МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто формує зовнішню політику уряду?

04/11/2005 | socialist
Наш президент вкупі з Бушем зробив Кубі і Білорусії зауваження, щодо дотримання прав людини в цих країнах, але чомусь пани президенти забули, що аналогічна проблема є у Росії, Туркменістані, Китаї, Пн. Кореї і т.д.

Я не заперечую, на Кубі не все так гарно з правами людини, але ж вони дуже допомагали нам з дітьми Чорнобильцями, хоча самі бідніше за нас. Сваритись з ними негарно.

А от Росія мало того, що постійно натякає нам на політрепресії щодо прихильників Януковича, так ще й відверто проводить в своїх ЗМІ антиукраїнську політику. І не забудьте, що той Чорнобиль це вони нам подарували.

В мене запитання до наших дипломатів: з яких міркувань ми включили Кубу і Білорусь, які нічого поганого нам не зробили, і раптом забули включити сюди Росію?

Чи ми відтепер пливемо у фарватері американської зовнішньої політики і гавкатимемо на кого дядько Сем покаже???

Відповіді

  • 2005.04.11 | Оk

    Re: Хто формує зовнішню політику уряду?

    socialist пише:

    > В мене запитання до наших дипломатів: з яких міркувань ми включили Кубу і Білорусь, які нічого поганого нам не зробили, і раптом забули включити сюди Росію?


    Мабуть, аби не псувати стосунки Мороза та Рогозіна :(.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.11 | socialist

      ото хіба шо, але при чому тут кубинці? (-)

    • 2005.04.11 | Navigator

      Що потрібно, щоб людина перестала бути прокубинськимсоціалістом?

      Пожити на Кубі.
      Що потрібно, щоб людина стала європейським соціалістом?
      Пожити в Скандинавії.
      Вибір за вами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.11 | socialist

        Re: Що потрібно, щоб людина перестала бути прокубинськимсоціалістом?

        я не про політику, а про банальні речі зрозумілі і соціалісту, і лібералу:

        Куба від України далеко, дамб до наших островів не насипла, морську піхоту "помилково" на наші полігони не висажувала, в своїх ЗМІ нас не поносить. Куба маючи низьке продовольче забезпечення вже більш, ніж 10 років лікує БЕЗКОШТОВНО тисячі українських дітей і підлітків, що постраждали від аварії на ЧАЕС. Свобода слова і права людини на Кубі нас ніяк не зачіпають.

        Росія постійно проводить провокативну політику відносно України в своїх ЗМІ, використовує свою діаспору в антиукраїнських інтересах. Про права людини мовчу (Благовєщенск). Політика Путіна на зменшення прав і свобод всередині своєї країни нас зачіпає значно більше. Це все нагадує політику Німеччини в 1939. Чим це закінчилось для Польщі всі памятають.

        Мій соціалістнично-непрокубинський-проукраїнський висновок:
        Куба дружила (і сподіваюсь дружитиме) не заради зиску, а ми "дружимо" з Росією, Туркменістаном і т.д. тільки з меркантильних міркувань. Тому і вставляємо ніж в спину щирим друзям, а тих кого боїмось, або від кого залежимо намагаємося вигородити з такої неприємної теми, як права людини.
    • 2005.04.19 | Оk

      Дещо про погляди партнерів Мороза на територіальну цілісність Ук

      раїни

      Оk пише:
      > socialist пише:

      > > В мене запитання до наших дипломатів: з яких міркувань ми включили Кубу і Білорусь, які нічого поганого нам не зробили, і раптом забули включити сюди Росію?

      > Мабуть, аби не псувати стосунки Мороза та Рогозіна :(.
      __________

      РОССИЯ ПОСТАВИТ ВОПРОС О СТАТУСЕ КРЫМА?

      Депутат Госдумы России, член фракции «Родина» Виктор Алкснис считает, что в связи с намерениями Украины вступить в НАТО Россия в качестве ответной меры должна поставить вопрос о статусе Крыма. Об этом Алкснис заявил сегодня, выступая на митинге в Симферополе.
      Митинг был посвящен 222-ой годовщине провозглашения российской императрицей Екатериной II манифеста «О включении острова Тамань и полуострова Крым в состав Российской империи».
      По словам Алксниса, в ситуации, когда нынешнее руководство Украины заявляет о евроатлантических устремлениях, России и русскому народу следует определиться, как быть дальше. «Поскольку нынешнее руководство Украины намерено превратить украинскую территорию, в том числе и Крым, в плацдарм будущей вооруженной агрессии Запада против России, возникает вопрос, как России в этой ситуации вести себя дальше», - заявил российский парламентарий.
      По его мнению, Россия «должна будет думать об ответных мерах в политической сфере, связанных со статусом Крыма, потому что, как бы-то ни было, кто бы что ни говорил, в 1954 году Никита Хрущев принял неправовое и неконституционное решение о передаче Крыма в Украину».
      Алкснис добавил, что поскольку ранее Украина входила в единое государство - Советский Союз, вопрос о статусе Крыма не стоял, однако при этом отметил, что с учетом того, что Украина «дрейфует во враждебный для России лагерь, Россия будет вынуждена думать, как быть со статусом Крыма для возвращения Крыма в состав России».
      Он заявил, что Россия не может допустить, чтобы в Севастопольской бухте стояли корабли НАТО с ракетами, нацеленными на российские города, а на украинских аэродромах базировались самолеты с бомбами, которые могут лететь на российские города и села.
      «И в этой ситуации украинское руководство должно хорошо думать перед тем, как принимать подобные судьбоносные решения», - заявил Алкснис.
      Он отметил, что Россия должна пересмотреть и вопрос об известном пакте Молотова-Риббентропа и секретных протоколах к ним. Как считает депутат, Госдума в случае вступления Украины в НАТО могла бы принять заявление о признании недействительными с момента подписания секретных протоколов Пакта.
      Российский депутат напомнил, что по этим протоколам Украина получила в свой состав территорию западной Украины, передает «Украинская правда».
      В митинге, который был организован совместно Русской общиной Крыма, партией «Русский блок», партией «Союз», партией «Держава» и ПСПУ, приняли участие около 500 человек. Митинг прошел под многочисленными российскими флагами, а также партийными флагами организаторов акции.

      В митинге также приняли участие и выступили лидер ПСПУ Наталья Витренко, а также председатель партии «Держава», экс-генпрокурор Украины Геннадий Васильев.
      ___
      А пан Мороз часом не захворів, щоб партнерів в таку годину особисто не підтримати ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.21 | Оk

        Реакція, але не Мороза

        И.Осташ советует российским политикам воздержаться от резких высказываний в адрес Украины

        Народный депутат Украины, вице-президент Парламентской Ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе, член фракции "Наша Украина" Игорь Осташ советует российским политикам воздержаться от резких высказываний в адрес Украины, "если они хотят партнерских отношений с Украиной". Так он прокомментировал вчерашнее заявление депутата российской Государственной думы Виктора Алксниса о возможных претензиях России на Крымский полуостров.
        Как сообщили ЛІГАБізнесІнформ в пресс-службе "Нашей Украины", И.Осташ, в частности, отметил: "Это то же самое, если бы какой-нибудь депутат Верховной Рады сказал, что Россия стремится вступить в "большую восьмерку" и сделает все для этого. Но, поскольку в этой организации присутствуют США, Япония, то Украина должна поставить вопрос Зеленого Клина, Курильских островов, Краснодарского края, Кубани - тех российских территорий, на которых проживают этнические украинцы". "Ведь мы тоже не договаривались, что Россия вступит в "большую восьмерку" и вместе с США захочет моделировать мировое развитие", - добавил он.

        По мнению депутата, "россияне не помнят горького опыта, когда Константин Затулин хотел в багажнике автомобиля пересечь российско-украинскую границу и попасть в Крым". "Многие люди были близки к тому, чтобы получить статус персоны нон-грата", - напомнил он.

        И.Осташ посоветовал российским политикам "не наступать на старые грабли, если они хотят партнерских отношений с Украиной". "Ведь есть Конституция Украины, Конституция Автономной Республики Крым, международные нормативные акты, - подчеркнул он. - Все национальное и международное законодательство говорит о том, что сегодня вообще нельзя выставлять территориальные претензии к другим странам в Европе - тем более, если и Украина, и Россия стремятся к установлению добрососедских и равноправных отношений".

        Напомним, что 18 апреля депутат Госдумы РФ В.Алкснис заявил в Симферополе, что в случае дальнейшего сближения Украины с НАТО Россия должна будет поднять вопрос законности пребывания Крымского полуострова в составе Украины.

        ЛIГАБiзнесIнформ
  • 2005.04.11 | QuasiGiraffe

    Re: Хто формує зовнішню політику уряду?

    socialist пише:

    > Чи ми відтепер пливемо у фарватері американської зовнішньої політики і гавкатимемо на кого дядько Сем покаже???

    Три знаки питання - це, мабуть, від того, що Ви ні про що не здогадувалися.
    В цьому фарватері пливе півсвіту, так чи інакше. І часом може зустрітися непогана компанія.
    Ми ж не сперечаємося, що треба мати якийсь такий базис і надбудівлю, щоб вибратися в незалежне плавання. І у нас їх немає. Хочу сподіватися, що будуть. Але розумію, що не завтра.
    Добре, хоч намагаємося (вірю!) вибратися з іншого фарватера. Бо надто близько до гвинта.

    А взагалі-то з Кубою вийшло погано. Ну немає у Ющенка твердості! Без Юлі поїхав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.11 | socialist

      Re: Хто формує зовнішню політику уряду?

      QuasiGiraffe пише:

      > В цьому фарватері пливе півсвіту, так чи інакше. І часом може зустрітися непогана компанія.

      Не заперечую, коли це нам вигідно, краще і легше плити за криголамом.
      А коли криголам наїжджає на крижину, на якій знаходиться табір наших дітей - це уже маразм підтримувати криголам гудками нашого катера.

      > Ми ж не сперечаємося, що треба мати якийсь такий базис і надбудівлю, щоб вибратися в незалежне плавання. І у нас їх немає. Хочу сподіватися, що будуть. Але розумію, що не завтра.

      А так багато перед виборами говорили про те, що політика буде не проросійською і не проамериканською, а проукраїнською.

      > Добре, хоч намагаємося (вірю!) вибратися з іншого фарватера. Бо надто близько до гвинта.

      погоджуюсь.

      > А взагалі-то з Кубою вийшло погано. Ну немає у Ющенка твердості! Без Юлі поїхав.

      Що це за президент, якому для твердості потрібна жінка-прем'єр? Може краще було-б її в президенти? Я за. А от з Кубою вийшло паскудно...
      І не вибачишся, бо правду сказали і залишати все так не можна.
  • 2005.04.11 | DiploMat

    Re: Хто формує зовнішню політику уряду?

    socialist пише:

    > В мене запитання до наших дипломатів: з яких міркувань ми включили Кубу і Білорусь, які нічого поганого нам не зробили, і раптом забули включити сюди Росію?

    як DiploMat - socialist'у: а чи не пішли б Ви на *уй зі своїми питаннями!

    перепрошую, жарт. гигиги.


    Все по черзі. Спочатку Білорусь. А Росію треба приспати, потім розвалити на чатини, а потім і революцію. такий от план.

    > Чи ми відтепер пливемо у фарватері американської зовнішньої політики і гавкатимемо на кого дядько Сем покаже???

    Ні, це вони в нашому фарватері. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.11 | Navigator

      Куба нехай віддасть хоч частину з 20 мільярдів доларів боргу ССР

      І можна буде дітей лікувати на проценти з цих грощей.
      Про це вже писав сьогодні.
      Легко було стати другом СССР.
      Тільки скажи, що ти - комуніст.
      Тобто брат.
      І відвалять тобі по-братськи.
      Зброї і трохи станків.
      Дурне братерство закінчилось.
      А от сантименти по відношенню до Куби, що є в нас - ні.
      Більше того, вони зрозумілі.
      Так допоможіть Кубі зажити так, як люди поряд живуть!
      В Пуерто Ріко і на Коста Ріко, що зайняли місце Куби в міжнародному розділенні праці.
      І попросіть попутно вибачення за те, що СССР з Кубою зробив.
      Переніс в СССР 30-х років.
      ...
      Куба нам абсолютно без користі.
      Штати - абсолютно корисні.
      І ми можеме бути корисні Кубі.
      Якщо допоможемо перенестись назад в 21-е століття з того жаху, в якому вони живуть зараз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.11 | socialist

        Re: Куба нехай віддасть хоч частину з 20 мільярдів доларів боргу ССР

        Якщо не помиляюсь з тих 20 мільярдів нам світить рівно 0. Бо це борги перед СРСР, тобто перед Росією (як спадкоємиця), а Росія нам їх не віддасть.


        Navigator пише:

        > В Пуерто Ріко і на Коста Ріко, що зайняли місце Куби в міжнародному розділенні праці.

        А ще є Нікарагуа, Гондурас, Гваделупа, Гаїті, Домініканська республіка і решта країн де до рівня Куби ще рости і рости.


        > Куба нам абсолютно без користі.

        Не думаю, що діти, яких лікували кубинці з вами погодяться.

        > Штати - абсолютно корисні.

        А хіба обов'язково протиставляти, можна і з тими і з тими.

        > І ми можеме бути корисні Кубі.
        > Якщо допоможемо перенестись назад в 21-е століття з того жаху, в якому вони живуть зараз.

        О, так погоджуюсь, але допоможемо не голослівними заявами надиктованими штатами. Розумієте, від заяв Ющенка кубинські Мариничі не заворушаться, а от Кастро висновки зробить. Тобто це користі для народу, що під Кастро не дасть, а відносини зіпсує. Не думаю, що штати би образились, що Ющ не хоче підписатись.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.11 | QuasiGiraffe

          Re: Куба нехай віддасть хоч частину з 20 мільярдів доларів боргу ССР

          socialist пише:
          > Якщо не помиляюсь з тих 20 мільярдів нам світить рівно 0. Бо це борги перед СРСР, тобто перед Росією (як спадкоємиця), а Росія нам їх не віддасть.
          >
          Це борги і перед нами, світить чи не світить. А Росія нам їх не віддасть.
          Одна радість, що і сама не отримає.
          Зрештою нашу долю можна вважати платнею за лікування дітей. Я не проти. Якщо вистачить.
      • 2005.04.11 | QuasiGiraffe

        Re: Куба нехай віддасть хоч частину з 20 мільярдів доларів боргу ССР

        Navigator пише:
        > І попросіть попутно вибачення за те, що СССР з Кубою зробив.
        > Переніс в СССР 30-х років.

        Не впевнений, що до Кастро на Кубі було якось дуже гарно (для кубинців). Будь-яка революція має свої причини, і на Кубі вони були. Справа лише в тому, що надалі рухалися вони строго нашим шляхом.
        > ...
        > Куба нам абсолютно без користі.
        > Штати - абсолютно корисні.
        Так і Росія корисна. Чи в користі справа?
        > І ми можеме бути корисні Кубі.
        > Якщо допоможемо перенестись назад в 21-е століття з того жаху, в якому вони живуть зараз.
        Поки там не визріють власні достатні сили, ніхто їм не допоможе.
  • 2005.04.11 | Саша Демченко

    Re: Хто формує зовнішню політику уряду?

    > Чи ми відтепер пливемо у фарватері американської зовнішньої політики і гавкатимемо на кого дядько Сем покаже???

    Думаю, що приблизно так.
  • 2005.04.11 | Сергій Кабуд

    кастро винен Україні кілька міліардів $$ хай повертає(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.11 | Englishman

      Юридично-ні. (-)

  • 2005.04.11 | Сергій Кабуд

    можу дати точну відповідь чому Ющ не критикує Росію

    він вважає і не безпідставно, що Путін дуже популярний в Україні політик а ще знає що в Україні понад 30% людей ототожнюють себе тим чи іншим чином з Росією.

    Як президент- він має представляти всіх громадян.

    Це наслідок успішної і руйнівної русифікації.

    Треба думати як діяти далі і це не легко.
  • 2005.04.12 | socialist

    Дещо тим, хто ставить мені -1

    Мої опоненти наводять два аргументи про правильність того, що Ющенко згадав Кубу:

    1. Це допоможе скасувати поправку Джексона-Веніка.
    2. Куба нам не потрібна і взагалі вона торчить нам $$$.

    Ось мої контрагрументи:

    1. Користь від скасування поправки для самих штатів значно більша за гіпотетичну псевдокористь від публічної заяви Ющенка. Ну хто знає Ющенка на Кубі? ДО них не прислухаються ні борці за свободу, ні владні кола, які слухають лише Фіделя. Буш це розуміє і Конгресс це розуміє, відмовсь Ющенко вклячати в список Кубу,поправку все одно скасували б. А замість неї треба було Пн. Корею, або Берег Слонячих Копит згадати.

    2. Можливо Кабуду користі нема, а тим тисячам дітей, яких Куба лікувала за свій рахунок 15 років є, а гроші Куба винна СРСР, тобто юридично Росії. І отримаєм ми рівно 0, ще раз для тих, хто не розумію природу світових фінансів.
    Згадайте, що Куба допомагала обладнувати спеццентр для таких дітей у нас в Криму (здається в Євпаторії). ЦЕ все на шару, більш того кучмісти ще й трохи вкрасти змогли.
    Я, в 90-х був підлітком з Чорнобильської зони і добре знаю, як кучмівська Україна турбувалась про нас. Для Куби ті діти були рідніші, ніж для наших урядовців. А ви $$$...
    Якщо Куба перестане це робити, то я сумніваюсь, що Буш лікуватиме їх на пляжах Маямі за свій кошт.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.12 | Сергій Кабуд

      я нічого про програму лікування дітей на Кубі не знаю

      чи це було насправді?

      Не забувайте що в той самий час на тій самій Кубі сотні тисяч дітей кубінців недоїдають. НЕДОЇДАЮТь в порівнянні з українськими дітьми.

      І тисячі а омже сотні тисяч дорослих сидять в таборах, а в них теж є ДІТИ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.12 | Englishman

        Голоду на Кубі немає,

        доступ до якісної медицини мають всі.

        До речі, може вас це здивує, але за такими показниками як средня тривалість житя та виживання немовлят Куба йде на рівні з західнии країнами.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.12 | Сергій Кабуд

          а якщо тоталітарна система бреше як совок у 37му?у

          тоді весь захід був у лівому захваті від досягнень Великої революції

          а в той час знищували половину населення

          кастро це бенладен 60х років який шляхом теракту прийшов до влади
          людей там забирають тіки так до зони

          я там не був, але чув від людей-
          хріново там і їсти недостатньо
      • 2005.04.12 | socialist

        а слід було б прочитати нашу відповідь кубинцям

        Там сказано і про 15 років безкоштовного лікування дітей і про центр в Євпаторії.


        Сергій Кабуд пише:
        >> Не забувайте що в той самий час на тій самій Кубі сотні тисяч дітей кубінців недоїдають. НЕДОЇДАЮТь в порівнянні з українськими дітьми.
        >
        > І тисячі а омже сотні тисяч дорослих сидять в таборах, а в них теж є ДІТИ.

        Але від заяви Ющенка їхнє становище не покращиться, а діти можуть втратити здравницю, де РЕАЛЬНО, а не на паперах, як в Україні за кучми здійснювалось їх лікування.

        І ще таке допишу: Рузвельт казав: "Я буду мати справу з чортом, якщо він купуватиме наші товари". І домовлявся з Сталіним. Яка різниця скільки людей в таборах, якщо наші інтереси за Кастро у виграші? Чи ми раптом стали пасіонаріями свободи? Давайте дітей підлікуємо, а тоді "за мір ва всьом мірє!!!"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.12 | Сергій Кабуд

          наскільки це все правда?

          скіки дітей? де саме?
          шо в Євпаторії?
          Ви там на Кубі були?

          вони (камуністи) завжди брешуть-
          тому я б заявам не вірив

          так само я не вірю в їхню медицину.
          докази в нас є об'єктивні?

          де подивитися?
  • 2005.04.12 | VDom

    Де можна знайти текст самої заяви?

    Текст самої заяви «Порядок денний нового століття для українсько-американського стратегічного партнерства» так і не зміг знайти.
    Сайт Президента "заморожений" 15.03.2005 // 13:20
    Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Міністром оборони України Анатолієм Гриценком. Міністр доповів Главі держави про початок виведення військового контингенту з Іраку.

    Далі пустота. Таке враженн, що "супровід сайту відбув в з офіційним візитом".


    Сайт Міністерства закордонних справ.
    http://www.mfa.gov.ua/information/?media/tit.html#2005040802
    Новини МЗС

    8 квітня ц.р. до МЗС України був запрошений Посол Республіки Куба в Україні Хуліо Гармендія.

    Під час бесіди з заступником Міністра закордонних справ України Олегом Шамшуром була звернута увага кубинського посла на неадекватну реакцію офіційної Гавани на згадку про Кубу у виголошеній президентами України та США Спільній заяві від 4 квітня ц.р.

    До відома кубинської сторони було доведено, що питання дотримання прав і свобод людини, як основи демократичного розвитку держави, є ключовим елементом як у внутрішній, так і зовнішній політиці України. Наша держава стала на незворотній шлях демократичних перетворень на правову державу, яка активно підтримує загальнолюдські цінності та принципи демократії у своєму регіоні і у всіх куточках світу. При цьому йдеться про невід'ємні права і свободи людини, закріплені в базових документах ООН, ОБСЄ, Ради Європи.

    Під час зустрічі О.Шамшур підкреслив, що Україна виходить з того, що між українським і кубинським народами довгий час існують щира симпатія і дружба, і що справжні друзі завжди можуть відверто говорити про існуючі проблеми, передусім у сфері дотримання прав людини.

    Українська сторона вдячна за неоціненну допомогу в лікуванні та оздоровленні на Кубі протягом 15 років в рамках Програми "Діти Чорнобиля" українських дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, а також за допомогу в організації лікування у Міжнародному медичному центрі в Євпаторії.

    Україна готова до продовження діалогу з кубинською стороною, але цей діалог має вестись з дотриманням загальновизнаних в дипломатичній практиці норм та стандартів.

    Зі свого боку, кубинська сторона підтвердила готовність до відкритого прямого двостороннього діалогу з усіх питань, в тому числі щодо прав людини, та наголосила, що Куба, як і Україна, також зацікавлена в подальшому розвитку дружніх відносин.

    --------------
    Може хтось вже знайшов заяву? Буду дуже вдячний. Коментарів маса, а без першоджерела тяжкувато судити про їх об'єктивність.


    З трьох нижче наведених блоків теж можна зліпити хто зна що.

    http://5tv.com.ua/newsline/189/0/6349/
    12.04.2005 11:33

    Президент США Джордж Буш та прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон поділяють занепокоєння стосовно ядерної програми Ірану
    "Переговори присвячувалися дипломатичним зусиллям Європи стосовно Ірану", - сказав речник американського президента Скотт Маклеллан. За його словами, Сполучені Штати та Ізраїль вважають, що Тегеран "під виглядом цивільної ядерної програми прагне отримати ядерну зброю".
    Лідери двох держав також дійшли висновку: якщо дипломатичний діалог європейських країн та Ірану не буде успішним - вони звернуться за допомогою до Ради Безпеки ООН.

    http://ukr.for-ua.com/news/2005/04/12/114413.html
    12 квiтня, 11:44
    USA TODAY: Іран заперечує купівлю українських ракет

    Іран спростував повідомлення про те, що він таємно купив ракети з незарядженими боєголовками в українських ділерів (торговців зброєю) 4 роки тому.

    Як пише «USA TODAY», український прокурор недавно заявляв, що 2001 року, під час правління Кучми, торговці зброєю незаконно поставили 18 крилатих ракет з ядерними боєголовками до Ірану та Китаю.

    Представник міністерства закордонних справ Ірану Хамід Реза Асефі повідомив репортерам у неділю, що немає ніяких державних записів операції про купівлю ракет. Але широко відомо, що Іран частіше купував зброю через приватних осіб інших національностей, ніж через державні агенства.

    «За словами генерального прокурора України Святослава Піскуна, 12 ракет пішли до Ірану і 6 до Китаю. Прокурор повідомив, що 12 крилатих ракет Kh55, дальністю польоту 1 860 миль, були продані нелегально. Kh55 також відомі на заході як AS-15 і можуть нести ядерну боєголовку» зазначає «USA TODAY».

    ForUm


    http://www.mfa.gov.ua/information/?media/tit.html#2005040802
    Новини МЗС

    8 квітня ц.р. Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк прийняв Посла Держави Ізраїль в Україні Наомі Бен-Амі.

    У ході зустрічі сторони проаналізували сучасний стан співробітництва між Україною та Державою Ізраїль у різних сферах. Особливу увагу під час бесіди було приділено питанням підготовки важливих двосторонніх заходів, зокрема можливість обміну у цьому році візитами високого рівня.

    Висловивши задоволення рівнем розвитку політичного діалогу між обома державами, співрозмовники також обговорили можливі шляхи нарощування ділової взаємодії між Україною та Ізраїлем. У цьому контексті глава зовнішньополітичного відомства України висловив переконання, що завдяки відкритій і прозорій економічній політиці, яку проводить нове керівництво нашої держави, Україна та Ізраїль знайдуть додаткові точки взаємодії у різних сферах.

    Посол Ізраїлю ознайомила Міністра закордонних справ України із розвитком Близькосхідного процесу та висловила оптимістичні прогнози щодо розвитку мирного врегулювання в регіоні.

    Зі свого боку, Б.Тарасюк підкреслив, що політика України на Близькому Сході є прозорою і неупередженою. За словами Міністра, наша країна прагне підтримувати відносини взаємовигідного співробітництва з усіма державами регіону. Він побажав сторонам близькосхідного протистояння якомога швидше досягти компромісних рішень на основі плану "Дорожня карта".

    У ході бесіди Посол Ізраїлю також поінформувала про хід підготовки до проведення Днів ізраїльської культури в Україні і запросила Б.Тарасюка взяти участь у концертних та виставкових заходах в рамках цієї культурно-мистецької акції.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.12 | Пані

      Де, де? На Майдані, де ж іще...

      http://eng.maidanua.org/node/246

      Англійською
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.12 | VDom

        Дякую, але чому немає "українською"? Мабуть з метою покращення

        висвітлення діяльності Президента України.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.12 | Пані

          Це питання не до нас точно.

          Хоча тут багато перекладачів - спробуйте когось підбурити на переклад цього.

          Далеко не перший випадок, коли крім Майдану якихось важливих для країни документів, ніде більше нема.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.12 | VDom

            Дякую за увагу до мого питання.

            Пані пише:
            > Хоча тут багато перекладачів - спробуйте когось підбурити на переклад цього.

            Якщо комусь буде цікаво, то й без підбурення зробить переклад і відішле на президентський сайт. В порядку допомоги в "реконструкції сайту". Та й гілку обговорення оживить. Там і про СНІД ніби є.

            > Далеко не перший випадок, коли крім Майдану якихось важливих для країни документів, ніде більше нема.

            Зайвий раз підтверджує, що неформальна організація б'є ієрархічну структуру будь якої чисельності з найманою працею.
    • 2005.04.12 | Сергій Кабуд

      Куба, Ірак, тощо

      я не маю сумнівів що дітей дійсно лікували- МЗС визнав, але скільки, де, як і які результати лікування?
      Може це типу Артека на Кубі де немає навіть таблеток аспіріну?

      Яка якість того лікування? Чи це ПІАР лише кастровский?

      Щодо ракет в ірак:
      так само як в Іраку не знайдено зброї таК І ЦІ РАКЕТИ-

      заховано спеціалістами фсб чи там гру.

      Фахівці з кацапстану спеціалізуються на саме таких пантах
    • 2005.04.13 | Оk

      Заява Лукашенка

      Лукашенку "помічники не потрібні", а заборговані Україною гроші - дуже
      [13.04.2005 16:00]


      Президент Білорусії Олександр ЛУКАШЕНКО на заяву ЮЩЕНКА-БУША відповідає, що Білорусія сама себе демократизує, й наполягає на поверненні Білорусі державного боргу Україною.

      Як передає кореспондент УНІАН, О.ЛУКАШЕНКО сьогодні, відвідуючи Обуз-Лєсновський полігон у Брестській області, заявив журналістам, що вважає "непродуманою" заяву В.ЮЩЕНКА про просування свободи в Білорусії, зроблену у Вашингтоні. "Підписання відповідної заяви - фактично втручання у внутрішні справи суверенної держави. В Україні, коли про це дізналися, зразу ж внесли до Ради питання і засудили такі дії Віктора ЮЩЕНКА", - сказав Президент Білорусії.

      "Демократизувати Білорусію ми будемо самі. І помічники нам тут не потрібні - ні з Києва, ні з Вашингтона, ні з інших міст планети. Ми в змозі самі розібратися зі своїми проблемами. У них проблем більше, ніж у нас, хай вони їх і розв'язують", - заявив О.ЛУКАШЕНКО. (Як повідомляв УНІАН, у спільній заяві В.ЮЩЕНКА і Дж.БУША "Порядок денний нового століття для українсько-американського стратегічного партнерства", прийнятій 5 квітня ц.р. у Вашингтоні, зокрема, наголошується: “Ми також зобов'язуємося співробітничати у підтримці реформ, демократії, терпимості і пошани до всіх суспільств, а також мирному розв'язанні конфліктів в Грузії і Молдові і підтримувати просування свободи в таких країнах, як Білорусія і Куба”).

      При цьому Президент Білорусії сказав, що розраховує на зустріч з Президентом України В.ЮЩЕНКОМ для врегулювання питання з повернення українською стороною фінансової заборгованості, яка утворилася між країнами після відмови в 1992 г від використання радянського рубля у взаєморозрахунках.

      "Білорусія не знімає питання про повернення Україною державного боргу, а який механізм рішення даної проблеми ми знайдемо, це вже справа наших урядів", - сказав О.ЛУКАШЕНКО.

      Президент Білорусії також назвав "можливою" найближчим часом зустріч прем'єр-міністрів Білорусії і України Сергія СИДОРСЬКОГО і Юлії ТИМОШЕНКО. "Це природний рух. А ми з Президентом України зустрінемося і обговоримо перспективи нашої співпраці, тільки-но будуть підготовлені питання і основна база для цієї зустрічі", - підкреслив керівник Білоруської держави.

      Як відомо, Білорусія в процесі переговорів 2001-2003 рр. пред'являла вимоги Україні на 100 млн. дол., а Україна висловлювала готовність визнати тільки 50 млн. дол. При цьому українська сторона відмовилася надавати заборгованостям статус державного боргу. Білорусія пов'язує ратифікацію договору з Україною про державний кордон, підписаного ще в травні 1998 р., з врегулюванням української заборгованості 1992 р.

      Зараз сторони не розголошують розмір "українського боргу" і ступінь його узгодженості. Україна в листопаді 2003 р. пропонувала Білорусії на 80% погасити заборгованість шляхом облаштування кордону і будівництва прикордонних переходів, проте білоруський уряд відхилив цю пропозицію. UNIAN
  • 2005.04.13 | Горицвіт

    Про свободу, Кубу і Білорусь

    > Наш президент вкупі з Бушем зробив Кубі і Білорусії зауваження, щодо дотримання прав людини в цих країнах,

    Якщо підходити формально, то ніякого "зауваження" вони не зробили:

    "We also commit to work together to back reform, democracy, tolerance and respect for all communities, and peaceful resolution of conflicts in Georgia and Moldova, and to support the advance of freedom in countries such as Belarus and Cuba. Citizens in our open societies value the freedom to practice their faiths, and we are committed to promoting religious tolerance globally. "


    Підтримка свободи. Уряд Куби чи Білорусі хіба проти свободи? Ні. Куба навіть називалася (-ється) типу "острів свободи". Ну, і Україна і США теж підтримують їхнє прагнення до розвитку свободи. Вони ж не закликали напасти на ці країни чи ще щось.

    Інша справа, що деякі уряди, коли чують слово "свобода", сприймають це як загрозу собі. Чомусь. І відповідна пропаганда просуває ідею, що свобода - це агресія "піндасов". Мол, не треба нам свободи, бо ми ненавидимо піндасов. Це подається за думку всього народу, але ж це не так: і на Кубі, і в Білорусі є багато опозиціонерів і дисидентів, а справжню думку народу ніхто не знає, бо не виконується демократична процедура. І ні при чому тут піндаси.

    Тому вважати, що згадування слова "свобода" - ворожий крок до братнього кубинського (білоруського) народу - це неправильно.

    Другий важливий аспект: власне списки країн, які згадуються в цьому контексті. Саме списки, які в таких випадках називаються, часто викликають підозру, що розмови про свободу - це прикриття американської агресії. Чому Іран називають, а Саудівську Аравію - ні? І так далі, приклади добре відомі. Тому проблема є.

    Тому прихильники свободи з різних країн, в першу чергу демократичних, повинні виробити принципи і процедуру "експорту свободи". Щоб менше було т.зв. подвійних стандартів.

    До речі, цікаво, що в заяві не було Ірана, Сирії, Лівії і інших країн з американської "вісі зла". От якби Ющенко таку заяву підписав, то можна було б говорити про слідування в фарватері Америки і т.п. А Куба і Білорусь - загальновизнані приклади. В тому числі їх визнають ЄС-івські і правозахисні організації.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.16 | VDom

      Re: Про свободу, Кубу і Білорусь

      http://www.un.org/russian/news/fullstorynews.asp?newsID=3562
      Комиссия ООН осудила нарушения прав человека в Беларуси

      14.04.2005 Сегодня в Женеве Комиссия ООН по правам человека 23 голосами «за» при 16 «против» и 17 воздержавшихся приняла резолюцию, осуждающую положение с правами человека в Республике Беларусь. Ее инициаторами выступили США и страны Европейского союза (ЕС).

      Представитель Республики Беларусь при Европейском отделении ООН в Женеве Сергей Алейник заявил, что резолюция является попыткой ее соавторов оправдать свое вмешательство во внутренние дела суверенного государства. Он подчеркнул, что обеспокоенность международного сообщества должны вызывать действия США, направленные на нарушение прав человека.

      За резолюцию, кроме стран ЕС и США, проголосовала Украина. Делегация Российской Федерации предлагала снять проект резолюции по Беларуси с рассмотрения Комиссии, но это предложение не прошло.

      В резолюции осуждаются произвольные аресты и задержания, закрытие неправительственных организаций и независимых средств массовой информации.

      Кроме того, резолюция выражает озабоченность сообщениями о причастности старших должностных лиц правительства Беларуси к насильственному исчезновению трех политических противников нынешних властей и одного журналиста и недобросовестном расследовании этих дел.

      Правительству Республики Беларусь предлагается принять срочные меры, направленные на исправление ситуации и привлечение виновных в нарушении прав человека к ответственности.

      Резолюция продлила еще на один год мандат специального докладчика о положении с правами человека в Республике Беларусь Андриана Северина.

      Сергей Олейник подчеркнул, что авторы резолюции хотят сформировать у международного сообщества искаженное представление о ситуации в Республике Беларусь. Он заявил, что осуждать надо не Беларусь, а США, которые прибегают к практике массовых произвольных задержаний и масштабному применению пыток, особенно на военной базе в Гуантанамо.




      http://www.day.kiev.ua/135815/
      ООН критикує владу Куби й Білорусі

      Комісія з прав людини ООН ухвалила резолюцію проти Куби й Білорусі. За обидва документи вперше голосувала Україна. Куба висловила незгоду з резолюцією, заявивши, що таким чином США зробили ще один крок, спрямований на ізоляцію острова. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, міністр закордонних справ Куби Філіпе Перес Роке назвав цей документ абсолютно незаконним. Резолюцію прийняли з ініціативи США, які закликали продовжити мандат спецпредставника ООН Крістін Шане, щоб вона могла розслідувати імовірні порушення прав людини на острові. Шане призначили на цю посаду ще 2003 року, але кубинська влада так і не пустила її до країни. Вона неодноразово закликала до звільнення з тюрем кубинських дисидентів, а також до введення в країні основних демократичних свобод. Голова кубинського МЗС також назвав країни, які голосували проти резолюції, союзниками, а тих, хто виступив за засудження Куби, затаврував як лакеїв США.

      Водночас представник Республіки Білорусь при Європейському відділенні ООН у Женеві Сергій Алєйнік заявив, що резолюція є спробою її співавторів виправдати своє втручання у внутрішні справи суверенної держави. У резолюції засуджуються свавільні арешти й затримання, закриття неурядових організацій і незалежних засобів масової інформації. Уряду Республіки Білорусь пропонується вжити термінових заходів, спрямованих на виправлення ситуації й притягнення винних у порушенні прав людини до відповідальності.




      http://www.lenta-ua.kiev.ua/article/425a7a99458c8/
      Прощай, Гавана!
      День
      Как известно, Виктор Ющенко во время визита в США пообещал своему коллеге Бушу поддержку в нелегком деле популяризации демократических ценностей на территории Кубы и Беларуси. Пикантность ситуации в том, что именно в это время в Киеве с официальным визитом находилась делегация Кубинской республики. Дипломаты, оскорбленные высказываниями президента Украины, досрочно прервали свой визит и направили ноту протеста.

      Заместитель министра иностранных дел Кубы Эумелио Кабальеро в интервью газете "День" изложил точку зрения официальной Гаваны на произошедшие события:

      - Уже долгое время в Украину не приезжали делегации кубинского министерства иностранных дел. Я прибыл в качестве специального представителя правительства Кубы с дружественным визитом, в частности для того, чтобы произвести ревизию наших отношений в ряде сфер и определить будущие действия по перспективным направлениям. Между Кубой и Украиной сложились традиционно хорошие отношения, значительный прогресс произошел в экономическом, гуманитарном, а также политическом сотрудничестве.

      Мы думали, что есть существенный потенциал для еще большего развития нашего партнерства. Я провел переговоры с парламентскими деятелями, представителями политических партий. В программе визита также были предусмотрены встречи в Министерстве иностранных дел. Однако, к сожалению, мы были вынуждены прервать визит после того, как из официального сайта американского правительства узнали о совместном заявлении президентов Украины и США.

      Нас очень удивило и возмутило, что посредством совместного коммюнике с Джорджем Бушем дружественная нам страна взяла на себя обязательство проводить политику, которую мы можем квалифицировать как враждебную по отношению к Кубе. Нам это особенно больно, потому что в эти дни в Гаване украинская делегация во главе с министром здравоохранения участвовала в праздновании 15-й годовщины программы "Дети Чернобыля", в рамках которой на Кубе прошли лечение около 20 тысяч детей.

      Нам действительно очень больно, потому как содержание совместного украинско- американского коммюнике – это предательство, которого Куба не заслуживает. Кроме того, мы очень хорошо знаем, что это не отражает позицию украинского народа по отношению к нам. Я уверен, что украинский народ, парламент умеют ценить дружбу между нашими странами. Я возвращаюсь с чувством разочарования, но убежден, что кубинский народ и правительство будут все так же готовы к развитию отношений с Украиной.

      - О чем именно вы предполагали говорить с украинским руководством?

      - Мы думали, что существует потенциал для развития торговых отношений. Мы хотели, чтобы к нам приезжало больше украинских туристов: в прошлом году их было около шести с половиной тысяч. Также у Кубы есть предложения, которыми могли бы воспользоваться украинские инвесторы. Есть возможности академического обмена: очень много кубинских профессионалов получили образование здесь, и эту традицию можно было бы продолжить.

      - Ваше правительство уже очень давно и упорно критикуют за нарушения прав человека...

      - На самом деле все гораздо сложнее, чем права человека. В коммюнике говорится, что Украина и США будут сотрудничать, чтобы принести кубинскому народу свободу. А мы очень хорошо знаем, что на языке американской администрации означают слова о свободе для других народов. Эту риторику использовали перед агрессией против Ирака.

      Благородной темой, которой являются права человека, США манипулируют исключительно в политических целях – против Кубы и ряда других стран. Например, в эти дни США сами, не найдя другой страны, которая бы это сделала, внесли в Комиссию ООН по правам человека проект резолюции по Кубе. Цель Вашингтона заключается в том, чтобы с помощью осуждающей Кубу резолюции оправдать политику торговой и финансовой блокады нашей страны, которую США ведут уже более 40 лет и которая в данный момент ужесточается. При этом США говорят о защите прав человека в то время, как всем известно об обращении с заключенными в Гуантанамо и в Ираке...

      - Украина традиционно голосовала против осуждающих Кубу резолюций Комиссии ООН по правам человека. Как отреагирует Гавана, если на этот раз Киев изменит свою позицию?

      - В течение всех этих лет правительство Украины демонстрировало корректное отношение, отражавшее мнение украинского народа. Изменение позиции мы бы расценили как уступку США: нет никакой другой причины для того, чтобы украинское правительство изменило свою традиционную политику.

      - Как политические последствия нынешнего кризиса отразятся на других сферах двусторонних отношений?

      - Я думаю, что многолетние дружественные отношения между народами Кубы и Украины настолько сильны, что никакие конъюнктурные моменты не способны нанести им вред, по крайней мере в том, что касается позиции Гаваны.

      - Не будет ли Куба пересматривать формат программы "Дети Чернобыля"?

      - Эта программа будет продолжаться. Не сомневайтесь, что она находится вне любой политики.

      КСТАТИ: В белорусском МИДе подчеркивают, что вынесение внутренних вопросов Беларуси на обсуждение в ходе встречи президентов Украины и США не вписывается в контекст традиционно дружественных и добрососедских отношений между Минском и Киевом. "МИД Беларуси удивлен этим фактом", – заявил на брифинге заместитель начальника управления информации министерства Руслан Есин. По его словам, в Минске надеются, что "данный факт не свидетельствует о несамостоятельности внешней политики Украины". "Мы – за налаживание конструктивных и тесных отношений США и Украины, но не за счет Беларуси", – подчеркнул Р. Есин.
  • 2005.04.21 | Оk

    Коробова про зовнішню політику уряду, опозицію та інше наболіле

    Кина не будет, или Сплошное дежа вю

    Татьяна КОРОБОВА

    Есть много премилых тем и темок, народ. Но моему сердцу — так сталось — ближе других одна. Не, никуда социалисту Морозу не деться от прогрессистки Натахи, это судьба.

    Разбежалися их путя в недоброе время, но не встретиться опять на одном гектаре они не могли. Такова логика. Морозовский систематический регресс центростремился к Натахиному обостряющемуся прогрессу, и по южной весне, в период оживления чувств и процессов, они, наконец, опять сошлись. Опосредованно.

    Точкой стыковки стал когда-то громко звучавший российский депутат Виктор Алкснис, раньше и ныне — обыкновенный шовинист, прибившийся, что не удивительно, в госдумовскую “Родину”. Которая, в свою очередь, недавно стала другом и союзником украинских социалистов. Что Мороз и удостоверил личной подписью с ее лидером антиукраинской ориентации Рогозиным. Чем премного гордился. Как инициативным шагом укрепления украино-российских отношений. На “полевом” уровне.

    Ну, теперь к нам прибыл по важным делам подзабытый Алкснис. И этот самый российский гость вместе с Витренко, а также примкнувшим к ним экс-Генпрокурором Васильевым, в Симферополе, ох, погуляли! Они там в компании местных “русских” партий и общин — то есть, содержанок Москвы — митинг провели. Ну, причина знатная была — 222-я годовщина провозглашения Екатериной Второй манифеста, коим полуостров Крым включался в состав Российской империи. Не, ну чем ни повод дружбанам Мороза поподжигать фитили сепаратизма? Там оно все и без того тлеет и дымится, как торфяное болото. А тут Алкснис. Украина, говорит, в НАТО, а Крым — в Россию. Ага. Украина “дрейфует во враждебный для России лагерь, Россия будет вынуждена думать, как быть со статусом Крыма для возвращения Крыма в состав России”.

    Тут собравшиеся представители крымского “русского народа” брызнули кипятком, небо скрылось за чепчиками…

    А Алкснис, давно не знавший такого ликующего внимания, пошел дальше и, как крыловский заяц во хмелю, совсем распоясался: Россия, говорит, вообще может поставить вопрос о пересмотре секретных протоколов к пакту Молотова-Риббентропа. И пусть Львов, к примеру, на фиг катит в Польшу.

    Ну, потом Натаха открыла рот… Впрочем, заглядывать туда нет нужды. Потому что этот вулкан в постоянном режиме производит одно и то же извержение по кругу. Замкнутый цикл. Безотходное производство. Американы, камарилья, Ющенко, караул.

    Интересно, наш МИД, что — по поводу словесной дрисни российских официальных лиц промолчит? В связи с визитом Пети Порошенко в Москву, да?

    А Мороз — он теперь российской “Родиной”, средоточием воинствующих шовинистов, как пуповиной, не с Москвой, а с Натахой связан. Так получилось. Скажи мне, кто твой конъюнктурный друг, и я скажу, кто тебе истинная подруга. Одна компания…

    Вот я надысь слышала, народ, как главный во фракции “Наша Украина” серьезный мужчина Николай Мартыненко объяснял прессе: вот, мол, оппозиции нет, это для демократии сильно плохо, поэтому “Нашей Украине” придется брать на себя часть функций оппозиции для того, чтоб критиковать правительство. “У нас нет выбора”, — как бы запечалился Мартыненко. Видимо, ему Юлю было очень жаль ввиду набирающей потенцию нелицеприятной “нашеукраинской” критики.

    Ага. Я чёй-то вдруг вспомнила социалиста Бокого, который, по другому поводу, стишата как-то произнес: “Хорошая картина: коза дерет Мартына. А вот наоборот — Мартын козу дерет…”. Душевно. Просто история отношений в коалиции победителей. А то еще в фольклоре прецедент был: ебу и плачу, ебу и плачу…

    Так я к тому, что на самом деле оппозиция у “оранжевых” есть. Не голубая, а вся такая розовая-розовая. И, чтоб так уж “нашеукраинцам” не страдать, надо бы не прикупать Мороза портфелями для партийцев, а забрать те, что есть — и получить то, что хочется… Впрочем, впереди та еще эпопея с “морозовской” реформой, поэтому оно всё может само собой образоваться…

    Кстати, о тех, кто сегодня по недоразумению называет себя оппозицией.

    Вот, народ, независимый украинский суд в отдельно взятом районе решил, что голубым палаткам в Мариинском парке — быть. Уж даже не знаю, как лучше сказать: либо “случилась очередная победа демократии”, либо “у нашей власти, слава Богу, хватило ума”. Но это детали.

    Они там, в весеннем парке с прекрасной панорамой, отдыхают за сидельца Колесникова. Им самим, видимо, уже скучно — стабильность не стимулирует ни рост рядов, ни полет творческой мысли. Драйву нет.

    А жаль. Стоило бы помочь подтосковывающим борцам с произволом. И, главно дело, есть чем! Ну, как ни быть в стране сплошных коррупционных схем и связей, которая досталась новой власти! Но — не идет вопрос борьбы, не идет. Чем больше не идет, тем круче Колесников превращается в “козла отпущения”. Или опущения. Это зависит от ракурса.

    И ты скажи, народ, куда что девается? Мы с тобой аж всхлипывали восторгом, когда видели бесстрашную решимость нашего терминатора на посту главы МВД, любимца широкой публики Юры Луценко, рванувшего тельняшку на груди и махнувшего секирой над головами бывших больших чинов Минтруда, Минобороны, МЧС…

    http://www.obozrevatel.com/news/2005/4/20/8488.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".