МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проект суспільного договору між ІТ сектором та урядом України

03/31/2005 | Correct
Щодо ситуації з бізнес-кліматом для малого ІТ бізнесу і спробами влади відмінити єдиний податок для ІТ-підприємців.
Я вже давав деякі песимістичні прогнози тут:
http://www2.maidan.org.ua/n/free/1112112621
Хоча це було до відміни пункту про "інформатизацію", але суті справи не змінює.
Ми зараз як той прикордонник з анекдоту - "Стой кто идет!", а влада, як порушник кордону - "Тихо, тихо,все-все, никто никуда не идет..."
В цьому анекдоті припускається, що прикордонник дуже-дуже тупенький.

Проблема погіршення бізнес-клімату з боку влади є багаторічною і має тенденцію системності, вирішувати її з нашого треба теж системно.

Ми виграли, це добре. Але чомусь немає повної радості. Ми захистли право своє право на єдиний податок, але більшість з нас не на публіку скаже що цей податок не є чесним по відношенню до суспільства ( 100 грн. податку з кількасот тисяч доходу). Крім того ми забули що ми сильніші за владу бо ми маємо інтернет, і всі гармати вже почали розвертатись в їх сторону. А ми їх породили і маємо тепер виховувати, а не човпти ногами. Та й вони, не можна сказати, що не напрошувались.
Тепер, коли вони ввічливо відступили першими, ми можемо подумати про ввічливі поступки їм, але не зразу і не без користі для нас.

Тому, я думаю, панове, щоб зняти всі проблеми,
чому б нам з вами не скласти прямо тут
проект договору
"Про умови взаємодії малого та середнього ІТ сектору економіки та уряду України на ______ роки"

Нехай кожен з нашого та їхнього боку загадає по три бажання
Договори ми звикли виконувати, і вимагати виконання вміємо, чи не так?
А про правильне ТЗ я взагалі не кажу.

Прошу підключатись всіх, давайте писати договір на цьому форумі, відкрито і рівноправно. Після того як напишемо, направимо в уряд - на підпис.

З чого почати я знаю

$mount /dev/brain

Відповіді

  • 2005.03.31 | karakoz

    Re: Проект суспільного договору між ІТ сектором та урядом України

    Мої побажання до Уряду:

    1. Обмежити ставки податку максимально 10% від обороту. А в разі неминучості якихось змін повідомляти про них не менше ніж за 6 місяців і організувати публічне обговорення цих змін.
    2. Не ускладнювати звітність, не лякати позаплановими перевірками, не надсилати УБЕЗ в офіси -- памятати, що ми не вивозимо гроші в офшори а навпаки приводимо їх сюди з інших країн.
    3. Визначити кількарічний термін поступової "легалізаціі" ПЗ від Майкрософту на інших ліцензійно стурбованих коропрацій-виробників ПЗ. На протязі цього терміну припиняються будь-які можливі "репресії" стосовно тих, хто не в змозі миттєво придбати все ліцензійне.

    Зі своєї сторони готовий зобов'язатися:

    1. Створювати нові робочі місця
    2. Популяризувати серед своїх закордонних клієнтів та партнерів Україну: можливості аунсорсінгу, інвестування в економіку, туризм і т.п.
    3. В межах певної суми чи проценту (визначається індивідуально за домовленістю) брати участь в інвестуванні в суспільно-важливі як урядові так і неурядові проекти (при умові їх цілковитой прозорості і некорупційності).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.31 | saha

      Re: Проект суспільного договору між ІТ сектором та урядом Україн

      10% від обороту
      ну це і є закгальна система оподаткування для ООО.
      от звітьність треба спростити.
      доречі ще ніби була така система як 6% плюс НДС а так як продукція йде за кордон то від НДС звільняєшся.
      Тобі навіть держава винна Буде НДС :) за купівлю коп"ютерів.

      Взагалі дійсно цікавить варіант невеликий відсоток від обороту і мін звітності.
      Можливе обмеження по обороту. Я в якійсь гілці вже писав.
      типу макс оборот 100 000 грн плюс 400% від фонду ЗП.
      Буде стимул платити вищу ЗП офіційно і наймати нового працівника.
      Цифри звісно потрібно узгодити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.03.31 | karakoz

        Re: Проект суспільного договору між ІТ сектором та урядом Україн

        saha пише:
        > 10% від обороту
        > ну це і є закгальна система оподаткування для ООО.

        Я знаю. Але головне щоби було не гірше для тих, хто зараз є ФО на ЄП і щоби хитро-примусово фізичних осіб не заганяли в такі ООО. Хай люди собі мають вибір.

        > от звітьність треба спростити.
        > доречі ще ніби була така система як 6% плюс НДС а так як продукція йде за кордон то від НДС звільняєшся.

        І таке є.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.03.31 | saha

          Доречі

          Може хтось памьятає існувала така система оподаткування
          якщо більш точніше то проблема.
          В началі року кричали про те що знизили податок до 3% і сказали платити соцстрахування 32% від фонду ЗП.
          Може хто нагадає ? це доречі стосувалось ПП.
  • 2005.03.31 | Мартинюк

    Що переляк від несподіваної перемоги?

    Ваші слова про кількасот тисяч прибутку наводить на підозру що ви самі того прибутку ніколи не мали , і вашими устами промовляє та сама товста українська жаба, яка заініцівала введення "заборони на професії", яке влада вчасно зупинила, зіткнувшись із обуренням підприємців.

    По перше - не кількасот тисяч, а лише 10 тисяч в місяць ( 120 тисяч в рік) та й то не прибутку а обороту При нормальному чесному бізнесі можете сміливо зменшити цю суму щонайменше наполовину.

    Окрім того дуже мала частина ПП-шників досягає такого обороту.Якщо є такий оборот , то ППшник сам переходить на інші системи оподаткування, або ж він є відмивальником грошей, питанням боротьбою з яким повинна займатися подакова інспекціята міліція, але аж нія не Бюджет України.

    Якщо ви знайомі з таким поняттям як "середня величина" , то можете ще раз поділити суму максимального прибутку яка зосталася після вирахування поточних затрат підприємця - 60 тис у рік ділимо на 2 і отримуємо 30 тис у рік. Поділивши це гіпотетичне ( бо реально набагато менше) значення середнього прибутку ППшника на 12 місяців, отримаємо 2500 грн/місць, що навіть за українськими масштабами вже не є аж надто великим прибутком.

    Навіть якщо уявити що хтось умудряється заробляти всі 10 тис гривень у місяць не несучи ніяких накладних витрат , то ми отримаємо приблизно 1900$ на місяць - на Заході заробляє більше навіть малокваліфікований прибиральник.

    З другого боку ми бачимо систему для заохочення заняття бізнесом, своєрідний бізнес-інкубатор, в які до речі на тому ж Заході держава сама вкладає чималі кошти. У на с це безкоштовно, людина не вимагає допомоги по безробіттю, годує свою сімю і навіть як правило створює прямо чи не прямо інші робочі місця.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.31 | Correct

      Re: Що переляк від несподіваної перемоги?

      >Що переляк від несподіваної перемоги?

      Де перемога? Одних піприємців викреслили, інших залишили. Дали дихати
      "до прийняття Закону України "Про спрощену систему оподаткування"


      >Ваші слова про кількасот тисяч прибутку наводить на підозру що ви >самі того прибутку ніколи не мали ,

      правда, кілька не мав, але над цим працюю.

      > і вашими устами промовляє та сама товста українська жаба, яка

      треба ще подивитись в кого жаба: в того хто згідний ділитись більше з пенсіонером, чи в того що ні

      >заініцівала введення "заборони на професії", яке влада вчасно >зупинила, зіткнувшись із обуренням підприємців.

      ...дурниці, зіткнувшись з мої обуренням в першу чергу ( к крайньому разі на цьому форумі). А потім я згадав, що такі випади влади йдуть систематично вже багато років. І незалежно від того чи Кучма чи Ющенко керують. І влада вже багато чого встигла попсувати, ЄП розгромлений для юросіб. Було єдине а стало - ПФ, соцстрах,безробіття, нещасні.
      Тому я вважаю що перемоги нема, є тимчасове перемир'я. Якась існує мотивація у урядів і я намагаюсь її прорахувати і запропонувати інші шляхи.

      >По перше - не кількасот тисяч, а лише 10 тисяч в місяць ( 120 тисяч в >рік) та й то не прибутку а обороту При нормальному чесному бізнесі >можете сміливо зменшити цю суму щонайменше наполовину.

      нічого подібного, мої бізнес-консультанти офіційно повідомили про моє право заробити 500000 в рік заплативши 100 грн. в міс. 120000 по їхній інформаціїї - це для базарників. Крім того вони повідомили мені, що існує дірка в цій системі, коли підпрємець на ЄП може заробити 1000000 і більше, за ті ж 100 грн. Чи не знаходите ви тут підстави для мотивації уряду?

      >Окрім того дуже мала частина ПП-шників досягає такого обороту.Якщо є >такий оборот , то ППшник сам переходить на інші системи >оподаткування, або ж він є відмивальником грошей, питанням боротьбою >з яким повинна займатися подакова інспекціята міліція, але аж нія не >Бюджет України.

      Згідний. Я думаю про нові фінансові планки, як предмет торгу з урядом в обмін на полегшення процедур, в т.ч. з закордоном.

      >Якщо ви знайомі з таким поняттям як "середня величина" , то можете ще >раз поділити суму максимального прибутку яка зосталася після >вирахування поточних затрат підприємця - 60 тис у рік ділимо на 2 і >отримуємо 30 тис у рік. Поділивши це гіпотетичне ( бо реально .>набагато менше) значення середнього прибутку ППшника на 12 місяців, .>отримаємо 2500 грн/місць, що навіть за українськими масштабами вже не >є аж надто великим прибутком.

      Згідний, якщо мова іде про торгівця комп. технікою - базарника. В програміста ситуація інша.


      >З другого боку ми бачимо систему для заохочення заняття бізнесом, >своєрідний бізнес-інкубатор, в які до речі на тому ж Заході держава >сама вкладає чималі кошти. У на с це безкоштовно, людина не вимагає >допомоги по безробіттю, годує свою сімю і навіть як правило створює >прямо чи не прямо інші робочі місця.

      Пропонуйте. Я маю гіпотезу, що поки більш забезпечені з нас, в т.ч. я,
      не станемо більше ділитись з пенсіонерами - атаки урядів не кінчаться аж до повної їх перемоги. Але тоді ми будемо мати не те що ми зараз намагаємось виторгувати, а те що вони вирішать нам залишити - якийсь огризок.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.03.31 | bohdk

        Наша ситуація дуже нагадує

        мишку в пазурах кота. Я, звичайно, абстрагуюсь від того роду підприємців, які займаються віідмиванням, від того роду підприємців, які оформлені на велику фірму, а фактично так і залишаються найманими працівниками. Ми пробуємо щось диктувати "шкодливому коту Леопольду" - вибачте, не можу стриматись не процитувати загальновідомого :-). Напевне, єдине, що нам залишається - це торг, і повинні запропонувати щось дійсно вартісне. Немає мови, на певний час паралізувати своїх клієнтів - це в наших можливостях. Особливо, якщо вони знаходяться в Україні. Проте ризикуємо втратити і те, що напрацювали протягом років. Святе місце пусте не буває. Клієнти нас зрозуміють. Але чи надовго? Тут гаслові позиції karakoz виглядають дуже привабливо, якщо вони так і не залишаться лозунгами. Наразі в мене ідей немає.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".