МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

65% економіки України в тіні!

04/25/2005 | Unique
Ось вам і показники. Сьогодні на "1+1" у програмі "Їду на Ви" відбувалося інтерактивне опитування, з запитанням, до якої валюти прив'язана ваша зарплата. Опитуваня показало, що 65% до $, та 35% до грн. Отже, зважаючи, що зарплата у конвертах отримується в більшості в $ і без оподаткування, то 65% - тінь!?

Відповіді

  • 2005.04.25 | Хвізик

    Re: 65% економіки України в тіні!

    це лиш за умови, якщо ті, що получають гроші у конвертах звітують у податкову зарплатню нуль гривень.
    Швидше за все, вони хоча б 200 грн, але пишуть. Значить, реально рівень тінізації дещо нижчий
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.25 | Unique

      Можливо. Але 50% є. (-)

  • 2005.04.26 | Sztefan von Seitz

    Прив"язка до долару не означає "тінь"

    Прив"язка до долару насправді - геджування ("страхування") роботодавцями своїх витрат на зарплату. Якщо в них доходи прив"язані до долара чомусь, то і витрати вони хочуть прив"язати до долара.

    Останнім часом саме це страхування і спрацювало.

    І взагалі "тінь" річ не така і погана. У нас чогось один з принципів оподаткування - принцип всеохопності - возведений в ранг догми, а принцип справедливості (всі платять пропорційно але багаті платять більше тому що отримують більше суспільних сервісів) - нереалізований.

    Насправді більшість капіталістів - від Пінчука до Порошенка до Зварича і багато-кого-ми-не-знаємо - працюють також поза межами України - що є приємним - і оптимізують податки у світовому маштабі. А прості люди платять 20% від кожної купівлі кожного товару.

    Тому, вибіркове - але справедливе - оподаткування є нормальним. Не треба оподатковувати все що рухається. І дозволити інвестувати за кордон - хоча б в СТАБІЛЬНІ країни треба всім чесним підприємцям а не тільки великим шишкам.
  • 2005.04.26 | SpokusXalepniy

    Объясните причину явления, plz

    Почему в Штатах не практикуется выплата по системе: зарплата + конверт.
    Вернее, может быть где-то и происходит такое, но ни я, ни мои знакомые совсем в разных фирмах (маленьких, средних и больших) с этим не сталкивались.
    Получается, что есть некая причина, препятствующая такой схеме. В чем она заключается?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.26 | Sztefan von Seitz

      ой йолкі палкі...

      SpokusXalepniy пише:
      > Почему в Штатах не практикуется выплата по системе: зарплата + конверт.

      Може видаватися і налічкою. Тільки в декларацій вказувати треба. З іншого боку, ніхто не буде бігати за 1000 доларів, що забули вписати.

      > Получается, что есть некая причина, препятствующая такой схеме. В чем она заключается?

      А банки як працюють? Чек дав - чек взяв. Підприємець банк звіт роздрукував - ось і вся бугалтерія. В Україні немає чеків, точніше те що є - це папірці для отримання готівки *всередині* банку!

      Є 36% ефективного оподаткування праці (зараз, при 13% подоходного податку) + аффігенні адміністративні витрати часу і грошей на банкіське обслуговування + аффігенні витрати часу і грошей для розкидання тих 36% по різних нікому не потрібних фондах, які можна було б консолідувати в нац бюджет з фіксуванням витрат з нього по тих же фондах.

      Бугалтерія: в США підприємець може взагалі не вести форми бух обліку і не itemize купу витрат. Просто назбирав рісіти - і консолідував для річної декларації. Майже як у нас на системі спрощеного оподаткування, що зараз вмираю. Тільки в США дозволу ні ліцензії займатися підприємництвом не треба.

      Глобально, працівникам, *річний* дохід яких є 1000-3000 доларів, чи варто їх взагалі оподатковувати по повній програмі? Чи по спрощеній формі, але яка б *гарнтувала*:
      а) стабільні податки,
      б) збільшення малого бізнесу.

      Зараз систему спрощеного оподаткування хочуть звести на нєт.
    • 2005.04.26 | капітан Немо

      Объяснил как смог

      SpokusXalepniy пише:
      > Почему в Штатах не практикуется выплата по системе: зарплата + конверт.

      Откуда вы знаете ? То, что вам так не платят или никто вам не хвастает, говорит лишь об одном : вам не доверяют, вас не воспринимают как "своего".

      Я тоже своим категорически запрещаю друг перед другом хвастать, кто сколько получает.

      Опять же, я не отрицаю и не утверждаю, как платят в Америке зарплату. Может быть, есть конверты, может быть - нету. Я там не был.
      Но если даже и нету там конвертов, то кто сказал, что у нас должно быть так же, как в Америке ??

      > Вернее, может быть где-то и происходит такое, но ни я, ни мои знакомые совсем в разных фирмах (маленьких, средних и больших) с этим не сталкивались.
      > Получается, что есть некая причина, препятствующая такой схеме. В чем она заключается?

      Причин много .
      насколько я понимаю, в США налоговая система не изменялась лет 40 последних как минимум. Это не сравнить с нашими условиями, когда налоговое законодательство изменяется каждый год , и даже по нескольку раз в год. Тут даже если бы и хотел работать по-белому, не смог бы, потому что условия игры все время изменяются.
      Поэтому приходиттся где-то подстраховываться, где-то перестраховываться, где-то идти на компромисс с совестью.

      Во-вторых, есть понимание того, что если даже честно платить ВСЕ налоги, то эти налоги не пойдут на пользу народу ( бабушкам-дедушкам, деткам, военным и т.п.), а будут разворованы, причем жестоко разворованы, будут куплены Мерседесы, Крайслеры, Майбахи. Будут построены котеджи в Пуще-Водице и Конче-Заспе. Будут сделаны евроремонты в налоговых инспекциях. То есть, практически, получается, что налоги у нас платятся не государству, а чиновникам. Поэтому, какой дурак будет платить деньги в полном обЪеме каким-то ворам в законе ?? Практичеки каждый Майбах, купленный министром для личного использования выгребает из бюджета не только пол-лимона баксов, но и кучу денег на его обслуживание, и еще кучу денег, которые люди могли бы заплатить, но не платят, потому что хотят себе купить хотя бы Таврию, если не Опеля.

      В-третьих, есть просто закон , по-моему, Леффера, когда ставка налога более 37 процентов просто убивает производство и любой бизнес.

      В -четвертых, сильно взлетели цены на все. Вся прибыль перенаправляется в карман олигархов - через высочайшие цены на молоко, металл, нефтепродукты, сахар. идет сильная инфляция. Поэтому - есть альтернатива : либо пожить сегодня более-менее, либо платить в пенсионные фонды. Но из-за инфляции получится так, что когда выйдешь на пенсию, то на эти , уплоченные сегодня деньги, ни хрена не купишь. Но до пенсии еще можно и не дожить. Так зачем платить больше ??
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | Боровик

        Re: Объяснил как смог

        капітан Немо пише:
        >
        > Причин много .
        > насколько я понимаю, в США налоговая система не изменялась лет 40 последних как минимум. Это не сравнить с нашими условиями, когда налоговое законодательство изменяется каждый год , и даже по нескольку раз в год. Тут даже если бы и хотел работать по-белому, не смог бы, потому что условия игры все время изменяются.
        > Поэтому приходиттся где-то подстраховываться, где-то перестраховываться, где-то идти на компромисс с совестью.
        Насправді в США теж закони міняються.
        Наприклад, коли ви ведете партнера чи клієнта в ресторан, то 50% вартості обіду списуєте на собівартість. Раніше 50% затрат на авто, яке ви використовували щоб доїхати до ресторану та на його парковку, але не списувались чайові для офіціанта.
        Адміністрація Буша з 2003-го року ввела зміни, тепер ви 100% витрат на авто і парковку списуєте на собівартість і 50% від чайових.
        При цьому на чеку ви повинні власною рукою записати ім*я партнера з ким ви обідали та суму чайових.
        Такі зміни трапляються час від часу.
        Основна різниця - за порушення такиз закрнів (наприклад списали не 50%, а всі 100) вас не штрафують та не садять в тюрму, ви тільки доплачуєте та %пені за недоплату.
        Документ звітності - ресторанний чек та ніякого документу на витрати на авто, тому що ви можете списати 35 центів за кожну милю, що проїхало авто. Відстань до ресторану - завжди можна поміряти, навіть якщо ресторан закриють, адреса все одно залишається.
        Також цінність американського податкового законодавства в тому, що багато витрат ви можете списувати без документів якщо логічно зможете пояснити мотивацію витрат. Про витрати на авто я пояснив.
        Так само, якщо ви втратили магазинний чек на канцтовари, але це відображено в рахунку кредитної картки, то ви без документу можете списати витрати, адже логічно, що ваш офіс використовує папір і авторучки...
        Інше: якщо ви власник кав*ярні, то можете списати на собівартість вартість своєї поїздки в Італію, якщо ви там зайдете в кав*ярню. Таким чином ви можете пояснити витрати запозииченням досвіду обслуговування.
        Ви можете списувати на собівартість весь свій одяг, навіть труси, якщо тільки на ньому буде вибито чи вишито лого вашого бізнесу.
        І так далі. Тобто існує тисячі дуже простих і легких зачіпок де і як можна списувати витрати на бізнес, була б фантазія...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.26 | капітан Немо

          Дякую. Це дійсно інформативно - як у нормальних людей ведеться б

          Дякую. Це дійсно інформативно - як у нормальних людей ведеться бізнес.

          А у нас - повна протилежність. Не дай бог, спишеш на 2 аркуші паперу більше, ніж дозволяють "норми", які придумали самі ж податківці - згноять тебе і затягають по судах.

          Я вже описав, яка фігня у мене була з орендною платою ( тепер це згадую. як страшний сон, але бачу, що мене знову хочуть на це підсадити : )
          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?key=1114538904&trs=-1&bn=maidan_free&site=maidan

          (** Існували так звані норми орендної плати. ТОбто, за нормами я міг списувати у затрати лише по 2 грн за кв. метр, а реально у мене оренда коштувала 7 грн за кв.м., отож , за 60 кв.м. я "незаконно" списав у затрати 300 грн щомісяця, за квартал набралося 900 грн, які я "приховав" від оподаткування, "украв" у держави... Штрафні санкції такі : 270 грн донараховано податку, плюс штраф у подвійному розмірі - 540 грн, плюс пеня за кожен день несплати ... щось коло 60 грн. )

          Тобто, з Вашої інформації я зрозумів, що у дану історичну епоху в США якщо і змінюються податкові закони, то лише в сторону їхньої лібералізації для підприємців.
    • 2005.04.26 | Сергій Кабуд

      існує виплата в конвертах

      в кешових бізнесах- скрізь.

      В ресторанах, наприклад. А ресторанів в місті Нюйорк 150 тисяч- більше ніж будь-яких інших бізнесів по типах.

      Тому такі виплати стають течією чи як це назвати в економіці.

      (на другому місті по кількості бізнесів тут- адвокатські контори, доречі.)

      А ще думаю це поширена практика серед нелагальних бізнесів, торгівлі наркотиками, зброєю, таке інше. Об'єми величезні.

      А ще в дрібній торгівлі, яка має великий загальний грошовий вал-
      багато йде кешом і виплати працівникам можуть бути кешові частково.

      А ще на самій горі великих корпорацій, де за допомогою найхитріших бухгалтерів можна приписати шо завгодно-
      там в них пишуть чеки, але насправді це як в Енроні
      не знаю як назвати, але гроші цілком ЛІВІ
  • 2005.04.26 | пан Roller

    Каков ВВП теневой экономики Украины? (-)

  • 2005.04.26 | анатолий

    Что реально означает вопрос :" Сколько

    процентов экономики в тени? " Разнобой в ответах показывает , что вопрос НЕ БЫЛ задан. Поэтому каждый отвечает на тот вопрос , который САМ СЕБЕ задал.

    Так что реально означает этот вопрос ?

    Сколько людей получает зарплату в "конвертах" ?

    Какой процент всей суммы зарплат в Украине платится в "конвертах" ?

    Процент ВВП необлагаемого налогом?

    Процент дохода предприятий не облагаемого налогом?

    Процент предприятий работающих в тени?

    Количество продукции производимой в тени?

    И так далее, и тому подобное до бесконечности. Вопрос, корректный вопрос на который можно было бы дать однозначный ответ НЕ был задан.

    "Почему в Штатах не практикуется выплата по системе: зарплата + конверт."

    Видимо вопрос должен быть продолжен:"... а в Украине платят ?" Потому , что в Украине не существует система учета взаимных расчетов учитывающая ОСНОВНУЮ массу этих расчетов. То есть существует возможность избежать налогообложения. Получается система "налогоОБЛАЖАНИЯ. Эта система выгодна очень многим. И налоговикам , вкупе с другими "коноролирующими" органами,(можно держать пидприемця на крючке и доить его), и рэкету, и депутатам Ради (есть возможность иметь черный нал для выборов) и т. д. , и т. п.
  • 2005.04.26 | капітан Немо

    Через таких 3.14здоватих "аналітиків", як Ви, незабаром в тіні

    Через таких 3.14здоватих "аналітиків", як Ви, незабаром в тіні опиняться всі 100%.
    Для довідки : під землею, у могилі, теж "тінь".

    Unique пише:
    > Ось вам і показники. Сьогодні на "1+1" у програмі "Їду на Ви" відбувалося інтерактивне опитування, з запитанням, до якої валюти прив'язана ваша зарплата. Опитуваня показало, що 65% до $, та 35% до грн. Отже, зважаючи, що зарплата у конвертах отримується в більшості в $ і без оподаткування, то 65% - тінь!?

    Пояснюю для пана "аналітика" :
    1) прив"язка до долара не означає, що зарплата видається у доларах і у конвертах.
    2) оте інтерактивне опитування - невідомо для чого воно проводиться і чи можна йому довіряти. Може, спеціально для того, щоби зробити аналогічний ВАшому висновок ( хтось сидить в КМУ і накручує відповдний номер телефону) і розвалити весь малий бізнес.
    3) видача зарплати у конвертах не означає, що то "тінь". Я наприклад, теж ввів за правило видачу зарплати у конвертах, щоб працівники не задавали один одному і мені пиздоваті запитання , типу - а чого Пєтя отримує більше, ніж ВАся. Моя фірма, кому вважаю скільки за потрібне - стільки і плачу.

    ну і ще багато чого міг би додати - просто вам і цього забагато. Не робіть того, в чому не розбираєтеся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.26 | Lorik

      Re: Через таких 3.14здоватих "аналітиків", як Ви, незабаром в тіні

      Не понятно почему существует ассоциация: если конверт - то по-черному. То, что зарплаты привязывались к долл. эквиваленту, это из-за того, что родная валюта особого веса не имела и не имеет и вряд ли одной борьбой против конвертов и ручными манипуляциями курса долл-гривна можно будет победить стиль жизни по-черному. Моё мнение, теперь надо привязывать всё к евро,вот и всё!
    • 2005.04.26 | Iryna_

      А приватні підприємці це тінь чи як?

      Приклад "білих та пухнастих" доходів в доларовому еквіваленті - оплата послуг "інтелектуальних" приватних підприємців (програмістів, перекладачів, консультантів, вчителів, більш крутих ремонтників квартир). Домовленості як правило в доларах. От балкон мені робив приватний підприємець - оплата в гривнях в доларовому еквіваленті.
    • 2005.04.26 | анатолий

      Капитан! Аналитики ещё никого не загнали ...

      в тень. Только практики. Это раз.

      Древние говорили:" Юпитер! Ты сердишься, значит ты не прав" Это два.

      Вы не можете не понимать, что выражение "зарплата в конверте" в нашем контексте означает теневую, нелегальную зарплату. Это три.

      Нервные клетки НЕ восстанавливаются. Это черыре.

      А то, что непонятно что имелось в виду, когда задавался такой неконкретный вопрос, Вы сами, капитан, подтвердили своей , столь агрессивной, тирадой. Это пять.

      УСЁ,ШЕФ !!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | капітан Немо

        Re: Капитан! Аналитики ещё никого не загнали ...

        анатолий пише:
        > в тень. Только практики. Это раз.
        Сумнівно. Тому що такі з дозволу сказати "аналітики" десь сидять під боком у депутатів і нашіптують свої "аналізи". а ті потім ухвалюють бездарні і безграмотні закони.

        > Древние говорили:" Юпитер! Ты сердишься, значит ты не прав" Это два.
        Плювати , що там говорили древні. Ми не древні, ми сьогоднішні. Може, ВИ - древні ??? В смилі - пенсіонери ?? Тоді ваша позиція зрозуміла :)

        > Вы не можете не понимать, что выражение "зарплата в конверте" в нашем контексте означает теневую, нелегальную зарплату. Это три.
        Чому я повинен розуміти щось інше, ніж написано ??? Я що, телепат ??? Я мислю відповідно до своєї незіпсованої понятійної системи, а ви - відповідно до вашої, котра, мабуть, зіпсована, раз ви розумієте не те, що буквально написано.

        > Нервные клетки НЕ восстанавливаются. Это черыре.
        А от є інформація, що відновлюються. Але не у всіх :) Так що не "чєрирє".

        > А то, что непонятно что имелось в виду, когда задавался такой неконкретный вопрос, Вы сами, капитан, подтвердили своей , столь агрессивной, тирадой. Это пять.

        Шо ви хотіли цим сказати ??? Якась білібєрда, чесне слово. Точно, як закон про зміни до закону про ПДВ. :)
        Це - чєрирє.

        > УСЁ,ШЕФ !!
        Тода свободен !
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.27 | анатолий

          Капитан! Аналитики ещё никого не загнали ...


          "анатолий пише:
          > в тень. Только практики. Это раз.

          Сумнівно. Тому що такі з дозволу сказати "аналітики" десь сидять під боком у депутатів і нашіптують свої "аналізи". а ті потім ухвалюють бездарні і безграмотні закони."

          ---------А решения принимают практики. Это раз.

          " Древние говорили:" Юпитер! Ты сердишься, значит ты не прав" Это два.

          Плювати , що там говорили древні. Ми не древні, ми сьогоднішні. Може, ВИ - древні ??? В смилі - пенсіонери ?? Тоді ваша позиція зрозуміла "

          ----------Древние,как всегда правы. Это два.

          " Вы не можете не понимать, что выражение "зарплата в конверте" в нашем контексте означает теневую, нелегальную зарплату. Это три.

          Чому я повинен розуміти щось інше, ніж написано ??? Я що, телепат ??? Я мислю відповідно до своєї незіпсованої понятійної системи, а ви - відповідно до вашої, котра, мабуть, зіпсована, раз ви розумієте не те, що буквально написано."

          ---------Буквально почти ничего не пишется. Пора бы знать . Это три.

          " Нервные клетки НЕ восстанавливаются. Это черыре.

          А от є інформація, що відновлюються. Але не у всіх Так що не "чєрирє"."

          ------------Независимо от обновления информации нервные клетки не восстанавливаются. Это черыре.

          " А то, что непонятно что имелось в виду, когда задавался такой неконкретный вопрос, Вы сами, капитан, подтвердили своей , столь агрессивной, тирадой. Это пять.


          Шо ви хотіли цим сказати ??? Якась білібєрда, чесне слово. Точно, як закон про зміни до закону про ПДВ.
          Це - чєрирє. "

          ---------------Если не понял, то я не виноват. Это пять.

          " УСЁ,ШЕФ !!

          Тода свободен !"
          ------------Свободен , как муха в полёте. Как трусы без резинки. Это шесть.

          -----------УСЁ, ШЕФ! На русском языке не "тода", а тогда.

          :hello:
  • 2005.04.26 | Боровик

    Решта офіційних 35% економіки в тіні сфінктора (-)

  • 2005.04.26 | Michael

    Виміром тіньової економіки є попит на готівку...

    За визначенням тіньова економіка - це та, що не знаходить відображення в обліку. Тож основним інструментом обігу тіньової економіки є готівка (також бартер, незаконне працевлаштування тощо.).
    Проблема не в тому, в якій валюті зафіксована заробітна платня, а в тому, чи "проводиться" вона по бухгалтерії чи ні.
    Так в країнах з найбільшим "податковим клином" (тобто сумою податків та соціальних платижів) в 70%, якими є наприлад (з розвинутих країн) Італія й Бельгія частка тінової економіки становить 23-25%, в той час як в США частка становить боизько 10% при "податковому кошику" відповідно в 41%.
    Див: http://www.enpc.fr/enseignements/Darbera/DocEconomist/ShadowEconomy/ShadowEconomy.html
    В Україні (якщо прибуток підприємця = 0) маємо 20% ПДВ + 38% соціального податку + 13 % на дохід громадянина = 71%. (або якщо НІЧОГО не платити робітникам 20% ПДВ + 25% Податку на прибуток = 45%). Тож в середньому Український "податковий кошик" складає 55-65% що:
    По-перше, неприпустимо для економіки що розвивається.
    По-друге, сприяє розвиткові тіньової економіки.
    По-третє, в наших умовах (а) відсутнсті звички платити податки та (б) нерозвинутості економіки та необхідності накопичувати капітал рівень 55-65% "податкового кошику" діє ще гірше, ніж 70% в Італії та Бельгії.

    Отже порадьте хто-небудь урядові повернутись до тями...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.26 | Сергій Кабуд

      проблема в тому що в Україні соціалізм, це не жарт

      дивіться-
      10 міліонів працює беспосередньо на державу

      4 міліони підприємців(90% з них я підозрюю це такі що нікого не наймають, невеличкі базарні торговці, тощо)

      А ще є державні монополії і 'хвірми' типу Криворіжсталь, які ніяк не можна назвати приватними компаніями.

      Українська економіка і політична система - це дещо на межі феодалізму
      (по суті виробничі відносини в сільському господарстві і на великих підрпиємствах скоріше є феодальними за суттю) та дрібного цехового виробництва, куди легко потряпляє навіть український компютерний хай-тек.

      при тому наявні в невеликих розмірах і інші економічні утворення, так звані капіталістичні, але НЕРИНКОВІ.

      Тому не може Держава скоротити витрати а значить і прибутки.

      Хто заплатить пенсії, платню державним найманцям- тим самим вчителям, мєнтам, лікарям, тощо?

      Це потрібно серьозно переглядати і лише після того знижувати податки.

      І розрізняти Криворіжсталь і фірму з двома робітниками треба теж.

      Може для криворіжсталів треба вжити іншу мінімальну зарплату?

      Скажімо не меньше $20тисяч для робітників(всіх)
      і не меньше $40тис для менеджерів(всіх)

      і тоді можна буде спокійно цю Криворіжсталь не реприватизовувати- як бандити не зможуть працювати за тих умов- самі продадуть її
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | Michael

        Вибір є: або вплинути на податки, або змінити "місце сплати"(-)

      • 2005.04.26 | Michael

        Саме так! Соціалізм в "білій" економіці...

        ... і злочинний капіталізм в "тіньовії". За відсутності стимулів для підприємців у вигляді спрощеної системи оподаткування переведення усіх підприємців в режим "нетіньової" економіки лишається справою Луценка (?!) (жахливий жарт - аж сам злякався...)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.26 | AxeHarry

          Re: Саме так! Соціалізм в "білій" економіці...

          Michael пише:
          > ... і злочинний капіталізм в "тіньовії". За відсутності стимулів для підприємців у вигляді спрощеної системи оподаткування переведення усіх підприємців в режим "нетіньової" економіки лишається справою Луценка (?!) (жахливий жарт - аж сам злякався...)


          Jakyj Sicializm? Voennyj Kamunizm - prodrazverstka, vse zdaty derzhavi, shag vlevo/vpravo - ....
    • 2005.04.26 | papaya

      Кто ж так считает?

      Michael пише:

      > В Україні (якщо прибуток підприємця = 0) маємо 20% ПДВ + 38% соціального податку + 13 % на дохід громадянина = 71%. (або якщо НІЧОГО не платити робітникам 20% ПДВ + 25% Податку на прибуток = 45%). Тож в середньому Український "податковий кошик" складає 55-65% що:

      20% НДС, с полной суммы это составляет 16,67%, т.е сумма без НДС есть 83,33%. 38% начисления на зарплату и 13% подоходный налог берутся по отношению к начисленной зарплате. Т.е. 138% по отношению к начисленной зарплате составляют расходы предприятия по выплате зарплаты на руки в размере 87% по отношению к начисленной зарплате. Т.е. 87/138*100%=63,04% составляет доля з/п на руки в сумме потраченной предприятием на з/п
      Если у предприятия после уплаты НДС осталось 83,33% и оно все эти деньги пустило на з/п, то на руки люди получат 83,33*63,04/100%=52,53%
      т.е. налоги составляют 47,47%

      (або якщо НІЧОГО не платити робітникам 83,33*75/100%=62,5%, т.е. налоги составляют 37,5%).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.27 | Michael

        Re: Кто ж так считает?

        papaya пише:
        > 20% НДС, с полной суммы это составляет 16,67%, т.е сумма без НДС есть 83,33%. 38% начисления на зарплату и 13% подоходный налог берутся по отношению к начисленной зарплате. Т.е. 138% по отношению к начисленной зарплате составляют расходы предприятия по выплате зарплаты на руки в размере 87% по отношению к начисленной зарплате. Т.е. 87/138*100%=63,04% составляет доля з/п на руки в сумме потраченной предприятием на з/п
        > Если у предприятия после уплаты НДС осталось 83,33% и оно все эти деньги пустило на з/п, то на руки люди получат 83,33*63,04/100%=52,53%
        > т.е. налоги составляют 47,47%
        > (або якщо НІЧОГО не платити робітникам 83,33*75/100%=62,5%, т.е. налоги составляют 37,5%).

        Ваша правда! Вибачаюсь за зайвий популізм...
        Все одно на сьогодні це надвеликі податки. Межа 37-40% - це потолок, за яким немає стимулу економічного зростання ("білої" економіки). Для того ж щоб лишався стимул для малого бізнесу треба податок у 15%, максимум 20%.
        Ще страшніше - це непердбачуваність. Коли економічні агенти не можуть передбачити податкове середовище їхня схильність до тіньового обігу зростатиме. А в іноземних інвесторів просто буде сталий пеоеляк від однієї думки про Україну.
    • 2005.04.27 | Andrij

      Ющенко Вас підтримує, але як завжди, візантично

      Ось що сказав Президент уряду,

      "Прийшов час не для переділу економічного пирога, я для його збільшення"

      По тому додав,

      "одним зі способів гарантувати економічний ріст є зміна системи влади і державного управління."

      A Ви подумали мова йде про встановлення невбивчих податків. Я теж так подумав спочатку. Зміна системи влади. А як, ніхто точно не знає. Ні, це не допомога малому бізнесу. Бо малий бізнес не приймає участі в державному управлінні. Він від нього ховається.


      Michael пише:
      > За визначенням тіньова економіка - це та, що не знаходить відображення в обліку. Тож основним інструментом обігу тіньової економіки є готівка (також бартер, незаконне працевлаштування тощо.).
      > Проблема не в тому, в якій валюті зафіксована заробітна платня, а в тому, чи "проводиться" вона по бухгалтерії чи ні.
      > Так в країнах з найбільшим "податковим клином" (тобто сумою податків та соціальних платижів) в 70%, якими є наприлад (з розвинутих країн) Італія й Бельгія частка тінової економіки становить 23-25%, в той час як в США частка становить боизько 10% при "податковому кошику" відповідно в 41%.
      > Див: http://www.enpc.fr/enseignements/Darbera/DocEconomist/ShadowEconomy/ShadowEconomy.html
      > В Україні (якщо прибуток підприємця = 0) маємо 20% ПДВ + 38% соціального податку + 13 % на дохід громадянина = 71%. (або якщо НІЧОГО не платити робітникам 20% ПДВ + 25% Податку на прибуток = 45%). Тож в середньому Український "податковий кошик" складає 55-65% що:
      > По-перше, неприпустимо для економіки що розвивається.
      > По-друге, сприяє розвиткові тіньової економіки.
      > По-третє, в наших умовах (а) відсутнсті звички платити податки та (б) нерозвинутості економіки та необхідності накопичувати капітал рівень 55-65% "податкового кошику" діє ще гірше, ніж 70% в Італії та Бельгії.

      > Отже порадьте хто-небудь урядові повернутись до тями...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".