МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні нарешті зявиться фондовий ринок?(лінк)

03/26/2005 | Раціо
"У майбутньому я хочу зробити, щоб взагалі акції "Укртелекому" могли купувати всі громадяни".

http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/march/26/news/9.shtml

Відповіді

  • 2005.03.26 | Роман ShaRP

    "Скажите, лектор, а когда будет жизнь в Одессе?"

    Я не побачив в статті питань фондового ринку, зате я побачив, що Червоненко цікавиться УкрТелекомом.

    А ще я чув, що створене щось на кшталт громадської ради з тарифів на перевезення, і тепер з нетерпінням жадаю почути, коли буде така ж з тарифів на зв*язок.

    Бо "УкрТелеком" та "УкрПошта" з їх тарифами - "преси" №1 на інформаційному просторі України.

    Сподіваюся, не треба пояснювати, наскільки важливий для країни та громадянського суспільства інформаційний простір?


    "Не піднімайте мені пенсію, а знизьте ціни" © мій сусід-пенсіонер.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.26 | Раціо

      Фондовий ринок не менш важливий за вільні ЗМІ

      Роман ShaRP пише:
      > Сподіваюся, не треба пояснювати, наскільки важливий для країни та громадянського суспільства інформаційний простір?

      Фондовий ринок є для економіки тим, чим є вільні ЗМІ для громадських свобод: якісним сучасним механізмом поширення інформації. Поки його нема, українська економіка лишається інвалідом, щось таке як ми би продовжували використовувати натуральний обмін коли цивілізація вже придумала гроші. Тому мене дуже дивує, що влада не лише не зробила це пріоритетом (при дикій нестачі інвестицій), а взагалі нічого на цю тему не говорить.

      Якщо Червоненко збереже бажання продати телеком дрібним акціонерам, то він зіткнеться з необхідністю створити механізм для цього. Це може бути поштовхом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.03.26 | Роман ShaRP

        "Мон шер Гамлєт, ходім на ринок фондів ... тобі я дам канхвету"

        Раціо пише:
        > Фондовий ринок є для економіки тим, чим є вільні ЗМІ для громадських свобод: якісним сучасним механізмом поширення інформації.

        Обгрунтування?

        > Поки його нема, українська економіка лишається інвалідом, щось таке як ми би продовжували використовувати натуральний обмін коли цивілізація вже придумала гроші.

        Обгрунтування?

        > Тому мене дуже дивує, що влада не лише не зробила це пріоритетом (при дикій нестачі інвестицій), а взагалі нічого на цю тему не говорить.

        Про прислів*я "не знаючи броду не лізь у воду чули"? У нас вже мінімум чотири рази полізли. Перший раз це називалося незалежність, другий демократія, третій ринок, четвертий приватизація.

        Обтікаємо досі.

        Введення будь-яких нових механізмів вигідно тільки тим, хто вміє ними користуватися. А хто в Україні вміє користуватися фондовим ринком? Ну що не "дрібні акціонери", так це точно.

        Ще раз будемо обтікати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.03.27 | Раціо

          Наука -- світло, від незвички буде різь в очах

          Роман ShaRP пише:
          > Раціо пише:
          > > Фондовий ринок є для економіки тим, чим є вільні ЗМІ для громадських свобод: якісним сучасним механізмом поширення інформації.
          >
          > Обгрунтування?

          Як Ви мабуть підозрюєте, гроші можна використати на інвестиції або споживання.

          Ну, Ви вірите, що споживацький ринок краще задовільняє потреби в споживанні, ніж Госплан? Таким же чином фондовий ринок краще задовільняє потреби в інвестиціях, ніж Пінчук-Ахметов-План.

          Вільна людина мусить мати контроль над своїм доходом: що споживати, а що і як інвестувати. Зараз Ви елементарно позбавлені права інвестувати.

          Це Ваше ущемлення в правах щодня використовують для надзбагачення олігархи та іноземці (акціонери ТНК).


          > > Поки його нема, українська економіка лишається інвалідом, щось таке як ми би продовжували використовувати натуральний обмін коли цивілізація вже придумала гроші.
          >
          > Обгрунтування?

          Порівняйте розміри інвестицій на душу там де є фондові ринки, і там де їх нема. Ви вірите, що наявність капіталу в країні корисна для розвитку цієї самої країни?

          > Про прислів*я "не знаючи броду не лізь у воду чули"?

          Так але ж варіант не лізти у воду неможливий. І ми ліземо -- а я саме пропоную навчитися плавати, бо я знаю глибину: шансів перебрести нема.

          Ми мусимо інвестувати, і ми інвестуємо. Я лише пропоную робити це ефективно і зокрема не платити монопольну ренту олігархам та іноземцям за те, що вони роблять нам ласку інвестувати наші ж гроші.

          > У нас вже мінімум чотири рази полізли. Перший раз це називалося незалежність, другий демократія, третій ринок, четвертий приватизація.

          В жоден із цих бродів не полізли могікани, наприклад. І їм уже нічого не загрожує -- якщо саме це є метою, то Ви праві. КНДР із чотирьох бродів полізла лише в один. Тому їй майже нічого не загрожує, крім голоду й Кондолізи Райс. Ну немає альтернативи навчанню, Ромцю, як би важко і страшно це не було!

          > Введення будь-яких нових механізмів вигідно тільки тим, хто вміє ними користуватися.

          Ну Ви коли "ввели компи" -- навчилися користуватися, чи почали їх громити, щоб всякі розумники не отримали перед Вами вигоду? Чому не організовували кампанію за заборону компів? Непослідовний Ви якийсь.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".