МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори 2006: чи є альтернатива

04/05/2005 | ИгорьОК
Сьогодні одною з головних тем для пошановувачів політичних процесів є майбутні парламентські вибори 2006 року. Для всього ж українського політикуму це, безперечно, тема №1.

Всі, без виключення, політичні заяви і більшість рішень виконавчої влади як представника потенційних лідерів перегонів виробляються саме через призму виборчих парламентських перспектив.

Втім, вже зараз ми можемо спостерігати початок кризи політичних проектів, які за значні періоди знаходження у владі не змогли реалізувати своїх зобов`язань або ж не відповідають запитам і сподівнням нашого суспільства.

Разом з тим, відсутність будь-якої серьзної альтернативи, яка б змогла втрутитися у змагання "старої опозиції - нової влади"
і "нової опозиції - старої влади", наразі, не існує. Звісно, можна знайти з десяток причин, за яких вже протягом досить тривалого періоду навіть неодноразово дескридитовані політичні персоналії та партії залишаються на плаву і мають серйозні перспективи пройти і в новий парламент. Одночасно поява нових проектів та свіжих політичних облич, здатних претендувати на проходження до парламенту, майже не видно.

Цілком ймовірно, що така ситуація влаштовує як теперішню владу, так і опозицію. Більше того, важковаговики з однієї і іншої сторони зацікавлені в збереженні політичного розкладу на існуючому рівні.

Можливо, найяскравішим прикладом такого припущення є ситуація, що склалася з реєстрацією партії "ПОРА". Не заглиблюючись у процедурні питання, маємо змогу спостерігати намагання тим чи іншим шляхом усунути потенційних конкурентів від передвиборчого процессу.

Зрозуміло, що набагато простіше боротися з відомим суперником, негативний багаж якого, до того ж, має досить багато вразливих місць.

Існуюча політична система виставляє майже непрохідні барьєри, подолати які без серьозних капіталовкладень з боку політичних інвесторів і протекціїї влади майже неможливо. Але, те що це робити необхідно, думаю ні в кого не викличе сумніву.

Відповіді

  • 2005.04.05 | Sean

    Re: Вибори 2006: чи є альтернатива

    ИгорьОК пише:
    > Можливо, найяскравішим прикладом такого припущення є ситуація, що склалася з реєстрацією партії "ПОРА". Не заглиблюючись у процедурні питання, маємо змогу спостерігати намагання тим чи іншим шляхом усунути потенційних конкурентів від передвиборчого процессу.
    А заглиблюючись у процедурні питання, маємо змогу спостерігати суміш з лоховства та шахрайства.
    "Не заглиблюючись..." Ага, щас.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.05 | ИгорьОК

      Re: Вибори 2006: чи є альтернатива

      Sean пише:
      > ИгорьОК пише:
      > > Можливо, найяскравішим прикладом такого припущення є ситуація, що склалася з реєстрацією партії "ПОРА". Не заглиблюючись у процедурні питання, маємо змогу спостерігати намагання тим чи іншим шляхом усунути потенційних конкурентів від передвиборчого процессу.
      > А заглиблюючись у процедурні питання, маємо змогу спостерігати суміш з лоховства та шахрайства.
      > "Не заглиблюючись..." Ага, щас.

      Навіть користуючись фактами Зварича, які він спромігся надати тільки після багатоденної паузи, наводять на думку, що саме в цей час мінюст займався пошуком агрументації відмови. Водночас реєстрація цілої низки партій, таких як „Совість України" (голова -Хачатур Хачатурян) та „Зелена планета" (голова - Наталя Зубицька), що була проведена мінюстом якраз тоді, коли прозвучала відмова "ПОРІ", ставить під сумнів позицію мінюсту...

      Але ж питання не в "ПОРІ"! "ПОРА" - це лише одна з перспективних политичних сил, яка може розворушити сталу монополію на владу, взята за приклад. Проблема в тому, що у найближчі вибори ми знову будемо позбавлені будь-якої Альтернативи, будь-якого шансу появи нових політичних облич (і "ПОРА" тут знову ж таки ні до чого). Як і раніше ми приречені віддати свій голос виходячи з принципу "не гірше". До того ж суттєву роль відігрАє "психологія переможців", яка остаточно поставить перед вибором між минулим і нинішнім провладним табором парламенту.
  • 2005.04.05 | ИгорьОК

    Re: Вибори 2006: чи є альтернатива

    Шановні дописувачі "Майдану", все ж таки незрозумів, чому цій темі надано рівень "-1": тому, що згадана "ПОРА", точніше та її частина, яка "намагається приватизувати розкручений народний бренд"? Чи це розцінено як спроба диверсії проти діючої влади?
  • 2005.04.06 | ИгорьОК

    Re: Вибори 2006: чи є альтернатива

    Невже питання майбутніх парламентських виборів не є настільки важливим питанням, що тема була фактично забита. Вважаю, що у будь-якому разі створення якнайширшого кола реальних учасників передвиборчого процесу знаходится в інтересах кожного, і перш за все, звичайних виборців, які, по-перше, матимуть змогу отримати альтернативу вибору, по-друге, загострення конкурентної боротьби дозволить дещо поіншому поглянути на переваги і недоліки головних претендентів на проходження до ВР.

    Питання розширення політичного погляду і конкурентного політичного середовища актуальне вже зараз, оскільки з наближенням до активної фази перегонів поява десятків технічних проектів не дасть змоги виборцям відокремети нових політичних гравців, здатних привнести у парламент нові ідеї і погляди.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".