Ідея про опозицію
02/09/2005 | Сергій Кабуд
очевидно що вонючі кучмісти опозицією не стануть, так само як і клоуни вітренко і компанія.
Але опозиція, як баланс в політиці з функцією підштовхування влади до дій в напрямку більшої відданості служінню народові потрібна.
Інакше Україна перетвориться на невідомо що.
Тому є ідея будувати опозицію самім.
Концепція проста- опозиція має вказувати уряду як краще служити людям, власне Майдан і ПОРА вже провели і проводять низку опозиційних ініціатив-
люструють призначення колишніх кучмістів, вказують на недолугість юридичних рішень Нашої України, закликають до відкритя архівів КГБ-СБУ.
Чи ми маємо 'яйця' стати опозицією?
Опозиція має прагнути бути кращою за уряд
Але опозиція, як баланс в політиці з функцією підштовхування влади до дій в напрямку більшої відданості служінню народові потрібна.
Інакше Україна перетвориться на невідомо що.
Тому є ідея будувати опозицію самім.
Концепція проста- опозиція має вказувати уряду як краще служити людям, власне Майдан і ПОРА вже провели і проводять низку опозиційних ініціатив-
люструють призначення колишніх кучмістів, вказують на недолугість юридичних рішень Нашої України, закликають до відкритя архівів КГБ-СБУ.
Чи ми маємо 'яйця' стати опозицією?
Опозиція має прагнути бути кращою за уряд
Відповіді
2005.02.09 | QuasiGiraffe
А як щодо представництва в парламенті? (-)
2005.02.09 | Сергій Кабуд
в перспективі- можливо
наразі- я не знаю хто там є хто б хотів співпрацювати з опозицією замість лизати нових урядовців з метою здобути посади.Можливо такі особистості як Левко Лук'яненко. Але лише можливо- не можу стверджувати.
Поки що це буде не політична опозиція, а опозиція правозахісна, патріотична.
Як приклад-
Стаття Бандери про українську революцію.
Навіть Майдан боїться ставити цю статтю з причин чи то політкоректності, чи то шоб не образити росіян, чи то шоб Ющенка, який ніколи не помічав 'фашистів' і Майдан,
не поставити під самими ж нами вигадану, з звичного совкового переляку, "небеспеку" бути звинуваченим в "бандерівстві", чим можна було б лише пишатися кожному патріоту.
Ні, не ненависть до росіян і не радикалізм буде нашою платформою,
а правозахист і чесність влади,
ми хочемо йти швидше і далі ніж це декларує Ющенко- Тимошенко,
ми хочемо щоб Україна наблизилася до Небесного Образу який є в нашіх серцях і щоб кожен українець в світі(а їх поза межами Неньки понад 20 міліонів) прагнув негайно повернутися додому і збагатити країну і саміх себе і духовно і матеріально і в будь-який спосіб.
Приєднуйтеся!
2005.02.09 | Михайло Волошин
Так!
Влаштувати змагання з урядом: хто проведе кращі ініціативи та розробки - уряд чи народ? Уряд буде мати змогу відбирати для себе кращих (або ж завалиться, якщо почне ігнорувати), а сила народу буде в тому, що "Нас багато..."2005.02.09 | Михайло Волошин
P.S.
Уряд і народ - це вже по своїй природі антагоністичне протистояння. Тобто народна опозиція - це буде природньо.2005.02.09 | Сергій Кабуд
Відправна точка в мене особисто трохи інша
в Україні доси ми всі боялися бути до кінця чесними, спочатку залякували більшовики, потім кучмаки, а потім ми самі боялися казати правду шоб не зашкодити прихіду до влади політиків ЯКІСНО нового рівня, хоч і не таких, яких прагнуть наші серця для Небесної УкраїниЗокрема для мене є незадовільним факт колишнього членства майже всіх урядовців в ганебній антиукраїнській партії кпсс.
Я вважаю що це навіки травмувало їх душі.
Не настільки щоб перетворити на кучмістів і людожерів, але в значній мірі.
Тут і заява 3х(2001р), де Ющенко назвав УБК фашистами і інше.
Тому ми маємо прагнути до кращого і опонувати уряд.
Кажуть конструктивна опозиція-
я цього не люблю.
Це і так ясно, що не диструктивна і повторювати ідіотске слово конструктивно не хотілося б через його заплямованість коли воно вилазило з пащек людожерів медведчуків.
Далі буде, приєднуйтесь.
2005.02.09 | QuasiGiraffe
Re: Відправна точка в мене особисто трохи інша
Сергій Кабуд пише:> в Україні доси ми всі боялися бути до кінця чесними, спочатку залякували більшовики, потім кучмаки, а потім ми самі боялися казати правду шоб не зашкодити прихіду до влади політиків ЯКІСНО нового рівня, хоч і не таких, яких прагнуть наші серця для Небесної України
>
Сергію, повертайтесь, ми вже не боїмося
> Зокрема для мене є незадовільним факт колишнього членства майже всіх урядовців в ганебній антиукраїнській партії кпсс.
> Я вважаю що це навіки травмувало їх душі.
Ми вже це обговорювали - інших немає.
Що приємно - що ви контактуєте на рівні душ. Я от не знаю, що у кого в душі.
> Не настільки щоб перетворити на кучмістів і людожерів, але в значній мірі.
>
> Тут і заява їх, де Ющенко назвав УБК фашистами і інше.
>
> Тому ми маємо прагнути до кращого і опонувати уряд.
>
> Кажуть конструктивна опозиція-
> я цього не люблю.
>
> Це і так ясно, що не диструктивна і повторювати ідіотске слово конструктивно не хотілося б через його заплямованість коли воно вилазило з пащек людожерів медведчуків.
"Диструктивна" - не менш ідіотське слово. Попробуйте вживати "деструктивна".
>
> Далі буде, приєднуйтесь.
2005.02.09 | Сергій Кабуд
може ви не боїтесь, а в Україні багато негаразду
і якщо почитати новини майдану, то можна пересвідчитися що є багато знедолених людей, яких продовжують мучати можновладціприєднуйтесь-
душі чи тіла, це не головне. Головне зробити життя в Україні кращім і швидше ніж це планують Ющенківці
2005.02.09 | Пані
Ані Майдан, ані ПОРА! не є опозиційними
Прошу не поминати всує.Мені шкода, що Свистович так і не написав свій спіч на тему про громадські організації та опозиційність в нинішніх умовах, але в нього є виправдання. Він не триднить часами на форумах, а знімає мера Ірпеня.
Я таки закінчу з англійською версіює і викладу його спіч.
Опозиційною може бути партія. Громадська організація чи рух можуть бути такими тільки в умовах злочинної влади. Умови скінчилися. Все. Тепер ми підтримуємо владу там, де вона чинить правильно, і чмиримо там. де вона не чинить правильно.
Досить цього нескінченного порожняка про опозицію. Є бажання? Вперед, створюйте партію і йдіть у опозицію.
2005.02.09 | Сергій Кабуд
чому це досить? навпаки - ніфіга про опозицію не пишеться ніде
>Досить цього нескінченного порожняка про опозиціюможе ти за бандеру образилася?- постав статтю
твій допис офтопік.
А ти знімаєш мера?
Майдан і Пора не є опозиційними, а якими?
Провладними?
А хто опозиційний?
А хто провладний?
Може інтернет опозиційний?
Чи мій компютер опозиційний?
Чи миша опозиційна?
Твій допис взагалі не має змісту і є справжнім порожнякомвикликаним абсолютно іншими мотивами ніж ти прокламуєш.
Якими?
Поясни
О, ще це-
>Досить цього нескінченного порожняка про опозицію. Є бажання? Вперед, створюйте партію і йдіть у опозицію.
так значить в опозицію ходять!
А я думав їдуть на лісапеді чи може потягом?
Партія? А чому партія?
Чому хтось має грати по чужих правилах?
2005.02.09 | Сергій Кабуд
Революція? Все тільки починається - от програмний документ
додано: 31-01-2005Сайт "Майдан": Революція? Все тільки починається...
http://maidan.org.ua/static/mai/1107174722.html
---
Це вже колись було
---
1991 рік. Майже ейфорійний стан від факту остаточного розвалу могутнього СССР, впевненість у тому, що "наші прийшли", "погані покаялися" і все тепер буде добре, нове і хороше. Нові масштабні проекти, з якими ми безперешкодно проходили в будь-які міністерські кабінети, голови держкомітетів в сандалях на босу ногу; правозахисники, які раптом стали відкривати ногою двері в кабінети правоохоронців; повна свобода слова; активісти, які захотіли обратися депутатами - ними стали...
А далі замість світлого майбутнього - одні друзі-депутати так і не змогли пристосуватися до годівниці і тихо спилися, інші пристосувалися і перестали відрізнятися від тих, з ким боролися; правоохоронці навчилися писати грамотні відписки правозахисникам; голови держкомітетів всілися на державні "Мерси" і надійно закрили двері перед випадковими ентузіастами; пропагандисти української культури перевторилися на борців з "всесвітньою жидо-масонською змовою", практично довівши свободу слова до абсурду; промоутери економічної свободи кинулися відкривати "лоходроми" і відкачувати останні збереження з дурного електорату; а в підсумку в 1994 році з дуже невеликою перевагою на позачергових президентських виборах переміг Леонід Кучма.
Для людей, які не брали беспосередньої участі в боротьбі за незалежність України в 80-х роках минулого сторіччя, події 1991 року теж видавалися революцією. Вони не розуміли, чому розвалився Союз, чому він був приречений, і чому раптом змінився світоустрій.
Люди, які не брали участі в помарачевій революції, теж не розуміють, що сталося і навіть не усвідмолюють ще, які зміни відбулися, хоча і добре відчувають наявність якихось змін світоустрою.
---
Що ж насправді сталося?
---
З точки зору політики, ніякої революції не відбулося. Відбулися чергові вибори і влада перейшла до опозиції. На відміну від сталих демократій, цей процес пройшов неспокійно. Не спрацювали інституційні органи державної влади, і народу довелося на якийсь час тиснути на ці органи (Верховний Суд, ЦВК, Верховну Раду, Президента) із тим, щоби вони виконували свої конституційні функції.
На відміну від акцій протесту зими 2000-2001 року (акція "Україна без Кучми", яка теж вимагала від влади виконання своїх конституційних функцій), цього разу народний тиск виявився результативним. Влада виконала свої функції та забезпечила конституційне завершення виборчого процесу.
Повсталий народ домігся виконання законів. От і вся революція.
Це позитив. Велике досягнення для постсовіцької країни. Наочний доказ того, що головним джерелом влади дійсно є народ, як і записано в Конституції.
Проблема в тому, що в системі влади поки що нічого не змінилося і поки що відсутні будь-які гарантії того, що влада виконуватиме власні закріплені Конституцією функції сама, без тиску сотень тисяч людей на Майдані.
І якщо такі гарантії не з"являться найближчим часом, то нас чекають розчарування, співмірні з тими, що пережили ми після здобуття Україною Незалежності у 1991 році. А може і більші, бо в той час рівень очікувань в нас був значно нижчий.
---
Гарантію дає страховий поліс
---
Світ знає тільки один дієвий засіб змусити владу виконувати свої функції - це контроль громадськості. Найчесніша влада швидко скурвлюється без постійного контролю виборців. І це неодмінно трапиться з новою владою, навіть якщо буде застосований будь-який механізм люстрації для формування її складу.
Після "революції" громадськості, яка хоче і може здійснювати такий контроль, не бракує. Організовані і неорганізовані активісти перебувають зараз у броунівському русі у пошуках відповіді на питання "Як?" Як саме контролювати владу?
Варіанти відповіді на це найболючіше питання сучасності існують такі:
Варіант 1. Самому ставати владою.
Є виконавча влада, і в неї зараз теоретично може звільнитися багато місць для професіоналів. Бажаючим можна просто йти і пропонувати себе.
Є представницька влада, і можна висуватися депутатом. Найперспективнішим та найреальнішим напрямком діяльності тут є вибори у місцеві ради - районні та селишні. Бо це зараз є найслабша ланка самоврядування.
Варіант 2. Ставати журналістом і висвітлювати діяльність влади
Для цього немає потреби закінчувати журфак та влаштовуватися на роботу в газету чи на телебачення. "Майдан" вже започаткував моду на громадянський журналізм, коли кожний, хто має якусь цікаву інформацію, може її оприлюднити під власним іменем чи анонімно. Ми радіємо з того, що в нас є послідовники і сподіваємося на розширення їх кола.
Варіант 3. Об"єднуватися з однодумцями у формальні чи неформальні громадські організації з метою контролю влади.
Тут важливо визначитися з конкретними місцевими задачами і об"єднуватися та координуватися навколо їх вирішення.
Який з варіантів кращий? Всі три одночасно. Коли три богатирі розходяться і один йде у владу, інший стає журналістом, а третій - громадянським активістом. Залишаються друзями і постійно спілкуються.
Чи це здійсненно? Так. І "Майдан" планує показати як саме найближчим часом. Слідкуйте за нами І долучайтеся до обговорення на Вільному Форумі:
2005.02.09 | Пані
Опозиція тут при чому?
Дурне питання від одного з авторів цього тексту...Відповідати можна не треба.
2005.02.09 | Сергій Кабуд
давай я тобі відкрию секретну тезу
щодо>Відповідати можна не треба<
теза така-
'як нема відповіді то нема й питання'
це для медитації на тему можна не треба
ФАК: а про опозицію-
яка в нас мета?
Кльова Україна
як її досягти?
реформами
хто проводить реформи?
влада
як вона це робе?
залежить від того хто при владі
хто при владі?
уряд Ющенко
чи є він настільки ідеальним?
ні
чи може бути уряд кращім?
може
Тому й потрібно розвивати діскурс опозиції з нашіх позицій а не чекати доки суспільству нав'язаним буде діскурс опозиції з послідовниками людожерів.
В списку призначень Ющенка більшість людей Майданом оцінена нижче середнього. Хіба це не можна змінити? Прихід до влади кращіх буде лише на користь національним інтересам України.
Тому патріоти мають формувати опозицію.
І це не обов'язково має бути політична партія.
Якщо згадати як саме Ющенку забеспечена перемога-
очевидно що партії лише їй заважали.
Опозиція не рівно партія.
Взагалі це все настільки елементарно і існує скрізь в світі що мені трохи незручно таке пояснювати.
2005.02.09 | Пані
відкрив... через форточку...
В нормальному суспільстві, до якого ми ВЖЕ йдемо, в тому числі і нашими власними руками, опозиція - це політичні партії, а не драмкружок.Хочеться нормальної опозиції? Треба заохочувати створення опозиційних партій. В перспективі, звичайно, так і станеться.
Зараз більшість найкращих людей або вже при владі, або там буде протягом місяця.
З тих, хто там не буде, в у владу хоче, може і сформується нормальна опозиційна партія. Час покаже. Поки що взагалі "позиція" діє АЖ 5 днів. Ще жодної дровеняки не наламала. Нахрен до неї йти в опозицію, якщо ти не Корч або Вітрянка? Заради чого? "Раді кала"?
Зараз така ситуація, що багато патіротів вже при владі, багато владу підтримують. Хтось не підтримує. І всім їм є і буде місто на Майдані. Обмежувати коло громадянських активістів ТІЛЬКИ радикалами ми на Майдані не будемо, незалежно від будь чиїх думок на цю тему.
2005.02.09 | Сергій Кабуд
щось під ранок ти втрачаєш ясність думок
>Зараз більшість найкращих людей або вже при владі, або там буде >протягом місяцяАга, мага.
Запам'ятаємо верхнє ствердження?
2005.02.09 | So_matika
Re: Ідея про опозицію
Сергію, мало того, що говорити про оппозицію ще зарання, бо новій владі ще трохи більше місяця. Окрім того, опозиційні ознаки цілком помітні у нещодавніх "помаранчових" соціалістів та Порошенка. Можна чекати, що нова парламентська опозиція виникне у колі колишніх революційних союзників - і це буде нормально.Об"єднані есдеки це назавжди провладний постсоціалістичний прошарок, який довіку буде зализувати діючим владним структурам, так що для опозиції вони й справді профнепригодні. Янукович - цей якщо й з"явиться в парламенті (замість того щоб потрапити до прокуратури), все одно погоди не зробить.
А хіпові лозунги за файну Небесну Юкрайну можна залишити для творчих тусняків політика це річ дещо жорсткіша.
2005.02.10 | Сергій Кабуд
без опозиції не можна побороти біологічну пристрасть до корупції
Як лікар я хотів би зазначити, що здоровою влада є тоді, коли є опозиція. Коли є таке загострення, яке виявляє недоліки влади для того, щоби сама вона, через механізм самозахисту, позбувалася б тих вад. Немає безгрішної влади, чи не так? Мене дуже непокоїть те, що при народженні нової влади немає опозиції. Можливо, вона десь в зародку, в тіні чи десь у закутку, і на мій погляд одним з основних завдань Віктора Ющенка, як це не дивно, - допомогти створити проти себе опозицію. Тому що без опозиції він не зможе побороти біологічну пристрасть людей до корупції.http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2005/02/050209_ivasyuk.shtml