МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яка буде доплата породіллю?

03/19/2005 | Koala
Наша ВРУшка планує встановити допомогу по народженню близько 9000 грн. НМД, це сприятиме зростанню народжуваності, але менше, ніж така система: перша дитина - 4000, друга - 8000, третя і далі - 12000 (звісно, якщо всі діти виховуються в родині). Бо одна дитина в родині - це недостатньо для підтримання нації.

Відповіді

  • 2005.03.19 | Englishman

    до цього треба підходити дуже обережно

    Бо якщо просто механічно підвищити допомогу, багато сімей може народжувати дітей заради грошей. Більш ймовірно, що цим будуть займатися бідні сімї, що живуть у поганих умовах, де більш поширений алкоголізм і т.п. Чи будуть такі діти рости у нормальних умовах?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.19 | So_matika

      це взагалі помилково

      Краще було б ввести не одноразову велику дотацію, а щомісячні виплати і пільги до досягнення дитиною повноліття.
      Бо як будуть давати 9000 за голову, то будь-яка бомжиха їх як щурят наплодить, проп"є всі дотації, а байстрюччя своє відправить чи в притулок, чи жебрати на вулицю.
      Зате імбецилів побільшає. Гєнофонд, панімаєш.
  • 2005.03.19 | Боровик

    Щоб заводити дітей, треба мати не тільки в ширінці, а і в кишені

    Я майже погоджуюсь.
    На мою думку "автоматична" допомога не матиме позитивного результату.
    По перше, матеріальний статок не є тим фактором що найбільше впливає на народжуваність, хоча на цьому багато спекулюють. Ще пункт: допомогу можна розтягнути в часі, тобто виплачувати частину при народженні, а частину - першокласникам, частину - випускникам шкіл.
    По друге, наше суспільство хоч і народжує зараз мало дітей, але і цю кількість не в змозі "переварити". І якщо зараз в Україні є кілька сотень безпритульних, то така доплата може збільшити кількість безпритульних в рази.
    Проблема соціальних пільг завжди упирається в справедливість перерозподілу на користь одних за рахунок інших.
    Зараз кожна сьома жінка і кожен шостий чоловік не можуть мати дітей взагалі чи не можуть мати без допомоги лікаря.
    Ці люди хочуть мати дітей, їм не завжди вдається. Невже ці люди ще й мають платити податок в рахунок тих хто має дітей?
    Тобто проблема народжуваності є ширшою ніж звичайна матеріальна доплата 8000 гривень чи скільки.
    Ну і на кінець кілька слів про фактори нарорджуваності, я їх ставлю в приблизному порядку значимості щодо України:
    1. Психологія репродуктивності (визначається культурою і буттям).
    2. Соціальне забезбеченням старості (чим воно нижче!!! тим більше дітей як забезпечення власної старості).
    3. Зайнятість жінок та рівень побутових зручностей при виховуванні дітей.
    4. Матеріальна сторона.
    5. Здоров*я.
    Уряд почав майже з кінця.
    П*ятий пункт найдорожчий і найменш ефективний.
    Четвертий - найпростіший щодо розуміння і найефективніший щодо ПіаР. Малоефективний. Випробуваний чи не в усіх країнах світу, ніколи не давав відчутного результату.
    Третій пункт не потребує змін, бо з цим все добре. Жінки і так мало зайняті чи переважно зайняті на не дуже привабливих посадах. Саме завдяки третьому пунткту утримується хоч якась народжуваність в місті.
    Цей пункт є основним і визначальним на даний момент. Дуже важливо - майданчики, асфальтові доріжки, мініпарки. Все це має бути всюди, біля кожного житлового комплексу, доступно всім. Жінка, яка два роки ходить навколо свого облупленого будинку не заведе натупну дитину.
    Другий пункт працює в умовах України слабо, бо люди мають ілюзії щодо майбутніх пенсій. Але цей пункт визначний в країнах з пордібним до українського рівня життя.
    Перший пункт забезпечує випадки 3-6-ти дітей в сільських сім*ях, на рівні 50-100 років тому. Але к-ть цих сімей низька. Уваги дітям приділяють мало. Цей пункт в містах майже не діє, а якщо і діє то з розрахунку на совітський стандарт - 2 дітей на сім*ю. На рівні всього суспільства цей пункт можна підсилити роллю, значенням та авторитетністю інституту сім*ї.
    Анекдотитична реальна історія що ввійшла в деякі підручники по демографії:
    В одному містечку в Англії була висока народжуваність (в рази вище середньої по країні), мало розлучень, міцні сім*ї...
    Виявилось, що причина банальна і смішна - через це містечко проходив поїзд, за розкладом - о п*ятій чи то шостій ранку. За правилами, поїзд мав давати гудок перед ЗД переїздом. В тихому місті цей гудок розбуджував чи не все місто. От і поки не наступить ранок чоловіки і дружини мали додаткових годину-дві поговорити про душевні речі, про себе, сім*ю, і так далі. Виявляється, додаткова година на спілкування подружжя просто нівелює всі державні програми по народжуваності, всі інші фактори.
    Не знаю чи гімн України по радіо о 5:30 ранку може відіграти цю роль? :)







    Koala пише:
    > Наша ВРУшка планує встановити допомогу по народженню близько 9000 грн. НМД, це сприятиме зростанню народжуваності, але менше, ніж така система: перша дитина - 4000, друга - 8000, третя і далі - 12000 (звісно, якщо всі діти виховуються в родині). Бо одна дитина в родині - це недостатньо для підтримання нації.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".