МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

02/01/2005 | olympic
http://kuchmizm.info/weblog/archives/001721.html

Ми не проти, щоб активісти йшли в політику, ми проти, щоб це відбувалося від мені Пори!

Розмова з Михайлом Свистовичем, головою громадської організації “Пора!”, одним з активістів “чорної” “Пори!”

Один із засновників кампанії “чорної” “Пори!” Михайло Свистович, редактор сайту “Майдан”, журналіст, який свого часу був учасником студентського голодування, акції “України без Кучми”, проти того, щоб його називали керівником. Він – активіст.

Після того, як його кандидатуру висунули на голову громадської організації “Пора!”, яку незабаром створять на базі “чорних”, пан Свистович заявив, що ініціюватиме переобрання керівника, адже вважає, що організації такого типу не повинні мати вертикалі влади, а базуватися на горизонтальних зв’язках і рівноправності. Михайло Свистович розповів “Газеті” про відмінності та перспективи “чорних” і “жовтих” кампаній “Пора!”

– Михайле, так у чому ж полягає відмінність між “чорними” та “жовтими”, адже до останнього часу практично ніхто не знав, що “Пори!” є дві?

– 29 березня “Пора!” стартувала розклеюванням у17 областях України листівок, на яких було написано запитання “Що таке кучмізм?” і слово “Пора!”, логотип та адреса сайту “кучмізм інфо”. Тієї ночі заарештували десятьох активістів.

Це була організація, створена групою людей, знайомих між собою ще з часу протестних акцій 2000-2001 років. Було виписано принципи кампанії, які відразу оприлюднили. Вони полягали в тому, що мета кампанії – активізація населення для проведення чесних президентських виборів, але зазначили, що наша довгострокова перспектива – побудова громадянського суспільства в Україні. Предметом боротьби обрали “кучмізм”, пов’язаний не стільки з Леонідом Даниловичем Кучмою як з особою, скільки з усіма негараздами, які панували в державі.

Через три з половиною тижні в Мукачевому оголосила про себе інша організація – інформаційно-просвітницька, під такою ж назвою. Її створили зовсім інші люди, не пов’язані з тими, хто був ініціатором появи “Пори!” Вони були нашими знайомими з тих самих подій, а деякі – ще з часу боротьби за незалежність. Ці особи знали про існування нашої кампанії, про те, хто її заснував. Це можна було б назвати плагіатом, адже якщо схожість є просто в назві – це одне. Але те, що це також “кампанія”, ставить під сумнів випадковий збіг.

Уперше і востаннє мені довелося скористатися своїм авторитетом і “протиснути” рішення: ми не порушуватимемо питання про те, що інша “Пора!” є нашим клоном, не обурюватимемося, бо, в принципі, в Мукачевому вони роблять добру та правильну справу. Я тоді наполіг, про що зараз шкодую, аби цього питання не ставили.

Ми свідомо відмовилися від піару, вживання власних прізвищ, аби ніхто не міг скористатись участю в кампанії, щоб мати якісь матеріальні чи політичні дивіденди. Це була винятково ідеалістична мета – повалити режим Кучми та побудувати громадянське суспільство.

Інша “Пора!” мала чітко ієрархічну структуру. Були посади, лідери, кошові, ройові, координатори. В них існувала координаційна рада, про склад якої не було відомо активістам і до якої входили депутати від “Нашої України”.

Розрізнення “чорні” та “жовті” – лише за кольором листівок. Наші листівки були чорно-білими, адже так можна більше надрукувати за менші гроші, тому нас назвали “чорними”. В них листівки – на жовтому тлі, відповідно – “жовті”. Так умовно “приліпилися” дві назви, які мені страшенно не подобаються.

Ми діяли паралельно, нас практично не розрізняли. Але коли кампанія стала відомою, люди почали помічати, що “Пори!” є дві, й не йшли до жодної. Це виглядало так, буцімто хтось посварився, розколовся і триває змагання за бренд. Працюючи спільно, ми налагодили стосунки і прагнули об’єднатися. Першою спробою було проведення спільних акцій, до яких долучалася також “Чиста Україна”. Першою такою акцією була підтримка сумських студентів.

Тоді ми побачили, що їхні заходи зазвичай проходять у Києві, де в них була непогана структура, натомість ми орієнтувалися на більше охоплення регіонів, створивши осередки.

– Чому “Пора!” так і не об’єдналася?

– Вона мала об’єднатися.
22 серпня планували спільний форум. На ньому мали оголосити про об’єднання, розпочавши зі спільним логотипом. Визначилися, що кольори будуть чорно-жовтими, майже домовилися про дзеркальне об’єднання сайтів і привласнення акцій, зважаючи на те, що “Пора!” єдина. Далі цих декларацій об’єднання не пішло.

Згодом вони відмовились об’єднувати сайти, однак продовжували користуватися нашими акціями, називаючи їх своїми. Коли дійшло до об’єднання структур і фінансів, “жовті” відмовилися. Ми просто перестали співпрацювати.

Під час помаранчевої революції вирішили знову об’єднатися. Дві “Пори!”, “Чиста Україна” та “Студентська
хвиля” мали поєднати зусилля в Молодіжному комітеті, робити все спільно. Навіть більше – це був би піар серед населення: мовляв, молодіжні організації об’єдналися, аби завдати остаточного удару по “кучмізму”. На жаль, знову ж таки “жовті” продовжували діяти самостійно, без погодження з колегами по комітету, випускали окремі заяви. Наметове містечко на Контрактовій площі вони розбили самі, без участі будь-кого і, насамперед, “розкручуючи” бренд.

– Як ви відреагували на ініціативу створення “жовтою” “Порою!” політичної партії?

– Партія “Пора!” не має перспектив. Вона не набере 3%. Через рік її не стане.

Оголошення про створення партії стало останньою краплею. Ми цього категорично не сприймаємо й боротимемося проти цього, адже воно порушує принципи громадянської кампанії. Не тому, що маємо щось проти участі цих людей у політиці чи проти певних особистостей. Ми не проти, щоб активісти “Пори!” йшли в політику, ми проти, щоб це відбувалося від імені “Пори!” Працюючи в регіонах, залучали людей саме за таким принципом: не використовувати кампанії, щоб здобути дивіденди. Люди тепер почуваються зрадженими та викинутими.

Крім того, обурює, що до “жовтої” “Пори!” ввійшли люди, які не брали участі в становленні кампанії, а прийшли відразу на лідерські посади. Вони були в опозиції ще з радянських часів, але за ті роки не створили потужних структур.

– Якби “жовта” “Пора!” не виступала за створення партії, чи розглядали б ви варіант припинення діяльності кампанії?

– Ні, не розглядали б. Кучмізм не закінчується Леонідом Кучмою. Ми відразу заявили, що не припинимо діяльності після президентських виборів. Після переслідувань “Пора!” стала модною, але ті, хто прийшов до нас пізніше, вже повернулися до звичного життя. Це – нормальний процес.

– Ви маєте намір стати громадською організацією. Чому громадянська кампанія відразу не стала нею?

– Ми не припиняємо діяльності у форматі кампанії. Громадська організація потрібна для того, щоб полегшити життя, вирішуючи бюрократичні питання.

– Які зміни стануться в “чорній” “Порі!” після того, як набудете нових форм діяльності?

– Можливо, ми створимо інші організації. Кількість методів зросте. Ми ніколи не заявляли, що обмежимося лише вуличними акціями. Вуличні акції підкріплюватимуться юридично, правовими, аналітичними, інформаційними методами тиску. Якщо буде згода органів влади на співпрацю – співпрацюватимемо, якщо ж вони порушуватимуть права людей, тоді боротимемося з конкретними діями конкретних осіб, незалежно від їхньої політичної приналежності.

Буде створено парасольковий проект – Майдан, альянс громадянських активістів на основі сайту maidan.org.ua. Тому зараз до цього приєднуються три середовища: сайт, громадянська кампанія “Пора” (чорна) та Харківська правозахисна група, Центр близькосхідних досліджень. Це буде відкрито для всіх. Ніхто не командуватиме, не буде єдиного керівного органу. Просто ці організації працюватимуть спільно, координуватимуть свої дії.

Відповіді

  • 2005.02.01 | roscalex

    Може і не доречне доповнення

    http://www.obkom.net.ua/news/2005-02-01/1009.shtml

    Активист сербского «Отпора» считает, что брендом «Поры» пользуются «революционеры-самозванцы»

    И восхищается дисциплинированностью украинских «революционных масс».

    Гражданская кампания «Пора!» была более организованна и многообразна в своих проявлениях, чем знаменитый сербский «Отпор». Об этом в интервью заявил активист обеих движений серб Марк Маркович.

    – Отличие состоит в том, что «Отпор» не был настолько организованным и дисциплинированным. Возможно, все дело в какой-то особенности Балкан. И, думаю, что первым отличием является дисциплинированность народа. Ведь было несколько моментов – об этом знают все – когда хватило бы искры, чтобы вспыхнуло насилие. Здесь и штаб Ющенко хорошо сработал, и координаторы «Поры!» – и «черной», и «желтой». Думаю, это – один из самых важных моментов этой революции: все было прекрасно организовано.

    Еще одно отличие – вид деятельности. «Пора!» не занималась исключительно негативом, как это делал «Отпор». Сербы не стерпели того, что к людям обращаются на «ты», называют их быдлом, они наконец встали с колен и поняли: нужно подниматься против Милошевича. В Украине все делали иначе, и это мне очень понравилось».

    По мнению Марковича, идеи и успех «Поры!» сейчас «приватизирует» узкий круг людей

    «Мы много усилий вкладывали в то, чтоб «Пора!» была объединена, - рассказывает он. - Активисты и волонтеры и «желтой», и «черной» – одни и те же люди. Досадно, что брендом воспользовались люди старшего поколения, которые называют себя героями революции. Эти саморазрекламированные революционеры сейчас пытаются на чужих плечах, на основе труда людей, которые вкладывали в свои действия какие-то идеалы и веру в Украину, собирать себе дивиденды. Для меня это – бред, ибо, по моему мнению, «Пора!» должна осуществлять лишь общественный контроль».

    Львовская газета

    01 февраля 2005. 10:09
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.01 | Михайло Свистович

      Чому не доречне? Дуже доречне.

      Вони ж також типу на "Отпор" і "Кмару" посилалися при створенні. Щось не можу знайти цього на їхньому сайті. А було :) А може це я погано шукаю. Може воно там ще є. Так що не буду звинувачувати.
  • 2005.02.01 | Михайло Свистович

    Журналісти, як завжди, щось переплутають, щось не допишуть

    olympic пише:
    >
    > Розмова з Михайлом Свистовичем, головою громадської організації “Пора!”, одним з активістів “чорної” “Пори!”

    Ну от просив не афішувати обрання мене головою громадської організації. Бо організація - формальність, а законодавство не дозволяє реєструвати "безголову" організацію.

    >
    > Після того, як його кандидатуру висунули на голову громадської організації “Пора!”, яку незабаром створять на базі “чорних”, пан Свистович заявив, що ініціюватиме переобрання керівника, адже вважає, що організації такого типу не повинні мати вертикалі влади, а базуватися на горизонтальних зв’язках і рівноправності.

    Я казав, що ініціюватиму своє переобрання ще до витоку своїх формальних повноважень. І так буде з кожним головою.

    >
    > – 29 березня “Пора!” стартувала розклеюванням у17 областях України листівок, на яких було написано запитання “Що таке кучмізм?” і слово “Пора!”, логотип та адреса сайту “кучмізм інфо”.

    В ніч з 28 на 29 березня.

    >
    > Інша “Пора!” мала чітко ієрархічну структуру. Були посади, лідери, кошові

    кущові

    >
    > В них існувала координаційна рада, про склад якої не було відомо активістам і до якої входили депутати від “Нашої України”.

    Я також розповів, що не знаю повного складу цієї ради (як і не знає його досі переважна більшість активістів "Пори"), але назвав тих, про чиє членство у цій раді я знаю: нардепи Тарас Стецьків, Юрій Павленко, а також засновник "Львівської газети" Маркіян Іващишин. Їх підтримували Безсмертний та Філенко (друг Стецьківа), але не знаю, чи входили останні до складу ради. Були в тій раді ще якісь люди. Рада приймала рішення, обов"язкові до виконання жовтою "Порою".

    >
    > Буде створено парасольковий проект – Майдан, альянс громадянських активістів на основі сайту maidan.org.ua. Тому зараз до цього приєднуються три середовища: сайт, громадянська кампанія “Пора” (чорна) та Харківська правозахисна група, Центр близькосхідних досліджень.

    Говориться про три середовища, а названі чотири організації :)

    Насправді я сказав, що є ще купа невеликих організацій, серед них є спеціалізовані й дуже фахові, наприклад, Центр близькосхідних досліджень (пошукайте в інтернеті за прізвищами Семиволос, Богомолов, Данилов або згадайте, що бачили їх по телевізору), оскільки декучмізація охоплює і такий напрямок як розвиток міжнародних зв"язків України.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.01 | roscalex

      Дуже доречно переплутали

      Михайло Свистович пише:
      > Ну от просив не афішувати обрання мене головою громадської організації. Бо організація - формальність, а законодавство не дозволяє реєструвати "безголову" організацію.

      Михайле, скромність лише тільки прикрашає.
      Коли є організація, то має бути і голова, якщо це не анархізм. Більше того нормальний голова ніколи не заважатиме розвивати рівноправність і горизонтальні зв’язки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.01 | Михайло Свистович

        Re: Дуже доречно переплутали

        roscalex пише:
        >
        > Коли є організація, то має бути і голова, якщо це не анархізм. Більше того нормальний голова ніколи не заважатиме розвивати рівноправність і горизонтальні зв’язки.

        Знову пояснюю: "ПОРА!" буде продовжувати діяти як громадянська кампанія, а організація - це формальність заради печатки, рахунку в банку тощо. Тому вона не варта розмов. Голови в нас будуть постійно мінятися. Доведемо цю вимогу Закону до абсурду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.01 | roscalex

          Re: Дуже доречно переплутали

          " анархия " - т.е. "союз вольных коммун", без центральной государственной власти.
        • 2005.02.01 | Оk

          Re: Дуже доречно переплутали

          Михайло Свистович пише:
          > організація - це формальність заради печатки, рахунку в банку тощо.

          > Голови в нас будуть постійно мінятися. Доведемо цю вимогу Закону до абсурду.

          Михайле, як ти уявляєш собі режим користування печаткою та розпорядження рахунком за умови, якщо тобі вистачить хисту довести до абсурду вимогу закону щодо наявності визначеного голови організації ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.01 | Михайло Свистович

            Re: Дуже доречно переплутали

            Оk пише:
            >
            > Михайле, як ти уявляєш собі режим користування печаткою та розпорядження рахунком за умови, якщо тобі вистачить хисту довести до абсурду вимогу закону щодо наявності визначеного голови організації ?

            Просто.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.01 | Olexander Moskovko

              Це несерйозно і безглуздо (-).

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.02.01 | Михайло Свистович

                Дуже серйозно і глуздо (-).

            • 2005.02.01 | Оk

              Re: Дуже доречно переплутали

              Михайло Свистович пише:
              > Оk пише:
              > >
              > > Михайле, як ти уявляєш собі режим користування печаткою та розпорядження рахунком за умови, якщо тобі вистачить хисту довести до абсурду вимогу закону щодо наявності визначеного голови організації ?
              >
              > Просто.

              Тобто: якось буде ?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.02.01 | Михайло Свистович

                Re: Дуже доречно переплутали

                Оk пише:
                >
                > Тобто: якось буде ?

                Не якось. Нормально буде.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.02.01 | Оk

                  Нормально вже було

                  Думаю Каськів підтвердить.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.02.01 | Михайло Свистович

                    Тепер буде ще нормальніше

                    Оk пише:
                    > Думаю Каськів підтвердить.

                    Підтвердить.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.02.01 | Оk

                      Без коментарів (-)

                    • 2005.02.01 | Olexander Moskovko

                      І я про те ж.

                      Тобто Михайло Свистович, як керівник, вже прийняв рішення, щодо розбудови організації.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.02.01 | Михайло Свистович

                        У Вас більш ніж дивні висновки

                        Olexander Moskovko пише:
                        > Тобто Михайло Свистович, як керівник, вже прийняв рішення, щодо розбудови організації.

                        В нас немає керівників і ніхто не приймає одноосібних рішень.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.02.01 | Оk

                          А у мене дежавю (-)

                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.02.01 | Михайло Свистович

                            Нє плач, дєвчонка. Все буде краще, ніж було (-)

                        • 2005.02.01 | Olexander Moskovko

                          Михайле розслабтесь і не переймайтесь.

                          Рішення, які приймаються колегіально, все одно повинні виконуватись, бо в протилежному випадку взагалі немає сенсу в прийняті якихось рішень. Якщо громада, вирішить обрати Вас керівником, нехай даже формальним, Ви повинні виконати це рішення і сумлінно працювати за для громади.
                          Власне я нічого поганого в цьому не бачу.
                    • 2005.02.02 | Оk

                      "Каськів, як загроза тоталітарним режимам в світовому маштабі"

                      Влада Азербайджану заборонила в”їзд активістам ПОРИ?

                      Дипломатичне представництво республіки Азербайджан поки не володіє інформацією щодо існування заборони в”їзду до цієї країни активістів української громадянської кампанії ПОРА та їх лідера Владислава Каськіва. Про це сьогодні повідомили ІМІ у прес-службі посольства республіки.

                      "26 січня відбулася зустріч між міністром внутрішніх справ Азербайджана Рамілем Усубовим та послом України в Азербайджані Анатолієм Юрченко. За повідомленням офіційної преси , на зустрічі обговорювалися питання про плідну співпрацю азербайджанських та українських правоохоронних органів. Однак, за даними інформованих джерел, - пише сайт Kavkaz.memo.ru із посиланням на ІА “Кавказский узел”,- голова МВС Азербайджану попередив посла про небажані наслідки для активістів руху ПОРА, а також їх лідера Владислава Каськіва, якщо вони намагатимуться дестабілізувати обстановку в Азербайджані”

                      У повідомленні йдеться, що лідер партії “Мусават” Іса Гам бар заявив, що опозиція Азербайджана планує використовувати революційний досвід української молодіжної організації ПОРА під час парламентських виборів восени 2005 року.

                      Сайт радіостанції “Эхо Москвы” передав, що за словами Владислава Каськіва ПОРА створить Міжнародний Інститут підтримки демократичного руху. За його словами ПРОА збирається відкрити його філії у різних країнах Європи та СНД, а також приділить увагу розвитку демократичних процесів у Молдові, Білорусі, Азербайджані, Казахстані та Росії. “На цей час вже розпочато роботу над формуванням 2 всеукраїнських громадянських організацій та створенням оргкомітету міжнародного центру підтримки слабких демократій”, - йшлося в учорашньому повідомленні, розповсюдженому прес-службою ГК ПОРА.

                      ІМІ
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.02.02 | Olexander Moskovko

                        Залишається тільки співчувати опозиції Азербайджана.

                        І сподіватись, що міжнародний інститут підтримки демократичного руху, який збирається відкрити Каськів, дійсно буде робить щось корисне, окрім піару.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.02.02 | Оk

                          Re: співчувати опозиції Азербайджана.

                          Співчувати, Ви вважаєте, що Каськів до них таки добереться ?
                          А він взазалі збирався ?
                          Здається в рамках передвиборчої кампанії всі починають тремтіти лише від гіпотетичної можливості появи на своїх теренах великого та могутнього Каськіва ...
                          Передбачаю наступні повідомлення про закордонні візити Каськіва інкогніто ( оскільки раніше він вже проводив подібні операції з Березовським ), тощо ... :(
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.02.02 | Olexander Moskovko

                            Добратись може й не добереться

                            Але попіаритись попіариться. Тому поспівчувати їм можна за розбиті ілюзії.
                            Доречі стаття таки дійсно існує.
                            http://www.kavkaz.memo.ru/newstext/news/id/760533.html

                            Але власне мене, із тексту ПОРИ аля Каськів, порадувало інше, а саме багато значуща фраза “Однак, за даними інформованих джерел, - пише сайт Kavkaz.memo.ru із посиланням на ІА “Кавказский узел””, тобто посилається сам на себе.

                            Власне в статті “Кавказького узла” такого посилання немає, а є всього на всього посилання на “информированные источники” і не більше.
                            Дрібничка, а зате скільки інтриги – майже весь Кавказ говорить про них.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.02.02 | Оk

                              Re: Добратись може й не добереться

                              Olexander Moskovko пише:
                              > Але попіаритись попіариться.

                              Тут треба визнати його майстерність, Свистович відпочиває.

                              > Тому поспівчувати їм можна за розбиті ілюзії.

                              Чиї ?

                              Мені чомусть пригадався анекдот про "невловимого Джо"
  • 2005.02.01 | Бурлака

    Це стаття з"Львівської газети". Посилатися треба.

    І ще декілька статей на цю ж тему з цього ж номера зараз сюди перенесу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.01 | Бурлака

      Ось думка жовтої Пори

      http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/02/01/2215/

      “Покоління “Пори!” має що запропонувати суспільству”

      Розмова з Андрієм Юсовим, координатором створення партії на базі “Пори!”, активістом “жовтої” “Пори!”


      Так звана “жовта” “Пора!”, на відміну від своїх “чорних” колег, мала чітко сформовану вертикаль влади. Одним із керівників громадянської кампанії, яка діяла під жовтими прапорами, є Андрій Юсов, координатор відділу регіонів. Тепер він – один з ініціаторів створення на базі “Пори!” політичної партії.

      Андрій Юсов поділився з “Газетою” власним баченням подальшої долі “Пори!”, яка, припинивши своє існування, планує розродитися низкою проектів.

      – “Чорна” “Пора!” і “жовта” – це різні речі чи одне ціле, адже ви також декларуєте створення громадської організації, чим нині займаються “чорні”?

      – “Пора!” із самого початку своєї діяльності була надзвичайно широким рухом, оскільки об’єдналися люди, які сповідують спільні стратегічні цінності. Тому не дивно, що в одному широкому русі є різні течії. Громадська організація – одна з таких течій. Громадянська кампанія закінчила свою діяльність, бо саме в такому форматі її підтримали тисячі українських студентів, підприємців, робітників, інших українських громадян. Тепер буде нова “Пора!”, й кожен, хто долучався до діяльності нашої кампанії, має змогу продовжувати “Пору!” в новому форматі.

      – У чому полягає різниця між “жовтою” та “чорною” “Порою!”?

      – Є тактичні відмінності, але загалом низові осередки та регіональні структури відмінностей не мають і не мали. Гадаю, що питання розподілу під час помаранчевої революції не стояло, не повинно воно стояти й тепер. В акціях ми всі бачимо єдину “Пору!” Жовті прапори майоріли і перед адміністрацією президента, й на Хрещатику, й на Майдані, на багатьох інших об’єктах помаранчевої революції. Тому потрібно ставити питання про єдину “Пору!”, єдине інформаційне явище, єдиний громадянський рух, який нині складається з багатьох течій. Кожна з них тепер піде своїм шляхом.

      – “Жовта” “Пора!” має намір бути партією. Чому?

      – У промові під час завершення кампанії було чітко зазначено, що така “Пора!”, яка була, відійшла в минуле. Тепер буде “Пора!”, але інша. Я є прихильником існування таких інституцій, як громадська організація, міжнародний центр, політична партія. Але одне середовище є фундаментом для створення одного інституту. Кожен обере для себе правильний шлях.

      – Наскільки реальним є створення партії на основі “Пори!”?

      – Я особисто є прихильником створення партії на базі громадянської кампанії “Пора!” Сподіваюся, її таки створимо. Якою буде зазначена партія – справа самих активістів, котрі оберуть для себе цей шлях, і тих осіб, які долучаться до цього процесу. Говорити про конкретні речі – зарано, але зрозуміло: якщо такий інститут існуватиме, він стоятиме на тих позиціях, на яких стояла громадянська кампанія “Пора!” в період революції. Це – боротьба з корупцією, з адміністративним ресурсом, оновлення влади та багато інших принципів та ідей, які підняли українське студентство й інші верстви суспільства на боротьбу під стягами “Пори!” Тому ті ідеї будуть актуальними й у новій політичній силі.

      – Чи не боїтеся ви повторення долі сербського “Отпору”, який після перевороту теж став партією і миттєво зник?

      – Порівнювати українські та сербські реалії і в революційний, і в мирний час є не надто коректно. Це визнають і самі представники сербського “Отпору”. Між нашими державами існують надто значні відмінності. Але помилки, яких допустився “Отпор”, – це спроба побудувати політичну діяльність на досягненнях своєї попередньої боротьби. Якщо нова політична партія йтиме таким шляхом, тоді вона програє. Вона має шанси перемогти та принести суспільству щось нове лише якщо не експлуатуватиме минуле, а дивитиметься в майбутнє. Пропонуватиме конкретні програми зміни суспільного устрою, реформування різних галузей економіки або адміністративних напрямків. Тільки в такому разі пропозиції чогось нового, ідейного та політичного, світоглядного, політична сила нового формату, яку, напевно, буде створено, отримає шанси стати чимось вагомим у цьому суспільстві. Я думаю, що чимало активістів докладуть усіх зусиль, аби нова сила була саме такою.

      – Наскільки ви відрізнятиметеся від інших партій, які брали активну участь у підтримці Віктора Ющенка та зміні влади?

      – Гадаю, життя покаже. Але відмінність буде суттєвою. Насамперед – це присутність нового покоління в українській політиці, чого зараз не має жодна політична сила з тих, які ви назвали. Крім того, є необхідність не повторити досвіду 90-х років, коли молоде покоління здобуло українську незалежність, а згодом самоусунулося від активної політики. Нині можемо спостерігати, що лише одиниці з того покоління залишилися в активному політичному середовищі. Покоління “Пори!” має що запропонувати суспільству. І це відрізнятиме партію від інших політичних сил тим, що представляє покоління.

      – Партію створюватимуть з активістів, чи це будуть люди, які прийдуть зовні?

      – Однозначно, основою будь-яких процесів, які чекатимуть на спільноту “Пори!” в майбутньому, буде діючий актив. Той актив, який зробив помаранчеву революцію та зробив “Пору!” “Порою!” Хоча в будь-який процес – чи то громадську організацію, чи міжнародний центр, чи партію – долучатимуться й нові люди, які поділятимуть принципи та переконання того чи іншого інституту на базі громадянської кампанії.

      – Хто очолить партію “Пора!”?

      – Для того, щоб не прискорювати події та не тиснути, я не висловлюватиму своєї думки, хоча, безумовно, маю її.

      Розмовляв Богдан Юрочко
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.01 | Михайло Свистович

        Re: Ось думка жовтої Пори

        Бурлака пише:
        >
        > – “Пора!” із самого початку своєї діяльності була надзвичайно широким рухом, оскільки об’єдналися люди, які сповідують спільні стратегічні цінності. Тому не дивно, що в одному широкому русі є різні течії.

        Це є абсолютна брехня. Поки була одна "ПОРА!" - була одна течія, коли виникла ще одна "ПОРА!" - стало дві течії. Все. Ніяких інших течій, широкого руху не було.

        >
        > Громадянська кампанія закінчила свою діяльність

        Класно він за нас розписується :) Вже так само "закінчувало" своє існування (аж двічі) наметове містечко під ВР і один раз на Хрещатику. О, а ще студенти "йшли на пари" :)

        >
        > бо саме в такому форматі її підтримали тисячі українських студентів, підприємців, робітників, інших українських громадян.

        Навпаки, вони підтримали в форматі одної течії. Тому ми і мовчали до перемоги.

        >
        > – Є тактичні відмінності, але загалом низові осередки та регіональні структури відмінностей не мають і не мали.

        Угу. Тому і працювали в основному з нами. І партію не підтримали.
    • 2005.02.01 | Бурлака

      Думка сербського Отпора про все це.

      http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/02/01/2214/

      “В Україні все робили інакше, і це мені дуже сподобалося”

      Розмова з Марком Марковічем, активістом сербського руху “Отпор”


      Марко Марковіч, попри те, що мешкає в Києві, можливо, один із найвідоміших у Львові активістів “Отпору”.

      Свого часу Марко навчався у Франковому університеті. Він наразі ще сербський громадянин, однак має намір прийняти громадянство України. Крім участі в поваленні режиму Мілошевіча, Марко був залучений практично в усіх великих кампаніях проти влади в Україні вже як теоретик і консультант ненасильницького спротиву.

      – Марку, ти як безпосередній учасник сербських та українських революцій, які відмінності бачиш між “Отпором” і “Порою!”?

      – Відмінність у тому, що “Отпор” не був настільки зорганізованим і дисциплінованим. Можливо, це полягає в якійсь особливості Балкан. І думаю, що першою відмінністю є дисциплінованість народу. Адже було декілька моментів – про це знають усі – коли бракувало іскри, щоби спалахнуло насильство. Тут і штаб Ющенка добре спрацював, і координатори “Пори!” – і “чорної”, і “жовтої”. Гадаю, це – один із найважливіших моментів цієї революції – все було чудово організовано.

      Ще одна відмінність – вид діяльності. “Пора!” не займалася винятково негативом, як це робив “Отпор”. Серби не стерпіли того, що до людей звертаються на “ти”, називають їх бидлом, вони нарешті встали з колін і зрозуміли: треба підійматися проти Мілошевіча. В Україні все робили інакше, і це мені дуже сподобалося.

      – “Пора!” стає двома організаціями під одним брендом. А як було з “Отпором”?

      – Фактично “Отпору” вже не існує. 19 листопада 2003 року він став політичною партією. Вважаю, це був трохи необдуманий крок. Це було помилково, бо за деякий час, буквально через півроку, “Отпор” асимілювався, злився з Демократичною партією покійного Зорана Джинджича.

      – Як би ти прокоментував ситуацію з “Порою!”, коли частина діячів планує створити політичну партію?

      – Ми багато зусиль вкладали в те, щоб “Пора!” була об’єднана. Активісти й волонтери і “жовтої” , і “чорної” – одні й ті ж люди. Прикро, що брендом скористалися люди старшого покоління, які називають себе героями революції. Ці саморозрекламовані революціонери зараз намагаються на чужих плечах, на основі праці людей, які вкладали у свої дії якісь ідеали та віру в Україну, збирати собі дивіденди. Для мене це – маячня, бо, на мою думку, “Пора!” повинна здійснювати лише громадський контроль.

      До “жовтої” “Пори!” я ставлюся з повагою, вони зробили гарну роботу, однак не поділяю їхньої поведінки у вищому керівництві. В “Отпору” ніколи не було керівництва. Були групи людей, які щось робили, але кожен був собі керівником, і кожен із нас був героєм, ніхто не відокремлювався, мовляв, той кращий герой, а той – гірший. Усі були рівними.

      – Наостанку, розкажи про твої мотиви прийняти українське громадянство?

      – В Україні я живу вже восьмий рік, тут здобув вищу освіту. Тут мої найкращі друзі, дівчина. Фактично, тут я побудував собі життя і маю намір далі його тут будувати. Не бачу причин повертатися в Сербію чи Хорватію, зокрема після Львова, де я прожив п’ять років, та Києва. Це – великі міста, де є більше можливостей.

      Розмовляв Богдан Юрочко
    • 2005.02.01 | Бурлака

      Ще одна стаття на цю тему

      http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/02/01/2213/

      Чорне та жовте: Два кольори одного бренда

      Під час президентських виборів і помаранчевої революції можна було бачити молодь у символіці з написом “Пора!” і чорного, і жовтого кольорів.

      За це їх і прозвали, відповідно, “чорними” та “жовтими”.

      До останнього часу українці не надто переймалися відмінностями “Пори” стосовно кольористики та не знали, що поміж “жовтими” та “чорними” прихований конфлікт.

      Дві акції, які відбулися наприкінці минулого тижня в Києві, остаточно продемонстрували, що “Пора” не лише має внутрішні протиріччя, а що це, фактично, різні структури, які виступають під одним брендом. Колір символіки – тільки зовнішнє відображення відмінностей. Як виявилося, різниця полягає в
      засобах боротьби з рудиментами старого режиму. “Жовті” планують боротися з цим безпосередньо в нутрощах влади політичними засобами, “чорні” ж боротимуться зовні. “Жовті” оголосили про завершення кампанії та створення на її базі низки структур, серед яких основною виступить партія. Натомість “чорні” не поділяють доцільності такого кроку та продовжують діяльність уже як громадська організація, яка триватиме аж до досягнення громадянського суспільства.

      Першими на нові реалії відреагували представники “чорної” “Пори!” Зібравши близько 300 найзавзятіших активістів з усіх куточків України, які зазнавали переслідування з боку влади та “кучмізму”, “чорні” “пористи” оголосили своїм новим завданням викорінювати з нової влади прояви старого ворога. Саму процедуру назвали “декучмізацією”. “Пора!” боротиметься такими ж методами, як і під час виборів президента, однак значно розширить поле діяльності. Як розповідають самі активісти, “Пора!” стане каталізатором, вартовим псом демократичних змін і реагуватиме на несправедливість незалежно від того, хто є її ініціатором. Попри відхід від одного з основних постулатів – анонімності та відсутності керівництва, самі активісти пояснюють це новою ситуацією в державі, яка дозволить висловлювати протест, називаючи себе. Що стосується керівництва, яке необхідне при створенні громадської організації, “Пора!” керуватиметься старими принципами рівності, а керівників часто змінюватиме.

      Під час форуму лунали тези про неможливість і непотрібність створення партії “Пора!”. Активістів у цьому підтримав голова Комітету свободи слова й інформації Микола Томенко та відома адвокат-політв’язень Тетяна Монтян.

      На відміну від “чорних”, кардинально протилежну акцію організувала “Пора!” жовтого кольору. В бенкетній залі готелю “Русь” вони провели урочисту церемонію завершення діяльності громадянської кампанії. Самих активістів з-поміж 300 запрошених було незвично мало – лише близько 30 осіб. Однак решту присутніх становили дуже відомі люди – представники мистецтва, культури, зірки естради, телебачення, бізнесмени, політики та дипломати, представники Європарламенту. Заявлених в анонсі Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко не було, вони привітали гостей дійства у письмовій формі.

      При вході, на відміну від форуму “чорної” “Пори!” відбувався прискіпливий “фейс-контроль”, аби не допустити провокацій із боку своїх опонентів по бренду.

      Перед аудиторією з вітальними словами промовляли керівник “жовтої” “Пори!” Владислав Каськів, держсекретар Олександр Зінченко, Руслана, яка не втрималася, аби не заспівати декілька пісень. Лейтмотивом церемонії стало гасло “Пора!” припинила існування. Хай живе “Пора!” Як оголосив Владислав Каськів, після припинення кампанії “Пора!” існуватиме у вигляді політичної партії, міжнародного центру та громадської організації. Загалом, організатори не приховували того, що церемонія була рекламною акцією, аби привернути увагу громадськості до майбутньої молодіжної політичної сили.

      Самі ж активісти “Пори!” були дещо шоковані такою ситуацією. За їхніми словами, до цього моменту не відчувалося зовнішніх відмінностей між кампаніями. Їхні симпатії виявилися на боці “чорних”.

      Як розповів координатор чернігівських осередків “жовтої” та “чорної” “Пори!” Олександр Ломако, за спиною якого десятиденне перебування у в’язниці та понад десять затримань, діяльності “жовтої” “Пори!” вЧернігові не було. Також він протестує проти створення на основі кампанії політичної партії.

      – “Пору!” із самого початку утворювали як громадянську кампанію, – наголосив він. – Принципи безлідерності, ненасильницького спротиву мають надалі бути збереженими максимально чітко. Думаю, партія загубиться в переліку з-поміж сотні політичних партій України, а також не буде збережено принципів, закладені з самого початку. Так само буде відхилено активістів, які не йшли в політику, а намагалися звільнити Україну від бандитів, які ще й досі де-не-де залишилися при владі.

      Після урочистих промов політиків і послів відбулося нагородження бізнесменів, які долучилися до революції. По закінченні вручення відзнак медалі отримали і запрошені активісти. Останніх обурив принцип “вибраності” нагороджуваних, дехто з них відмовився від такого типу пошанівку.

      – “Пора!” – чиста і щира ідея, – розповіла Люба Єрьомчева, активістка херсонської “Пори!”, яка відмовилася від медалі, – тому я не хочу отримувати нагороди з рук людей, які, створюючи партію, паплюжать саму ідею “Пори!”

      Отож, імовірно, конфлікт триватиме й надалі, у більш відкритих формах. І, можливо, найближчим часом Україна побачить дві “Пори!”,
      які декларуватимуть незалежність одна від одної. І найнебезпечніше в цьому те, що з планів боротьби проти старої влади мета обох може перерости в конкурування між собою.

      Богдан Юрочко, Київ-Львів
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.01 | olympic

        Re: Ще одна стаття на цю тему

        > Попри відхід від одного з основних постулатів – анонімності та відсутності керівництва, самі активісти пояснюють це новою ситуацією в державі, яка дозволить висловлювати протест, називаючи себе.

        Брехня - від постулату відсутності керівництва ПОРА! не відходить.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.01 | Михайло Свистович

          Re: Ще одна стаття на цю тему

          olympic пише:
          > > Попри відхід від одного з основних постулатів – анонімності та відсутності керівництва, самі активісти пояснюють це новою ситуацією в державі, яка дозволить висловлювати протест, називаючи себе.
          >
          > Брехня - від постулату відсутності керівництва ПОРА! не відходить.

          Та й від постулату анонімності нас змусили відійти лише ці "партійці". Бо тепер, коли все стало можна, раптом з"являються "активісти" молодіжної організації, що мають онуків, та щось там заявляють від імені "ПОРИ!" Маю на увазі Данила Яневського.
      • 2005.02.01 | keymaster

        Re: Ще одна стаття на цю тему

        Для громадської організації, яка не претендує на владу і не йде на вибори конфлікт із дзеркальною структурою ("Порою" - партією) не є небезпечним для виконання своїх завдань. А от для політичної партії "Пора" публічний конфлікт з громадською "Порою" точно буде коштувати голосів на виборах. На їхньому місці я б добре подумав, чи бренд колишніх заслуг вартий такого майбутнього. За півроку не всі будуть орієнтуватись в революційних заслугах, але всі будуть бачити діючі акції протесту (треба думати, що вони будуть). В результаті народ почне шемрати, що партійці примазалися до справжньої "Пори". І вийде пшик з такої партії.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.01 | Михайло Свистович

          Re: Ще одна стаття на цю тему

          keymaster пише:
          > Для громадської організації, яка не претендує на владу і не йде на вибори конфлікт із дзеркальною структурою ("Порою" - партією) не є небезпечним для виконання своїх завдань. А от для політичної партії "Пора" публічний конфлікт з громадською "Порою" точно буде коштувати голосів на виборах.

          Абсолютно точно.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.01 | catko

            з ким поведешся так тобі і треба

            сумна їхня доля буде. одна присутність яневського чого варта. чи як сьогодні читав у газеті по київськи про процес вручення чорної мітки в харкові в облраді - "...а потім я розгорнув прапор пори і вийшов із залу..."
            але справа не в тому що проект програшний, а в тому що всі копняки по партії відібються на громадській організації і не відхрестишся тепер ніяк.
      • 2005.02.01 | Михайло Свистович

        Аннекен, на вашу думку це нормально?

        Бурлака пише:
        >
        > На відміну від “чорних”, кардинально протилежну акцію організувала “Пора!” жовтого кольору. В бенкетній залі готелю “Русь” вони провели урочисту церемонію завершення діяльності громадянської кампанії. Самих активістів з-поміж 300 запрошених було незвично мало – лише близько 30 осіб. Однак решту присутніх становили дуже відомі люди – представники мистецтва, культури, зірки естради, телебачення, бізнесмени, політики та дипломати, представники Європарламенту.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.02 | Anneken

          Ні (+)

          А я колись казала, що, на мою думку, це нормально?
      • 2005.02.01 | Михайло Свистович

        Re: Ще одна стаття на цю тему

        Бурлака пише:
        >
        > Заявлених в анонсі Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко не було, вони привітали гостей дійства у письмовій формі.

        Хіба Юліне привітання було?
      • 2005.02.01 | Olexander Moskovko

        Богдан Юрочко вирішив прогнутись перед Тетяною Монтян?

        Бурлака пише:
        > Під час форуму лунали тези про неможливість і непотрібність створення партії “Пора!”. Активістів у цьому підтримав голова Комітету свободи слова й інформації Микола Томенко та відома адвокат-політв’язень Тетяна Монтян.

        Звісно що Тетяна Монтян постраждала від влади, але ж все-таки вона не є політв’язнем. Чи я помиляюсь?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.01 | Михайло Свистович

          Слона то я і не помітив. Монтян нарешті посадили.

          Скоріш за все він просто помилився, бо навряд чи вони з Монтян навіть знайомі. Але все одно клас-с-с :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.01 | MentBuster

            Re: Слона то я і не помітив. Монтян нарешті посадили.

            Я навіть клопотання заявляла, щоб мені змінили запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою :):

            Але прокурорка була проти, Василенко, як мій адвокат - теж (що він, дурний - самому з монстрами лишатись? ;): ), і тому суддя Парамонов збігав в нарадчу кімнату і виніс постанову, якою мені в цьому клопотанні відмовив.

            Тому посидіти в СІЗО № 13 мені так і не вдалося. На щастя для цього СІЗО :):

            Так що рано зловтішаєшся, підла істота Свистович :):
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.01 | Михайло Свистович

              Re: Слона то я і не помітив. Монтян нарешті посадили.

              MentBuster пише:
              > Я навіть клопотання заявляла, щоб мені змінили запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою :):

              Було таке. Монтян ще заявляла, що їй конче потрібно посидіти в тюрязі, бо вона хоче написати книжку "Жінка за гратами", і їй треба попробувати як воно там.

              А Василенка треба позбавити права захисту. Що це за Адвокат, який суперечить бажанням клієнта? :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.02.02 | Сергій Кабуд

                капєц нахрін

                > Монтян ще заявляла, що їй конче потрібно посидіти в тюрязі, бо вона хоче написати книжку "Жінка за гратами", і їй треба попробувати як воно там.

                А Василенка треба позбавити права захисту. Що це за Адвокат, який суперечить бажанням клієнта?
                >
        • 2005.02.01 | MentBuster

          Re: Богдан Юрочко вирішив прогнутись перед Тетяною Монтян?

          Olexander Moskovko пише:
          > Бурлака пише:
          > > Під час форуму лунали тези про неможливість і непотрібність створення партії “Пора!”. Активістів у цьому підтримав голова Комітету свободи слова й інформації Микола Томенко та відома адвокат-політв’язень Тетяна Монтян.
          >
          > Звісно що Тетяна Монтян постраждала від влади, але ж все-таки вона не є політв’язнем. Чи я помиляюсь?


          Ніхто ні перед ким не прогинався. Думаю, людина просто помилилася.

          І зовсім я від влади не страждала. Я з неї знущалася ;): Так що це влада постраждала від мене :):

          :): Анекдот в тему:

          -Пацієнте, ви страждаєте на статеві збочення?
          -Що Ви, докторе! Я ними насолоджуюсь!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.01 | Olexander Moskovko

            Так формується суспільна думка.

            Вибачте, але коли я це прочитав, я сперш запитав свого товариша, на що він відповів, що політв’язень це сталий вислів, а так як Тетяна постраждала від влади, що на неї завели кримінальну справу, то по іншому це назвати не можна.
            Я в цьому засумнівався, тому і запитав. :)
      • 2005.02.01 | MentBuster

        Re: Ще одна стаття на цю тему

        Бурлака пише:
        > http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/02/01/2213/
        >
        адвокат-політв’язень Тетяна Монтян.
        >

        Зовсім здуріли, блін. Який я політв"язень?
      • 2005.02.01 | Чучхе

        Читаю, читаю, та й думку гадаю

        Здається, нікого, крім читачів Львівської газети абсолютно не цікавить проблема різниці між Ж та Ч Порою. Ця проблема людям України просто байдужа


        Робіть висновки
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.01 | Olexander Moskovko

          В цьому є щось погане?

          Суть же не в кольорах, в справах. Коли хтось щось робить заради піару, тоді дійсно для нього важливо який рейтинг він отримає від своїх дій, незалежно від того, як це вплине на суспільство. Якщо ж дії направлені на покращення суспільного ладу, тоді більш важливо, як ці дії вплинуть на покращення суспільства і піар стає другорядним.

          PS.
          Настільки ідеалістично написав, що аж самому стало тошно :)
        • 2005.02.01 | otar

          Не скажіть

          Народ зараз дуже політизований. І кожного, хто хоч трохи цікавиться політикою і знає про існування "якоїсь Пори", зацікавить і той момент, що "Пор" (чи "Пір") насправді дві, і вони різні. А якщо це подати у вигляді "поганих олігархічних жовтих і чесних ображених чорних" - людина ще й перейматись почне.
    • 2005.02.01 | olympic

      Посилання є внизу на сайті ПОРА! (-)

  • 2005.02.01 | Anneken

    Урря! Нарешті :) (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.02.02 | Franko

    Свистович вчинив правильно, коли не захотів зчиняти скандал

    ..і відмежовуватися від жовтої "Пори!". Те, що більшість народу не знають, що є "чорна" і "жовта", наочний тому доказ. В свідомості людей існувала ОДНА "Пора!", яка, на їх думку, робила все те, що робили обидві "Пори". Мені здається, що позитив більше сумувався, ніж негатив.

    Тобто, наявність двох "Пір" пошкодила самим "Порам", але пішов на користь Україні. Імхо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.02 | olympic

      Re: Свистович вчинив правильно, коли не захотів зчиняти скандал

      Franko пише:
      > ..і відмежовуватися від жовтої "Пори!". Те, що більшість народу не знають, що є "чорна" і "жовта", наочний тому доказ. В свідомості людей існувала ОДНА "Пора!", яка, на їх думку, робила все те, що робили обидві "Пори". Мені здається, що позитив більше сумувався, ніж негатив.
      >
      > Тобто, наявність двох "Пір" пошкодила самим "Порам", але пішов на користь Україні. Імхо.

      Ну це ще як подивитися. Ймовірно, якби Каськівська ПОРА була задушена в зародку, за допомогою масованої кампанії у ЗМІ із оповідями про крадену назву, то Каськів зі своєю "Хвилею свободи" недалеко б заїхав. А так через "альтруїзм" чорних він для розкрутки "свого" бренду зміг по повній програмі використати те, чого в нього ніколи не було: активістів та ідеалізм.

      Так що це "палка о двух концах".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.02 | So_matika

        черговий мимолітний погляд збоку, але вже зацікавлений

        Свого часу я тут десь писала, що партія на базі ПОРИ - це було б непогано. Але поквапливо створювати партію типу "півтора партизани", похапцем згрібати до себе загальний іміджевий капітал, та перетягувати бренд як одєяло - з точки зору партбудівництва це помилка, і пан Каськів в неї свідомо вляпався руками, сідницями і пикою. Цілком ймовірно, що він на цьому стане заможною людиною, але така партія буде не дуже життєздатна, і створюєцця на 80% для того, щоб пана Каськіва пропхати до казьонної кормушкі. Це очевидно, навіть якщо не знаходитися біля джерела інфи.
        Як на мене, обидві ПОРИ наявно мають перекос, як Каськіва (перекос у бік владної вертикалї) так і громадська - не буду казати Свистовича :)) (у бік горизонталі). Горизонтальна перевага часто балансує на грані анархії. Якщо в організації немає чітко виділеної лідерської верхівки, яка не ущемлює горизонтальну ініціативу, але цілком може знадобитися, коли треба захистити інтереси громади - виникають ситуації типу крадіжки бренда та ін. Навпаки, коли вертикаль домінує, тоді є почва для зловживань і диктату.
        Якщо пан Михайло, якому громада делегує повноваження вертикального керівництва, скромно відсуває їх на інший бік столу (нєхачу бути дірєктором, пратівниє! :) ) - то тим самим дає почву для переваги горизонталі і подальшого виникнення нєдоразумєній типу Каськівської кишенькової партії.
        Тобто інь-яньська структура всієї цієї машинерії необхідна, як гарантія її рівноваги та безпеки.
        ІМХО, звісно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.02 | Михайло Свистович

          Вичавлюйте із себе стереотипи

          So_matika пише:
          >
          > Якщо пан Михайло, якому громада делегує повноваження вертикального керівництва, скромно відсуває їх на інший бік столу (нєхачу бути дірєктором, пратівниє! :) )

          Ви звикли до вертикалі і навіть не можете собі уявити, що може бути інакше. Я уже стомився писати, але повторюю спеціально для Вас, бо я просто в шоці, як можна не розуміти того, що кільканадцять разів удже написано: громада мені нічого не делегує, організація створюється для полегшення подолання деяких бюрократичних формальностей, а голова у неї є не тому, що громаді так хочеться, а тому, що законодавство не дозволяє офіційних "безголових" організацій.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.02 | So_matika

            Re: стереотипи маст дай

            В тому то й річ, що я навпаки МОЖУ собі таке уявити, бо я вже років зо десяток особисто не належу ні до якої формальної вертикалі, окрім державної в ролі платника податків - і належати не дуже хочу. Я не маю на увазі єдиноосібне царювання над громадською структурою конкретно пана Свистовича чи когось іншого. Але - але! - якщо існує структура, яка об"єднує багато людей в рамках конкретних дій та програм, то при всьому асортименті місцевих ініціатив логічним є існування координаційної верхівки, і якщо цій верхівці до вподоби роль сірих кардиналів, то це не змінює суті. Табель о рангах в такій структурі все одно існує, хоч і в більш прихованій формі. Тим паче, що через структуру проходить деякий фінансовий потік, який має бути підконтрольним з певною жорсткістю.
            Чи можливо, майбутній Майдан-АГА :) є кружком "Зелёная лампа", з метою потусовацця на тему "як нам обустроїть Україну"? Щось не схоже на те.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.02 | Михайло Свистович

              Re: стереотипи маст дай

              So_matika пише:
              > Але - але! - якщо існує структура, яка об"єднує багато людей в рамках конкретних дій та програм, то при всьому асортименті місцевих ініціатив логічним є існування координаційної верхівки

              Вона є

              > і якщо цій верхівці до вподоби роль сірих кардиналів

              Це тут ні до чого. Є такі штуки як "ротація", "відсутність критичних точок", "велика кількість однаково підготовлених активістів".

              > Тим паче, що через структуру проходить деякий фінансовий потік, який має бути підконтрольним з певною жорсткістю.

              В нас він був дуже м"який, проте ніхто не вийшов з революції з товстою мордою. На відміну від вертикальних структур з ревізійними комісіями.

              > Чи можливо, майбутній Майдан-АГА :) є кружком "Зелёная лампа", з метою потусовацця на тему "як нам обустроїть Україну"?

              Ніколи не тусувався.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.02.02 | So_matika

                Re: стереотипи маст дай

                Ох, та по-любому при реєстрації все ж прийдецця писати всілякі там устаааави, полооооження, іншу бюрократичну лабуду, що якісь піджаки навіки запхають у якісь шафи... Та й прийдецця там формулювати щовонотаке. Прикольно було б побачити, як черговий Піджак читає та намагаєцця вмістити усе це до звичних для нього рамок :) В мене хоча б рамки еластичні :)

                допис.
                А я от хочу потусувацця. Вірніше не тусувацця а знайомицця. Буду в Києві з 4 лютого, 4-5 графік робочий, далі певною мірою вільний - чи можна десь побачитись оффлайн з київськими майданівцями? Цікаво було б.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.02.02 | Михайло Свистович

                  Re: стереотипи маст дай

                  So_matika пише:
                  > Ох, та по-любому при реєстрації все ж прийдецця писати всілякі там устаааави, полооооження, іншу бюрократичну лабуду, що якісь піджаки навіки запхають у якісь шафи... Та й прийдецця там формулювати щовонотаке. Прикольно було б побачити, як черговий Піджак читає та намагаєцця вмістити усе це до звичних для нього рамок :)

                  Ця лабуда буде написана у звичних для піджаків рамках. В житті ж усе буде інакше. Ну невже це так важко зрозуміти?

                  >
                  > А я от хочу потусувацця. Вірніше не тусувацця а знайомицця.

                  Це - різні речі.

                  >
                  > чи можна десь побачитись оффлайн з київськими майданівцями?

                  Гадаю, що можна. Пишіть нам на мило.
      • 2005.02.02 | Franko

        Re: Свистович вчинив правильно, коли не захотів зчиняти скандал

        olympic пише:
        > Ну це ще як подивитися. Ймовірно, якби Каськівська ПОРА була задушена в зародку, за допомогою масованої кампанії у ЗМІ із оповідями про крадену назву, то Каськів зі своєю "Хвилею свободи" недалеко б заїхав.

        І "чорні" теж недалеко б заїхали. Середній "обиватель" міркував би: "А, "Пора!"? Це ті, що ніяк назву поділити не можуть? Один одного у крадіжці звинувачують у медіа? Не піду я в "Пору". Ацтой..." "Масована кампанія у ЗМІ із оповідями про крадену назву" вдарила б по "чорних" теж. Моя логіка побудована на тому, що вникати в нюанси чорних і жовтих "Пір" середня людина, як правило, не бажає чи не може. Думаю, Мишко міркував так само.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.02 | Михайло Свистович

          Re: Свистович вчинив правильно, коли не захотів зчиняти скандал

          Franko пише:
          >
          > Думаю, Мишко міркував так само.

          Угу. Але Олімпік теж має рацію.
  • 2005.02.02 | VDom

    Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

    Дуже легко судити маючи результат роботи.
    Добру справу робили обидві структури. І це обидві визнають. Подальші дії в напрямку використання назви "Пора" ім і вирішувати.

    Але зі сторони чорна пора на рівні символів сильніша. Чорний фон асоціюється з темрявою в якій народжується (народилося) сонце світла. А жовта пора в цьму плані сильно програє, бо сонце чорне на фоні колюру поля.

    Можливо варто дійсно відмовитись від назви "Пора" обом структурам . І в історії залишиться добрі справи "Пори" в ділі славної України. А для тих, хто бажає політияної кар'єри, буде гарний рядок в біографії "приймав активну участь в діяльності "Пори". А то вийде як з назвою Народний Рух України. Вже ніхто за внутрішніми чварими й не пам'ятає про ту Україну, а народ про славні справи Руху під проводом пана В'ячеслава Чорновола.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.02 | Anneken

      Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

      VDom пише:
      > Можливо варто дійсно відмовитись від назви "Пора" обом структурам . І в історії залишиться добрі справи "Пори" в ділі славної України. А для тих, хто бажає політияної кар'єри, буде гарний рядок в біографії "приймав активну участь в діяльності "Пори". А то вийде як з назвою Народний Рух України. Вже ніхто за внутрішніми чварими й не пам'ятає про ту Україну, а народ про славні справи Руху під проводом пана В'ячеслава Чорновола.

      Можливо, VDom має рацію і справді варто так зробити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.02 | Михайло Свистович

        Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

        Anneken пише:
        >
        > Можливо, VDom має рацію і справді варто так зробити.

        Я не проти, але

        1) жовті на це не підуть
        2) купа активістів проти, і я нічого з ними в цьому плані вдіяти не можу
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.02 | VDom

          Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

          На прапорі "Пори" є годинник. Можливо прихильники "Пори" без всяких проблем сприймуть наприклад назву нового руху "ЧАС".
          А з жовтою "Порою" мабуть можна домовитись, тим більш, що символ - чорне сонце мабуть вже не на порі. В усякому разі ця проблема тимчасово відійшла завдяки злагодженим діям. Адже Ви гуртом робили спільну справу і розмовляли на зрозумілій один одному мові.
          "Пора" встала проти ганьби України.
          Час настав ... діяти, будувати ... славну Україну.
          Все в природі рухується, тому й живе. А раз живе, то повинно рухатись.

          І величезне спасибі за 35Мбайт "живої думки і духу". На компакти і хай радує людей обмежених в доступі до Інет.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.02 | Михайло Свистович

            Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

            VDom пише:
            > На прапорі "Пори" є годинник. Можливо прихильники "Пори" без всяких проблем сприймуть наприклад назву нового руху "ЧАС".

            Не для того ці годинникарі привласнювали нашу назву :)

            > Адже Ви гуртом робили спільну справу

            Ми робили її окремо.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.02 | VDom

              Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

              Вам видніше. І якщо я незграбними спробами стороннього спостерігача лиш погіршив справу розв'язання предконфліктної ситуації, то прошу пробачення. Але дуже не хочеться ще одного НРУ.
              Хай Бог пошле Вам мудрість і холодний розум.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.02.02 | Михайло Свистович

                Re: ПОРА! жовта і чорна - деякі відповіді вустами Свистовича (/)

                VDom пише:
                > Вам видніше. І якщо я незграбними спробами стороннього спостерігача лиш погіршив справу розв'язання предконфліктної ситуації, то прошу пробачення.

                Ви її не могли ні погіршити, ні покращити

                > Але дуже не хочеться ще одного НРУ.

                А його не буде, бо в нас різні цілі. В рухів була одна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".