МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Адміністративно-територiальнa реформa

02/23/2005 | stefan
>Роман Бессмертный также заявил, что готовит вместе с рабочей группой предложения по территориальной реформе. Бессмертный не ответил на вопрос, приведет ли реформа к сокращению или переименованию областей.

>"Говорить, что параметры административной и территориальной реформы всем четко понятны, было бы рановато. Мы моделируем сейчас ситуацию, и будем предлагать несколько вариантов развития событий". Он также подчеркнул, что изменение территориального устройства приведет к изменениям Конституции.

>Бессмертный отметил, что будет предлагать решить вопрос территориальной реформы до будущих парламентских выборов. Больше того, он заявил, что будет предлагать развести во времени парламентские выборы и выборы в местные советы.>

>Украинская правда

>Автор: YaP
>Тут меня заинтересовали 2 вопроса:
>1) Правильно ли я понял, что "Партия Ющенко" - это партия Петра >Ющенко "За Украину, За Ющенко!"?
>2) Не приведет ли территориальная реформа к созданию Новороссийского >края? )8-о
>22.02.2005 22:58:03

***
Нова влада збирається зробити адміністративно-територiальну реформу
в Україні. Її ПОТРІБНО зробити, якісно і в нормальні терміни.Необдумана швидкість і затягування - тільки на шкоду.
стара влада також цей процес "проектувала".Були навіть рішення Кабміну про створення робочих груп з цього питання.Дальше-невідомо.
Області-Закарпатська і Донецька,.. наприклад(і центри - також)- по чисельності зовсім не є аналогами(в комп. смислі, не рахуючи етнічного та інших признаків).
Польща зробила аналогічну реформу перед вступом в ЄС, скоротила кількість воєводств.
На мою думку, треба залишити області(землі).:
Львівську(Галицьку) - Західну
Одеську(черноморську)-Південно-Західну
Кримську
Київську-Центральну
Харківську (слобожанську)-Східну
Донецьку -Південно-Східну

5-6 областей від 8-10 млн.населення кожна.

Може не всім подобається, але адміністративна реформа м.Одеси зроблена
в цьму напрямі-првильно, 4 райони по 250 тис. населення.На виконвчі органи влади, МВС, суди, органи соціального страхування і т.д. стала пропорційна нагрузка.Економіку, промисловість не рахуємо, бо ЛЮДИНА-ГОЛОВНІША.
Давайте подискутуємо на цю тему, і можливо допоможемо нашій новій владі.

Відповіді

  • 2005.02.23 | Budweiser

    http://

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1109142517&first=1109142524&last=1109089509
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.23 | stefan

      Поляки через це пройшли, ми що - дурніші?

      >23-02-2005 09:08, Budweiser
      >Безсмертний знову воює з вітряками

      >Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Тема списком // >Редагувати // Стерти // URL: >http://www2.maidan.org.ua/n/free/1109142517

      >На 5 каналі Безсмертний заводився розхвалювати территоріальну >реформу. Те що территоріальний устрій держави не ідеальний це усім >зрозуміло, але хіба потрібно зараз укрупнювати області чи робити >інші территоріальні видозміни.

      >Безсмертний не зміг знайти ні одного аргументу окрім того що селянам >з півдня Чернігівської області ближче до Сум в обласну лікарню аніж >в Чернігів. Цю проблему можна вирішити одним розчерком пера, тоді ж >як головним завдянням нової влади має бути виопрацювання нових >механізмів взаємодії суспільства та влади, механізму громадського >контролю над державними інститутами, а не перебілювання фасаду, до >чого поки що зводиться усе "реформування" Безсмертного.

      >Також слід зазначити що территоріальна реформа то дуже складна та громізка справа, завжди викликає чимало незадоволених, і об неї обламали зуби не один видатний держ. діяч. включно з де Голлем, який був змушений піти у відставку остільки його план территоріальної реорганізації не був підтриманий референдумом

      ***

      Поляки через це пройшли, ми що - дурніші?
      Резон основний:

      1.Економічний - йде економія держбюджету.
      2.Зручність - для людей. чому в Тернопільській області повинно на 1 губернатора припадати населення в 5разів менше ніж в Дніпропетровській області.
      ...
      тут і реальний престиж Губернаторів.
      (місто обласне Хмельницьк менше набагато ніж райцентр Кривий ріг, Макіївка...)

      +див.короткі пояснееня в пості.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.23 | Budweiser

        дурниця

        А чому в США існують штати з населенням в декілька сот тисяч та Каліфорнія з 30 млн., а чому в Канаді більша половина жителів живе в Онтаріо та Квебеку і нічого, ніхто про це не каже.
        А тому шчо то історично сталося і якщо щось укрупнювати то це викличе опір тих за рахунок кого хочуть "укрупнити".

        А так в цілому це нагадує совкову показуху, ніякого реальноgо змісту, і може викликати опір та зливу суперечок, які варто спрямувати в зовсім інший напрямок.
  • 2005.02.23 | Горицвіт

    Дехто хоче поміняти вивіску і назвати це реформою

    Саме по собі укрупнення чи подрібнення областей - не добре і не погано. Чи перейменування областей на "землі". Це декоративні зміни. Небезпека в тому, що вся "адміністративна реформа" може обмежитися заміною вивіски. Піде дискусія, як же об'єднати області (до якої "землі" приєднати Кіровоградську, яке місто зробити столицею і т.п.), а суть адміністративної реформи забудеться. А коли ми спитаємо цього віце-прем'єра по адм. реформі, що ж він робив, він скаже: ну як же, реформа проведена, області перейменовані.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.25 | Людмила

      Re: Дехто хоче поміняти вивіску і назвати це реформою

      Горицвіт пише:
      > Небезпека в тому, що вся "адміністративна реформа" може обмежитися заміною вивіски.
      анекдот в тему: дзвоню десь роки півтора тому в паспортний стол та питаю, яка є процедура реєстрації. на тому кінці дрота відповідають: а така ж сама, що й була. дивуюся: тож раніше була прописка, а питаю я про реєстрацію. так, відповідають, називається реєстрація, а процедура така сама :)

      проте як голосно ми прозвітували про відміну інституту прописки!!!
  • 2005.02.23 | So_matika

    Re: Адміністративно-територiальнa реформa

    stefan пише:
    > Може не всім подобається, але адміністративна реформа м.Одеси зроблена в цьму напрямі-првильно, 4 райони по 250 тис. населення. На виконвчі органи влади, МВС, суди, органи соціального страхування і т.д. стала пропорційна нагрузка. Економіку, промисловість не рахуємо, бо ЛЮДИНА-ГОЛОВНІША.

    Людина головніша, ок.
    Я є людина (яка головніша), і я є мешканка Одеси. ДО а/т реформи відвідування налогової чи ще якихось інстанцій займало в мене 1-2 години. Зараз на це треба звільняти цілий день, бо по-перше, там шалені черги, по-друге, дорога туди тепер втричі довша.
    Райвідділ міліціі тепер знаходицця чорті де. Був у мене сумний випадок, коли мене пограбували "пацикі" в ліфті свого ж будинку. На дзвінок в міліцію оператор відповіла: хвилин за 30 буде машина, ми ж не на літаках літаємо, і далеко їхати" (живу я в 15 хвилинах їзди на трамваї - машиною звісно хвилин 10 - від центра міста, а ісполком і всі такі інші заклади знаходяться на пос. Котовського, хто не знає Одесу - це досить віддалений "спальний район").
    Тобто я, людина, яка на вашу думку є головніша - стверджую, що а/т реформа в Одесі зроблена БЕЗДАРНО.
    Якщо це повторять в масштабах всієї країни - це буде БЕЗДАРНО адміністрована країна.
    Доречі, дядьків у піджаках менше не стало, вони просто передислокувались, і тепер щоб наприклад, з бомагою якоюсь обійти всі потрібні кабінети, треба об"їздити пів-міста.

    Допис. До того ж, ця бездарна реформа коштує дофіга бюджетних грошей, також і приватним фірмам теж треба міняти документи, печатки і все таке - просто так це теж ніхто не зробить.
  • 2005.02.23 | Чучхе

    Ви, очевидно, не в Києві живете

    Бо ми тут уже пережили одну адміністративну реформу внаслідок якої було потрачено безліч грошей і зіпсовано безліч нервів в боротьбі ні за що. Управління стало більш громіздким, а чисельність чиновничого аппарату не змінилась (ну хіба що райвідділи ліквідованих районів стали називати "територіальними управліннями")

    Єдине, кому потрібна реформа - це чиновники, які її провадять. Мене, до речі, дуже турбують чутки про ще одну таку реформу, таємно задуману в столиці. До того ж у мене є сумніви щодо IQ нашого шановного віце-прем"єра з питань адмінрехворми п. Безсмертного. Його намагання робити ім"я на Беслані, потім фраза про шантажистку, вічне лузерство - це все фігня в порівняння з його недавньою заявою. Не зовсім дослівно, але зміст такий: "ми зараз думаємо, що краще: чи трохи зменшити області, чи трохи збільшити". Ніхто не знає, що робити, але всі роблять діловий вигляд.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.24 | stefan

      Я живу в Одесі.

      Шановні, чому Ви НЕ дослухаєтесь законів ЛОГІКИ, а тільки як це СТАЛО у чиновників, можливо НЕПРАВИЛЬНИХ.
      Я дав приклад ФСНВ, це, в основному,пішло всім на користь.

      Нагадую:
      www.fsnvsuvor.cjb.net
  • 2005.02.25 | Людмила

    Re: Адміністративно-територiальнa реформa

    stefan пише:
    > ЛЮДИНА-ГОЛОВНІША.
    отож. я розумію, що Ви звіти здебільшого приймаєте.
    а чи спробували Ви хоч раз ті звіти поздавати????
    я все життя жила в Центральному районі. тепер він - Приморський.
    красиво!!! а ще - в ньому Фрнцузький бульвар, Аркадія, Фонтан... (гордість від цього списку відчують не лише одесити)
    а тепер, УВАГА ("зручності" нового районування скоріш за все "оцінять" лише одесити, іншим раджу взяти карту міста та поміряти кіломітраж) - маршрут здачі річної звітності приватним підпрємцем на СПРОЩЕНІЙ системі:
    1. Ланжеронівська (податкова, відділ оподаткування фізичних осіб)
    2. Старопортофранківська (податкова, відділ обліку!)
    3. Французький бульвар (податкова, головна будівля)
    4. пров. Світлий, орієнтири: Черняховського, 5-та Фонтану, Тениста - кому що зручніше (пенсійний, відділ фізичних осіб)
    5. Вел. Арнаутська (пенсійний, відділ СПОВ)
    тепер обрахуємо, скільки грошей отримують транспортники за ці переміщення. або можна в літрах бензину власника авто порахувати.
    а тепер вирахуємо кількість витраченого часу на доходи підприємця. який баланс?
    при тому бажано брати з собою ВСІ документи, на всяк випадок, щоб не їхати вдруге... та від чиновницького футболу все одне ж на 100% убеспечитися неможливо.

    отака собі реформа!!! все - для людей!
    наскільки я знаю, в Києві зараз щось схоже. Поїздка у якусь структуру ТВОГО району може зайняти з 2-2,5 години!

    а як повернутися до Одеси, то невже ще хтось не розуміє навіщо та реформа була потрібна боделану?
    та був такий собі ласий шматок. звався - Жовтневий район. і адміністрація того району аж ніяк під боделана не хотіла... розумний мер знайшов чудовий, і що головне, НОВИЙ спосіб вирішення проблеми: немає району - нема й проблеми!!!
    вдумайтеся, в місті наразі є Приморський, Суворовський, Київський та Малиновський райони. Тобто той, що біля моря - є, той, що по дорозі в Київ - є, а центру в місті взагалі немає???? чому відмовилися від відновлення історичних назв Лузанівка, Фонтан, Молдаванка, ...
    так, тому що таких назв більше 4-х. та ще й тому, що в такому разі Центр все одно залишився би. чого не можна біло допустити в жодному разі!!!!

    і ще була цитата від боделана періоду адмінреформи: як ви думаєте, що від зменшення кількості районів зменшиться кількість чиновників - то ви глибоко помиляєтеся!!!!

    і ще цікава інформація: найспритніший депутат (за сумістництвом - громдський активіст) Орловський швиденько хапнув гранта на поширення одеського досвіду серед інших ОМС. то вже як нареготалися мери інших міст на тих іноваційних семінарах, можете не сумніватися!!!! (чула від учасників!)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.25 | socialist

      Тим чиновникам робити нема що, от вони і граються. Геть Рому!(-)

  • 2005.02.25 | format R:

    Які обєднання областей, дурню? Ти шо - федераст?

    Ніяких укрупнень і об'єднань областей!!!!
    Області - зліквідувати.

    Перейти від 4-рівневої системи управління(центральна влада - область- район - сільска/міська рада) до 3-рівневої (сільрада-район - центр).

    Зекономлені від ліквідації областей кошти направити на укрупнення та облаштування районів.

    Замість 25 областей та 795 районів утворити приблизно 150 -250 районів (необхідно сідать, рахувать і обгрунтовувать їх кількість)

    Ви тільки уявіть на хвилину - замість двох потенційних суб'єктів "Пєдєрації" (огромадні Донецька й Луганська області) матимемо декілька десятків районів, які напряму підпорядковуватимуться Центру.
    Ідєя Пєдєрації загньоцца на корню :gun:

    Фєдєрастія маст дай!

    І останнє - рома бєссмєртний нихай з своїми укрупненнями вийде із машини на..й.
    Яким же нада буть мудаком, зчоб панімать ідєю адмінрехорми зовсім навиворіт - зчо нада не укрупнять потєнцільних хвєдєрастов - а наабарот - разукрупнять і гнать поганой мєтлой... вчитєль історійі... мля...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.26 | stefan

      Реально-через років 50

      Реально-через років 50.
      Ваша ідея 3-х рівнів має місце бути:(населен. пункт-район-Центр).

      Плюси:
      1.економія бюджетних коштів.
      2.реальий розвиток малих міст і сіл.

      Мінуси:
      1.Тяжко керувати (в ручному режимі) 100-200-ми районними губернаторами.

      Це можлово при нормальному ЕЛЕКТРОННОМУ управлінні, без частих відряджень до
      Києва.Але до того треба дожити.Треба до цього ДОЗРІТИ.
      Себто, єдиний фактор – це ЧАС.

      ***

      А людей «дурнями» називати ЛЕГКО, трудніше доказати, що ти – РОЗУМНІШИЙ.
      (бо перше-це АКСІОМА, а друге – ТЕОРЕМА)

      Інфа для роздуму
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.26 | капітан Немо

        Якщо трішечки напрягтися, то - реально через років 0,5

        stefan пише:
        > Реально-через років 50.
        > Ваша ідея 3-х рівнів має місце бути:(населен. пункт-район-Центр).
        > Плюси:
        > 1.економія бюджетних коштів.
        > 2.реальий розвиток малих міст і сіл.
        > Мінуси:
        > 1.Тяжко керувати (в ручному режимі) 100-200-ми районними губернаторами.

        Техніка у порівнянні із 1954 роко пішла далееееееко упере, а методи управління залишилися практично ті ж самі, бо при владі залишилися практично ті ж люди, яким дуже важко дається інтернет.

        Треба призначати таких губернаторів, які б володіли технологією інтернету, та й усе. Отримав вказівки чи циркуляри по е-мейлу, електронно відзвітував - і не треба нікуди їхати.

        Ці всі поїздки в столицю - пережитки минулого, коли в столиці , вдалині віж жінки, можна було хильнути, гульнути іт.п. Коли в магазинах в райцентрі не було ковбаси і лимонів - треба було брати службове відрядження до Київа, бо там цього можна було придбати.

        Єдина небезпека в електронному управлінні - це хакерство.

        > Це можлово при нормальному ЕЛЕКТРОННОМУ управлінні, без частих відряджень до
        > Києва.Але до того треба дожити.Треба до цього ДОЗРІТИ.

        Дозріти можна буде і за 2 дні, якщо нависне небезпека звільнення з посади за профнепридатністю.

        > Себто, єдиний фактор – це ЧАС.
  • 2005.02.26 | stefan

    Омельченко-знову в авангарді

    Міська влада зменшить кількість районів до 7 уже в цьому...

    ПОЛІТИКА. Київська влада має намір провести територіально-адміністративну реформу у 2005 році, утворивши 7 районів (5 – на Правому березі і 2 – на Лівому) замість 10. Сьогодні про це повідомив Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО. „Зробити це треба виважено і протягом цього року, щоб підготуватися до бюджету-2006 і виборів у місцеві органи влади і Верховної Ради”, – каже столичний голова. Крім того, він нагадав, що 4 роки тому у Києві вже відбулося подібне реформування, коли з 14 районів утворили 10. На думку Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА, протягом цього часу Київ розвивався „стабільно, динамічно і комплексно”, тому міська влада зараз напрацьовує обґрунтування згідно з розвитком Генерального плану міста, щоб зменшити кількість районів до 7.

    Джерело: Київ Прес Iнформ


    ***
    Примітка:кількість районів не повинна бути МІНІМАЛЬНОЮ, вона повинна бути ОПТИМАЛЬНОЮ.
  • 2005.02.26 | Pavlo

    Re: Адміністративно-територiальнa реформa

    Я вважаю зміну територіального поділу України непотрібною дурницею. Щось подібне вже пробував робити Хрущов із совнархозами.
    Області в Україні справді нарізані за територіальним принципом, а не за кількістю населення, є великий дисбаланс між чисельністю людей у східних та західних областей. Він склався історично, внаслідок індустріалізації Сходу. Але якщо ми все ж таки колись вступимо в ЕС, якщо почнуть підніматися депресивні регіони, то можливо почнеться міграція населення у західні області. І що ж тоді, знов прийдеться робити реформу ?
    Зміна територіального устрою також небезпечна з точки зору цілісності держави.
    На мою думку, краще розробити „полегшені” облдержадміністрації малонаселених областей, їх можна урізати на 90% без втрати функціональності.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.26 | stefan

      Re: Адміністративно-територiальнa реформa

      Pavlo пише:
      >
      > Області в Україні справді нарізані за територіальним принципом, а не за кількістю населення, є великий дисбаланс між чисельністю людей у східних та західних областей. Він склався історично, внаслідок індустріалізації Сходу. Але якщо ми все ж таки колись вступимо в ЕС, >
      >На мою думку, краще розробити „полегшені” облдержадміністрації малонаселених областей, їх можна урізати на 90% без втрати функціональності.>

      ***
      Навіть НЕОБРІЗАНІ, теперішні ОДА, великих областей грають ВЕЛИКУ роль
      в державі, в Києві і точки зору екoноміки і політики і престижу...
      і ***
      А обрізані ще гірші будуть.

      а тому впевнений, що АЛЬТЕРНАТИВИ адмінреформі нема.
      І повторюю:поляки через ЦЕ перейшли.І живуть.І не забувайте, що амбіцій у них, і історичних було НЕ менше ніж в Україні.

      ***
      per aspera ad astra!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.27 | Pavlo

        Для чого ця реформа ? Щоб Бессмертного чимось зайняти ? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".