МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

02/07/2005 | otar
У п'ятницю слухав "Еру" і почув таку чудову новину: аби перестати бути збитковою, бла-бла-бла, вийти на нульову рентабельність, Укрзалізниця планує підвищити тарифи на пасажирські та вантажні перевезення більш ніж удвічі найближчим часом.

В Інтернеті наразі підтвердження не знаходжу. Сподіваюсь, що новий міністр транспорту якимось чином зупинить цей процес.

Для порівняння тим, хто не розуміє: квиток у плацкартний вагон поїзда "Львів - Київ" коштує 35 грн. Туди-назад - 70 грн. Це вже десята частина зарплати, бляха-муха. + постіль, транспорт, фігня-муйня - по сотні на місяць. А тепер, перепрошую, буде дві сотні? А як тоді жити, що їсти? У відпустку сім'єю поїхати і звідти повернутись буде коштувати тисячу гривень?

Здається мені, що, крім обіцяної "помаранчевої революції на колесах (всього-то 200 гривень на рік за страхування)" буде ще й революція на перонах.

Відповіді

  • 2005.02.07 | Роман ShaRP

    Читав статтю у газеті.

    otar пише:
    > У п'ятницю слухав "Еру" і почув таку чудову новину: аби перестати бути збитковою, бла-бла-бла, вийти на нульову рентабельність, Укрзалізниця планує підвищити тарифи на пасажирські та вантажні перевезення більш ніж удвічі найближчим часом.
    >
    > В Інтернеті наразі підтвердження не знаходжу. Сподіваюсь, що новий міністр транспорту якимось чином зупинить цей процес.

    Читав нещодавно статтю на цю тему, але забув, де. Скоріш усього - "ВВ", "Вечерние вести".

    Короткий зміст такий - підвищення спрямоване на саботаж нової влади, викликане безгосподарністю та розкраданням залізниці Кірпи сотоваріші (заниження тарифів, передача вагонів за безцінь приватним фірмам, тощо).

    Думаю, що Юля дасть їм перцю, але питання тарифів на проїзд усіх напрямків та рівнів (і на зв*язок теж) в "Злу десятку-двадцятку" будемо вносити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.07 | otar

      І все-таки дуже мені дивно

      Ось подивіться: всі, хто захищає небіжчика "проффесіонала і патрійота" Георгія Кі(и)рпу, завжди говорять, що ось, у таких умовах, коли країна розсипалася, він зумів зробити залізницю прибутковою!


      Аналітики також говорять про те, що УЗ - монополіст залізничних перевезень в Україні - є не просто прибутковою, а надприбутковою!

      А тепер ми дізнаємося, що Укрзалізниця збиткова, і для того, щоб зробити її хоч трохи рентабельною, треба зробити переїзди недоступними для простих людей, прирікши їх на безкоштовний проїзд в електричках, за які й так мало хто платить.

      Парадокс?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.07 | Роман ShaRP

        То лі ещо будєт.

        otar пише:
        > Ось подивіться: всі, хто захищає небіжчика "проффесіонала і патрійота" Георгія Кі(и)рпу, завжди говорять, що ось, у таких умовах, коли країна розсипалася, він зумів зробити залізницю прибутковою!
        >
        > А тепер ми дізнаємося, що Укрзалізниця збиткова

        Не вір ані тим, ані тим без цифр. Я теж можу сказати, що не вірю в прибутковість (велику) залізниці при Кирпі, але мене пошлють за вірою до церкви.

        > Аналітики також говорять про те, що УЗ - монополіст залізничних перевезень в Україні - є не просто прибутковою, а надприбутковою!

        Інформацію - сюди.

        > , і для того, щоб зробити її хоч трохи рентабельною, треба зробити переїзди недоступними для простих людей, прирікши їх на безкоштовний проїзд в електричках, за які й так мало хто платить.

        От що за що транспортники при Кірпі дійсно в Києві взялися, так це за рентабельність електричок. Турнікети, нові каси, перебудування платформ, додаткові огородження, живі кордони, "посадкові бригади"...

        Не знаю, щоправда, чи це допомогло, але ускладнило "зайцям" життя однозначно.
      • 2005.02.07 | Хвізик

        маємо ще одну причину прибрати Кирпу?(-)

      • 2005.02.07 | Дюк Рейн

        Re: І все-таки дуже мені дивно

        Наскільки я знаю, перевезення вантажів прибуткове, а пасажирів - збиткове. Збитки від пасажирів утім невеликі в порівнянні з іншими прибутками. Тому, я думаю, і казали що підвищення тарифів на пасажирські перевезення - саботаж нової влади, бо починати треба не з цього.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.08 | Мартинюк

          При Кирпі казали що пасажирів дотують за рахунок вантажоперевезе

          Як було насправді може встановити лише доброякісний та ідеологічно/шкурно не заангажований аудит.

          Якщо такий перерозподіл і відбувався то не слід його відміняти - користь від наприклад безплатного подорожування студентів по своїй країні появляється лише через декілька років, але ця користь є і при бажанні її можна оцінити в грошах.

          В нормальному суспільстві, тобто в такому яке прийнято називати ринковим деякі механізми , такі як поліція , армія функціонують поза межами ринкових канонів.У більшості нормальних країн поза цим межами функціонує пошта ( яка у США майже задарма розповсюджує листи та рекламу громадських організацій ) важливі складові структури транспорту ( наприклад залізниця в Британії так і є державною).
  • 2005.02.07 | QuasiGiraffe

    Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

    a) в наші часи повної прозорості нехай викладають розрахунки. Тільки Кирпини борги нехай в них не пхають. Залізниця то може й була надприбуткова, та всілякі витрати на користь Кучми і друзів все спустили.
    Пропозиція: всі кучмині дачки, що набудували під егідою ДУСі, але за кошти Укрзалізниці, їй і передати. А там хай продають і не кажуть, що нема грошей.



    б) Ера - канал Деркача, який завжди з Кирпою щось не міг поділити. Тому це повідомлення може бути якоюсь грою.

    с) гроші у залізниці будуть, коли припинять возити за півціни пінчуковські і ахметівськи вантажі.
  • 2005.02.07 | stesin

    Яких 200... а 600-700 не хочете? 291 то _базовий_ тариф! (-)

  • 2005.02.07 | Shooter

    IМHO, пес не там заритий

    Звісно - порівняльна ціна квитка є високою (хоча абсолютна - доволі низькою).

    Поруч з тим, сама Укрзалізниця - є крайньо монстрозною і нерентабельною.

    Тому ЄДИНИЙ можливий "виграшний" варіант - реформа в залізниці, а саме:
    а) абсолютно інший "концепт" поїздів/вагонів - сидячий (лише з кількома "лежачими"), який дозволяє "наталувати" більше пасажирів
    б) збільшення швидкості поїздів. "В ідеалі" потяг з Києва до Львова має йти 2,5-3 години, а не 10...

    Все решта - то будуть лише чергові "латання".

    Ну і ще одне - "особливі стосунки" зажерливої братви від рудпрому/металургії, котрі мали з Кірпою вась-вась стосунки і "бросові" тарифи, повинні бути закінчені. Маючи і так надприбутки, братва легко здатна башляти реальну ціну за перевозки. Не зважаючи на те, що "пацанам не хватає".

    P.S. Ну і пізно про це вже згадувати - але викладені гранітом та мармуром вокзали нафіг кому не потрібні у відносно бідній країні. Окрім братви, яка "підняла" бабло на робінні з вокзалів "церков".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.07 | otar

      Ну, це теж фантастика

      > Звісно - порівняльна ціна квитка є високою (хоча абсолютна - доволі низькою).

      Порівняльна з моєю зарплатою - вона є високою. Якщо збільшити її вдвічі - стане недоступною. Не знаю, як тут обчислити абсолютну ціну :)

      > а) абсолютно інший "концепт" поїздів/вагонів - сидячий (лише з кількома "лежачими"), який дозволяє "наталувати" більше пасажирів

      Брр. Мені часто доводиться їздити "Столичним експресом"... На любителя, чесно кажучи. Харків'яни і дніпропетровці мене зрозуміють.

      > б) збільшення швидкості поїздів. "В ідеалі" потяг з Києва до Львова має йти 2,5-3 години, а не 10...

      Ну, 2,5 - це ви загнули. 5-6 годин було би ОК.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.07 | Боровик

        Re: Ну, це теж фантастика

        Нафіга вам ця революція?
        Якщо хотіли дешево їздити, то треба було Леніна в 17-му підтримувати...
        Якщо хочеться дешевого, то чому тільки квитків?
        Давайте розширимо список штанами, ковбасою, черевиками, (головніші ніж квитки), також комп*ютерами, меблями, квартирами, автами...
        Звісно, що на всіх не вистачить.
        Тому введемо черги та якісь обмеження.
        Щоб люди краще працювали, то частині видамо автомати і хай заставляють працювати інших.
        Все це жарти, але колись мусить настати кінець вашій занизькій зарплаті щодо вартості квитка. Що швидше почнеться нормальне ціноутворення всього і вся в тому числі квитків тим швидше виросте у вас (і у мене) платня.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.07 | Хвізик

          Re: Ну, це теж фантастика

          обережно!
          можна так з тарифами награтися, що повністю будь-яка робота зупиниться. Всі тільки сидітимуть і вимагатимуть європейської платні для себе.
        • 2005.02.07 | otar

          Re: Ну, це теж фантастика

          > Якщо хотіли дешево їздити, то треба було Леніна в 17-му підтримувати...

          Я хочу їздити не дешево, а прийнятно. Щоб я міг заплатити за квиток. І щоб мої друзі теж могли заплатити, студенти, наприклад.

          > Все це жарти, але колись мусить настати кінець вашій занизькій зарплаті щодо вартості квитка. Що швидше почнеться нормальне ціноутворення всього і вся в тому числі квитків тим швидше виросте у вас (і у мене) платня.

          Це теорія, вона дуже гарна. А практика виглядає так, що, коли я прийду до шефа і скажу, що мені треба підняти зарплату вдвічі, бо ціни на квитки виросли вдвічі, то шеф запропонує мені економити на чому-небудь, а якщо я наполягатиму - запропонує піти пошукати іншу роботу. Це теж вихід, звісно; хоча проблематично знайти роботу з удвічі вищою зарплатою, але, напевно, теоретично можна. Але ж тоді моє місце посяде інший дизайнер-макетувальник за ті самі 800 грн, на які вже він кудись не зможе їздити :) Це вирішення проблеми?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.07 | Боровик

            Re: Ну, це теж фантастика

            otar пише:
            > Я хочу їздити не дешево, а прийнятно. Щоб я міг заплатити за квиток. І щоб мої друзі теж могли заплатити, студенти, наприклад.
            >
            > > Все це жарти, але колись мусить настати кінець вашій занизькій зарплаті щодо вартості квитка. Що швидше почнеться нормальне ціноутворення всього і вся в тому числі квитків тим швидше виросте у вас (і у мене) платня.
            >
            > Це теорія, вона дуже гарна. А практика виглядає так, що, коли я прийду до шефа і скажу, що мені треба підняти зарплату вдвічі, бо ціни на квитки виросли вдвічі, то шеф запропонує мені економити на чому-небудь, а якщо я наполягатиму - запропонує піти пошукати іншу роботу. Це теж вихід, звісно; хоча проблематично знайти роботу з удвічі вищою зарплатою, але, напевно, теоретично можна. Але ж тоді моє місце посяде інший дизайнер-макетувальник за ті самі 800 грн, на які вже він кудись не зможе їздити :) Це вирішення проблеми?
            Це і є вирішення проблеми. Дійсно собака не там зарита. Проблема в 800 гривнях а не в ціні на квитки.
            Та не пошлють вас шукати іншу роботу, бо новий кандидат теж підніме планку запитів на зарплату. Планку піднімаєти ви і інші в інших компаніях. Якщо звільнятимуть, то звільнятимуть як вас так і інших. Якщо ви звільняєтен місце для якогось початківця, то незабувайте, що десь звільнили місце і для вас на більші гроші.
            Рбіть висновок.
            Допоможу. Саме такий рух і бродіння виводять країну на нові стандарти з новим рівнем цін і платні. Це не абсолютно, але є тенденція, що чим вище перше та друге тим вищий загальний рівень життя.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.07 | otar

              Ну, ви як хочете :)

              > Це і є вирішення проблеми. Дійсно собака не там зарита. Проблема в 800 гривнях а не в ціні на квитки.

              Ви як хочете, колего. Можете кидати роботу і йти шукати нову, а я радше поборюсь, щоб ціни на квитки були відповідні до моєї зарплати та зарплат більшості (люди з вищою освітою, що працюють у приватних фірмах, у Львові десь так переважно отримують, як я).

              > Та не пошлють вас шукати іншу роботу, бо новий кандидат теж підніме планку запитів на зарплату.

              Я неодмінно проведу експеримент і попрошу в шефа підняти зарплату вдвічі :) Наразі мені ще не заплатили за січень, бо грошей у банку нема.

              > Якщо звільнятимуть, то звільнятимуть як вас так і інших.

              Так не звільнятимуть, а я сам звільнятимусь, бо зарплата занизька :)

              > Допоможу. Саме такий рух і бродіння виводять країну на нові стандарти з новим рівнем цін і платні.

              Але наразі, як і в старі добрі часи, ціни ростуть набагато швидше за платню :)
        • 2005.02.07 | Сергій Кабуд

          Існує такий погляд що сучасне постіндустріальне суспільство

          може надати базові матеріальні цінності 100% населенню безкоштовно і навіть виграє від того. Очевидно що в Україні цей список базового буде обмеженим в більшій мірі ніж в сша.

          Але що очевидно- якщо зупинити розкрадання великих масштабів і повернути вкрадену власність народові, шляхом розподілу акцій великих підприємств, збудованих за часів совка, між громадянами України,-
          масову бідність буде подолано в значній мірі.

          В коли говорять про безкоштовне вдоволення базових матеріальних потреб
          йдеться ті самі принципи на яких існує цей Майдан і існував Великий Майдан.

          Може це на перший погляд віддає неокомунізмом, але це той самий принцип opensource-у та file sharing-а за яким зараз розподіляється великий об'єм 'матеріальних цінностей' у вигляді компютерних програм і файлів.

          Українці заслуговують на таке
      • 2005.02.07 | Хвізик

        а чим поганий столичний експрес? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.07 | otar

          Він не поганий, він "нехороший"

          Звісно, людям, загартованим перельотами через Атлантику, я нічого нового не скажу. Але особисто я люблю в поїзді щонайменше лягти і поспати. А тут: ти сидиш, тебе трусить. Трусить переважно так, що ти не можеш читати. Гуде так, що не чути телевізора, по якому показують завжди якусь фігню (одну й ту саму - не знаю, як у харківському). Ти встаєш - тебе хитає. Сідаєш - трусить. Спати в такому положенні дуже незручно, після цього дуже болить спина.

          Звісно, коли треба їхати - поїдеш і не так, поїдеш і в загальному вагоні, і навіть у поїзді "Апостолове - Херсон", де в сидіння набито цвяхів, аби людина не могла лягти (sic!) :) Але тут ідеться про комфорт.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.02.07 | Хвізик

            Re: Він не поганий, він "нехороший"

            ясно.
            А у літаку мона читати
            от що у літаку дійсно задовбує, це те, що тре весь час сидіти. як встанеш, то і пройтися ніде. хіба що у туалет
            :)
          • 2005.02.07 | Боровик

            Re: Він не поганий, він "нехороший"

            Я так само ціню поїзди саме за те, що в них можна ввечері лягти спати, а вранку прокинутись там де треба. Це мені зручніше ніж 4 години їхати сидячи в умовах які ви описуєте.
            Але давайте признаємо, що за лежання треба доплачувати, бо коли їдите, то займаєте місце за трьох.
            Купейний вагон перевозить 36 пасажирів, а новий сидячить везе 108 пасажирів. Напевно лежачий повинен бути втричі дорожчим за суто транспортними затратами на одного пасажира.

            otar пише:
            > Звісно, людям, загартованим перельотами через Атлантику, я нічого нового не скажу. Але особисто я люблю в поїзді щонайменше лягти і поспати. А тут: ти сидиш, тебе трусить. Трусить переважно так, що ти не можеш читати. Гуде так, що не чути телевізора, по якому показують завжди якусь фігню (одну й ту саму - не знаю, як у харківському). Ти встаєш - тебе хитає. Сідаєш - трусить. Спати в такому положенні дуже незручно, після цього дуже болить спина.
            >
            > Звісно, коли треба їхати - поїдеш і не так, поїдеш і в загальному вагоні, і навіть у поїзді "Апостолове - Херсон", де в сидіння набито цвяхів, аби людина не могла лягти (sic!) :) Але тут ідеться про комфорт.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.07 | otar

              Re: Він не поганий, він "нехороший"

              > Я так само ціню поїзди саме за те, що в них можна ввечері лягти спати, а вранку прокинутись там де треба. Це мені зручніше ніж 4 години їхати сидячи в умовах які ви описуєте.

              Ну, розумієте, тут теж є свої "але". Експрес (Дніпропетровський) виїжджає о 6-45 і о 17-30 і перебуває в дорозі 5 годин 45 хвилин. Відповідно, я можу зекономити цілий день, якщо їду до Дніпра зі Львова через Київ, або принаймні ночувати вже на хаті, а не в поїзді. Все-таки спати в поїзді - радість невелика.

              Якщо ж піднімуть ціни на поїзд у 2,3, то буде вигідніше літати літаком :) Літак зі Львова до Жулян коштує зараз 170 гривень, якщо купувати заздалегідь, а поїзд коштуватиме 120. Ото дожилися...

              > Купейний вагон перевозить 36 пасажирів, а новий сидячить везе 108 пасажирів. Напевно лежачий повинен бути втричі дорожчим за суто
              транспортними затратами на одного пасажира.

              Мені здається, у нових сидячих платиться за швидкість. Крім того, столичний експрес складається з 7-8 вагонів, а звичайний швидкий поїзд може мати більше 20.
          • 2005.02.08 | Shooter

            Re: Він не поганий, він "нехороший"

            otar пише:
            > А тут: ти сидиш, тебе трусить. Трусить переважно так, що ти не можеш читати. Гуде так, що не чути телевізора, по якому показують завжди якусь фігню (одну й ту саму - не знаю, як у харківському). Ти встаєш - тебе хитає. Сідаєш - трусить. Спати в такому положенні дуже незручно, після цього дуже болить спина.

            Гм...дивно...їдеш в Євростарі (250 км/год) чи якомусь подібному Тhalysi - і тихо, і зовсім не хитає (навіть вино в фужері не коливається), і спина ніби не болить...

            Чому ж так? ;)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.02.08 | otar

              Re: Він не поганий, він "нехороший"


              > Гм...дивно...їдеш в Євростарі (250 км/год) чи якомусь подібному Тhalysi - і тихо, і зовсім не хитає (навіть вино в фужері не коливається), і спина ніби не болить...
              >
              > Чому ж так? ;)

              Повертайтесь на землю, Шутере - Євростари в Україні не їздять. Можете повертатись разом із Кабудом :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.02.08 | Shooter

                Re: Він не поганий, він "нехороший"

                otar пише:
                >
                > > Гм...дивно...їдеш в Євростарі (250 км/год) чи якомусь подібному Тhalysi - і тихо, і зовсім не хитає (навіть вино в фужері не коливається), і спина ніби не болить...
                > >
                > > Чому ж так? ;)
                >
                > Повертайтесь на землю, Шутере - Євростари в Україні не їздять. Можете повертатись разом із Кабудом :)

                :)
                Принципово рівень розвитку технологій в Україні дозволяє збудувати "свій Євростар". Проте потрібно людей в керівництві, котрі би були зацікавлені саме в цьому. А не в пижджені державних бабок через будування гранітно-мармурових палаців замість вокзалів та "відпирання" бабок в прямому (через постіль) та переносному сенсі (через Піню, Ахмєтова та їм подібних громадян.)

                Саме тому й проблему укрзалізниці можна вирішити лише єдиним способом - докорінним її реформуванням.
      • 2005.02.07 | Shooter

        Re: Ну, це теж фантастика

        otar пише:
        > > Звісно - порівняльна ціна квитка є високою (хоча абсолютна - доволі низькою).
        >
        > Порівняльна з моєю зарплатою - вона є високою. Якщо збільшити її вдвічі - стане недоступною. Не знаю, як тут обчислити абсолютну ціну :)

        Дуже просто - залізниця повинна бути прибуткова. Це можна зробити або:
        а) збільшивши ціну (Ви проти - і я підтримую)
        б) зменшивши видатки (Ви проти - але я не підтримую :) )

        > > а) абсолютно інший "концепт" поїздів/вагонів - сидячий (лише з кількома "лежачими"), який дозволяє "наталувати" більше пасажирів
        >
        > Брр. Мені часто доводиться їздити "Столичним експресом"... На любителя, чесно кажучи. Харків'яни і дніпропетровці мене зрозуміють.

        :) Не подобається - "літайте літаками Аерофлоту" ;)

        При "шикарно-совіцьких" розкладах залізниця просто себе не окупить. Навіть при нижчих цінах в Україні на енергію та працю порівняно з Заходом.
        Себто, знову "втикнемося" в ситуацію, коли збитки залізниці покриватимуться з бюджету - сиріч всіма платниками податків.

        > б) збільшення швидкості поїздів. "В ідеалі" потяг з Києва до Львова має йти 2,5-3 години, а не 10...
        >
        > Ну, 2,5 - це ви загнули. 5-6 годин було би ОК.

        (Спеціальні) поїзди в Європі вже років 20 їздять з швидкістю під 250 км на годину. За 2,5 год Ви з Брюселю попадаєте в Лондон, їдучи "півгодини помаленько" в тунелі під ЛаМаншем.

        Себто, технічно "зробити" такий поїзд - цілком можливо, в т.ч. й Україні.
    • 2005.02.07 | Elena

      Re: IМHO, пес не там заритий

      Министерство транспорта и связи запретило Государственной администрации железнодорожного транспорта «Укрзализныця» повышать тарифы на пассажирские перевозки в 2,3 раза.



      Об этом сообщила пресс-служба Минтранса.

      «Сегодня не является актуальной необходимость в каком-либо повышении тарифов на пассажирские перевозки железнодорожным транспортом», - сказано в сообщении пресс-службы.

      В то же время, согласно сообщению пресс-службы, тарифная политика железной дороги требует комплексного пересмотра с учетом сложившейся экономической ситуации в стране.

      Также, как сказано в сообщении, такие вопросы (о повышении тарифов на пассажирские перевозки) будут решаться только Президентом и Кабинетом министров с учетом экономической и социальной ситуации в Украине.

      Как сообщалоcь ранее, «Укрзализныця» выступает за повышение тарифов на пассажирские перевозки в 2,3 раза с целью избежания убытков.
    • 2005.02.07 | Боровик

      Re: IМHO, пес не там заритий

      Також потрібна більша диверсифікація якості сервісу, тобто потрібен дорогий комфортний та дешевий низької якості.
      Проблема наступна: надто дорога страховка.
      Ще одна - великий збір. Пасажир що проїздить одну зупинку чи з кінця в кінець платить надто непропорційну ціну.
      Так передмістя перейшло на басики при тому, що поїзд далі проходить з зупинками через села, але масажирів стало набагато менше.
      Неоправдані пільги. В приміському поїзді переважають пенсіонери, бо на них зараз випала роль "сімейних кур*єрів".
      Типовий діалог:
      -Оксано, треба поїхати до міста на базар продати молоко і купити рису.
      -Мамо, їдьде ви, бо гривна туди та гривна назад.., а у вас пенсійне посвідчення.
      Мій інший сусід їздить 9 годин до сина виключно приміськими поїздами, бо то безкоштовно, навітт при перетині областей.
      Ткакож думаю, алое не певен чи можлива демонопорлізація, але вона допомогла би?
      Ну і стримуючий фактор - якщо зняття державних дотацій приведе до комунікативної паралізації, то може варто таки якусь дотацію зберегти, бо залізниці поки що для більшості заміняє телефон та інтернет...:)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.07 | kei

        Re: IМHO, пес не там заритий

        > Проблема наступна: надто дорога страховка.

        Очень верно подмечено. Страховой тариф должен быть установлен на уровне, чтобы обеспечить компенсацию в случае получения травм. За последние несколько лет статистика таких травм должна быть известна (а в идеале и опубликована). Возможно я ошибаюсь, но массовых жертв пока не было. Соответственно, можно пересчитать страховой тариф. Здесь есть страховщики, готовые помочь в этом железной дороге? ;)

        Кроме того, по моему на Ж/Д монополия на страховщика. Поэтому есть два пути решения проблемы:
        - полная конкуренция страховых компаний, типа справочник при продаже билетов с указанием старифного сбора.
        - регуляторное установление тарифа государством при участии экспертов из общества защиты прав потребителей и регулярный пересмотр тарифов (например, раз в полгода) с учетом накопленных за эти полгода данных по страховым случаям и выплатам.

        > Ще одна - великий збір. Пасажир що проїздить одну зупинку чи з кінця в кінець платить надто непропорційну ціну.

        Кассовый сбор должен обеспечить затраты, связанные лишь с реализацией билетов, которые (затраты) одинаковы, независимо от дальности следования. Вопрос в том, что возможно что затраты несколько завышены.

        > Ну і стримуючий фактор - якщо зняття державних дотацій приведе до комунікативної паралізації, то може варто таки якусь дотацію зберегти, бо залізниці поки що для більшості заміняє телефон та інтернет...:)

        Ж/д транспорт должен оставаться доступным для масс. Вопрос в том, что можно действительно сегментировать тариф. Может действительно привлечь общество защиты прав потребителей к пересчету всех сборов и тарифов?
      • 2005.02.08 | Shooter

        Re: IМHO, пес не там заритий

        Боровик пише:
        >
        > Ну і стримуючий фактор - якщо зняття державних дотацій приведе до комунікативної паралізації, то може варто таки якусь дотацію зберегти, бо залізниці поки що для більшості заміняє телефон та інтернет...:)

        З цієї точки зору залізницю варто поділити на дві компанії - пасажирську та вантажноперевізну+інфраструктура. Другу ЗАТнути і заставити бути прибутковою. Першу - дотувати, проте постійно намагатися реформувати так, щоб збитки були щоразу нижчими.
    • 2005.02.08 | Franko

      Re: IМHO, пес не там заритий

      Shooter пише:
      > Звісно - порівняльна ціна квитка є високою (хоча абсолютна - доволі низькою).
      >
      > Поруч з тим, сама Укрзалізниця - є крайньо монстрозною і нерентабельною.

      Я знаю інше. Укрзалізниця має СУПЕРприбутки від вантажних перевезень. Але я не спец.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.08 | Shooter

        Re: IМHO, пес не там заритий

        Franko пише:
        > Shooter пише:
        > > Звісно - порівняльна ціна квитка є високою (хоча абсолютна - доволі низькою).
        > >
        > > Поруч з тим, сама Укрзалізниця - є крайньо монстрозною і нерентабельною.
        >
        > Я знаю інше. Укрзалізниця має СУПЕРприбутки від вантажних перевезень.

        Причому, надаючи суттєві пільги "братві своїй ближній".

        Про решту - тут:
        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1107857122&first=&last=
  • 2005.02.07 | Оk

    Спростування


    07.02.2005, 18:20
    Минтранссвязи не видит необходимости в повышении тарифов на железнодорожные пассажирские перевозки
    Министерство транспорта и связи заявляет, что сообщения о якобы грядущем повышении в три раза тарифов на пассажирские железнодорожные перевозки – "не соответствуют действительности и носят провокационный характер". По мнению Минтранссвязи, такие слухи распространяются с целью дискредитации социальных программ нового Президента и правительства.
    Министерство заявляет, что не может единолично повышать тарифы, в том числе и на пассажирские перевозки, без рассмотрения и утверждения их Кабинетом Министров Украины. В то же время отмечается, что "тарифная политика железных дорог Украины сегодня, без сомнения, требует комплексного пересмотра с учетом экономической ситуации, сложившейся в стране". Об этом ЛІГАБізнесІнформ сообщили в пресс-службе Министерства транспорта и связи Украины.

    Говоря о социально важных – пассажирских перевозках, Минтранссвязи утверждает, что "сейчас нет актуальной необходимости в каком-либо повышении тарифов на пассажирские перевозки железнодорожным транспортом". Такие важные вопросы, как подчеркнул Министр транспорта и связи Украины Евгений Червоненко, будут решаться только Президентом и Кабинетом Министров Украины с учетом экономической и социальной ситуации в Украине.



    ЛIГАБiзнесIнформ
    украинская Сеть деловой информации
    www.liga.net
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.07 | otar

      Ну так ясно, міністр-то новий :) Слав Богу(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.07 | Оk

        Еге ж

        07:02:05
        18:01

        ГЕНДИРЕКТОРА «УКРЗАЛИЗНЫЦИ» ЖДЕТ УВОЛЬНЕНИЕ?

        Новый министр транспорта и связи Евгений Червоненко заявляет, что если чиновники из Минтранссвязи будут саботировать его указания, то он «с ними будет прощаться». Об этом Червоненко заявил в понедельник, 7 февраля, в ходе знакомства с коллективом министерства, сообщает «UA TODAY».
        В частности, по всей видимости, будет смещен с должности первый заместитель бывшего министра транспорта, гендиректор «Укрзализныци» Владимир Корниенко. В своем выступлении Червоненко обвинил Корниенко в «некомпететной подготовке документов», а также попытке саботировать работу министерства.
        Кроме того, новый глава Минтранссвязи обвинил Корниенко в покупке за более 2 млн. гривен бюджетных средств «Укрзализныци» квартиры. В связи с чем новоназначенный министр попросил Корниенко, как «небедного человека», вернуть эти деньги в бюджет.
        Как сообщалось, Владимир Корниенко был назначен генеральным директором Государственной администрации железнодорожного транспорта Украины («Укрзализныця») 6 января 2005 года.
        Ранее Корниенко занимал должность первого заместителя Министра транспорта и связи, руководителя аппарата Министерства. До этого «Укрзализныцю» возглавлял Министр транспорта и связи Георгий Кирпа.
        Кирпа погиб 27 декабря 2004 года.



        Источник :proua.com
  • 2005.02.07 | AxeHarry

    Koly bude skasovano prodazh kvytkiv za pasportamy?Ce ne zakonno-

  • 2005.02.08 | Tir

    Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

    Деятельность "УЗ" должна находиться под очень жестким контролем.
    Во времена Кирпы летом 2003 года, "УЗ" перечислила президенской "ДУСИ" более 70-ти млн.грн. (это только один эпизод, а таких откатов были сотни) и даже не заметила потери таких денег, продолжая ворочать миллиардами. Почему сейчас возникли вопросы об убытках и подорожании проезда?
    Прокуратуре неплохо так же посмотреть на деятельность такой блядской конторы как "Укртелеком", которая является монополистом и спонсором различных спортсостязаний и фестивалей, а людям приходится платить за связь втридорога.
    И вообще существует такое понятие как конкуренция, пока ее нет, то все преобразования коту под хвост.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.08 | QuasiGiraffe

      Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

      Tir пише:
      > Деятельность "УЗ" должна находиться под очень жестким контролем.
      > Во времена Кирпы летом 2003 года, "УЗ" перечислила президенской "ДУСИ" более 70-ти млн.грн. (это только один эпизод, а таких откатов были сотни) и даже не заметила потери таких денег, продолжая ворочать миллиардами. Почему сейчас возникли вопросы об убытках и подорожании проезда?

      Они то и заметили, только поднимать цены полгода назад было ...тэк скээть ... неактуально. Вот и имеем пропавшие из бюджета несколько миллиардов.

      > Прокуратуре неплохо так же посмотреть на деятельность такой блядской конторы как "Укртелеком", которая является монополистом и спонсором различных спортсостязаний и фестивалей, а людям приходится платить за связь втридорога.
      > И вообще существует такое понятие как конкуренция, пока ее нет, то все преобразования коту под хвост.

      А как Вы технически представляете себе конкуренцию на железной дороге? А в телефонной связи? Пустить два конкурентных поезда по одной колее можно. Но хозяин у колеи да и у вокзалов только один. Вот он и пропустит свой поезд первым. И тарифы по пользованию колеей и платформами, и аренду для "чужой" кассы заломит.
      И как я могу переключиться на другую, более качественную или дешевую АТС? Дублировать телефонную проводку сейчас никто не будет, а "чужих" к "своей" не допустят.

      Да есть мировая практика по обузданию госмонополий. Надо только ее изучать, адаптировать и вводить.
      Но сигнал должны дать мы.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.08 | Shooter

        Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

        QuasiGiraffe пише:
        > Tir пише:
        > > Деятельность "УЗ" должна находиться под очень жестким контролем.
        > > Во времена Кирпы летом 2003 года, "УЗ" перечислила президенской "ДУСИ" более 70-ти млн.грн. (это только один эпизод, а таких откатов были сотни) и даже не заметила потери таких денег, продолжая ворочать миллиардами. Почему сейчас возникли вопросы об убытках и подорожании проезда?
        >
        > Они то и заметили, только поднимать цены полгода назад было ...тэк скээть ... неактуально. Вот и имеем пропавшие из бюджета несколько миллиардов.
        >
        > > Прокуратуре неплохо так же посмотреть на деятельность такой блядской конторы как "Укртелеком", которая является монополистом и спонсором различных спортсостязаний и фестивалей, а людям приходится платить за связь втридорога.
        > > И вообще существует такое понятие как конкуренция, пока ее нет, то все преобразования коту под хвост.
        >
        > А как Вы технически представляете себе конкуренцию на железной дороге?

        Див. досвід ЮК. Або "класичний" приклад США ще чи то 18, чи то 19 століття. :)

        >А в телефонной связи?

        Див. досвід всього світу. Найкраще - США.

        > Пустить два конкурентных поезда по одной колее можно. Но хозяин у колеи да и у вокзалов только один. Вот он и пропустит свой поезд первым. И тарифы по пользованию колеей и платформами, и аренду для "чужой" кассы заломит.

        :)
        Ви собі дещо неправильно уявляете конкурецію в "природньо монополізованих областях". Якщо коротко - в разі єдиної-існуючої-на-даний-момент" інфраструктури вона або залишається спільною, або її надання "альтернативним компаніям" жорско контролюється спеціальним державним органом.

        > И как я могу переключиться на другую, более качественную или дешевую АТС? Дублировать телефонную проводку сейчас никто не будет, а "чужих" к "своей" не допустят.

        Див. вище.

        > Да есть мировая практика по обузданию госмонополий. Надо только ее изучать, адаптировать и вводить.
        > Но сигнал должны дать мы.

        Без сумніву.
      • 2005.02.08 | Хвізик

        Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

        можна конкурувати
        наприклад:
        залізниця проти авто і авіа перевезень
        укртелеком проти мобільних компаній

        Крім того, не тільки поїзди можуть належати конкуруючим компаніям, але й одну ту сама телефонна лінія може використовуватися різними компаніями.

        Така практика у світі є, зокрема у США. З залізницею в них, правда, погано вийшло. Розвалили залізницю, коли всі на авта попересідали.
      • 2005.02.08 | Tir

        Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

        >А как Вы технически представляете себе конкуренцию на железной дороге? А в телефонной связи? Пустить два конкурентных поезда по одной колее можно. Но хозяин у колеи да и у вокзалов только один. Вот он и пропустит свой поезд первым. И тарифы по пользованию колеей и платформами, и аренду для "чужой" кассы заломит.

        За локомотив можно цеплять вагоны разных перевозчиков, которые будут бороться за пассажира. При этом для "УЗ" установить цену прогона вагона строго привязанный к цене энергоносителя, что бы ограничить аппетиты монополиста на чиновников и излишества. Если создать на рынке прозрачные и справедливые правила игры, то тот уровень сервиса который обрушится на пассажира трудно себе представить :)
        По связи тоже можно что-то придумать.
        На мой взгляд "Укртелеком" пока что жив от того, что рынок связи был искусственно ограничен операторами. У "Укртелекома" нет будущего.
  • 2005.02.08 | Garri

    Re: Як жити будемо, друзі-товариші? Принаймні, як будемо їздити?

    Хорошо, что затронул тему "Укрзализныци". И правда, что начинать нашему доблесному правительству надо не с повышения тарифов под прикрытием рентабельности, необходимо срочно наводить порядки на Ж/Д. Предприятие может быть рентабельным, если убрать тех ворюг которые есть в управлении Ж/Д. Простой пример на Приднепровской Ж/Д:
    фирма "НАДИЯ" - единственный поставщик в не конкуренции, Наценки от 300% до 500%. Это сумашедшие деньги. Это воровство из наших с вами карманов. Директор ездит на "Lecsus". А причина проста. Директор этой фирмы с красивым названием Надежда, - сын начальника Приднепровской Ж/Д. Лихо? А вы говорите - тарифы и нам ЗП не хватит.
    Так вот. Если наши новобранцы-министры не возьмутся за это болото, то все компраметирующие документы я передам в руки их будущей оппозици.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".