МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Свистовичу - як результат справи про венесуельця

04/20/2005 | Crazy Lawyer
Викладаю тут, бо у тій гілці загубиться.
Запрошую до обговорення. Якщо я щось забув - дякую за доповнення.

ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ
змін до законів з питань оподаткування
щодо впливу таких змін на можливості дрібного та середнього підприємництва, зокрема такого, що застосовує спрощену систему оподаткування

Цей документ містить деякий аналіз можливого впливу змін, що внесені Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" від 25 березня 2005 р. № 2505-IV, що далі за текстом буде іменуватися Закон № 2505, (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2505%2D15&p=1113388905670293), на режим здійснення підприємницької діяльності.

Почнемо з того, що таке спрощена система оподаткування.
Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03 липня 1998 р. № 727/98 (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=727%2F98&p=1113388905670293), який Президент видав відповідно до пункту 4 Перехідних положень Конституції України (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=254%EA%2F96%2D%E2%F0&p=1113388905670293), запроваджено альтернативну систему оподаткування, обліку та звітності для малого підприємництва.

Спрощена система розповсюджується на юридичних осіб (підприємства) та на фізичних осіб – приватних підприємців.
За бажанням, юридична особа, яка є будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, якщо її річна середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень (пункт 1 Указу), може обрати одну з двох таких ставок податків:
 6 відсотків від суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість" (пункт 3 Указу);
 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (пункт 3 Указу).
Іншими словами можна сплачувати або ПДВ за ставкою 20% плюс єдиний полаток у розмірі 6% з обороту, або 10%-вий єдиний податок з обороту і не бути платником ПДВ.

Приклад дуже простий:
Отримала фірма 100 гривень за місяць і має сплатити або 6 гривень єдиного податку плюс відповідну суму ПДВ (не 20 гривень ПДВ, а різницю між податковими зобовязаннями та податковим кредитом), або 10 гривень єдиного податку. Фактично понесені фірмою витрати будь-якого роду (чи то на закупівлю товару, чи то на оренду приміщень та зарплату) нікого не цікавлять.
Привабливість системи в тому, що майже відсутнє податкове навантаження на фонд оплати праці. Відповідно до пункту 6 Указу, суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів:
 податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків;
 податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);
 плати (податку) за землю;
 збору на спеціальне використання природних ресурсів;
 збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;
 збору до Державного інноваційного фонду;
 збору на обов'язкове соціальне страхування;
 відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;
 комунального податку;
 збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;
 збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;
 внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів;
 внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення;
 плати за патенти згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Коротше кажучи, якщо фірма – платник єдиного податку, вона не сплачує 32%-вий пенсійний збір з фонду оплати праці, не сплачує взагалі (отже, і не звітує) збори до фонду соціального страхування, а лише утримує з сум зарплати працівників (крім 13%-ого прибуткового податку) 2% пенсійного збору, 0,5% відсотка збору на страхування від безробіття, а з загальної суми фонду оплати праці лише збір до фонду страхування від нещасних випадків на виробництві.
Для прикладу, якщо фірма – єдиноподатник виплачує 100 гривень заробітної плати, то податкові втрати є такими:
 2 гривні до пенсійного фонду (далі за текстом – ПФ);
 0,5 гривень до фонду страхування від безробіття;
 прибутковий податок 12,68 гривень.
На руки чистими працівник отримує 84,82 гривень (100 - 2% - 0,5% - 13%). А фірма втрачає лише 10 гривень єдиного податку або 6 гривень та ПДВ. (Приклад збитковий, але це для простоти, адже не враховано і суми інших витрат).
Якщо ж 100 виплатить фірма за звичайній системі оподаткування, то додатково слід за рахунок коштів фірми виплатити 32,3% збору до пенсійного фонду, та ще дещо, а загальна картина буде така:
Нараховано працівникам 100 гривень ("брудними").
З нарахованої суми зарплат:
 2 гривні до пенсійного фонду;
 0,5 гривень до фонду страхування від безробіття;
 1 гривня до фонду соціального страхування;
 прибутковий податок 12,55 гривень.
На руки чистими працівник отримує 83,96 гривень (100 - 2% - 0,5% - 1% - 13%).
Додатково фірма має сплатити зі своїх коштів:
 32,3 гривні до пенсійного фонду;
 1,6 гривні до фонду страхування від безробіття;
 2,9 гривень до фонду соціального страхування.
Отже, втрати підприємства на виплату заробітної плати, крім сум самої зарплати, становлять 36,8 гривень (або відсотків), яких немає у єдиноподатників, а також певний відсоток на збір до фонду страхування від нещасних випадків на виробництві, який залежить від галузі виробництва.
Звісно, всі ці суми йдуть на зменшення оподатковуваного прибутку підприємства, але є ще сам податок на прибуток та ПДВ.

Тепер щодо єдиного податку для фізичних осіб - субєктів підприємницької діяльності (тобто, приватних підприємців), далі вживатимемо скорочення - СПДФО.
Якщо у СПДФО, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи (фірми) найманих працівників, включаючи членів його родини, протягом року перебуває не більше 10 осіб, а обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень, такий СПДФО може перебувати на спрощеній системі оподаткування (пункт 1 Указу).
Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць (пункт 2 Указу).
У разі коли платник єдиного податку фізична особа здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї (пункт 2 Указу).
Як і юридичні особи, спрощенці СПДФО не сплачують податки та збори, наведені у переліку вище та у пункті 6 Указу. Прибутковий податок з фізичних осіб (13%) з доходів від підприємницької діяльності вони також не сплачують.
Крім того, за пунктом 6 Указу, суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

Згідно з пунктом 3 Указу, державне казначейство України перераховує суми єдиного податку (сплаченого юридичних особами та СПДФО):
 до Державного бюджету України - 20 відсотків;
 до місцевого бюджету - 23 відсотки;
 до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;
 на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки).
Як бачимо, пенсійний та інші фонди своє отримують, хоча формально єдиноподатники не є платниками певних зборів.
Заради правди, слід сказати, що за незаконною ініціативою пенсійного фонду, деякі підприємства - єдиноподатники донараховують та доплачують до ПФ різницю між сумами, що становлять 42% від єдиного податку, та розрахованими 32,3% від фонду оплати праці.

Хочу зазначити, що для підприємств сплата єдиного податку є вигідною лише у випадку, коли здійснюється діяльність, яка не містить значної витратної частини (здавання майна в оренду, будь-який консалтінг, посередництво). Бо якщо купити товар за 100 гривень, продати його за 120, сплатити зі 120 (з обороту) 12 гривень єдиного податку, 8 гривень, що залишилися, на життя не вистачить. Та й торгівельна націнка у 20% це рідкість. У роздрібній торгівлі вона не перевищує 3%-5%.
Але для СПДФО єдиний податок це рай. Навіть у сфері торгівлі. Теоретично, за відсутності витрат, можна отримати за рік 500.000,00 гривень доходу, тобто 41.666,67 гривень на місяць. А сплатити лише 2400 єдиного податку (200 гривень х 12 місяців).
Це, насправді, нечастий випадок, адже є можливість найняти 10 працівників, сплатити по 50% податку за кожного найманого працівника, понести витрати на закупівлю товару, оренду приміщення і т. ін.
На жаль, ставка податку не залежить суттєво від виду діяльності, бо логічно було б встановити ставку податку, залежно від наявності витрат у певному виді діяльності.

Крім наведеного, Указ містить певні обмеження щодо застосування спрощеної системи (пункт 7):
Дія цього Указу не поширюється на:
 суб'єктів підприємницької діяльності, на яких поширюється дія Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" в частині придбання спеціального патенту;
 довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи;
 суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків;
 фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами;
 спільну діяльність, визначену пунктом 7.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Також, суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування за єдиним податком, не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків за відвантажену продукцію крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами. Тобто, ніякого бартеру та векселів для єдиноподатників не може бути.

Що ж зробив Уряд України, прийнявши Закон № 2505?
По-перше, слід сказати, що цей Закон не є Законом про бюджет, а є просто законом, що вносить зміни до інших законів, в тому числі в Закон "Про Державний бюджет України на 2005 рік". Отже, посилання критиканів на частину 2 статті 7 Закону України "Про систему оподаткування" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1251%2D12&p=1113388905670293) не є доречним:
"Зміна податкових ставок і механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) не можуть запроваджуватися Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік".
Але цей Закон № 2502 все ж прийнято з процедурними порушеннями. Порушено принцип, викладений у частині 8 статті 1 Закону "Про систему оподаткування", яки є таким:
"Зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року. Це правило не застосовується у випадках зменшення розміру ставок податків, зборів (обов'язкових платежів) або скасування пільг з оподаткування та інших правил, які призводять до порушення правил конкуренції та створення податкових переваг окремим суб'єктам підприємницької діяльності або фізичним особам".
На жаль, порушення одним законом іншого закону (обидва акти є рівними за силою) є сталою практикою у Верховній Раді.
Але вийти з кола порушень інакше було неможливо, оскільки Закон № 2505 вносив зміни до Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік", а цей в свою чергу і сам порушив цей принцип.
А змінити Закон "Про державний бюджет України на 2005 рік" було вкрай необхідно, і насамперед, щоб задовільнити вимоги підприємців, які вимагали скасування статті 45 Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік".
На жаль, дати лінк на попередню редакцію цього Закону я не можу, оскільки безоплатні пошукові Інтернет системи не дають попередніх (не чинних) редакцій законів. Доведеться цитувати.
Отже, скасована стаття 45 попереднього Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік", а точніше окремі її частини, були такими:
"Стаття 45. Установити, що до доходів загального фонду місцевих бюджетів у 2005 році належать:
<…>
2) у повному обсязі єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва, фіксований податок та фіксований сільськогосподарський податок;
<…>
Установити, що у 2005 році:
до набрання чинності законом про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності платники єдиного податку сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне та пенсійне страхування у порядку та на умовах, визначених спеціальним законодавством з питань справляння таких внесків, із сплатою юридичними особами єдиного податку у розмірі 50 відсотків діючих ставок…
<…>
Установити на 2005 рік фіксований розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" <…> на місяць на кожну особу".

На практиці протягом січня, лютого та березня 2005 року це виявлялось у тому, що оскільки ПФ більше не отримував своїх 42% від сум єдиного податку, а також інші фонди страхування також були позбавлені своєї частки надходжень від сум сплаченого єдиного податку, всі єдиноподатники, як юридичні, так і фізичні особи, були атаковані всіма трьома фондами з вимогою сплачувати повні ставки всіх зборів, незважаючи на існування нескасованого Указу із звільненням від такої сплати.
Крім того, СПДФО, крім сплати єдиного податку, були змушені сплачувати суму фіксованого страхового внеску до ПФ, який становив 83 гривні.
Звісно, зниження ставок єдиного податку в два рази здавалося таким, що компенсує додаткові внески до фондів, але це не відповідає дійсності. У невеликих містах та селах ставки єдиного податку не досягали і 100 гривень, а мінімальна ставка була 20 гривень, і навіть після зменшення цих ставок в два рази розмір внеску до ПФ (83 гривні) значно погіршував становище багатьох приватних підприємців.
Погіршувалося фінансове становище і 10%-вих спрощенців юридичних осіб, оскільки зниження ставки єдиного податку до 5% ніяким чином не компенсувало обовязковість сплати 32%-вого збору до ПФ та появу нових зборів до фонду соцстраху (2,9% та 1%).
Отже, зволікати ще рік для виконання вимог не було ніяким чином можливим, і одним з позитивних моментів Закону № 2505 є те, що скасував статтю 45 та повернув все до правил, що діяли до 01 січня 2005 р. (пункт 2 статті 48 Закону № 2505 та пункт 4 Прикінцевих положень цього Закону). На цей час чомусь всі про це не згадують, а лише критикують.

Тепер щодо поганого у Законі № 2505.
Найгіршим є положення нової редакції пункту 2.3 Закону "Про податок на додану вартість". Оскільки Закон № 2505 вніс зміни до тексту цього Закону про ПДВ доцільно дивитися сам текст Закона "Про ПДВ" тут:
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=168%2F97%2D%E2%F0&p=1113388905670293
Згідно з новим пунктом 2.3, особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ у разі коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню ПДВ, нарахована (сплачена, надана) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством (підпункт 2.3.1 Закону про ПДВ).
Як бачимо, є певне протиріччя. Указ встановлює межу для СПДФО спрощенців у 500.000,00 гривень, а тут маєш стати платником ПДВ (тобто, відмовитися від спрощеної системи зі сплати своїх 200 гривень), якщо за останні 12 місяців перевищів (отримав або тобі винні) 300.000,00 гривень.
Мало того, що це означає сплату додаткового податку, а отже підвищення ціни, так й ще треба вести досить складне адміністрування ПДВ (самотужки вести податковий облік з ПДВ досить складно, а звітність щомісячна або щоквартальна).
Ще й сума 300.000,00 на рік досить незначна – це 25.000,00 гривень на місяць, тобто дві добрячі зарплати з деякими витратами. А якщо найманих працівників – 10, як дозволяє Указ?
Крім цієї напасті, податківці впевнено стверджують, що перший підрахунок треба здійснити на 01 квітня 2005 р., а не через 12 місяців після набрання чинності Законом № 2505.
Можу запевнити, що велика частина СПДФО спрощенців балансують на межі своїх 500 тисяч, і дуже несподівано для себе зобовязані 20 квітня 2005 року подати заяви на реєстрацію себе, як платників ПДВ або припинити діяльність.
Але справа в тому, що відсутній механізм відмови від спрощеної системи у такому випадку. Указ (його пункт 4) встановлює, що відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу). Остання така дата – це 15 березня. І як тепер бути новозареєстрованим платникам податку? Платити ПДВ та свій попередній єдиний податок? Відповідей немає навіть у податківців.
Далі. У пункті 2.3 є фраза "поставка товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі". Це означає спробу Уряду обкласти ПДВ доходи від офшорного програмування. До 30 березня 2005 року розробка програмного забезпечення (ПЗ), за умови декларації про не застосування цього ПЗ в Україні, вважалася експортом послуг і обкладалася ПДВ за нульовою ставкою, що давало право платникам ПДВ програмістам (фірмам) отримувати право на бюджетне відшкодування ПДВ.
Для прикладу: ТОВ "Крупнософт Україна" отримало 100 баксів від іноземного замовника за розробку йому певного ПЗ. Але сплатило оредну плату за офіс платнику ПДВ у розмірі 60 баксів, у якій 10 баксів – ПДВ. Оскільки податкового зобовязання у "Крупнософт Україна" немає (ПДВ за полуги 0%), він отримував право на відшкодування 10 баксів з бюджету України або недоплатити 10 баксів з інших доходів. Тепер же, з таких 100 баксів "Крупнософт Україна" буде зобовязаний нарахувати 20 баксів ПДВ, зменшити на 10 баксів ПДВ сплаченого у сумі орендної плати, а потім 10, що залишилися віддати у бюджет, у якості ПДВ.
І пункт 2.3.3 Закону про ПДВ встановлює також, що особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ. І це незалежно від обсягів отрманих коштів!
Будь-який програміст, що є СПДФО на єдиному податку, тепер, навіть коли він отримує 1.000 гривень на місяць, зобовязаний зареєструватися та платити ПДВ.
Цей маразм легше пережити, коли зрозумієш, що визначення поставки товарів або послуг з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж у законодавстві України немає.
На мій погляд, ця норма закону є мертвонародженою. Оскільки у будь-якому більш-менш пристойному офісі є локальна комп'ютерна мережа, можна вважати, що всі послуги нажаються за її допомогою. Це одна крайність. Друга полягає у такому універсальному рецепті: ніхто не забороняє офшорним або внутрішньоукраїнським програмістам демонстративно з підписанням акту або поштою передавати свої розроблені програми на компакт-дисках, а у договорах з клієнтами писати, що результати робіт не можуть передаватися за допомогою компютерних мереж. Ось і вирішення всіх проблем з ПДВ для програмістів.

Наступним "жахом" є добавлений Законом № 2505 другий абзац до пункту 1.8 Закону України "Про податок податок з доходів фізичних осіб", який можна знайти тут: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=889%2D15&p=1113388905670293.
Цей другий абзац виглядає так:
"Самозайнята особа - платник єдиного або фіксованого податку, яка надає послуги іншій особі (виконує роботи на її користь) у межах цивільно-правового договору, прирівнюється до найманої особи з відповідним оподаткуванням отриманих нею доходів як заробітної плати, якщо умови такого цивільно-правового договору передбачають надання таких послуг (робіт) протягом більше ніж одного календарного місяця за податковий рік".
Це означає, що коли існує один(!) договір, підкреслюю, що у пункті Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб" вживано слово "договір" саме у однині, і за цим договором СПДФО на єдиному податку надає послуги підприємству або інішій фізичній особі (замовнику), то незважаючи, що цей СПДФО сплачує свій єдиний податок, замовник зобовязаний утримати з доходу ще 13%.
Прикладом може бути таке: прийшла до вас у офіс професійна прибиральниця та каже: шановний пан директор, навіщо вам платити мені "чорним налом", чи брати мене на роботу та сплачувати за мене внески на пенсійне та соціальне страхування? Я приватний підприємець на єдиному податку, отже, платіть мені 100 гривень на місяць, а мої податки, то мої проблеми. Зручно? Але тепер, ця прибиральниця буде отримувати від вас на 13% менше, оскільки ваш договір з нею укладений, наприклад, на квартал,а нова норма закону прирівнює її до найманого працівника.
Але все одно це вигідніше, ніж сплачувати від її зарплатні 36% з гаком.
До речі, воплі, що доведеться сплачувати ще й 32% до ПФ за таких СПД, прирівняних до працівників, не мають під собою жодного законодавчого підгрунтя, крім гарячого бажання фондів отримати додаткові кошти. Чому саме – довго пояснювати, але я готовий доводити це у суді, якщо у моїх клієнтів буде така потреба.
Що ж до виходу з цієї ситуації, то ця норма пункту 1.8 може і не мертвонароджена, але точно "недоношена". Хто заважає підприємству укладати з СПДФО по одному договору на кожен місяць? У такому випадку за кожним з 12 договорів прибиральниця працюватиме лише 1 місяць, форально не порушуючи вимоги абзацу другого пункту 1.8 Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб".

Ось тут ми непомітно і підійшли до причин, що спонукали Уряд запровадити такі вкрай непопулярні та недолугі заходи.
На прикладі нашої прибиральниці, кожній розумній людини прийде до голову думка, а чому б не зробити всіх своїх працівників спрощенцями, платити за них по 200 гривень (найбуде найвища ставка, хай подавляться), платити їм "білу" зарплату аж до 40 тисяч, не витрачаючись на всіляки там внески до ПФ та інших фондів.
Саме так і працювала велика частина наших підприємств. Ось звідки таке велике число офіційно зареєстрованих приватних підприємців, які насправді є звичайними працівниками, позбавленими гарантій та пільг, що мають "справжні" працівники за Кодексом законів про працю (лікарняних, відпусток, гарантій від незаконного звільнення і т. ін.). Бо на приватних підпримєців, що працюють за цивільно-правовими договорами правила КЗпП не розповсюджуються.
Ще одною сферою напівзаконного застосування схем з СПДФО спрощенцями є будь-який інший бізнес з мільйонними оборотами, який здійснюється не підприємством, а певною кількістю "приватних підприємців", які каруселлю змінюються після досягнення критичної межі у 500 тисяч гривень. Наприклад, великий завод щось там виробляє та продає за ціною, наближеною до собівартості, тобто з мінімальною націнкою, СПДФО на спрощеній системі. А цей підставний СПДФО продає товари за готівку за справжною ціною, залишаючи собі, а вірніше хазяям заводу, майже весь прибуток зі смішним оподаткуванням. Бо сам завод ледь жевріє на межі банкрутства.
Про інші засоби та схеми не буду й казати, бо іх ще є.

Ось чим пояснюється недолуга спроба Уряду прикрити лазівки у застосуванні єдиного податку, яка призвела до відчайдушного вереску про знищення дрібного бізнесу. Бо ліс рублять – тріски літять, і демонструє це останне, на що слід звернути увагу: пункт 4 Прикінцевих положень Закону № 2505.
"Установити, що з 1 липня 2005 року до прийняття Закону України "Про спрощену систему оподаткування" Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та розділ IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" застосовуються з урахуванням таких особливостей:
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не поширюється на:
 суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу (в тому числі діяльність, пов'язану із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (у тому числі державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі), здійснюють обмін іноземної валюти;
 суб'єктів підприємницької діяльності, які є виробниками підакцизних товарів, здійснюють господарську діяльність, пов'язану з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизних товарів, оптовим та роздрібним продажем підакцизних пально-мастильних матеріалів;
 суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють операції у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";
 фізичних осіб - підприємців, які займаються діяльністю у сферах торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення, архітектури, надання консультацій та роз'яснень з юридичних питань, аудиту, діяльністю з надання в оренду нерухомого майна та ріелторською діяльністю".
Перекладаючи на зрозумілу мову, з 01 липня 2005 і до не знаю коли (навіть проекту відповідного закону не бачив), деякі СПДФО та підприємства спрощенці не зможуть залишатися платниками єдиного податку або будуть змушені відмовитися від певних видів діяльності.
Гральним бізнесом і раніше вони не могли займатися, відповідно до Указу.
Підакцизними товарами насамперед є алкоголь та автомашини, отже, спрощенцям залишається право торгувати алгоколем вроздріб, що певно і є дрібним бізнесом.
Дійсно постраджають приватні ювеліри (чому їх вибрали жертвами, я не здогадуюсь).
Не буде аптек, що належать фізичним особам на єдиному податку, не буде архітекторів СПДФО спрощенців. А от юристи СПДФО єдиноподатники залишаться, але будуть писати проекти договорів, представляти інтереси в судах, писати позови, і не дай боже вам замовити у них консультацію чи розяснення.
І настане капець міським мініолігархам, які маючи у власності шикарні люксусові квартири, надають їх оренду за шалені дурні гроші, сплачуючи мізерні суми єдиного податку у 200 гривень на місяць, отримуюючи десятки тисяч доларів орендної плати.

До речі, Уряд не залишається байдужим до протестів. Прикладом швидкого реагування моде бути викладене тут http://www.liga.net/news/144418.html.

Відповіді

  • 2005.04.20 | Михайло Свистович

    Дякую, не хужово (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.04.22 | Correct

    тема

    Crazy Lawyer пише:

    >Запрошую до обговорення. Якщо я щось забув - дякую за доповнення.

    ОК

    >ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ...

    В цілому добрий аналіз, прояснює логіку уряду, що хоче наповнити бюджет за рахунок тотального впровадження чогось на кшталт загальної системи оподаткування.

    >А змінити Закон "Про державний бюджет України на 2005 рік" було вкрай необхідно, і насамперед, щоб задовільнити вимоги підприємців, які вимагали скасування статті 45 Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік".

    Вимагали ж скасування, а не подвійного погіршення.

    >Отже, зволікати ще рік для виконання вимог не було ніяким чином можливим, і одним з позитивних моментів Закону № 2505 є те, що скасував статтю 45 та повернув все до правил, що діяли до 01 січня 2005 р. (пункт 2 статті 48 Закону № 2505 та пункт 4 Прикінцевих положень цього Закону). На цей час чомусь всі про це не згадують, а лише критикують.

    І що доброго зробили, переклали 32% на замовника послуг підприємця. Так замовник не дурень, просто почне недоплачувати підпрємцю в з'язку з новими збитками. Чи підприємець має ще нагрузити замовника видатками на суди і адвокатів. Поясніть детальніше, у чому ви вбачаєте позитивність. Я думаю, краще вже було б не чіпати старий закон взагалі, ніж таке витворяти.

    > У пункті 2.3 є фраза "поставка товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі". Це означає спробу Уряду обкласти ПДВ доходи від офшорного програмування.

    Що ж завадило Уряду так і написати? Не варто гадати, що це означає, варто читати що написано і передбачати радісні фізіономіїї податківців.

    >Будь-який програміст, що є СПДФО на єдиному податку, тепер, навіть коли він отримує 1.000 гривень на місяць, зобов'язаний зареєструватися та платити ПДВ.

    Точно.

    >Цей маразм легше пережити, коли зрозумієш, що визначення поставки товарів або послуг з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж у законодавстві України немає.

    Ось і радість податківцям, вони тепер самі це визначатимуть. Ну і адвокатам, звичайно. У підприємця ж кишеня резинова.

    > ніхто не забороняє офшорним або внутрішньоукраїнським програмістам демонстративно з підписанням акту або поштою передавати свої розроблені програми на компакт-дисках, а у договорах з клієнтами писати, що результати робіт не можуть передаватися за допомогою комп'ютерних мереж. Ось і вирішення всіх проблем з ПДВ для програмістів.

    А як бути веб-сервісам, хостингу і т.д.

    >"Самозайнята особа ... якщо умови такого цивільно-правового договору передбачають надання таких послуг (робіт) протягом більше ніж одного календарного місяця за податковий рік".Це означає, що коли існує один(!) договір, підкреслюю, що у пункті Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб" вживано слово "договір" саме у однині, і за цим договором СПДФО на єдиному податку надає послуги підприємству або інішій фізичній особі (замовнику), то незважаючи, що цей СПДФО сплачує свій єдиний податок, замовник зобов'язаний утримати з доходу ще 13%.
    Що ж до виходу з цієї ситуації, то ця норма пункту 1.8 може і не мертвонароджена, але точно "недоношена". Хто заважає підприємству укладати з СПДФО по одному договору на кожен місяць? У такому випадку за кожним з 12 договорів прибиральниця працюватиме лише 1 місяць, форально не порушуючи вимоги абзацу другого пункту 1.8 Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб".

    Можна із застереженнями викладеними в http://www.dtkt.com.ua/show/1cid0357.html :"Враховуючи норми ЦК, на нашу думку, календарний місяць з метою застосування пп. 1.8 Закону про доходи слід рахувати виходячи з терміну дії договору про надання послуг. При цьому головну роль відіграватимуть укладені договори, а не акти виконаних послуг. Ми також не радимо розривати та укладати нові договори з однаковими умовами про надання однакових послуг. Річ у тім, що такі дії можуть трактуватися як переукладення "старого" договору, а не як укладення "нового". У зв’язку з цим термін дії договору рахуватиметься не з початку підписання "нового", а з початку підписання "старого" договору. Тому для нормальної роботи в 2005 році радимо укладати нові договори, в яких змінювати або умови надання послуг, або самі послуги."

    >До речі, воплі, що доведеться сплачувати ще й 32% до ПФ за таких СПД, прирівняних до працівників, не мають під собою жодного законодавчого підгрунтя, крім гарячого бажання фондів отримати додаткові кошти. Чому саме – довго пояснювати, але я готовий доводити це у суді, якщо у моїх клієнтів буде така потреба.

    Ага, в мене є хороший вибір - або 32% віддавати уряду або від 2000 у.о. - адвокату. У нас такі розцінки. Щоб дошкулити підприємцям можна вживати і крутіші вирази ніж "воплі". Грошики ж чужі. Були б свої - зразу ж би "воплі" стали "справедливими протестами".

    >Хто заважає підприємству укладати з СПДФО по одному договору на кожен місяць? У такому випадку за кожним з 12 договорів прибиральниця працюватиме лише 1 місяць, форально не порушуючи вимоги абзацу другого пункту 1.8 Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб".

    Не можна. "Тому для нормальної роботи в 2005 році радимо укладати нові договори, в яких змінювати або умови надання послуг, або самі послуги."-ДТКТ.Тобто не буде вона прибиральницею більше 1 міс. А потім буде слюсарем, а потім сантехніком, а потім почне класти на посадові інструкції, а потім ви рехнетесь.:)

    >Ось тут ми непомітно і підійшли до причин, що спонукали Уряд запровадити такі вкрай непопулярні та недолугі заходи.
    На прикладі нашої прибиральниці, кожній розумній людини прийде до голову думка, а чому б не зробити всіх своїх працівників спрощенцями,

    Це на перший погляд так. Обучити найнятих програмістів, наприклад, бути підприємцями - це своїми руками вирощувати собі майбутніх конкурентів. Зараз єдине що їх стримує від перехвату замовлень - це неволодіння підприємницькими технологіями. Особливо в 1С - перехвати постійна щоденна реальність.Ось така думка має прийти в голову кожній розумній людині, тобто рахуй де більше втрачаєш.

    >Ще одною сферою напівзаконного застосування схем з СПДФО спрощенцями є будь-який інший бізнес з мільйонними оборотами, який здійснюється не підприємством, а певною кількістю "приватних підприємців", які каруселлю змінюються після досягнення критичної межі у 500 тисяч гривень. Наприклад, великий завод щось там виробляє та продає за ціною, наближеною до собівартості, тобто з мінімальною націнкою, СПДФО на спрощеній системі. А цей підставний СПДФО продає товари за готівку за справжною ціною, залишаючи собі, а вірніше хазяям заводу, майже весь прибуток зі смішним оподаткуванням. Бо сам завод ледь жевріє на межі банкрутства.

    А це тут до чого. Завод торгує товарами. "При цьому норми пп. 4.3.25 Закону про доходи, які говорять про неоподаткування доходів, що виплачуються "єдиноподатникам", не застосовуватимуться. Зауважимо, що зазначена норма поширюється тільки на послуги (роботи) - на продаж товарів вона не поширюється!"-ДТКТ. Оцим типам якраз лафа. Слона уряд і не помітив. Будуть частіше каруселити, а завод як був бідний, так і буде. Головна мета уряду - бити по дрібних підприємцях, не по крупним же заводам і магазинам, чи не так? Товари ж не чіпають, так як самозайняті послуги.

    >Ось чим пояснюється недолуга спроба Уряду прикрити лазівки у застосуванні єдиного податку, яка призвела до відчайдушного вереску про знищення дрібного бізнесу. Бо ліс рублять – тріски літять

    Хіба ж рублять ліс, торговців і фабрикантів не чіпають. В основному по трісках-послугах і попадають.

    >До речі, Уряд не залишається байдужим до протестів. Прикладом швидкого реагування моде бути викладене тут http://www.liga.net/news/144418.html.

    Уряд з великої букви враховує "воплі" "критиканів". І нашо він це робе? Як не соромно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.22 | Crazy Lawyer

      Re: тема

      Correct пише:
      > В цілому добрий аналіз,
      Дякую.
      >
      > І що доброго зробили, переклали 32% на замовника послуг підприємця.
      Я не бачив офіційної позиції ПФ щодо 32% збору з доходу прирівняного за п. 1.8 підпримця. Це вигадки панікерів.
      >
      > А як бути веб-сервісам, хостингу і т.д.
      Мої клієнти веб-програмісти та хостери підприємства на загальній системі і платники ПДВ. Бо їх клієнтам-підприємствам володільцям сайтів потрібен кредит з ПДВ.
      Хіба є СПДФО - хостери?

      >У такому випадку за кожним з 12 договорів прибиральниця працюватиме >лише 1 місяць, форально не порушуючи вимоги абзацу другого пункту 1.8 Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб".

      У січні вона миє поли у каб. директора, у лютому вона там витирає пил, у березні пилососить. Далі береться за приймальню ;)
      Де Ваша фантазія?
      > Можна із застереженнями викладеними в http://www.dtkt.com.ua/show/1cid0357.html

      Не приймайте публікації у журналах за істину у останній інстанції. Багато спеців з оподаткування дууууже критично ставляться до журнальних порад, писаних теоретиками.

      > Ага, в мене є хороший вибір - або 32% віддавати уряду або від 2000 у.о. - адвокату. У нас такі розцінки.

      Ви шановний, де живете? Хотів би я мати такі гонорари. Давайте за Вам за 2000 гривень суди буду вигравати ;)

      > >Хто заважає підприємству укладати з СПДФО по одному договору на кожен місяць? У такому випадку за кожним з 12 договорів прибиральниця працюватиме лише 1 місяць, форально не порушуючи вимоги абзацу другого пункту 1.8 Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб".
      >
      > Не можна. "Тому для нормальної роботи в 2005 році радимо укладати нові договори, в яких змінювати або умови надання послуг, або самі послуги."-ДТКТ.Тобто не буде вона прибиральницею більше 1 міс. А потім буде слюсарем, а потім сантехніком, а потім почне класти на посадові інструкції, а потім ви рехнетесь.:)

      Див. вище.

      > Це на перший погляд так. Обучити найнятих програмістів, наприклад, >бути підприємцями - це своїми руками вирощувати собі майбутніх конкурентів. Зараз єдине що їх стримує від перехвату замовлень - це неволодіння підприємницькими технологіями.

      Хто це обучає такому? Всі звіти за цих "підприємців" складає бухгалтерка фірми-роботодавця та сама і подає.

      >
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.22 | Correct

        Re: тема

        Crazy Lawyer пише:
        >Я не бачив офіційної позиції ПФ щодо 32% збору з доходу прирівняного за п. 1.8 підпримця. Це вигадки панікерів.

        Ще ніяких офіційних позицій не чутно. Крім одного листа ДПА - "поки не розібрались- нікого не штрафувати". Коли вони допруть, що з самозайнятих беруть 13%,а 32% - ні, отоді і почитаємо. А на рахунок панікерів, то в нашій країні панікери "відпочивають" коли уряд береться до справи.

        >Мої клієнти веб-програмісти та хостери підприємства на загальній системі і платники ПДВ. Бо їх клієнтам-підприємствам володільцям сайтів потрібен кредит з ПДВ.Хіба є СПДФО - хостери?

        Не знаю про інших, але сам хочу і хостити когось і планував колись зробити платні сервіси для фізичних осіб.

        >У такому випадку за кожним з 12 договорів прибиральниця працюватиме >лише 1 місяць, форально не порушуючи вимоги абзацу другого пункту 1.8 Закону "Про податок податок з доходів фізичних осіб".У січні вона миє поли у каб. директора, у лютому вона там витирає пил, у березні пилососить. Далі береться за приймальню Де Ваша фантазія?

        Моя фантазія мені каже - так надоїло цими викрутасами займатись :(, я що знову не заслуговую на нормальне відношення з боку влади. Я вже цими фокусами займаюсь з 1991 року. Остобридло. Я не хочу бути хитрюганом.

        >Не приймайте публікації у журналах за істину у останній інстанції. Багато спеців з оподаткування дууууже критично ставляться до журнальних порад, писаних теоретиками.

        Мушу користуватись інформацією з різних джерел.

        >Ви шановний, де живете? Хотів би я мати такі гонорари. Давайте за Вам за 2000 гривень суди буду вигравати


        Шановний Crazy Lawyer. Не використовуйте глобальну мережу бо буде ая-яй. А якщо без жатрів - чи це правда?

        >Хто це обучає такому? Всі звіти за цих "підприємців" складає бухгалтерка фірми-роботодавця та сама і подає.

        Ось бухгалтерка і поможе програмісту стати повноцінним конкурентом, їй же додатковий заробіток. Особливо коли зблизиться з кимось із програмістів. Я не переводитиму програмістів в підприємці. Краще не скупитись і платити 32%. Бо самі знаєте, скільки разів скупий платить.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.22 | Crazy Lawyer

          2 Correct

          Correct пише:
          > Шановний Crazy Lawyer. Не використовуйте глобальну мережу бо буде ая-яй. А якщо без жатрів - чи це правда?

          Так, у мене в офісі є локальна мережа, отже я надаю послуги за її допомогою і маю платити через це ПДВ ;)

          Якщо Вам, шановний, потрібна допомога чи порада, пишіть сюди dim_nazarets собака yahoo крапка com Це стосується і інших читачів форуму.
          Прошу це не вважати рекламою моїх послуг, оскільки готовий безоплатно допомагати всім майданівцям, що довів вже, наприклад, лекцією у рамках Юридичної реанімації.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.22 | Correct

            Re: 2 Correct

            Crazy Lawyer пише:
            >Якщо Вам, шановний, потрібна допомога чи порада, пишіть сюди dim_nazarets собака yahoo крапка com Це стосується і інших читачів форуму. Прошу це не вважати рекламою моїх послуг, оскільки готовий безоплатно допомагати всім майданівцям, що довів вже, наприклад, лекцією у рамках Юридичної реанімації.

            Не ображайтесь будь-ласка за моє перепитування, шановний, я ніскільки не сумніваюсь у Вашій готовності до посильної пожертви на користь комюніті.
            Мене зацікаила Ваша фраза про виграш за 2000.
            Може на форумі знайдеться ще десяток таких як я, готових на внесок в 200 грн. І за 2000 Ви щось у Юлі для нас виграєте. Наприклад я дуже злий на "локальні і глобальні мережі".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.22 | Crazy Lawyer

              Re: 2 Correct

              Я співпрацюю з об'єднаннями підприємців, які платять невеличкі внески, з яких сплачуються гонорари адвокатам за справи в інтересах певних спільнот. Або за велику кількість однотипних справ.
              Але у розглядуваному випадку немає судової перспективи. На закони, прийняті Вреховною Радою, чи на саму Раду подати до суду неможливо.
              Закон має найвищу юридичну силу, навіть якщо суперечить іншому закону.
              Можливі окремі випадки, коли під час судового розгляду конкретної справи суд може застосувати один закон замість іншого. Наприклад, за принципом пріоритету загальної норми над спеціальною. Ну, для примітивного та спрощеного прикладу, якщо на підставі пункту 1.8 Закону "Про оподаткування доходів фізичних осіб" всупереч Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійний фонд захоче донарахувати вам 32% збору, силу матиме стаття 4 пенсійного Закону, як спеціальна норма пенсійного законодавства.
              А вот якщо депутати звернуться до Конституційного суду на підставі того, що новий Закон № 2505 позбавляє прав та дискримінує когось, то можливе визнання певних норм Закону неконституційним. Але то не наша справа. Ми поки позбавлені такої можливості.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.04.22 | Correct

                Re: 2 Correct

                А може, щось можна придумати, проти "мереж".
      • 2005.04.22 | akhavr

        Re: тема

        Crazy Lawyer пише:
        > Хіба є СПДФО - хостери?

        Не знаю чи мій хостер СПДФО, але те, що він не платить ПДВ - це точно. Точніше - не платив на початку року, коли я сплачував йому за підтримку домену та вебспейс.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.22 | Crazy Lawyer

          Re: тема

          akhavr пише:
          > Не знаю чи мій хостер СПДФО, але те, що він не платить ПДВ - це точно. Точніше - не платив на початку року, коли я сплачував йому за підтримку домену та вебспейс.

          Юридичні особи можуть бути неплатниками ПДВ. Наприклад, якщо вони є платниками 10%-ого єдиного полатку або їх обороти менш ніж певна сума на рік (донедавна 61000 грн., а тепер 300000).
  • 2005.04.22 | Тестер

    У мене є знайомий

    З великим х...
    Непогано заробляє. Цікаво, чи треба платити податки...???
  • 2005.04.22 | Michael

    Не треба виправдовувати прецеденти беззаконня!

    Crazy Lawyer пише:
    > На жаль, порушення одним законом іншого закону (обидва акти є рівними за силою) є сталою практикою у Верховній Раді.
    > Але вийти з кола порушень інакше було неможливо, оскільки Закон № 2505 вносив зміни до Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік", а цей в свою чергу і сам порушив цей принцип.
    > А змінити Закон "Про державний бюджет України на 2005 рік" було вкрай необхідно, і насамперед, щоб задовільнити вимоги підприємців, які вимагали скасування статті 45 Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік".

    Отже, перемогла "рєволюціонная цєлєсообразность". Новим урядом створено прецедент беззаконня. То що це? Може тільки "одін разок"? Більше не повториться? То ви це іноземним інвесторам розкажіть...
    Я був тільки повернувся з дводенної подорожі до потенційних інвесторів в Україну, яких я консультував з приводу приходу до нас з суттєвими інвестиціямі. В тому числі розповідав по те, що за нового уряду буде передбачувана політика оподаткування... без коментарів.
    То що тепер? "Хлопці, не платіть за моїм інвойсом, бо я не знаю як оподатковуватись і чи виставляти вам ПДВ чи ні..."(?) Супер!

    > Отже, скасована стаття 45 попереднього Закону "Про державний бюджет України на 2005 рік", а точніше окремі її частини, були такими:

    Як раз це абсолідно відповідає Закону "Про систему оподаткування" в аспекті зменьшення податків. То чому б й іншим змінам не відповідати?

    > До речі, Уряд не залишається байдужим до протестів. Прикладом швидкого реагування моде бути викладене тут http://www.liga.net/news/144418.html.

    Нічого вони не пояснили. В результаті я (моя фірма, яка була на 10% ЄП) вже зареєстрований платником ПДВ, бо хочу дотримуватись закону. Але обіцяю: жодної копійки на Україну в цьому році більше не прийде. Так би бюджет мав 10% з мого _доходу_. А так - ....0!
    Бо з певного моменту для фірм-косультантів з доходом, який перевищує певну межу є така річ, як "конкуренція юрисдикцій". В даному випадку мені ніхто не заборонить мати офшор, скажімо на Кіпрі, прибуток якого оподатковуматиметься за ставкою 10%, з якого за корпоративною карткою зніматиму гроши... А Україна матиме з цього нуль.
    То варто урядові замислитись. Але краще до того як...
  • 2005.04.22 | Correct

    2 Crazy Lawyer Увага - новйо від ДПА

    http://www.liga.net/news/144740.html
    Ситуація заплутується? Як писати договори?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.22 | Crazy Lawyer

      Re: 2 Crazy Lawyer Увага - новйо від ДПА

      Ох уж мне эти телеграммы ;)
      Пишіть, що виконавець буде виконувати всі роботи на своєму комп'ютері та у своєму офісі, без застосування матеріалів та знарядь праці замовника, а також має право залучати субвиконавців без погодження із замовником, та буде відповідати за дії субвиконавців, як за свої власні.
      Ситуація спрощується.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.22 | Correct

        Re: 2 Crazy Lawyer Увага - новйо від ДПА

        Crazy Lawyer пише:
        >Пишіть, що виконавець буде виконувати всі роботи на своєму комп'ютері та у своєму офісі, без застосування матеріалів та знарядь праці замовника, а також має право залучати субвиконавців без погодження із замовником, та буде відповідати за дії субвиконавців, як за свої власні.Ситуація спрощується.

        Мабуть не все так просто
        >ГНАУ указала, что необходимыми аргументами для приравнивания плательщика единого или фиксированного налога (исполнителя) к наемному лицу, его дохода – к заработной плате, а другого хозяйствующего субъекта (заказчика) – к налоговому агенту, кроме предусмотренного в договоре срока предоставления услуг (работ), также должны быть:

        • наличие в договорных отношениях признаков, указанных в абзаце первом пункта 1.8 статьи 1 Закона, которые имеют юридическое подтверждение (все выгоды и риски, связанные с выполнением или невыполнением плательщиком единого или фиксированного налога работ/услуг в соответствии с гражданско-правовым договором, получаются/несутся заказчиком);

        ===Дійсно, тут мабуть має бути пункт в договорі, що всі ризики(які-???) і вигоди(авт. права-???) отримуються виконавцем.

        • наличие факта бесплатного использования исполнителем работ (услуг) средств производства (сырья, материалов, комплектующих, оборудования и др.), которые принадлежат по праву собственности непосредственно заказчику работ (услуг), или отсутствие факта использования исполнителем работ (услуг) собственных средств производства;

        ===А тут не тільки договір, а й факт(свідки,акт чи що?), що обладнання було не замовника?

        • отсутствие факта привлечения других лиц для выполнения указанных в договоре работ (услуг).

        І тут акт, чи що? Коли не було акта(факта) притягнення інших людей до договірних робіт, то підприємець - самозайнятий. Треба працювати гуртом, щоб були свідки???
      • 2005.04.24 | live5tv

        Re: 2 Crazy Lawyer Увага - новйо від ДПА

        Кхм, а мне показалось, что достаточно хотя-бы одной из указанных норм, а не всех. Во всяком случае, было-бы логично. Хотя к чему это я о логике? :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.25 | Correct

          Re: 2 Crazy Lawyer Увага - новйо від ДПА

          Найбільш незрозумілий пункт:
          "отсутствие факта привлечения других лиц для выполнения указанных в договоре работ (услуг)"

          це є:
          " необходимыми аргументами для приравнивания плательщика единого или фиксированного налога (исполнителя) к наемному лицу, его дохода – к заработной плате, а другого хозяйствующего субъекта (заказчика) – к налоговому агенту, кроме предусмотренного в договоре срока предоставления услуг (работ)"

          Тобто, щоб замовник платив 13%, достатньо не мати підтвердження, що інші особи робили цю роботу, і навпаки, якщо замовник не хоче платити 13%, треба мати підтвердження, що інші особи робили цю роботу.

          Гіпотеза: якщо фірми найме стороннього програміста - 13% треба платити, якщо 2-х програмістів, то не треба.

          Мабуть хтось в уряді всерйоз втомився.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".