МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Доля політичних в'язнів в Україні

04/25/2005 | Обережний герой
Чи були вони під час президенства Кучми? Чи є вони зараз?
Чи звільнено в'язнів сумління, ув'язнених під час президенства Кучми, зараз? Адже зазвичай, після перемоги революції, ув'язнених поваленою владою революціонрів звільняють. Руйнуються Бастилії.Чи відбулося таке зараз?
Якщо ні, то виходить, це не революція, а зовнішній переворот, зміна облаштування злочинного режиму, який справді небезпечних для себе людей, революціонерів, не звільнить ні за що.

Відповіді

  • 2005.04.25 | Стопудів

    унсовців звільнили ще за Кучми, комсомольці досі сидять

    Унсовців звільнено (останніх - на початку минулого року), чернігівських "грибників", здається, ще раніше, Іванченка (який нібито кидав гранату у Вітрнеко) звільнено теж минулого року. Зараз сидять одеські комсомольці. Пора і їх витягувати з тюрми.
  • 2005.04.25 | Людмила Коваль

    Захотіла душа в рай, та хіба ж Піскун пустить?

    Обережний герой пише:
    > Доля політичних в'язнів в Україні
    >Чи були вони під час президенства Кучми? Чи є вони зараз?
    >
    Звичайно були при Кучмі і залишаються нереабілітованими зараз. Це не тільки учасники подій 9 березня, а й, наприклад, сьогоднішній голова КРУ Сивульській, і адвокат Салов, і Іванченко на якого порісили вибух під Вітренчихою. Я би сюди віднесла і Фельдмана, і жердицького і Федура. Навіть Монтян, яку теж переслідували за політичними мотивами, та ще багатьох і багатьох інших.
    До речі варто було б скласти їх список і почати нарешті щось робити, бо в плані Майдану про Декучмінізацію є, якщо мені не зраджує пам"ять, пункт про реабілітацію жертв кучмізму.

    > Чи звільнено в'язнів сумління, ув'язнених під час президенства Кучми, зараз? Адже зазвичай, після перемоги революції, ув'язнених поваленою владою революціонрів звільняють. Руйнуються Бастилії.Чи відбулося таке зараз?

    Кого як. Кого ще не звільнили, то, сподіваюсь підведуть під щорічну амністію. Але звільнений не означає реабілітований - поновлений в правах.
    Тут і починаються проблеми.
    Справа в тім, що в Україні діє закон "Про реабілітацію жертв політичних репресій" прийнятий ще в 1991 році. Цей закон передбачає, що реабілітація жертв політичних репресій повинна охоплювати
    період після 1917 року до моменту набрання чинності цим Законом, тобто до 17 квітня 1991 року.
    Отже, жертви кучмістського режиму не підпадають під дію закону про реабілітацію.
    У Верховній Раді зареєстровано кілька нових проектів закону про реабілітацію жертв політичних репресій, але усі вони знаходяться на вивчені. Та й не скажу, що вони досконалі як по визначенню поняття "жертва політичних репресій", так і по механізму реабілітації. Наприклад, п. Лук"яненко пропонує у своєму проекті жертвам політичних репресій звертатися до прокуратури. Та, мовляв, має вивчити обставини справи і постановити рішення. Я собі уявляю рішення прокуратури при зверненні до неї людини. яку вона ж і засадила.
    Я вважаю, що для реабілітації жертв політичних репресій має бути створена спеціальна комісія про інституті Омбудсмена, або, на худий кінець, у Верховній Раді. Саме вони, із залученням експертів, повинні вивчати матеріали справи і приймати відповідні рішення.

    Ідеально було б, що ця комісія потім передавала б справи до суду і вже суд постановляв остаточне рішення про реабілітацію. Але ж наші суди мало чим відрізняються від слідчих органів і власне вони виносили обвинувальні вироки у політично мотивованих справах. Тому ні Піскуну, ні теперішнім судам не можна довіряти процедуру реабілітації недавніх жертв політичних репресій.

    > Якщо ні, то виходить, це не революція, а зовнішній переворот, зміна облаштування злочинного режиму, який справді небезпечних для себе людей, революціонерів, не звільнить ні за що.

    Тут Ви згустили фарби. Усе не так паскудно. Треба просто братися за розробку механізму реабілітації і лобіювати це питання, як лобіюється Майданом разом з ХПГ відміна грифу "не для друку" на указах президента.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.25 | Михайло Свистович

      А що було з Сивульським? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.25 | Людмила Коваль

        Re: А що було з Сивульським? (-)

        Сивульського посадили, здається, в 1998 році. Йому інкримінували незаконну оборутку з купівлею для Кабміна 10-и збірних будиночкув у Кону Заспу. Фактичо ж його закрили, копаючи під Лазаренка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.25 | Михайло Свистович

          Re: А що було з Сивульським? (-)

          Людмила Коваль пише:
          > Сивульського посадили, здається, в 1998 році.

          І надовго? А коли випустили? Дивно, що я це пропустив.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.25 | Людмила Коваль

            Re: А що було з Сивульським? (-)

            Михайло Свистович пише:
            > Людмила Коваль пише:
            > > Сивульського посадили, здається, в 1998 році.
            >
            > І надовго? А коли випустили?

            Сивульський сидів біля року чи трохи більше.


            >Дивно, що я це пропустив.

            Зовсім не дивно. Сивульський дуже тихо сидів, непомітно для широкого загалу. І вийшо тихо, навшпиньках. Знаю це, бо справу Сивульського вів мій колега.
  • 2005.04.25 | Людмила Коваль

    Хто пам"ятає коли і де Ющ говорив про реабілітацію? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".