МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

04/25/2005 | catko
Короткий звіт з форуму "Бізнес, Майдан, ДПА, ДМСУ - нова форма партнерства".

Форум відбувся в суботу 23.04 в Києві на Мельникова 36/1 і тривав годин так 5 з перервою на халявні булочки з маком.

Форум найімовірніше швиденько організувався як відповідь на обурення підприємців дискримінаційним бюджетом-2005 стосовно спрощенців. Можливо за мету ще й ставилось показати яка податкова відкрита і пушиста (заднім числом). І хоча на форум приплели обговорення загальної системи, податковий кодекс і митницю - все одно все крутилось навколо спрощенців. Учасників зареєстрували і поділили на секції. Я записався в секцію спрощенців-юридичних осіб.

Форум відкрив голова ДПА Кіреєв. Почав промову зі звичного "А ми самі нічого не розуміємо " і закінчив "Все одно ви всі нам платити будете". А після цього встав і пішов взагалі геть, передавши "руль" Катеринчуку. Взагалі враження Кіреєв справив настільки неприємне, що я засумнівався в розумових здібностях того, хто його призначав.

Після цього Катеринчук почав вести форум зі свого виступу. Тут я мушу погодитись з всіми тими, хто його му***ком обзиває. Му***к він і є. До того ж самозакоханий нарцис з диктаторськими замашками. І з поведінки президії форуму я зрозумів одне - насправді податковою керує він. Підозрюю що і митницею теж. Бо як ще пояснити його вальяжно-розвалену позу в кріслі і постійні хвалебні оди з трибуни "А от Микола Дмитрович молодця...". Але менше з тим.

Більшість людей на форум прийшла, щоб почути щось внятне на тему останніх нововведень стосовно спрощенців. Одразу скажу - ніхто нічого не почув. Як виявилось, в організаторів була задумка і вони постійно на цьому наголошували на секціях і на трибуні - давайте ваші конструктивні пропозиції, ми їх внесемо в податковий кодекс і от, коли його ВР прийме десь восени - буде вам щастя і не будете казати що вас не спитали (є задумка з введенням податкового кодексу накласти вето на будь-які зміни в ньому на 5 років). З іншого боку, ряд пропозицій що стосувались компетенції ДПА, вони ніби зобовязувались в життя втілити.
Гарно митниця виглядала - вийшов голова Скомаровський і чітко розповів, які радикальні зміни вони вчудили і що ще збираються вчудити. Молодець. Зато в Катеринчука основна радикальна зміна, якою він похвалився перед телекамерами - заставити податківців бейджики з прізвищами носити. (А ще Катеринчук роздвоєнням особистості страждає - спочатку каже "а ви для чого на майдані стояли" а через 5 сек "тут вам не майдан").

Коротше, основний лейтмотив податкової: бюджет приймали без нас і нас не спитали. Але це вже прийнятий закон тому мусимо виконувати всі - крапка. Платити будуть всі - крапка. Мочити мінімізаторів будемо по чорному - крапка. ПДВ фігово і не відповідає, але ПДВ форева - крапка. Тому шуршіть на тему податкового кодексу - все що нашуршите - ваше.
Що я побачив по податковому кодексі - те що там написано повністю ліквідує спрощену систему. Тобто там вона декларується, але це не спрощена система. Там пропонується замість податку на прибуток платити податок з обороту. Все інше лишається: пенсійні, ПДВ звіти... Коротше, пурга це а не спрощена система.

Плюс форуму - було запропоновано певний механізм впливу на ДПА - громадська колегія. Типу давайте, входьте будемо працювати. Механізм впливу (реального а не поговорили-розійшлись) мені важко уявити, але при митниці така рада відновлена (виявляється ці ради існують давним давно, але в основному туди чиновники входили) і входять туди зараз 60 представників різних асоціацій, і митниця на основі їх пропозицій всякі зміни впроваджує. Кажуть працює. Тобто, я так розумію, механізм працює, якщо є добра воля керівництва. Як воно з податковою буде -побачимо (судячи з того що Катеринчук собі дозволяє стукати кулаком і кричати з трибуни на людей, що йому зарплату платять (чи йому ця зарплата пофіг?), то при ньому колегія точно буде не парцювати, а його особу піарити. І те, що Катеринчук каже, що податковий кодекс в корені міняти треба, ще не показник. Хоча, з іншого боку пацан ніби старається - принаймні його кілька людей виступаючих так обламали, що сидів червоний як рак).

Стосовно спрощенців була така тема - типу ви нам скажіть скільки держава хоче з нас мати, а ми подивимось. Але це все несерйозно, бо всі пропозиції (в тому числі про диференційовану ставку єдиного податку і т.п) чиновниками в блокнотики записувались і на тому все завершувалось. Побачимо.

Катеринчук пообіцяв в понеділок вивісити на сайті податкової звернення до Ющенка про проблеми малого бізнесу і щоб до середи всі там поміняли-подописували (як?), а в середу направити Ющенку. Ню-ню...
Ще постійно звучало "інтернет форева". Тобто буде на це упор робитись аж до здачі звітів, але в першу чергу інформація і консультації. Тепер без інтернету на базарі не поторгуєш, але може це і добре.
Катеринчук заявив (я тільки не зрозумів - це додаток до громадської колегії при ДПА чи заміна її) про створення "клубу" підприємців і обіцяв навіть регулярно пиво пити з клубом. На слові його звичайно зловили :-) Надиктував (саме так, записано на слух) адресу taxclub@ukr.net і казав писати. Хто це буде читати не уточнив (типу і так ясно що він), але говорив про це в контексті інтернет-форуму і віртуального клубу (я смутно техніку уявляю). Спробуємо.
Ще одна пані - Фліссак - свою адресу на тему удосконалення податкового кодексу дала nflissak@sta.gov.ua - записано теж на слух. Пані дуже грамотна, але говорити не вміє, тому більше слухала, але видно що шаряща.
Ще мусувалось майже як вирішене питання про єдиний соціальний внесок, але всі стрілки на Ющенка переводились.
Ще дали телефони для "стуку" на некультурних податківців та для внесення пропозицій 2473672, 2473698, 2478190.

Висновки (мої особисті субєктивні)

1. Підприємці рятуйся хто може і як може, бо то що в бюджеті понаписували, будуть впроваджувати всіми доступними методами. Вони розуміють що ми судитись готові, але і самі не переживають з цього приводу - вже готовий якийсь документ, що навіть, якщо ти судишся, то податкова все одно в тебе своє відбирає, а якщо відсудиш, то віддає (а не так як положено - відбирає тільки тоді, коли всі суди це підтвердили).
2. Фізичним особам кранти, якщо вони за рамки чесного приватного невеличкого бізнесу вибиваються - дроблення працівників на підприємців, перевищення лімітів, ліві угоди і т.п... Я так розумію, що вони зробили реєстр схем ухилення і по тих схемах будуть мочити безжалісно.
3. ПДВ будуть платити (тобто будуть вимагати щоб платили) всі.. Попри всі ужимки і опущені очі податківців - їм написана в плані наповнення бюджету така стаття і вони збираються її виконати.
4. Юридичні підприємці в своїй більшості зараз масово "заморожують" старі фірми і відкривають нові.. Це щоб таки не платити ПДВ. (На форумі всі визнали що юридичних і фізичних спрощенців опущенням планки до 300 тис. змішали в одне болото, але ніхто того міняти не буде, бо не знає як).
5. Фізичні підприємці розділились на два табори: ті що "бабки мили" мовчки прораховують інші схеми "миття", ті що чесно працювали не дуже переживають на тему падіння на 30% ліміту обороту.

Тепер один нюанс.

Катеринчук заявив з трибуни (і потім ще кілька разів для преси), що спрощенці буквально вкрали за останній рік в держави 30 мільярдів (!!??) гривень. Тепер податкова ці гроші собі в бюджет обовязково поверне, бо такі гроші красти негарно. (Зауваження, що цих грошей держава і так не побачла би, бо без спрощеної системи - і спрощенців би не було і цього бізнесу би не було - не було почуте). Тобто я підозрюю, що ця цифра десь записана в планах податкової в дохідній частині бюджету. Тому, думаю найвеселіше ще попереду.

Кілька цікавих реплік/думок з форуму

"Ну раз у вас такий соціальний бюджет для пенсіонерів, то може хай тепер пенсіонери і виймають економіку україни з задниці".

"Хай держава спочатку визначиться, чи треба їй спрощена система взагалі, а тоді нам голову морочить".

"Для більшості спрощенців ПДВ - це фактично (в силу специфіки роботи) податок +20% з обороту. Що автоматично ліквідує бізнес".

"Податки не стягуються, а сплачуються".

-----

Поки що все, може сумбурно, але по свіжих слідах

P.S.
Стосовно санкцій на тему "пізніше 20-го числа не став платником пдв": податківці скромно чомусь мовчали, закликаючи при цьому до діалогу і розуміння їх чисто виконавчої функції.. І повністю відхрещувались від Кабміну, Мінфіну і ВР - типу "оні главніє". Що би це значило?

P.P.S.
Можливо я круто помилився у враженнях, і завтра податкова почне підприємців любити, шанувати і амністувати (тобто не чіпати тих хто закон бюджету-2005 порушує). Тоді я всі свої погані слова про Катеринчука і компанію візьму назад, і отут прямо вибачусь перед новою владою за те, що допустив крамольну думку, що вона (нова влада) мене (малого підприємця) замочити хоче. Але поки що з понеділка йду ліквідовувати свого фізичного підприємця і реєструвати нову фірму замісь замороженого юридичного. Тому що...(с)

catko

Відповіді

  • 2005.04.25 | Correct

    Re: короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

    Я теж думаю, що краще припиняти діяльність підприємця.
    Взагалі влада дуріє, коли хоче знищити просту і легку форму залучення людей до бізнесу. Невже незрозуміло, що у людей є ліміт розуміння системи оподаткування і бізнесу. Коли система заскладна - люди просто запишуться безробітними. А 5000000 нових робочих місць як влада збирається робити?
  • 2005.04.25 | 123

    У "Статті" пліз поставте...

    Дякую, пане catko, за цікаву (хоч і сумну) інформацію...
  • 2005.04.25 | Боровик

    Re: короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

    Пане catko, дякую за добрий опис прикрих речей.
    Перечитав його кілька разів, у мене наболіло і шкрябе, але зараз в мене просто втрачений орієнтир в тому що робиться.
    Схиляюсь до думки, що ми просто розплачуємось за ті "колачі", що Ющенко роздавав направо і наліво, при цьому Ю. повторював, що він "нікому нічого не винен". Мені здається, що не буде результату виставляти претензії Катеринчуку чи іншим "му**кам". Але є сенс зараз апелювати до Ющенка (поки що він жодного разу не піддав сумніву розуміння проблеми). Чи не пора йому признатись, що він все таки був винен декому дещо і чи не пора признати, що в багатьох випадках він виплатив ці борги за наш рахунок. Нехай Ющенко потихенькио зміщує їх з посад.
    Перед ними мождна вибачитись, чи навіть виплатити пенсії, але не можна їм платити своїми перспективами.
    Ці люди здебільшого знаходяться надто далеко від нагальних проблем і від розуміння їх вирішення. Вони не дають відповіді на жодну з існуючих чи потенційно існуючих проблем. Тоді нафіга нам такий уряд?
    Ющенку не треба чекатии ні 100 днів президентства ні 6 місяців ні рік, щоб зрозумітии потребу в зміні економічного блоку уряду, як би їх Юля не вихвалювала.
    Юля теж ломає дрова і у мене є підозра, що поза газом в трубі вона ніхріна не розбирається чи просто лобіює якісь власні інтереси.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.25 | Михайло Свистович

      Твої підозри неправильні

      Боровик пише:
      >
      > Юля теж ломає дрова і у мене є підозра, що поза газом в трубі вона ніхріна не розбирається чи просто лобіює якісь власні інтереси.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.25 | Боровик

        Re: Твої підозри неправильні

        :))
        Як мінімум я передбачив, що на мій випад проти Юлі реакцію довго чекати не доведеться.
        Добре, а що вивважаєте, що Юля розбирається в м*ясі? Даруйте, але вона ніхріна в ньому не розбирається. Спочатку вона придумує легенду про змову спекулянтів потім починає з ними боротись. Потім відзвітує, що спекулянтів поборено. Юля наче нічого не чула про розподіл праці. Вона думає категоріями початку 90-х коли дійсно на ринках правив рекет. уявляє, що селянин має щодня везти свою курочку чи качечку на базар щоб виторгувати 30-60 гривень...
        Я б їй підказав поборотись проти крокодилів-любителів свинини, і тоді точно, до 1 травня вона б відзвітувалась, що в Україні не залишилось жодного дикого крокодила...
        Наступне - читайте її інтерв*ю в Дзеркалі тижня щодо ПДВ. Без слів. Так і відчувається позиція автора відомої дисертації на тему податків і "теорії економіки".


        Михайло Свистович пише:
        > Боровик пише:
        > >
        > > Юля теж ломає дрова і у мене є підозра, що поза газом в трубі вона ніхріна не розбирається чи просто лобіює якісь власні інтереси.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.25 | Михайло Свистович

          Re: Твої підозри неправильні

          Боровик пише:
          >
          > Як мінімум я передбачив, що на мій випад проти Юлі реакцію довго чекати не доведеться.

          Навряд чи ти чекав моєї реакції. Ти знаєш моє скептичне ставлення до Юлі. Але ж мушу бути об"єктивним.

          Про все інше я просто не маю зараз часу писати.
        • 2005.04.25 | Ukropithecus (robustus)

          Юля вміє лапшу на вуха розвісить

          Що стосується м'яса, то вона дійсно казала що в усьому винні перекупщіки, що скуповують м'ясо по 7-8 грн за кіло у нещасних виробників. Тому вони провели закупівлю і щоб ощасливити нещасних виставили ціну 12 грн. Нещасні жодного кіла не продали, сказали що розмову можна починати тільки з 13 грн за кіло. Тому закупівля звелась до того, що накупили дешевого імпорту. А багато людей таки дійсно на цей популізм купляться, бо звичайно, що в усьому винні спекулянти.
      • 2005.04.25 | Taras-ods

        Re: Твої підозри неправильні

        Михайло Свистович пише:
        > Боровик пише:
        > >
        > > Юля теж ломає дрова і у мене є підозра, що поза газом в трубі вона ніхріна не розбирається чи просто лобіює якісь власні інтереси.


        є підозра, що вона і в трубі с газом не розуміє, а тільки може домовлятися "під столом" та гасла популістичні промовляти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.25 | Михайло Свистович

          Re: Твої підозри неправильні

          Taras-ods пише:
          >
          > є підозра, що вона і в трубі с газом не розуміє, а тільки може домовлятися "під столом" та гасла популістичні промовляти.

          Теж неправильна підозра.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.25 | Taras-ods

            Re: Твої підозри неправильні

            Михайло Свистович пише:
            > Taras-ods пише:
            > >
            > > є підозра, що вона і в трубі с газом не розуміє, а тільки може домовлятися "під столом" та гасла популістичні промовляти.
            >
            > Теж неправильна підозра.


            сгоден, підозра тут неправильно, це впевниність, яку Юля доводить своїми непрофесійними діями на кожному кроці
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.25 | Михайло Свистович

              Re: Твої підозри неправильні

              Taras-ods пише:
              >
              > сгоден, підозра тут неправильно, це впевниність, яку Юля доводить своїми непрофесійними діями на кожному кроці

              Впевненість помилкова.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.04.26 | Боровик

                Михайле, а слабо аргументувати свої слова? (-)

                Михайле, а члабо аргументувати свої слова?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.04.27 | Михайло Свистович

                  Часу немає. Писати ж багато. (-)

    • 2005.04.26 | Sztefan von Seitz

      є сенс зараз апелювати до Ющенка. (-)

  • 2005.04.25 | Людмила Коваль

    Re: короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

    Чи Ви пробували на тому форумі донести до ДПАшників свою ж думку про те, що прийняття Верховною Радоювнесені поправок до бюджету було незаконним? Що ці поправки прийняті з порушенням закону "Про систему оподаткування",Указа президента “Про спрощену систему обліку субєктів малого підприємництва” і Конституції?
    Чи намагався хтось пояснити тому вельмишановному панству наслідки підтримання ними незаконного рішення, що вони, впроваджуючи Юліні поправки, стають співучасниками протиправних діянь? А до суду вони не хочуть?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.25 | капітан Немо

      Конституція - закон ПРЯМОЇ дії.

      А це означає, що коли якийсь закон суперечить Конституції, то цей закон недійсний. Чи я правильно трактую ???

      ТОму те, що вони наприймали - вони можуть собі засунути в зад.
      Звичайно, за умови , якщо ми будемо організовано протестувати.
      Якщо ж ми не будемо протестувати і ставити їх на місце , то ті закони вони засунуть у зад нам з вами.
    • 2005.04.25 | catko

      звичайно що пробував

      але було кілька але.
      1. на загальній частині виступали чиновники а ті записки що люди передавали одразу переадресовували на секції. кілька людей прорвалось до трибуни - переважно представники асоціацій: перевізники, ювеліри і ще один який приколовся що вперше за 6 років влада погодилась його вислухати. влада в особі к* виступаючих обривала і переконувала що плакатись це класно але хочеться пропозиції конструктивні послухати. а плакатись - це на секції. на зауваження а де ви 2 тижні тому були коли пропозиції ще можна було втілити в життя було сказано от таке воно хренове це життя бо податкову ніхто не питав коли бюджет приймав.
      2. на секціях всі наїжджали на податкову і владу і пояснювали як воно фігово стало. результат - досить плакатись пропонуйте щось. пропонували багато але що з того вийде побачимо.
      3. я особисто на секції замочив податковий кодекс в пунтктах про спрощенців - при цьому пан к* в нас на секції сидів. я пояснив що ПК і Б'05 - практично тотожні речі і якщо вони таким чином вирішили провести соц.експеримент то вони його вже мають. я пояснив з трибуни для к* що указ про спрощенців зовсім не підзаконний акт (а до того к* це нагло віщав з трибуни що указ йде нафіг а бюджет форева в тому числі і з точки зору закону) а може і покрутіше ніж закон про пдв. к* скромно опустив очі. потім мені пробували втовкмачити що указ діє тільки в тих точках які не регулюються тим що після цього на тему спрощенців прийнято (і це заступник голови дпа). я чемно пояснив що указ діє до моменту прийняття закону про спрощену систему або принаймні под.кодексу. мені тоді ввічливо пояснили що закон про спрощену систему вже готовий і ось-ось на розгляді вр появиться. ви би бачили в цей момент вираз обличчя присутніх на якому читалось "тоді якого хрена!?". коротше після цього народ з секції почав пачками валити нафіг. і взагалі з форуму.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | Людмила Коваль

        Re: звичайно що пробував

        Дякую за відповідь. І ще кілька міркувань.

        Ви у корінному дописі зробили ряд сумних висновків про те, що "спрощенцям" "кранти".
        Знаєте, так воно і буде, якщо змиритися з Юліними поправками і смиренно прийняти запропоновані зміни.
        Але ж є можливість поборотися і при цьому починати доведеться не з пустого місця.
        Ви писали, що на форумі було запропоновано певний механізм впливу на ДПА - громадська колегія. Ви поставилися до цієї пропозиції дуже скептично. І дарма. По-перше, Альянс Майдан має в плані входження представників громадськості до державних структур, бо це дійсно реальний механізм контролю за діяльністю цих стуктур і впливу на них. Правда, по-моєму далі розмов не пішло, але ідея була озвучена ( зокрема мною і здається Гумеєм). По-друге, хоч на Вашу думку, Катеринчук і нарцис ( з чим не погоджуюсь) він таки прислуховується до слушних порад і сприяє їх реалізації. "Давайте ваші конструктивні пропозиції, ми їх внесемо в податковий кодекс ", - це в стилі Катеринчука і це не пусті слова. Під час виборів, коли наш "Центр аналізу виборів" працював з Катеринчуком, усі наші аналітичні наробки втілювалися в життя. Наші ідеї доносилися на самий вищий рівень і реалізовувалися негайно. Працювати було суцільне задоволення. Тобто, я хочу сказати, що пропозицією про створення при ДПА громадської колегії, як і пропозицією долучитися до обговорення податкового кодексу, не треба нехтувати. Нею треба скористатися. Під лежачий камінь вода не тече. Успіх буде, якщо в колегію увійдуть знаючі, розторопні і бойові люди. Якщо на форумі були висловлені конкретні пропозиції, то вони будуть і проаналізовані, і враховані, і думка форуму буде донесена до Ющенка. Більше оптимізму.
        Всетаки це не кучмісти. Принаймні поки вони не дали особливого приводу говорити, що мають в носі наші пропозиції.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.26 | catko

          ніхто не змирився і ніхто не нехтує

          Людмила Коваль пише:
          > Дякую за відповідь. І ще кілька міркувань.
          >
          > Ви у корінному дописі зробили ряд сумних висновків про те, що "спрощенцям" "кранти".
          > Знаєте, так воно і буде, якщо змиритися з Юліними поправками і смиренно прийняти запропоновані зміни.

          ніхто і не змирився. зараз лобіюємо через нардепів поправки до бюджету-2005 по спрощенцях. проблема в тому що якщо до паски їх не прийняти то їх вже і не треба буде бо до кінця року всі хто підпорядкувався бюджету-2005 (а податкова зараз мочить по чорному - наприклад тих хто не стає добровільно платником пдв роблять ним примусово) вже назад повернутись не зможуть згідно закону. тоді дійсно можна спокійно бавитись в податковий кодекс.

          > Але ж є можливість поборотися і при цьому починати доведеться не з пустого місця.
          > Ви писали, що на форумі було запропоновано певний механізм впливу на ДПА - громадська колегія. Ви поставилися до цієї пропозиції дуже скептично. І дарма. По-перше, Альянс Майдан має в плані входження представників громадськості до державних структур, бо це дійсно реальний механізм контролю за діяльністю цих стуктур і впливу на них. Правда, по-моєму далі розмов не пішло, але ідея була озвучена ( зокрема мною і здається Гумеєм).

          от-от. головне щоб далі розмов не пішло. тому що має бути чіткий механізм втілення наробок колегії в життя. його поки що нема. є просто задеклароване бажання віртуального "когось". навіть на форумі в суботу якби був чітко озвучений протокол по втіленню в життя пропозицій цього форуму (типу "спрощенці юр.особи просять зробити як було - ок, дпа через мінфін ініціює найближчим часом у вр відповідну поправку до бюджету-2005") то б відношення до всьго було зовсім інше. а так виходить - спочатку ввели драконівські закони, оголосили що поміняти в тих драконівських законах нічого не можливо, а потім запропонували давати пропозиції.

          >По-друге, хоч на Вашу думку, Катеринчук і нарцис ( з чим не погоджуюсь) він таки прислуховується до слушних порад і сприяє їх реалізації. "Давайте ваші конструктивні пропозиції, ми їх внесемо в податковий кодекс ", - це в стилі Катеринчука і це не пусті слова.

          це слова податківців. катеринчук хоче взагалі зробити новий кодекс. тут я з ним погоджуюсь і готовий над цим працювати. тільки от сам катеринчук не вірить що це можливо бо цей кодекс вже пройшов друге читання - щось там з регламентом вр повязане. тепер стоїмо перед вибором - туди можна внесити незначні зміни або зарубати при голосуванні. чи я помиляюсь?

          >Під час виборів, коли наш "Центр аналізу виборів" працював з Катеринчуком, усі наші аналітичні наробки втілювалися в життя. Наші ідеї доносилися на самий вищий рівень і реалізовувалися негайно. Працювати було суцільне задоволення.

          блін. та не маю я нічого проти катеринчука. працює то працює. а якщо мені не сподобалась його зверхня поведінка на фоні інших чиновників, не менше а більше рангом ніж він та на фоні 500 підприємців - то перепрошую, от такий я вредний.

          >Тобто, я хочу сказати, що пропозицією про створення при ДПА громадської колегії, як і пропозицією долучитися до обговорення податкового кодексу, не треба нехтувати. Нею треба скористатися. Під лежачий камінь вода не тече. Успіх буде, якщо в колегію увійдуть знаючі, розторопні і бойові люди. Якщо на форумі були висловлені конкретні пропозиції, то вони будуть і проаналізовані, і враховані, і думка форуму буде донесена до Ющенка. Більше оптимізму.

          а ніхто і не нехтує. працювати будемо. тільки от знаєте мене вже задовбала от віра в доброга царя і поганих бояр. донесемо до ющенка... і що далі - він одним розчерком все поміняє - закони, чиновників і т.п - і всім стане добре? теж мені золота рибка... не змінить ющенко нічого особисто тому що його сфера - стратегія. а виконавці ті що були лишились і ми зі своїми пропозиціями все одно з виконавцями будемо працювати.

          > Всетаки це не кучмісти. Принаймні поки вони не дали особливого приводу говорити, що мають в носі наші пропозиції.

          а мені від співчутливого кивання головою яко константацію факту розуміння моїх проблем не легше - бо по закону я влітаю на конкретні бабки ні за цапову душу. і ті податки що я їм платив останні два роки (до речі я платив більше ніж на звичайній системі оподаткування - тільки щоб менінгіту зі звітами/перевірками позбутись) я тепер їм платити не буду. принаймні найближчі три місяці в мене піде на юридичну трахмудію щоб по новому все запустити. я бабки не мив, податки не ховав.

          і найголовніше: чого мене місяць тому не спитали як я бачу реформу оподаткування, не розповіли про колегію? га? чому мене спочатку поставили раком, дещо вставили по самі помідори і аж потім запрпонували вибрати яким кремом намазати?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.27 | Людмила Коваль

            Re: ніхто не змирився і ніхто не нехтує

            Добре. Тоді почитайте це: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1114588348 і приєднуйтесь.

            Ще для Вас інфа із сайту ДПА:

            1. До уваги представників малого та середнього бізнесу!


            За результатами форуму „Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства”, що відбувся 23 квітня 2005 року, Державною податковою адміністрацією України готується спільний з представниками малого та середнього бізнесу проект відкритого листа Президенту України Віктору Ющенко та Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко.

            Проект міститиме пропозиції щодо підготовки проектів законодавчих актів з питань оподаткування малого та середнього бізнесу.

            Проект буде розміщено на веб-сайті ДПА України 27 квітня 2005 року об 11 годині.

            Пропозиції та зауваження до проекту відкритого листа прийматимуться від учасників форуму до 18 години 27 квітня 2005 року на електронну пошту tsaryuk@sta.gov.ua, vgoverdovskaya@sta.gov.ua.

            Департамент обслуговування платників податків
            http://www.sta.gov.ua/news.php3?7388
            ====================

            2. Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства


            23 квітня 2005 року в приміщенні Київського інституту міжнародних відносин за ініціативи Державної податкової адміністрації України відбувся форум “Бізнес, Майдан, ДПА України та ДМС України – нова модель партнерства”.

            У Форумі взяли участь представники середнього і малого бізнесу та урядовці, що відповідають за формування фіскальної політики.

            Як наголосив, відкриваючи Форум, Голова ДПА України Олександр Кірєєв, нова модель співпраці бізнесу і влади має будуватися на чесних, відвертих засадах, взаємодії і взаємодопомозі. Зупинившись на заходах, які зі свого боку вживатиме для цього ДПА України, він, зокрема, запевнив, що малому і середньому бізнесу надаватиметься всебічна підтримка, буде створено систему оперативного реагування на звернення і запити суб’єктів господарювання, підвищиться рівень консультативної і роз’яснювальної роботи з питань оподаткування.

            “Особливою силою”, як Помаранчевої революції, так і в здійсненні планів нової влади назвав малий і середній бізнес перший заступник керівника податкового відомства Микола Катеринчук. Висловивши своє бачення, якою має бути податкова і митна політика, він наголосив на необхідності врахування інтересів суб’єктів підприємництва. „Для цього ми повинні перейти до режиму постійних консультацій”, – наголосив Микола Катеринчук. Серед питань, які вважає за необхідне вирішити в першу чергу нова команда ДПА України, він назвав, зокрема, встановлення партнерських відносин з малим і середнім бізнесом, формування нових, більш прозорих процедур у сфері адміністрування податків. Звертаючись до підприємців, Микола Катеринчук наголосив: „Я хочу, щоб ви стали лобістами, цивілізованими лобістами своїх інтересів і практично впливали на політику в державі”.

            Голова Державної митної служби Володимир Скомаровський розповів про заходи, що вживаються для спрощення та прискорення процедур митного оформлення, зокрема, щодо запровадження „єдиного вікна” на всіх митницях та формування „білого списку” суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності, до яких застосовуватиметься спрощена процедура митного контролю.

            Також керівники структурних підрозділів ДПА України поінформували учасників Форуму про перспективи прийняття Податкового кодексу України та роботу Громадської колегії при Державній податковій адміністрації України.

            У рамках Форуму працювало чотири тематичні секції: загальна система оподаткування суб’єктів малого та середнього бізнесу, спрощена система оподаткування СПД – юридичних осіб, спрощена система оподаткування СПД – фізичних осіб, спрощення та прискорення процедури митного оформлення пропуску товарів та технічних засобів.

            Нові команди податкової та митної служби запропонували нові якісні зміни у фіскальній сфері, перш за все в питанні оподаткування малого та середнього бізнесу. Під час роботи у тематичних секціях підприємці надали свої пропозиції та зауваження, які будуть враховані при підготовці законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування.

            Форум має стати першим кроком до створення постійної системи громадських консультацій з бізнесом і суспільством по всім ключовим питанням діяльності ДПА України та ДМС України. Результатом цієї роботи має бути ефективна економічна політика та розвиток цивілізованих форм взаємодії бізнесу і держави.


            Управління інформаційної політики
            http://www.sta.gov.ua/news.php3?7380
    • 2005.04.26 | Michael

      Треба подавати в КОНСТИТУЦІЙНИЙ суд!

      Людмила Коваль пише:
      > Чи намагався хтось пояснити тому вельмишановному панству наслідки підтримання ними незаконного рішення, що вони, впроваджуючи Юліні поправки, стають співучасниками протиправних діянь? А до суду вони не хочуть?

      Мені здається, що до суду вони таки хочуть! І з податковою нема чого розмовляти - бо їхня функція виконавча (стежити за виконанням податкового законодавства), а нам треба впливати на ЗАКОН. Є два шляхи: один - лобіювати новий закон (який найймовірніше буде прийнято так само "прозоро" як зміни до "Бюджету-2005"), другий - знайти 45 депутатів для подання в Конституційний Суд. Останній шлях видається більш впливовим бо одразу ж зробить необхідний пі-ар проблемі і ніхто не відкрутиться. Юристом-координатором пропоную запросити Тетяну Монтян. Думаю, що й зібрати гроши на процес з постраждалих підприємців буде дуже легко!
      То в кого є знайомі депутати?!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | catko

        це правильно. але поки кс розбереться - гаплик наступить

        треба одночасто лобіювати відтермунування нововведень в бюджеті відповідними поправками вже завтра-післязавтра поки всі не позакривались не перереєструвались і одночасно судитись на перспективу і ще одночасно новий закон нормальний пробивати через ради всякі.

        ну і акції, акції - такі щоб одразу влада привид граблів побачила.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.26 | catko

          блін... зараз нема пленарних засідань у вр. аж 17.05. фігово (-)

      • 2005.04.27 | Людмила Коваль

        Конституційний суд? Можливо це ідея і спосіб...

        призупинити ввід в дію Юліних поправок.
        Якщо я не помиляюся, то подання до Конституційного, призупиняє дію оспорюваного закону.
        Якщо я не помиляюся у попередній думці, то, звернувшись за роз"ясненнями до Конституційного суду, ми маємо шанс і зупинити це податкове свинство і виграти справу.

        В любому випадку варто спробувати. Але, щоб обгрунтувати свій запит, нам потрібний фахівець в галузв податкового законодавства. Я пробувала розібратися з питаннями оподаткування малого бізнису, та у мене нічого не вийшло. В тих законах і указах чорт ногу зломить. Вони не стикуються. Суцільні діри і неузгодженості.
        Звертаюся до тих, хто тямить в питаннях оподаткування - допоможіть розібратися. Звертаючись до Конституційного суду нам треба довести:
        1. що Юліні поправки до бюджету-2005 були прийняті Верховною Радою з порушенням Конституції;
        2. що ці поправки порушують конституційні права підприємців.

        Давайте створимо робочу групу з фахівців у галузі податкового законодавства і юристів та правозахисників, розберемося у питанні і подамо запит до Конституційного суду. Особисто я готова працювати в цій групі. Хто ще?
        Є інші пропозиції?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.27 | капітан Немо

          Re: Конституційний суд? Можливо це ідея і спосіб...

          Про незаконність та антиконституційність деяких змін у деякі закони України стосовно оподаткування.

          Останнім часом збільшилося невдоволення підприємців щодо свавільного трактування деякими працівниками деяких державних установ деяких змін до деяких законів України.

          Хочеться звернути увагу громадян України, як платників, так і неплатників на правовий нігілізм , яким просякнуті ці дії.

          В Україні існує і діє Закон України "Про систему оподаткування" №77/97-вр ( ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1997, N 16, ст.119 )( Із змінами, внесеними згідно із Законами
          N 303/97-ВР від 04.06.97, ВВР, 1997, N 29, ст.190
          N 25/98-ВР від 15.01.98, ВВР, 1998, N 25, ст.147
          N 320-XIV ( 320-14 ) від 17.12.98, ВВР, 1999, N 5-6, ст.39 ))

          ( Текст цього Закону знаходиться, наприклад, за адресою : http://www.etalon.iatp.org.ua/1/5.htm#top)

          Згідно Статті 1 цього Закону про систему оподаткування « Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування»

          А Стаття 7 цього ж Закону про систему оподаткування говорить наступне : «Зміна податкових ставок і механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) не можуть запроваджуватися Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік."

          Податківці мають на увазі «Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV», котрий розміщений в Інтернеті за адресою : http://www.minfin.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53447&cat_id=35489.

          Якщо це так, то Закон №2505- ІV протирічить вже згаданому і нині діючому Закону України "Про систему оподаткування" №77/97-вр, а також низці інших Законів України і навіть Конституції України. А отже, якщо ми хочемо жити у правовій державі, то ми повинні насамперед дотримуватися Конституції та вже діючих законів, а не керуватися всілякими сумнівними «роз’ясненнями» податківців.

          Давайте коротко ознайомимося зі змістом Закону №2505- ІV . Цей «закон» складається із двох частин - «I. Верховна Рада України постановляє внести зміни до таких законодавчих актів України…» та «II. Прикінцеві положення».

          У першій частині вносяться зміни до таких законів України :
          1. до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" ( в середньому – 25 сторінок тексту ),
          2. до Закону України "Про податок на додану вартість" ( в середньому – 17 сторінок тексту ),
          3. до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств",
          4. до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір",
          5. до Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби",
          і так далі, по ходу нового «закону» на більш ніж восьмидесяти його сторінках ( з яких лише 25 сторінок стосуються змін до Закону про Державний Бюджет на 2005 рік ) вносяться зміни та поправки приблизно до восьми десятків діючих Законів України. Із котрих – приблизно два десятки податкових законів, зміни до яких посередині бюджетного року вносити взагалі заборонено.

          Прикінцеві положення цього «закону» вмістилися всього на трьох сторінках .
          У Прикінцевих положеннях цього "закону", у п. 25 наказано :
          "25. Кабінету Міністрів України:
          ...........................
          - привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
          - у двомісячний термін подати на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо внесення змін до законів, які випливають із змісту цього Закону;
          - забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону."

          Тобто - цей «закон» не має і не може мати чинності щодо інших вже діючих Законів України, щодо яких передбачено спеціальна процедура внесення змін та доповнень. А саме такими Законами і є "Закон про Податок на додану вартість", "Закон Про оподаткування прибутку підприємств", та інші податкові закони. Але чомусь приватних підприємців , котрі напрацювали за минулі 12 календарних місяців валовий дохід більший за 300000 грн, вже зараз , ще до внесення змін, змушують ставати платниками ПДВ.

          Тобто, виходячи зі змісту виділеного абзацу, на мою думку , Кабінет Міністрів до 25 травня повинен був би подати на розгляд Верховної Ради законопроект "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-вр", що випливають із змісту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" № 2505-ІV". І тільки після розгляду і ухвалення такого Законопоекту можуть відбуватися які-небудь зміни у оподаткуванні приватних підприємців – платників єдиного податку.

          Тобто, на сьогодні діє стара редакція Закону про ПДВ і про ніякі 300000 грн і мова не може йти.

          Вищезгадані зміни до податкових законів суперечать, як видно, не лише букві закону, але й духу «Закону про систему оподаткування в Україні». Згадаймо хоча б наступну статтю :
          "Стаття 3. Принципи побудови та призначення системи оподаткування.
          Принципами побудови системи оподаткування є:
          ….стабільність - забезпечення незмінності податків і зборів (обов'язкових платежів) і їх ставок, а також податкових пільг протягом бюджетного року;"
          Тобто - зміна податків, порядку оподаткування, системи оподаткування та ставок податків у березні-квітні є такими, що ведуть до нестабільності в суспільстві загалом та в підприємництві зокрема !!!!! Треба лишень нагадати працівникам податкової інспекції міста Канева, що бюджетний рік уже давно розпочався, ще 1 січня 2005 року !!!
          (Стаття 96 Конституції України : «Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною Радою України на період з 1 січня по 31 грудня, а за особливих обставин — на інший період» . А хіба в нас були «особливі обставини» ??? Хіба був запроваджений якийсь надзвичайний стан ??? )
          І тому вносити будь-які зміни у податкове законодавство наприкінці березня протизаконно у буквальному розумінні цього слова !! Ці зміни можуть бути потрактовані як протидія з боку державних органів зайняттю громадянами підприємницькою діяльністю, за що може наступити відповідальність і не тільки моральна ! Ті підприємці, чиї права були чи, не приведи Господи, будуть порушені, можуть скористатися , наприклад, Статтею 56 Конституції України : «Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень».
          Тепер виникає слушне питання – а чому ж все-таки депутати взяли та й ухвалили цей протизаконний акт ??? Можливо тому, що наголос був зроблений на тому, що цей «закон» є саме законом про внесення змін у «Закон про держбюджет на 2005 рік», а податкові зміни не матимуть сили , оскільки протирічать існуючому законодавству. Можливо, дехто з депутатів просто не дочитав законопроект до кінця : осилити майже сто сторінок за кілька днів справді дуже важко. Можливо, декого із депутатів збили з пантелику прикінцеві положення.

          На розгублені питання – а що ж тепер нам , підприємцям, робити ? – відповідаю наступним чином.
          Підприємці, пам’ятайте : у Конституції України записано : « Стаття 67. Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом». Тобто – підприємці повинні сплачувати податки , встановлені законом , а не роз'ясненнями податківців. Податківці по-своєму тлумачать закони, а ви маєте право тлумачити по-своєму і звертатися до суду за допомогою. Також це підтверджує і Стаття 92 Конституції України : «Виключно законами України визначаються: … 8) правові засади і гарантії підприємництва…» , « Виключно законами України встановлюються: 1) …система оподаткування…».
          У всякому разі ще раз нагадую та закликаю : якщо ви хочете жити у правовій державі, то починати це робити можна просто від сьогоднішнього дня, а не чекати, коли вам це хтось дозволить робити. Це стосується як підприємців, так і працівників податкових інспекцій, яким зовсім не завадить пам’ятати наступну статтю Конституції України : « Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність».

          Див. також

          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1113894936&first=1114589917&last=1114529228

          та

          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1114555711&first=1114589917&last=1114529228
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.27 | Людмила Коваль

            Є початок. Дякую. Дуже конструктивно (-)

        • 2005.04.27 | Michael

          Коли і де збираємо групу для підготовки подання?

          З ініціативних людей маємо:
          Капітан Немо
          Катко
          Людмила Коваль
          Міхаель ("ваш покорний слуга" :-) )
          ХТО ЩЕ? ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

          Місце: Майдан/біля "Бетмена" (може хтось щось краще запропонує).
          Час: 19:30 Четвер, 28-го квітня.
          Ознака особи, причетної до проблеми: помаранчовий аркушик з закресленим ПДВ або 300 000 :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.27 | Пані

            Може напиши повідомлення для новин та прямої дії?

            поки не пізно :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.27 | Michael

              В "ПРЯМУ ДІЮ"

              Проти ПДВ та межи 300 000 для СПДФО та СПДЮО!

              Оголошуються термінові збри представників малого і середнього бізнесу, колишніх активістів помаранчевої революції на Майдані, учасників Форуму “Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства”, учасників форуму сайту "Майдан" в гілках присвячених проблемі Змін до Закону "Про Девжавний бюджет України в 2005р."

              Порядок денний зборів:
              1. Обговорення листа до Президента від представників малого та середнього підприємництва. Проект листа тут:
              http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1114624019
              (див. також доповнення в гілці)
              2. Підготовка до подальших акцій в разі невиконання вимог наведених в зверненні. Результатом може бути масова акція під Урядом після свят, але деталі та ідеї треба обговорити безпосередньо. Далі - подання до Конституційного Суду!
              3. Створення "в реалі" робочою групи з діючих СПДФО та представників СПДЮО для обговорення режиму оподаткування та взаємодії з органами влади, в т.ч. податковою інспекцією.


              Місце: Майдан/біля "Бетмена".
              Час: 19:30 Четвер, 28-го квітня.
              Ознака особи, причетної до проблеми: аркушик паперу з закресленим ПДВ або 300 000

              Гілка форуму з попереднім обговоренням проблеми знаходиться тут:
              http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1114385863

              Юридичние обгрунтування нашої позиції наведено тут:
              http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1114590034
              (також див. лінки в тексті)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.04.28 | Людмила Коваль

                Re: В "ПРЯМУ ДІЮ" (доповнено)

                Michael пише:
                > 2. Підготовка до подальших акцій в разі невиконання вимог наведених в зверненні. Результатом може бути масова акція під Урядом після свят, але деталі та ідеї треба обговорити безпосередньо. Далі - подання до Конституційного Суду!

                На мою думку, не слід подання до КС ставити в залежність від виконання вимог форуму. Слід паралельно застосовувати обидва методи впливу на Уряд: і громадська дія ( акції) і правовий позов. Будьмо логічними. Порушено наші права. Поновити їх можна правовим шляхом. Отже звернення до КС має пріоритетне значення. Громадська дія - допоміжний захід.
                Ющ дійсно не золота рибка і не слід його заохочувати до залагодження правової проблеми в режимі ручного керування. Так починається авторитаризм.
                Є Конституція і є Закон. Наші права порушені і адекватною дією буде не прохання до Ющенка про допомогу, а оскарження порушення наших прав в суді. Ні ДПА, ні ВР, яка 375-ма голосами підтримала податкове свинство запропоноване Урядом не звернуться до суду. Вони виберуть шлях компромісу. Але нам той компроміс навіщо? Поки ВР буде узгоджувати законодавчу базу з дрібних підприємців встигнуть три шкури здерти. Їх треба зупинити зараз.

                І ще. Трохи несерйозно збиратися на вулиці біля Бетмена для обговорення важливої проблеми. Якщо адмін Майдану не буде заперечувати, то радила би зібратися в офісі "Майдану". Адресу не подаю навмисно. Залишаю це питання на вирішення адміна.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.04.28 | Michael

                  Re: В "ПРЯМУ ДІЮ" (доповнено)

                  Людмила Коваль пише:
                  > Michael пише:
                  > > 2. Підготовка до подальших акцій в разі невиконання вимог наведених в зверненні. Результатом може бути масова акція під Урядом після свят, але деталі та ідеї треба обговорити безпосередньо. Далі - подання до Конституційного Суду!
                  >
                  > На мою думку, не слід подання до КС ставити в залежність від виконання вимог форуму. Слід паралельно застосовувати обидва методи впливу на Уряд: і громадська дія ( акції) і правовий позов. Будьмо логічними. Порушено наші права. Поновити їх можна правовим шляхом. Отже звернення до КС має пріоритетне значення. Громадська дія - допоміжний захід.
                  Безперечно, треба! Просто без громадської акції й пі-ару переконати депутатів буде значно важче.

                  > І ще. Трохи несерйозно збиратися на вулиці біля Бетмена для обговорення важливої проблеми. Якщо адмін Майдану не буде заперечувати, то радила би зібратися в офісі "Майдану". Адресу не подаю навмисно. Залишаю це питання на вирішення адміна.
                  То зберемось й перемістимось.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.04.28 | Людмила Коваль

                    Re: В "ПРЯМУ ДІЮ" (доповнено)

                    Michael пише:
                    > Людмила Коваль пише:
                    > > Michael пише:
                    > > На мою думку, не слід подання до КС ставити в залежність від виконання вимог форуму. Слід паралельно застосовувати обидва методи впливу на Уряд: і громадська дія ( акції) і правовий позов. Будьмо логічними. Порушено наші права. Поновити їх можна правовим шляхом. Отже звернення до КС має пріоритетне значення. Громадська дія - допоміжний захід.
                    > Безперечно, треба! Просто без громадської акції й пі-ару переконати депутатів буде значно важче.
                    >
                    На біса нам переконувати депутатів. Не смішіть мене. Вони 375-ма голосами начепили нам зашморг на шію, а Ви хочете, щоб вони своє ж рішення і оскаржили в КС.
                    За роз"ясненнями до КС можуть звертатися і громадяни. Тож так і треба зробити. Зараз вже поспішаю, бо час відїжджати, і не можу швидко знайти потрібне посилання на положення, яке дозволяє громадянам звертатися по роз"яснення до КС. Приїду пошукаю, або самі порийтеся. ;)

                    > > І ще. Трохи несерйозно збиратися на вулиці біля Бетмена для обговорення важливої проблеми. Якщо адмін Майдану не буде заперечувати, то радила би зібратися в офісі "Майдану". Адресу не подаю навмисно. Залишаю це питання на вирішення адміна.
                    > То зберемось й перемістимось.

                    Ок. :-)
                • 2005.04.28 | Michael

                  Re: В "ПРЯМУ ДІЮ" (доповнено)

                  Людмило!

                  Дайте свій телефон б-л або мейл, щоб я надійслав свій телефон.
                  Мій мейл: michael.77@list.ru
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.04.28 | Людмила Коваль

                    Re: В "ПРЯМУ ДІЮ" (доповнено)

                    Мій: lkoval@voliacable.com

                    До зв"язку.
                    Усе, полетіла.
                    Почуємося на наступному тижні.
              • 2005.04.28 | Michael

                Чи то був дощ, чи замало часу, чи всі ховаються...

                Отже першу спробу зібрати сили для протистояння беззаконню вдалою не назвеш. Дякую _єдиному_ однодумцеві, який війшов у "реал"!

                Пропоную діяти поки що через лист:
                http://www.sta.gov.ua/news.php3?7400

                Там подивимось...
          • 2005.04.27 | Людмила Коваль

            Re: Коли і де збираємо групу для підготовки подання?

            З 27 квітня по 4 травня мене не буде в Києві.

            Пропоную або зустрітись завтра без мене, або на наступному тижні зі мною.

            П.М. З огляду на це: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1114624019
            звернення до КС стає ще актуальнішим.
          • 2005.04.28 | Correct

            Як бути іногородім, хто не може приїждати?

            Я можу приєднатись дистанційно, і маю ініциативну групу в себе в обл.центрі. Як зробити, щоб наші пропозиції врахувались.Наприклад:
            http://www2.maidan.org.ua/n/free/1114593167
            і
            http://www2.maidan.org.ua/n/free/1114630177
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.28 | Michael

              Саме так і робити! Слати зміни/доповнення(-)

  • 2005.04.26 | Andrij

    Розруха -- в головах

    Чим податок з обороту відмінний від пропозиції Шарікова "все забрати та поділити", так це хіба тим, що Шаріков щиро казав про свої наміри. Економісти вже десятиріччя як довели, що податки вище 30% від прибутку є шкідливими. В Україні з її нерозвиненою економікою йолоп Катеренчук хоче вичавити з малого бізнесу 30 мільярдів. Це буде перемога. Малого бізнесу в Україні більше не буде. Як і великого. Таке враження, ніби Тимошенко готується піти в опозицію.
  • 2005.04.26 | Correct

    Ще один погляд

    Знайшов в інтернеті http://www.tymoshenko.com.ua/ukr/forums/index.php?s=9e174ad68dd1bc3fda1cd6817e9d22f1&showtopic=2225
    Невідома Скарлет пише:

    Встреча состоялась и я довольна что приняла участие. Очень понравилось. Вчера в новостях по УТ-1 был небольшой репортаж.

    Было около 300 человек. Организация на достойном уровне.
    Присутствовали Киреев - главный налоговик страны, Катеринчук - первый зам, Лекарь-зампред, Ксения Ляпина - председатель союза частных предпринимателей Украины, Кас"янчук(не помню длжность ),
    Флисак - департамент методологии ДПА, Дмитренко - представитель кабмина, Скоморовский - представитель таможни.
    В официальной части выступил Киреев (минут 10), говорил о взамодействии с налогоплательщиками, обещал не штрафовать за технические ошибки в отчетах и нещадно бороться с минимизаторами.
    Затем ушел.
    Катеринчук был непосредственным инициатором и и организатором этого собрания. Сказал что по поручению президента собрал представителей малого и среднего бизнеса, чтобы совместно выработать концепцию дальнейшего развития этого сектора экономики, поскольку президент хочет воплотить в жизнь идею о том, что средний клас-это опора государства. Посему пообещал что обновленная налоговая вся "белая и пушистая" и повернулась к налогоплательщику лицом и жаждет сотрудничества ну т.п. Если исодить из задекларированных им намерений, то "лицо" нашей налоговой довольно таки приветливое и не такое страшное. Если это действительно будет так, то мы всетаки станем цивилизованной страной.
    Лекарь сказал в принципе тоже и дал номера телефонов, по которым можно обращаться в ДПАУ за помошью при нарушении наших прав налоговиками на местах. Пообещал их нещадно карать за лень, грубость, невнимание, создание очередей и т.п.
    тел. 247-36-72
    247-36-18
    247-81-90
    Также по этим телефонам можно записаться на личный прием к начальникам ДПА, вплоть до Киреева.
    Хорошо выступила Ляпина. Правда ничего конкретного, но передала наш настрой совершенно точно. Зал аплодировал чуть ли не после каждой реплики, тем самым выражая свое согласие. Суть выступления сводилась к тому, что если власть будет нас давить "новшествами" типа нового бюджета, то второй Майдан гарантирован. Катеринчук аж покраснел и занервничал.
    Очень неплохо выступил Скомаровский (таможня), рассказал о том какие меры уже приняты и что планируется сделать по упрощению работы с таможней.
    Флысак рассказала о направлениях работы методологичесого отдела ДПА, в частности о работе с новым налоговым кодексом. Призвала нас принимать в этом активное участие.
    Затем выступили несколько предпринимателей. которые достаточно резко ракритиковали "нововведения", особенно пункты 1.8 и 2.3.1 бюджета.
    После официальной части нам предложили кофе-брейк (фуршет по простому), кофе, чай, бутербродики. Тут же состоялось "общение в кулуарах". В частности Катеринчук сказал, что сам обалдел, когда узнал о новшествах бюджета, и что налоговая категорически за нас и будет делать все возможное для изменения обстановки в нашу пользу.
    Затем нас развели по секциям общая система, юрлица на едином, ЧП на едином. Я была в третьей секции. Здесь с нами общался Лекарь, которого мы чуть не растерзали "на сотню мальньких медвежат", особенно кода речь зашла об НДС. Звучали также предложения по увеличению потолка единого налога с одновременным увеличением ставки. Предложения были разные, но соновная мысль заключалась в том, что единый должен быть дифференцирован в зависимости от уровня доходов, вида деятельнольности, региона. Предприниматели готовы платить больше, лишь бы только от них отвязались с НДС.
    Затем состоялась заключительная часть на которой подвели итоги, зафиксировав предложения предпринимателей по улучшению работы ДПА и таможни.
    Таможня:
    1) Срочно подготовить налогоые разъяснения по импорту и экспорту услуг, по месту постави услуг, по курсовой разницу
    2)Ограничение сроков проведения исследования товаров на таможне до минимума
    3)Упрощение выдачи режимов сприяння (не помню как по-русски)
    4)Разработка налогового кодекса
    5)Разработка методов определения таможенной чстоимости
    6)Таможенный кодекс должен стать нормой прямого действия
    7)Разработать режим временного ввезения.
    Общая система
    1) Ликвидировать НДС как "классовго врага"
    2)Ликвидировать коммунальный налог
    3)Улучшить качество услуг ДПА на местах
    4) Отменить ненужную отчетность и т.п.
    Единый для юрлиц
    1) Вернуться к прежней системе по НДС
    2)Собрать инициативную группу
    3)Дать отсрочку для решия проблем с НДС
    4) Решить нужна ли вообще упрощенная система,если да, то как ее реформировать
    Единый для физлиц
    1) не вводить налоги задним числом
    2)Отменить пункты 1.0 и 2.3.1
    3)Изменить ставки единого и увеличить потолок и количество работников
    4)Изменитить систему регистрации предпринимательства в сторону максимального упрощения
    5)Отменить принудительную регистрацию плательщиками НДС
    6)Разобраться с ограничением ЧП в правах как работодателя
    7)Анулировать нулевую отчетность
    Отчетность ввести заявочным порядком. т.е. предприниматель сам опрделяется какие именно отчеты он должен сдавать в зависимости от особенностей своей деятельности
    9)Срочно подготовить разъяснения по пункту 1.8
    10)Создать рабочую группу по реформированию единого налога, где предприниматели будут выступать в качестве "практикующих хирургов"
    11)Создать сайт для ЧП при налоговой. где выдавать всю переписку между налоговой и другими ведомствами и отчесать на вопросы

    В заключение Катеринчук сказал, что налоговая готовит открытое письмо вместе с госкомпредпринимательства президенту и премьеру по поводу отмены пунктов 1.8 и 2.3.1 и вроде бы соответствующий законопроект уже зарегистрирован в парламенте. Сказал что из числа участников форума будут приглашены все желающие принять участие в подготовке налогового кодекса в части об упрощенной системе и закона об упрощенке и этот процесс начнется буквально на следующей неделе.Работать будем на общественных началах (бесплатно)
    С понедельника заработает сайт по налоговому кодексу на котором каждый сможет внести свои предложения.
    Спросил, если с НДС ничего не изменится, как мы отреагируем. Зал сказал что организует второй майдан.
    Поэтому Катеринчук призвал нас не молчать и активно протестовать против ущемления своих прав, чем больше будет протестов. тем больше шансов на то что. пункты 1ю8 и 2.3.1 будут отменены.

    Короче говоря, исходя из настроений витавших в воздухе, я сделала вывод, что в худшем случае отсчет 300 тыс. начнут с 01.01.2005 года

    Такие вот пироги
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.26 | catko

      вчора був у дпа - хочете посміятись?

      Correct пише:
      > Короче говоря, исходя из настроений витавших в воздухе, я сделала вывод, что в худшем случае отсчет 300 тыс. начнут с 01.01.2005 года
      >

      мені вчора в податковій не те що 300 тис. з 01.04.2004 по 01.04.2005 порахували - мені весь оборот порахували за цей період типу чи я взагалі за межі ліміту дозволеному для спрощенця відповідаю (в даному випадку не відповідаю бо в мене оборот нерівномірний і більшість на осінь-зиму попадає. тому якщо взяти просто з 01.01.2004 по 31.12.2004 - в мене все ок. а якщо взяти останні 12 місяців то не ок. тепер мені кажуть що на пдв мені пізно переводитись - я взагалі попав бо указ президента щодо лімітів порушив. отак і сперечались дві години зними що таке фінансовий рік для спрощенця. в результаті я плюнув і повідомив що раз вибився то закриваюсь взагалі і пішли вони нафіг.

      > Такие вот пироги

      пс. а може я даремно так? може треба було катеринчуку чи самому ющенку поскаржитись? але ось в чому проблема - мені з тою податковою ще працювати. принаймні вони доброзичливо готові сприйняти щоб я легегенько закрився - їм проблем менше а я потім собі в них же легенько по новому відкриюсь і будемо працювати далі. а от після мого стуку - а вони дійсно не винні що в нас закони дебільні - інспектора побють в будь-якому випадку (зараз це в них модно) і доброзичливість як рукою змиє. нафіга воно мені якщо інспектор сам в шоці?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | Correct

        Re: вчора був у дпа - хочете посміятись?

        Це, власне, не мій текст, а передрук з якоїсь пані. Я на форумі не був і більше схильний вірити Вам ніж їй. Мене в її звіті зацікавив момент, що вони там записали перелік бажаних змін:

        >Общая система
        1) Ликвидировать НДС как "классовго врага"
        2)Ликвидировать коммунальный налог
        3)Улучшить качество услуг ДПА на местах
        4) Отменить ненужную отчетность и т.п.
        Единый для юрлиц
        1) Вернуться к прежней системе по НДС
        2)Собрать инициативную группу
        3)Дать отсрочку для решия проблем с НДС
        4) Решить нужна ли вообще упрощенная система,если да, то как ее реформировать
        Единый для физлиц
        1) не вводить налоги задним числом
        2)Отменить пункты 1.0 и 2.3.1
        3)Изменить ставки единого и увеличить потолок и количество работников
        4)Изменитить систему регистрации предпринимательства в сторону максимального упрощения
        5)Отменить принудительную регистрацию плательщиками НДС
        6)Разобраться с ограничением ЧП в правах как работодателя
        7)Анулировать нулевую отчетность
        Отчетность ввести заявочным порядком. т.е. предприниматель сам опрделяется какие именно отчеты он должен сдавать в зависимости от особенностей своей деятельности
        9)Срочно подготовить разъяснения по пункту 1.8
        10)Создать рабочую группу по реформированию единого налога, где предприниматели будут выступать в качестве "практикующих хирургов"
        11)Создать сайт для ЧП при налоговой. где выдавать всю переписку между налоговой и другими ведомствами и отчесать на вопросы

        Наскільки ці зміни врахують - невідомо. Моя думка - закривати підприємницьку діяльність треба, бо спрошена система ФО не жилець.
        ДПА зараз зробила телеграму по п.1.8, де ясно - шукатимуть замасковані трудові угоди( де ризики і обладнання є замовника і підприємець працює один).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.26 | catko

          ну пессиміст я, пессиміст... щодо держ.орг. переважно

          Correct пише:
          > Це, власне, не мій текст, а передрук з якоїсь пані. Я на форумі не був і більше схильний вірити Вам ніж їй.

          вона взагалі все теж правильно написала тільки вона по життю оптиміст а я пессиміст. як кажуть на "цвєт і вкус"...

          >Мене в її звіті зацікавив момент, що вони там записали перелік бажаних змін:
          >
          > Единый для юрлиц
          > 1) Вернуться к прежней системе по НДС

          це була головна пропозиція і одностайна. тобто для юр. осіб так як було - відкатана схема і всіх влаштовує. для чого щось нове придумувати?

          > 2)Собрать инициативную группу

          для входження в громадську колегію

          > 3)Дать отсрочку для решия проблем с НДС

          про відстрочку все перевели в русло відсутності перевірок/штрафів хоча ми давили на перенесення термінів вступу бюджету-2005 в дію.


          це все зачитувалось в кінці модераторами секцій як результати їх роботи. молодець що законспектувала а я немолодець що прошляпив :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.26 | sofu

            только из налоговой

            Пришел бух-р, вот какую историю мне расказала. (физлицо, ед.нал.)
            Конкренто на моем примере. Были у меня товарные остатки с прошлого годя тянутся около 50 тыс грн.
            Товар сезонный, продажи в основном идут зимой. Не успел продать. Сейчас, мне этот товар естественно нужно продать. Что я и делаю, часто по закупочной цене, чтобы вернуть деньги. (Если брать в эквиваленте $, то вроде без убытка, почти в ноль, но если в гривнах, тогда продаю с минусом. Зимой доллар был дороже) Но, не в этом дело. Сейчас со всей суммы реализации, я автоматически должен заплатить НДС. (самом сабой нужно еще зарегистрироваться). Т.е я "влетаю" на 10 тыс. грн. чистейшего убытка. Причем, по новому курсу. И скажите мне, зачем мне такая система упрощенного обложения. Очевидный бред виден всеми, даже налоговая соглашается, что действительно "ненормально". Но родное правительство мудро молчит.
            Честное слово, не хотелось говорить о политике, но разве с этими декларациями пришла власть? Обман чистой воды. Задним числом делать перерасчеты!
            Вот подожду немного, если ничего не изменится, накоплю ровно столько же денег и куплю к 2006 году "голубые палатки" :)
            Это в шутку, но в серьез, я черезвычайно разачарован такими действиями. Я наивный думал, что все будет по чесному, с новой властью пришел конец коррупции, бюрократии, взяткам санстанциям, пожарникам и проч. государственным проходимцам.
            Неужели все так и останется?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.26 | catko

              тут не в кольорі палаток справа. пропоную:

              а справа в тому що з нами спочатку не хотіла рахуватись стара влада і виявилось що то граблі. за що і поплатилась.
              а нова влада з нами теж поки що не рахується бо думає що ми на неї молимось зранку до вечора. тому треба їй показати ті граблі на які вона наступає - щоб думала на другий раз.

              я собі думаю так.

              1.поставити на вуха всіх можливих депутатів щодо термінового внесення ще до кінця цього тижня у вр поправки до бюджету такого змісту "зміни в системі оподаткування згідно бюджету-2005 вступають в дію в пунктах які стосуються спрощеної системи оподаткування з 3-го кварталу 2005 року" для цього зібрати підписи під відповідним зверненням всіх можливих асоціацій і громадських організацій і партій.
              думаю на такий компроміс депутати підуть, а ми за два місяці щось придумаємо, принаймні справи в порядок можна привести.

              2. продемонструвати уряду що таке тінь і що таке ріст безробіття через їхні кроки (хоча воно само по собі вийде).

              3. продумати якісь перманентні креативні акції в києві.

              4. розпочати ряд судових процесів де тільки можна і на яку тільки можна тему.

              бо щороку колір палаток міняти і революції влаштовувати то не вихід.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.04.26 | sofu

                Re: тут не в кольорі палаток справа. пропоную:

                catko пише:
                > а справа в тому що з нами спочатку не хотіла рахуватись стара влада і виявилось що то граблі. за що і поплатилась.
                > а нова влада з нами теж поки що не рахується бо думає що ми на неї молимось зранку до вечора. тому треба їй показати ті граблі на які вона наступає - щоб думала на другий раз.
                >

                Так воно і є.

                > я собі думаю так.
                >
                > 1.поставити на вуха всіх можливих депутатів щодо термінового внесення ще до кінця цього тижня у вр поправки до бюджету такого змісту "зміни в системі оподаткування згідно бюджету-2005 вступають в дію в пунктах які стосуються спрощеної системи оподаткування з 3-го кварталу 2005 року" для цього зібрати підписи під відповідним зверненням всіх можливих асоціацій і громадських організацій і партій.
                > думаю на такий компроміс депутати підуть, а ми за два місяці щось придумаємо, принаймні справи в порядок можна привести.
                >
                > 2. продемонструвати уряду що таке тінь і що таке ріст безробіття через їхні кроки (хоча воно само по собі вийде).
                >
                > 3. продумати якісь перманентні креативні акції в києві.
                >
                > 4. розпочати ряд судових процесів де тільки можна і на яку тільки можна тему.
                >
                > бо щороку колір палаток міняти і революції влаштовувати то не вихід.

                Та усе добре кажете, але я щось потрохи стаю скептіком, дивлячись на ці шараханія. Я, звичайно, не єкономіст, але таке враження, що Юля сама робить проблему, а потім бурно ії решає. Саме как Медвичук. Тільки чомусь з єкранів ТВ.
                Не розумію, навіщо було підвищувати пенсії зараз, коли, ще не встигли розібратись, що до чого. Самі казали, що те, що зробив Янукович,піднявши пенсії, це з єкономічною точки зору не вірно. Популізм не краще вирішення проблем.
                Та де ті депутати? Кинули нас. Саме дивує те, що Юля сама ж була колись підприємцем, та знає, що несправедливість тільки підштовхує на адекватні дії.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.04.26 | sofu

                  пропоную:

                  Пропоную Вам пане catko, ці питання, та Ваші пропозиції, окремой гілкою обізначити та назву гарну придумати, щось на зразок:
                  До уваги депутатів Верховної Ради!
                  Або: сообщение для Юлии Тимошенко! або щось інше.
                  А потім дамо ссилку на нашу сварку почитати усім причепним до неї, може сам пан Пензенник спуститься з небес?
                  :)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.04.26 | Correct

                    Re: пропоную: Тема гілки, саркастичо

                    Оскільки головні недруги підприємців пани П. та Т. ( автори новацій по версії Кужель) то можна цих партизанів повідмінювати, наприклад:


                    Ющенковим обіцянкам про 5 млн. нових робочих місць прийшов Пинзець
                    і т.д.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.04.26 | капітан Немо

                      Лозунг : "Сьогодні - 300000, а завтра - 58ма стаття !!!"

                      "Ми не довіряємо Уряду !!!"
                      "Не 5 мільйонів робочих місць, а 5 мільйонів і десять !" ( бо завтра я вижену своїх працівників !"
            • 2005.04.26 | капітан Немо

              Re: только из налоговой

              sofu пише:
              > Пришел бух-р, вот какую историю мне расказала. (физлицо, ед.нал.)
              > Конкренто на моем примере. Были у меня товарные остатки с прошлого годя тянутся около 50 тыс грн.
              > Товар сезонный, продажи в основном идут зимой. Не успел продать. Сейчас, мне этот товар естественно нужно продать. Что я и делаю, часто по закупочной цене, чтобы вернуть деньги. (Если брать в эквиваленте $, то вроде без убытка, почти в ноль, но если в гривнах, тогда продаю с минусом. Зимой доллар был дороже) Но, не в этом дело. Сейчас со всей суммы реализации, я автоматически должен заплатить НДС. (самом сабой нужно еще зарегистрироваться). Т.е я "влетаю" на 10 тыс. грн. чистейшего убытка. Причем, по новому курсу. И скажите мне, зачем мне такая система упрощенного обложения. Очевидный бред виден всеми, даже налоговая соглашается, что действительно "ненормально". Но родное правительство мудро молчит.
              > Честное слово, не хотелось говорить о политике, но разве с этими декларациями пришла власть? Обман чистой воды. Задним числом делать перерасчеты!

              НЕ РОБІТЬ ПЕРЕРАХУНКИ !
              ПРОТЕСТУЙТЕ !!
              НЕ МОЖЕТЕ ПРОТЕСТУВАТИ - ВИЖДІТЬ.


              Інакше налогова вас і всіх нас підприємців просто замордує !!!
              Можливо, днями буде організована якась акція - страйк або ще щось.

              Перший дзвінок був - судове визнання другого туру виборів недійсним. Дехто , а можливо - і багато з нас - вважали це рішення політичним і неконституційним. Але, оскільки воно було політичним і відповідало чаяніям більшості народу, то ми на це закрили очі.

              Потім було ше кілька дзвіночків. Серед іншого - арешт Колєснікова. так порядні люди не роблять. Але ми знову промовчали.

              Тепер беруться за нас. Тому що бояться нас. Тому що ми самостійні і в багатьох питаннях маємо власну думку.
              Якщо порівняти із шахівницею, то основна маса населення - це пішаки. Ющенко і Юля - це ферзі. Порошенко - тіпа тура. А ми - це коні та слони. І нас дійсно багато, наш більше, ніж всяких порошенків. І ми - чомусь ??? - складаємо для них загрозу, бо три легкі фігури ( слони чи коні) сильніші за одну туру, а є навіть позиції, коли і два слони сильніші за туру.
              Чому вони нас бояться ??? Невже хочуть влаштувати диктатуру чи фашизм, як передбачали "біло-голубі" ?? Я б цього дуже не хотів, але - менше з тим- я не хочу, щоб до мене застосовувалися неконституційні закони, хай навіть які б вони хороші для держави не були. Держава, в першу чергу, це я. Якщо мені добре - значить, я вважаю, що держава хороша.
              Оце прийняття нової межі в 300000 заднім числом - це, блін , такий плювок в обличчя української демократії, гірше за який могло б бути хіба що прийняття нової межі в 100000 тисяч, або ще "краще" - в 30000 ( Тридцять) тисяч. Чому саме 300000 ???? Чому не 100000 чи 5000 ??? Як ця цифра обгрунтована ????? Якщо хренові податкові закони, і корпорації їх обходять шляхом єдиного податку, то вдосконалюйте ті погані податкові закони. Якщо хтось завозить контрабанду - окорочки, ковбасу і т.п.- а потім це все продається від імені єдиноподатників без приходних документів , - то ловіть контрабасистів, ловіть хабарників-таможенників, при чому тут ті, хто поробив підприємства , дав робочі місця людям ?? Ви ж ( уряд Ющенка-Тимошенко) хочете зробити 5 мільйонів робочих місць !!! Я завтра закриюся, піду на роботу. Хто мені буде платити 10-15 тисяч гривень в місяць, які я зараз заробляю своїм підприємництвом ???

              Мінімізація податку - це не злочин !!!!!!!!!!!!

              Ніде не написано, що підприємці повинні платити податки по-максимуму !!!!!!!! Уряду дай волю - вони заберуть ВСЕ !!!! Бо комусь не вистачить на чергового Майбаха. А як піде мода на гелікоптери, тоді як ??? Знизите планку з 300000 до 10 гривень , щоб ми пішли всі сємєчки продавати ??

              Ні в Конституції, ні в інших законах. В Конституції написано, що обов"язок громадянина - є сплата податків. І все. Там не написано, що громадяни повинні продавати останню сорочку, щоб сплатити податки.
              Конкретно сказано :

              Стаття 67.
              Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.


              Вид оподаткування "Єдиний податок" встановлений указом Президента України, який має силу закону згідно перехідних пололжень Конституції.

              Тобто сплата єдиного податку не є протизаконною.
              Якщо людина захотіла працювати за єдиним податком - це її законне право. Якщо я , припустимо, до запровадження Єдиного податку був зобов"язаний сплачувати до 30% прибуткового податку +32% у Пенсійний фонд з чистого доходу, отже всього - приблизно 60% з чистого доходу - то це ж абсурдний податок, який протирічить закону Леффера. І це становило близько 1500 грн в місяць... І на всі затрати треба було надати достовірні документи, і часто було таке, що я, припустимо, включив щось у затрати, наприклад, орендну плату, а податковий інспектор сказав, що я не мав права цю оренду включати, і сказав, що я занизив оподатковуваний дохід, і донарахував мені податків і штрафів і пені.... ** То це хіба житття ??? У мене залишалося в місяць 500-700 грн, і на це треба було утримувати сім"ю, а про подальший розвиток бізнесу і мови не могло бути ! І от коли вийшов указ Кучми про єдиний податок, я замість 1500 грн податків став платити 300-500 грн у місяць, відразу - більше 1000 грн економії щомісяця, а головне - збільшилася кількість клієнтів, бо всі мої клієнти практично - були платники єдиного податку. Тобто бізнес пішов угору. І стало можливим розвивати бізнес, і жити нормально, і працювати, і відпочивати.

              І таких людей стало дуже багато. І це нормально.

              (** Існували так звані норми орендної плати. ТОбто, за нормами я міг списувати у затрати лише по 2 грн за кв. метр, а реально у мене оренда коштувала 7 грн за кв.м., отож , за 60 кв.м. я "незаконно" списав у затрати 300 грн щомісяця, за квартал набралося 900 грн, які я "приховав" від оподаткування, "украв" у держави... Штрафні санкції такі : 270 грн донараховано податку, плюс штраф у подвійному розмірі - 540 грн, плюс пеня за кожен день несплати ... щось коло 60 грн. )

              > Вот подожду немного, если ничего не изменится, накоплю ровно столько же денег и куплю к 2006 году "голубые палатки" :)

              Правильно !!!! Тільки не до 2006 , а вже, з травня місяця. Якраз потепліє !

              > Это в шутку, но в серьез, я черезвычайно разачарован такими действиями. Я наивный думал, что все будет по чесному, с новой властью пришел конец коррупции, бюрократии, взяткам санстанциям, пожарникам и проч. государственным проходимцам.
              > Неужели все так и останется?

              Мабуть , будемо планувати акції протесту на час Євробачення, щоб більше народу, т.зв. "світової спільноти" дізналися, які в нас "демократи" при владі !!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.04.27 | catko

                а з євробаченням це ідея... хгм..(-)

  • 2005.04.26 | Боровик

    Re: короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

    Панове, а можже не варто використовувати слово СПРОЩЕНЦІ. Бо фактично, ніякими вони не є спрощенцями, на фоні бізнесів нормальних країн вони ніякі не спрощенці, а просто підприємці з нормальним законодавством.
    А олт щодо неспрощенців варто придумати якийсь спеціальний термін типу "жертви гестапо", "підневільники динозаврів" чи "роздавленці".
    Такі визначення будуть адекватно оцінювати природу бізнесу та спосіб його ведення.
    Владі потрібно якось нагадувати, що на зміну "кучмізму" мав прийти здоровий глузд, а він зайшов у нашу хату тільки однією ногою і нас продовжують годувати байками чому не можна як у людей, чому ми повинні любити ПДВ та 35 довідок від чиновників.
    ***
    Питаємо, чи можна мати нормальні закони та умови?
    Відповідають, що можна, але не зараз, не у нас, не у вашому випадку...
    Ну і вже не раз додавали, що "це вам не на Майдані".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.26 | Сергій Кабуд

      підприємці України це- "роздавленці"(-)

  • 2005.04.26 | Iryna_

    Re: короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

    Вчора була в гостях у знайомої, яка має фірму на спрощеному, і вчора консультувалась у податковій на тему що робити. Там сказали - закривати фірму, відкривати іншу. Для неї це не вихід, бо діяльність з ліцензіями, які одержувати довго і нудно. За минулий рік 300 не набралося, але набралося 286 тис. 20% платити категорично невигідно, краще вдома сидіти. Тобто залишаться лише довірені клієнти, які платитимуть потім, коли зникне загроза 300 за останні 12 місяців. Недовірені залишаться на 4-5 місяців без послуг (які їм дуже потрібні), і скоріше за все будуть втрачені. Але ніякого ПДВ ніхто не одержить. Ну і кому від того краще? Держава хотіла 20% ПДВ, але втратить 10% єдиного, а фірма разом з працівниками - доходи (секретарку вже звільнено, бо по телефону відповідати не треба, нові клієнти не потрібні). Баришня не дуже сумує, бо за Януковича не мала б нічого (вже наїзд конкретно починався), але якось і не дуже задоволена. Вона дуже розумна, грамотна і викрутиться, але якого чорта?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.27 | капітан Немо

      Re: короткий звіт з форуму "бізнес, майдан, дпа"

      Iryna_ пише:
      > Вчора була в гостях у знайомої, яка має фірму на спрощеному, і вчора консультувалась у податковій на тему що робити. Там сказали - закривати фірму, відкривати іншу. Для неї це не вихід, бо діяльність з ліцензіями, які одержувати довго і нудно. За минулий рік 300 не набралося, але набралося 286 тис. 20% платити категорично невигідно, краще вдома сидіти.

      =========== закривати фірму не потрібно. Хай буде , з ліцензіями. Паралельно відкрити іншу, без ліцензій. Діяльність рекламувати тієї фірми, з ліцензіями. Клієнти нехай платять трохи туди, а трохи туди.
  • 2005.04.27 | Людмила Коваль

    Об"ява від ДПА.

    До уваги суб’єктів малого бізнесу, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок!

    27 квітня 2005 року о 15 годині у залі засідань колегії ДПА України (м. Київ, Львівська площа, 6, 5 поверх) відбудеться засідання Робочої групи з підготовки Податкового кодексу – на якому розглядатиметься розділ щодо оподаткування суб’єктів малого бізнесу, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок.

    Бажаючих взяти участь у засіданні Робочої групи просимо звертатися до 12 години 27 квітня 2005 року за телефоном 272-62-90 або надсилати свої дані на електронну пошту tsaryuk@sta.gov.ua, vgoverdovskaya@sta.gov.ua.


    Департамент обслуговування платників податків
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.27 | viktor04

      Re: Об"ява від ДПА.

      Дякую Вам за об`яву, але з Рівного не встигну.Хто буде-поборіться за нас та викиньте інфу, чим закінчилось.
    • 2005.04.27 | Correct

      Прохання комусь з киян

      Ме ні далекувато буде добиратись, тому якщо хтось буде на цій зустрічі,попросість п.2.3.3. закону про держбюджет-2005 викласти в такій або схожій редакції( а краще відмінити взагалі):

      2.3. Особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі:

      2.3.3. Особа, яка поставляє товари (послуги) на експорт митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа-нерезидент може здійснювати таку діяльність тільки через своє постійне представництво, зареєстроване на території України.
    • 2005.04.27 | Michael

      Людмило! Якщо Ви там будете - розкажіть! (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.27 | Людмила Коваль

        Re: Людмило! Якщо Ви там будете - розкажіть! (-)

        На жаль не була. Справи не пустили, хоч заявку і подавала. :-(
  • 2005.04.27 | Людмила Коваль

    Проект листа Ющенку за результатами форуму.

    Проект відкритого листа Президенту України Віктору Ющенку та Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко за результатами форуму „Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства”





    Президенту України

    Віктору Ющенку

    Прем’єр-міністру України

    Юлії Тимошенко





    Відкритий лист Форуму “Бізнес, майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства”



    На захист малого і середнього бізнесу в Україні



    Вельмишановний наш Президенте!

    Ми, представники малого і середнього бізнесу, колишні активісти помаранчевої революції на Майдані, учасники Форуму “Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства” звертаємося до Вас.

    Ми добре розуміємо всю масштабність завдань та складність умов, в яких розпочалася робота нового уряду, нової влади. Але поряд з цим ми сподіваємося на те, що політика нового уряду буде спрямована як на захист національних інтересів, так і на реалізацію інтересів громадян, серед яких є і підприємці.

    Однак після прийняття в парламенті змін до Державного бюджету на 2005 рік значна частина українського суспільства – а саме, представники малого та середнього бізнесу зазнали утисків. Соціальна спрямованість бюджету-2005 – є крок назустріч найбіднішим верствам населення, але цей крок не повинен йти поруч з наступом на соціально-економічні позиції інших соціальних груп.

    На жаль, прагнення швидко вирішити проблему бідності та соціальної поляризації, закладене в ідеологію бюджету-2005 фактично підриває стабільність і майбутнє найпродуктивнішої частини суспільства - малого і середнього бізнесу. Тих мільйонів громадян, які продемонстрували свою політичну позицію, підтримавши в 2004 році – нову владу, реформи і демократію. Саме представники малого і середнього бізнесу – є підгрунтям для зростання економіки, її цивілізованого стандарту та якості; є основою середнього класу – основою політичної і економічної стабільності в державі.

    Зрештою, суб’єкти малого та середнього бізнесу – є сумлінними платниками єдиного та фіксованого податку. Створено понад 770 тисяч робочих місць. Звертаємо Вашу увагу на те, що загальні надходження податків від суб’єктів малого підприємництва у 2004 році порівняно з 2000 роком зросли на 2103,6 млн.грн., або більше ніж у 3 рази. Питома вага надходжень від суб’єктів малого підприємництва у доходах Зведеного бюджету України зросла з 2,2% до 3,5% у 2004 році, а у доходах місцевих бюджетів – з 8,7% у 2000 році до 14,6% у 2004 році.

    Тому, ми, представники малого і середнього бізнесу, чекаємо від нового уряду поваги до наших інтересів, врахування нашої позиції у процесі змін в законодавстві і у побудові нової економічної політики.

    Ми не хотіли б, щоб будь-які зміни в регуляторній політиці держави щодо підприємництва розроблялися за зачиненими дверима уряду та міністерств, і ця робота проводилася всупереч інтересам підприємців. Ми вважаємо, необхідним запропонувати уряду працювати в режимі постійних громадських консультацій з підприємцями із усіх питань, які стосуються підприємництва.

    Ми хотіли б бути почутими урядом та донести до нової влади нашу позицію щодо податкового законодавства, змін до бюджету-2005 і загалом щодо перспектив розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

    Судячи з дискусії на Форумі, який відбувся 23 квітня 2005 року за ініціативою Державної податкової адміністрації України, головне питання, яке турбує сьогодні підприємців, це проблема єдиного та фіксованого податків.

    На Форумі і підприємці, і представники Державної податкової адміністрації України знайшли спільну мову щодо розв’язання проблемних питань в оподаткуванні малого та середнього бізнесу. Але ми розуміємо, що це питання потребує вирішення на найвищому рівні – економічної стратегії держави, що вимагає системного підходу та врахування позицій усіх зацікавлених сторін.

    Ми вважаємо, що в розв’язанні цієї проблеми вирішальне слово належить саме Президенту. Саме від Вашої позиції, пане Президенте, залежить внесення відповідних коректив у політику уряду, зокрема, й в частині врахуванням в його політиці проблем і інтересів мільйонів підприємців.

    Ми звертаємося до Вас, пане Президент, щоб донести позицію представників середнього та малого бізнесу, яка була представлена на Форумі 23 квітня і просимо підтримати її.

    Ми пропонуємо новій владі, новому уряду – зробити наступні 15 кроків на зустріч бізнесу.

    А саме:

    Крок перший. Доручити Уряду прискорити підготовку та подання до Верховної Ради України на розгляд з метою його прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності”, в якому законодавчо врегулювати існуючі проблеми в оподаткуванні суб’єктів малого бізнесу.

    Крок другий. До прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності” суб’єктів малого підприємництва запровадити мораторій на дію підпунктів 2.3.1. Закону України “Про податок на додану вартість” для суб’єктів малого бізнесу – юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків.

    Крок третій. Доручити Державній податковій адміністрації України на період до 1 січня 2006 року зменшити кількість документальних перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу та запровадити мораторій на застосування фінансових санкцій до таких суб’єктів - платників податку на додану вартість.


    Крок четвертий. Доручити Кабінету Міністрів України вийти із законодавчою ініціативою щодо запровадження єдиного соціального податку (надавши право суб’єктам малого бізнесу сплачувати внески на соціальне страхування у складі єдиного податку та забезпечити проведення Державним казначейством України розщеплення цих сум між бюджетом та позабюджетними фондами).


    Крок п’ятий. Розглянути питання про збільшення критеріїв, що дають право суб’єктам підприємницької діяльності на застосування спрощеної системи та встановлення диференційованих ставок єдиного податку в залежності від розміру валового доходу:

    По-перше, для фізичних осіб

    при обороті за рік до 100 000 грн. передбачити ставку єдиного податку 200 грн. на місяць,

    від 100 001 грн. до 500 000 грн. - ставка 500 грн.,

    від 500001 грн. до 1 000 000 грн. –ставка 1000 грн.

    По-друге, для юридичних осіб:

    при обороті за рік до 500 тис. грн – ставка 6 відсотків

    від 500 тис. грн. до 1000 тис. грн. – 10 відсотків

    від 1000 тис. грн. до 1500 тис. грн. – 15 відсотків

    від 1500 тис. грн. до 3000 тис. грн. – 18 відсотків.


    Крок шостий. Законодавчо врегулювати питання щодо збільшення розміру виручки від реалізації, що дасть нам право перебувати на спрощеній системі оподаткування. Ми пропонуємо для торговельної діяльності встановити річний обсяг виручки 500 тисяч грн., а для суб'єктів підприємництва, які займаються виробництвом продукції – 3000 тис. гривень.

    Крок сьомий. Ставки єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб слід диференціювати по регіонах. Запровадити різні коефіцієнти щодо міст обласного та районного підпорядкування, враховуючи їх розташування та кількість мешканців.

    Крок восьмий. Суб’єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування, не зважаючи на обсяги операцій з поставки, мають реєструватися платниками податку на додану вартість добровільно.

    Крок дев’ятий. Пропонуємо запровадити систему подання платниками єдиного податку лише одного звіту, з подальшим інформування ДПАУ інших контролюючих органів.

    Крок десятий. Скасувати норми пункту 4 Прикінцевих положень Закону №2505-IV від 25.03.05р. щодо обмеження здійснення підприємницької діяльності за деякими видами на спрощеній системі оподаткування, як такі, що є дискримінаційними.

    Крок одинадцятий. Спростити процедуру закриття суб’єкта підприємницької діяльності, взявши за основу спрощення процедури зняття з обліку в органах виконавчої влади.

    Крок дванадцятий. Проведення системної адаптації українського податкового законодавства до європейського, шляхом прийняття парламентом оновленого Податкового кодексу України.

    Крок тринадцятий. Ініціювати підготовку пропозицій щодо скасування комунального податку, як такого, що гальмує створення нових робочих місць, та запровадження єдиноразового збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі під час оформлення та видачі цих дозволів на торгівлю у спеціально відведених для цього місцях.

    Крок чотирнадцятий. Ініціювати перегляд змін, внесених Законом України № 2505 до пункту 1.8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” за відсутністю чітких критеріїв визначення суб’єктів підприємницької діяльності – платників єдиного податку, дохід яких слід оподаткувати у відповідності до Закону “Про прибутковий податок з фізичних осіб”.

    Крок п’ятнадцятий. Реформувати роботу Громадської колегії при Державній податковій адміністрації України та регіональних громадських рад в дієві консультативно-дорадчі органи з вирішення проблемних питань податкового законодавства.


    На наше глибоке переконання ці п’ятнадцять кроків – могли б стати платформою для порозуміння між урядом та підприємцями, основою нових “правил гри” для середнього і малого бізнесу та сприяти стабільному економічному зростанню України.


    Шановний Вікторе Андрійовичу!

    Сподіваємося на Ваше розуміння і вашу підтримку!






    З повагою,

    З повагою,


    Від представників малого і середнього бізнесу
    М.Д. Катеринчук


    ____________________
    ____________________



    Верховною Радою України 25 березня 2005 року прийнято Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України”.

    Згідно з розділом 2 Закону викладено в новій редакції статтю 2 Закону України "Про податок на додану вартість". Відповідно до підпункту 2.3.1 пункту 2.3 згаданої статті особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість) незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

    Згідно з підпунктом 2.3.4 цього пункту обов’язковій реєстрації, як платник податку на додану вартість підлягає також, особа, що здійснює операції з реалізації конфіскованого майна, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій з поставки товарів (послуг), визначеної підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 цієї статті, чи ні, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

    Вищевказані норми поширюються також на платників єдиного податку – юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків, що передбачає можливість сплати ПДВ у складі єдиного податку.

    23 квітня 2005 року Державною податковою адміністрацією України спільно з Державною митною службою України проведено форум з представниками малого і середнього бізнесу на тему „Бізнес, Майдан та ДПАУ та ДМСУ - нова модель партнерства”.

    В ході засідань секцій в рамках зазначеного форуму представниками малого і середнього бізнесу наголошувалося, що запровадження змін, що принципово та невідкладно (без перехідного періоду) змінюють правила оподаткування малого бізнесу, практично ліквідує спрощену систему, та призводить до погіршення їх фінансового стану, оскільки більшість із них працюють за раніше укладеними угодами.

    Крім того, бізнесом звертається увага на недотримання вимог регуляторної політики, яка передбачає публічне обговорення проектів регуляторних актів а також на те що зазначені зміни прийняті з порушенням діючого законодавства. Оскільки, при прийнятті зазначених норм не були дотримані вимоги статті 1 Закону України „Про систему оподаткування”, яка передбачає, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. А також те, що зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року. Це правило не застосовується у випадках зменшення розміру ставок податків, зборів (обов'язкових платежів) або скасування пільг з оподаткування та інших правил, які призводять до порушення правил конкуренції та створення податкових переваг окремим суб'єктам підприємницької діяльності або фізичним особам.


    З метою врегулювання проблем, учасники форуму висловили пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства:


    1. Призупинити до моменту прийняття Закону України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” дію підпунктів 2.3.1 Закону України "Про податок на додану вартість" для суб’єктів малого бізнесу, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків.

    (Вирішити питання про запровадження мораторію на перевірку суб’єктів малого бізнесу, що зареєструвалися платниками податку на додану вартість.)


    2. Вирішити питання про сплату внесків на соціальне страхування у складі єдиного податку.


    3. Розглянути питання про збільшення критеріїв, що дають право суб’єктам підприємницької діяльності на застосування спрощеної системи та встановлення диференційованих ставок єдиного податку в залежності від розміру валового доходу:

    - для фізичних осіб

    при обороті за рік до 100 тис. грн.– від 20 до 200 грн. на місяць,

    від 100 грн. - ставка - 10 %.

    - для юридичних осіб:

    при обороті за рік до 500 тис. грн – ставка 6 %

    від 500 тис. грн. до 1000 тис. грн. - 10%

    від 1000 тис. грн. до 1500 тис. грн. – 15%

    від 1500 тис. грн. до 3000 тис. грн. – 18%.


    4. Розглянути питання щодо збільшення розміру виручки від реалізації, що дає право перебувати на спрощеній системі оподаткування, зокрема, для торговельної діяльності встановити річний обсяг виручки 500 тис. грн, а для суб'єктів підприємництва, які займаються виробництвом продукції – 3000 тис. гривень;


    5. Передбачити, що ставки єдиного податку для фізичних осіб мають бути диференційовані по регіонах, наприклад, з понижуючим коефіцієнтом щодо міст обласного та районного підпорядкування в залежності від їх розташування та кількості мешканців.


    6. Відмінити обов’язкову реєстрацію фізичних осіб - СПД, які працюють за спрощеною системою оподаткування, платниками податку на додану вартість. Незважаючи на обсяги операцій з поставки, реєстрація платниками ПДВ має бути добровільною.


    7. Спростити систему звітності суб’єктів підприємницької діяльності – платників єдиного податку. Платники єдиного податку мають подавати один звіт, в якому вказувати всі необхідні для податкового органу та інших фондів дані. Далі податкова служба має сама повідомляти всі зацікавлені контролюючі органи (фонди тощо) про інформацію зазначену у звіті.


    8. Відмінити зміни, внесені Законом № 2505 від 25.03.05р. до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” п. 1.8, оскільки неможливо встановити чіткі критерії щодо віднесення суб’єктів підприємницької діяльності – платників єдиного податку, дохід яких слід оподатковувати як заробітну плату.


    9. Відмінити норми пункт 4 Прикінцевих положень Закону №2005 від 25.03.05р. щодо обмеження здійснення підприємницької діяльності за деякими видами на спрощеній системі оподаткування, як такі, що є дискримінаційними по відношенню до таких видів діяльності.


    10. Спростити процедуру закриття суб’єкта підприємницької діяльності (зняття з обліку в органах державної податкової служби).


    11. З метою зниження податкового навантаження запровадити єдиний соціальний податок.


    12. Запроваджувати норми, які б адаптували українське законодавство до європейського, при цьому забезпечувати наближення податкового та бухгалтерського обліку.


    13. Скасувати комунальний податок, як податок що гальмує створення нових робочих місць.


    14. Забезпечувати внесення змін до законів з питань оподаткування не пізніше ніж за шість місяців до початку нового року, для того щоб бізнес встигав адаптуватися до нових правил в оподаткуванні.


    15. Проводити документальні перевірки підприємства тільки в тому випадку, якщо підприємство декларує податкове навантаження, нижче обумовленого граничного рівня (наприклад, менше 5 відсотків валового доходу або іншого значення).

    http://www.sta.gov.ua/news.php3?7400
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.27 | 123

      Агов, учасники форуму - терміново!

      Людмила Коваль пише:
      >
      > Крок другий. До прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності” суб’єктів малого підприємництва запровадити мораторій на дію підпунктів 2.3.1. Закону України “Про податок на додану вартість” для суб’єктів малого бізнесу – юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків.

      Цей крок 2 виглядає як вузький лобізм. Чому для СПДЮО-10% має бути мораторій, а для СПДФО - ні? Адже СПДФО так само не платили раніше ПДВ, як і СПДЮО-10%. І про цих, і про інших написано в одній і тій самій Статті 6 Указу про спрощенку -- що вони не сплачують ПДВ.

      Давайте запропонуємо викласти цей "крок" так:

      Крок другий. До прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності” суб’єктів малого підприємництва запровадити мораторій на дію підпунктів 2.3.1. Закону України “Про податок на додану вартість” для суб’єктів малого бізнесу – юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків, і фізичних осіб, які не були зареєстровані платниками ПДВ на 1 квітня 2005 р.

      На сайті ДПАУ, де наведений цей проект, вказано:

      Пропозиції та зауваження до проекту відкритого листа прийматимуться від учасників форуму до 18 години 28 квітня 2005 року на електронну пошту tsaryuk@sta.gov.ua, vgoverdovskaya@sta.gov.ua.

      Тому пропоную/прошу учасників форуму надіслати таку пропозицію -- це буде чесно і правильно.
    • 2005.04.27 | Michael

      Re: Проект листа Ющенку за результатами форуму.

      Супер! Ви - найкраща! (з урахуванням зауважень і додатків :-) )
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.28 | Людмила Коваль

        Re: Проект листа Ющенку за результатами форуму.

        Michael пише:
        > Супер! Ви - найкраща! (з урахуванням зауважень і додатків :-) )

        Дякую. :-) Це було не важко. ;)
        Ви теж молодца! :-)
    • 2005.04.28 | капітан Немо

      Зауваження та доповнення

      Людмила Коваль пише:
      > Проект відкритого листа Президенту України Віктору Ющенку та Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко за результатами форуму „Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства”

      додати : "Та обговоренння на сайті "Майдан" "

      > Президенту України
      > панові Віктору Ющенку
      > Прем’єр-міністру України
      > пані Юлії Тимошенко

      > Відкритий лист Форуму “Бізнес, "Майдан" , ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства”

      > На захист малого і середнього бізнесу в Україні

      > Вельмишановний ( поки що ) наш Президенте!

      > Ми, представники малого і середнього бізнесу, колишні активісти помаранчевої революції на Майдані, учасники Форуму “Бізнес, Майдан, ДПАУ та ДМСУ – нова модель партнерства” звертаємося до Вас З НАСТУПНИМИ ВИМОГАМИ :

      > Ми , а особєнно коє-хто із нас, добре розуміємо всю масштабність завдань та складність умов, в яких розпочалася робота нового уряду, нової влади ( уряд - це не влада ??) . Але поряд з цим ( незважаючи на те, що добре розуміємо ?? ) ми сподіваємося ( ?????? лише сподіваємося ??? та ми вимагаємо цього !!! ) на те, що політика нового уряду буде спрямована як на захист національних інтересів ( не тільки на захист власних кланових інтересів, але й...) , так і на реалізацію інтересів громадян, серед яких є і підприємці.

      > Однак ( пачєму-та ?? ) після прийняття в парламенті змін до Державного бюджету на 2005 рік значна частина українського суспільства , а саме - представники малого та середнього бізнесу зазнали утисків. Соціальна спрямованість бюджету-2005 – є крок назустріч найбіднішим верствам населення, але цей крок не повинен йти поруч з наступом на соціально-економічні позиції інших соціальних груп ( з бідними повинні ділитися багаті, тобто ви і пані Юлія Тимошенко, а не ми, підприємці) .

      > На жаль, прагнення швидко вирішити проблему бідності та соціальної поляризації, закладене в ідеологію бюджету-2005 фактично підриває стабільність і майбутнє найпродуктивнішої частини суспільства - малого і середнього бізнесу. Тих мільйонів громадян, які продемонстрували свою політичну позицію, підтримавши в 2004 році – нову владу, реформи і демократію. Саме представники малого і середнього бізнесу – є підгрунтям для зростання економіки, її цивілізованого стандарту та якості; є основою середнього класу – основою політичної і економічної стабільності в державі. ( карочє, ми - хароші і протів Януковіча !)

      > Зрештою, суб’єкти малого та середнього бізнесу – є сумлінними платниками єдиного та фіксованого податку. Створено понад 770 тисяч робочих місць ( точніше - 772 тисячі 846 ) . Звертаємо Вашу увагу на те, що загальні надходження податків від суб’єктів малого підприємництва у 2004 році порівняно з 2000 роком зросли на 2103,6 млн.грн., або більше ніж у 3 рази. Питома вага надходжень від суб’єктів малого підприємництва у доходах Зведеного бюджету України зросла з 2,2% до 3,5% у 2004 році, а у доходах місцевих бюджетів – з 8,7% у 2000 році до 14,6% у 2004 році. ( А ви гадали. ми тільки коньяк глушити вміємо ???)

      > Тому, ми, представники малого і середнього бізнесу ( малі і середні буржуїни, майбутні олігархи) , чекаємо ( вимагаємо !!! скільки разів повторювати ?? ) від нового уряду поваги до наших інтересів, врахування нашої позиції у процесі змін в законодавстві і у побудові нової економічної політики ( іначє - кранти !!!) .

      > Ми ( купили новий грамафон і ..) хотіли б бути почутими урядом та донести до нової влади нашу позицію щодо податкового законодавства, змін до бюджету-2005 і загалом щодо перспектив розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

      > Судячи з дискусії на Форумі, який відбувся 23 квітня 2005 року за ініціативою Державної податкової адміністрації України, головне питання, яке турбує сьогодні підприємців, це проблема єдиного та фіксованого податків. ( а таваріщ нє панімаєт )

      > На Форумі і підприємці, і представники Державної податкової адміністрації України знайшли спільну мову щодо розв’язання проблемних питань в оподаткуванні малого та середнього бізнесу. Але ми розуміємо, що це питання потребує вирішення на найвищому рівні – економічної стратегії держави, що вимагає системного підходу та врахування позицій усіх зацікавлених сторін. ( карочє, без поллітра нє разобрацца)

      > Ми вважаємо, що в розв’язанні цієї проблеми вирішальне слово належить саме Президенту. Саме від Вашої ( сексуальної) позиції, (, таваріщ Маузєр,) пане Президенте, залежить внесення відповідних коректив у політику уряду, зокрема, й в частині врахуванням в його політиці проблем і інтересів мільйонів підприємців.

      > Ми звертаємося до Вас, пане Президент, щоб донести позицію представників середнього та малого бізнесу, яка була представлена на Форумі 23 квітня і просимо підтримати її.

      > Ми пропонуємо новій владі, новому уряду – зробити наступні 15 кроків на_зустріч бізнесу. ( іначє єй буде гаплик)

      > А саме ( а імєнно ):

      > Крок перший. Доручити Уряду прискорити ( с ускарєнієм 9,8м/кв.сек) підготовку та подання до Верховної Ради України на розгляд з метою його прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності”, в якому законодавчо врегулювати існуючі проблеми в оподаткуванні суб’єктів малого бізнесу.

      > Крок другий. До прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності” суб’єктів малого підприємництва запровадити мораторій на дію підпунктів 2.3.1. Закону України “Про податок на додану вартість” для суб’єктів малого бізнесу – юридичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків.

      На хрена запроваджувати мараторій, якщо цей закон не дійсний ???

      > Крок третій. Доручити Державній податковій адміністрації України на період до 1 січня 2006 року зменшити ( на скоко ?? на 1,2 % ??? ) кількість документальних перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу та запровадити мораторій на застосування фінансових санкцій до таких суб’єктів - платників податку на додану вартість.

      > Крок четвертий. Доручити Кабінету Міністрів України вийти із законодавчою ініціативою щодо запровадження єдиного соціального податку (надавши право суб’єктам малого бізнесу сплачувати внески на соціальне страхування у складі єдиного податку та забезпечити проведення Державним казначейством України розщеплення цих сум між бюджетом та позабюджетними фондами).

      > Крок п’ятий. Розглянути питання про збільшення критеріїв, що дають право суб’єктам підприємницької діяльності на застосування спрощеної системи та встановлення диференційованих ставок єдиного податку в залежності від розміру валового доходу:

      > По-перше, для фізичних осіб
      > при обороті за рік до 100 000 грн. передбачити ставку єдиного податку 200 грн. на місяць,
      > від 100 001 грн. до 500 000 грн. - ставка 500 грн.,
      > від 500001 грн. до 1 000 000 грн. –ставка 1000 грн.

      нє, ну ви шо ? Охрєнєлі ??? самі собі яму копаєте ???
      І на кожного працівника по 50% ???????
      Це я за себе і за каждого працівника повинен платити 6000 грн в місяць ?????? А за рік - 72000 грн ???
      Ставку треба диференціювати не від величини обороту, а від виду діяльності. Наприклад :
      - обналічка, видача чорного налу, відмивання бабок - 1000 грн /місяць ;
      - розкрадання загальнодержавної власності - 2000 грн/місяць ;
      - оптовая торговля маковой соломкой та прочєй наркотой - 3000 грн в місяць ;
      і так далєє.

      > По-друге, для юридичних осіб:
      > при обороті за рік до 500 тис. грн – ставка 6 відсотків
      > від 500 тис. грн. до 1000 тис. грн. – 10 відсотків
      > від 1000 тис. грн. до 1500 тис. грн. – 15 відсотків
      > від 1500 тис. грн. до 3000 тис. грн. – 18 відсотків.

      здуріли....

      > Крок шостий. Законодавчо врегулювати питання щодо збільшення розміру виручки від реалізації, що дасть нам право перебувати на спрощеній системі оподаткування. Ми пропонуємо для торговельної діяльності встановити річний обсяг виручки 500 тисяч грн., а для суб'єктів підприємництва, які займаються виробництвом продукції – 3000 тис. гривень.

      > Крок сьомий. Ставки єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб слід диференціювати по регіонах. Запровадити різні коефіцієнти щодо міст обласного та районного підпорядкування, враховуючи їх розташування та кількість мешканців.

      Кієв. k=0.5
      Данєцк . k=5.0

      > Крок восьмий. Суб’єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування, не зважаючи на обсяги операцій з поставки, мають реєструватися платниками податку на додану вартість добровільно.

      но в обязатєльном порядкє !

      > Крок дев’ятий. Пропонуємо запровадити систему подання платниками єдиного податку лише одного звіту, з подальшим інформування ДПАУ інших контролюючих органів.

      О!!! О-о-о-о !!!!! А-а-а-а !!!!!!!!

      > Крок десятий. Скасувати норми пункту 4 Прикінцевих положень Закону №2505-IV від 25.03.05р. щодо обмеження здійснення підприємницької діяльності за деякими видами на спрощеній системі оподаткування, як такі, що є дискримінаційними.

      Чого ви панікуєте ??? Воно ж недійсне..... Ухвалене з порушенням норм попередніх законів України.

      > Крок одинадцятий. Спростити процедуру закриття суб’єкта підприємницької діяльності, взявши за основу спрощення процедури зняття з обліку в органах виконавчої влади.
      Джентельменскій набор :
      - прєдсмєртная запіска ;
      - незаряжене ружжо ;
      - холості патрони.

      > Крок дванадцятий. Проведення системної адаптації українського податкового законодавства до європейського, шляхом прийняття парламентом оновленого Податкового кодексу України.
      > Крок тринадцятий. Ініціювати підготовку пропозицій щодо скасування комунального податку, як такого, що гальмує створення нових робочих місць, та запровадження єдиноразового збору за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі під час оформлення та видачі цих дозволів на торгівлю у спеціально відведених для цього місцях.
      > Крок чотирнадцятий. Ініціювати перегляд змін, внесених Законом України № 2505 до пункту 1.8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” за відсутністю чітких критеріїв визначення суб’єктів підприємницької діяльності – платників єдиного податку, дохід яких слід оподаткувати у відповідності до Закону “Про прибутковий податок з фізичних осіб”.
      > Крок п’ятнадцятий. Реформувати роботу Громадської колегії при Державній податковій адміністрації України та регіональних громадських рад в дієві консультативно-дорадчі органи з вирішення проблемних питань податкового законодавства.
      >
      >
      > На наше глибоке переконання ці п’ятнадцять кроків – могли б стати платформою для порозуміння між урядом та підприємцями, основою нових “правил гри” для середнього і малого бізнесу та сприяти стабільному економічному зростанню України.
      >
      >
      > Шановний Вікторе Андрійовичу!
      >
      > Сподіваємося на Ваше розуміння і вашу підтримку!
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      > З повагою,
      >
      > З повагою,
      >
      >
      > Від представників малого і середнього бізнесу
      > М.Д. Катеринчук
    • 2005.04.29 | sofu

      Re: Проект листа Ющенку за результатами форуму.

      ////По-перше, для фізичних осіб

      при обороті за рік до 100 000 грн. передбачити ставку єдиного податку 200 грн. на місяць,

      від 100 001 грн. до 500 000 грн. - ставка 500 грн.,

      від 500001 грн. до 1 000 000 грн. –ставка 1000 грн./////

      И кто эти цифры придумал?
      Вы вообще посчитали, что получается?
      При ставке 500 грн., на каждого нанятого работника (программа 5000000 раб. мест?)придется платить 50% от ставки, а это еще по 250 в месяц, плюс социальные отчисления. т.е. при пяти среднестатистических работниках, нужно в месяц уплатить 1750 грн.? Да никто не будет платить такие ставки. Хотя может для Киева и Донецка это уже не деньги?
      Это как говорится, нате вам и подавитесь. Если хотите упрощенную систему.
  • 2005.04.27 | Correct

    2Catko

    Маю до Вас прохання, оскільки ви як учасник форуму маєте привілей вносити до 18:00 28 квітня 2005р. пропозиції та зауваження до відкритого листа Президенту http://www.sta.gov.ua/news.php3?7400 по емайл-адресам tsaryuk@sta.gov.ua, vgoverdovskaya@sta.gov.ua.
    Направте їм, якщо це Вас не затруднить, вказаний текст:

    Викласти крок 2-й у такій редакції

    Крок другий. До прийняття Закону України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності” суб’єктів малого підприємництва запровадити мораторій на дію підпунктів 2.3.1. і 2.3.3 Закону України “Про податок на додану вартість” для суб’єктів малого бізнесу, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.

    Додано: "і 2.3.3"

    Аргументи: п.2.3.3 змушує ставати платником ПДВ будь-яку організацю, що має веб-сайт або більше 1-го комп'ютера, а також локальних програмістів. Цей пункт, який мав боротись з експортом програм без ПДВ написаний настільки погано, що поширюється майже на всіх осіб і мораторій підпункту 2.3.1. нічого не дає без мораторія підпункту 2.3.3.

    Викреслено: "юридичних осіб,... та сплачують єдиний податок за ставкою 10 відсотків."

    Другий аргумент: мораторій на дію підпунктів 2.3.1. і 2.3.3 має стосуватись не тільки юридичних, а й фізичних осіб.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.04.29 | Альтима

    Re: substance over form

    Пункт про самозайнятих платників єдиного податку (IMHO) був написаний людьми, котрі знали чого хочуть досягти, але не думали про наслідки.
    По суті він дуже поганий.

    З поганими підприємцями - платниками єдиного податку пробують боротись шляхом винищення таких підприємців. По аналогії з злочинністю можна боротись шляхом відстрілювання людей, аж допоки не залишиться один Дункан МакЛауд, котрому не буде у кого красти.

    А тепер детальніше: по-суті боротьба повинна іти проти ЮР ОСІБ (а не фіз осіб), котрі у своїй основній діяльності використовують фіктивних підприємців - платників єдиного податку. Тому і відповідальність за "схеми" повинна падати на них (а не на спрощенців). Це повинно регламентуватись законами про захист прав працівників (чи чимось таким), і цей закон повинен складатись з кількох сторінок, а не одного абзацу. Він повинен по суті визначати понятя "ризиків" котрі не несе фіктивний підприємець, і гарантувати від "уклонєній", при котрих приватний підприємець візьме на себе 0.02% ризиків зі сторони для продовження фіктивного статусу.

    По суті, ні існуючий абзац закону, ні телеграма податкової з цього питання (від 19/04/2005) не вирішує питання улоністів (покажу нижче), але ставить під удар нормальних підприємців. Тому пункт НЕОБХІДНО відмінити. І або розробити детальний закон, або відмінити систему Єдиного податку взагалі, або зробити що-небудь, щоб чесні люди не були в гірших умовах за нечесних.

    Чому схеми не зникнуть:
    1) Тому що пункт стосується лише послуг. Фіктивні підприємці, що торгують товаром залишаться при схемі.
    2) Тому що в більшості послуг є матеріальна частина. В результаті переплітник стане постачальником палітурок, спеціаліст з тех обслуговування - постачальником запчастин, парикмахер - постачальником косметики, ба навіть юрист може стати книговидавцем юр.літератури (якщо проявити трохи фантазії). Тому ринок послуг зменшиться, а ринок товарів зросте.
    3) Тому що телеграма податкової від 19/04/2005 попри потрачені на неї дві сторінки букв, по-суті а) дозволяє податковій суб'єктивно придиратися, і б) дозволяє тому, хто має гроші на суд (юрліцу - уклоністу) захиститися. Справді, підхід телеграми формальний, і кожен може
    а) стверджувати, що він отримує доходи в рамках безпосередньої діяльності (взагалі то я не знаю, що то є небезпосередня діяльність)
    б) несе господарські витрати (ну наприклад купує канцтовари, або щоб було більше викупить комп'ютер у свого юрліца - парасольки), і
    в) несе ризики (ну підпише там ще з кимсь контракт на 5% обороту для створення ризиків).
    4) Тому що юрліцо-парасолька - велика організація, з юристом, і т.д. своїх працівників захистить. Їх ризики є ризиком схеми, котра буде захищатись. І фіз ліц у цій схемі багато, а ризик один (ризик загибелі всієї схеми)
    5) Тому що фізліцо, котре працює з іншими (багатьма) юрліцами "at arms length" створює не один, а багато маленьких ризиків, по чуть-чуть для кожного, хто повинен прирівняти його до найманої праці. А возитись з тими багатьма запитаннями, про те, для чого багатьом великим юрліцам возитись з маленькими проблемами (якщо у них є великі), доведеться ОДНОМУ маленькому фізліцу, котре дуба дасть дуже швидко.

    Мій висновок - фіз ліца згинуть, а схеми залишаться. Потрібен інший закон, котрий не оподаткує фіз ліц насмерть, а покладе відповідальність на юр ліца за непроведення своїх працівників через зарплату. Він повинен бути детальний, з великим батогом, і чіткими, осознанними автором закону критеріями. Той один абзац, котрий є - це просто АБЗАЦ (для фізліца).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.30 | catko

      як спд від податків втікають і чому кабмін нетак з цим бореться

      схем ухилення від сплати податків через фіз.спрощенців по великому рахунку є три.

      1. звільнити працівників, зробити їх фіз.спрощенцями, заплатити за них 200 грн в місяць а далі все що вони в тебе заробили цілком легально переказувати їм на рахунок.
      економія складає 32% пенсійного + 13% податку з доходу фіз.особи (якщо працівник працював за "чисту" суму).
      схема використовується переважно торговими мережами, періодичними виданнями, юр.центрами, будівельними компаніями і т.д - тобто всюди, де а)зарплата залежить від виробітку б)легко зловити на "конвертній" зарплаті в)можливо роботу працівника представити як окрему діяльність.
      чому неправильний підхід кабміну у ліквідації цієї схеми через обмеження угод зі спрощенцями? тому що треба вирішувати проблему непідйомного 32% пенсійного з зарплати а не боротись з фіз.спрощенцями. зменшення соціальних податків до 10-15% автоматично ліквідовує проблему, бо за визначеням підприємству вигідніше мати контрольованих через трудовий договір працівників а не аморфних фіз.спрощенців що працюють за угодою. єдині кому це не вигідно - тим таки торговим мережам які "менеджерів" міняють ледь не щотижня, але думаю що все-таки грамотно складений контракт з випробувальними строками і іншими "гачками" їм все ж буде простіше складати ніж проходити реєстрацію фіз.підприємців сто раз на місяць.

      2.відмивання безготівки у готівку.
      по-крупняку - реєструється фіз.спрощенець на якогось бомжа чи пенсіонера, відкривається рахунок в банку, закачується туди неміряно безготівки (на порядок більше ніж ліміт), знімається по чеку готівка і допобаченя. з цим зараз (як і три роки тому)бореться податкова міліція, убоз, сбу а також в банках стоять індикатори сумнівних операцій коли банк обовязково стукає при підозрі на таку схему. тому без даху в банку, міліції і податковій схема не працює і тут питання не до кабміну і не до спрощенців. в кінці кінців я і в юрособі можу так бабки зняти, просто реєстрація складніша і дорожче це.
      по-легкому - фізспрощенець крутить гроші в межах ліміту. в цьому випадку все складніше, але податкова вже давно використовує механізм "привида" сплати 13% з грошей, які були використані не на підприємницьку діяльність яка в свідоцтві написана. це все спірно поки що і не думаю що зниження кабміном ліміту з 500 тис до 300 тис щось тут суттєво змінить - в кожного є купа родичів. але! для юр.осіб така схема не працює бо там кожне зняття готівки по чеку може бути перевірене податковою і все-таки лімітоване законодавством (на відміну від фіз.спрощенця). тому тут опускання ліміту абсолютно дискримінаційне бо особисто я не чув щоб юр.спрощенці таким чином бабки мили. все-таки 10% від оборту це вам не 2-3% за миття через юр.фірми - метелики.
      якщо кабмін хоче боротись з такою схемою, то йому треба зосередитись не на фіз-юр.спрощенцях, а на чіткій схемі контролю і стягування податку з доходів будь-якої фіз.особи незалежно від того хто вона, як зареєстрована і де працює (хоча б в тому ж кабміні :-) ) думаю що зниження цього податку до 5% в додатку з непрямими методами контролю видатків фіз.осіб та нижньою планкою коли цей податок не сплачується викликали б потрійний ефект: а)платили б всі бо це цілком прийнятно для того щоб менінгіту не мати б)кожен чиновник 100 раз подумав би чи купувати дороге авто і чи будувати дорогу хату при зарплаті 500 грн. в)якщо сплатити 5% зі всього того що будується, їздить, показує і поблискує золотом в тому ж києві - три бюджети вийде.
      але необхідною умовою цього є повне відділення стягування податків з доходів фіз.особи від діяльності підприємств і т.п - люди мають сплачувати це самі і податкова має займатись цим самостійно а не "нагружати" так званих податкових агентів.

      3."чорна" торгівля. це коли свідоцтво фіз.спрощенця потрібне виключно для торгівлі на базарі (в магазині) без касового апарату. в легальний оборот записується тільки та сума, яка може бути проконтрольвана або коли "попав".
      можливо спроба зробити фіз.спрощенців (юр.спрощенцям касовий і так треба та й при 10% обороту не поторгуєш) платниками пдв (а податкова накладна є строгим контролюючим документом зі всіми наслідками її відсутності-неправильності) - і є якраз кроком для ліквідації такої схеми, але тоді це в корені неправильно. потужним торгівцям без проблем касові апарати поставити і на загальну систему перейти (все одно вкрадуть але складніше) а дрібні просто перестануть торгувати, що і буде знищенням дрібного бізнесу і супермаркетизацією всієї країни.
      в данову випадку кабміну просто треба було саме для торгівлі фіз.спрощенців встановити додаткові жорсткі правила обліку товару (для контролю ліміту обороту) і за їх порушення забирати свідоцтво. в додатку з диференційованими ставками в залежності від оборту проблема була б вичерпана.

      може щось забув чи не так описав, але ж я не проФФесор :-)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".