МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російські церковні босси мабуть дуже здивувалися

03/10/2005 | So_matika
коли побачили на Соборі РПЦ незваного гостя - Януковича :) цікаво те, що дядечка ніхто не запрошував, в списки гостей не включав, а воно само богомільне взяло і приїхало.
Думало мабуть, що будуть йому в очі заглядати - а воно бац, нікому і непотрібне. Навпаки, попи швиденько відмежувалися, мовляв, само воно приїхало, само нехай і свічки ставить - і хай ніхто не подумає, шо ми це одоробло якось підтримуємо.
Най молицця, бідолаха. Гріхів доречі багацько замолювати треба.
Цирк, йо.

Відповіді

  • 2005.03.11 | Хвізик

    бідний янук.всі від нього відвернулися,нікому він не потрібн(-)

  • 2005.03.11 | otar

    Re: Російські церковні босси мабуть дуже здивувалися

    Мене здивувало, як вони взагалі не скасували цілий той Собор, щоб не допустити провокації з боку Януковича. Ще ж начальство в Кремлі не вирішило, чи підтримувати далі мордоворота, чи знайти когось поінтелігентніше, а він уже преться виступати перед істинно православним людом :)
  • 2005.03.11 | VDom

    УПЦ відділена від влади РПЦ

    http://www.orthodox.org.ua/News-R_ooua.php
    09.03.2005. КИЇВ. Священний Синод Української Православної Церкви звернувся до Президента України та до братів і сестер, які перебувають поза церковною єдністю зі Вселенським Православієм
    У Синодальному залі Київської Митрополії, що в резиденції Предстоятеля УПЦ в Успенській Києво-Печерській Лаврі, під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.
    Перед початком засідання в домовому храмі на честь Святителя і чудотворця Миколая було відслужено панахиду по визначному синові українського народу, великому Кобзареві Т.Г.Шевченку у зв’язку з 191-ю річницею від дня його народження.
    У засіданні Священного Синоду взяли участь його постійні члени:
    митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, а також тимчасові члени - митрополит Луцький і Волинський Нифонт, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій та єпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем.
    Священний Синод прийняв Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та вірних Української Православної Церкви та до братів і сестер, які перебувають поза церковною єдністю зі Вселенським Православієм, а також Звернення до Президента України Віктора Ющенка.
    Також на засіданні Синоду було обговорено низку питань внутрішнього життя Церкви, зокрема благословлено відкриття Спасо-Преображенського чоловічого монастиря в с.Нещерів Обухівського району Київської області, Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря в с.Іскрівка Петрівського району Кіровоградської області та Воскресенського жіночого монастиря в м.Теплодарі Одеської області.


    . Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до народу України


    http://www.orthodox.org.ua/page-1452.html
    30.11.2004
    Від імені Священного Синоду УПЦ звернення оприлюднив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир:

    "Шановні співвітчизники!
    Дорогі брати і сестри!
    „Усе проходить, і це пройде” – саме ці загальновідомі слова були написані на перстні премудрого царя Соломона. Ми віримо, що пройдуть і ці негаразди, які сколихнули сьогодні нашу країну. Але нам залишатися тут жити, дивитися один одному в очі, працювати пліч опліч, разом будувати нашу державу та відроджувати собори людських душ.

    Сьогодні, як і завжди, Церква разом зі своїм народом. Вона ніколи не ділила, не ділить, і не буде ділити людей за походженням, соціальним статусом, національністю, мовою або політичними уподобаннями. Для Церкви немає тільки помаранчевих або тільки біло-блакітних, а всі є дітьми Божими, нашими братами і сестрами у Христі.

    Збереження суспільного миру у вирі події останніх днів показало, що народ виявився мудрішим за політиків.

    Але Політику треба залишити політикам і не допускати її у наші родини. Політичні вподобання та суперечності не повинні розділити батьків з дітьми, подружні пари, друзів або співробітників. Політика не повинна посіяти плевели ненависті і злоби у наших серцях. І тому разом з апостолом благаю вас, „якщо це можливо з вашого боку, будьте у мирі з усіма людьми” (Рим. 12, 18). Кожен має право на свою власну думку, на свої переконання. Але не потрібно свою думку будь якою ціною нав’язувати іншому. Поважайте і любіть один одного, і цим ви засвідчите, що являєтесь дітьми єдиного Бога, одного народу і єдиної країни.

    За дорученням Священного Синоду Української Православної Церкви звертаюся до архіпастирів, пастирів, чернецтва і вірних нашої Церкви. Церква залишається поза політикою. А тому ідіть до всіх, але не з політичними гаслами чи дискусіями, а несіть слово правди, любові і миру. Нагадуйте усім, що розпочався Різдвяний піст – час каяття, примирення і прощення один одного для гідної зустрічі Христа Спасителя. Грізний дух ненависті і злоби можна перемогти лише постом і молитвою, смиренням, любов’ю та взаємопрощенням.

    І хай перебуває з усіма нами благословення, благодать, милість і мир від Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа у істині і взаємній любові!"


    http://www.orthodox.org.ua/page-12.html
    . АГАФАНГЕЛ Митрополит Одеський і Ізмаїльський
    Постійний член Священного Синоду
    У миру - Олексій Іванович Саввин
    Народився 02.09.1938. Тезоіменитство - 5 лютого.
    Хіротонія - 16.11.1975.
    На кафедрі з 1992 року.

    Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел (Олексій Михайлович Саввин) народився 2 вересня 1938 року в селі Бурдино Тербунського району Липецької області (Росія).

    У 1956 році закінчив середню школу.

    Протягом 1958–1960 років навчався в Київській духовній семінарії, з 1960 до 1962 — в Одеській. З 1962 року навчався в Московській духовній академії, яку закінчив у 1966 році зі ступенем кандидата богослов'я за наукову роботу: «Ідея спокути у давніх язичницьких народів і в старозавітній релігії».

    У квітні 1965 року був зарахований до числа братії Московської Троїце-Сергієвої Лаври, прийняв чернечий постриг з ім'ям Агафангел.

    18 квітня 1965 року майбутнього владику було висвячено в сан ієродиякона, а 22 квітня того ж року — в сан ієромонаха.

    З 1966 року працював старшим помічником інспектора і викладав в ОДС.

    Одночасно виконував обов'язки діловода в Одеському єпархіальному управлінні.
    У 1967 році 7 квітня був возведений у сан ігумена, а 1 червня — у сан архімандрита.
    З 1967 до 1975 року — ректор Одеської духовної семінарії.

    16 листопада 1975 року архімандрит Агафангел був хіротонісаний в єпископа Вінницького і Брацлавського. З 1975 по 1990 рік — керував Хмельницькою єпархією.

    7 вересня 1981 року був возведений у сан архієпископа, 10 березня 1989 року — у сан митрополита.

    7 серпня 1991 року високопреосвященний Агафангел очолив Івано-Франківську і Коломийську кафедру, але відмовився їхати через беззаконні дії тодішнього Предстоятеля УПЦ митрополита Філарета (Денисенко). 7 вересня 1991 року владику Агафангела було звільнено згідно з поданим проханням.

    У квітні 1992 року знову очолив Вінницьку кафедру.

    З липня 1992 року — митрополит Одеський і Ізмаїльський.

    Постійний член Священного Синоду. З 1993 року — ректор ОДС.

    З 27 серпня 1995 року — Голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ.


    НЕ СЛОВОМ А ДІЛОМ. НЕ ПО СЛОВАХ А ПО дІЛАХ.
    Схоже, що українська церква відділяється від РПЦ на височайшему рівні, от і побіг Янук плакатись до вищих кіл РПЦ: - "дайте повноваження захищати ваші інтереси в Україні. Я зруйную навіть Константинополь і центром православія зроблю Москву". Схоже йому не повірили. І перейшли до захисту на рівні "своїх людей" в автокефальній УПЦ. А ще кажуть про політику для політиків.
    І полинули в Константинополь звуки "вибєрі мєня ...".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.11 | So_matika

      він той ще хитрий хамелеон

      той Агафангел. Під час виборів спочатку відкрито Янука підтримав, потім вигукував гасла типу "церква поза політикою", потім мабуть йому трохи в кормушку підсипали, то знов Янука захищати став. Це фарбована лисиця, вірити не можна.
    • 2005.03.11 | Navigator

      Re: УПЦ відділена від влади РПЦ

      Тільки РПЦ про це не знає... :(
  • 2005.03.11 | Navigator

    Без вказівки з Кремля вже не те що мужик не перехреститься - грі

    Здивували швидше Ви мене своєю наївністю.
    Без вказівки з Кремля вже не те що мужик не перехреститься - грім не гряне!
    Так що Янукович там користі раді токмо по волі Верховного Жреця ЄЕП-у, якому Сам патріарх Алєксій в Храмі Христа Спасителя руку цілував, яко наміснику Бога в Кремлі!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".