МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна досі одна з найризикованіших країн для інвестицій

02/12/2005 | Сергій Кабуд
Україна досі одна з найризикованіших країн для інвестицій, їй готові надавати гроші лише міжнародні фінансові установи.

Західні аналітики, які досліджують можливості інвестування в Україну, залишилися незворушними до обіцянок та закликів нової української влади. Вони досі вважають Україну однією з найнебезпечніших для бізнесу країн та не дуже вірять у можливість швидких змін.

Перемога Віктора Ющенка на президентських виборах в Україні покращує перспективи пришвидшення інституційних, законодавчих та структурних реформ, вважають експерти британської аналітичної компанії Economist Intelligence Unit. При цьому вони залишаються вірними своїм попереднім прогнозам щодо того, що Україна і надалі відставатиме від інших країн з перехідною економікою щодо реформи економічного та регуляторного середовища. Незважаючи на швидкі темпи зростання економіки, Україна, на думку цих експертів, протягом наступних п’яти років підніметься лише на кілька сходинок у глобальному рейтингу, а в регіональному перейде з передостаннього місця на третє з кінця.

Британські експерти не єдині, хто вважає, що про Україну ще занадто рано говорити як про країну з доброю перспективою для інвестицій. Як днями повідомив щоденник "Financial Times", за оцінкою чикагської фірми Аон, що обраховує політичні ризики інвестицій, Україна залишається в одному ряду з такими державами як Ірак, Афганістан та Північна Корея. За словами компанії, незважаючи на перемогу на виборах кандидата, який обіцяє подати руку бізнесу, ще надто рано змінювати погляд на Україну. І вона залишається на інвестиційній карті світу із оцінкою «дуже ризиковано».

У ситуації, коли приватні інвестори все ще побоюватимуться приходити в Україну на власний ризик, джерелом капіталовкладень зможуть бути хіба що міжнародні фінансові установи. Які, щоправда, відгукнулися на заклик української влади. Так Світовий Банк пообіцяв до 3 мільярдів доларів кредитів. За словами директора департаменту України, Білорусі та Молдови - Пола Бермінггема, відповідні кошти можуть надати в межах стратегії допомоги Україні на період до 2007 року.

Раніше Європейський Банк з Реконструкції та Розвитку пообіцяв організувати кредитування України на суму близько одного мільярда доларів лише на нинішній рік. При цьому лише третина з цих коштів – це власні гроші банку, решта, за словами директора ЄБРР в Україні Камена Захар’єва, це приватні інвестиції, які заохочує та організує банк. А поки в Україні триватимуть реформи та до неї придивлятимуться серйозні приватні інвестори, ЄБРР також пообіцяв розробити для неї трирічну програму.

http://maidan.org.ua/static/news/1108186479.html

Відповіді

  • 2005.02.12 | Andrij

    Telenor збирається вкласти близько 500 млн. дол в Київстар

    http://www.korespondent.net/main/34231
  • 2005.02.12 | Хвізик

    я не є велике цабе, але

    боюся нести власні заощадження в українські банки


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".