Ні фігні! - ІІ. Збір підписів під зверненням проти "рехворми"
04/13/2005 | Sean
Поставити свій підпис під відкритим листом до Президента Ющенка ви можете тут:
http://www2.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_petit&key=1113337121&action=view
Дехвективну "блакитну реХВорму"* має бути поховано.
Прим:
"блакитність" рехворми обумовлена її відповідною орієнованістю на інтереси відповідних кіл, яко же і тією оксамитовою злодійкуватістю, схожою на манери "голубого ворішкі" з "12-ти стільців", з котрою в нас хочуть поцупити помаранчеву перемогу. НМД - дзузьки. Як казав дідо Андруховича - "гівно вони нам зроблять".
http://www2.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_petit&key=1113337121&action=view
Дехвективну "блакитну реХВорму"* має бути поховано.
Прим:
"блакитність" рехворми обумовлена її відповідною орієнованістю на інтереси відповідних кіл, яко же і тією оксамитовою злодійкуватістю, схожою на манери "голубого ворішкі" з "12-ти стільців", з котрою в нас хочуть поцупити помаранчеву перемогу. НМД - дзузьки. Як казав дідо Андруховича - "гівно вони нам зроблять".
Відповіді
2005.04.13 | Оk
Це в рамках одного проекту ?
текст відкритого листа опубліковано 23.02.2005, 16:04Відкритий Лист Президенту України ВІКТОРУ ЮЩЕНКУ
Вельмишановний пане Президенте України!
З завершенням президентської виборчої кампанії наша держава стала на новий шлях розвитку. Сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України та затверджено Програму його діяльності. Очевидно, що в обраному напрямку європейської інтеграції нас чекає важка праця та багато випробувань.
Проте одним з “наслідків” виборів Президента України є ухвалений 8 грудня 2004 року Закон України “Про внесення змін до Конституції України” №2222-ІV. Не зосереджуючись нині на змісті цього Закону (який заслуговує надзвичайно критичної оцінки), мусимо визнати, що сама процедура його ухвалення поставила під загрозу національну безпеку нашої держави, адже йдеться про стабільність інститутів держави та легітимність державної влади після 1 вересня 2005 року (чи 1 січня 2006 року).
Відомо, що “пакетне рішення” було нав’язане як умова виходу з політичної кризи, хоча значна частка провини лежить і на колишній опозиції (насамперед, фракції “Наша Україна”), яка своєчасно не підготувала і не оприлюднила власного бачення політичної реформи.
Але, незважаючи на мотиви і умови прийняття того рішення, а також Ваші публічні зобов’язання як кандидата в Президенти України, ми змушені сьогодні від Вас вимагати дій у новій якості – Президента України.
Відповідно до статті 102 Конституції України Президент України є гарантом додержання Конституції України. Сумнівів у легітимності прийнятого 8 грудня 2004 року Закону України “Про внесення змін до Конституції України” більш, ніж достатньо. Зокрема, Верховна Рада України, ухвалюючи цей Закон порушила вимоги статті 159 Конституції України, оскільки не отримала висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту №4180 із новими внесеними до нього поправками вимогам статей 157 і 158 Конституції України.
Ми переконані, що держава не може жити за напівлегітимною Конституцією.
Ми підтримували позицію народних депутатів України, які вважали необхідним оскарження до Конституційного Суду України даного Закону. Але цього досі не зроблено. Таке “заморожування” проблеми може бути використане у майбутньому для дестабілізації ситуації в Україні та створення політичної кризи у “зручний” момент.
Відтак ми очікуємо, що всякі сумніви щодо легітимності конституційних змін будуть зняті якнайшвидше. Якщо у Ваших політичних партнерів - соціалістів - немає сумнівів у їх легітимності (про що публічно заявляв О.Мороз), то тим більше доцільно через конституційне звернення припинити усякі спекуляції з цієї проблеми. Держава не може бути заручником вимог однієї політичної партії.
Маємо також зробити застереження, щодо того, що начебто визнання неконституційним Закону №2222-IV може поставити під сумнів ухвалені того ж дня зміни до Закону України "Про вибори Президента України" чи тим більше результати виборів. По-перше, Закон України "Про особливості застосування Закону України "Про вибори Президента України" при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року" уже пройшов "чистилище" Конституційного Суду України. По-друге, проблеми легітимності Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року пов'язані насамперед з процедурними підставами, адже порядок внесення змін до Конституції України суттєво відрізняється від процедури прийняття звичайного Закону.
На завершення можемо додати, що за своїм змістом Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року суперечить і обраному Україною курсу на європейську інтеграцію. Про антидемократичність деяких його змін прямо зазначала Венеціанська комісія.
Отже, звертаємося до Вас як до Президента України з проханням використати Ваше право на конституційне звернення для з’ясування питання про конституційність ухвалення Закону України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року №2222-ІV.
Усі зобов’язані прийняти будь-яке рішення Конституційного Суду України. Але якщо Конституційний Суд України визнає неконституційним Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року №2222-ІV, то ми вимагаємо, щоб справжня політична реформа здійснювалася відкрито, з публічним обговоренням і залученням громадськості.
Центр політико-правових реформ
Інститут громадянського суспільства
Харківська правозахисна група
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Український незалежний центр політичних досліджень
Школа політичної аналітики
Міжнародний центр перспективних досліджень
Фонд “Право і Демократія”
http://www.pravo.org.ua/?w=r&i=&d=306
2005.04.16 | Sean
Це в унісон. Бо разом нас багато (-)
2005.04.15 | Оk
Тема набирає актуальності
Зинченко подумывает о референдуме по политреформеГлавред [15.04.2005 12:55]
Государственный секретарь Александр Зинченко заявляет о необходимости проведения общенационального референдума по политреформе. Об этом он заявил, выступая в Украинской академии политических наук.
«По некоторым вопросам нужно провести общенациональный референдум», - сказал Зинченко, рассуждая о политреформе. При этом он не уточнил, считает ли необходимым проведение референдума до 1 сентября, когда должны вступить в силу изменения. Госсекретарь подчеркнул, что президент Виктор Ющенко согласился с законопроектом #4180, однако, по мнению Зинченко, предстоящие изменения несовершенны. «Но по некоторым вещам президент будет советоваться... непосредственно с волеизъявлением народа», - сказал Зинченко.
Он подчеркнул, что отныне референдумы будут честными в отличие от референдума 2000 года, «когда мы получили по некоторым пунктам 102%», - пошутил Зинченко.
Госсекретарь подчеркнул, что все предложенные законопроекты по изменениям в Конституцию были несовершенными. По словам Зинченко, с изменениями в Конституцию нужно быть внимательными. «С Конституцией нужно как с маленьким ребенком», - сказал он. При этом, по его словам, он не ставит под сомнение необходимость перераспределения власти между ее ветвями. Однако, по мнению Зинченко, у президента должно оставаться определенное влияние на ситуацию в стране. «У президента должны быть факторы, которые сегодня есть в старом варианте Конституции», - считает госсекретарь.
http://www.tribuna.com.ua/news/2005/04/15/26450.html
2005.04.15 | Оk
Мороз з цього ж питання
А.Мороз не видит юридических причин, чтобы политреформа не вступила в силу с сентябряЛидер Социалистической партии Украины (СПУ) Александр Мороз уверен, что политреформа вступит в силу, как и планировалось, с сентября текущего года, даже если не будет рассматриваться ситуация относительно местного самоуправления. Об этом лидер социалистов заявил в пятницу на пресс-конференции в Симферополе.
А.Мороз также подчеркнул, что нет никаких юридических причин, чтобы политреформа не вступила в силу: "У Социалистической партии и фракции в парламенте жесткая позиция, они не позволит разным политическим силам затянуть срок вступления в силу изменений в Конституцию Украины". Об этом ЛІГАБізнесІнформ сообщили в пресс-службе СПУ.
При этом лидер СПУ указал, что гипотетическое решение Конституционного Суда о неправомерности политреформы – это нонсенс, поскольку таким образом под сомнение могут быть поставлены и выборы Президента Украины. Ведь изменения в Конституцию и к Закону "О выборах Президента Украины" были приняты Верховной Радой Украины в декабре прошлого года в пакете.
Верховная Рада внесла изменения в Конституцию, утвердила проект изменений в Основной Закон относительно местного самоуправления и внесла изменения в Закон "О выборах Президента Украины" 8 декабря 2004 года. За соответствующее решение проголосовали 402 народных депутата, из них 20 депутатов СПУ, 78 "Нашей Украины" и 1 депутат БЮТ.
Принятые изменения предусматривают переход от президентско-парламентской к парламентско-президентской форме правления, формирование правительства коалицией депутатских фракций, продление срока полномочий парламента до 5 лет. Документом расширяются полномочия Верховной Рады, которая получит право назначать Премьер-министра, министров обороны, иностранных дел по представлению Президента, а также по представлению Премьер-министра других членов правительства. Изменения в Конституцию вступают в силу с 1 сентября 2005 года.
ЛIГАБiзнесIнформ
2005.04.16 | Sean
Морози скінчилися, попереду літо (л)
Наша відповідь таваріщю Марозу:Конституційна реформа 2004 року і права людини. Всеволод Речицький, Євген Захаров
http://www.khpg.org/index.php?id=1112039734
Конституційні зміни на терезах легітимності. Віктор Колісник, доктор юридичних наук
http://www.khpg.org/index.php?id=1112039886
Підстав для того, щоб Конституційний Суд скасував політреформу, є багато Ігор Коліушко,
м.Київ
http://www.khpg.org/index.php?id=1112039981
Помаранчева революція, блакитна реформа... Всеволод Речицький, м.Харків
http://www.khpg.org/index.php?id=1112942740
Попередній правовий аналіз конституційних новел. Віктор Колісник, доктор юридичних наук,
м. Харків
http://www.khpg.org/index.php?id=1113370045
Відкритий лист Харківської правозахисної групи учасникам переговорного процесу
http://www.khpg.org/index.php?id=1103190475&r=1&s=2004&n=34
Політреформа - зашморг на шиї "помаранчевої революції"? Анатолій Ткачук, м. Київ
http://www.khpg.org/index.php?id=1103190569&r=1&s=2004&n=34
Таваріщю Марозу буде мучітєльно больно, але я йому не співчуваю. Я не злопам'ятний, але пам'ять маю некепську.
No Pasaran!
2005.04.27 | Оk
Другіє мнєнія на етот счьот
Конституційній реформі немає альтернативи19 квітня 2005
Заява Парламентської фракції Соціалістичної партії України
Мирна перемога українського народу над кланово-олігархічною системою влади в ході помаранчевої революції була передовсім забезпечена суспільною згодою, яку продемонстрував парламент, проголосувавши більш ніж 400 голосами за конституційну реформу в пакеті з доповненнями до закону про вибори Президента України. Для України ця подія стала історичним поворотом від авторитаризму, влади кланів до цивілізованої європейської моделі державного управління з чітким розподілом повноважень між усіма гілками влади до демократії справжньої, а не декларованої. Дальшим кроком у демократизації української влади мають стати зміни в Конституції, які передбачають реформу місцевого самоврядування.
Здавалося б, Україна твердо і послідовно починає перехід до демократії.
І ось у ці дні з уст державного секретаря і прем'єр-міністра лунають заяви про недосконалість конституційних змін і проведення референдуму щодо них, про те, що у Президента повинні залишатися ті повноваження, які виписані в діючій Конституції, ніби реформа призведе до хаосу в країні і навіть порушить наріжний камінь поділу влад. Україні погрожують зверненням 61 народного депутата до Конституційного Суду, який має дезавуювати зміни до Конституції під абсолютно надуманими приводами.
Фракція соціалістів у Верховній Раді України заявляє з усією рішучістю, що такі наміри деяких високих державних представників є якщо не зондажем громадської думки, то не що інше, як удар демократії у спину і відкат до тієї авторитарної владної системи, яку змела груднева революція. Йдеться, по суті, про повернення до таких звироднілих явищ, як зосередження всієї повноти влади в руках однієї особи і її оточення, певного клану. Якщо ж досі не виконано обіцянок про відділення влади від бізнесу, то мова йде фактично про повернення до режиму тієї ж кланової, тільки підмарафеченої новими обличчями олігархії. Звертає на себе увагу також, що ці заяви прозвучали на тлі негативних явищ в економіці, на подоланні яких і мали б зосередити увагу уряд і всі владні структури. Чи не є це відволікаючим маневром, щоб приспати пильність суспільства?
Соціалісти твердо заявляють: ми готові всіма конституційними засобами дати відсіч спробам антидемократичного реваншу. Ми не дамо потоптати надії учасників помаранчевої революції, всього українського суспільства на реформування системи влади в Україні, яка єдина в комплексі з новою реалістичною економічною політикою здатна забезпечити позитивні зміни в житті людей - підвищення добробуту, зарплат і пенсій, забезпечення прав і свобод людини, підпорядкування всіх органів влади в країні конституційному її джерелу - народу. Всі розмови про недосконалість конституційних змін тільки прикривають бажання окремих представників нової влади загальмувати запровадження конституційної реформи з осені цього року, утримати повноваження і забезпечити собі їх бізнесову експлуатацію з метою наживи і поглиблення бідувань народу. Основний Закон можна і потрібно вдосконалювати, але не можна ставати впоперек демократизації владної системи, передачі широких повноважень місцевому самоврядуванню, не можна зберігати прогнилий режим, вдаючись тільки до косметичних змін і зберігаючи його кланову основу.
Соціалісти України висловлюють сподівання, що заяви державного секретаря і прем'єр-міністра не відображають позиції Президента України Віктора Ющенка, що його підтримка політичної реформи в грудні 2004 року мала не кон'юнктурний характер і що він рішуче відмежується від намірів деяких представників влади загальмувати вступ у дію, а то й відмінити прогресивні конституційні зміни. Сподіваємося на його чітко висловлену позицію з цього питання уже в найближчі дні. Ми закликаємо всі політичні сили в парламенті і в суспільстві активно і послідовно протидіяти силам реваншу, захистити європейський вибір у реформуванні політичної системи, наближенні її до джерела влади - народу, а всі владні інституції - сконсолідуватись для зміни політичного клімату в країні. Захистити конституційну реформу - це означає захистити вибір народу, зроблений у грудні 2004 року, захистити Україну від реваншу олігархічних сил, від повернення до часів і порядків авторитаризму, врятувати державу від розпаду і розору.
Конституційній реформі немає альтернативи, бо тільки вона зможе розкрити творчі сили народу і створити політичну систему, яка служитиме цій меті.
Заступник керівника фракції СПУ І.С. Бокий
http://www.socpart.info/index_1.php?subaction=showfull&id=1113919333&archive=&start_from=&ucat=2&
______________________________
Може й Мороза, як "захисника вибору народу" трохи поторбити ?
2005.04.16 | VDom
Якщо не я врятую цей народ, на білому коні, то х-н з цим народом
Все більш переконуюсь, що в Мороза явний комплекс влади. Це враження склалось в часи коли він ще був головою ВР. Не даремно ідеологію вважають зброєю наймасовішого ураження.Скільки клубочку не витись, а кінець все рівно знайдеться. Головне щоб другий кінець міцно зачепився за щось.
От нехай і викладе все по поличках. Маємо, потрібно, методика вирішення задачі. Та обо'вязково визначить межі невідомого. А то розмови на рівні вчителя історії.
2005.04.16 | VDom
Щось дуже схоже на "синхронне плавання" з Ме
Не слова про "любімий лунний трактор" - політрефому.http://www.medvedchuk.com.ua/publications/interview/425f78939b698/
В.Медведчук: Перехід до опозиції продиктовано елементарною ідеологічною несумісністю
15.04.05 11:17
"Комсомольська правда"
Зато який "моніторинг преси".
http://www.medvedchuk.com.ua/rus/mass-media-about/weekly/smi-6-12-10-2003/view_print/
13.10.2003
В неизбежность удобной для коалиции реформы устройства власти верит только Виктор Медведчук
По материалам украинских и иностранных СМИ и Интернет-изданий
за 6-12 октября 2003 года
1. Адміністрація Президента на чолі з її главою ставить завдання лише утриматися при владі. Тому й розробляються усілякі сценарії, як це зробити.
Оклады чиновников. Е. Кушнарев, губернатор, оклад - 390 грн., Л. Кучма - 2600 грн., В. Медведчук, глава АП, - 410 грн., В. Янукович, премьер министр, - 2200 грн., С. Пискун - 390 грн.
(06.10.03, ТРК "Simon" (Харьковская и Полтавская обл.). "Объектив-неделя")
Інтерв'ю з лідеркою БЮТу Юлією Тимошенко.
Адміністрація Президента на чолі з її главою ставить завдання лише утриматися при владі. Тому й розробляються усілякі сценарії, як це зробити. Мені здається, що всі політичні лідери мають глибоко розбиратися в тих рецептах, які їм пропонує Адміністрація Президента і Медведчук. Такі рецепти ніколи не пропонуються просто так, для того щоб країна виглядала більш цивілізованою та більш демократичною. За цим стоять особисті інтереси, особливо тепер.
(10.10.03, Демократична Україна, тираж 21200. "Юлія Тимошенко: "Сьогодні навіть не всі політики розуміють, що вкладається у поняття праламентсько-президентської республіки")
Як відомо, Кучма після підтвердження його голосу на записі Мельниченка, запросив американо-британських експертів переконатися у чесності щодо "Кольчуг". Однак Україна не виконала одну з їх вимог - не показала сертифікат кінцевого користувача на продаж "Кольчуг" з України до Китаю.
...У тій поїздці до Китаю, яка була перевіркою боєм для Резника, Кучму традиційно супроводжував Медведчук. Але не просто як глава АП, але і як спеціально уповноважений "гарантом" на розв'язання кольчужного скандалу.
...Як склалися відносини Резника з Медведчуком, "Українській правді" не відомо.
(06.10.03, Интернет "Українська правда". "Послом України у США стане учасник врегулювання скандалу з "Кольчугами")
Информация о том, что в Ялте проходит 7-й саммит Украина-ЕС. От украинской стороны в саммите принимают участие Президент Леонид Кучма, первый вице-премьер-министр, министр финансов Николай Азаров, глава Администрации Президента Виктор Медведчук и первый заместитель министра иностранных дел по европейской интеграции Александр Чалый.
(08.10.03, Радио "Великий Луг" (Запорожская обл.))
2. В неизбежность удобной для коалиции реформы устройства власти верит только Виктор Медведчук.
...демарш объединенных социал-демократов выглядит весьма интригующе. Всем известно, что они, вкладывая колоссальные ресурсы в партийное строительство, являются убежденными сторонниками пропорциональных выборов парламента. В то же время главный режиссер президентской политической реформы Виктор Медведчук до последнего времени отводил закону о партийной системе выборов роль приманки для оппозиции, жестко увязывая его со всей остальной конструкцией смены системы власти, что полностью совпадает со взглядами Леонида Кучмы. Президент не устает повторять, что согласен на пропорциональную систему выборов только вместе со всем остальным предложенным им комплексом изменений в Конституцию.
(06.10.03, Деловая столица, тираж 40000. "Парламентские маневры)
Степан Гавриш зареєстрував у Верховній Раді ще один вельми цікавий законопроект конституційної реформи. Згідно з цим документом новий президент України має бути обраний Верховною Радою у 2004 році, а повноваження чинного парламенту продовжені до 2007 року! Все просто і геніально! Через рік парламент у його теперішньому складі, де більшість складають куплені, залякані та підконтрольні чинному режимові депутати, обере нам президента Медведчука, а Леонід Кучма спокійно зможе пересісти у депутатське крісло прем'єра й спокійно себе почувати до того часу, поки цироз, склероз та інші супутники нашого "гаранта Конституції" не доконають його!
(N 9-12 вересень 2003 р., Новий час, тираж 5000. "Україну таки ЄЕПнули... на догоду російським виборам")
Коалиция провластных сил переживает кризис. После некоторого укрепления в первой половине года, вызванного всеобщей заинтересованностью делами и делишками правительства, с начала осени сотрудничество между союзниками заметно слабеет. Партии и группы из большинства Верховной Рады недовольны результатами работы Кабинета министров и разочарованы полученными выгодами от участия в созданном ими правительстве. Еще больше, чем текущая неудовлетворенность, их беспокоит ближайшее будущее. В неизбежность удобной для коалиции реформы устройства власти верит только Виктор Медведчук.
(11.10.03, Зеркало недели, тираж 34000. "Загнанные в угол")
Повернення до великої політики О. Дубини сприйнято як підготовку до наступних ротацій в Кабінеті Міністрів. Відомо, як Президент та глава його адміністрації ставляться до діяльності "донецької команди" та зростання рейтингу Віктора Януковича, незважаючи на продовольчу кризу в регіонах...
...Тому Президента ніщо не стримує, аби у вирішальний момент, коли зірветься організована Медведчуком політична реформа, а Янукович опиниться наодинці з неприхованим саботажем з боку "коаліційних" міністрів та незадоволених розподілом бюджетного пирога депутатів, вдатися до перекладання повноважень Кабміну на РНБОУ. Згодом такий крок "освятять" рішенням йти на третій термін, з огляду на дестабілізацію політичної ситуації протистоянням між кланами та опозицією
(09-15.10.03, Українське слово, тираж 13000. "Національно небезпечна гра")
Об'єднані соціал-демократи вирішили по-своєму віддячити президенту за те, що їхній лідер Віктор Медведчук ходить у головах Адміністрації Кучми. Президент Союзу юристів України, член парламентської фракції СДПУ(о) народний депутат Валерій Євдокимов заявив, що він допускає можливість балотування чинного президента Леоніда Кучми на третій термін....ймовірно, що заява Валерія Євдокимова та ініціатива Губського є актами однієї і тієї ж гри, метою якої є забезпечити Кучмі третій термін президентства у разі провалу конституційної реформи за сценарієм Медведчука-Кучми.
(08.10.03, Поступ (Львовская обл.), тираж 160000. "Есдеки знайшли кандидата")
...кроме Януковича и Кирпы в колоде Президента осталось совсем уж мало "тузов". Там - он сам, в душе не против третьего срока, В. Литвин, рейтинги которого критике не поддаются, да В. Медведчук, по сути проваливший политреформу. Был еще С. Тигипко, глава НБУ. Однако последний буквально на днях заявил о своем нежелании участвовать в выборах-2004.
(11.04.03, Время Ч (Одесская обл.), тираж 17850. "Срочно требуется преемник. обращаться к Президенту")
3. Виктор Медведчук, благодаря своей самоотверженно-грязной работе не только похоронил свои шансы, но и обеспечил неприятие большинством участников коалиции любого потенциального кандидата от СДПУ(о).
Союз юристов Украины неоднократно высказывался по различным вопросам и оставляет за собой право на обращение в любое время по любому вопросу политической реформы в Украине, - заявил президент Союза, народный депутат Валерий Евдокимов.
Настораживает в этом случае другой факт. Если учесть "железную" дисциплину, которой прославилась СДПУ(о), заявление Евдокимова тяжело назвать экспромтом, не согласованным с вышестоящим руководством, то есть главой Администрации Президента Виктором Медведчуком. Неужели лидер эсдеков отказался от мысли занять президентское кресло? Вряд ли. Скорее всего, будучи человеком не глупым и реально оценивая ситуацию, глава АП понимает, что единственным способом удержать власть в стране и сохранить былое влияние является возможность Л.Кучмы баллотироваться на третий строк.
(07.10.03, Интернет "Олигарх". "Эсдеки определились с кандидатом в Президенты?")
В статье автор анализирут шансы политиков в контекте предстоящих выборов.
Виктор Медведчук, благодаря своей самоотверженно-грязной работе не только похоронил свои шансы, но и обеспечил неприятие большинством участников коалиции любого потенциального кандидата от СДПУ(о).
(11.10.03, Зеркало недели, тираж 34000. "Загнанные в угол")
Якщо ми будемо обирати президента всенародно, то Віктор Янукович має реальну можливість стати кандидатом від більшості. Хоча я, звичайно, хотів би, щоб єдиним кандидатом став Віктор Медведчук, але сьогодні говорити про це передчасно, - сказав Шуфрич.
(06.10.03, Интернет "Українська правда". "Кучму можуть обрати на третій термін - Шуфрич")
4. В.Медведчук знову показав себе сильним і тверезомислячим політиком, який не носить рожеві окуляри, але при цьому ніколи не стане в погоні за журавлем упускати з рук синицю.
В статті йдеться про те, що, на думку представників опозиційних сил, той факт, що Верховна Рада "дала добро" підписанню угоди про створення ЄЕП пояснюється тим, що, мовляв, не обійшлося без "руки" глави АП Віктора Медведчука. В.Медведчук зазначив, що згадані угоди відкривають шлях для подальшого зближення наших країн, яке відповідає інтересам абсолютної більшості громадян України....В.Медведчук знову показав себе сильним і тверезомислячим політиком, який не носить рожеві окуляри, але при цьому ніколи не стане в погоні за журавлем упускати з рук синицю.
(08.10.03, RIA (Винницкая обл.), тираж 26400;
09.10.03, Місто (Житомир обл.), тираж 4000;
09.10.03, Рідна земля (Ивано-Франковская обл.), тираж 4650. "Медведчук віддає перевагу синиці в руці")
5. Схоже, Медведчук робить ставку на "ексів", розраховуючи на особисту лояльність ставлеників до глави Адміністрації.
Інтерв'ю П.Олійника.
...У Верховній Раді надзвичайно сильною є невіра у власні сили, тим паче, що й справді всім керує сильний кризовий менеджер Віктор Медведчук, а не Президент. У когось із російських класиків є такий вираз: "покорно-молчалівоє меньшинство". Це якраз той випадок. Ці панове за своєю природою мріють об'єднатися хіба що навколо якогось "дерибану".
...Президент на це теж не піде (отставку С.Медведчуа), бо йому це вигідно: є центр негативів, які уособлюються в Медведчукові, і Кучма його просто "зливає". Словом, сподіватися таким шляхом позбутися нашого головного податківця марно. Олійник зазначає, що "медведчуківці" пробували домовитися "полюбовно": "Останнім часом нас намагалися банально купувати, але не за гроші, а за "бартер". Тобто угода така: вони залишають у спокої або й узагалі не чіпають ті-то й ті-то структури, а ми у відповідь тихенько мовчимо і не здіймаємо галасу. Але люди відмовляються. Не може тут бути компромісів - це неможливо.
...Петро Олійник про політичну реформу: - Я абсолютно переконаний, що ніякий законопроект не пройде. По-перше, тому, що більшість між собою не домовиться: у них же СДПУ(о) руками й ногами за пропорційні вибори, бо має розвинені партійні структури, а, скажімо, "Трудова Україна" на це ніколи не погодиться, бо структури в них ніякої, зате є "підгодовані" одномандатні округи. Президента в парламенті обирати не будуть. Бо ясно ж усім, що ним у такому випадку став би Віктор Медведчук. А кому, крім есдеків, це потрібно? Тому й вибори, відповідно, теж відбудуться вчасно. У "більшовиків" же немає базової платформи, навколо якої можна було б об'єднатися по-справжньому.
Мені особисто здається, що Віктор Медведчук Януковича сьогодні просто "добиває".
(07.10.03, Україна молода, тираж 102000. "Такого в історії України ще не було, щоб одна партія будувала свою фінансову піраміду через державну податкову службу")
Я вважаю, що в світлі останніх подій навколо пропорційного закону їхня поведінка була негідною. Вони вважають себе ініціаторами політичної реформи. Хоча насправді так не є. Адже відомо, що такі підходи до зміни системи влади соціалісти і комуністи проголошують ще з початку 90-х років. Але якщо фракція раптом оголосила себе через підконтрольні телеканали ініціатором політреформи, якщо вони на нараді у спікера пристають на необхідність підтримки пропорційного закону і через дві години відкликають свої голоси, це ще раз свідчить, що Медведчук думає не про інтереси країни чи зміну системи влади, а виключно про власні інтереси. Це підтверджує, що Медведчук і керована ним соціал-демократична фракція - це та політична сила, яка, навіть досягаючи компромісу 50:50, хоче, щоб двокрапка залишилася на їхньому боці. Треба розуміти, що ми маємо відносини з досить сильним супротивником і в ході реформи мусимо бути насторожі.
Я вважаю, що ми вчинили чесно по відношенню до своїх виборців, не підписавши законопроект Медведчука, як такий, що в цілому декларує правильні підходи до зміни влади, але залишає невирішеними, як мінімум, чотири колосальні проблеми (питання пропорційних виборів начебто записали в останній момент). Це проблема виборів президента - парламентом чи суспільством.
(10.10.03, Интернет "Главред". "Юрій Луценко: "Ми є свідками підготовки зміни уряду Януковича")
...Компроміс потрібний хоча б тому, щоб убезпечити електоратну публіку від зіткнення двох потужно заряджених політичних тіл. Двох Вікторів, чиї імена містять у собі солодке слово "переможець": загартованого Донбасом титана Януковича і досвідченого в столичних інтригах юриста Медведчука.
(08.10.03, Хрещатик, тираж 60000. "Володимир Бондаренко: "Можливо, президентську Адміністрацію скасує ще сам Леонід Кучма...")
На стр. 3, в заметке "И один в поле воин" говорится как раз о том, о чем мы неоднократно предупреждали: СДПУ(о) конкретно рвется к полной неконтролируемой власти. Отвратительный В. Медведчук подмял под себя и "силовые" ведомства, которые скоро иначе как отвратительными нельзя будет назвать. Одна СБУ чего стоит - уже сейчас. А если так и дальше пойдет? - Хана всем, граждане!
(09.10.03, Вечерний Луганск (Луганская обл.), тираж 10000. "Пресс-хата. Эксклюзивный обзор луганской прессы за прошедшую неделю. Новый ракурс N 40. (О) и в Африке (О)")
Оглядачі... справедливо вважають, що напередодні найбільшого змагання за владу найкращі стартові можливості має той, хто цю владу вже на сьогодні реально має. Тому багато видань, слідом за журналом "Політика і культура", доходять однозначного висновку, що "найвпливовіший на сьогоднішній день центр політичної моці очолює В.Медведчук, який за короткий час реставрував свій вплив на главу держави. Саме рукою лідера СДПУ(о) написано найбільше кадрових указів..."
...І навряд чи хтось посперечається з твердженням інтернет-видання Головред" про те, що "якщо бути об'єктивним, вийти один на один "на Медведчука" ніхто з українських політиків не ризикне. А ще кажуть "один у полі не воїн"...
(09.10.03, Фаворит (Кировоградская обл.), тираж 20000;
08.10.03, Вечірні Черкаси (Черкасская обл.), тираж 75520;
09.10.03, Молода Галичина (Львовская обл.), тираж 63000. "І один у полі воїн")
Мало чи не в усьому, що відбувається нині в країні, аналітики вбачають "руку Медведчука". Кадрові призначення силовиків, просування політичної реформи, поступ в Єдиний економічний простір із Росією, Білоруссю та Казахстаном, - все це приписується главі адміністрації Президента Віктору Медведчуку. І багато в чому - справедливо.
(08.10.03, Щотижня (Николаевская обл.), тираж 5283. "Рука Медведчука")
...на посаді голови ДУСІ Бакай стикнеться із завданням: знайти шляхи виведення з-під державного контролю майна і цінностей, які фактично будувалися і утримувалися за рахунок платників податків, у приватні руки оточення Президента. Проте за кожним його кроком буде встановлено жорсткий контроль людини, яка вважає себе головним ініціатором та керівником кампанії Кучми за збереження влади. Призначення і завдання цих коштів визначатиметься тільки главою Адміністрації Президента Віктором Медведчуком.
...Наразі провідник СДПУ(о) задумав не лише змінити своє становище, а й ослабити "заклятих" донецьких друзів. У планах Адміністрації з'явилася ініціатива виведення з-під контролю Міністерства з питань палива та енергетики Департаменту вугільної промисловості та перетворення його в окреме відомство.
...Таким чином, контроль над виробничим ланцюгом "кокс-метал" чи "вугілля - ТЕС - електроенергія" буде переведено в Раду національної безпеки та оборони в руки союзника СДПУ(о) О.Дубини. Схоже, Медведчук робить ставку на "ексів", розраховуючи на особисту лояльність ставлеників до глави Адміністрації.
(09-15.10.03, Українське слово, тираж 13000. "З трахтемирівських боліт до печерської "тверді")
В рубриці "Листи до "Газети" вміщено лист під псевдонімом "Конспіролог" наступного змісту:...Як квінтесенція всього - заява Медведчука-старшого. Ющенко до влади не прийде. А між рядками: я порятую демократію (і вас особисто, Леоніде Даниловичу!) від страшного монстра-нациста, сорі, "нашиста" Ющенка.
...Головне - зараз нагнітається ситуація, щоб можна було ці варіанти протягти. При цьому, переконаний, - буде страшно. Медведчуку відступати нікуди. І справа Ґонґадзе може здатися дрібничкою у порівнянні з тим, що може статися.
(08.10.03, Львівська газета (Львовская обл.), тираж 29100. "Привид перевороту")
На сьогоднішній день так звана "більшість" у парламенті - це "лохотрон" АП, - сказав депутат Сергій Ратяшняк, котрий колись належав до фракції "Демініціативи". Він каже, що не буде голосувати за зміну Піскуна і Порошенка, за зняття імунітету з Тимошенко, капітал якої нічим не брудніший капіталів Медведчука й інших олігархів. На думку Рятушняка, для реалізації програми глави АП Медведчука: "Вся влада мені і жодним виборам" - залишилося усунути три фігури: Януковича, Литвина і Піскуна. А президента Кучму переконали у майбутніх гарантіях, щоб приспати його пильність.
(08.10.03, Не здамось! (Тернопольская обл.), тираж 3000."Стати президентом Медведчуку заважають Янукович, Литвин і Піскун")
Специфика политической группировки, скрывающейся за аббревиатурой СДПУ(о), такова, что переплетение личных - карьерных и бизнес-интересов ее членов предельно прочно цементирует команду (по крайне мере - ее верхушку). Виктор Медведчук недаром слывет сильным администратором и успешно возглавляет самую главную Администрацию страны.
...К тому же обстановка вокруг СДПУ(о) способствует тому, что члены команды предпочитают плотнее прижаться друг к другу спинами, дабы освободить руки и зубы для обороны. И это также, надо полагать, заслуга Виктора Владимировича, который порой провоцирует острые моменты для пользы дела.
...Единственный серьезный сбой, который дала система Виктора Владимировича за последнее время - уход-изгнание Александра Зинченко. Правда, слишком уж большого резонанса в социал-демократических рядах, а, тем более, эффекта лавины это событие не вызвало. Судя из украинской партийной практики, когда партию покидает человек ранга Зинченко - по сути, второе лицо СДПУ(о) - почти неизбежно следует раскол или, по крайней мере, исход солидного числа участников внутрипартийной оппозиции. В данном же случае, сообразуясь с традициями и нравами эсдеков, А.Зинченко понял, что бросать клич соратникам по партии нет особого смысла, и ушел в гордом одиночестве.
...Из списка подозреваемых приходится сразу исключить оппозицию - социалистов, коммунистов (кишка тонка), и уж тем более бютовцев и "наших украинцев". Последние сосредоточились в основном на безвозмездной пиар-поддержке СДПУ(о) и нагнетании атмосферы, которая так необходима В.Медведчуку для сохранения единства своей команды
(07.10.03, Интернет "ProUA". "В поисках "беглых эсдеков")
Коментар народного депутата С.Ратушняка з приводу голосування у ВР проекту закону про медичне страхування.
С.Ратушняк: - Есдеки вкотре вже вводять громадськість України в оману. Злодійський замах олігархічних кланів на чергові людські мільярди через лобійований закон "Про обов'язкове медичне страхування" лідер СДПУ(о) В.Медведчук прокоментував як "турботу про народ". Це нагадує турботу вовків про ягнят....
Щодо питання про фінансування НТРКУ: - Я готовий підтримати спікера В.Литвина щодо припинення державного фінансування НТРКУ, оскільки "Перший національний", як і "1+1" та "Інтер", за загальнонародні кошти перетворені на власну кишенькову телекомпанію "головного кризовика" Медведчука...
(11.10.03, РІО (Закарпатская обл.), тираж 19250. "Про актуальне")
6. "Первый национальный", потребляя бюджетные средства, превратился в карманную телекомпанию "головного кризовика" - Виктора Медведчука.
...зі Львова протистояння перекинулося до Києва....Залежні засоби масової інформації, як звикле, робили все щоб під маскою об'єктивності якомога більше охаяти Ющенка і вигородити Медведчуків. Чи не найбільше старалися телеканали "1+1", Інтер, УТ-1, що перебувають під впливом Віктора Медведчука
(09.10.03, Українська газета, тираж 8300. "Львівське протистояння: синдикат СДПУ(о) проти "Нашої України")
Савенко говорив так флегматично, що, здавалося, засне на трибуні. Голова НТКУ думав про щось своє. Можливо, - як звітуватиме главі Адміністрації Президента України Віктору Медведчуку, що все пройшло добре, припустив Томенко. Суть повідомлення Савенка звелася до відсутності держзамовлення на висвітлення роботи парламенту.
...Переглянувши Перший Національний, голова профільного комітету зробив висновок, що в Україні є чотири гілки влади: Президент, уряд, парламент і СДПУ(о). На першому місці - глава держави, на другому - партія Віктора Медведчука, на третьому - уряд і лише на четвертому - весь парламент. Минулого тижня, повідомив Томенко, кількість синхронів голови Львівської податкової адміністрації (молодшого брата глави АП) Сергія Медведчука зрівнялася з кількістю синхронів Леоніда Кучми.
(10.10.03, Столиця, тираж 17000. "Литвин ще напише свій "темник"?"
09.10.03, Український південь (Николаевская обл.), тираж 3000. "Томенко перевірить, чи займає Оксана Марченко цілий поверх в УТ-1")
І-й національний (?!) канал (УТ-1) - у персональному володінні президента і СДПУ(о) (фактично Суркіса - Медведчука). Телеканалами "1+1", "Інтер", "Альтернатива" - володіють Суркіс - Медведчук. Телеканалом СТБ - Віктор Пінчук і донька президента. Телеканалом "Новий канал" - Віктор Пінчук і російська група "Альфа-групп". Телеканалом ICTV - Віктор Пінчук. Телеканалом ТЕТ - Суркіс і Медведчук. Інформаційним агентством УНІАН - СДПУ(о) (Суркіс - Медведчук).
(09.10.03, Український південь (Николаевская обл.), тираж 3000. "Євреї в Україні сьогодні: реальність без міфів")
Всего пару лет назад присутствие "объединенных" в Сети исчерпывалось двумя информационными ресурсами, скучнейшим партсайтом плюс анекдотический сайт Медведчука-Суркиса, львиную долю которого занимали смета затрат на благотворительность (с учетом каждой гривны) и несколько сот фотоснимков самого Медведчука. Нынче многое изменилось: и сайтов, чья партийная принадлежность не указывается, но легко угадывается, прибавилось, и на "форумах" идеи (точнее - деяния) СДПУ(о) есть кому защищать.
(06.10.03, Интернет "Обком". "Чубайс вышвырнул. Суркис подберет?")
Я готов поддержать спикера Верховной Рады Владимира Литвина, который считает целесообразным прекратить государственное финансирование Национальной телекомпании Украины, поскольку "Первый национальный", потребляя бюджетные средства, превратился в карманную телекомпанию "головного кризовика" - Виктора Медведчука, - заявил народный депутат Украины Сергей Ратушняк.
(09.10.03, Интернет "ЛIГАБiзнесIнформ". "С.Ратушняк: финансирование "Первого национального" следует переложить на плечи объединенных социал-демократов")
7. Сендак переконаний, що глава АП В.Медведчук робив усе, щоб перешкодити йому потрапити до глави держави.
Сендак упрямо добивается встречи с президентом, чтобы лично рассказать Кучме о злоупотреблениях Медведчука-младшего. Многие депутаты отмечали, что, вероятнее всего, В.Медведчук "спрячет" Кучму от председателя Львовской облрады. И оказались правы: назначенные несколько раз встречи в последний момент откладывались. То Леонид Данилович принимал эстонскую делегацию, то просто был занят.
(07.10.03, Вечерние вести, тираж 500000. "Львов - на оппозиционной передовой")
На чьи деньги издал свою содержательную книгу "Украина - не Россия" президент Леонид Кучма? Ответ председатель парламентского комитета по вопросам свободы слова Н.Томенко попытался получить в администрации президента. Однако спонсора издания книги Леонида Даниловича в АП не назвали, аргументируя это тем, что произведение написано не президентом Украины, а... гражданином Л.Кучмой. Подписался под ответом из АП, как сообщает депутат, сам ее глава Виктор Медведчук. В послании отмечается, что написание и издание книги "Украина - не Россия" было реализацией "Л.Кучмой конституционного права на указанную деятельность как гражданина", а не осуществлением полномочий президента, обозначенных Конституцией. В связи с этим Медведчук утверждает, что не считает возможным ответить, за чьи же деньги издает в Российской Федерации свои книги Леонид Данилович.
...Нужно отдать должное находчивости Медведчука. Исходя из логики "адвоката" о том, что книгу писал гражданин, а не президент, Леонид Данилович может теперь без зазрения совести и дальше вытворять что ему вздумается, оправдываясь подобным образом
(09.10.03, Вечерние вести, тираж 500000. "Книгу "Украина - не Россия" писал не президент";
08.10.03, Львівська газета (Львовская обл.), тираж 29100. "Два кучми";
07.10.03, Интернет "Uatoday". "Томенко вважає, що Медведчук приховує джерела фінансування книги Кучми "Україна - не Росія")
Если раньше Верховный суд был действительно последним институционным бастионом демократии в стране и позволял себе иногда выносить решение о неправомерности действий власти (за что Кучма, кстати говоря, называл судей Верховного суда не иначе как "бл...ми"), то сейчас под руководством Маляренко - это последний бастион самого Кучмы и его администрации. Последняя надежда режима. Облажалась прокуратура? Напартачил суд первой инстанции? - Ничего, придет Маляренко и все решит так, как надо Кучме и его медведчукам.
(10.10.03, Вечерние вести, тираж 500000.)
Щодо зустрічі Михайла Сендака із Президентом України, то, за словами голови облради, Віктор Медведчук зробив все можливе, щоб ця зустріч не відбулася. І це вже засвідчує, що державою керує не Президент.
(08.10.03, Високий замок (Львовская обл.), тираж 53000. "Я вам обіцяю, що потраплю до Президента!")
Коментуючи прес-конференцію голови Львівської облради М.Сендака після повернення з Києва, автор акцентує на тому, що голова облради розповів про перипетії щодо його намагання проникнути до кабінету Президента....Клопотали за обласного голову і В.Пустовойтенко і В.Ющенко, але Президент був зайнятий прийомом естонської урядової делегації. Сендак переконаний, що глава АП В.Медведчук робив усе, щоб перешкодити йому потрапити до глави держави. Мабуть, він і запросив естонську делегацію на момент приїзду Сендака?
(09.10.03, Молода Галичина (Львовская обл.), тираж 63000. "Маладєц, Міша!")
8. Віктор Ющенко має претензії до Сергія Медведчука вже навіть через те, що він - брат глави Адміністрації президента Віктора Медведчука.
Лидер СДПУ(о) выступил с заявлением, в котором осудил "конфронтационную и клеветническую кампанию" против его партии. ...Виктор Медведчук отмечает, что влияние трезвомыслящих людей в "НУ" заметно снижается, тогда как ультранационалистическое крыло "все больше наглеет". Но выбранное "Нашей Украиной" грязное, циничное отношение к политическим оппонентам не подлежит моральному оправданию, считает лидер СДПУ(о).
(07.10.03, Киевские ведомости, тираж 130000. "Свобода произвола и свобода слова";
05.10.03, телеканал "УТ-1")
Віктор Ющенко має претензії до Сергія Медведчука вже навіть через те, що він - брат глави Адміністрації президента Віктора Медведчука. Завжди виважені та спокійні при зустрічі, вони вже не в змозі приховати неприязне ставлення один до одного. Тепер ці політики не просто опоненти, вони - запеклі супротивники. Конфлікт з львівською податковою схожий, швидше, на розвідку боєм.
(05.10.03, "1+1")
У боротьбі братів Ющенків - Петра і Віктора проти братів Медведчуків - Віктора і Сергія, судячи із температури цієї боротьби, Ющенки мають не більше шансів ніж якби вони боролися проти братів Віктора і Володимира Кличків. Як далеко зайде це протистояння - не відомо - залежить від того, які технології будуть застосовувати - європейські чи азіатські.
...особисті висновки - Віктор Медведчук давно прийшов з бізнеса в політику і давно став політиком. Судімо про його ідеї по його справам. В певний момент його слова і його справи збіглися з намірами президента Кучми. І ми бачимо, як, наприклад, реалізується концепція політичної реформи, що дасть Україні більш справедливу систему влади. Це давня ідея соціал-демократів об'єднаних, яку Кучма зробив своєю. Ця концепція усуває можливість появи підпанків біля доброго короля. То чи ж не є це реальною, основною причиною атаки на Сергія і на Віктора Медведчука?
(05.10.03, телеканал "1+1")
У середу на прес-конференцiї Сергiй Медведчук кiлька разiв повторив, що це було б смiшно, якби не було так сумно. Смiшно, бо керiвник львiвської обласної податкової якщо й мав партiйний квиток - то Аграрної партiї. "Есдеком" є його брат - Вiктор Медведчук. I вiн мовчати не став. У п'ятницю лiдер СДПУ(о) виступив з рiзкою заявою на адресу опонентiв. Подається заява В. Медведчука, у якій він засуджує екстремістські дії "Нашої України".
(05.10.03, телеканал "Интер")
Интересно, настанет ли наконец тот момент, когда они подерутся? В смысле Медведчук и Ющенко...
...бой идет без правил и не просто до победы, а до полного уничтожения противника... Обыватели потешаются, получая свою порцию адреналина от шоу "Медведчук - Ющенко: кто кого?". В то время как понимающие и думающие люди приходят в ужас и отчаяние от того, насколько примитивна еще у нас политика и какие порой ограниченные люди ею занимаются
...Начнем с заявления СДПУ(о) о шансах Виктора Ющенко стать президентом Украины. Согласно этому заявлению шансы невелики: Ющенко НИКОГДА им не стать. Под этим утверждением подписался лично Виктор Медведчук, забыв, очевидно, простое правило: никогда не говори "никогда". Негативное внушение иногда срабатывает на пользу того, кто внушает, но лучше не зарекаться. Хотя кто знает, может, лидер эсдеков и окажется прав, если "Наша Украина" будет продолжать действовать в том же духе... Заявление Медведчука - ответ на соответствующее заявление, которое от имени всей фракции сделал 30 сентября Владимир Яворивский. Подписался же под заявлением Виктор Ющенко. Заявление, что и говорить, эмоциональное и резкое. Любому бы не понравилось. На что вполне логично ответили тем же....Эсдеки позаботились, чтобы заявление их лидера было доступно общественности. Так вот, Виктора Медведчука особенно возмутило безапелляционное заявление Ющенко прийти к власти за 394 дня (!). В выступлении Яворивского с трибуны в парламенте такого пассажа не было. Возможно, он есть в полном варианте заявления, который оказался доступен только автору и Медведчуку. Но согласитесь, если комментируемое лидером СДПУ(о) заявление действительно было, то надо полагать, что с Виктором Андреевичем что-то происходит. Возможно, он меняет тактику. Или он не читал заявления фракции, которое подписывал.
(07-13.10.03, Столичные новости, тираж 70228. "За стеклом")
- А як у вас відносини зараз із Медведчуком складаються?
- Ну, з усіма людьми нормальні позитивні відносини. Медведчук, як людина, з ним спілкуюсь нормально, особисті нормальні стосунки. Він глава адміністрації президента, і за посадою я з ним спілкуюсь. Я не бачу проблем для себе в спілкуванні з будь-ким, - Б Губський.
- Тобто вони не погіршилися?
- Ми нормально співпрацюємо і з Медведчуком, і з усіма іншими. Крім того, з 450 депутатами також співпрацюємо позитивно. Які проблеми? Я не бачу тут потреби ставити якісь антагонізми.
(10.10.03, Интернет "Українська правда". "Богдан Губський: Завдяки Литвину парламент не став колгоспом")
Чем является этот погром (в редакции газети "Молода Галичина") - местью или провокацией, направленной на дискредитацию антимедведчуковской акции, пока не установлено. Однако он свидетельствует о том, что конфликт во Львовской области продолжает набирать обороты. И, очевидно, президенту все-таки придется его заметить.
(07.10.03, Вечерние вести, тираж 500000. "Львов - на оппозиционной передовой")
Постановление о назначении С. Медведчука было подписано премьером Валерием Пустовойтенко, а инициировано главой ГНАУ Николаем Азаровым, который к тому времени еще не был партийно заангажирован, но уже был "почти другом" В. Медведчука.
Назначать брата главы набирающей силу СДПУ(о) в какую-либо восточную промышленную область накануне большой приватизации было слишком опасно. Дать ему налоговую г. Киева - означало поддержать социал-демократов в их амбициях на киевскую власть. Львов же оставался центром электоральной поддержки политически своенравных национал-демократов, которых на период президентских выборов было бы желательно попридержать.
...если старший брат превратился из публичного политика в "серого кардинала", стоящего за спиной президента, то младший - из налоговика-администратора вырос в налоговика-политика.
(10.10.03, Комп&ньон, тираж 22000. "Слабость украинского бизнеса")
Чи справді в українській політиці існує лише один конфлікт, в який втягнуто СДПУ(о) Віктора Медведчука та "Нашу Україну" Віктора Ющенка? ...Основні фобії Віктора Медведчука і соціал-демократів зраджують їхні ж заяви. Скажімо, у зверненні Віктора Ющенка ні слова немає про те, що він через 394 дні стане президентом України. Дослівно там сказано: "Народе! Їм залишилося мучити тебе всього 394 дні", однак в заяві Медведчука у відповідь вжито наступний вислів: "Автор заяви зухвало обіцяє прийти до влади за 394 дні. Він вже впевнений в своїй перемозі. Даремно!" Більшість політологів, які оцінюють нинішній львівський конфлікт, сходяться в одному - Львівщина є своєрідним полігоном, де розробляють і втілюють виборчі технології напередодні президентських виборів 2004 року.
(06.10.03, Львівська газета (Львовская обл.), тираж 32900. "Львівський полігон")
...это противостояние очень выгодно центральной власти, в первую очередь - Кучме. Президент является главным распорядителем ситуации в регионах. А значит, все это затеяли для того, чтобы продемонстрировать, что старый конфликт перенесен из плоскости "президент-оппозиция" в плоскость "Медведчук-Ющенко". А под этот шумок во Львов будет введена какая-то третья сила, которая установит контроль над рядом предприятий и станет настоящим хозяином положения в области...
(07.10.03, Салон Дона и Баса (Донецкая обл.), тираж 20000. "Битва кланов";
08.10.03, Лица (Днепропетровская обл.), тираж 34500. "Медведчук заявляет, что Ющенко "зря" уверен в своей победе")
Матеріал про події у Львові 25 вересня. Автор пише: Очевидно, є ще одна причина, яка штовхає Ющенка на такі не зовсім пристойні вчинки - він боїться Медведчука. Не молодшого, а старшого - Віктора. Якщо дійсно мала місце "особиста помста", з якої лідер "НУ" вирішив зробити загальнонародне шоу, то йому слід було б їхати не до Львова, а на вулицю Банкову, під стіни Адміністрації Президента, і там виявляти принциповість, "викорінюючи зло", про яке настільки багато він говорить.
(08.10.03, Семья (Винницкая обл.), тираж 5000."Бережіть свої родини - не сваріться з Ющенком")
Первой реакцией на события во Львове можно считать заявление СДПУ(о), подписанное В. Медведчуком, о том что В. Ющенко никогда не будет президентом Украины.
(07.10.03, Вечерняя Одесса (Одесская обл.), тираж 13730. "Чем закончится противостояние")
...две президентские администрации, которые, по неофициальной информации, интенсивно сотрудничают между собой (назначение Виктора Медведчука в АП, по словам информированных источников, состоялось не без вмешательства в процесс Александра Волошина), фактически обменяются правом на монопольное информирование своей диаспоры в соседней стране. Особенно ту ее часть, которая не изменила гражданство и будет участвовать в выборах...
(08.10.03, Деловая Украина, тираж 15120. "Красная роза над Красной площадью")
Коментуючи прес-конференцію голови ДПА у Львівській області Сергія Медведчука в Києві, автор акцентує на тому, що...із братами Медведчуками "НУ", не зумівши вчасно спинитися і перевести конфлікт з особистого формату на суспільний, щось явно перемудрила.
Автор наголошує на тому, що найцікавіший і, напевно, несподіваний для "НУ" ефект львівського протистояння - це поява в країні ще одного політика з прізвищем, яке так дратує нашистів, - Медведчук.
(09.10.03, Молода Галичина (Львовская обл.), тираж 63000. "Не було б Медведчука, та Ющенко допоміг")
У статті йдеться про конфлікт навколо діяльності голови Львівської ДПА Сергія Медведчука. Цей конфлікт має політичне забарвлення, такий висновок напрошується після прочитання публікації Автор пише: нардеп Петро Олійник запевнив журналістів, що суперечка йде не між Віктором Ющенком і Віктором Медведчуком, а між громадянським суспільством і феодально-олігархічною владою.
(08.10.03, Не здамось! (Тернопольская обл.), тираж 3000."Справа Медведчука-молодшого: шоу мусить тривати!")
Інтерв'ю з народними депутатами України Нестором Шуфричем (СДПУ(о) та П.Олійником ("НУ") в якому вони висловлюють свої позиції щодо персоніфікованою війною між "НУ" і СДПУ(о).
П.Олійник... різко критикує засади діяльності СДПУ(о) і її голови В.Медведчука, окреслюючи, що тезу про протистояння двох сил нав"язують політтехнологи з СДПУ(о). Мовляв, Ющенко "заївся" з Медведчуком через те, що той організував кампанію за його відставку з посади голови уряду.
(09.10.03, Експрес (Львовская обл.), тираж 373245. "Око за око")
Стаття присвячена темі ймовірної відставку Януковича і його Уряду.
Зараз про відставку Януковича говорять відкрито, а можливим його спадкоємцем називають Георгія Кирпу... У статті подано коментарі українських політиків стосовно ротації кадрів у Кабміні. Так, лідер НДП В.Пустовойтенко зазначає: - Останнім часом все йде до урядової кризи, і Кабмін сьогодні відчуває дуже серйозний тиск... У відставці Януковича не зацікавлений і В.Медведчук, стверджує автор.
(08.10.03, Не здамось! (Тернопольская обл.), тираж 3000. "Кирпа як менеджер політреформи")
Горячая фаза электоральной президентской войны началась в октябре 2003 года. Воюют объединенные социал-демократы и "нашеукраинцы". Первые называют своих противников "нашистами" и ввели в оборот достаточно удачную "боевую" идеологемму - "нашизм" (созвучно с понятием "фашизм"). Вторые демонстрируют гораздо более скудные способности к "военному креативу", и их "боевые определения" эсдеков нельзя цитировать по цензурным соображениям.
Во-первых, получился абсолютно персонализированный конфликт. Виктор Ющенко воюет с двумя братьями Медведчуками - Виктором и Сергеем. В политике такую роскошь, как межличностный конфликт, нельзя себе позволять. Лидер, который позиционируется в качестве выразителя интересов нации, искусственно сужает свое влияние на процессы до уровня банального выяснения отношений.
Виктор Андреевич полтора года назад сам был в положении своего главного противника Медведчука-старшего. Его старшего брата Петра Ющенко (несколько менее известного, чем Сергей Медведчук, но входящего в числе других "топ-менеджеров" во фракцию "НУ") часто поминали на всю страну, обвиняя в незаконном получении кредита в печально известном обанкротившемся банке "Украина"...
(06.10.03, Интернет "Версии". "NAshiZM";
09.10.03, Интернет "ProUA". "Низкий (фаль)старт Виктора Ющенко")
Внешнеполитическая деятельность Януковича может стать более активным базисом для пиара, чем внутриполитическая, поскольку деятельность нынешнего Кабмина встречает крайне жесткое сопротивление на Родине. Это, прежде всего, связано с его конкуренцией близкого сегодня к Президенту Л.Кучме главы Администрации Президента В.Медведчука. На сегодняшний день известно, что данный конфликт на почве конкуренции привел к поиску Администрацией путей давления на правительство и рычагов манипулирования его рейтингом за счет создания определенных условий, в частности, системы управляемых кризисов.
(10.10.03, Интернет "ForUm". "15 долларов Януковича")
Однак не все під час перебування Фішера в Україні відбувалося гладко. Деякі моменти цього візиту глава зовнішньоекономічного відомства Німеччини згадуватиме ще довго. Зокрема те, що відомство Віктора Медведчука намагалося перешкодити його зустрічі з Віктором Ющенком. Як заявило німецьке посольство, Адміністрація президента доклала усіх зусиль, щоб німецький уряд викреслив зустріч з Ющенком з плану заходів голови німецького МЗС. В німців це викликало "здивування", іншого способу виразити своє ставлення Німеччина просто не знайшла. Коли ж спробі недопустити зустрічі перешкодили, президентська структура пішла на "геніальний" крок: просто не надала приміщення для зустрічі. Відтак Ющенкові та Фішерові довелося розмовляти в одному з кабінетів національної філармонії
Після зустрічі речник німецьких соціал-демократів із зовнішньополітичних питань Герт Вайскірхен зауважив, що зустріч Фішера з Ющенком є виявом зацікавленості ФРН демократичною потужністю Україні та змінами у владі. І схоже, цій зацікавленості ніякий Медведчук не перешкодить. Жодними дрібними інтригами.
(10.10.03, Поступ (Львовская обл.), тираж 160000. "Фішер за Ющенка")
9. Абсолютно очевидно, що Медведчук весною буде прагнути скинути уряд Януковича...
Автор пишет, что "спикер Литвин как распрямился, как дерется за парламент, за свободу слова! Тигр! Прямо кладет бесстрашно на медведчуковских ответственных шнурков (кто, кстати, Януковича с правительством вот только что спас, пользуясь тем, что, кроме эсдеков и подэсдеков, у него одного есть еще доступ к Кучминому уху и разуму - с решимостью называть вещи своими именами?).
Автор предрекает, что, в случае избрания Кучмы на 3-й срок, "новый Кучма" в первую очередь порешит Витюшу Медведчука с эсдеками (о) - стране в утешение и в доказательство, что он, Кучма, "новый".
(08.10.03, Остров (Донецкая обл.), тираж 10000."За проволокой всех систем")
Если Сергея Медведчука целенаправленно удерживает на данном посту президент, то это лишнее подтверждение тому, что Виктор Медведчук не станет кандидатом от власти. Получается, что его используют лишь как разменную политическую монету. И это значит, что ему отписана роль политического буфера, который должен сдерживать "Нашу Украину" и разрушиться под ее напором.
(10.10.03, Комп&ньон, тираж 22000. "Слабость украинского бизнеса")
Юрій Луценко... сказав: - Абсолютно очевидно, що Медведчук весною буде прагнути скинути уряд Януковича... Спробують відправити у відставку не Януковича, а чергове вселенське зло, яке потім не зможе перейти на сторонгу опозиції.
(09.10.03, Вільне життя (Тернопольская обл.), тираж 96000)
Статья, рассматривающая возможных кандидатов в президенты.
Виктор Медведчук. Заманить на крышу и убрать лестницу.
Иногда складывается впечатление, что интерес эсдеков заключается в том, чтобы всем остальным было интересно. То есть эсдеки постоянно выступают некими выдумщиками тайных замыслов власти....Члены СДПУ(о) зачастую апеллируют к тому, что над Ющенко нависает ореол мессианства, и его окружение уже давно спит и видит Виктора Андреевича будущим лидером нации. Над самими же эсдеками сегодня тоже навис ореол - ореол заложников ситуации. Главный интерес Медведчука, как и Кучмы, состоит в том, чтобы получить гаранти.
...если "нашисты" стали заложниками высокого рейтинга Ющенко, то эсдеки стали заложниками ситуации, когда во что бы то ни стало, надо обеспечить гарантии Медведчуку. В результате, депутаты СДПУ(о) превратились в исполнителей, вынужденных, не размышляя, отстаивать непонятно что.
(09.10.03, Интернет "Главред". "Конкуренция за эпоху "После Кучмы")
10. Нынешние избранники главы государства своими назначениями обязаны главе администрации Президента Виктору Медведчуку.
...назначение Александра Атмаманюка в спецслужбу может свидетельствовать о том, что глава АП намерен более чем активно влиять на деятельность спецслужбы, включая кадровые вопросы.
(06.10.03, Деловая столица, тираж 40000. "У главы СБУ новый подчиненный")
Отечественные СМИ активно обсуждают процесс реформирования в правоохранительных органах. Журнал "Бизнес" отмечает такой нюанс: Кампания по борьбе с коррупцией в МВД имеет своим результатом усиление роли Администрации Президента в качестве "кузницы кадров". За последние несколько месяцев АП и ее глава Виктор Медведчук сосредоточили в своих руках все кадровые назначения, вплоть до районных прокуроров и милиционеров... Проверки призваны показать, по словам автора, региональной элите, "кто в стране хозяин и где принимаются решения".
(08.10.03, Суббота+ (Запорожская обл.), тираж 45480;
08.10.03, Акцент (Черкасская обл.), тираж 38000;
09.10.03, Рівне-ракурс, тираж 11100. "Кто в доме хозяин?")
Автор говорит о том, что самое засекреченное ведомство сегодня привлекает активное внимание СМИ. Этим оно обязано Президенту Кучме, который своим решением сменил на посту главы данного ведомства Владимира Радченко....Нынешние же избранники главы государства своими назначениями обязаны главе администрации Президента Виктору Медведчуку.
(09.10.03, Досье (Запорожская обл.), тираж 15100. "СБУ - дело тонкое")
Отмечается, что из когорты "эсдэков" может выйти Писарчук, который по результатам последнего голосования единственный из фракции проголосовал "за" на запрос Сивковича (группа "Европейский выбор") к премьер-министру относительно антигосударственной политики Министерства транспорта, которая заключается в финансировании иностранной рабочей силы за счет бюджета. Таким образом Писарчук "наехал" на креатуру Медведчука - господина Кирпу.
(09.10.03, Досье (Запорожская обл.), тираж 15100. "Новые парламентские олигархи")
Материал о кадровых перестановках по инициативе Президента Л. Кучмы в Нацсовете по телевидению и радиовещанию. Автор отмечает, что "Зеркало недели" посвятило этому, на первый взгляд, не значительному событию целую полосу. Этот шаг расценивается как усиление позиций и расширение зоны влияния АП и ее главы В. Медведчука.
(08.10.03, Панорама (Кироворгадская обл.), тираж 20500. "Вокзал, телеграф, телефон и... Нацсовет")
...поки що керівник президентської канцелярії лише зміцнює свої позиції. Свідченням тому, зокрема, призначення на посаду міністра внутрішніх справ колишнього працівника апарату адміністрації глави держави Миколи Білоконя, а керівником Служби безпеки України Ігоря Смешка. Звісно, на тлі кадрових перестановок можна вибудовувати найрозмаїтіші версій, однак, випливає з них всіх одне: В. Медведчук зміцнює свою присутність у силових структурах! До чого б то? Обізнані з українською політичною кухнею особи стверджують, що у керівника президентської адміністрації і без силовиків є вагомі методи впливу на главу держави, зокрема, методом шантажу. За інформацією, що заслуговує на довіру, саме особи, наближені до СДПУ(о) свого часу активно цікавилися долею колишнього майора президентської охорони Миколи Мельниченка, та зроблених них записів. Не виключено, що первинний пласт інформації, зібраний у кабінеті Л.Кучми осів у керівників об'єднаних есдеків. Відтак В.Медведчукові нині потрібна серйозна страховка на той випадок, якщо хтось з фірм-конкурентів у президентському оточенні зазіхне на його надбання.
У першу чергу це стосується Ігоря Смешка, який ще за часів секретарювання у Раді національної безпеки і оборони Євгена Марчука виконував функції неофіційного наглядача від Медведчука за керівником РНБО. Хоча... У Віктора Володимировича можуть бути й інші мотиви... Може пан Медведчук усе це придумав заради гарантування спокою своєї нової дружини? А чому б і ні. Кожен сходить з розуму по своєму. Й Медведчук теж має право на дурість.
(N 9-12 вересень 2003 р., Новий час, тираж 5000. "Україну таки ЄЕПнули... на догоду російським виборам")
Коментуючи останні кадрові ротації у силових структурах Львівщини, автор пише: - У понеділок було звільнено Богдана Шкараду з посади начальника УБОЗ у Львівській області і Василя Струса, що керував міським управлінням Державтоінспекції.
...Ситуацію, що склалася з львівськими силовиками "Поступу" прокоментував народний депутат України Олег Тягнибок: -...Що ж до СБУ, то нейтральна позиція Гумінського щодо останніх львівських подій, які пов'язані з податковою очевидно була не до вподоби Адміністрації президента, зокрема Віктору Медведчуку.
(08.10.03, Поступ (Львовская обл.), тираж 160000. "Силовики постраждали")
11. Медведчук сыграл сам с собой злую шутку. Стремясь покорять и завоевывать, он вместо этого превращается в основной стимул для объединения разношерстных политиков.
...в парламентских кулуарах ходят слухи и о том, что фракцию СДПУ(о) собираются покинуть шесть депутатов, не являющихся членами партии. А это уже удар не только по большинству. Это удар, который хорошо ощутят на Банковой.
Становится понятно, что большинство уже не могут так сильно загонять, как это было, скажем, вчера, - говорит депутат В.Яворивский ("Наша Украина"). - Депутаты понимают, что после стольких лет независимости мы вернулись к однопартийной политической системе, и роль этой партии власти выполняет один олигархический клан Медведчука.
Медведчук сыграл сам с собой злую шутку. Стремясь покорять и завоевывать, он вместо этого превращается в основной стимул для объединения разношерстных политиков.
(10.10.03, Вечерние вести, тираж 500000. "Хаос в большинстве. Приближение президентских выборов вынуждает провластных депутатов суетиться")
Львівська область для Віктора Медведчука, що та кістка в горлі, оскільки тут блок Віктора Ющенка отримав вражаючу перемогу на парламентських виборах - за нього віддали голоси 65% виборців.
...Головним важелем у боротьбі з "Нашою Україною" в регіоні стала Львівська обласна державна податкова адміністрація, якою керує брат лідера соціал-демократів об'єднаних Сергій Медведчук
(09.10.03, Українська газета, тираж 8300. "Львівське протистояння: синдикат СДПУ(о) проти "Нашої України")
СДПУ(о) - це не лише Віктор і Сергій Медведчуки чи Ігор Шурма. Це ще й тисячі та тисячі робітників, селян, учителів, працівників культури, медиків, податківців, державних службовців. Усі вони в тій чи іншій мірі стали заручниками амбіцій політиків, які, перебуваючи в абсолютній меншості, прагнуть до абсолютної влади.
(07.10.03, Львівська газета (Львовская обл.), тираж 29200. "Заручники")
В.Медведчук, от имени своей партии, соглашается с тем, что социал-демократы объединенные "нічком не чуралися участі у владі", но при этом напоминает о том, что его партия разделяет ответственность с остальными членами большинства.
(09.10.03, Горожанин (Запорожская обл.), тираж 10000. "Заявление социал-демократической партии Украины объединенной")
В. Ющенко никогда не будет президентом Украины, заявляет СДПУ(о). Об этом говорится в заявлении партии, подписанном главой СДПУ(о) В. Медведчуком, в ответ на заявление "Нашей Украины" от 30.09.03 о том, что В. Ющенко станет президентом через 394 дня.
(08.10.03, Ваш шанс (Сумская обл.), тираж 70000. "Медведчук: Ющенко президентом не будет")
Никто из депутатов не делает тайны из того, что президент Кучма уже не является главным вдохновителем парламентского большинства. Всеми рычагами влияния завладел глава его администрации Виктор Медведчук. Однако нынче особенность ситуации в том, что чем более крепкой становится хватка главного эсдека, тем больше депутатов из большинства готовы заговорщицки подмигивать оппозиции: мол, вообще-то мы с вами.
Становится понятно, что большинство уже не могут так сильно загонять, как это было, скажем, вчера, - говорит депутат В.Яворивский ("Наша Украина"). - Депутаты понимают, что после стольких лет независимости мы вернулись к однопартийной политической системе, и роль этой партии власти выполняет один олигархический клан Медведчука.
(10.10.03, Вечерние вести, тираж 500000. "Хаос в большинстве. Приближение президентских выборов вынуждает провластных депутатов суетиться")
У статті йдеться про конференцію Партії європейських соціалістів, яка відбулася у Києві. Її влаштувала СПУ О.Мороза. Лідер СПУ в ході дискусії зазначив, що справа не тільки в тому, що Кучмові повноваження зашкодять і найкращому президентові, але й в тому, що коли реформа не відбудеться, немає ніяких гарантій, що переможе опозиційний кандидат, з огляду на розвинені кримінальні засоби впливу на перебіг виборів та підрахунок їх результатів. Кореспондент УП негативно відгукується про СДПУ(о), партію, яку європейські лівоцентристи не вважають "соціал-демократичною". Те ж саме стосується і глави АП, лідера українських соціал-демократів Віктора Медведчука.
(08.10.03, Не здамось! (Тернопольская обл.), тираж 3000. "Україна - не Європа, а Медведчук - не Клаудіа Шиффер, вважають європейські ліві")
12. С огромным отрывом от тройки лидеров (Янукович, Ющенко, Тимошенко) идет Виктор Медведчук. Глава АП - фигура в Украине очень заметная, человек состоятельный, личность публичная, вот только неблагодарная публика его не жалует.
Опубликован рейтинг влияния некоторых политиков за минувшую неделю:
Виктор Ющенко, лидер фракции "Наша Украина" - (+0,6),
Виктор Янукович, премьер-министр - (+0,4),
Леонид Кучма, Президент Украины - (+0,3),
Виктор Медведчук, глава Администрации Президента - (-0,1),
Юлия Тимошенко, лидер фракции БЮТ - (-0,3).
(06.10.03, Профиль-Украина, тираж 20000. "Рейтинг "удачников" и "неудачников" минувшей недели")
Опубліковано дані Українського інституту соціальних досліджень та Центру "Соціальний моніторинг", котрі провели загальнонаціональне (в 125 містах і селах усіх регіонів України) соціологічне опитування громадської думки.
Найнижчий показник довіри серед населення має Леонід Кучма.
...Подібне спіткало й найближчого президентського соратника й помічника - головного українського канцеляриста Віктора Медведчука. За нього відмовляються голосувати 78 процентів опитаних при 4 процентах тих, хто впевнений, що проголосував би.
(07.10.03, Сільські вісті, тираж 461000. "Влада втрачає довіру")
С 28 сентября по 4 октября 2003 года Лаборатория социсследований провела опрос среди 1124 граждан.
За кого из политиков проголосовали бы на президентских выборах (%):
- Ющенко - 21,7,
- Симоненко - 13,3,
- Тимошенко - 9,2,
- Мороз - 7,4,
- Янукович - 7,4,
- Медведчук - 3,8,
- Литвин - 2,9,
- Витренко - 2,7,
- Тигипко - 2,2,
- Кучма - 2,0,
- против всех - 16,9,
- не определились - 18,8.
(10.10.03, Вечерние вести, тираж 500000. "Народное доверие: лидеры аутсайдеры")
С огромным отрывом от тройки лидеров (Янукович, Ющенко, Тимошенко) идет Виктор Медведчук. Глава АП - фигура в Украине очень заметная, человек состоятельный, личность публичная, вот только неблагодарная публика его не жалует. Четвертое место в нашей "Линейке" он занимает во многом благодаря своим "рейтингосятам". Активные люди его поддерживают, активные. Между тем, в опубликованном в "ЗН" опросе главный администратор всего лишь шестой.
(10.10.03, Интернет "Академия Власти". "Рейтинги, рейтингоносцы и их рейтингосята")
...лінійний розподіл відповідей респондентів, вказані % від кількості опитаних. В дужках вказано число зменшення чи збільшення рейтингу (показників) порівняно з аналогічним попереднім опитуванням, яке Центр "Взаємодія" провів у червні 2003 р.
П.Симоненко - 19 (+5),
В.Ющенко - 16 (-2),
В.Янукович - 6 (+4),
В.Медведчук - 5 (-2),
О.Мороз - 5 (-1),
Ю.Тимошенко - 5 (-1),
Н.Вітренко - 4,
В.Литвин - 2 (-2),
С.Тігіпко - 1 (0).
(09.10.03, Интернет "Політична Україна". "В Херсонській області два противника: Ющенко та Симоненко")
13. Eще один пример высокопрофессиональных сайтов - вот (при всем гражданском недоверии к персоне) почти абсолютен персональный сайт В. Медведчука.
Диктор: Немає кінця слуханням у Печерському районному суді по справі за позовом Віктора Медведчука до автора книги "Нарцис. Штрихи до портрету Віктора Медведчука" Дмитра Чобота.
Однак цього разу позивач оскаржував не факт, викладений у книзі, а оцінку, яку дає їм автор....Незвичайним було і минуле позивача - героя "Нарциса". Цікаво, що факти життя лідера есдеків, про які йшлося сьогодні, за совами Чобота, сам Медведчук раніше не розголошував, а ні в своїй біографії, а ні в рекламних передвиборчих листівках, а факти цікаві - з 1971 по 1972 роки Медведчук працював сортувальником 2-го класу на поштампі Київської залізниці, але рекомендацію для навчання в Київському Університеті імені Шевченка одержав не від поштової служби.
Автор книги, приводячи на доказ своєї правоти численні факти, стверджує, що Віктор Володимирович працював у той період позаштатним працівником міліції по лінії карного розшуку та позаштатним співробітником міліції. За твердженням автора, саме міліція дала рекомендацію Медведчуку.
Не може заперечити позивач і того факту, що він нагороджувався численними нагородами, найважливіша з яких - іменний годинник від міністра внутрішніх справ УРСР, що для позаштатного працівника не аби яка честь. Та й те,що саме сумлінна служба органам дозволила Медведчуку уникнути покарання за побиття юнака під час патрулювання позивачем і його колегами київських вулиць, свідчить на доказ правоти автора.
Власне, наведені в книзі факти, Медведчук не оскаржує, він вимагає від Чобота відмовитися від оцінки тих фактів. Мова йде про слова "а таких людей в народі називають тайниками, або якось інакше". Ну не подобається Медведчуку така оцінка його діяльності, до речі прихована від громадськості і не хоче він, аби його називали тайником, втім історію не перепишеш.
...Слухання триває. Попереду ще багато фактів з біографії лідера есдеків, які він волів би залишити у таємниці.
(06.10.03, ТРК "Київ")
Учора Печерський районний суд Києва продовжив слухання справи за позовом глави адміністрації Президента України Віктора Медведчука видавництва "Просвіта" м. Броди, яке надрукувало книжку колишнього народною депутата Дмитра Чобота "Нарцис".
...він вважає позов лідера есдеків "надуманим і безпідставним", зокрема, за словами пана Чобота, безглуздо заперечувати співпрацю Віктора Медведчука з правоохоронними органами чи спростовувати "брутальні методи" примусового залучення до лав СДПУ(о) керівників підприємств, барів, ресторанів львівськими податківцями під керівництвом Сергія Медведчука.
...Скільки ще триватимуть засідання і як закінчиться справа, спрогнозувати ніхто не наважується. Проте Дмитро Чобіт зазначив, якщо правда не переможе в Печорському районному суді, він звертатиметься до Європейського. Крім того, колишній народний депутат обіцяє залучити до справи "цікавих і несподіваних" свідків і надрукувати ще 1500 сторінок про життя глави адміністрації Президента, які він зібрав протягом року, готуючись до судових засідань.
(07.10.03, Голос України, тираж 159000. "99 фактів і все життя")
Обзор персональных Интернет-страничек.
...Или еще один пример высокопрофессиональных сайтов - вот (при всем гражданском недоверии к персоне) почти абсолютен персональный сайт В. Медведчука. Где даже обнаружены попытки общения с главой АП посредством рубрики "Листування з читачами".
(06.10.03, МИГ, тираж 30000. "Партийные и персональные сайты политиков: кому это надо?")
Два роки минуло з часу виходу книги колишнього народного депутата Дмитра Чобота "Нарцис. Штрихи до політичного портрета Віктора Медведчука", а хвилі, збурені цією невеликою (двісті сторінок) брошурою, не влягаються. Це безпрецедентне явище навіть народило газетну рубрику.
...Позиватися в суді, оскаржувати ті чи інші твердження - це теж право, дароване кожному громадянину України, не тільки таким поважним людям, як Віктор Медведчук і Дмитро Чобіт.
(08.10.03, Хрещатик, тираж 60000. "Зустрічний позов. Дмитро Чобіт вимагає від Віктора Медведчука понад три з половиною мільярди гривень")
...ряд єврейських "вундеркіндів", серед яких Суркіс, Пінчук, Медведчук, приречені довічно бути "слугами" українського народу, це наші "незамінимі" й "недоторканні".
(09.10.03, Український південь (Николаевская обл.), тираж 3000. "Євреї в Україні сьогодні: реальність без міфів")
Програма за участю С. Медведчука, який спростовує звинувачення В. Ющенка і "НУ" щодо незаконних дій Львівсько податкової адміністрації. У розмові С. Медведчук також зазначає, що пишається своїм братом В. Медведчуком.
(07.10.03, ОДТРК "Рось" (Черкасская обл.). "Саме той")
Президент Л.Кучма, картаючи США за те, що американці начебто зволікають з розглядом у суді справи лідера "Громади", водночас відмовляється давати свідчення каліфорнійським слідчим посилаючись на якісь привілеї глави держави....А тоді, мабуть замолювати гріхи візьметься глава президентської канцелярії В.Медведчук, з ініціативи якого П.Лазаренка у 2002 році було безпідставно позбавлено депутатських повноважень. Подейкують, аби цей час настав не назад то скоро, пан Медведчук і долучився до торпедування розгляду в американському суді справи українського екс-прем’єра...
(N 9-12 вересень 2003 р., Новий час, тираж 5000. "Хто бере фальшиву ноту?")
С одним достаточно "сложным" человеком - главой Администрации Президента В. Медведчуком - Игорю Бакаю придется общаться по долгу службы почти каждый день.
(08.10.03, Деловая Украина, тираж 15755. "Управдом - друг человека... Опыт управлять делами может стаь залогом успішного пребівания Игор Бакая на посту главі "ДУСи")
Характерною рисою візиту фактично стала реакція глави АП на виступ Президента Л.Кучми з трибуни ООН, яку показано по телебаченню: кілька разів він красномовним жестом прикривав рот рукою. Можливо, Віктор Медведчук просто не звик до зміни часового пояса - літати у США йому доводилося доволі рідко.
(09.10.03, Український шлях (Львовская обл.), тираж 37000. "Втрачені надії")
Кемптон Дженкінс, крім роботи в Українсько-американській бізнес-раді, є співробітником PR-агентства "АПКО" і виступає одним із лоббістів Медведчука і Суркіса у США.
(07.10.03, Интернет "ПРАВДА.com.ua". "Лоббіст Медведчука у США не бачить проблем для американців у Львові")
...число тех украинских политиков, кто с восторгом воспринял бы сообщение, что Виктор Медведчук за завтраком поперхнулся бутербродом, превышает все допустимые нормы.
(07.10.03, Интернет " ProUA". "В поисках "беглых эсдеков")
Когда здоровому человеку на полном серьезе предлагают 1 000 000 долларов, он вряд ли станет убегать и истошно орать, что его, мол, обидели. Не знаю, чем там занимается медицинское управление Верховной Рады, но с некоторыми депутатами из-за непосильной законотворческой нагрузки стряслось что-то нехорошее. Например, народный депутат Сергей Ратушняк, комментируя причину своего перехода во фракцию Наша Украина, заявил, что депутатам предлагают миллион долларов за поддержку конституционного законопроекта, который среди прочего предусматривает продление полномочий Верховной Рады нынешнего созыва до 2007 года.
...Тут есть еще момент... Представляете - это ж в какую копеечку влетит Виктору Медведчуку эта...ная политреформа! Как пронюхали вездесущие поляки, которым совершенно не резон подыгрывать Медведчуку, его состояние за год снизилось с $ 800 млн. до $ 400 млн. И минимум 300 млн. из них (а вдруг кто упрется и больше запросит?) надо выложить за то, чтоб господин Ратушняк и прочая кнопкодавская братия еще годок посидела в парламенте! И сэкономить-то теперь не получится - Ратушняк же все разболтал, свои же эсдеки - наверняка больше затребуют, скажут - ага, врагам "лимон", а мы ж свои, верные...
(07.10.03, Интернет "Провокации". "Медведчук останется без штанов!")
Юрій Оробець: - Коли ми задаємо колезі запитання, то воно дуже просте. Власне, по рейтингах найбагатших людей у Європі пан Медведчук іде вперед. Я не знаю, скільки мільярдів точно, різні видання по-різному говорять, але це було рік тому. В мене виникає запитання: як простий глава держадміністрації, звичайний клерк, який отримує там невеликі кошти, може бути одним з найбагатших людей Європи? Як, власне, може бути так, що система працює чиновницька на збагачення тих, хто власне при владі? Я бачу, що основа корупції в Україні - це змішання бізнесових і чиновничих інтересів. Власне, порядок буде тоді, коли чиновник буде лише чиновником, а бізнесмен лише бізнесменом. Коли поєднання чиновника і бізнесмена - це тотальна корупція.
Нестор Шуфрич: - Скажіть будь ласка, пане Оробець, а Ви знаєте, коли вперше задекларував свої податки і сплатив свої доходи Віктор Медведчук? От Вам відомо цей факт?
Юрій Оробець: - Ви - представник своєї партії, повідомляєте про це регулярно, щоб не виникало запитань.
Нестор Шуфрич: - Я відповім. Віктор Медведчук, брати Суркіси, бувший мер міста Згурський, бізнесмен Карпенко були в 92 році першими громадянами України, які задекларували свої доходи, отримані від бізнесу і сплатили податки. І вони декларували мільйонні доходи. І тому сьогодні Віктор Медведчук був автором закону щодо відповідальності за життя поза
2005.04.19 | Оk
От СПУ вже цікавиться позицією Ю
Фракція Соціалістичної партії України сподівається почути чітку позицію президента України Віктора Ющенка з питання конституційної реформи.Про це заявив народний депутат, член фракції СПУ Іван Бокий, виступаючи у вівторок у Верховній Раді.
Він заявив, що СПУ рахує заяву прем'єр-міністра і Державного секретаря щодо проведення референдуму з питання проведення конституційної реформи "ударом демократії в спину, шантажем громадської думки і відкотом до авторитарної системи влади".
Бокий також відзначив, що такі заяви – спроби "антидемократичного реваншу":
"Ми не дамо розтоптати надії учасників помаранчевої революції і всього українського суспільства на реформування системи влади в Україні", - відзначив він.
Депутат також вважає, що такі заяви можуть привести до повернення таких явищ як зосередження всієї повноти влади в руках однієї людини.
Бокий висловив сподівання, що заяви прем'єра і держсекретаря з цього питання не відображають позицію президента України Віктора Ющенка.
_________________
Нє, з надіями учасників, то він загнув звичайно. Саме в учасників на яких посилається шановний пан, домовленість, що зробила можливим прийняття рішення з цієї політреформи, викликала досить велике розчарування. Бач які у нас нардепи непо-, чи недо-інформовані ...
Може копію цього листа і до СПУ надіслати варто ?
2005.04.20 | Оk
Опозиційний проффесор цитує Мороза
Заявления о возможной ревизии результатов политреформы, озвученной Госсекретарем Александром Зинченко, а потом Премьер-министром и Президентом, не могут не беспокоить любого, кто переживает за развитие демократии в Украине, - отмечает лидер Партии регионов Виктор Янукович.По его словам, авторы этих заявлений даже не пробуют "припрятать" реальные мотивы своего шага – "сохранить максимальную концентрацию власти в одних руках". "Этим фактически нивелируются громкие заявления о преданности новой власти широким принципам реальной демократии", - подчеркивает В.Янукович в своем комментарии, переданном ЛІГАБізнесІнформ.
"Не секрет, что многочисленные злоупотребления за все годы независимости вырастали именно из отсутствия баланса полномочий между ветвями власти. Даже самый порядочный, самый демократичный политик, получив полномочия бывшего президента, в скором времени превратится в отображение своего предшественника. В свое время Александр Мороз сказал, что при таких широких полномочиях даже у ангела вырастут рога", - говорится в комментарии В.Януковича.
По его убеждению, "как раз нежелание повторять негативы предыдущей власти, надежда создать в стране государственную систему, при которой все, кому народ поручил распоряжаться своей судьбой, честно разделят между собой как полномочия, так и ответственность, всегда заставляло меня активно выступать в поддержку политреформы".
В.Янукович также отмечает, что давление на одно из виднейших завоеваний демократии, которым он считает политическую реформу, началось в то время, когда новая власть "уже проявила впечатляющие примеры волюнтаризма, невосприятия любой нынешней оппозиции, а также полное непонимание принятых во всем цивилизованном мире демократических норм".
"Это давление началось также на фоне снижения экономического развития государства, падения производства в разных отраслях, стремительного роста цен. Поэтому своевременное введение в действие политреформы могло бы спасти новое руководство страны от последующих, еще более грубых ошибок, а народ Украины – от значительных социальных, экономических и общественных потерь. Нельзя же проявлять заботу только о своих властных полномочиях, следует вспомнить и о людях, среди которых даже те, которые голосовали за В.Ющенко, ожидали совсем других принципов управления государством", - говорится в комментарии.
Кроме того, В.Януковича беспокоит и форма, с помощью которой стремятся осуществить ревизию Конституции. "Как принято – если определенные политические силы не согласны с какими-то нормами обновленной Конституции, то они инициируют законную процедуру изменений. Вместе с тем Премьер-министр выражает желание фактически выкрутить руки Конституционному Суду и заставить его перечеркнуть свои предшествующие решения. А Госсекретарь настаивает на пока очень шатком завоевании демократии – на референдуме. Но никто не забыл референдум 2000 года, который организовал тогдашний Премьер. 113% "за" на этом референдуме – это не были некоторые исключительные примеры. Нужно ли нам повторение такой практики? И неужели новая власть за менее чем сто дней своего существования уже успела пройти путь от имитирования демократии к откровенному тоталитаризму?", - отмечает В.Янукович.
"Украинскую Конституцию можно и должно усовершенствовать, поскольку нет границ совершенству, но возвращаться на бывший, менее демократический, уровень, никто не имеет права. И мы этого не допустим", - добавил В.Янукович.
http://www.liga.net
2005.04.27 | Оk
На кону нерви Сан Санича
Ющенко заспокоїв МорозаПрезидент Віктор Ющенко просить не турбуватися через долю політреформи, бо він не порушить домовленостей. Про це він заявив, виступаючи на Всеукраїнських зборах представників місцевого самоврядування, повідомила “Українська правда”.
– Не переймайтеся так, Олександре Олександровичу, проблемою проекту 4180. Не переймайтеся! Угоди прийнято і підписано, і якщо 3201-й не вступає зараз, то 4180-й не вступає з першого вересня, але вступає першого січня 2006-го, – сказав Президент. – Крапку поставили. Угамували своє хвилювання, друзі. Давайте тільки не залишимо некеровану країну тими пакетами, тими “розмінами”, які стояли на межі громадянської війни в Україні.
Ющенко також сказав, що “не хоче ранити серця лібералів” і не коментуватиме більше цієї теми.
Перед тим лідер СПУ Олександр Мороз заявив про неприпустимість скасування змін до Конституції.
Раніше держсекретар Олександр Зінченко та група керівників уряду, зокрема й прем’єр Юлія Тимошенко, заявляли про необхідність перегляду або відтермінування політреформи, яка перерозподіляє владні повноваження на користь парламенту.
Тарас Дяків
2005.04.27 | Людмила Коваль
Але ж Ющенко ЗА реформу.
Він не хоче закінчити як кучма. Він хоче радикально поміняти систему влади. Він Указ про створення Нацради з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку.Цитую з його сайту:
"Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі на Всеукраїнських зборах представників місцевого самоврядування зосередився на необхідності радикальної реформи системи влади в Україні та запропонував своє бачення такої реформи.
Глава держави наголосив, що реформування системи влади неможливе без децентралізації влади, без посилення ролі регіонів та зміни системи управління. «Потрібно невідкладно створити ефективну систему управління і координації усього комплексу реформ системи влади – адміністративної, територіальної, реформи місцевого самоврядування. Для цього, за словами Віктора Ющенка, буде створений єдиний орган – Національна рада з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку. «У ній я бачу центр мобілізації інтелекту, генерації ідей та підтримки ініціатив» – сказав він. Президент повідомив, що сьогодні підписав відповідний Указ".
http://ww2.yuschenko.com.ua/ukr/present/News/3053/
=========================
А це з УП:
Ющенко не хоче почути компліменти, які почув Кучма, і створює ще одну Нацраду
www.ПРАВДА.com.ua, 26.04.2005, 15:12
Президент України Віктор Ющенко створив Нацраду з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку.
Про це він повідомив, виступаючи на Всеукраїнських зборах з питань реформи управління державою.
Президент вважає метою реформи передачу влади на місця, до громади. Ющенко закликав "присвятити інтелект державному управлінню України".
"Ми кинули свою країну в травлю на 10 років, на коліна. І прийшли як вінець панування влади за десять років: ми маємо найменшу пенсію, найменшу зарплату, найменшу будь-яку гуманітарну допомогу. Друзі, я вас закликаю, може досить сидіти в окопах? Ви розумієте, що дія, як правило, винагороджується", - сказав президент.
Він нагадав, що на Майдані люди просили змін, зокрема децентралізувати владу. "Який приток фінансів треба ще сконцентрувати на Києві як столиці України, щоб ми наситилися цією централізацією влади?", - запитав Ющенко.
"Чи ми йдемо й далі тією дорогою, яка привела попередню владу до банкрутства? Друзі, я вас запевняю, якщо ця влада піде дорогою попереднього режиму, то її чекають ті самі компліменти нації, які були висловлені в листопаді минулого року Кучмі і решті режиму", - відзначив президент.
Водночас президент наголосив, що перерозподіл фінансування не вирішить цю проблему, оскільки вона лежить не в фінансах, а системі управління.
"Хіба ви не є свідками того, як криміналізується українська влада? Олександр Олександрович, в обласних радах не обласні адміністрації представлені і навіть не виборці представлені, а 2-3 родини, які керують цією областю, які повторюють те, що 14 років було у країні", - зазначив президент.
За його словами, кланова залежність торкнулася регіонів, і впливає на всі гілки влади.
"30% зведеного бюджету формується на місцях, 70% - за рахунок центрального бюджету. Ми стали свідками абсурдної фіскальної моделі. Спочатку 95% оборотів ідуть на Київ. А потім один дядько з Києва направить на регіон. З кожним днем ми бачимо цинізм цієї моделі, і вона не в десятку попадає, а в молоко цілить", - наголосив Ющенко.
Президент наголосив, що метою реформи управління є "не лише змінити персоналії, а й філософію, дати більше прав туди, де людина стикається з державою щодня".
Він нагадав цитату Михайла Драгоманова, що "централізм слід виривати з корінням".
Президент назвав конкретні кроки для проведення реформи управління.
По-перше, "державні органи мають припинити управляти там, де це може робити держава".
По-друге, громада має стати фінансово-спроможною, має бути розширена база для формування місцевих бюджетів.
По-третє, "самоврядування має стати ефективним і відповідальним". "Громадянин має знати свої права і обов’язки в громаді,… має знати, що у вирішенні проблем громади його голос вирішальний".
По-четверте, президент запропонував створити ефективну систему управління комплексу реформ системи влади. "Для цього має бути створений єдиний орган – Національна рада з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку. Такий указ я сьогодні підписав", - зазначив Ющенко.
Новостворена Нацрада має запропонувати "дорожню карту" адміністративної реформи та реформи управління. Він закликав також пояснити кожній людині її інтерес в реформі.
"Кожна реформа є ризики, але в нас є колосальний ресурс - воля громадян, які хочуть покінчити з минулим", - наголосив президент.
"Українська правда"
=============================================
З того усього роблю висновок, що реформі бути і Сан Саничу не слід хвилюватись.
Хвилюватись слід нам, бо наслідки децентралізації з одночасним послабленням ролі президента, з одночасним територіальним перерозподілом України... Ой щось закруто.
2005.04.27 | Sean
Так але не так
Він же не каже про доцільність саме 4180. А на зборах "місцевих" щойно закрутив таку фразу, котру можна по-всякому і по-різному читати:http://maidanua.org/static/news/1114594162.html
Він просто не хоче (поки що, але ж можна спробувати допомогти) фронтальної атаки на рехворму, през небажання порушувати "угоду".
А подання конституційне у КС розглядається собі...
А підписи си збирають....
Мусю сказати, що я переконаний, що бійка навколо рехворми буде не менша за бійку на наступних виборах (а це ж для декого "паслєдній і рєшітєльний"). І треба починати, між іншим, готуватися до вулиці. У якости першого кроку можна було б пікетнути Мороза. Принести йому пакета, запхати туди 4180 і віддати йому. В пакеті, як він любить. З гарбузом і дулею з маком.
2005.04.27 | tomcat
може реформа i потрiбна, але точно не ТАКА реформа (+)
повнiстю згоден з Юлiєю, ТАКА реформа призведе тiльки до хаосу, коли нiхто нiзащо не вiдповiдає. приклад - послухайте стенограму обговорення закону про с/х тарифи, жодного конкретного питання або вимоги пояснити чому тариф такий а не iнший, замiсть цього - як тiльки вмикають мiкрофон одразу йде лайка.2005.04.27 | Оk
Порошенко з цього ж питання
Питання: Ваша политическая оценка того, что развал правящей коалиции, выход из нее СПУ Мороза в связи с попытками пересмотра конституционной реформы может представлять угрозу национальной безопасности.— Коалиция не распадется. Соцпартия Мороза есть в составе коалиции и входит во власть. СПУ делегировала туда своих лучших представителей, работой которых и СПУ, и Сан Саныч, и народ Украины могут гордиться уже по итогам первых месяцев. Я думаю, что не стоит буквально воспринимать некоторые эмоциональные оценки. Ответственность перед Майданом за реализацию данных там обещаний должна удержать любого политика от каких-то резких заявлений или шагов, способных усложнить реализацию программы, с которой Президент Ющенко победил на выборах. Сейчас, придя во власть, хлопнуть дверью очень легко: власть у нас свободная, демократичная. Но это безответственный поступок.
Питання: Вы поддерживаете политреформу, или ее нужно пересмотреть? Например, с помощью референдума, как это предложил Александр Зинченко, или через КС, как хочет Юлия Тимошенко?
— Считаю, что принятие проекта №4180 в условиях декабря 2004 года было правильным решением. Но одновременно считаю этот вариант политической модернизации несовершенным. Он мне не нравится. Но в силу своего статуса секретаря СНБО я лично предпринимать какие-то шаги по отмене данного законопроекта не собираюсь.
http://ukr.for-ua.com/interview/2005/04/25/124941.html
2005.04.27 | Ірландець
коли антикучмісти стають кучмістами?
Коли приходять до влади.Дуже кумедно читати аргументи людей, яким вони ще вчора опонували. Власне, як і про "некерованість країни", а не демократію.Про невідповідальність за свої обіцянки, тощо. А підтримка органами місцевого самоврядування ідеї про перенесення ряду їх повноважень в центр, взагалі хіт сезону.
Між іншим, хто це дав "Майдан-інформу" право розписуватися за всіх хто був на Майдані:"Якщо Сан Санич цього не помітив, то пояснюємо - люди на Майдані Незалежности не підписували ніяких "угод" і не приймали жодних "пакетів"." Чи може це "рівніші за рівних" визначають хто і що підтримував.Я наприклад з друзями мерз зовсім не за концентрацію влади в руках президента
2005.04.27 | Оk
Що мерзли - вірю, а що текст читали - ні ... (-)
2005.04.27 | Ірландець
текст реформи?(-)
2005.04.27 | Оk
А Ви сприймаєте реформу як явище ?(-)
2005.04.27 | Ірландець
Тобто, як явище ?
Можна якось зрозуміліше2005.04.27 | Оk
Тобто, таки не читали ?
А звідки ж взявся такий ентузіазм ?З щирого переконання, що краще бути батитим та здоровим, аніж бідним та хворим ?
Почніть з
Верховна Рада України
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
Закон вiд 08.12.2004 № 2222-IV
Про внесення змін до Конституції України
але уважно.
Потім згадайте про наші реалії...
Потім почитайте хоча б цю гілку
2005.04.27 | Ірландець
Re: Тобто, таки не читали ?
Що це за підйобки, я цю гілку читав так само як і законопроект. Я просто хотів почути зрозуміле: читали-нечитали. Можна популярніше, а то видно мені недалекому дуже важко читати ваші думки на відстані.2005.04.27 | Оk
Re: Тобто, таки не читали ?
Ірландець пише:> Що це за підйобки, я цю гілку читав так само як і законопроект.
Звідки тоді висновик про саме такий напрямок еволюції ?
Ви взагалі пам"ятаєте що відбулось і як ?
Може для перемоги над кучмізмом Морозу, в той час, як Ви мерзли на майдані, або ні,- ще до того, просто пощастило підсунути "кучмістам" свою блакитну мрію, аби вони врешті згинули на шляху до її реалізації ? Дуже своєчасно.
І жодних спекуляцій з його боку.
> Я просто хотів почути зрозуміле: читали-нечитали.
> Можна популярніше, а то видно мені недалекому дуже важко читати ваші думки на відстані.
А воно Вам і не треба.
2005.04.27 | Ірландець
Re: Тобто, таки не читали ?
Оk пише:> Може для перемоги над кучмізмом Морозу, в той час, як Ви мерзли на майдані, або ні,- ще до того, просто пощастило підсунути "кучмістам" свою блакитну мрію, аби вони врешті згинули на шляху до її реалізації ? Дуже своєчасно.
> І жодних спекуляцій з його боку.
>
Дуже специфічний хід думок. Якась теорія змови виходить. Нажаль чомусь "кучмісти" роблять якраз протилежне з цією "блакитною мрією"
2005.04.27 | Оk
Re: Тобто, таки не читали ?
Ірландець пише:> Оk пише:
>
>
> > Може для перемоги над кучмізмом Морозу, в той час, як Ви мерзли на майдані, або ні,- ще до того, просто пощастило підсунути "кучмістам" свою блакитну мрію, аби вони врешті згинули на шляху до її реалізації ? Дуже своєчасно.
> > І жодних спекуляцій з його боку.
> >
> Дуже специфічний хід думок.
Вже який є
> Якась теорія змови виходить. Нажаль чомусь "кучмісти" роблять якраз протилежне з цією "блакитною мрією".
Ваші еволюційні дослідження, поза оцінкою Вашого ходу думок, дещо дезорієнтують стосовно того хто є "кучимістом".
З Вашої точки зору "кучмістами" треба вважати вважати тих, хто "робить протилежне" з "блакитною мрією", хід думок правильний ?
І Вас ані трохи не бентежить той факт, що власне "кучмісти" - в первинному (доісторичноеволюційному) значенні цього слова, цілком задоволені і ознак найменших намірів гвалтувати "блакину мрію" не подають ?
2005.04.27 | Ірландець
Десь там було визначення кучмізму
А якщо простіше, то кучмісти, це ті хто намагається продовжити справу "вождя всіх часів і народів","который от Бога", яка полягає у намаганнях концентрувати все більше і більше влади у своїх руках, бути таким собі третейським суддею(паханом)у вирішенні конфліктів між фінансово-промисловими угруповуваннями. І тут це не залежить від прізвищ особистостей та ходових міфів.2005.04.27 | Оk
Re: Десь там було визначення кучмізму
Ірландець пише:> ... полягає у намаганнях концентрувати все більше і більше влади у своїх руках ...
От про це прошу детальніше.
2005.04.27 | пан Roller
Объясните популярно суть происходящего.(-)
2005.04.28 | Оk
Ще трохи про долю реформи (/)
На добраніч, Сан Санич?На этой неделе, впервые за многие годы, Александр Мороз вроде бы мог спать спокойно: рога у президента Ющенко, как прогнозировал экс-коллега Кравчук, – по крайней мере, такие развесистые, как у Кучмы, – похоже, таки не вырастут. Но расслабляться раньше времени Морозу все же не стоит, ибо ангельских крылышек за спиной «гаранта-мессии» тоже отнюдь не наблюдается…
Надо отметить, что прощание с пикантной деталью мужского экстерьера далось президенту очень непросто. «Умерьте волнение, друзья, – волнуясь куда больше остальных участников собрания представителей местного самоуправления, сказал Виктор Андреевич. – Политреформа вступит в силу в любом случае – если не с 1 сентября, то с 1 января 2006 года… Ставим точку». В общем контексте, надо сказать, очень похожую на запятую, но, тем не менее, дающую социалистам хороший повод вздохнуть с облегчением и, наконец, прекратить на некоторое время затяжную тематическую истерику.
Мороз отныне может продолжать называть себя не только «совестью нации», но и собственно «совестью Ющенко». Действующую, впрочем, совершенно бессовестными методами – достаточно вспомнить циничное надругательство над президентской должностью, организованное социалистами и эсдеками перед третьим туром выборов. Даже собственное подсознание тогда пошло против «народного президента» – он, вроде, и голосовал за «пакет», а на кнопку нажать все равно не смог… Бывает. Особенно когда в это же время спикер кричит в сердцах: «Да проголосуйте вы эту реформу, все равно потом сто раз все поменяете!». Тут у кого хочешь рука дрогнет. Действительно, почему бы и нет? Литвин всегда умел давать президентам дельные советы…
За идею ухватились очень быстро: не успела схлынуть пресловутая «кадровая пена», как «не первые, но и не вторые» лица новой власти затеяли массированную артподготовку. О роковом несовершенстве законопроекта 4180 («пакетный номер» 2222) затеяли синхронно говорить все кому не лень – Тимошенко, Зинченко, Зварич и даже Кинах, во времена Кучмы критиковавший реформу только в безлюдных местах и исключительно шепотом. Мороз насторожился. Всезнающие аналитики выдали версию: власть подкрадывается к проекту 4180 с тыла, чтобы в последний момент обезвредить его путем референдума. От лобовой атаки через Конституционный Суд на Банковой, похоже, решили отказаться: этот вариант с самого начала выглядел простым и реальным (обстоятельства, при которых принимался проект, позволяли судьям похоронить его навеки даже без соответствующей подсказки из президентского секретариата), зато очень проблемным в политическом отношении. Во-первых, отмена результатов голосования 8 декабря делает и без того юридически сомнительный третий тур выборов однозначно незаконным. При этом Янукович получает формальный повод завести старую тоскливую песню о том, как его «по беспределу» кинули оранжевые фраера, а она уже всем порядочно надоела (особенно учитывая тот факт, что у ПроФФесора нет ни голоса, ни слуха). Во-вторых, при таком раскладе власть собственноручно вооружает «младооппозиционеров» добротной идеологией типа «братки за демократию и политреформу». В-третьих, какие бы упражнения ни проделывал Ющенко со своей кнопкой (в конце концов, это его личное дело), но он несколько раз публично заявил о том, что за «пакетный» проект голосовал и реформу, в общем-то, поддерживает. От своих слов он отказаться не может, а назвать соответствующее представление личной инициативой сторонников Юлии Тимошенко уже не получится: хитрая премьерша успела «перевести стрелки» первой, предусмотрительно объявив, что обратится в КС только в том случае, если президент не будет против. Пять баллов за женское коварство: после такого «пресс-релиза» Юлия Владимировна может безбоязненно ругать объективно выгодную ей реформу самыми распоследними словами – реформе как таковой это ничем не грозит, зато легенда «мы с президентом – одна прекрасная команда» переливается все более яркими красками.
Всенародный плебисцит – проект куда более реальный. Уже хотя бы потому, что им непосредственно занялся президентский секретарь Зинченко. «Отныне референдумы будут честными, в отличие от референдума 2000 года», – цинично пошутил он, и все поняли: за реформу взялись всерьез и «сто двумя процентами» здесь, похоже, не обойдется.
Особая пикантность ситуации заключалась в том, что недоукомплектованный и перегруженный государственными заботами Конституционный Суд, который по этой причине до сих пор не разобрался с дальнейшей судьбой детища Мороза – проекта 3207-1 (если депутаты утвердят его во втором чтении, политреформа вступает в силу уже 1 сентября этого года), вдруг взялся за изучение кучминой идеи прошлогодней свежести: нельзя ли сделать так, чтобы результаты плебисцита можно было бы вписать в Конституцию напрямую, без согласования с Верховной Радой? Судя по всему, вердикт КС будет суров: можно, но очень-очень осторожно…
Мороз в знак протеста забился в превентивной истерике, и это, понятно, не стало неожиданностью ни для кого. Куда удивительней другое: тупой шантаж социалистов снова возымел свое действие! Ющенко, похоже, в который раз купился на чистой воды блеф… Ведь чем его, собственно, пугали Мороз и Винский? Да тем, что «отзовут своих министров и уйдут в оппозицию». Если вдуматься в эти «угрозы» и представить себе, например, как СПУ, в кои-то веки чудом прильнувшая к Большой Кормушке, забирает Луценко из МВД и Семенюк из ФГИ (!), то становится просто смешно (особенно если пофантазировать дальше и вообразить, как всегда тяготевший к компании Ющенко Юрий Луценко устало посылает неугомонного пенсионера Мороза куда подальше – вместе с его осточертевшими всем политическими кульбитами). И, к слову, что для Сан Саныча означает «уйти в оппозицию»? Начать критиковать «режим» со спокойной совестью? Так он и сейчас этим успешно занимается, и никакими комплексами по такому поводу не страдает… Объективно говоря, с таким «соратником» Виктору Андреевичу и врагов не надо.
Как бы там ни было, вчера Ющенко де-факто заявил о том, что политреформа в Украине состоится при любой погоде. Означает ли это, что он пошел на попятную и окончательно сдался Морозу? Возможно. Но отсюда ни в коем случае не следует, что президент не собирается менять содержание законопроекта. Скорее, наборот: в своем выступлении он намекнул, что именно так и готов поступить. Призвав «друзей не волноваться», гарант уточнил: «Давайте только не оставим страну неуправляемой из-за тех «пакетов» и разменов, когда мы стояли на грани гражданской войны». Учитывая то, что «пакет», «политреформа» и «неуправляемая страна» – это, по большому счету, не что иное, как синонимы, истолковать которые можно только одним образом… Участники собрания, кстати, нюанс уловили: все как один выступили за «усиление роли института президента – гаранта Конституции».
Ну что ж, есть смысл пойти народу навстречу – пусть громко скажет свое веское слово. На референдуме. Правильные вопросы мы ему зададим, заодно и расскажем, напротив каких ответов следует ставить галочку, дабы «институт гаранта» укрепился по-настоящему… В общем, все будет прозрачно, красиво и «элегантно».
Цинизм? Еще какой. Но парадокс состоит в том, что менять суть реформы действительно нужно. По той простой причине, что это «украинское ноу-хау» ни в одном нормальном государстве работать не может, ибо соткано из сплошных противоречий. По сути, главная идея реформы – вовсе не «гармонизация власти», а перераспределение полномочий между президентом, правительством и парламентом таким образом, чтобы любой из этих трех «П» при желании мог тупо заблокировать работу остальных субъектов – пока не поймут, что нужно ДОГОВАРИВАТЬСЯ. Это и есть ключевое слово проекта 4180. Для того, собственно, и проталкивали его так упорно, пытаясь успеть до выборов.
«Предохраниться» политреформой, по большому счету, не удалось – к тому времени, когда она в том или ином качестве вступит в силу, все кому надо уже благополучно сядут, причем, с конфискацией. Но после этого в украинском политикуме вполне может начаться благословенная эпоха сплошных подковерных интриг и закулисных договоренностей. Понятно, что этого добра у нас хватает и сегодня, но с реализацией реформы моральная коррупция будет фактически возведена в ранг государственной политики, а это уже, как говорится, весьма чревато…
В этом смысле мистер Зварич, даром что проФФесор, был абсолютно прав: реформа создает больше проблем, чем решает. Поможет ли устранить их вышеупомянутый референдум, если вдруг президент таки даст на него добро? Есть большое подозрение, что не очень. Ибо цель плебисцита, очевидно, будет состоять в другом – в первую очередь, отвоевать обратно как можно больше президентских полномочий, оттяпанных авторами реформы, а там видно будет…
Интересно в этой связи, что по этому поводу скажет «совесть нации» - А. Мороз?
Василий ДОНЦОВ
http://ru.obkom.net.ua/articles/2005-04/28.1412.shtml
2005.04.28 | Оk
Тогда иного выхода, кроме принятия политической реформы, не было
Политреформу будут отменять без ЮщенкоЛига [28.04.2005 14:33]
Президент Украины Виктор Ющенко заверяет, что пересмотра политреформы инициировать не будет, но понимает, "что будут силы, которые этот вопрос в покое не оставят". Об этом В.Ющенко сказал в интервью газете "Украина молодая".
Комментируя слова Государственного секретаря Украины Александра Зинченко о том, что "народ подтвердил бы правильность изменений в Конституцию", В.Ющенко сказал, что "это самодеятельность", которую он понимает.
"Мы сделали из политреформы эдакого черного кота, которого запустили, и теперь одни говорят, что он красив и уместен, а другие - что это решение на грани политической корректности. Мы же понимаем, в какой период и как происходило принятие конституционной реформы, какое тогда было безумное давление, в том числе и на оппозицию, в частности, на блок "Наша Украина". Тогда речь шла о том, быть ли этой стране бандитской, или у нас есть шанс ее сохранить на демократических принципах. А все остальные было второстепенным", - отметил Президент.
"Тогда иного выхода, кроме принятия политической реформы, не было", - отметил В.Ющенко.
Президент заверил: "Я вам даю слово: пересмотра политреформы, референдума или еще там чего-то я не буду инициировать. Но не потому, что я с этим не соглашаюсь".
"По этическим мотивам мне вмешиваться в эти вещи некорректно. Но я прекрасно понимаю, что будут силы, которые этот вопрос в покое не оставят. Хотя если все будет происходить так, как должно быть, то процесс будет идти по своей процедуре, в которую мы не должны вмешиваться, обсуждать ее или насильно что-то менять", - сказал глава государства.
В.Ющенко "кажется, что большое беспокойство в общество привнесло, в частности, обсуждение тех вопросов, которые относятся к компетенции политической реформы". "Если бы мы сначала спрашивали людей, если бы политические решения базировались на общественном мнении, у каждого политика появилось бы уникальное алиби относительно той или иной позиции. Давайте не будем забывать о том, что мы жили в стране, где за последние полтора года были четыре версии политической реформы, и все разные - начиная от авторитаризма и завершая парламентаризмом. И делалось это все не ради блага страны, просто одна часть политиков не хотела распроститься с властью, другая - возможно, даже находясь в оппозиции, - хотела использовать в свою пользу хлопоты власти. Но если мы заботимся об этой стране и беспокоимся не о должностях или полномочиях, а о благе нации, давайте уважать конституционные процессы".
Поэтому, отмечает Президент, он является "сторонником, скорее всего, тех моделей, при которых как можно активно задействовано общество. А к кому же еще, скажите, пожалуйста, апеллировать?", - добавил он.