Чи виконає Ющенко передвиборчу обіцянку про 5-тибальну систему
02/08/2005 | Vadym Gladchuk
оцінки знань у школах. Здається ВАЮ обіцяв у свой програмі скасувати цю дурну новацію колишнього заступника Мудведчука.
Для цього достатньо відповідного Указа для нового міністра - соціаліста
Чи буде як у приказці "Обіцянка цяцянка...."
Для цього достатньо відповідного Указа для нового міністра - соціаліста
Чи буде як у приказці "Обіцянка цяцянка...."
Відповіді
2005.02.08 | Чучхе
І вернутись до 11-річної освіти він теж обіцяв
Це річ більш важливіша, як на мене. 18-річний випускник школи - це абсурд. У людини крадуть фактично рік із життя, причому в найвідповідальніший період цього життя, коли людина починає реально знаходити своє місце в суспільстві, формувати своє майбутнє на все подальше життя. Це просто брєд. Особливо як на мене, який ще десятирічку закінчував2005.02.08 | Роман ShaRP
Що ти розумієш...
Чучхе пише:> Це річ більш важливіша, як на мене. 18-річний випускник школи - це абсурд. У людини крадуть фактично рік із життя, причому в найвідповідальніший період цього життя, коли людина починає реально знаходити своє місце в суспільстві, формувати своє майбутнє на все подальше життя. Це просто брєд. Особливо як на мене, який ще десятирічку закінчував
Навпаки, дитині дарують рік нормального безтурботного життя
В цілому ж взагалі вся шкільна програма НМД потребує перегляду, бо користь від неї багато де наближається до ККД паровоза.
2005.02.08 | magda
Романе, ти не правий (-)
2005.02.08 | Роман ShaRP
В чому саме?
В тому, що дарують рік безтурботного життя, чи в тому, що в шкільній программі купа непотрібу?Не забувай про те, що в людей, у яких життя складалося неоднаково, і враження можуть бути неоднакові.
2005.02.09 | magda
Re: В чому саме?
Роман ShaRP пише:> В тому, що дарують рік безтурботного життя, чи в тому, що в шкільній программі купа непотрібу?
Мозок людини найактивніший в 14 років. В 20 років починається біологічний процес старіння. Це є медичний (а точніше, геронтологічний) хвакт. Заодно починає знижуватися активність мозку, зокрема здатність вчитися. Без базару, купа непотребу, але саме цим непотребом заповнені додаткові роки. А в'ялий процес навчання просирає і ту активність, що в 14 років.
Отже, подовження терміну навчання має наслідком зниження його ефективності і зниження інтелектуального потенціалу нації.
Імхо, школу треба закінчувати не пізніше ніж у 17 років. Щоб до 20-ти років ще встигнути більшу половину вищої освіти..
> Не забувай про те, що в людей, у яких життя складалося неоднаково, і враження можуть бути неоднакові.
Рік "безтурботного життя" виливається у знижені шанси зробити собі безтурботне життя потім. Без базару, враження різні. А твоє ставлення до життя (пріоритет безтурботного життя, яке мають забезпечити зверху) поки що мені зустрічалося значно рідше, ніж протилежне. Більшість людей вважають додаткові роки в школі втраченими. Ставлення таке як до армії.
2005.02.09 | Роман ShaRP
Кожному своє ®
magda пише:> Мозок людини найактивніший в 14 років. В 20 років починається біологічний процес старіння. Це є медичний (а точніше, геронтологічний) хвакт.
Невже? Не віриться Що ж ми тут на Майдані всі такі старі робимо?
> Заодно починає знижуватися активність мозку, зокрема здатність вчитися. Без базару, купа непотребу, але саме цим непотребом заповнені додаткові роки. А в'ялий процес навчання просирає і ту активність, що в 14 років.
> Отже, подовження терміну навчання має наслідком зниження його ефективності і зниження інтелектуального потенціалу нації.
> Імхо, школу треба закінчувати не пізніше ніж у 17 років. Щоб до 20-ти років ще встигнути більшу половину вищої освіти..
Добре, вмовили.
> > Не забувай про те, що в людей, у яких життя складалося неоднаково, і враження можуть бути неоднакові.
> Рік "безтурботного життя" виливається у знижені шанси зробити собі безтурботне життя потім.
Ні. Тому що зараз, як і потім, все більше залежить від того, у кого яка рідня, а не від того, хто скільки просидів у школі.
> Без базару, враження різні. А твоє ставлення до життя (пріоритет безтурботного життя, яке мають забезпечити зверху) поки що мені зустрічалося значно рідше, ніж протилежне. Більшість людей вважають додаткові роки в школі втраченими. Ставлення таке як до армії.
Ну от хай попрацюють з моє (з 17, до речі, якщо не враховувати певні моменти раніше) - і я подивлюся, яке у них буде тоді ставлення. І хай не кажуть, що я їх не попереджав.
В принципі, я не збираюся серйозно відстоювати "довшу школу". А от що програми у школі дурні, і навряд чи стануть ліпшими, то я це стверджувати не перестану.
2005.02.09 | QuasiGiraffe
Re: Що ти розумієш...
Роман ShaRP пише:> Навпаки, дитині дарують рік нормального безтурботного життя
Щоб подовжити дитинство, ми йшли до інституту
Сьогодні ж дитинство (у хлопців) може різко скінчитися армією. А у дівчат - пологами.
Треба ж дати нормальним дітям повторний шанс (якщо перший - завалять) поступити до ВНЗу. За гроші будь-який дурень зможе, але ж ми не їх хочемо бачити в інститутах? А потім лікарями, інженерами, юристами...
2005.02.09 | Anneken
Міняти і знищувати все, що в ній непотрібне (с)
Чучхе пише:> Це річ більш важливіша, як на мене. 18-річний випускник школи - це абсурд. У людини крадуть фактично рік із життя, причому в найвідповідальніший період цього життя, коли людина починає реально знаходити своє місце в суспільстві, формувати своє майбутнє на все подальше життя. Це просто брєд. Особливо як на мене, який ще десятирічку закінчував
По-перше, не всі діти в шість років морально готові до школи. По собі пам"ятаю, хоча і читати вміла, і рахувати, і писати з гріхом пополам.
По-друге, справді, у 18 років сидіти на шкільшій лаві - це занадто. Я закінчила в 16 і задовольона була (та й зараз є) з тего як слонь. В нашій країні з 14 вже працювати можна, а шлюбний вік для дівчат взагалі-то в 17 років починається. Це так, музикою навіяло (с)анекдот.
Іще одна проблема оцієї останньої реформи - семестрове оцінювання. 90 відсотків вчителів при виставлянні оцінок за семестр не враховують результати першої і третьої відповідно чвертей. От дитина собі і думає, а на фіга вчитися при таких розкладах? І так і не вчиться по кілька місяців. А нащо?
Щодо дванадцятибальної системи - вона краща від п"ятибальної, але і там є свої нюанси. Наприклад, на педрадах вчителям прямим текстом кажуть - 12 не ставити! 12 передбачає ідеальне знання предмету! А яке може бути ідеальне знання, скажімо, англійської, в п"ятому класі середньої школи?
На мою думку, є непоганий альтернативний варіант - оцінювати звичайні уроки за 5-тибальною системою, а 12-бальну використовувати для контрольних і чвертних (річних, екзаменаційних етс) оцінок. Все одно 12-балку вчителі для себе ділять на 5+, 5, 5-, 4+, 4, 4- і т.д. Можна за контрольну отримувати, скажімо, 5(12). Мені доводилося свого часу таку систему бачити в дії, вона набагато ефективніша.
2005.02.08 | otar
Конче указ? А сам Ніколаєнко не може розпорядитися?(-)
2005.02.08 | www
Re: Чи виконає Ющенко передвиборчу обіцянку про 5-тибальну систему
Цікаво, що 12-бальна шкала була запроваджена під час прем"єрства Ющенка і тоді він палко цю ідею підтримував.2005.02.08 | Максим’як
Re: Не пригадую такого місця у програмі.
Повернення до 11 класів - це справді актуально, хоч може менш важливо, ніж повернення до 5-тибальної системи.2005.02.09 | Vadym Gladchuk
Re: Не пригадую такого місця у програмі.
я все пам"ятаюВиборча програма Віктора Ющенка
09-07-04 16:54
"2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм.
Для цього:
· Збільшити мінімальну пенсію – вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати „зрівнялівку” та дискримінацію у пенсійному забезпеченні.
· Протягом року повернути людям борги із зарплати.
· Відновити зруйновану систему охорони здоров’я – в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг.
· Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі – це наш святий обов’язок.
· Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам.
· Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості.
· Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей.
· Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань.
· Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників – будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян."
А знаходилася вона тут
http://razom.org.ua/viewnews/top_news/14204
Але вже стерли... Кому вона після перемоги потрібна?
2005.02.08 | artem
А чим погана не-5-бальна? (-)
2005.02.08 | zipping
Re: А чим погана не-5-бальна?
Тим, що батьки і вчителі не задоволені. Раніше були чітки крітерії успішності. А тепер вони стали манш зрозумілими. До речі у ВУЗах система, як і раніше, 5-бальна. А взгалі-то наша 5-ти бальна насправді 4х бальна, бо "1" і "2" нічим не відрізняються.2005.02.08 | Сергій Вакуленко
Re: А чим погана не-5-бальна? (-)
Я сам викладаю в університеті й маю сказати, що в нас 12-бальна система давно вже запроваджена й більшість моїх колеґ без жодних проблем звикла до неї. Особисто я її підтримую, бо вона далеко гнучкіша.І вже зовсім не президентська справа лізти в такі дрібниці. Серед усіх освітянських проблем то є найменша.
2005.02.09 | zipping
Re: А чим погана не-5-бальна?
Це хаос і безладдя, коли в одному ВУЗі 5-бальна система, а в іншому 12-бальна. Система оцінок потрібна буди однаковою в усіх навчальних закладах. І якщо не має згоди щодо 12-бальної, то треба повертатися до 5-бальної.2005.02.09 | ДК
Re: А чим погана не-5-бальна?
Який же це хаос? Це демократія.І якщо у Піскуна годинник за 13 тис доларів, а в мене за 13 грн, то від цього мій годинник не йтиме швидше чи повільніше.
Аналогічно з оцінками. Головне, вибачте за тавтологію, в голові, а не в оцінках.
2005.02.09 | zipping
Re: А чим погана не-5-бальна?
Це - не демократія, це - "разруха в головах".2005.02.09 | artem
Здається це проблеми тих вчителів, а не шкали
Не бачу нічого складного в оцінці по будь-який шкалі, де більше балів. Сам провчився 4 роки по 12-бальній тоді, коли про 5-бальну в школах тільки починали думати, -- вчителі були задоволені. Бо їм це дозволяло не штучно ділити 20-30 чоловік в 4 категорії, а гнучкіше -- на 10-11 (в 12 бальній теж рідко використовуються 1, 2).Тобто припускаю, що це "проблема" вчителів старшого віку, які десятиліттями звикали до одного, а тепер їм не хочеться/не можеться змінювати звички.
2005.02.09 | QuasiGiraffe
Re: Чи виконає Ющенко передвиборчу обіцянку про 5-тибальну систему
А чого гадати? Почекаємо, це зробити недовго - підмахнути папірець. Як, зрештою, воно і вводилося. Правда, доведеться прив'язувати до межі навчальних років, межі чвертей, мабуть, не досить, бо є ще одна дурня - семестри.А щоб повернутися до 11-річного (а чим було погане 10-річне?!!) навчання, доведеться знов перекроювати програми навчання, бо просто повернутися до старих вже не вдасться.
Ніколаєнко, звісно, може повипєндрюватися - це ж не його обіцянка, а він Ющенку не однопартієць. До речі, а яку він позицію займав в своєму комітеті? Не впевнений, що дуже протестував. Буду радий помилитися.