не 90% сторонников Гурвица.

        Sad but true
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.01.30 | Людмила

          Re: Не все так однозначно.

          S.D. пише:
          > 90% недовольніх Боделаном - єто отнюдь не 90% сторонников Гурвица.
          це так. про Гурвіца в Одесі майже вже забули.
          але 21 листопада я в першу чергу пригадала оголошення результатів виборів мера у 2002-му... всі, кого ми тоді за день встигли спитати голосували за Гурвіца. а пероміг боделан, та ще й з таким відривом, щоб перераховувати по окремих дільницях не було сенсу.

          нагадування цієї історії могло б стати доречною агітацією саме перед переголосуванням.
          проте штабісти, здається, побоялися нагадувати про Гурвіца. мовляв, чого б це йому просто так піар робити????
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.01.30 | толя дейнека

    Re: питання віри

    думаю, не слід перебільшувати значення браку інформованості. Електоральні настрої - річ доволі інерційна (особливо у болотні часи :) ). Питання за кого голосувати на останніх виборах для переважної більшості конкретних виборців не стояло - людина _вже_ вибрала для себе і в інформаційному потоці ловила лише ті повідомлення, які підтверджувала її вибір, решту відмітала. Це стосується обох виборів, маю на увазі вибір "за Юща" або "за Янука".
    (в дужках. саме тому найголовнішим підтвердженням "системних" фальшувань є розходження між другим і третім туром - такий ссув міг бути лише наслідком фальшувань, але аж ніяк не ссувом свідомості/електоральних уподобань. Хто був за Я. - той не "просвіщався" Майданом і "померанчевою революцією", а сварився на них. Ці тези підтверджується і регіональним розбором явки/голосів).

    україну справді вдалося поставити перед вибором "Самостійність vs. Back to xUSSR" - і народ висловився з цього приводу. Обидві альтернативи мають право на життя і своїх палких та сонних прихильників. Реклами з самим виборам було більше ніж достать, і тому була така велика явка (= небайдужість).

    саме питання було поставлене руба чи переведено у таку площину(окрема тема, чия то вина). наслідком маємо те, що на важливе питання різні регіони відповіли дуже по різному, в залежності від цивілізаційного тяжіння). Цей розлам в контраст із виборами-99, коли народ обирав "між двома лайнами - яке менше смердить". Питання другорядне, і майже скрізь відрив між кандидатами був не катастрофічним.

    Що стосується Одеси - вона підтверджує інерційность суспільної думки. Пригадати, ще під час голосування за незалежність Одещина дала другий результат "проти" після Криму. Споконвіку "одеський патріотизм" дещо відокремлює себе від "українського", у самій Одесі обмежуючись трохи не межами міста. Крім традиційно великого російського впливу, Одещина характеризується великим прошарком нацменшин: молдаван, євреїв, болгар та решти. А нацменшини взагалі голосують консервативно, за нинішню владу. Так само вони голосували і на Буковині і в угорських районах Закарпаття - не кажучи про східніші регіони.

    Себто, суспільний настрій не дуже схильний до змін: зміна на 2-3 відсотки помітна подія, за яку себе можуть хвалити політологи команд. Але цей настрій може відчути катастрофічних змін, якщо дії влади за живе зачеплять кишені і життя громадян.
    Схоже, наша нова влада прискорено буде конвертувати вибір "самостійність" у вибір "чимдуж у ЄС". Якщо гарячковість та непродуманість заходів у цьому рухові буде призводити до хай локальних, але суттєвих негараздів (скажімо, зупинку працюючих підприємств) - урядові та партії Юща-Юлі буде дуже важко втримати позиції на виборах до Ради - всього через рік.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".