МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи йдуть брюсельські "благодійники" назустріч Україні?

01/31/2005 | Englishman
З новин Майдану. Особливо мене бісять заяви ЄС з приводу кроків на нібито спрощення візового режиму- ноу коментс, самі читайте. З особистого досвіду- коли я був студентом, без проблем робив гостьову візу до Штатів на 3 роки. Зараз, працюючи у міжнародній організації у Швейцарії, я повинен робити нову європейську візу раз у півроку.

Може, права журналістка Дзеркала Тижня: http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/show/531/49084/ і найкраще у цій ситуації буде ввічливо відмовитись від участі у політиці сусідства? Хай сусідствують з Північною Африкою.

********************************************




Щойно міністри закордонних справ Європейського Союзу схвалили десять додаткових пунктів до Плану дій ЄС щодо України в рамках Європейської політики сусідства. Ці доповнення стосуються питань правової, зовнішньої та економічної політики України.

Детальніше про це Славкo Волинський:

Розпочну з уточнень що це саме за десять додаткових пунктів, про які керівництво ЄС говорить два тижні поспіль. Це демократизація суспільства, надання Україні допомоги у гармонізації її законодавства , яке б відповідало стандартам Європейського Союзу, лобіювання Євросоюзом вступу України до Світової Організації Торгівлі, надання Україні статусу держави з ринковою економікою.

Наступний пункт стосується підписання угоди про спрощений візовий режим. Що означає це поняття? Це - надання багаторазових віз водіям трайлерів, які здійснюють міжнародні автоперевезення, багаторазові візи жителям прикордонних територій, студентам, артистам. Дипломати зазначають, що подібні переговори Європейський Союз уже проводить з Росією.

Інші пункти стосуються допомоги Україні в зміцненні її кордонів, сприяння виходу українського текстилю і сталі на європейський ринок, підготовки проекту нового договору про співпрацю між Україною та ЄС, котрий замінить уже існуючу угоду про партнерство і співробітництво. Йдеться і про співпрацю у зовнішній політиці, але тут ЄС збирається заявити, як кажуть поінформовані джерела, що очікує від України більшого у врегулюванні придністровського конфлікту.

Є також пропозиція, щоб Європейський інвестиційний банк надав українцям половину із 500 мільйонів євро, передбачених цим банком для Росії, Молдови Білорусі та України.

Дизайнерами згаданих додаткових пунктів до Плану дій є Верховний представник ЄС Хав*єр Солана і комісар Єврокомісії у справах зовнішньої політики Беніта Ферреро Вальднер.

Відповідаючи на запитання кореспондента радіо ”Свобода”, чи ще існують якісь перепони для того щоб Україна одержала ринковий статус і що небхідно зробити Україні для вступу до Світової Організації Торгівлі пані Вальднер відповіла: ”Дуже коротко! Надання Україні статусу з ринковою економікою запропоноване в листі, який ми підготували з Хав*єром Соланою, але Україна повинна виконати деякі умови, це технічні умови. Тепер Україна повинна працювати на зближення з ЄС і показати не на словах, як це було раніше а на ділі.”

А щодо вступу до СОТ, зауважила Беніта Ферреро Вальднер , то ”Україна повинна провести відповідні реформи в законодавстві та їх реалізувати.”

Один із українських дипломатів, на умовах анонімності заявив для радіо ”Свобода”, що не бачить у цих десяти ”славнозвісних” доповненнях до Плану дій якихось істотних змін, які б дійсно давали можливості до ширшої співпраці з ЄС. Також засмучує те, сказав мій співрозмовник, що наприкінці минулого року Україна вже надала в
Єврокомісію проект договору про спрощення візового режиму, але ЄС зможе підписати цей документ лише восени.

А як же бути із членством України в ЄС? Хоча президент Віктор Ющенко заявив, що хоче привести Україну Європейський Союз, у Брюсселі таку можливість не розглядають. Позицію таких держав як Польща, Литва і Угорщина, які вважають, що Україна вже зараз має отримати чіткий сигнал про перспективу членства в ЄС, не поділяє більшість членів Євросоюзу. Як сказав один зі дипломатів ЄС Радіо Свобода, "найбільше" на що може сподіватися Україна у найближчі місяці, так це, щоб уряди ЄС і представники Європейської комісії публічно не заявляли, що Україна "ніколи" не зможе приєднатися до ЄС. Наступного разу міністри закордонних справ ЄС обговорюватимуть співпрацю з Україною 21 лютого.

Відповіді

  • 2005.01.31 | настрадамус

    без проблем робив гостьову візу до Штатів на 3 роки

    , Englishman ..З особистого досвіду- коли я був студентом, без проблем робив гостьову візу до Штатів на 3 роки. Зараз, працюючи у міжнародній організації у Швейцарії, я повинен робити нову європейську візу раз у півроку.
    -----------------
    Раньше они нас не знали т.е. думали о нас лучше чем мы совки есть.
    Мы не подозреваем какое мы ге , вот в чем беда. Если и сегодня позволяем, как и вы, на них рычать ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.31 | Englishman

      настр, они и раньше так думали ;)

      "они" (ЕС) никогда не давали долгосрочные многократные визы украинцам, так что ваш наезд немного не в тему.

      настрадамус пише:
      > Мы не подозреваем какое мы ге , вот в чем беда. Если и сегодня позволяем, как и вы, на них рычать ...

      Знаете, я всего лишь хочу, чтобы не попирались мои права на свободу передвижения, а ваши стенания о вашем грустном происхождении меня как-то совсем не трогают.
  • 2005.02.01 | Andrij

    У європейських бюрократів є часткова рація

    Вона полягає в тому, що зміна керівництва ще не дорівнює зміні країни. Так, Україна досягла значного прогресу, але чи є цей прогрес довготривалим? Де гарантія, що завтра керівництво не зміниться назад? Або, ще гірше, нове кервіництво буде схоже на старе. У світі було досить подібних змін урядів, котрі не призвели до суттєвих змін рівня корупції в тих країнах. Можна згадати Сербію, Мексіку, Перу. Скрізь "оксамитові революції" по суті не принесли ніяких змін в рівні життя.

    Ну а "часткова" та рація тому, що в Європі існує диктатура бюрократів. Нічим не пояснюване гноблення власних громадян та приїзжих на зразок вас.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.01 | Englishman

      Re: У європейських бюрократів є часткова рація

      Звичайно, ніхто не очікує миттєвих змін. Але ЄС міг (і мав) би дати більш чіткі сигнали підтримки. А зараз виглядає так, що по суті вони обіцяють не більше, ніж уряду Януковиа.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.01 | Роман Г.

        Re: У європейських бюрократів є часткова рація

        Englishman пише:
        > Звичайно, ніхто не очікує миттєвих змін. Але ЄС міг (і мав) би дати більш чіткі сигнали підтримки. А зараз виглядає так, що по суті вони обіцяють не більше, ніж уряду Януковиа.

        А чим, власне, на даний момент уряд Ю&Ю відрізняється від уряду К&Я?

        Може хоч один "бандит сидить в тюрмі"? Ні! Всі "казли" на волі!

        Змінилися "силовики"? Ні! Білокінь-курва "с пачьотам" іде на пенсію (а не в тюрму, чомусь), почесний герой-ракетчик Кузьмук і далі шишка, Піскун... ок - проїхали.

        Чи, може, змінився "репертуар" ТБ? Ні! Та ж чорнуха і попса!

        Може з свободою слова покращало чи перестали переслідувати опозиціонерів (чорну Пору)? Ніби, теж не зовсім...

        Так чого ж ми тоді хочемо?

        З іншого боку, ЄС просто не може (а, зрештою, і не хоче!) на цей момент зробити більше. Не тільки з причин, наведених вище, але ще й тому, що вони ще не "переварили" екс-совків, приєднаних в минулому році.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".