МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наша борьба с коррупцией

02/24/2005 | Антихабар
Коррупция и взяточничество - вот то болото, в котором может утонуть любое благое начинание в нашей стране. Мы - страна взяточников, мы привыкли давать взятки всем подряд. А пока мы даём, будут брать. Брать и наглеть. Как же разорвать этот заколдованный круг? Многие госструктуры так "настроили" свою деятельность, что, даже выполняя все требования законов и норм, человек не может сделать ни шагу, не "сдавая кровь".
Бороться с этим просто необходимо, но как? Если я сегодня перестану "давать", то мой бизнес просто остановится - слишком пока велики силы мздоимцев. Их позиции неустойчивы, стоит толкнуть - и они развалятся. Только толкнуть некому.
Вот и появилась идея помочь нечистым на руку чиновникам очиститься от грязи. Давайте создадим сайтик где-то на бесплатном ресурсе, и там будем писать заготовки открытых анонимных писем взяточникам с требованием прекратить взяточноичество и предупреджением, что если отказа от взяток не будет, ссылочка будет передана в структуры Луценко-Турчинова-Пискуна. Пусть взяточник сам решает, прекратить свою деятельность, или ложиться под пресс антикоррупционной компании.
Каково мнение Майдана?

Відповіді

  • 2005.02.24 | otar

    Re: Наша борьба с коррупцией

    > Давайте создадим сайтик где-то на бесплатном ресурсе, и там будем писать заготовки открытых анонимных писем взяточникам с требованием прекратить взяточноичество и предупреджением, что если отказа от взяток не будет, ссылочка будет передана в структуры Луценко-Турчинова-Пискуна.

    Матеріали анонімного сайтика, на якому анонімні люди пишуть компромат, не можуть бути ані доказами, ані мотивами для певних дій МВС, СБУ або ГПУ. Якби так було - повірте, за компроматом, який існував в інтернеті до революції на всіх без винятку нинішніх можновладців, можна було би всіх посадити, і то надовго.

    Щоб хабарництво зникло, треба починати з себе і переставати давати хабарі, а з посадовцями, які вимагають від вас хабарів або ставляться до вас неадекватно через те, що ви їм не даєте - вчиняти за законом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.24 | Антихабар

      Re: Наша борьба с коррупцией

      otar пише:
      > Матеріали анонімного сайтика, на якому анонімні люди пишуть компромат, не можуть бути ані доказами, ані мотивами для певних дій МВС, СБУ або ГПУ. Якби так було - повірте, за компроматом, який існував в інтернеті до революції на всіх без винятку нинішніх можновладців, можна було би всіх посадити, і то надовго.

      В том то и дело. Помаранчева революція была бескровной. Задача сайта - не пустить кровь, не посадить негодяя, а помочь ему увидеть информацию, которая может попасть в соответствующие органы в соответствующем - уже не анонимном - виде.
      Согласитесь, что если сажать всех взяткодателей и "взяткобрателей", прийдётся посадит 80% населения страны
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.24 | otar

        Ваша позиція має великі недоліки

        Погляньте на свою позицію критично.

        По-перше. Ви стверджуєте, що ви теж даєте хабарі, а отже, порушуєте закон, бо інакше не буде вашого бізнесу. Таким чином, ви ставите свій особистий комерційний інтерес вище за закон.

        По-друге. Початковою причиною хабарництва, звісно, є недосконалість системи; але воно ніколи б не розвинулось без людей, які дають хабарі, замість розбиратись із нечесними посадовцями за законом. Не знаю, як у бізнесі, але, принаймні, 90% хабарництва у ВНЗ припадає на студентів, які не хочуть вчитись або відвідувати лекції, і платять викладачам за те, що ті закривають очі на невиконання плану.

        а отже

        Якщо ви хочете побороти хабарництво, логічніше будувати свій меседж так: "Ми не даємо хабарів і вимагаємо від посадовців їх не брати", а не так, як ви: "Ми даємо хабарі, але вимагаємо від посадовців від них відмовлятись". Знов-таки, хабарники - не "отпетые мошенники", це звичайні люди, які вважають, що їхні конкретні обставини (послуги, які вони роблять "ходокам", низька зарплатня, погані умови роботи) конкретно їх виправдовують.

        Щодо компромату.
        На жаль, хвороба всіх "чорних списків" - їх невичерпність. Фактично, у чорні списки потрапляють ті люди, що нажили собі дуже активних і затятих ворогів. Себто ті, які комусь відмовили :) Відтак, переважна більшість хабарників - люди, які беруть гроші і виконують те, про що їх просять - у ці списки ніколи не потраплять. А карати треба саме їх.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".