До відома урядовців - щодо "давайте підтопимо жирок"(/)
04/03/2005 | 123
Не подлежит сомнению законное право налогоплательщика снижать размер подлежащих уплате налогов, либо даже избегать их, способом который разрешен законом.
Каждый имеет право вести свой бизнес таким образом, который снижает до минимума его налоговые платежи; никто не обязан планировать свои доходы и расходы для максимального удобства Министерства финансов; для граждан не существует никакой патриотической обязанности увеличивать свои собственные налоговые платежи.
Решение по делу Gregory vs. Helvering, федеральный судья Хэнд, Верховный суд США, 1935 г.
Каждый имеет право вести свой бизнес таким образом, который снижает до минимума его налоговые платежи; никто не обязан планировать свои доходы и расходы для максимального удобства Министерства финансов; для граждан не существует никакой патриотической обязанности увеличивать свои собственные налоговые платежи.
Решение по делу Gregory vs. Helvering, федеральный судья Хэнд, Верховный суд США, 1935 г.
Відповіді
2005.04.03 | Sean
Це дуже важлива тема,
настільки важлива, що воно давно і настирливо проситься як не до Конституції, так до закону про систему оподаткування.В ідеялі, воно проситься в комплексі з:
- радикальною переробкою ідіотськи написаного Терьохіним закону "Про порядок погашення заборгованости...",
- вичиткою на предмет однозначности прочитання всіх без винятку інших податкових законів,
- ліквідацією податкової міліції, як то обіцяв Ющ перед виборами,
- перетворенням ДПАУ на підрозділ у складі Мінфіну без силових структур та нормотворчих повноважень (виконавець, фіскал, митар не вправі створювати норми "під себе"),
- тощо (думаю, кожен підприємець може продовжувати дуже довго).
2005.04.04 | Альберт
Абсолютно із Вами згоден!!!
Точно... Коротко.... Лаконічно....Але - вражаючи вірно!!
А може - це листом відправити Тєрьохіну? Хоча б то анонімно?
2005.04.03 | Sean
Єдина правка - владою, даною мені мною ;), я змінюю
хвормулювання:Не подлежит сомнению право налогоплательщика снижать размер подлежащих уплате налогов, либо даже избегать их, способом который НЕ ЗАПРЕЩЕН законом.
Імхо, це принципово - не треба шукати спеціяльного дозволу у законі. Достатньо того, що це прямо і однозначно (такі хвормулювання використовувались, зокрема, в одному з найкращих українських законів - про ЗЕД, якщо, втім, відволіктися від потворних "спеціяльних санкцій" )не заборонено.
2005.04.03 | otar
Re: До відома урядовців - щодо "давайте підтопимо жирок"(/)
Колись ця цитата висіла над робочим столом у мого знайомого - дуже успішного менеджера... Щоправда, йому довелось поїхати робити кар'єру на ЗахідЕх, якби вердикти американського суду щось значили в Україні...
2005.04.03 | 123
"йому довелось поїхати робити кар'єру на Захід" - Отож!!(-)
2005.04.03 | Sean
Отож
otar пише:> Колись ця цитата висіла над робочим столом у мого знайомого - дуже успішного менеджера... Щоправда, йому довелось поїхати робити кар'єру на Захід
Наша Конституція в части прав людини і громадянина містить достатньо положень, котрі, будучи правильними за своєю суттю, виписані недосконало з погляду юридичної техніки. Або зумисно не надто чітко.
Наприклад, та ж сама ст.19, котру можна подавати і як обгрунтування для України цього гамериканського правила ("ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законом", відтак якщо законом ПРЯМО І ОДНОЗНАЧНО щось не передбачено, то а) я не маю собі ніщо вигадувати, б) податкова не може мене звинувачувати, бо "а", а правом тлумачення закону володіє тіко дурний КС). Але чомусь не записано прямо основоположний принцип: "Для громадянина дозволено все, що прямо не заборонено законом". Когось, мабуть, злякало
Але це бай зе вей, повертаємося до податків.
Навіть якщо, не торкаючись суті законів, просто переписати їх зрозумілою мовою, надати однозначні хвормулювання - то був би величезний поступ, бо унеможливив би подвійне-потрійне...читання і відтак спори, кримінальні справи і таке інше.
Тому якби, скажімо, в рамцях Альянсу Майдан взятися за таку перечітку податкових законів, коригування, виправляння текстів, скорочення і прибирання різної хвуйні, то було б діло. Але за умови попиту з боку уряду чи парляментарів, бо займатися белетристикою - справа невдячна.
2005.04.03 | AxeHarry
Do rechi
А чим викликана така нeобхідніст у дeбілній "Загалній систeмі" з іі купою папірців та хитро закручeною мeханізмою пірахунків?А чому нe прийняти за оснбову для всіх - то шо називаeтся "Sпрошeна Sистeма"?, мінімізувати "атчиотность" - вeлика частина отих папірців ввeдeна внутрішніми інструкціями (наскілки законно - ?) лишe для того шоб КоeКаму лeгшe було чіплятис до будь-кого.
Тобто:
Шо/Хто заважаe прийняти за основу "Sпрошeну систeму" оподаткування для всіх з максимално чітким і ясним мeханізмом обліку та звітності?
2005.04.04 | Альберт
Щодо обробки того Альянсом...
Те, про що йдеться треба тільки однієї людині з уряду - Пінзенику, як міністру фінансів. Дещо - то треба Треьохіну. І зовсім не треба Юлі! бо - їй зазвичай простіше підлагодитись, ніж зупиняти "потяг уряду" заради впровадження нових циркулярів та постанов.Але - АЖНІЯК не можна не довести справу реформування податкової системи до якогось логічного кінця. Бо - тоді зловживання в економіці замість "вихіду з тіньового сектору" отримають ще ліпше підгрунтя свого існування.
Щоб почати діалог на цю тему із владою можна:
1) "Залякати" Пінзенника (моніторингом діяльності Міністерства Фінансів - РЕТЕЛЬНИМ моніторінгом, у тому числі і по минулих справах)!
2) Запропонувати Пінзеннику співпрацю щодо підтримки у вигляді громадських звернень до світових структур із приводу висвітлення успіхів (а вони будуть) Мінфіну України, поліпшенні іміджу України для інвесторів такими звітуваннями (така діяльність у рамці Альянсу навіть мене дуже вабить) ще щось, треба подумати. Праця знайдеться! Була б співпраця!
3) Поки все.
Чекаю на продовження...
2005.04.03 | анатолий
Re: До відома урядовців - щодо "давайте підтопимо жирок"(/)
Почти уверен,что имелось в виду именно НЕ ЗАПРЕЩЕН законом.
Сам предприниматель,поэтому знаю,что все нормальные предприниматели "ЗА".
Эту норму ззакрепить бы законодательно.
Юристы !! Ау! Подскажите как это сделать!
2005.04.03 | Sean
А шо тут підказувати?
Розробити якісний законопроект про внесення змін до закону про оподаткування чи /та закону про порядок погашення заборгованости перед бюджетом та державними цільовими хвондами і лобіювати його. Перше - силами зацікавлених майданівців абсолютно можливе, на те і Альянс Майдан. Питання у другому.Розумієте, якщо податкові закони пишуться так галімо, як вони пишуться, значить це комусь потрібне. Недосконалість і суперечливість податкового законодавства дозволяє уряду та податковій грати на цьому полі, використовувати це для трахання бізнесу і громадянина.
Що ми можемо?
а) написати хворумулювання змін до законів з цієї "гамериканської теми".
б) розтрубити через Майдан, звернутися за підтримкою до зацікавлених підприємницьких організацій,
в) написати відкритого листа і звернення, зібравши купу (чи купку)підписів до Президента та Юлі, можливо, до незвар'йованих депутатів.
Ну шо, нарід, є завзяття?
2005.04.03 | анатолий
Завзяття Є ! Ще й скільки !
2005.04.04 | Альберт
Завзяття - аж занадто!!!
У мене, наприклад, воно буде. І на протиснення такого комплексу навіть й час звільнив би!Але - знову ж таки, У МЕНЕ власне - нема знань, хоча б трохи, про те, про що йдеться. То - можу запропонувати тільки палку моральну підтримку.
І вислухати подальші думки...
Це дуже важлива тема!! Бо вона веде до усунення "залишків деталів" у занадто складному механізмі державної фінансової машини України.
Та на додаток, руйнує радянський підхід до підприємництва...
Будь ласка, ще відокремте, Шоне, свій допис. Бо це - продовження і квінтесенція багатьох тем Вільного форума, як я бачу.
Думаю, що у шанованого панства, та й чарівних представниць слабкої статі не буде заперечень проти ще одного обговорення цього комплексу питань заради випрацьовування акцій задля запровадження викладеного Шоном? Хоча б дійсно, потиснути на Ющенка, Тимошенку і Тєрьохіна у цьому питанні (модернізації фіскальної системи, так би мовити) треба.
Мені бачится, що саме такий підхід щодо побудови фіскальної системи в Україні буде надзвичайно ефективним. Бо - веде до поглиблення цивілізованного ставлення щодо оподаткування...
Дякую!
2005.04.03 | 123
"как это сделать"- тиснути на владу
Підприємці (через свої об*єднання, через публікації у пресі, в Інеті тощо) мають чітко втлумачувати владі -- не буде ніякого партнерства, буде збільшуватись тенізація, не буде підтримки ані голосами, ані іншої на виборах. За такого підходу -- "давайте топити жирок, це не патріотично - мало платити податків" тощо. При цьому ж відбуваєтся те саме що й з митницею -- швиденько мито змусили платити всіх, а те ще бізнес при сплаті такого мити неможливий -- забули. Тепер побігли знижувати митні ставки. Так і тут. Платити змусимо всіх (ще й заднім числом!) - тільки половина не зможе працювати.Ліво-популістський уряд - нехай розуміє, що його підтримуватимуть інші, не підприємці. Ті самі, хто підтримував Януковича -- тільки без олігархів (без їхніх ЗМІ, впливу на власних робітників тощо). Цікаво - чи довго протримаються...