Бандитам - телеекрани?
02/21/2005 | Patrick
"Канал "1+1" ніяк не може без бандитів. Закінчився сезон постійної присутності на екранах Надійного і Послідовного кандидата - почався новий сезон "розумного, доброго, вічного" серіалу."
http://www.maidan.org.ua/static/news/1108975100.html
Панове, давайте обговорювати це!
Чи треба протидіяти присутності "бригад" в укр. телеефірі (на мою думку - треба!) і якщо треба, то як?
Бандитам - тюрми!!! (с) А не телеекрани!
http://www.maidan.org.ua/static/news/1108975100.html
Панове, давайте обговорювати це!
Чи треба протидіяти присутності "бригад" в укр. телеефірі (на мою думку - треба!) і якщо треба, то як?
Бандитам - тюрми!!! (с) А не телеекрани!
Відповіді
2005.02.21 | otar
Re: Бандитам - телеекрани?
> Панове, давайте обговорювати це!Давайте
> Чи треба протидіяти присутності "бригад" в укр. телеефірі (на мою думку - треба!) і якщо треба, то як?
Протидіяти необхідно, це факт. Але, на жаль, для цього треба сповідувати певні дискримінативні, подвійні стандарти. Бо, коли йдеться про "бригади" на офіційному рівні, то - лише вкупі з "сексом і насильством на екранах" взагалі.
Якщо бути зовсім чесним, то мені подобається секс і насильство на екранах. Мені не подобається, коли "секс і насильство" мають таку мораль, як серіал а-ля "Бригада". Себто, коли глядач підсвідомо або свідомо робить висновок, що грабувати, красти, вбивати - добре. Коли пацани з Бригади або Бумера стають кумирами молоді і, що найгірше, дітей.
Але секс і насильство - це не тільки порнуха і "Бригада", це ще й "Дика орхідея" і "Рембо"; зовсім без сексу й насильства телеекран стане пісним і нецікавим.
Є різні дискримінаційні варіанти. Один із них уже задіяний: система позначок для фільмів, від синього кола до червоного квадрату. Хто визначає, яка позначка повинна стояти на фільмі - неясно; часом буває, що фільм із червоним квадратом цілком невинний, а в фільмі з жовтим трикутником половина складається з брутального сексу, інша половина - з "питок і казнєй" (с) Подерв'янський.
Ще один дискримінаційний варіант - утворити державний орган, який би переглядав фільми і визначав, чи можна їх. Це цензура, заборонена конституцією, тому відпадає.
І ще один варіант , найближчий до української дійсності: моніторинг ефіру і заборона на показ того чи іншого продукту вже тоді, коли продукт іде в ефір. Так сталося з порнографічною програмою "Окна", яку, як на мене, можна було б і зовсім заборонити (хоча, коли я на неї потрапляю - дивлюся з інтересом); тепер вона дозволена лише після 23 години.
Моніторингом займається все та ж сумно(або славно)звісна Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Як я вже не раз писав, Нацрада має в своєму арсеналі величезний спектр репресивних заходів, від попередження до позбавлення ліцензії. Але застосовувати їх почала лише нещодавно. Якщо новий склад Нацради буде не лобіювати інтереси тих чи інших мовників, а чемно виконувати Закон про Нацраду, то "Бригаду" буде невигідно показувати, бо за кожну серію доведеться платити великий штраф, а за підсумками ще й здавати ліцензію
2005.02.21 | Роман ShaRP
Канал "1+1" взагалі "не може".
А що, напихана "князьямі", "баронамі" та "государямі імператорамі" "Кретинка Настя" - набагато краще? Чи їх новорічні проекти?Не думаю, що на "1+1" взагалі показивутимуть щось хороше. З цікавості слухаю їх новини. І то - слухаю, а не дивлюся.
2005.02.21 | Patrick
Re: Канал "1+1" взагалі "не може".
>"Кретинка Настя" - набагато краще?Ні звичайно! Але це - на Вашу та мою думку. Домогосподарки дивились це не відриваючись від екранів! Хіба то дуже демократично - забороняти їм це?
Так ци інакше - все зводиться до того, що певні чиновники мають вирішувати, які дискримінаційні заходи вживати щодо трансляції того чи іншого иатеріалу (квадратики різних кольорів, штрафи, позбавлення ліцензії тощо). А то не є дуже добре.
Хоча інших варіантів я поки що не бачу...
Треба мабуть Закон про нацраду почитати, з"ясувати дещо для себе...
Можна було б говорити про заохочування показу вітчизняного продукту, але то має бути якісний продукт, а де його взяти?
2005.02.21 | otar
Re: Канал "1+1" взагалі "не може".
> Ні звичайно! Але це - на Вашу та мою думку. Домогосподарки дивились це не відриваючись від екранів! Хіба то дуже демократично - забороняти їм це?Насправді не можна переводити цю дискусію у суперечку про смаки. Є люди, які взагалі не визнають телесеріалів, але все ж таки є значна частина людей, які телесеріали дивляться і люблять.
>
> Так ци інакше - все зводиться до того, що певні чиновники мають вирішувати, які дискримінаційні заходи вживати щодо трансляції того чи іншого иатеріалу (квадратики різних кольорів, штрафи, позбавлення ліцензії тощо). А то не є дуже добре.
Чиновники не повинні вирішувати - вони повинні керуватися законом! якщо вони шось не можуть потрактувати, нехай їм допомагає міністерство юстиції.
> Треба мабуть Закон про нацраду почитати, з"ясувати дещо для себе...
Закон почитати рекомендую всім - я сам дуже багато для себе відкрив, коли його побачив, і зрозумів, що в цілому цей орган міг би навести порядок, якби нормально працював. http://www.nradatvr.kiev.ua/law11.htm
> Можна було б говорити про заохочування показу вітчизняного продукту, але то має бути якісний продукт, а де його взяти?
Є інша проблема: вітчизняним виробникам не накажеш знімати український продукт. Себто, є з понтом вітчизняні виробники - 1+1, Інтер - але вони знімають російські серіали, а-ля "День народження буржуя" і тому подібне, російські "Голубі огоньки"...
2005.02.21 | Майстер
Ніхто не може.
otar пише:> > >
> Є інша проблема: вітчизняним виробникам не накажеш знімати український продукт. Себто, є з понтом вітчизняні виробники - 1+1, Інтер - але вони знімають російські серіали, а-ля "День народження буржуя" і тому подібне, російські "Голубі огоньки"...
Чому ж. Юдинюдин зняв "Украдене щастя". Доволі не погано. Режисер Дончик. І це все. "Вітчизняні" теледіячі не вірять що українське (тим більше україномовне) може мати комерційний успіх. Навіть якщо знімають російськомовні серіали, то ретельно стежать, щоб у кадр не потрапила якась українська прикмета. Навіть автомашина з українським номером. Якийсь серіал крутив "Унтєр", де події відбувалися на київській Солом’янці (як же її не впізнати!). А пожежні машини в кадрі - розмальовані двоголовими бройлерами.
Ба більше - вітчизняні (без лапок, навіть подекуди україномовні) теледіячі не хочуть навіть озвучувати українською, скажімо для відеопрокату. "Не продасться", кажуть. Я їх запевняю, що продасться:
- От серіал ХХХ люди продають на Петрівці з-під поли, маса народу має вдома його записи...
- Е-е-е, так там же переклад хороший.
- Так то ж я перекладав. Давайте я вам іще оте й оте перекладу і...
- Не продасться.
- А от серіал ХХХ продався ж!
- Так там же переклад хороший.
- Так то ж я перекладав.
І далі "в кулко". Як це "кулко" розірвати, не маючи власних грошей для старту, не знаю.
П.С. І знову тема для "Культури"... Чи нє?
2005.02.22 | Альберт
Це - тема для відкритого листа нашому міністру культури!!!!!
Я спробував такий писати - у мене не виходить!... 8(((Може спробуєте Ви? Я підпишусь - інші теж!
Щоб врешті решт російськи продукти (гарні чи погані - байдуже) - але все ж таки обов'язково було перекладено для трансляцій по ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИМ каналам.
А інші - хай би мали все ж таки якесь обмеження у часі для трансляцій іноземною мовою, та позіціонували себе, як канали, маючі відношення до безпосередньої нацменшини, або декількох нацменшин. Байдуже якої із них - російської, афганської, ефіопської чи Трінідада і Тобаго!!!
Закон, схоже, це дозволяє. Принаймні - нацрада з питань телебачення та радіомовлення точно входить у компетенцію Міністерства культури і містецтв України.
Розумієте - цей лист повинен бути написаний дуже доброю українською... 8( А у мене вона (я так вважаю) ще погана для таких листів. Візміться - благаю!!!!!!
Щоб легше було - зачтіть її біографію у Досьє Майдану! Бо - міністр культури ще і досі перебуває у хибній уяві про реальні потреби в українській мові у громадян України.
Дякую...
2005.02.22 | otar
Re: Це - тема для відкритого листа нашому міністру культури!!!!!
> Може спробуєте Ви? Я підпишусь - інші теж!
Друже, я не хотів із вами сперечатись на тему Оксани Білозір, щоб не образити вас у найкращих почуттях. Але, щиро кажучи, нічого більшого за льельек, які прольітальи над нашими головами, я від неї не чекаю. Мені вона не здається тією людиною, яка може очолити армію і вести війну - а саме такою є місія того міністра культури, який нарешті хоч щось зробить. Стратегія міністерства культури повинна бути агресивною, а Оксана Білозір наразі ще не зробила нічого, що заслуговувало би рядка в новинній стрічці УНІАН.
> Щоб врешті решт російськи продукти (гарні чи погані - байдуже) - але все ж таки обов'язково було перекладено для трансляцій по ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИМ каналам.
Йдеться про пахабно злабані українські субтитри? Чи про дубляж?
> Закон, схоже, це дозволяє.
В нас дуже багато що закон дозволяє. На превеликий жаль, поки це справді не буде комусь треба, то ми нічого не зробимо. Не забувайте, що боротьба з "Бригадами" - це боротьба з надприбутками від реклами.
>Принаймні - нацрада з питань телебачення та радіомовлення точно входить у компетенцію Міністерства культури і містецтв України.
Кгм... ви щось плутаєте...
> Розумієте - цей лист повинен бути написаний дуже доброю українською... 8( А у мене вона (я так вважаю) ще погана для таких листів. Візміться - благаю!!!!!!
Ви напишіть якою є, я поправлю, якщо треба І насправді ваша українська цілком нормальна.
2005.02.22 | otar
Re: Ніхто не може.
> Чому ж. Юдинюдин зняв "Украдене щастя". Доволі не погано. Режисер Дончик. І це все.Я не дивився (не дивлюсь 1+1 взагалі), але наразі всі україномовні серіали, які я бачив, відрізнялись однією деталлю: всі актори говорять українською так, ніби їх нудить, і вони зараз виригають від цієї невластивої їм мови. Особливо показовий у цьому плані серіал "Леся плюс Рома" на Сасітєви. Там здається, що акторам пишуть українські репліки російськими буквами.
> П.С. І знову тема для "Культури"... Чи нє?
Це тема не для Культури, але наразі, на жаль, народ не зацікавлений у чомусь більшому, ніж висловлення осуду.
2005.02.22 | Роман ShaRP
Ти не правий.
otar пише:> Я не дивився (не дивлюсь 1+1 взагалі), але наразі всі україномовні серіали, які я бачив, відрізнялись однією деталлю: всі актори говорять українською так, ніби їх нудить, і вони зараз виригають від цієї невластивої їм мови. Особливо показовий у цьому плані серіал "Леся плюс Рома" на Сасітєви. Там здається, що акторам пишуть українські репліки російськими буквами.
Ти надто прискіпливий, або дуже мало серіалів дивишся (я теж мало, але в мене дивиться дружина, то я так чи інакше дивлюся хоч би шматки). Так от, насправді українською псують більше фільми, а на Сасітіві показували "Дикий ангел", наприклад, чи "Баффі" та "Енджел" з цілком нормальною, як на мене, українською. Можу ще назвати.
Стосовно ж "Леся + Рома", то цей "проект", як мені повідомив мій телеексперт, дружина , звідкілясь вкрадений, а на мою думку є частиною "моди на ідіотизм". Там повинні виглядати ідіотами, і їх мова - теж.
2005.02.22 | Sean
Re: Ти не правий.
Роман ShaRP пише:> Стосовно ж "Леся + Рома", то цей "проект", як мені повідомив мій телеексперт, дружина , звідкілясь вкрадений, а на мою думку є частиною "моди на ідіотизм". Там повинні виглядати ідіотами, і їх мова - теж.
На якомусь російському (к)аналі давно вже йде абсолютно таке - чи то "Саша+Маша", чи то "Саша+Паша". Так що дебіли Леся з Ромою - суцільний "вторяк".
2005.02.22 | Slavix
Кілька моментів
Просто справа тут в громадській думці, де існує стійкий стереотип: українець=хохол=жлоб(селюк, третьосортний заробітчанин етс.). Для прикладу одна історія. Працював якось мій товариш у якійсь рекламній конторі дизайнером. Розговорилися ми з ним про роботу. Він каже: "От шеф сьогодні попросив зробити рекламне оголошення центру відпочинку в україномовній газеті, а замовник(російськомовний) попросив рекламу а-ля: "европейские развлечения". Я макет шефу приніс "Європейські розваги" Шеф сказав - жлобовато звучить". І товариш запитав у мене, що я можу сказати з цього приводу. Я кажу: "Звичайно жлобство"(маючи на увазі тулити Європу куди тільки можна, як еталон). Але далі - бомба. Шеф сказав виправити на "Європейські развліченія". Тобто, жлобством виявилася українська мова.Навіть на клавіатурі при українсьій розкладці немає апострофу та букви, що знаходиться між "г" і "д", але є буква "ё".
Справу треба розглядати глибше. В Україні немає ідеології в принципі. Є ідейки, на які періодично "ведеться" народ і які швидко виходять з моди: націоналізм-патріотизм (зараз сприйнається як "шароварщина"), демократія (зараз асоціюється з фальсифікованими виборами, брехливими обіцянками та бомбуванням Іраку, Сомалі, В"єтнаму етс.), прагнення до Європи (зараз сприймається як "Євроромантизм"). Більш того, слово "ідеологія" сьогодні майже лайка, тому що діячі-гавкачі, які вчора співали про "пятілєтку за трі года і даёш нам камунізм", зараз його пов"язали з кривавим тоталітарним минулим.
Ідеологія має стати кістяком, на якому має наростати "м"ясо" з інформаційних продуктів. Але... Демократизм, свобода слова та інші заморські байки несумісні з інформаційною безпекою держави та сприяють засиранню мізків глядачів, слухачів та читачів.
Є спосіб це подолати. Україна де-факто двомовна країна. У сфері ТБ цим найкраще скористалися перекладачі мультику кіт-пес, де пес добродушний, простий і тупуватий розмовляє українською, а кіт розумний, підлий та корисливий - російською. Потрібно: при створенні медіапродуктів робити крутих, добрих, розумних персонажів україномовними, а тупих, підлих та злих російськомовними. При перекладі це також можливо.
Щодо власне українського медіапродукту. Кіно, що знімалося останнім часом в Україні (про Мазєпу і козака Мамая) відверто і м"яко кажучи - лайно. Подобатися такі хвільми можуть або з почуття патріотизму, або людям що вдають з себе знавців мистецтва і розповідають, що побачили там глибинний підтекст, який не можуть сказати словами бо відчули його серцем. Останній якісний український фільм - "Пропавша грамота".
У сфері ТБ ситуація теж не краща. В законодавстві існує вимога до телекомпаній енний відсоток ефіру заповнювати власним продуктом. 1+1 цю вимогу виконує і штампує то чергову говорильню з бридкою Герасим"ючкою, то "Документ", де Макаров найцікавішу тему з найцікавішими гостями може занудити до бєзпрєдєла.
Стосовно бРИГАд. Треба запозичити метод в Росії. Чув колись в новинах, що там створили тюремне радіо, на якому заборонялося пропагувати бандитські "понятія". З тих же підстав можна заборонити показ "бригад". До речі, краєм вуха чув, що поганий Омельченко заборонив з тих же підстав водіям маршруток вмикати "Шансон".
Ще проблема, на яку слід звернути увагу - каверкана українська, яка ріже вухо як україномовним, так і російськомовним, що сприймають її за справжню українську ("вітчина" (с)Будь-який найближчий супермаркет, "сосіскі", "пірижки" і т. п.). Треба за такі "развліченія" штрафувати, штрафувати й штрафувати... Проте ця проблема хвилює тільки авторів однієї(!!!) програми на національному радіо (яке "демократично" збирається зруйнувати Томенко), які висміюють таких вумників в ефірі.
У сфері ТБ існує також дуже багато питань по рекламі, на які слід звернути увагу: реклама за хвилину до кульмінації у фільмі, не кажучи вже про переривання фільмів рекламою взагалі, реклама алкоголю, вмикання реклами голосніше, ніж інших передач, обрізання титрів заради реклами(порушення авторських прав) тощо.
2005.02.22 | otar
Re: Кілька моментів
> краєм вуха чув, що поганий Омельченко заборонив з тих же підстав водіям маршруток вмикати "Шансон".
Це був жарт часів виборчої кампанії
2005.02.22 | Slavix
Re: Кілька моментів
otar пише:>
> Це був жарт часів виборчої кампанії
Нехай жарт, але це метод.
2005.02.23 | So_matika
Re: Кілька моментів
otar пише:>
> > краєм вуха чув, що поганий Омельченко заборонив з тих же підстав водіям маршруток вмикати "Шансон".
>
> Це був жарт часів виборчої кампанії
Краще б це був не жарт. Взагалі, треба заборонити вмикати музику у транспорті загального користування. По-перше, дратує, коли над головою гримить чи Сердючка, чи цей самий "шансон", шоб він вср.вся . По-друге, через нього часто не докричишся до водія, і щоб вийти, треба підвищувати голос.
2005.02.23 | otar
На жаль, заборонити щось перевізникам вкрай проблематично :(
Я би багато чого заборонив. Перш за все, я реалізував би прийнятий Верховною Радою закон про заборону перевозити стоячих. Або хоча би ті правила, які існували до того, і регламентували кількість стоячих. Забита вщерть маршрутка, з якої стирчать ноги та інші частини тіла, в якій людина почувається зґвалтованою, а вилізає з неї без частин одягу і зазвичай без гаманця й телефону - це найогидніший зразок порушення прав людини з мені відомих, крім концтаборів.Але закони, правила, обмеження діють, а маршрутники на них чхали. Бо їхній страйк паралізує житття в містах (і не лише в містах), а з двох зол - дозволити підвищення платні за проїзд чи дозволити невиконання закону про нестояння - місцева влада обирає друге. На жаль.
2005.02.24 | Anneken
Може, я чогось не розумію...
Slavix пише:> Ідеологія має стати кістяком, на якому має наростати "м"ясо" з інформаційних продуктів. Але... Демократизм, свобода слова та інші заморські байки несумісні з інформаційною безпекою держави та сприяють засиранню мізків глядачів, слухачів та читачів.
В СРСР он не було свободи слова, зате ідеологія була. Я чомусь не хочу туди вертатися. Так скоро і рок-концерти перестанемо дивитися, і джазу не буде. Якось в Європі вирішують цю проблему без шкоди для свободи слова.
Не можна так взяти і заборонити. Якщо заболів живіт, треба подумати, чим його краще полікувати, а не наполягати на негайній ампутації.
> Потрібно: при створенні медіапродуктів робити крутих, добрих, розумних персонажів україномовними, а тупих, підлих та злих російськомовними. При перекладі це також можливо.
Ну і буде це варіант Тарапуньки і Штепселя, тільки навпаки. Дуже приємно було дивитися? Хоча метод не так щоб зовсім не дієвий.
> Щодо власне українського медіапродукту. Кіно, що знімалося останнім часом в Україні (про Мазєпу і козака Мамая) відверто і м"яко кажучи - лайно.
Мамай - ніяке не лайно, а цілком якісний продукт. В Мазепі теж не все так погано (втім, це тема окремої розмови). Хоча переважна більшість фільмів - таки лайно. Але Ви вибрали найневдаліші приклади це проілюструвати.
> У сфері ТБ ситуація теж не краща. В законодавстві існує вимога до телекомпаній енний відсоток ефіру заповнювати власним продуктом. 1+1 цю вимогу виконує і штампує то чергову говорильню з бридкою Герасим"ючкою, то "Документ", де Макаров найцікавішу тему з найцікавішими гостями може занудити до бєзпрєдєла.
Чим вам так Герасим"ючка не догодила, що прямо аж бридка?
Стосовно ж Макарова - там, на мій погляд, основна проблема полягає у замалому хронометражі програми. 25 хвилин - це замало, тема просто не встигає розкритися. Тому, на жаль, змушені говорити про якісь загальні речі. На інших каналах он і такого нема, самі Кисельови.
> Стосовно бРИГАд. Треба запозичити метод в Росії. Чув колись в новинах, що там створили тюремне радіо, на якому заборонялося пропагувати бандитські "понятія". З тих же підстав можна заборонити показ "бригад". До речі, краєм вуха чув, що поганий Омельченко заборонив з тих же підстав водіям маршруток вмикати "Шансон".
А давайте не будемо нічого забороняти просто так тому що. Я, приміром, жодного разу, не чула, щоб у маршрутці хтось попросив той шансон вимкнути, якщо вже він його так дратує.
> Ще проблема, на яку слід звернути увагу - каверкана українська, яка ріже вухо як україномовним, так і російськомовним, що сприймають її за справжню українську ("вітчина" (с)Будь-який найближчий супермаркет, "сосіскі", "пірижки" і т. п.).
Тут згодна.
2005.02.21 | Роман ShaRP
Я нікому нічого не забороняю.
Patrick пише:> >"Кретинка Настя" - набагато краще?
>
> Ні звичайно! Але це - на Вашу та мою думку. Домогосподарки дивились це не відриваючись від екранів! Хіба то дуже демократично - забороняти їм це?
Я і дружині не забороняв. Просто коли їй набридно слухати, як я матюкаю цей серіал, вона перестала його дивится.
Потроху перестає і інші Переважна більшість серіалів тепер в нас називаються "Кретинки з Б..." або "Кретинка Х..."
> Так ци інакше - все зводиться до того, що певні чиновники мають вирішувати, які дискримінаційні заходи вживати щодо трансляції того чи іншого иатеріалу (квадратики різних кольорів, штрафи, позбавлення ліцензії тощо). А то не є дуже добре.
> Хоча інших варіантів я поки що не бачу...
Мій допис взагалі не стосувався заборон.
Я за пояснення всім зустрічним та поперечним, що цей канал, і його проекти та шоу не треба дивитися. Коли ця ідея оволодіє масами, вона стане силою, і канал буде змушений зреагувати.
Проблема більше навіть в тому, що інші канали часто не краще... Але на "1+1" відсоток дебільних серіалів просто зашкалює.
2005.02.21 | ANDERSEN
Я б відібрав за цю х..ню (няня, брат2, бригада) ліцензію
як за антиукраїнську пропагандуабарзелі, подонки
висшей мери
2005.02.22 | Роман ShaRP
Аллергия пройдет когда пройдут апельсины © К. Новикова.
Розумієте, шановний, поки існує попит на такий (або подібний) кретинизм, його будуть показувати. Скільки ліцензій не відбирай.2005.02.22 | Альберт
Ви не зовсім правий, вельмишановний!!
Бо тут попит буде існувати лише доти, доки буде існувати пропозиція! 8))))Ви ж знаєте, що у деяких країнах усе завжди робиться через.... ммм... навпаки!!! 8))
Я не Україну маю на увазі...
2005.02.22 | otar
Та ні, Роман якраз правий
> Бо тут попит буде існувати лише доти, доки буде існувати пропозиція! 8))))Ви не враховуєте, що пропозиція існує не лише на каналі "1+1". Це раз.
Ви не враховуєте, що публічна кампанія боротьби з "Бригадами" є також їхньою рекламою (піаром, пабліситі - як хочете). Це два.
Беручи до уваги ці два пункти, можна стверджувати, що, чим більше й завзятіше боротиметься українська державна влада із демонстрацією "Бригад" на своїх каналах, тим більшим стимулом це буде для українців "вкушати" заборонений фрукт на російських, яких навряд чи нам хтось відключить.
2005.02.22 | Sean
І Роман правий, і Отар правий і я зараз буду правий
1. Абсолютно: попит народжує пропозицію, і якщо на попиті на лайно можна робити гроші, то "всі джерела відкриті" ((с) "Крихітка Цахес", хоча вони співають про зовсім інше).2.Хоча. "Во дні сомнєній, во дні тягосних раздумій о судьбах маєй Родіни", коли до влади пхалася кримінальна Жопа, приходила до мене думка, що це блакитно-екранне "ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж" про бандюг, бригади і бандоадвокатів неспроста. І хто платить за "ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж", той і замовляє Жопу.
3. Так що потрібні заходи для зниження попиту у суспільній свідомости. "Декучмізація України" передбачає і деромантизацію банди, десакралізацію кримінальних босів. І я, поміж іншим, сподіваюся дочекати на кінострічки, де бандитів будуть зобразувати винятково тим, чим вони є - гівном. А для романтики достатньо Де Ніро.
2005.02.22 | Роман ShaRP
Не зовсім. "Романтизація" криміналітету - народна й міжнародна.
Sean пише:> 3. Так що потрібні заходи для зниження попиту у суспільній свідомости. "Декучмізація України" передбачає і деромантизацію банди, десакралізацію кримінальних босів. І я, поміж іншим, сподіваюся дочекати на кінострічки, де бандитів будуть зобразувати винятково тим, чим вони є - гівном. А для романтики достатньо Де Ніро.
Не дочекаєтеся. Ви не чули про "піратську романтику"? Вона має давнє коріння. Але дале-е-е-е-еко не всі пірати були романтичні. Проте вони були вільні, а поневоленій свідомості найманих працівників і хотілося, і хочеться чого-небудь такого. От і з*являються "Пірати Карибського Моря", книга та гра, з романтичними піратами.
Потім, пам*ятаєте такого-собі Джона Ділінджера? Він грабував банки, і був, розказують, мало не народним героєм. Люди казали "Бандит? Бандит ніколи не вижине бідаря з його оселі". Чому? Тому що вони були пригноблені, а бандит, як ворог їх ворога, зажерливих багатіїв, видавався їм другом. Аналогічна ситуація і з тим випадком, коли діти хотіли назвати тигреня "Бін-Ладеном".
Поки будуть гнобителі і пригноблені, реальні або уявні, попит на "народного месника", хай і бандита, зберігатиметься. Для того, щоб його не було, необхідно щоб більшість народу жила більш-менш добре.
Стосовно ж кримінальних босів, то це вже до Маріо Пьозо, теж ніби не росіянина, і фільми по ньому знімали не росіяни... Як там? "Дон Корлеоне вважав світ, який він збудував, кращим від решти світу...". Ті самі причини. Не просто якийсь незрозумілий "запит на кримінал", а запит кращого життя, і справедливості (у певному розумінні).
2005.02.22 | Sean
Шкода. Хотілося бути правим
Роман ShaRP пише:> Ви не чули про "піратську романтику"? Вона має давнє коріння. Але дале-е-е-е-еко не всі пірати були романтичні. Проте вони були вільні, а поневоленій свідомості найманих працівників і хотілося, і хочеться чого-небудь такого. От і з*являються "Пірати Карибського Моря", книга та гра, з романтичними піратами.
Є таке. Різниця в тому, що ми не можемо показати споживачеві "Пиратів" РЕАЛЬНОГО якогось капітана Моргана чи там Джона Китовий Хєр - мудака, алкоголіка і кінченого садиста. А у випадку з громадянами кримінальнічками - можемо.
> Потім, пам*ятаєте такого-собі Джона Ділінджера? Він грабував банки, і був, розказують, мало не народним героєм. Люди казали "Бандит? Бандит ніколи не вижине бідаря з його оселі". Чому? Тому що вони були пригноблені, а бандит, як ворог їх ворога, зажерливих багатіїв, видавався їм другом. Аналогічна ситуація і з тим випадком, коли діти хотіли назвати тигреня "Бін-Ладеном".
>
> Поки будуть гнобителі і пригноблені, реальні або уявні, попит на "народного месника", хай і бандита, зберігатиметься. Для того, щоб його не було, необхідно щоб більшість народу жила більш-менш добре.
Не сперечаюся. Але можна спробувати знизити попит:
а) десакралізацією (див.вище)
б) заповненням порожнечі. Месника можна зліпити з Робіна Бобіна Гуда чи з, наприклад, Шклярового Елементала, а можна з того ж Джона Китовий Хєр чи то (за особливого натхнення) з Джека Патрача чи Онопрієнко.
> Стосовно ж кримінальних босів, то це вже до Маріо Пьозо, теж ніби не росіянина, і фільми по ньому знімали не росіяни... Як там? "Дон Корлеоне вважав світ, який він збудував, кращим від решти світу...". Ті самі причини. Не просто якийсь незрозумілий "запит на кримінал", а запит кращого життя, і справедливості (у певному розумінні).
Є-є, це Ви масштабно повели. Ну запит на справедливість є в усіх усюдах, а от гівно особливо бурхливо прорвало саме там, звідки принесло "бригади".
2005.02.23 | Роман ShaRP
Хатєть нє врєдно.
Sean пише:> Роман ShaRP пише:
> > Ви не чули про "піратську романтику"? Вона має давнє коріння. Але дале-е-е-е-еко не всі пірати були романтичні. Проте вони були вільні, а поневоленій свідомості найманих працівників і хотілося, і хочеться чого-небудь такого. От і з*являються "Пірати Карибського Моря", книга та гра, з романтичними піратами.
> Є таке. Різниця в тому, що ми не можемо показати споживачеві "Пиратів" РЕАЛЬНОГО якогось капітана Моргана чи там Джона Китовий Хєр - мудака, алкоголіка і кінченого садиста. А у випадку з громадянами кримінальнічками - можемо.
Чому? Знімають і показують більш "історичні" фільми. Про Чорну Бороду, наприклад (здається, це була частина цілого "реального" серіалу про піратів... чи чогось типу "десятки найстрашніших піратів"?). До іграшок подейкуди додають біографії реальних піратів.
"Десакралізацій", насправді, повно, - передачі-розслідування присвячені криміналітету передають таке, що волосся дибки стає. Але хіба їх хочуть дивитися? А попит на "бригади" або "баронів" залишається.
Або приклад в трохи іншому напрямку: *суперсеріал* "Мєнти". Ніби нормальна основа, ніби нормальні актори ... але хіба це зробило ментів популярнішими?
Нашому піплу хочеться бачити романтичних бандитів. Або ще якусь муйню. А тепер спробуйте уявити собі "Брігаду" чи "Бандитський Петербург" у Великобританії. В мене чомусь щось не дуже виходить. А от поліційний британський серіал я колись бачив. Називався "Суіні", чи якось так. Хотів би коли-небудь подивитися ще раз. Актори були класні.
> > Поки будуть гнобителі і пригноблені, реальні або уявні, попит на "народного месника", хай і бандита, зберігатиметься. Для того, щоб його не було, необхідно щоб більшість народу жила більш-менш добре.
> Не сперечаюся. Але можна спробувати знизити попит:
> а) десакралізацією (див.вище)
> б) заповненням порожнечі. Месника можна зліпити з Робіна Бобіна Гуда чи з, наприклад, Шклярового Елементала, а можна з того ж Джона Китовий Хєр чи то (за особливого натхнення) з Джека Патрача чи Онопрієнко.
Якої порожнечі? Себто, пропонуєте створити *нашого* "месника"?
> > Стосовно ж кримінальних босів, то це вже до Маріо Пьозо, теж ніби не росіянина, і фільми по ньому знімали не росіяни... Як там? "Дон Корлеоне вважав світ, який він збудував, кращим від решти світу...". Ті самі причини. Не просто якийсь незрозумілий "запит на кримінал", а запит кращого життя, і справедливості (у певному розумінні).
> Є-є, це Ви масштабно повели. Ну запит на справедливість є в усіх усюдах, а от гівно особливо бурхливо прорвало саме там, звідки принесло "бригади".
Я не думаю, що це "прорвало" набагато гірше Америки часів The Prohibition.
А чому "Брат-2" хочуть заборонити? Я б ще зрозумів, якби його хотіли заборонити в Росії. А в нас нафіга, даруйте, забороняти фільм, який виставляє росіян ідіотами під чудову музику? Постраждалі ж ніби не проти, щоб ми його показували.
2005.02.23 | Sean
Re: Хатєть нє врєдно.
Роман ShaRP пише:> Sean пише:
> > Роман ShaRP пише:
> > > Ви не чули про "піратську романтику"? Вона має давнє коріння. Але дале-е-е-е-еко не всі пірати були романтичні. Проте вони були вільні, а поневоленій свідомості найманих працівників і хотілося, і хочеться чого-небудь такого. От і з*являються "Пірати Карибського Моря", книга та гра, з романтичними піратами.
> > Є таке. Різниця в тому, що ми не можемо показати споживачеві "Пиратів" РЕАЛЬНОГО якогось капітана Моргана чи там Джона Китовий Хєр - мудака, алкоголіка і кінченого садиста. А у випадку з громадянами кримінальнічками - можемо.
>
> Чому? Знімають і показують більш "історичні" фільми. Про Чорну Бороду, наприклад (здається, це була частина цілого "реального" серіалу про піратів... чи чогось типу "десятки найстрашніших піратів"?). До іграшок подейкуди додають біографії реальних піратів.
Я ферштейн. Я от про шо. Ну, є попит на "бригади". І це подобається тим, хто робить гроші на рекламі в "бригадах". Шо ми (не персонально) можемо зробити? Отаку програму:
19.00. Гарно зроблена документальна передача про кримінальних гандонів, включно з розповідками про неминучий сумний кінець.
19.30. Хвільм "Бригада"
20.30. Ток-шоу за участю неодноразового отсідента, бандюгана зі стажем, зі спогадами про парашу і півнячу долю.
Можливо, Ви скажете, що телекомпанії на це не підуть. Я теж так думаю. Але легким ворушінням депутатських дуп по кріслах з натисканням відповідної клацалки можно законодавчо зобов'язати подібні кіна "соціальною рекламою", котра опускала би "бригадирів" до рівня фекалопроводів.
> "Десакралізацій", насправді, повно, - передачі-розслідування присвячені криміналітету передають таке, що волосся дибки стає. Але хіба їх хочуть дивитися? А попит на "бригади" або "баронів" залишається.
Див.вище.
> Або приклад в трохи іншому напрямку: *суперсеріал* "Мєнти". Ніби нормальна основа, ніби нормальні актори ... але хіба це зробило ментів популярнішими?
>
> Нашому піплу хочеться бачити романтичних бандитів. Або ще якусь муйню. А тепер спробуйте уявити собі "Брігаду" чи "Бандитський Петербург" у Великобританії. В мене чомусь щось не дуже виходить. А от поліційний британський серіал я колись бачив. Називався "Суіні", чи якось так. Хотів би коли-небудь подивитися ще раз. Актори були класні.
Саме так, Суіні. Непогана річ.
А якщо так - чому нема Бріганава Пєтєрбурга у Великій Британії? Попит, певний, мабуть там теж є. А Брігади нема. Розумію, що традиції (котрі, до речі, теж треба колись запроваджувати вперше). Але, мабуть, ще і тиск громадської думки на телевізійників?
> > > Поки будуть гнобителі і пригноблені, реальні або уявні, попит на "народного месника", хай і бандита, зберігатиметься. Для того, щоб його не було, необхідно щоб більшість народу жила більш-менш добре.
> > Не сперечаюся. Але можна спробувати знизити попит:
> > а) десакралізацією (див.вище)
> > б) заповненням порожнечі. Месника можна зліпити з Робіна Бобіна Гуда чи з, наприклад, Шклярового Елементала, а можна з того ж Джона Китовий Хєр чи то (за особливого натхнення) з Джека Патрача чи Онопрієнко.
>
> Якої порожнечі? Себто, пропонуєте створити *нашого* "месника"?
Ви вірно сказали - "нашего" . Якщо це може бути корисним для антибригадної операції - я за. До речі, "Елементал" - нормальний матеріял. Якщо є попит і його просто таки необхідно задовольнити, то краще дати рідну коноплю з городу замість, ЛСД, зліпленого в лабораторії поруч з тією (не будемо казати де розташованої), де вправно синтезують діоксин.
> Я не думаю, що це "прорвало" набагато гірше Америки часів The Prohibition.
>
> А чому "Брат-2" хочуть заборонити? Я б ще зрозумів, якби його хотіли заборонити в Росії. А в нас нафіга, даруйте, забороняти фільм, який виставляє росіян ідіотами під чудову музику? Постраждалі ж ніби не проти, щоб ми його показували.
Тупо забороняти нічого такого не треба. Запрєтний плод - така ж вкуснятіна....Була колись просто чудова ідея про створення українського стьобного тексту для "Братішкі". Оце, наприклад, метода!
2005.02.24 | Роман ShaRP
Re: Хатєть нє врєдно.
Передмова:"Бригади" на екрані це складне явище, яке не можна пояснити лише бажанням кіношників показати нам лайно. Для того, щоб побороти це складне явище, потрібен в свою чергу складний комплекс заходів.
Sean пише:
> > Чому? Знімають і показують більш "історичні" фільми. Про Чорну Бороду, наприклад (здається, це була частина цілого "реального" серіалу про піратів... чи чогось типу "десятки найстрашніших піратів"?). До іграшок подейкуди додають біографії реальних піратів.
> Я ферштейн. Я от про шо. Ну, є попит на "бригади". І це подобається тим, хто робить гроші на рекламі в "бригадах". Шо ми (не персонально) можемо зробити? Отаку програму:
> 19.00. Гарно зроблена документальна передача про кримінальних гандонів, включно з розповідками про неминучий сумний кінець.
> 19.30. Хвільм "Бригада"
> 20.30. Ток-шоу за участю неодноразового отсідента, бандюгана зі стажем, зі спогадами про парашу і півнячу долю.
>
> Можливо, Ви скажете, що телекомпанії на це не підуть. Я теж так думаю. Але легким ворушінням депутатських дуп по кріслах з натисканням відповідної клацалки можно законодавчо зобов'язати подібні кіна "соціальною рекламою", котра опускала би "бригадирів" до рівня фекалопроводів.
Це - одна складова, хай умовно буде соціальна реклама. Цікаво-зроблені передачі-розслідування. Може навіть щось на зразок шоу, яке вів отой мериканець, Джон Волш, здається, "10 найнебезпечніших злочинців Америки", чи щось таке. І неминучий сумний кінець.
> > Нашому піплу хочеться бачити романтичних бандитів. Або ще якусь муйню. А тепер спробуйте уявити собі "Брігаду" чи "Бандитський Петербург" у Великобританії. В мене чомусь щось не дуже виходить. А от поліційний британський серіал я колись бачив. Називався "Суіні", чи якось так. Хотів би коли-небудь подивитися ще раз. Актори були класні.
> Саме так, Суіні. Непогана річ.
> А якщо так - чому нема Бріганава Пєтєрбурга у Великій Британії? Попит, певний, мабуть там теж є. А Брігади нема. Розумію, що традиції (котрі, до речі, теж треба колись запроваджувати вперше). Але, мабуть, ще і тиск громадської думки на телевізійників?
Тому що там нема самих "брігад" і "Бріганава Ліверпуля". От нема, і все. А знімати їх просто так, заради фантастики, не додумалися.
Друга, найбільша складова - це робота в суспільстві та з суспільством. Турбота та виховання. В Британії нема "бригад" не лише тому, що їх там нема, а ще й тому, що їх там і не потребують.
> > Якої порожнечі? Себто, пропонуєте створити *нашого* "месника"?
> Ви вірно сказали - "нашего" . Якщо це може бути корисним для антибригадної операції - я за. До речі, "Елементал" - нормальний матеріял. Якщо є попит і його просто таки необхідно задовольнити, то краще дати рідну коноплю з городу замість, ЛСД, зліпленого в лабораторії поруч з тією (не будемо казати де розташованої), де вправно синтезують діоксин.
Може. Це третя складова - альтернатива, вибір. Наприклад, "Антикілер", в принципі, мабуть, не так далеко вже й пішов від "Бригади". Але це фільм вже іншого спрямування.
2005.02.23 | So_matika
Re: "Романтизація" криміналітету
не единственный пример. Есть еще романтизация войны. Редкий мальчик в детстве не играл в военные игры, хотя бы на компьютере, и в таких играх часто агрессия совершено не детская. Так что - и про войну фильмы запретить надо?2005.02.22 | Роман ShaRP
Я завжди правий :) Просто я трохи не договорив.
Альберт пише:> Бо тут попит буде існувати лише доти, доки буде існувати пропозиція! 8))))
Ні. Поки існують жінки, існуватиме і стійкий попит на "страждання". Чи то в "романах", чи то в серіалах.
Інша річ що з цим попитом можна боротися за допомогою свого попиту. Україна вже давно "достигла" і до своїх серіалів і до своїх новорічних проектів.
Проте слід врахувати і "фактор грошей" - поки буде дешевше і вигідніше купувати в Росії, аніж знімати своє, будуть купувати в Росії.
2005.02.24 | Сергій Кабуд
хароша ідея. і штрафи міліонні(-)
2005.02.21 | 3dom
Когда-то была история с детками в Крыму где-то...
(подробностей не помню). Детки ворвались в частный дом и поубивали там людей. После, когда их задержали, они сказали, что находились под впечатлением сериала "Бригада", главные герои которого - их кумиры, видимо, и вдохновили их на убийство.Здесь интересна не сама эта ужасная история, а ее продолжение.
После того, как об этом быстренько раструбили СМИ вдруг произошло нечто странное.
Милицейские чины в спешном порядке дали опровержение о связи между преступлением подростков и сериалом "Бригада".
Причем самое интересное здесь было - СКОРОСТЬ, с которой было дано опровержение, неу и сам факт того, что милицейские чины вынждены были оправдыватся и отрицать.
Лично я (думаю не я один такой) сделал для себя вывод, что этот сериал - это НЕ ПРОСТО КИНО, что это - нечто большее чем похабная байка или банальная игра на нездоровом интересе без оглядки на мораль и последствия.
Слишком оперативно (и не кто-нибудь, а совсем не рядовые милицейские чины) вышло опровержение, - кто-то слишком испугался что тема станет предметом обсуждения (осуждения). Значит этот сериал - нечто большее чем сериал, значит это элемент какой-то большой идеологической игры.
И переполох вокруг него тогда - явное тому подтверждение.
Это мое ЛИЧНОЕ мнение на этот счет.
Что касается запретов подобных фильмов - это ерунда imho.
Должны найтись умные люди (и уверен, что они есть), которые разберутся - какими мотивами, причинами и прочими шестеренками запускаются у нас подобные идеологические машины. Что позволяет им работать (срабатывать) и делать свое дело в головах и душах людей. Какие люди и какие слабости.
И кому это нужно.
Ну и конечно обсуждение (осуждение) - и тогда нпикакая цензура и не нужна. Лучшее средство от болезней - это не прятатся под одеялом (цензура), а вырабатыывать иммунитет (привка).
Помнится мы когда-то в школе на уроках литературы делали анализ некоторых популярных фильмов и разбирали - что там хорошо, что плохо и в чем подлость создателей фильма (или гениальность) и чего они от нас хотели. Помнится разбирали даже таким вот образом даже такой фильм "Интердевочка"...
Взять и разложить детям всё по полочкам - и пусть тогда смотрят и находят всё злое, но уже безопасное в этих фильмах. Будет как зверь в зоопарке - совсем не страшно, но зато познавательно.
Когда тайное становится явным, оно теряет свой вредоносный эфыфект и становится безвредным и бесполезным. А то и оборачивается против тех кто это запустил...
2005.02.21 | ziggy_freud
"Розбори польотів" з дітьми
Один соціальний психолог (здається, Зімбардо) пропонував писати школярам твір за схемою:"Мені подобають фільми про бандитів, тому що..."
"Але те, що показують в кіно, відрізняється від реального життя, бо...", і далі самі діти пояснюють одне одному, чому вовки в серіалі виявились ганчірковими, а тигри - паперовими.
Потім звіряв результати (рівень агресивності) із групою, де не було твору і обговорення. Допомагає.
Про кретинку Настю теж можна. Якщо вчителька від неї не "балдєєт"
2005.02.22 | настрадамус
Пропаганда красивых и умных бандитов …
Внушают прекрасную жизнь откровенной мафии, ..их показывают как героев интеллектуалов .
Такую маскоскую грязь надо убирать с ТВ.
Если очистим ТВ то и очистим духовный климат в Украине
2005.02.23 | 3dom
Российский аналог "Кресного отца". Идеологемы сходны. (-)
2005.02.23 | So_matika
про аналоги
Не совсем. Есть гораздо более близкий аналог - "Однажды в Америке".Насчет "Бригады": во-первых, "гангстерские саги" всегда были популярным жанром во всем мире - и кино, и ТВ, и книги. Запретить их показывать (печатать) - невероятная глупость, сродни повороту северных рек на юг. Можно кстати заодно снять с экранов "11 друзей Оушена", "Леона", или того же "Крестного отца".
"Бригада", кстати - очень качественное кино, которое можно смело отнести к будущей классике жанра. В отличие от убогих "Насть", "Ментов", "Нянь" и прочей мути. А вот детишки, которые после просмотра кино идут мочить прохожих - это, уж простите, не кино виновато, а мамочка с папочкой, в том что в деточке не заложено, как первый закон роботехники: убивать и грабить нельзя. И что деточка кино от реальной жизни отличить не может - это тоже не кино виновато. После "Тарзана" тоже детишки с деревьев падали - если малолетний дебил свою жизнь и здоровье не ценит - то кто ему доктор.
Я практически не смотрю сериалов, но досмотрела "Бригаду" до конца - и ей-богу, если богатая жизнь приобретается ТАКОЙ ценой - преступление, кровь, смерть, страх, потеря близких - ну его нах, то богатство.
И кроме того - никто не заметил, насколько точно в первых сериях показана ЭВОЛЮЦИЯ будущего бандита? то есть ОТКУДА ОНИ БЕРУТСЯ?
В человеке исходно заложена теневая сторона - извращения, насилие, грязь, уродство всегда будут привлекать любопытство. Главное, чтобы человек умел эту тень трансформировать в некие мирные креативы, а не шел с палкой бить соседа. Для этого здоровая психика нужна, конечно. Пока что большая часть не доросла, к сожалению.
2005.02.24 | 3dom
Re: про аналоги
> В человеке исходно заложена теневая сторона - извращения, насилие, грязь, уродство всегда будут привлекать любопытство. Главное, чтобы человек умел эту тень трансформировать в некие мирные креативы, а не шел с палкой бить соседа. Для этого здоровая психика нужна, конечно. Пока что большая часть не доросла, к сожалению.А может Вы просто ошибаетесь?
В человеке изначально заложена СЛАБОСТЬ, - беззащитность перед злом. И только по причине этой беззащитности в него и проникают все эти "темные стороны" и "любопытство". Но изначально в нем этого нет.
Есть слабость...
Но есть и путь для спасения.
Вот где-то так...
2005.02.22 | VDom
Re: Бандитам - телеекрани?
Альтернативність набагато ефективніше заборон.Щоб щось заборонити, то потрібно витратити масу енергії і часу на "руйнівні дії". Ремарка стосовно змісту фільму на початку і в кінці показу, можливо 1...2 рази на початку блоку реклами, мабуть більш ефективно за заборону. Та ж "бригада. Такий тип людей схильний до самогубства." може бути охараутеризована як "Філим про виродків, які не здатні конкурувати в житті в жодній сфері діяльності. Їхні дії спрямовані виключно на знищення конкурентів. До таких людей належав зокрема Гітлер". Час показу теж потрібно виноити за 23-00.
А для того, щоб зупинити вал насильства і розпусти (деталі інтимних стосунків при загальному огляді перетворюються на маразматичні фантазії виродка) на телеекрані потрібно побільше якісної продукції. Не матимуть канали з "чонухою" глядачів, то не матимуть і реклами. Може й змінять репертуар, а ні то хай цінителі "чорнухи" оплачують і дивляться після 23-00 цю тематику.
2005.02.22 | капітан Немо
Ето, бля***, ващє ! Ви наївні, як ті діти....
Перечитав усі дописи, більшість мене просто вразили своєю наївністю.Це ж що, і фільми "Освобождєніє" чи "17 мгновєній вєсни" треба заборонити чи показувати після 23-00, бо там показують танки і Гітлєра ???
А в "Бригаді" ??? Де ви там бачите бандитів ??? Точніше - лише виключно бандитів ???
Цей серіал - просто геніально відзнятий, у ньому показана боротьба Добра зі Злом, причому у дуже несподіваному ракурсі : насправді носіями Добра часто виступають "погані" бандити, а носіями Зла - "хороші" ФСБшніки, міліціонери етц.
Тобто, фільм змушує замислитися, що у нашому світі не все так однозначно, що світ не розділений виключно на "біле" і на "чорне", а має ще безліч сірих відтінків.
Главарь бандитської шайки закохується у геніальну скрипальку, відданий друг виявляється добре замаскованим ворогом, герой чеченської війни насправді є торговцем наркотиками і т.п. Це все - парадокси нашого життя.
Я розмовляв зі справжніми бандитами, розпитував їх про серіал "Бригада", чи реалістичний цей фільм. Вони сміються : казочка, насправді так не буває.
Тобто, я вважаю, що насправді цей фільм глибоко філософський і повчальний. І це все замасковано у цікавому динамічному сюжеті.
А хто бачить у Саші Бєлому звичайного гидкого бандита - то просто близорука , примітивна людина.
"Имеющий глаза - да увидит !"
2005.02.23 | 3dom
Правда или Истина?
К сожалению не смогу ничего сказать о сюжете, потому что не смотрел фильм. Скучно (честно) было. Эти ребятки порядком надоели в реальной жизни, чтобы еще, прийдя домой, у телевизора вкушать эту дешевую романтику "созидающего разрушения". Но из тех отрывков, что попадались на глаза иногда сделал вывод - из бандитов делают обьект для подражания. Т.е навязывают поведенческие схемы с элементами агрессии, которые усваивают в первую очередь именно детки школьного возраста.Бандит вызывает у них не презрение, а СОЧУВСТВИЕ. И его человеческие слабости (жестокость, агрессия) представлены как сила.
В том то и дело, что это переворачивание с ног на голову.
И еще.
Это ЗАПУГИВАНИЕ людей. Мол мир вот такой весь сложный, неоднозначный и помощи ждать неоткуда. Такчто если ты не бандит - сиди и не рыпайся. Слушай других. Т.е. как бы человеку внушают что он ничего не решает, а вокруг - джунгли (и законы джунглей).
Поймите - можно сколько угодно спорить о "настоящести" и даже о том, кто там прав и насколько его правда имеет право на существование, но одно бесспорно - у многих людей это "разглядывание тараканов под микроскопом" помимо легкого рвотного рефлекса вызывает еще чувство отторжения и несосознанного страха перед обществом, которое преподносит себя в таких вот фильмах. Потому что если правда то, что вокруг - джунгли и такой вот примитив в мотивах и стимулах (что ставит целью внушить подобные фильмы), то найдется много таких, кто решит про себя: "это время - не для меня" и не рискнет ЖИТЬ, а будет ВЫЖИВАТЬ как может... Потому что "время любить" пока еще не настало. А всё ещё по-прежнему: "время умирать"...
2005.02.23 | капітан Немо
Так, дійсно нелегко передивитися всі серії БРИГАДИ до кінця....
3dom пише:> К сожалению не смогу ничего сказать о сюжете, потому что не смотрел фильм. Скучно (честно) было.
На жаль, досі у нашому суспільстві панує принцип "нє відєл, но осуждаю". Так само свого часу засуджували Солженіцина чи Войновича - не читаючи, а лише підгавкуючи пленуму ЦК КПСС.
Обов"язково передивіться цей фільм.
> Эти ребятки порядком надоели в реальной жизни, чтобы еще, прийдя домой, у телевизора вкушать эту дешевую романтику "созидающего разрушения". Но из тех отрывков, что попадались на глаза иногда сделал вывод - из бандитов делают обьект для подражания.
"Отривкі" - робили спеціально такими видовищними...
І ніхто об"єкт для подражанія не робить, а показується генеза, як із "нормальної" звичайної людини виходить "бандит", ізгой суспільства.... Саме суспільство із людей робить "бандитів".
А ви хочете відсидітися у своїй хаті, котра скраю.
В принципі, нічого нового з точки зору моральності. Загальновідомо, що суспільство саме продукує і бандитів, і святош. Просто показано, як це виходить у сучасному суспільстві.
Нормальний фільм. Он, ніхто ж не забороняє фільм про Дєточкіна, де він викрадав у злодюг Волги на тій підставі, що цей фільм збільшує кількість викрадань автомобілів.
> Бандит вызывает у них не презрение, а СОЧУВСТВИЕ.
А як же ви думали... Треба співчувати усім : і бандитам в тім числі...
> В том то и дело, что это переворачивание с ног на голову.
Та ні. показується реальний світ, дещо можливо прискорений, дещо гіпертрофований, але реальний...
2005.02.23 | Альберт
"Не можна мстить - повинні ми любить всіх..."
8))))Далі - за текстом!...8)))
Тоді зосталося тільки стати привідом у брудному простирадлі!!!!
Бо - отак і стає, що тільки щоб не дивитись ту лажу про парашу - то і Подервл'янський є классиком!!... 8)))
Фігню Вам показують - а не реальний світ!!...
Я теж - не врач, але не треба, будь ласка, апломбів, гаразд?
Ви краще поїдьте якось постановку "Травіати" подивіться у Київському національному театрі - тоді я впевнений, шокуєте сусідів, бо вони побачуть і почують, що в когось із вікна полетів той самий телевізор!.. 8)) Такий собі - новий Сідней Вішиз буде... 8))))
ЗІ: Актор і бандит, котого він грає - це різні речі... Бандюк набагато прозаїчніший, запевняю Вас - іноді занадто прозаїчний, так, що це заважає йому освідомлювати своє маленьке, випадкове місце по життю. 8)) Але це не важко виправляється...
2005.02.23 | 3dom
Re: Так, дійсно нелегко передивитися всі серії БРИГАДИ до кінця....
Фиьлм показываели кажется уже не раз. Поправьте, если я ошибаюсь.Так что я видел его каждый раз кусками. В целом процентов 60 как минимум. То кто-то смотрел, и я рядом, то еще что-то похожее... Но ни одну серию не просмотрел целиком - все время что-то отвлекало. Вот примерно так.
Поэтому я не даю оценку тому, что не увидел.
Только по-форме. А форму я уловил imho.
Кроме того много выслушивал мнений о фильме от друзей. Общался, обсуждал, слушал обсуждения, сравнивал со своими отрывочными впечатлениями...
Так что КПСС тут не причем.
Знаете, я вспомнил, как часто можно от наркомана услышать - "Что вы все обсуждаете меня (с некоторой гордостью говорится и усталостью умудренного жизнью) - вам не понять, вы в моей шкуре не бывали и в мою жизнь до конца не вникали (судите мол, по тем отрывочным эпизодам, с которыми сталкивались), а я нормальный - просто ИНОЙ"
Теперь насчет подражания.
Не знаю что они там делали, но подражание УЖЕ ЕСТЬ.
Вожно ведь не что хотели, а что получили - правда? А то, что детки (и взрослые детки тоже) уже перенимают ценный опыт "настоящей жизни" - это факт подтвержденный личными наблюдениями (не только моими).
Дело в том, что там осуждается (или какбы выносится на обсуждение) - далеко НЕ ВСЁ. Масса мелких эпизодов остается как бы вне обсуждения и усваивается как аксиомы (почти).
Впрочем те 40% что я не увидел может быть содержат что-то упущенное и ценное, но я не верю.
Ну и главное.
МНЕ ЛИЧНО фильм хоть и не нравится и не нужен, скажем так, но я все же считаю, что такие идеологические вирусы нельзя избежать, спрятавшись от них. imho нужно обсуждение. ПРотивоядие, прививка.
Потому что самый сильный эффект от проблем какбы НЕДООБСУЖДЕННЫХ, недопонятых умом, но прочно поселившихся в т.н. подсознании или поведенческих схем у тех кто склонен к подражаниям.
Поэтому и странно (и плохо) что тему с детками-убийцами, - поклонниками героев "Бригады" замяли. А стоило бы и ее обсудить. Если показывать - то тогда всё. И фильм и последствия...
2005.02.23 | 3dom
Фантом Януковича!
"правильный бандит""зло во имя добра" и т.п...
2005.02.23 | Альберт
Я, наприклад, у Кобзоні бачу гидкого бандита...
... і не за кліп із "Гражданскай вайной!"За набагато гіршу річ - про котру Ви, мабуть, і гадки не маєте!!
Вибачте - але я взагалі не бачу нічого у Саші Бєлому чи в Васі Чорному!! Бо - їх немає, розумієте??? Їх немає!!!
А є цей... як його... Сергій ... не пам'ятаю, він занадто маленький, щоб я про нього пам'ятав! От він - є. І достатньо бездара особистість, як на мене! До Жана Рено йому не вирости ніколи. А взагалі - мені байдужий він...
А от Ви, мій співгромадянин - мені доволі небайдужий!...
2005.02.23 | ПсевдоЯ
Підтримую, треюа писати листа міністру культури
Шановна пані Білозір,Можливо цим кроком ви не заробите собі прихильників "у масах", але українці, яких, як відомо більшість, Вам за це поставлять прижиттєвий памятник вдячності. Придумайте закон, як регулювати присутність реклами вандалізму, насилля і криміналу у нашому соціально і головне ментально понівеченому суспільстві.
2005.02.24 | Альберт
Ви знаєте - вмикаю учора телевізор....
Бачу Верховну Раду, Іллєнка, усіх киномитців, і на своєму місті, у міністерському куточку - Оксану Володимірівну Білозір, яка аж витяглася у струнку, як слухає цих прекрасних людей...То було щось!!! ... 8)) Ви - не дивилися?? Я - обома оченятами!!! 8)
Я, навіть, здогадуюсь, кому велика вдячність, що ця тема - про стан кінематографії та телебачення - була поставлена такою важливою.
Хотілося б ще додати, що пану Яворівському Володимиру Олександровичу слід було б звернутися до Оксани Володимірівни із своїми розрахунками - бо такі ідеї про збереження 200 млн. грн., не повинні загублюватись, на дорозі не знайдеш. Про що я особисто, як людина, наполегливо його б попросив, дуже і дуже прошу, знаючи майже напевне, що він це прочитає...
Чи то вже він зробив???
Велика йому вдячність за виступ - до речі, усі хоча і дещо нервово погодилися, молодці!!
---------------------------------
Окрім тільки однієї особи, Ольги НЕВЄРКО, генерального директора Одеської кіностудії, виступ котрої мене вразив просто до огиди! Бо - вона, як я впевнений, навіть не переписувала заготівлене для дещо іншого уряду і дещо іншої влади. Коли вона почала нести фігню про "залучення коштів вітчизняних інвесторів і приватизацію за допомогою державного визначення.... бла-бла-бла" - у мене ледь очі не поповзли на лоба. Це вже нахабство!!! Коли мене якась керівниця тримає за дурня!! 8(( Я образився! 8( Вона не побачила - що відбулося в Україні?
Потрібна термінова перевірка її діяльності на посаді директора цієї кіностудії, Одеської, можливо що там прокуратора повина дуже і дуже зацікавитись, - бо то мабуть, Приходько №2!!!! А ось і підтвердження моїх слів...
Зверніть увагу на дату, будь ласка!! І цієй людині дали право на виступ???
30.12.2003 11:03
Кінематографісти вимагають розслідування обставин призначення гендиректора Одеської студії
UNIAN
Правління Одеського обласного відділення Національної спілки кінематографістів України категорично спростовує твердження заступника міністра культури і мистецтв Тимофія КОХАНА про погодження кандидатури новопризначеного гендиректора Одеської кіностудії Ольги НЕВЄРКО з обласним відділенням НСКУ.
Як передає кореспондент УНІАН, заяву протесту такого змісту оприлюднив сьогодні голова правління Одеського відділення НСКУ Рудольф ОТКОЛЕНКО.
Якраз навпаки, зазначив він, одеські кінематографісти “глибоко обурені виданням наказу міністра про призначення гендиректором О.НЕВЄРКО, що вчинено всупереч вимогам пленумів НСКУ і переважної більшості творчих працівників Одеської кіностудії, які наполягали на призначенні на цю посаду Ярослава ЛУПІЯ – режисера-постановника, заслуженого діяча мистецтв України”.
“Ми переконані, - говориться в документі, надісланому Президенту України Леоніду КУЧМІ, прем'єр-міністру Віктору ЯНУКОВИЧУ та віце-прем'єру з гуманітарних питань Дмитру ТАБАЧНИКУ, - що у призначенні на посаду гендиректора студії О.НЕВЄРКО зацікавлені чиновники міністерства культури і мистецтв, що ставлять за мету приховати факти власної корупції, пов'язані з цілеспрямованою руйнацією Одеської кіностудії, що є колискою вітчизняного кіномистецтва”.
Одеські кінематографісти вимагають “скасування наказу і негайного розслідування причин, що призвели до цього”, а також “призначення на посаду генерального директора студії Я.ЛУПІЯ. Недержавне ставлення до долі Одеської кіностудії змушує нас вдатися до нестандартних кроків протесту”.
Як заявив в інтерв'ю УНІАН Р.ОТКОЛЕНКО, "попередня діяльність О.НЕВЄРКО на кіностудії фактично зводилась до продажу кінофільмів, створених тут українськими та зарубіжними кіномитцями. З цією метою вона створила фірми “Успіх” та “Майбутнє”, працівники яких тісно співпрацювали з чиновниками Міністерства культури”. Тому кінематографісти, підсумував він, вважають “просто аморальними дії керівництва відомства, яке призначило гендиректором пані НЕВЄРКО, що спільно з київським чиновництвом накопичувала власний капітал на нашій інтелектуальній власності”.
UNIAN
Одесити!!! Де ви? Вимовьтеся із цього приводу, будь ласка!!... Чи - вилайтеся! 8))
Ех, а Ви, Отаре - про попит та пропозицію.... 8(
Вважаю, що до Ольги НЕВЄРКО повинна бути прикута значна увага громадськості!! І Майданівської - теж...
2005.02.23 | Mykola H.
Re: Бандитам - телеекрани?
Вообще интересно получается:Розенбом откровенничает: "На написание песни "Мы подошли из-за угла" меня вдохновили "Одесские рассказы" Бабеля".
Мала-адец, Розенбом! Так держать! Беда с этими гитаристами - хоть книг читать не давай.
Интересно, а сколько раз читал "Одесские рассказы" Бабеля какой-нибудь М.Круг?..
- Авторы сериала "Бригада": "Мы хотели снять бандитскую сагу... Мы посмотрели всю классику на эту тему: "Крёстный отец", "Путь Карлито", "Хорошие парни"..."
И что?! Посмотрели классику, а сняли отстой. Маладца. Сняли продающийся отстой, и продали его нам. Спасибо родным телеканалам.
Я бы лучше "классику" посмотрел.
Интересно, в связи с этим - чем вдохновлялись авторы "Кармелиты", или как там этот тошнотворный сериал называется? "Цыганами"? "Возвращением Будулая"?
2005.02.23 | капітан Немо
Тема "Бригади" перекликається із темою про Євросоюз.
Я бачу, що тут на форумі просто збирається таке інфантильне товариство, котре ще не перехворіло, а тільки почало хворіти на дитячу хворобу максималізму.Ви, друзі, хочете жити за принципом : "Є людина - є проблема, немає людини - немає проблеми", а так не вийде. Ніколи.
Фільм вам не подобається. Ага. Заборонити. Ага. Уже.
Янукович- бандит. Добре. Давайте, розстріляємо Януковича і заживемо краще . Так ? Якобінці теж так вважали, і де зараз якобінці ??
Ви хочете боротися із бандитизмом, забороняючи фільми ??? Та ви навіть розстріляйте всіх бандитів - бандитів не стане, а саме явище бандитизму залишиться , і ви ніколи нічого зробити з цим не зможете.
У кожному із вас живе бандит. Тільки для того, щоб цей бандит проявився, треба потрапити у відповідні умови.
І ви , потрапивши у ці умови, нічого не зможете змінити, і цей бандит проявиться, і що тоді ? Ви пустите собі кулю в лоба, борці з бандитизмом ? Ні, у вас заговорить інстинкт самозбереження.
Отаку дурницю, щоб заборонити показувати фільм "Бригада", мотивуючи це тим, що фільм начебто популяризує бандитизм, може писати тільки тупий самозадоволений мент, щоби нічого самому не робити, а зарплата щоб ішла. Ото класно : бандитів нема, зарплата іде, можна ні хрена не робити, гуляти по базару, відбирати у бабульок "не положені" сємєчки.
Бачте , мої любі , з філософської точки зору бандитизм подолати просто неможливо, бандитизм - це начебто втілення "зла", інший полюс категорії "добро". Можна лише навчитися співіснувати із злом так, щоб воно тебе не чіпало.
Як це зробити ? а дуже просто : поставити во главу угла не матеріальне, а духовне. Бандит може прийти і забрати у вас матеріальне, але він не забере духовне, навіть якщо продасть вас у рабство.
А навіть і не з філософської точки зору, а якщо взяти конкретно фільм "Бригада", то яка ж тут може ввижатися пропаганда і реклама бандитизму ??? Сьогодні йшла серія : Космоса вбито, Пчолу вбито, третього цього, Філа здається, вбито.... Навпаки, це антиреклама : діти, не ставайте бандитами, а то і вас отак повбивають.
Так що , любі мої, не нада "ля-ля". Вам нічого робить залишилося , то взялися фільм критикувати ? На мою думку - дуже чудовий, дуже художній фільм, гра акторів просто чудова.
Дивіться і насолоджуйтеся.
А не хочете - хіба мало каналів ????
2005.02.24 | 3dom
Re: Тема "Бригади" перекликається із темою про Євросоюз.
Во многом Вы правы, но насчет того, что в каждом из нас - бандит, который за певних обставин... - это мимо.И еще - если уже показывать то тогда всё - и крымских деток тоже...
P.S.
Был такой слоган во времена совка "их нравы"...
Вот туда этот сериал... Хотя наверное те, кто его сделал, наверное меньше всего бы этого хотели...
2005.02.24 | капітан Немо
Re: Тема "Бригади" перекликається із темою про Євросоюз.
3dom пише:> Во многом Вы правы, но насчет того, что в каждом из нас - бандит, который за певних обставин... - это мимо.
Не мимо. Я вам гарантирую. Хотите, проведем эксперимент ?? Мысленный ??
> И еще - если уже показывать то тогда всё - и крымских деток тоже...
Та знаете, мне по-барабану. Показывайте, не показывайте... От меня это не зависит.
А эти крымские детки могли себе просто выдумать причину, чтобы скостить срок и вызвать жалость...
> P.S.
> Был такой слоган во времена совка "их нравы"...
> Вот туда этот сериал... Хотя наверное те, кто его сделал, наверное меньше всего бы этого хотели...
вы знаете, есть темы, которые во сто крат вреднее "Бригады".
Вот, объявилась некая группа "мытцив" ( "художников слова"), которые собираются писать и ставить "ораторию", посвященную 100 дням президенства Ющенка.
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_about&trs=-1&key=1109098670&first=1109196825&last=1106347755
2005.02.24 | 3dom
Экспериментов не нужно
> Не мимо. Я вам гарантирую. Хотите, проведем эксперимент ?? Мысленный ??Я УЖЕ знаю все возможные аргументы по этой теме...
Поэтому не нужно экспериментов. Они ничег не докажут ни мне ни Вам.
Есть вещи о которых спорить бесполезно. Аксиомы, принимаемые на веру. Это как раз оно.
2005.02.24 | ПсевдоЯ
Ні, просто ми розуміємо важливість нашого ефіру
Ефір, це, врешті решт, те, що нас оточує. Оточує нас нове, післяреволюційне суспільство, а фільми нам показуюь учорашні, "заточені" під втомленого війною і тоталітарною безвихідью росіянина. А ми - українці, і ефір у нас має бути якийсь свій. От телебачення, скажімо, Нідерландів, з нашої точк зору не видовищне, а голандці його люблять, бо вони голандці... тобто, у нас має бути щось своє.2005.02.24 | 3dom
Есть канал "Дискавери", есть передача "В мире животных"
Вот там Бригаде самое место.Особенно "в Мире животных".
Представляете как ведущий говорит:
Сегодня мы познакомим вас с некоторыми удивительными представителями позвоночных, евразийской фауны.
Мы покажем вам их среду обитания, как они охотятся, выживают среди жесточайшей конкуренции присущей взрослым особям этого вида.
Эти удмивительные хищные виду почти исчезли, из-за влияния человека... Были уже занесены в Черную книгу...
Однако благодаря героическим усилиям представителей массмедиа создан заповедник, где эти редкие виды возродились и теперь имеют возможность беспрепятственно размножатся...
Ну и т.д.
2005.02.24 | Альберт
Навіщо ж забороняти???? Перекласти українською!!!
І тільки так запускати у ефірах ЗАГАЛЬНОТРАНСЛЮЄМИХ по Україні каналів телебачення! 8) Хочуть продавати свій продукт - нехай погоджуються із правилами!А ті, хто хочуть дивитися "мовою оригіналу" - та Боже ж мій!!! Та скальки завгодно!
Але...
Тільки на тих каналах (місцевих чи часних) котрі акредитовано, як канали, що мають приналежність до ЗМІ нацменшин у статуті. Чи в ефірний час, котрий виділено каналом для тарнслювання програм мовами нацменшин - згідно із статтями статуту. Чи - за умовою.... і так далі.
Доречі - є необхідність передбачення різкого обмеження таких каналів, бо інакше - телебачення так і залишиться каналізацією!!
_____________
PS: І Євросоюз тут зовсім ні до чого.... У них свої "бригади"!.. 8))) До того ж - у кожного свої!.... 8)))
2005.03.07 | Роман ShaRP
Цікаве продовження: В. Колтунова "ТВ. ДОЛЖЕН СИДЕТЬ!" (//)
(//) - внутрішній Майданівський передрук.Стаття довга, думаю, її можна було б скоротити, але вона варта того, щоб її прочитати.
Виктория Колтунова
ТВ. ДОЛЖЕН СИДЕТЬ! (Жеглов).
http://maidan.org.ua/static/narnews/1110129130.html
Недавно смотрела я телепередачу «Принцип домино». Тема передачи была – «Меня раздражает мой муж». Молоденькая женщина рассказывала о том, как она поменяла пятеро мужей, потому что они ее раздражали. Один зубом свистел, другой капал вареньем на скатерть, потому что ни за что не хотел придвигать к себе поближе вазочку. Третий во время близости носки снимать не хотел. Я-то, честно говоря, удивлялась, как она, довольно некрасивая и один раз замуж вышла, но бывает же, что людям везет. Вот она всем пятерым и указала от ворот поворот. Значит не сомневалась, что шестого найдет.
И вот что я подумала. А представим себе, что княгиня Трубецкая написала князю Трубецкому письмо во глубину сибирских руд такого содержания: « Любезный мой супруг! Сим вынуждена чувствительно Вас огорчить. Я не могу последовать за Вами на рудники, и не потому, что боязнь причинить расстройство чувств папеньке и маменьке заставляет меня отказаться от первоначально задуманного мною намерения, а потому что воспоминание о пролитом Вами на скатерть вишенном варении, приводит меня положительно в неистовство. А давеча, накануне Успения, Вы изволили обнимать меня, не снявши шлафрок. Прощайте!»
Нет, не могла княгиня написать такое письмо. И вот почему. Потому что Ее Сиятельство княгиня Екатерина Трубецкая в кино не ходила. И телевизор в своем доме не держала. А ездила в оперу, да бродила по саду, прижимая к груди томик с «Бедной Лизой». А потому оставила роскошную знатную жизнь, отказалась от всех богатств, княжеского звания и поехала за мужем на каторгу. Потому что любила. И не только. Думаю, не люби она мужа, все равно бы поехала. Потому что брак для нее был священен. Один на всю жизнь. Потому что личность князя была для нее священна. Как всякая другая человеческая личность. Так она была воспитана.
А наша телевизионная девушка была воспитана на том же телевизоре.
И жизнь свою делала с героинь телесериалов. А у этих героинь авторы тоже на том же телевизоре воспитанные. Только немножко раньше. Но это не имеет значения. Потому герои и героини сериалов меняют только имена и цвет волос. Считается, в литературе есть только 37 сюжетов. В наших сериалах и сюжетов еще меньше, а уж характеров, образов, и по сусекам не наскребешь. Даже не характеров, а «носителей взаимоотношений», как я их называю, и «носителей ситуаций». Вот пример. Героиня положительная девушка. Она в истерике. (Все наши героини каждые полчаса впадают в истерику). Появляется герой. Он пытается объяснить любимой, что не просил Антона ее изнасиловать. Антон сам хотел, по личной инициативе. Но героиня кричит: «Оставь меня, я не желаю тебя слушать!»
- Но любимая, выслушай…
- Не буду, вон от меня!
- Дорогая, я не…
- Оставь, ты меня заколебал! Вон!
- Но послушай же, только два слова, я…
- Нет, нет, нет! (Закрывает руками уши, и сама бежит вон. Герой выбрасывает в урну цветы).
Название сериала подставьте сами. Любое, не ошибетесь. Возникает вопрос, а почему бы девушке, в самом деле, не дать своему любимому продолжить фразу? Почему она не может предположить, что ее любимый достоин быть выслушанным? А потому что, во-первых, она его не уважает как личность, а во-вторых, потому, что у автора тогда концы с концами не сойдутся. Надо же ему как-то ввести героев в конфликт, а то ж интрига пропадет, провиснет. Он же, автор бедный, других способов еще не придумал. Не может. Потому что сам других героинь, кроме скандальных дурочек себе не представляет.
А может у него просто муза скандальная? Вот и диктует. Но почему ж скандальная у всех?!!
Второй пример. И кстати, тоже в «Принцип домино». Выступает молодой уверенный в себе театральный режиссер. Рассказывает, как он вывел на сцену секс, голых актеров, называет все своими именами и вообще, он жутко прогрессивный режиссер. В спектакле для подростков и молодежи, заметьте. Бедная Елена Ханга, которой уж не впервой обсуждать на ТВ размер презервативов, и то засомневалась, а стоит ли в спектакле для молодежи и подростков…
Но режиссер парировал Ханге просто наповал. Во-первых, заявил он, он является учителем молодежи, которая без него так и не узнает, как и куда. Во-вторых, у него на спектаклях бешеные сборы. Вот, мол, те режиссеры, которые ставят всякие там слюнявые «Быть или не быть?» пусть заботятся о наполнении зрительного зала, а у него с этим все просто блестяще. Он мэтр по заполнению залов. И собственных карманов, что естественно вытекает из предыдущего положения, и что он абсолютно не скрывал.
По утверждению режиссера, подростки просто ломятся к нему на спектакль. Где еще так легально, не боясь быть застуканными родителями, можно услышать, как это все называется, и что со всем этим делать. И несут деньги за билеты, естественно. И часть этих денег, как мы поняли, законно выплачивается режиссеру. Вот тут и становится все на свои места. Искусство театральное, оказывается, можно превратить в искусство по отниманию денег. И для этого вовсе не надо становиться на большой дороге. Сами придут и дадут. Главное придумать, как позвать. А тут наш режиссер долго голову ломать себе не стал. Секс штука притягательная и жизненно необходимая. А в жизни подростка просто суперпритягательная и необходимая.
Скажете, эк она хватила! Сравнивать режиссера с грабителем с большой дороги? Это уж слишком!
Вовсе нет. И я это сейчас докажу. Грабеж – это процесс насильственного отъема ценностей у одних личностей в пользу других. В данном случае, режиссер, насильственно отнимая НЕЧТО у подрастающей личности, превращает это в деньги, поступающие в его пользу.
Это НЕЧТО – чувства, душевный трепет, тайна высокого, доселе неизвестного, что приходит с возрастом, окутанное туманом непознанного и ароматом любви.
Те подростки, которые заплатили режиссеру за то, чтобы быть им ограбленными, никогда не узнают, как заливает огнем щеки при случайном прикосновении к руке любимой, как бьется в тесной грудной клетке сердце от первого поцелуя, как прерывается дыхание от случайно заслышанного за спиной любимого голоса, как невозможно сдержать бег собственных ног к почтовому ящику за желанным конвертом…
Потому что все уже названо своими именами (своими ли? Ты богат русский язык), потому что все уже не тайна, и не чувство даже, а физиологическая потребность, вроде процесса поглощения пищи, и даже процесса обратного поглощению. И тот, для кого не стало первого поцелуя, тот ограблен и на закат солнца над вечерним морем, на музыку Шопена, на «Танец» Матисса. Потому что если и увидит это, то оно его не тронет. На радость от рождения своего будущего ребенка, когда придет этот час. Потому что все рождается из любви, все чувства, всякая другая любовь рождается из той, самой первой, что пришла на рассвете жизни. А он нищ. Он ограблен. На всё. Все они ограблены. На всё. Навсегда.
Есть и другая крайность. У Малахова в «5 вечерах» ток-шоу на тему девственности. Ярый противник секса, крайне выраженный девственник заявляет свою позицию: «Секс это грязно, отвратительно и стыдно. Если это не так, то почему вы ЭТО скрываете? Почему вы с этим прячетесь?»
Не прав он бедный. Именно оттого, что ничего современное ТВ не скрывает, ему видать секс и опротивел. Честно сказать, от телевизионного секса меня тоже жутко тошнит. Хорошо, что я подрастала в другое время, когда все это скрывали под покровом романтики и поэтичного флера, а потому надеюсь, сохранила в своей душе то трепетное и поэтическое отношение к любви, которое воспитала во мне классическая литература.
А тот бедный девственник из ток-шоу тоже ограблен. Он тоже никогда не узнает, не ощутит биения собственного сердца. Он тоже нищ. И ограбил его тоже разбойник с большой дороги, коллега вышеназванного режиссера, – ТВ.
Еще есть один легальный способ отъема денег в обмен на приносимый клиенту вред. Иду я как-то мимо швейного ПТУ, а там, на железке, ограждающей тротуар от проезжей части, сидит стайка девушек лет 15-ти. И все они, как одна, держат в руках бутылки с пивом, щебечут и отпивают глоток за глотком. Я остановилась и спрашиваю: «Девочки, а зачем вы пиво пьете? Это же вредно для организма, тем более, женского».
А они мне отвечают: « Во-первых, не вредно, потому что иначе бы его не пили абсолютно все. А во-вторых, нам это очень нравится».
- Неправда, - отвечаю я. Не пиво вам нравится, оно горькое, что в нем хорошего? Вам нравится соответствовать тому образу, которое навязывает вам телевидение. Телевидение показывает вам красивых, модно одетых молодых людей, с белоснежными зубами, времяпрепровождение которых сводится к одному – поглощению пива. Вспомните рекламу «Клинского» - «Что мы делаем, когда собираемся вместе? Да пиво пьем». И действительно, чем им еще заняться, когда видать в голове пусто, никакие другие занятия не предполагаются, вот и остается только пиво хлебать.
- Вы хотите сказать, что мы зомбированные? – обиделись девочки.
- Именно так. Вы пытаетесь подстроиться под навязываемый вам образ. А навязывают его вам с одной целью, залезть в карман, вытащить оттуда две гривны, данные вам родителями на завтрак и заставить вместо бутылки молока проглотить бутылку пива. И делает это ТВ, потому что ему плевать на ваше здоровье и ваше будущее. В обмен на них ТВ получит свою долю прибыли от тех проданных бутылок пива, которые вы проглотите.
Слава Богу, девочки попались разумные. И явно задумались. А ведь могло быть и по-другому. Ну, так, скажем. В ответ на мою непрошенную сентенцию, одна из них подлетает в воздух на два метра, разворачивается на 180 градусов и с лету ногой мне в зубы «Йе-е-е-ех!» Как Анджелина Джоли. Или еще кто-нибудь в … опять же, подставляйте любой вариант, не ошибетесь.
Кстати, об Анджелине Джоли. Заметьте, из нашего обихода почти исчезло понятие кинозвезда. Какая школьница советских годов не мечтала стать кинозвездой или хотя бы познакомиться с таковой. Кинозвезды и женские и мужские были кумирами молодежи и зрителей постарше. На них равнялись, им подражали, в них жутко и безответно влюблялись. И было за что, потому что они являлись символами своей эпохи, выразителями дум и чаяний, кинозвезды творили мир. Жан Габен появлялся на экране и все, ему и играть не надо было, перед нами сам собой раскрывался огромный внутренний мир духовного гиганта. Одри Хепберн, создавшая чистый образ, предмет для поклонения, знаменитые красавицы-итальянки Джина Лоллобриджида, Лючия Бозе, София Лорен, сыгравшая в проститутке королеву (Филумена Мартурано). Каждая из них – это огромный человеческий мир, великолепный человеческий экземпляр, маяк для молодежи. А наша Валентина Серова? Не слишком красивая, с плохой фигурой, а стала идолом для советского народа, потому что создавала неповторимый и живой женский образ. А какая школьница не видала себя в грезах рядом с Николаем Олялиным, Иваном Миколайчуком?
Но спросите современную девушку, о чем она мечтает? И тут же услышите сказанное с придыханием восторга: «Стать моделью». Не кинозвездой, их сейчас вобщем-то и нет, а моделью. А дальше спросите ее, моделью чего? Автомобиля, моста, изображенного в пенопласте генплана города? Это ведь все тоже модели. Девушка посмотрит на вас, как на умственного урода. Конечно же, моделью, ходящей по подиуму! Туда-сюда, туда-сюда. Ножка за ножку и все. Ни тебе ума для этого не надо, ни фантазии. Ни «Щуку» оканчивать, или там, на худой конец, ВГИК. Роли на память учить, от мастера курса нагоняй получать. Надо только иметь длинный, вытянутый вверх скелет, узкие бедра и лицо с «общим выраженьем». Потому что подлинный художник, тот, кто одевает модель, создает различные произведения вкуса и стиля. А потому нуждается в невыразительном лице, чтобы каждый раз, гримируя его под именно этот наряд, создать желаемый образ. Но в данном случае именно художник, кутюрье, с помощью стилиста и визажиста создают произведение искусства. Модель входит в произведение, как его незначительная часть, идеальная вешалка для одежды, образ-то не ее, а автора. Сама она образ не создает. Конечно, бывают и исключения. На подиумах появляются личности, индивидуальности, становятся подлинными звездами, но все они как правило пытаются перейти в кино. Потому что понимают, если ты человек творческий, твое место там. Там, где ты выражаешь себя, а не юбку с топиком.
Но откуда же такой бум на желание стать вешалкой? Да оттуда же, все от него, родимого, от ТВ. Он тут как тут. Он показывает кучу передач про моду, что само по себе очень хорошо, но он здесь же взахлеб рассказывает нам, как это здорово быть моделью, потому что они летают в разные страны, носят красивые шмутки, и к ним пристают в самолетах богатые мужчины. А больше в жизни нашим девушкам видать ничего и не надо. Это наш дорогой ТВ подсовывает в качестве образца для подражания ту скандальную девицу, что упорно не дает любимому сказать два заветных слова, а ежели у него зуб свистит, немедля меняет его на другого, вместо того, чтобы послать его к стоматологу. Это он создает культ надменных идиоток, жен современных бизнесменов, помешанных на СПА и маникюре, без самого захудалого царя в голове. Это он уговаривает наших девушек пить пиво, и в то же время худеть, не думать о карьере ученой, потому что это сложно и трудно, а мечтать о карьере модели, потому что это «делает ей красиво».
И бедные, ни в чем не повинные девочки, (не повинные, потому что не они придумали, как с помощью ТВ изымать деньги у народа, а взамен учить его жить глупо, но красиво), изводят себя голодом, и ловят каждое слово ТВ про модели, как истину, провозглашенную на горе Синай.
Однажды одна из художниц-модельеров, желая видимо, показать, что человек под одеждой остается все-таки самим собой, своей человеческой сутью, вывела в своем дефиле на подиум шеренгу абсолютно голых моделей. Это дефиле показала самая главная в мире моды передача фэшн-тиви. Я ее видела, и мне хотелось плакать от жалости. Роскошно одеваемые обычно в передачах моды красавицы, оказались просто смертельно худыми. Выпирающие ребра, торчащие вперед тазовые кости, то чего обычно не видно под дорогими тканями, но что позволяет этим тканям свободно ниспадать. И удручающе одинаковые лица. По подиуму гордо прошествовала вереница селедок, вставших на хвосты.
Каждая передача фэшн-тиви содержит краткое интервью с моделью. Они говорят по-английски, и наши украинки тоже, слава Богу, хоть это хорошо, английский выучили. Я не учила английский, мои иностранные языки испанский и португальский, но одно я понимаю: абсолютно все интервью модели заканчивают фразой: «Ай лав фэшн-тиви». Ну, содержание и мотивы мне понятны, попробуй не признаться в этой самой лав к фэшн-тиви, так снимут, что родная мама не узнает. Но почему же все они говорят только одну эту фразу? Ну, хоть бы пропели ее для разнообразия, просвистели, или какое-то еще слово вставили, так нет же. Опять-таки у кумиров наших девочек, оказывается, ни ума, ни фантазии. Зато их показывает ТВ и вбивает в бедные подростковые головы – вот он, вот, смысл вашей жизни, ваш жизненный идеал. И тем самым грабит их на всякие другие идеалы.
Великий звуковой ушел. И уступил свое место великому грабителю.
Мало того, ТВ еще грабитель наглый. Он не стесняется своей профессии, хвастает ею, преподносит как образец для подражания. Чтобы не быть голословной, привожу пример из передачи Д. Нагиева «Окна». Там была разыграна такая ситуация. Зрелого возраста жена обращается к Нагиеву с просьбой повлиять на ее гражданского мужа, который неизвестно где находит адреса молодых женщин, с которыми этой гражданской жене изменяет. Нагиев, как водится, вызывает в студию мужа и его очередную молодую кандидатку на свою измену. Ею оказывается весьма пухлая курносая молодая особа, которая ничего о гражданской жене мужа не знает, но внезапное появление в ее жизни чужой жены, ее вовсе в смущение не приводит. Молодая особа продолжает настаивать на своем праве на чужого мужа, аргументируя тем, что каждому в жизни положен кусочек счастья, типа того, что, мол, поносил сам, дай поносить другому.
В конечном счете, оказывается, что жена содержит брачное бюро, в конторе которого содержатся адреса девушек, желающих выйти замуж. Муж по ночам выходит из дому с ключом от конторы, взятым им потихоньку из сумочки жены, просматривает адреса клиенток фирмы и по физическим параметрам выбирает себе подходящую девицу для времяпрепровождения.
Ситуация под руководством Нагиева разрешается следующим образом. Муж читает жене стихи, в которых объясняет ей, что уже ее «отлюбил», что она уже его не привлекает как женщина, и он ее покидает. Заодно объясняет ей, кормившей его 10 лет именно с доходов от брачного бюро, что молодая особа привлекает его своей «чистотой и невинностью». Стихи действительно неплохие по форме, хотя и гадкие по содержанию, но жена, уже бывшая, аплодирует поэту, как и все восхищенные зрители. Затем поэт со своей новоявленной «невинностью» отбывают любить друг друга, а жена остается оплеванной.
Вот такой расклад героев, их действий и оценок этих действий зрителями, которые учатся жить, заглядывая в чужие окна. Вернее, которых Нагиев учит жить на примерах своих героев.
А теперь произведем свой собственный расклад. Муж, по нашей терминологии «вор», потому что ворует чужие наработки в чужой конторе. По тюремной терминологии он «крыса», потому что ворует у собственной жены. Пухлая «невинность» далеко не невинна, ибо если бы была таковой, то немедленно бежала бы от обманувшего ее доверие «мужа» и не пожелала бы разрушения чужой семьи. По нашей терминологии она «хапуга», потому что ничтоже сумняшеся прихватила чужую собственность, чужого мужа. Итак, уже два вора. Оставшаяся у разбитого корыта жена, просто редкостная дура, потому что даже не поняла, как только что ее муж при всех зрителях, при нескольких миллионах честного народу размахнулся и закатил ей плюху по физиономии, прочитав стихи, в которых рассказал, как она ему физически надоела. Вместо того чтобы объяснить наглецу, что такие вещи произносятся наедине, эта придурочная (по нашей терминологии) еще ему хлопает. Ну и пусть тогда остается с носом, если года прожила, а ума не нажила.
Но ведь зритель-то, особенно молодой, смотрит на все это, открыв рот от восторга. Вот ведь как жить надо, по Нагиеву! У него, молодого, опыта еще нет, чтобы отличить дрянную драматургию от подлинной жизни. Задуманная, как вобщем-то нормальная передача, раскрывающая на примерах своих героев, разные жизненные ситуации, передача превратилась в свою противоположность, потому что ситуации эти не получают должной оценки ведущего, он ведет своих героев в неправильном направлении. Да и герои его, уже просто осточертели, одни и те же личности с лексиконом: «Ну, ты уже мне пи-и-ик понимаешь, да я тебя пи-и-ик, понимаешь… и пиик, понимаешь..»
Но чему удивляться. Поскольку ТВ грабитель, то и моральные ценности у него соответствующие. Просто старый матерый вор учит молодых салаг своему ремеслу, учит, как воровать ночью ключи от контор, чужие наработки, чужих мужей. Это его профессия, профессия вора.
А «Вор должен сидеть в тюрьме!» - категорически утверждал Жеглов.
Бедная княгиня Екатерина Трубецкая, бедная княгиня Мария Волконская, нет вам покоя в своих могилах, Ваши сиятельства, если вы знаете во что превратились ваши праправнучки! Их души изнасилованы, оплеваны, изгажены, а подлец на свободе!
Возникает вопрос, если все вышеперечисленные передачи относятся к российскому ТВ, то в чем проблема? У нас есть наши прекрасные передачи «Ключовий момент», «Без табу», «Я так думаю». С умными очаровательными ведущими. Мягкими, интеллигентными, прекрасно владеющими украинским литературным языком.
А проблема есть. Потому что грабитель не спрашивает разрешения войти, не стучит в дверь. Рождаясь на московских телестудиях, он летит над снежными просторами России, беспаспортно пересекает кордоны, приземляясь в каждом украинском городе. Закройте двери на мульти-лок, накиньте цепочку, просуньте в дверную ручку швабру. Затворите ставни, опустите плотные шторы. Напрасно. Грабитель все равно войдет в ваш дом, проскользнет по кабелю, просочится в щели, усядется перед вами, нагло ухмыляясь. Он, ТВ, сейчас хозяин в вашем доме. Он входит в глаза и уши ваших детей, не спрашивая согласия родителей.
Спросите любого психиатра, и он вам расскажет, что дома престарелых переполнены старушками, которые утверждают, что соседи по квартире воздействуют им на мозги вредными лучами. Обычное проявление старческого слабоумия, скажут психиатры. Не знаю… Может это не старушки слабоумные, может они как раз от старости стали мудрыми и прозорливыми, как Кассандры. А слабоумные это мы с вами. Потому что не замечаем, как соседи по коммунальной квартире действительно действуют на наши мозги, и именно лучами. Наши северные соседи. А мы этого осознавать не хотим.
Моя покойная бабушка, царствие ей небесное, в минуты большой душевной паники, переходила с русского языка на чистейший одесский и восклицала:
«Люди добрые, ратуйте! Геволт!»
Люди добрые, спасите! Грабят!!!
Одесса. 27.02.05 Виктория Колтунова
Який я радий, що мене ще в дитинстві відівчили від телевізора