Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
04/28/2005 | alt
Эта информация уже публиковалась в прессе полтора года назад, но тогда все тихо замялось.
Интересно как власть отреагирует на такое обращение?
А за всеми этими делами торчат уши "дорогого ООО"...
http://www.obkom.net.ua/news/2005-04-28/1200.shtml
----------------
Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада» и пр.
Группа компаний ТЕКТ обратилась с открытым письмом к премьер-министру Украины.
Приводим письмо с сокращениями:
Прем"єр-Міністру України
Тимошенко Ю.В.
Шановна Юліє Володимирівно!
Останнім часом багато переможних реляцій звучить з вуст керівництва найбільшого будівельного Холдингу столиці "Київміськбуд" . І будують вони начеб-то багато і якісно, й схеми кредитування зручні та прозорі. Та подібні заяви викликають у причетних до будівництва людей лише гірку посмішку. Бо насправді ситуація в Холдинговій компанії є глибоко кризовою й ставить стільки болючих запитань, що для їх розв"язання необхідне вже втручання уряду.
Адже саме урядовою Програмою "Назустріч людям" було визначено як першочергове, завдання удосконалити управління державною власнісю, протидіяти тіньовій приватизації та посилити відповідальності керівників підприємств, в статутному фонді яких присутня частка держави.
Саме таких невідкладних заходів потребує ситуація в ХК "Київміськбуд". Це дозволить вивести з її тіньового обороту сотні мільйонів гривень, так необхідних для реалізації соціальних програм Бюджету-2005. Крім того, зволікання з застосуванням дієвих заходів відносно менеджменту корпорації, можеспричинити такий стан речей, коли процес прихованої приватизації Холдингу стане незворотнім.
Реальний стан справ в ХК "Київміськбуд" значно відрізняється від декларованого і потребує втручання власника, котрим, за великим рахунком, є держава. Фонд держмайна і передав свого часу належний державі 80-відсотковий пакет акцій ХК "КМБ" Київській територіальній громаді, але насправді управління пакетом є абсолютно номінальним.
Воно не лише не приносить місту реальних доходів, але й затягує в тугий вузол цілий клубок соціальних, корпоративних та виробничих проблем. Так, п"ять мільйонів гривень заявленого прибутку при консолідованому обсязі бізнесу в 2,3 млрд. виглядають як глузування.
До того ж, на підприємствах Холдингу проводяться додаткові емісії, менеджментом акумулюються акції працівників за кошти товариства, а високоліквідні активи виводяться у підконтрольні структури. І все це не без відома міської влади, яка фактично самоусунулася від управління.
Від зазаначених дій однаково страждають інтереси акціонерів та держави. І хоч акціонери неодноразово повідомляли до прокуратури та інших правоохоронних органів про незаконні схеми, та реального розслідування фактів зловживань так і не відбулося.
В той же час фінансово-господарська діяльність Холдингу викликає чимало тривожних питань. Обсяги бізнесу корпорації неухильно ростуть, ціни на житло скачуть галопом, а на прибутках "Київміськбуду" це ніяк не відображається, не підвищується і капіталізація. Більш того, згідно звітності, рентабельність будівельного Холдингу має стійку тенденцію до зниження, і за її збереження скоро набуде від"ємних значень
<…>
І це відбувається в умовах, коли рентабельність будівництва в країні давно випередила цей показник в інших галузях промисловості. При чому, за оцінками експертів, зараз вона сягає своїх пікових значень.
Конкретні цифри: вартість спорудження квадратного метра житла визначена Держбудом України - 1700 грн. ($319). За словами голови "Госстроя" Росії, Миколи Кошмана, навіть у Москві собівартість квадратного метра житла складає $200-250.
В Києві ж , як відомо, ціна продажу одного квадратного метра житла складає на масивах $600-700, у центрі: від $1000. Виходячи з цього, потенційний прибуток Холдингу "Київміськбуд" , якщо рахувати лише житло на околицях, у 2004 році можна оцінити не менш ніж у $200 млн. (у 2003 - не нижче $190 млн.). В той же час задекларований ж прибуток у 2004 склав всего 5,35 млн. грн. (консолідований прибуток у 2003 році - 56 млн. грн). Це означає, що флагман будівельної індустрії працює і розвивається з рентабельністю 0,76%. У той час як аналогічні підприємства в цій галузі мають цей показник на рівні 10-20%.
Немало питань виникає і з приводу одвічних скарг керівництва "Київміськбуду" на те, що їм "перепадають" найгірші земельні ділянки на околицях. На запитання журналістів, як же це може бути, адже весь топ-менеджмент Холдингу входить в депутатський корпус Київради та в "земельну" комісію, керівництво "Київміськбуду" лише розводить руками. Одна з найбільш вірогідних версій, що пояснює цей феномен, полягає в тому, що виділення престижних земельних ділянок, звісно, ефективно лобіюється депутатами-будівельниками. Та дістаються "ласі шматочки" своїм, кишеньковим фірмам, і відповідно прибуток таких фірм, який і не снився Холдингу, перетікає в кишені лобістів.
Управлінський контроль з боку міської влади, як уже зазначалося відсутній. Це спричиняє, з одного боку неефективну роботу Холдингу, а з іншого, не спонукає менеджмент бути зацікавленим у підвищенні фінансових показників "КМБ". Тож вони реалізують свій інтерес через фінансові потоки та різні сумнівні схеми.
Одна з основних причин неефективної роботи найбільшої будівельної компанії країни, криється в нераціональному корпоративному управлінні. Холдингова компанія, що на 80% належить державі, володіє в будівельних організаціях- членах Холдингу по 26%-30% статутного фонду. Інші 70-74% донедавна належало дрібним акціонерам - частіше працівникам і менеджменту цих будівельних підприємств.
Коли обсяги будівельних робіт почали наближатися до $500 млн., менеджмент підприємств-членів Холдингу почав формувати контроль над підприємствами в своїх особистих інтересах, що негативно відображається на офіційних результатах роботи корпорації й загрожує власне її існуванню в такому вигляді.. Сама ж Холдингова компанія не тільки не перешкоджає цьому, але й заохочує процес незаконної передачі державної власності в приватні руки. Це що стосується "дріб"язку", а що стосується ключового фінансового підприємства корпорації - банку "Аркада" , то тут вже керівництво ХК не погребувало власноруч зайнятися привласненням. Ця операція була здійснена лютому-березні 2003 року за наступною схемою:
Банк “Аркада”
Трохи історії. До 2003 року частка підприємств Холдингу в акціонерному капіталі банку “Аркада” перевищувала 55% і держава, опосередковано, мала вплив на банк.
За станом на початок 2003 року основними акціонерами банку були:
20,71% - ХК "Київміськбуд"
12,80% - “Домобудівний комбінат №4”
12,41% - “Домобудівний комбінат №3”
9,98% - “Київелектромонтаж”
У березні 2003 року Антимонопольний комітет дав дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю “Компанія розвитку будівництва” на придбання пакета акцій АКБ “Аркада” у розмірі, що перевищує 25% голосів в органі керування, внаслідок чого компанія придбала практично контрольний пакет. І на а сьогоднішній день склад найбільших акціонерів АКБ “Аркада” виглядає так:
49,86% - ТОВ “Компанія розвитку будівництва”
14,9% - ТОВ «Фірма “Девелопер” (компанія, афілійована з В.А. Поляченко).
Що ж являє собою компанія-покупець? А це знову ж ті самі обличчя - президент "Київміськбуду" Володимир Поляченко та голова правління банку "Аркада" Костянтин Паливода. Найбільші засновники і власники новоствореної структури. Кожен з них має по 32,52% в статутному фонді, що складає 18 млн. грн. Але не слід думати, що згадані чиновники розкошелилися на такі суми для його формування.
Свою частку кожен зі згаданих панів вніс "інтелектуальною власністю" , а саме роботами “Організація будівництва житла за рахунок коштів населення”, “Організація залучення коштів населення і фінансування за їхній рахунок житлового будівництва”.
З яких міркувань ці, по суті, посадові інструкції, були оцінені у три мільйони доларів, як унікальні світові шедеври з літератури, можна лише здогадуватися. Але якщо інші можуть собі дозволити задовольнитися здогадуванням, то міська влада та правоохоронні органи не повинні були б залишатися байдужими до тіньової приватизації фінансового агенту "Київміськбуду". Та жодне зі звернень акціонерів до пана Олескандра Омельченка та прокуратури не стало приводом для початку розслідування сірої схеми.
Внаслідок оборудки державний вплив на ситуацію в банку практично нівельовано. А на нього покладено реалізацію цілого ряду соціальних програм на виконання Закону “Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії “Київміськбуд”. Не менш 65% акцій банку сконцентрувалося в компанії, підконтрольній кільком фізичним особам, а не державі. Але ж за згаданим законом банку та корпорації надані істотні податкові пільги, тепер ці особи на них нарощують "жирок" за рахунок українських платників податків.
Практично весь прибуток від продажу житла виводиться з підприємств-будівельників та осідає саме в банку "Аркада" . Адже отримавши житло за ціною, що практично не перевищує собівартість будівництва: 300-350 доларів за метр, банк продає його вже за реальними цінами: від 600 доларів і вище .
<…>
Неможливо залишити поза увагою й інші кричущі випадки порушення закону, прав акціонерів та інтересів держави, що мають місце на підприємствах "Київміськбуд". Як уже зазначалося і міська влада і правоохоронні органи з усіх сил закривають очі на ці зловживання, але уряд не може бути в цьому зацікавлений.
Існує й чимало інших фактів порушень закону та прав акціонерів менеджментом Холдингової компаніі і підприємств членів Холдингу. Про все це ми детально повідомляли Генеральну прокуратуру України (додається).
Ми, як акціонери, що придбали значні пакети акцій в ключових підприємствах Холдингу, надзвичайно зацікавлені в налагодженні чіткого управлінського контролю та розвитку "Київміськбуду". Адже лише за цієї умови будуть виплачуватися гідні дивіденди на акції або зростатиме капіталізація підприємств. І в цьому наші інтереси повністю співпадають з інтересами держави та міста Києва.
Тож, виходячи з вищевикладеного, просимо розібратися з проблемами найбільшого будівельного Холдингу України та причинами завдання збитків інтересам держави й акціонерів.
З цією метою пропонуємо створити спеціальну комісію, яка розслідує всі викладені факти та запропонує заходи щодо усунення виявлених порушень. За умови проведення справжнього розслідування ми можемо надати багато додаткової інформації щодо зловживань та порушень на підприємствах Холдингу та в самій ХК "Київміськбуд" окрім наведених вище.
З повагою,
Генеральний директор Компанії з управління активами "Тект"
Вадим Гриб
Полный текст обращения см. ЗДЕСЬ http://www.tekt.com/
-----------
Интересно как власть отреагирует на такое обращение?
А за всеми этими делами торчат уши "дорогого ООО"...
http://www.obkom.net.ua/news/2005-04-28/1200.shtml
----------------
Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада» и пр.
Группа компаний ТЕКТ обратилась с открытым письмом к премьер-министру Украины.
Приводим письмо с сокращениями:
Прем"єр-Міністру України
Тимошенко Ю.В.
Шановна Юліє Володимирівно!
Останнім часом багато переможних реляцій звучить з вуст керівництва найбільшого будівельного Холдингу столиці "Київміськбуд" . І будують вони начеб-то багато і якісно, й схеми кредитування зручні та прозорі. Та подібні заяви викликають у причетних до будівництва людей лише гірку посмішку. Бо насправді ситуація в Холдинговій компанії є глибоко кризовою й ставить стільки болючих запитань, що для їх розв"язання необхідне вже втручання уряду.
Адже саме урядовою Програмою "Назустріч людям" було визначено як першочергове, завдання удосконалити управління державною власнісю, протидіяти тіньовій приватизації та посилити відповідальності керівників підприємств, в статутному фонді яких присутня частка держави.
Саме таких невідкладних заходів потребує ситуація в ХК "Київміськбуд". Це дозволить вивести з її тіньового обороту сотні мільйонів гривень, так необхідних для реалізації соціальних програм Бюджету-2005. Крім того, зволікання з застосуванням дієвих заходів відносно менеджменту корпорації, можеспричинити такий стан речей, коли процес прихованої приватизації Холдингу стане незворотнім.
Реальний стан справ в ХК "Київміськбуд" значно відрізняється від декларованого і потребує втручання власника, котрим, за великим рахунком, є держава. Фонд держмайна і передав свого часу належний державі 80-відсотковий пакет акцій ХК "КМБ" Київській територіальній громаді, але насправді управління пакетом є абсолютно номінальним.
Воно не лише не приносить місту реальних доходів, але й затягує в тугий вузол цілий клубок соціальних, корпоративних та виробничих проблем. Так, п"ять мільйонів гривень заявленого прибутку при консолідованому обсязі бізнесу в 2,3 млрд. виглядають як глузування.
До того ж, на підприємствах Холдингу проводяться додаткові емісії, менеджментом акумулюються акції працівників за кошти товариства, а високоліквідні активи виводяться у підконтрольні структури. І все це не без відома міської влади, яка фактично самоусунулася від управління.
Від зазаначених дій однаково страждають інтереси акціонерів та держави. І хоч акціонери неодноразово повідомляли до прокуратури та інших правоохоронних органів про незаконні схеми, та реального розслідування фактів зловживань так і не відбулося.
В той же час фінансово-господарська діяльність Холдингу викликає чимало тривожних питань. Обсяги бізнесу корпорації неухильно ростуть, ціни на житло скачуть галопом, а на прибутках "Київміськбуду" це ніяк не відображається, не підвищується і капіталізація. Більш того, згідно звітності, рентабельність будівельного Холдингу має стійку тенденцію до зниження, і за її збереження скоро набуде від"ємних значень
<…>
І це відбувається в умовах, коли рентабельність будівництва в країні давно випередила цей показник в інших галузях промисловості. При чому, за оцінками експертів, зараз вона сягає своїх пікових значень.
Конкретні цифри: вартість спорудження квадратного метра житла визначена Держбудом України - 1700 грн. ($319). За словами голови "Госстроя" Росії, Миколи Кошмана, навіть у Москві собівартість квадратного метра житла складає $200-250.
В Києві ж , як відомо, ціна продажу одного квадратного метра житла складає на масивах $600-700, у центрі: від $1000. Виходячи з цього, потенційний прибуток Холдингу "Київміськбуд" , якщо рахувати лише житло на околицях, у 2004 році можна оцінити не менш ніж у $200 млн. (у 2003 - не нижче $190 млн.). В той же час задекларований ж прибуток у 2004 склав всего 5,35 млн. грн. (консолідований прибуток у 2003 році - 56 млн. грн). Це означає, що флагман будівельної індустрії працює і розвивається з рентабельністю 0,76%. У той час як аналогічні підприємства в цій галузі мають цей показник на рівні 10-20%.
Немало питань виникає і з приводу одвічних скарг керівництва "Київміськбуду" на те, що їм "перепадають" найгірші земельні ділянки на околицях. На запитання журналістів, як же це може бути, адже весь топ-менеджмент Холдингу входить в депутатський корпус Київради та в "земельну" комісію, керівництво "Київміськбуду" лише розводить руками. Одна з найбільш вірогідних версій, що пояснює цей феномен, полягає в тому, що виділення престижних земельних ділянок, звісно, ефективно лобіюється депутатами-будівельниками. Та дістаються "ласі шматочки" своїм, кишеньковим фірмам, і відповідно прибуток таких фірм, який і не снився Холдингу, перетікає в кишені лобістів.
Управлінський контроль з боку міської влади, як уже зазначалося відсутній. Це спричиняє, з одного боку неефективну роботу Холдингу, а з іншого, не спонукає менеджмент бути зацікавленим у підвищенні фінансових показників "КМБ". Тож вони реалізують свій інтерес через фінансові потоки та різні сумнівні схеми.
Одна з основних причин неефективної роботи найбільшої будівельної компанії країни, криється в нераціональному корпоративному управлінні. Холдингова компанія, що на 80% належить державі, володіє в будівельних організаціях- членах Холдингу по 26%-30% статутного фонду. Інші 70-74% донедавна належало дрібним акціонерам - частіше працівникам і менеджменту цих будівельних підприємств.
Коли обсяги будівельних робіт почали наближатися до $500 млн., менеджмент підприємств-членів Холдингу почав формувати контроль над підприємствами в своїх особистих інтересах, що негативно відображається на офіційних результатах роботи корпорації й загрожує власне її існуванню в такому вигляді.. Сама ж Холдингова компанія не тільки не перешкоджає цьому, але й заохочує процес незаконної передачі державної власності в приватні руки. Це що стосується "дріб"язку", а що стосується ключового фінансового підприємства корпорації - банку "Аркада" , то тут вже керівництво ХК не погребувало власноруч зайнятися привласненням. Ця операція була здійснена лютому-березні 2003 року за наступною схемою:
Банк “Аркада”
Трохи історії. До 2003 року частка підприємств Холдингу в акціонерному капіталі банку “Аркада” перевищувала 55% і держава, опосередковано, мала вплив на банк.
За станом на початок 2003 року основними акціонерами банку були:
20,71% - ХК "Київміськбуд"
12,80% - “Домобудівний комбінат №4”
12,41% - “Домобудівний комбінат №3”
9,98% - “Київелектромонтаж”
У березні 2003 року Антимонопольний комітет дав дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю “Компанія розвитку будівництва” на придбання пакета акцій АКБ “Аркада” у розмірі, що перевищує 25% голосів в органі керування, внаслідок чого компанія придбала практично контрольний пакет. І на а сьогоднішній день склад найбільших акціонерів АКБ “Аркада” виглядає так:
49,86% - ТОВ “Компанія розвитку будівництва”
14,9% - ТОВ «Фірма “Девелопер” (компанія, афілійована з В.А. Поляченко).
Що ж являє собою компанія-покупець? А це знову ж ті самі обличчя - президент "Київміськбуду" Володимир Поляченко та голова правління банку "Аркада" Костянтин Паливода. Найбільші засновники і власники новоствореної структури. Кожен з них має по 32,52% в статутному фонді, що складає 18 млн. грн. Але не слід думати, що згадані чиновники розкошелилися на такі суми для його формування.
Свою частку кожен зі згаданих панів вніс "інтелектуальною власністю" , а саме роботами “Організація будівництва житла за рахунок коштів населення”, “Організація залучення коштів населення і фінансування за їхній рахунок житлового будівництва”.
З яких міркувань ці, по суті, посадові інструкції, були оцінені у три мільйони доларів, як унікальні світові шедеври з літератури, можна лише здогадуватися. Але якщо інші можуть собі дозволити задовольнитися здогадуванням, то міська влада та правоохоронні органи не повинні були б залишатися байдужими до тіньової приватизації фінансового агенту "Київміськбуду". Та жодне зі звернень акціонерів до пана Олескандра Омельченка та прокуратури не стало приводом для початку розслідування сірої схеми.
Внаслідок оборудки державний вплив на ситуацію в банку практично нівельовано. А на нього покладено реалізацію цілого ряду соціальних програм на виконання Закону “Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії “Київміськбуд”. Не менш 65% акцій банку сконцентрувалося в компанії, підконтрольній кільком фізичним особам, а не державі. Але ж за згаданим законом банку та корпорації надані істотні податкові пільги, тепер ці особи на них нарощують "жирок" за рахунок українських платників податків.
Практично весь прибуток від продажу житла виводиться з підприємств-будівельників та осідає саме в банку "Аркада" . Адже отримавши житло за ціною, що практично не перевищує собівартість будівництва: 300-350 доларів за метр, банк продає його вже за реальними цінами: від 600 доларів і вище .
<…>
Неможливо залишити поза увагою й інші кричущі випадки порушення закону, прав акціонерів та інтересів держави, що мають місце на підприємствах "Київміськбуд". Як уже зазначалося і міська влада і правоохоронні органи з усіх сил закривають очі на ці зловживання, але уряд не може бути в цьому зацікавлений.
Існує й чимало інших фактів порушень закону та прав акціонерів менеджментом Холдингової компаніі і підприємств членів Холдингу. Про все це ми детально повідомляли Генеральну прокуратуру України (додається).
Ми, як акціонери, що придбали значні пакети акцій в ключових підприємствах Холдингу, надзвичайно зацікавлені в налагодженні чіткого управлінського контролю та розвитку "Київміськбуду". Адже лише за цієї умови будуть виплачуватися гідні дивіденди на акції або зростатиме капіталізація підприємств. І в цьому наші інтереси повністю співпадають з інтересами держави та міста Києва.
Тож, виходячи з вищевикладеного, просимо розібратися з проблемами найбільшого будівельного Холдингу України та причинами завдання збитків інтересам держави й акціонерів.
З цією метою пропонуємо створити спеціальну комісію, яка розслідує всі викладені факти та запропонує заходи щодо усунення виявлених порушень. За умови проведення справжнього розслідування ми можемо надати багато додаткової інформації щодо зловживань та порушень на підприємствах Холдингу та в самій ХК "Київміськбуд" окрім наведених вище.
З повагою,
Генеральний директор Компанії з управління активами "Тект"
Вадим Гриб
Полный текст обращения см. ЗДЕСЬ http://www.tekt.com/
-----------
Відповіді
2005.04.28 | Оk
Тимошенко з проблеми оновлення житлового фонду
28.04.2005, 14:35Одним из приоритетов правительственной политики Ю.Тимошенко называет обеспечение граждан качественным и доступным жильем
Одним из приоритетов правительственной политики является обеспечение граждан Украины качественным и доступным жильем. Об этом заявила Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко во время совещания, посвященного вопросам реконструкции устаревшего жилого фонда и развития ипотечного жилищного кредитования в Украине.
По словам главы правительства, государственная политика в сфере смены устаревшего жилого фонда предусматривает обеспечение жителей украинских городов современным, качественным жильем, улучшение условий проживания населения и повышение эксплуатационных качеств нового жилья.
Как сообщили ЛІГАБізнесІнформ в пресс-службе Кабинета Министров, участники совещания обсудили разработанный правительством проект Закона Украины "О комплексной реконструкции кварталов (микрорайонов) с заменой нежилого и устаревшего жилого фонда".
Законопроектом устанавливается механизм и порядок проведения замены устаревшего жилого фонда, обязанности и права инвесторов, которые проводят замену или реконструкцию, и жителей жилых домов. В соответствии с документом, основными источниками финансирования замены, реконструкции устаревшего жилого фонда являются средства государственного и местного бюджетов, инвесторов и инвестиционных фондов, которые принимают участие в этих проектах.
Законопроектом предполагается предоставление гражданам бесплатных равноценных квартир с увеличением общей их площади не более, чем на 50%. Владельцы новых квартир будут иметь право на телефонизацию, будут бесплатно обеспечены транспортом и грузчиками для перевозки имущества в новую квартиру. Кроме того, владельцы жилья будут иметь право на получение денежной компенсации за снесенные гаражи.
По мнению участников совещания, работа над программой замены старого жилья не может ограничиваться только этим законопроектом. Необходимо параллельно разработать подзаконные нормативные акты, местные программы застройки, инвентаризации жилого фонда, а также создать инвестиционные фонды замены старого жилья.
Другим путем решения жилищной проблемы является развитие ипотечного кредитования. Во время совещания Премьер-министр Украины в который раз подчеркнула, что должны быть созданы такие условия ипотечного кредитования, чтобы каждый гражданин Украины имел возможность получить долгосрочный (от 15 до 30 лет), достаточно дешевый кредит под строительство или приобретение жилья. По мнению Ю.Тимошенко, на протяжении последнего времени происходят положительные сдвиги в развитии ипотечной системы, но для начала функционирования двухуровневой системы ипотечного кредитования остаются неурегулированными еще многие вопросы.
В частности, как заметил глава правительства, необходимо создать стабильную денежную ресурсную базу, которая бы позволила эффективно функционировать национальной системе ипотечного кредитования. Кроме того, нужно внести необходимые изменения в действующее законодательство по вопросам ипотеки и утвердить стандарты жилищного ипотечного кредитования. Основными источниками наполнения государственного ипотечного учреждения должны стать кредиты международных финансовых учреждений, иностранных и отечественных банков, средства, полученные государством от дооценки имущества и приватизации.
"Акценты нужно делать на том, что реально почувствует человек", - подвела итог Премьер-министр, поручив рабочим группам по вопросам ипотечных отношений и реконструкции жилого фонда на протяжении двух недель доработать законопроекты, направленные на усовершенствование ипотечного и жилищного законодательства, и рассмотреть их на одном из ближайших заседаний правительства.
ЛIГАБiзнесIнформ
___________________
Складається враження, що пані Тимошенко не бере до уваги той факт, що переважна кількість мешканців є не лише мешканцями, а й власниками.
2005.04.28 | Iryna_
Re: Тимошенко з проблеми оновлення житлового фонду
Схоже що вона чи хтось хто оте писав взагалі не в темі.Для більшості людей переселення навіть з жахливих хрущовок у поганому стані перетвориться у купу проблем, бо у них нема грошей на приведення нового житда у житловий стан, на наймання тимчасового житла на час ремонту, на заміну меблів та різних штучок пристосованих для старої квартири. Тобто люди муситимуть продавати нове житло, щоб купити менше і ще гірше, ніж у них було, мати купу мороки, платити податки на дохід (нова квартира за датою надання буде оподатковуватись при продажу по повній програмі), платити ще купу грошей за переоформлення документів внаслідок зміни адреси.
Єдиний гуманний спосіб переселення народу з хрущовок - це поступове переселення бажаючих і переведення їхніх квартир до орендного фонду, який люди, що потребуватимуть житла, найматимуть за ринковою ціною. А коли таким чином переселиться переважна більшість власників, можна буде починати якісь розмови.
Для початку треба прийняти людський закон про оренду житла. Зараз і орендарі і ті, хто здає квартири, не захищені від шахраїв та просто недбалості. Це зараз найбільша житлова проблема.
За кордоном люди можуть довго наймати житло і не вважати себе бомжами. У нас зовсім інша ситуація, і люди бажають мати власне житло за будь-яку ціну саме тому, що немає нормального способу це житло наймати. Комусь поталанило з господарями, але навіть вони кожного дня бояться, що у господарів зміняться обставини і доведеться знову щось шукати.
І вирішення цієї проблеми коштувало б набагато менше, ніж епопея з хрущовками.
2005.04.28 | alt
Создается впечатление, что Юля как-то завязана со стройфирмами..
Уж больно она напирает на снос хрущевок, как панацею от всех жилищных проблем.Имхо сначала нужно разобраться с местным клубком строителей, сросшихся с властью, а потом уже привлекать инвестиции на рынок и обещать дешевые кредиты.
Но правительство упорно ничего больше не хочет замечать!
Тут пару недель назад была тема "Жилье для народа" - там было НАМНОГО больше пунктов для размышления правительству (об аренде также).
Как бы только донести хотя-бы часть этих проблем по назначению?
2005.05.05 | alt
Подозрения о "дружбе" Юли со строителями подтверждаются...
alt пише:> Имхо сначала нужно разобраться с местным клубком строителей, сросшихся с властью, а потом уже привлекать инвестиции на рынок и обещать дешевые кредиты.
>
> Но правительство упорно ничего больше не хочет замечать!
Свежие новости в тему:
--------
Президент Віктор Ющенко та прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко здійснили низку нових кадрових призначень:
...
президент холдингової компанії "Київміськбуд" Володимир Поляченко призначений радником прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
Про це повідомили агентство "Інтерфакс-Україна" в компанії "Київміськбуд".
Поляченко очолює ХК "Київміськбуд" з 1992 року. У 2003 році удостоєний звання Героя України.
http://www.pravda.com.ua/archive/2005/may/5/news/14.shtml
В общем, всем, кто мечтал об улучшении ситуации с жильем при новой "народной" власти, пора покупать "губозакаточные машинки" и возвращаться к реальности...
Там - наверху, уже все со всеми "порешали дела" и полюбовно договорились!
2005.04.28 | 3dom
Если начнется паника плохо будет тем чьи квартиры недостроены (-
2005.04.29 | alt
Возвращаемся к проекту "Житло для народу"?
Вот тут 12 пунктов, в каждом несколько подпунктов, над которыми нужно думать правительству:http://www2.maidanua.org/news/view-list.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1112290266
А у Юли все "просто": 1) сносим хрущебы и строим на их месте "элиту"; 2) даем народу возможность легче влезть в кабалу ипотечного кредита на 15-30 лет.
И всем будет - ЩАСТЬЕ...
2005.04.28 | Хвізик
банк аркада - є купка шулєрів.
таке принаймні моє враження від візиту тудиа клєрки там некваліфіковані
і клієнти їм абсолютно непотрібні
2005.04.28 | Sean
Очі відкривали Вію
а Тимошенко - нашіптують.Коли "відкривають очі" на банк, з яким пов'язані кошти (і сподівання) десятків тисяч киян (а відтак - їхніх родин), найперше питання (навіть перед тим, чи це все є правдою), класичне - Qui prodest? Га, пане Гриб?
Раніше Кучмі теж відкрили очі на кілька банків. "Слов'янський" пам'ятаєте?
2005.04.29 | alt
Таварищ проинвестировал в Аркаду? ;)
Sean пише:> Коли "відкривають очі" на банк, з яким пов'язані кошти (і сподівання) десятків тисяч киян (а відтак - їхніх родин), найперше питання (навіть перед тим, чи це все є правдою), класичне - Qui prodest? Га, пане Гриб?
>
> Раніше Кучмі теж відкрили очі на кілька банків. "Слов'янський" пам'ятаєте?
Вот только не надо равнять кое-что с пальцем. И бить на жалость.
Омеля с Поляченко и Паливодой стоко поимели уже с киевлян, что Вам и не снилось!
И порядок тут наводить нужно и разбираться что к чему, а не молиться на КГС, который обещает хатынку без отделки дать в кредит на 30 лет...
2005.04.29 | Хвізик
не знаю хто як, а я тим жулікам боюся гроші давати (-)
2005.04.29 | alt
И правильно делаете! Это тот же МММ, только...
вместо "акций" - квартиры "3-й сорт - не брак"!2005.04.29 | Sean
Таваріщ - нє. Але група таваріщєй таваріщя - так
Крім того, таваріщ у курсі, наскільки льогко (до бєзобраззя) розхитати і розвалити банк. І наскільки від цього може бути тєжко людЯм. І виборчій кампанії.Такі речі треба починати тихесенько-тихесенко, а не публічно "відкривати очі", потім продумувати ехвективний механізЬм невідкладного відшкодування у разі чого вкладникам (всім) грошей до останньої копійчини (а не як то передбачає ахвіційний Хвонд гарантування вкладів), а вже потім дерти на шмаття.
Деруни, млинець...
> Омеля с Поляченко и Паливодой стоко поимели уже с киевлян, что Вам и не снилось!
Мені таке взагалі не сниться.
2005.04.29 | Iryna_
Re: Таваріщ - нє. Але група таваріщєй таваріщя - так
Махінацій там повно, але якось не хотілося б, щоб купа людей, в тому числі знайомих, втратила ті гроші, які вони зі страшними жертвами збирали на квартиру, і залишилися без квартир і грошей.До речі, ті, хто взяли кредити, також постраждають - ліквідатори банку можуть змусити їх повернути кредит одразу, а не протягом 10 років.
А там ще й якийсь пенсійний фонд на тому зав'язаний.
А щодо хрущовок - є велика підозра, що почнуть вони з центру з виселенням на Троєщину. А жителі центру самі собі можуть поміняти ті хрущовки на Троєщину з коефіцієнтом площі мінімум 2 (а не 1,5) і з ремонтом. Тому все це переселення схоже або на передвибірний піар (дай боже щоб це так і було), або на черговий обман народу.
До речі, нещодавно чи то розглядали, чи то прийняли закон про примусовий викуп власності (житла) у випадку державної необхідності,
так що можуть застосувати і тут.
Викуп за ринковою вартістю перетвориться на шахрайство, бо за ту ринкову вартість нічого аналогічного поблизу люди купити не зможуть (в центрі продаєтсья дуже мало відносно дешевих квартир, а якщо зросте попит за рахунок відселених, зростуть і ціни. Але вже після того, як відселенці одержать гроші за ринковими цінами).
2005.04.29 | Оk
Re: Таваріщ - нє. Але група таваріщєй таваріщя - так
Iryna_ пише:> А щодо хрущовок - є велика підозра, що почнуть вони з центру з виселенням на Троєщину. А жителі центру самі собі можуть поміняти ті хрущовки на Троєщину з коефіцієнтом площі мінімум 2 (а не 1,5) і з ремонтом. Тому все це переселення схоже або на передвибірний піар (дай боже щоб це так і було), або на черговий обман народу.
Вже є окремі розпорядження, наприклад КМДА вiд 25.02.2005 № 250
"Про надання дозволу на комплексну реконструкцію та забудову території мікрорайону Вітряні Гори в Подільському районі, обмеженої вулицями Світлицького, Осиповського, проспектами Свободи та Правди",
http://www.kmv.gov.ua/directive.asp?Id=36484
то не центр, але там живуть не лише люди люди, які роками потребують розширення житлової площі, а й ті, яким немає жодних справ до "престижних центрів", ті, що нещодавно придбали житло у відносно тихому та впрорядкованому районі, зробили якісний ремонт в своїх оселях, для себе і без огляду на відповідність фактичних витрат ринковій вартості житла в цьому районі, та жодного "поліпшення" шляхом відселення не потребують, я особисто знаю чималу кількість таких.
> До речі, нещодавно чи то розглядали, чи то прийняли закон про примусовий викуп власності (житла) у випадку державної необхідності,
> так що можуть застосувати і тут.
"Державну" необхідність нмд можна притягнути лише за вуха.
2005.04.29 | Iryna_
Re: Таваріщ - нє. Але група таваріщєй таваріщя - так
Так і я про то ж.Масове переселення у типу краще (але без недешевого ремонту непридатне для життя та віддалене від звичного місця) житло для більшості людей буде зайвою проблемою, а не благом.
Тому якщо хтось хоче благо для народу може бути лише таке - починати з поступового відселення бажаючих і здавати їхнє житло в оренду (за ринковою ціною без права приватизації). А якщо з будинку цілком добровільно відселиться хоча б 90%, можна говорити про реконструкцію. І отим 10% вже дати справжні гроші на ремонт житла такої ж площі замість збільшення житла.
Так, хрущовки - це погано. Але матеріальний стан більшості народу такий, що вони були дуже щасливі отримати хоча б хрущовку за ціною хоча б 2000 року.
Якщо у держави є гроші та покращання житлових умов, реконструкція хрущовок не є найефективнішим способом їх витратити. А щодо пошуку найефективнішого способу, треба громадське обговорення та розрахунки ефективності. Тобто треба вибирати (з громадськими обговореннями) критерії оптимізації цих вкладень, та робити розрахунки.
А взагалі я проти того, щоб починати витрати державних грошей на покращання життя людей в Києві. За межами Києва можна за менше грошей досягти куди більшого ефекту.
2005.04.29 | Оk
Про "добре" й "погано"
Iryna_ пише:> Так, хрущовки - це погано.
Маючи можливість порівняти київський панельний будинок 1973-74 року забудови, наприклад, Оболонь, вул. Мате-Залки , №№ 6,8,10 можу сказати, що за плануванням квартир це - ті ж "хрущовки" забудови після 1967-68 рр., але холодні - бо панельні, смердючі - бо з сміттєпроводом в під"їзді, ліфти в них працюють не завжди, а коли працюють, то в такій квартирі почуваєшся як на вулкані.
Окрім того ресурс метало-бетонної конструкції, яка тримається до купи на зварних з"єднаннях арматури, що з часом руйнується, бо іржавіє, набагато менший за ресурс цегляної.
Але ж "поліпшувати умови" для мешканців тих - не лише жахливих, а й небезпечних для тривалого проживання будинків менш вигідно, там в одному будинку не менше 200 квартир, а в хрущовці біля 50, це при невеликій різниці в площі, що вивільняється при знесенні булинка.
2005.04.29 | alt
А как Вы думаете что-то менять в Киеве, если ничего не менять?
Все кричат о "заповеднике кучмизма" В Киеве, всем не нравится Омеля, но в то же время, когда речь заходит о бизнесе Омели и его "семьи" - тут вдруг начинают кричать о "несчастных обездоленных", которых может еще более обездолить наведение законного порядка в жилищной сфере!Где логика?!
Если Вам черным по белому говорят, что реальная себестоимость строительства метра жилья - около 300 долларов, а КГС-Аркада продают его по 700-1000 долларов и еще плачутся, что рентабельность на нуле, ВЫ СЧИТАЕТ - ЭТО НОРМАЛЬНО?!
Вот где скрываются миллиарды для бюджета!
И нормальное правительство должно воспользоваться случаем и навести порядок в строительстве.
При этом должны быть учтены интересы инвесторов.
2005.04.30 | капітан Немо
Re: Таварищ проинвестировал в Аркаду? ;)
Я покупал квартиру через КиевГорстрой.Все хорошо ( прекрасная маркиза), только :
1) вместо обещанных стеклопакетов - обычные оконные рамы, которые, к тому же, к моменту сдачи дома покрылись устойчивым грибком. ( наверное, эти окна были изготовлены еще при Щербицком).
2) дом сдали , если не подводит память, на пол-года или на год позже.
3) кирпичная кладка ... вместо раствора в некоторых местах - просто песок.... есть опасность разрушения дома...
4) подогрев пола нашел зимой в квартире одно место размером примерно пол на пол метра с подогревом. Остальной пол подогревается ногами жильцов
5) большое количество квартир выкуплено работниками банка и строительной фирмы, которые не спешат заселяться, а , следовательно, дом не принимается на обслуживание ЖЕКом
написал бы больше... да и так все ясно...
2005.04.30 | Iryna_
Re: Таварищ проинвестировал в Аркаду? ;)
Так і я ж про то.А мені про жлобство, маразматиків, і небажання змін для блага человєчєства та суспільної необхідності.
До речі, про старих маразматиків. Старим людям справді дуже шкідливо міняти місце проживання.
2005.04.29 | Analytik
Re: Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
Ваша діскусія з приводу хрущовок нагадує мені розмову про слона сліпих, один з яких тримає його хобот, другий ногу, третій хвіст, а четвертий, вибачте, х... .Хтось з вас читав законопроект про заміну вітхого житла?
Передбачається:
1. Побудова інвестором поруч з хрущовками нормального житла.
2. Переселення з хрущовок в нове житло.
3. Надання площі відбувається за схемою: на 1 м кв. надається 1,5 кв. м в новій будівлі.
4. В новій квартирі повний фарш.
5. Хто хоче - продає нове житло і покупає в іншому районі.
6. Хто бажає більшої площі - оформлює довгостроковий кредит і замовляє до нової полуторної площі ту, яку потягне.
7. Оформлення нових квартир відбувається за договором міни з інвестором.
8. Інші питання, наприклад, існуючі черги на квартири, вирішуються на умовах інвест. договору між міськрадою та інвестором.
І ще. Після того, як на Вітряних горах задумали робити цю реконструкцію, вартість кв. м в тамошних хрущовках піднялася з 600 уо до 900 уо.
2005.04.29 | Оk
Re: Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
Analytik пише:> І ще. Після того, як на Вітряних горах задумали робити цю реконструкцію, вартість кв. м в тамошних хрущовках піднялася з 600 уо до 900 уо.
Можливо піднялась, але не за рахунок цих мшканців :
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1114762790&first=&last=
Зрозумійте, у кожного свої критерії, що йому караще, а що гірше.
Один ладен жити в аварійній квартирі, в жахливих антисанітарних умовах, але в центрі не маючи ані найменших переспектив колись заробити на ремонт цієї квартири. Він просто не уявляє свого життя в іншому місці і ні за які гроші ту квартиру не продасть, бо це місце - єдине, що в нього є.
Для іншого важливіші інші критерії, чисте повітря, зелений двір, школа з басейном поряд, тиха вулиця, помірна кількість сусідів, відсутність сміттєпроводів - можливість підійти до власного помешкання не занурюючись в сморід, навіть, якщо площа того помешкання не велика, і центорм там і не пахне. У нього немає потреби і бажання заробити гроші продажем квартири більшої площі, шляхом втрати тієї, в якій йому зручно і в яку він вклав достатньо часу і грошей, він хоче аби йому дали споків.
Також купі людей літнього віку просто треба знати, що і завтра вони зможуть грітись на сонечку на лавочці серед посажених ними квітів, бавити в своє задоволееня сусідських дітей і інколи отримавати матеріальну підтримку від їх батьків, їм не потрібен підземний гараж і вихлопи сусідських машин, вони не мають сил і здоров"я утримувати ту площу на якій мешкають і розширення навіть з "повним фаршем" їм ні до чого, вони не мають уявлення про операції з нерухомістю, бояться аферистів і не будуть нічого продавати.
Як бути з ними ?
2005.04.29 | Analytik
Re: Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
> Для іншого важливіші інші критерії, чисте повітря, зелений двір, школа з басейном поряд, тиха вулиця, помірна кількість сусідів, відсутність сміттєпроводів - можливість підійти до власного помешкання не занурюючись в сморід, навіть, якщо площа того помешкання не велика, і центорм там і не пахне."В тому і справа, що житло вони отримуютьв тому ж мікрорайоні і побудовано воно буде відповідно до норм забудови: із спортмайданчиками, зеленими зонами, культурними центрами і т. ін.
Всі проекти будуть проходити широке громадське обговорення.
Гаражі - інвестор повинен надати законним володарям поруч рівноцінні гаражі або паркінги.
Інвестор буде частину побудованого житла виставляти на продаж - тож він не закіцавлений робити його неякісно. А що до сміттєпроводу - то зараз не ті сміттєпроводи, особисто в мене не смердить і не потрібно виходити на мороз.
Всі літні люди консервативні і бояться нового, багато маразматиків, то що ж: через них повинна страждати переважна частина населення?
Для цього ввели поняття "суспільна необхідність".
Вважайте, що через вичерпання ресурсу хрущовок партія і уряд прийняли рішення... і так далі.
Багато вони обурювались, коли робили Канівське водосховище або вивозили кримських татар? А зараз почали голос подавати...
2005.04.29 | Оk
Re: Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
Analytik пише:> > Для іншого важливіші інші критерії, чисте повітря, зелений двір, школа з басейном поряд, тиха вулиця, помірна кількість сусідів, відсутність сміттєпроводів - можливість підійти до власного помешкання не занурюючись в сморід, навіть, якщо площа того помешкання не велика, і центорм там і не пахне."
>
> В тому і справа, що житло вони отримуютьв тому ж мікрорайоні і побудовано воно буде відповідно до норм забудови: із спортмайданчиками, зеленими зонами, культурними центрами і т. ін.
Ага, в моєму районі сім"я купила квартиру недалеко від будинку бабусі з тим розрахунком, щоб дочка могда дійти до школи не пероходячи вулицю, для них це було важливим.
А а місце для будинку, де вони матють отримати "рівноцінну квартиру" практично в цьому ж мікрорайоні, але поряд з шкірвендиспанцером і дитині до школи прти хвилин 20 переходячи щонайменше 3 вулиці. І до громадського транспорту щонайменше 20 хвилин. Для Омельченка вона може й рівноцінна, але не для мешканців, навіть якщо вана більша за площею.
Питання нафіг їм таке поліпшення ?
Вони обрали собі квартиру придбали її на законних підставах, відремонтували, нафаршували, якщо так зрозуміліше, і квартирне питання для себе на цьому закрили. Зараз їх в житті цікавлять інші речі. Крапка.
> Всі проекти будуть проходити широке громадське обговорення.
Вони не бажають це обговорювати, уявіть собі, що хтось з родичів хворий.
> Гаражі - інвестор повинен надати законним володарям поруч рівноцінні гаражі або паркінги.
Їх не цікавлять гаражі, радше цікавить їх відсутність (це був один з критеріїв обрання будинку).
> Інвестор буде частину побудованого житла виставляти на продаж - тож він не закіцавлений робити його неякісно. А що до сміттєпроводу - то зараз не ті сміттєпроводи, особисто в мене не смердить і не потрібно виходити на мороз.
Ага, практично всім,, хто в тих домах мешкає "не смердить", а декто свідомість втрачає. А мені не в лом дорогою на роботу взяти з собою пакет з сміттям. І не полювати на тарганів. Справа смаку.
> Всі літні люди консервативні і бояться нового, багато маразматиків, то що ж: через них повинна страждати переважна частина населення?
Ні, переважна частина не має вирішувати свої проблеми за їх рахунок, а кто кого ким вважає, то вже інше питання.
> Для цього ввели поняття "суспільна необхідність".
Фігова необхідність, немає такої необхідності.
> Вважайте, що через вичерпання ресурсу хрущовок партія і уряд прийняли рішення... і так далі.
Ці квартири - приватизовані, деякі вже кілька разів перепродані і люди, які там мешкають обирали саме ці квартири.
А щодо ресурсу див:
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1114765830&first=1114766873&last=1114695314
> Багато вони обурювались, коли робили Канівське водосховище або вивозили кримських татар? А зараз почали голос подавати...
Где іменіє, а где наводненіє ...
2005.04.29 | Свинья на радуге
Re: Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
Analytik пише:> Інвестор буде частину побудованого житла виставляти на продаж - тож він не закіцавлений робити його неякісно.
Да, блин... У меня шо называецца, перед глазами есть примеры, когда люди, покупающие счас новые квартиры в Киеве за совершенно нириальные деньги, заранее (!!!) откладывают к стоимости квартиры несколько тысяч долларов на элементарный ремонт, потому что иногда это бывает оштукатуренная коробка с навесным замком на двери из металлического листа!
>
> Для цього ввели поняття "суспільна необхідність".
> Вважайте, що через вичерпання ресурсу хрущовок партія і уряд прийняли рішення... і так далі.
Отож бо, при попытке построить типа коммунизм его (понятие) и ввели, ага...
2005.04.29 | Iryna_
Re: Тимошенко открыли глаза на «Киевгорстрой», банк «Аркада»
Щодо "повного фаршу" в нових квартирах - Ви колись були у квартирі, яку здає Київміськбуд з оздобленням?Можна гарантувати нерівні стіні, найгіршої якості двері та вікна (навіть пластикові, що вони ставлять, потребують заміни) і так далі. Ремонт отого повного фаршу не до крутого, а просто до нормального стану - це мінімум 200 убитих єнотів за кв.м. (цифра одержана в результаті експертного опитування).
А щодо можливості продати - більшість літніх людей страшенно бояться, що їх обдурять, і хочуть лише щоб їх залишили в спокої.
2005.04.29 | alt
Взрослый человек, а в сказки верите...
Analytik пише:> Ваша діскусія з приводу хрущовок нагадує мені розмову про слона сліпих, один з яких тримає його хобот, другий ногу, третій хвіст, а четвертий, вибачте, х... .
>
> Хтось з вас читав законопроект про заміну вітхого житла?
> Передбачається:
> 1. Побудова інвестором поруч з хрущовками нормального житла.
> 2. Переселення з хрущовок в нове житло.
> 3. Надання площі відбувається за схемою: на 1 м кв. надається 1,5 кв. м в новій будівлі.
> 4. В новій квартирі повний фарш.
> 5. Хто хоче - продає нове житло і покупає в іншому районі.
> 6. Хто бажає більшої площі - оформлює довгостроковий кредит і замовляє до нової полуторної площі ту, яку потягне.
> 7. Оформлення нових квартир відбувається за договором міни з інвестором.
> 8. Інші питання, наприклад, існуючі черги на квартири, вирішуються на умовах інвест. договору між міськрадою та інвестором.
Все это - на 50% красивый предвыборный пиар, на 40% - материальный интерес от сотрудничества со строительными компаниями, ну а остальное - реальные дела.
В итоге в лучшем случае средний житель хрущебы получит квартиру "с полным фаршем" от КГС на выселках. Другие варианты тут уже назывались.
Основная идея этой "рэконструкции" - компании получают нахаляву участки в районах с развитой инфраструктурой, возле метро. Стоимость жилья в этих районах - намного борльше среднерыночной.
Вот Вам и вся "забота о народе".
> І ще. Після того, як на Вітряних горах задумали робити цю реконструкцію, вартість кв. м в тамошних хрущовках піднялася з 600 уо до 900 уо.
ВОТ-ВОТ. Этот пиар по поводу хрущевок пока привел только к еще большему росту цен на жилье!
Спасибо Юле за решение жилищной проблемы! ((
2005.04.29 | Analytik
Re: Взрослый человек, а в сказки верите...
Я верю не в сказки.Я верю и точно знаю, что без привлечения инвестора ни один город в Украине проблему ветхого жилья не решит.
Это - аксиома.
А проблема очень актуальна: хрущовки рушатся, крыши протекают, коммуникации сгнили, жилье не комфортное, заложенный ресурс - 30-40 лет исчерпался.
Когда один такой дом схлопнется и погибнут десятки людей - вы и дальше будете продолжать ныть?
Естественно, инвестор хочет получить прибыль - иначе он не войдет в эту тему, и никто ее не решт вообще.
Это наш украинский менталитет такой - ныть и всех обвинять, но ничего при этом не делать. С мобильностью и восприятием нового у украинцев всегда было туго.
А как вы предлагаете решать проблему хрущевок?
Давайте что-то делать, а не плакать.
2005.04.29 | alt
"Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Уверен, что можно на пальцах двух рук пересчитать действительно аварийные дома Киева, кототрые нужно срочно сносить, а людей отселять."Проблема" создана и нагнетается киевскими властями и приближенными застройщиками (и Поляченко из КГС - в первых рядах).
Дело в том, что участков под застройку с инфраструктурой и транспрортом в Киеве уже очень мало. На новых площадках - нужно все создавать с нуля: строить школы, садики, поликлиники, больницы, магазины, прокладывать маршруты транспорта, и основное - тянуть коммуникации (газ, свет, канализация, вода, тепло).
А при сносе хрущевок всего этого делать не надо - т.е. имеем навар гораздо больший за счет экономии на инфраструктуре и бОльшей стоимости метра жилья в таком районе.
Чувствуете разницу?
А стоимость жилья на вторичном рынке Киева сейчас уже ереваливает за 1000 долларов за метр...
И с такими действиями правительства - скоро мы догоним Москву (с ее 1850$/м)...
2005.04.29 | Analytik
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Товарищ Кучма называет это украинским жлобством. И он прав.Это наш типичный украинский клинический случай.
Есть большая серия анекдотов про хохла и соседа на тему "Хай мени буде гирше, але..."
Появляется возможность людям улучшить жилищные условия.
Появляется возможность инвестору заработать.
Появляется возможность людям купить новые квартиры.
Есть возможность этот процесс запустить в цивилизованное русло: без обманов и ущемления экологических и пр. прав.
Кстати, насчет прав... Прав был Кеннеди, когда говорил, что в любой стране мира, во все времена, четверть населения отрицает что бы то ни было и кого бы то ни было...
2005.04.29 | Оk
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Я наполягаю на тому, що перші панельні забудови набагато гірші на небезпечнівші за цегляні "хрущовки".2005.04.29 | alt
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Analytik пише:> Товарищ Кучма называет это украинским жлобством. И он прав.
> Это наш типичный украинский клинический случай.
> Есть большая серия анекдотов про хохла и соседа на тему "Хай мени буде гирше, але..."
> Появляется возможность людям улучшить жилищные условия.
> Появляется возможность инвестору заработать.
> Появляется возможность людям купить новые квартиры.
> Есть возможность этот процесс запустить в цивилизованное русло: без обманов и ущемления экологических и пр. прав.
Да не о том речь, что кому-то "будет лучше", а мне нет.
Вопрос в том, что проблему нужно рассматривать комплексно и начинать раскручивать с наведения порядка и законности на рынке жилья.
Думаю, что если бы государство реально следило за рынком жилья и своими государственными строительными компаниями, то цена жилья сейчас была бы раза в 2 ниже, что НАМНОГО бы сделало доступнее жилье для людей, чем то, что Юля сейчас заявляет!
2005.04.29 | Iryna_
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Щось я не розумію. Ви вважаєте, що це жлобство, якщо не хочу, щоб мене держава разом з інвесторами пограбували? Я розумію, що є багато людей, які потребують житла в гарному районі (вони на Троещину не хочуть), але це не значить, що я маю віддати їм свою квартиру та переїхати у панельний монстр на Троєщину, де треба вкладати великі гроші в ремонт, навіть якщо мені дадуть в тому монстрі в 1.5 разів більше площі. Якщо жителям хрущовок хочуть зробити добро, то треба робити так, щоб вони були задоволені, а не створювати їм проблеми. І не чіпати тих, хто подарунків не хоче. А якщо державі треба - тоді треба компенсувати по повній програмі всі збитки (а не ринкову вартість житла), а інакше це називається не добро і піар, а пограбування.Тобто я не хочу, щоб мене пограбували, і Ви називаєте це жлобством?
2005.04.29 | Analytik
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
>Тобто я не хочу, щоб мене пограбували, і Ви називаєте це жлобством?<Не маніпулюйте поняттями.
Жлобство можно прикрити навіть небажанням бути вбитим: "А якщо інвестор під час переїзду мене пограбує і вб"є?"
Це менталітетет в нас такий жлобський.
От росіяни - не такі чухонці, як ми. Там вже діє такий закон, і відповідно така програма . Мерія віддає на реконструкцію інвестору цілий мікрорайон. Той будує стартові будинки для переселення і комерційного продажу, а мешканці “хрущовки” переселяються туди. Відселення здійснюється за коефіцієнтом 1,6. За бажанням жителі можуть придбати додаткові квадратні метри на пільгових умовах.
На місці хрущовки будують новий будинок, туди переїзджають із сусідних хрущовок. Цей ланцюжок повторюють кілька разів і всі отримують сучасне житло замість “хрущовок”. Питання поселення в інший район Москва вирішила, ухваливши рішення, згідно якого мешканці переселяються у новий будинок в цьому ж мікрорайоні.
Цікаво, що за декілька років там нікого не пограбували.
2005.04.29 | Оk
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Analytik пише:> мешканці переселяються у новий будинок в цьому ж мікрорайоні.
... але цей мікрорайон перетворюється на бетонний мурашник
2005.04.29 | Analytik
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Проект микрорайона инвестор выносит на общественное утверждение. В проекте присутствую паркинги, многоэтажные гаражи, магазины, культурные центры, зоны отдыха, спортплощадки. Не приняли проект - до свидания, инвестор.И наслаждайтесь дальше своими обоссаными подъездами, ободранными лифтами, вонючими мусорками, текщими трубами и обваливающимися потолками.
2005.04.29 | alt
Вы намеренно переводите тему на хрущебы или просто "наболело"
Речь в оригинальной статье шла о БЕСПРЕДЕЛЕ в КиевГорСтрое и его партнере - банке Аркада.Причем речь шла о том, что определенные лица в руководстве этих структур незаконно присвоили себе государственное и коммунальное имущество на сотни миллионов гривен.
Кроме того, деятельность этих полугосударственных компаний не приносит практически прибыли ни государству, ни Киевской громаде. А денежки уходят "налево"!
Вот все это и предлагает автор к рассмотрению правительству и компетентным органам.
Вы против этого?
2005.04.29 | Analytik
Re: Вы намеренно переводите тему на хрущебы или просто "наболело"
Я просто включился, когда начали хрущовки обсуждать.Омеля недавно проболтался и сказал, что рентабельность в строительстве достигает 500% процентов.
Я считаю преступлением то, что город дал кому-то заработать 500%, а сам от этого ничего не имел.
Город должен был не за бесценок земли раздавать, а входить долевиком в стройки и эти 500% делить пополам хотя бы.
2005.04.29 | alt
Re: Вы намеренно переводите тему на хрущебы или просто "наболело"
Analytik пише:> Я просто включился, когда начали хрущовки обсуждать.
> Омеля недавно проболтался и сказал, что рентабельность в строительстве достигает 500% процентов.
> Я считаю преступлением то, что город дал кому-то заработать 500%, а сам от этого ничего не имел.
> Город должен был не за бесценок земли раздавать, а входить долевиком в стройки и эти 500% делить пополам хотя бы.
Ну так про это надо и говорить!
Думаю, что сейчас Омеля бюджет Киева путает со своим карманом - "привычка, выработанная годами".
А тема хрущевок мне все больше напоминает тему "русский язык и двойное гражданство", вброшенную перед выборами. - Цель та же - отвлечь народ от основных проблем...
Что, судя по Вам и другим, вполне удается - наживка с хрущевками заглатывается сналету и пошло-поехало...
2005.04.29 | Iryna_
Re: "Проблема хрущевок" - придумана искуственно...
Справа в тому, що при переселенні не "може пограбує", а гарантовано пограбує. "Житло в тому ж районі" - знаєте, Печерський район великий, і різниця в цінах до 2 разів на квадратному метрі доходить.Більшість людей, яка живе зараз в хрущовках або купили це житло (і вибрали собі саме це місце, а не "в цьому ж районі" з якихось своїх міркувань, або свідомо не продають його щоб купити краще тому що їх це влаштовує, або є дуже бідними людьми, яким будь-які пересування не по кишені. По моїх оцінках, серед сусідів та знайомих, що живуть в хрущовках, зацікавлених у переселенні дуже мало.
А насильницьке ощасливлення ми вже проходили, спасибі. А також жертви з суспільної необхідності.
Цегляні хрущовки є в значно кращому стані, ніж пізніші панельні 9-поверхові будинки. Навіть комунікації там в кращому стані. Заміна труб (всіх) - це відносно недорога і нескладна операція порівняно з глобальним переселенням. Це дешевше ніж навіть вартість переїзду.
Якщо ми будуємо соціалізм з комунізмом, тоді це треба так і називати. А якщо Європу, тоді не треба викидати людей з їхнього власного житла під лозунгом суспільної необхідності (для наживи інвесторів і можновладців і забезпечення багатших квартирами в привабливих місцях).
2005.04.29 | Свинья на радуге
Кстати, о Москве...
alt пише:> Уверен, что можно на пальцах двух рук пересчитать действительно аварийные дома Киева, кототрые нужно срочно сносить, а людей отселять.
>
> "Проблема" создана и нагнетается киевскими властями и приближенными застройщиками (и Поляченко из КГС - в первых рядах).
>
> Дело в том, что участков под застройку с инфраструктурой и транспрортом в Киеве уже очень мало. На новых площадках - нужно все создавать с нуля: строить школы, садики, поликлиники, больницы, магазины, прокладывать маршруты транспорта, и основное - тянуть коммуникации (газ, свет, канализация, вода, тепло).
>
> А при сносе хрущевок всего этого делать не надо - т.е. имеем навар гораздо больший за счет экономии на инфраструктуре и бОльшей стоимости метра жилья в таком районе.
>
> Чувствуете разницу?
>
> А стоимость жилья на вторичном рынке Киева сейчас уже ереваливает за 1000 долларов за метр...
> И с такими действиями правительства - скоро мы догоним Москву (с ее 1850$/м)...
Знающие люди за рюмкой кофе поведали как-то, что строительный рынок в Москве в силу тотальной коррумпированности, etc... всё больше начинает напоминать финансовую пирамиду - инвестиции, которые вкладывают покупатели и будущие жильцы, в строящееся жильё, не окупают суммарных затрат застройщиков, легальных+нелегальных. Т.е. вот что получается: люди, инвестирующие в жильё сейчас, "отбивают" застройщикам затраты, скажем, полугодовой давности на жильё, уже построенное. Чтобы "отбить" теперешние затраты, на каждый следующий дом, цена должна вздуваться ещё больше. Либо - минимизироваться затраты.
Не исключено (а скорей всего так и есть) что подобные тенденции наблюдаются и на киевском рынке строящегося жилья.
Вот вам и "навар гораздо больший за счет экономии на инфраструктуре и бОльшей стоимости метра жилья в таком районе." В Киеве что, наихудшая ситуация с жильём, что ли? Канешно нет, просто лавэ срубить можно поэффективней.
Я понимаю, что эти все процессы со сносом хрущёвок и увеличением площади кому-то могут показаться лучом надежды, но шо-то мне подсказывает, что не всё так просто будет.
2005.04.29 | alt
А тем временем Вадим Гриб назначен и.о. министра финансов Крыма
[29.04.2005 13:40]Виконуючим обов'язки міністра фінансів АР Крим призначено киянина Вадима ГРИБА.
Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні Голова Ради Міністрів Криму Анатолій МАТВІЄНКО представив В.ГРИБА колективу Міністерства.
В.ГРИБ народився у 1961 році. У 1982 році закінчив вище будівельно-командне училище в Тольятті (РФ). У 1997 році закінчив Волзьку академію бізнесу, спеціаліст з ринку цінних паперів. З 1995 року – громадянин України. З 1995 року є генеральним директором української інвестиційної компанії "ТЭКТ". В 2004-2005 роках – генеральний директор компанії "ТЭКТ" з управління активами. Одружений, має сина.
28 квітня Голова Ради міністрів Криму А.МАТВІЄНКО повідомив, що підписав розпорядження про звільнення Олександра ГРЕССА з посади міністра фінансів АРК за власним бажанням, згідно з поданою ним заявою.
http://www.unian.net/ukr/news/news-74530.html
------------------------
Как вам такой расклад?
Похоже Омеля подсуетился и строптивого директора отправили "на повышение" с глаз подальше!?
Што-то у Юли глазки не так просто открываются! Или там открывающий механизм с секретом?
2005.04.29 | Analytik
Re: А тем временем Вадим Гриб назначен и.о. министра финансов Крыма
Вы что, не знали, что "Тект" - это структура Матвиенко?Просто он подтягивает туда своих людей, но все равно им там лапти сплетут - комсомольцы работать не умеют, только болтать, а в Крыму ребята ушлые.
2005.04.29 | alt
Re: А тем временем Вадим Гриб назначен и.о. министра финансов Крыма
Analytik пише:> Вы что, не знали, что "Тект" - это структура Матвиенко?
Нет, не знал.
> Просто он подтягивает туда своих людей, но все равно им там лапти сплетут - комсомольцы работать не умеют, только болтать, а в Крыму ребята ушлые.
Думаю, крымским ребятам придется подвинуться.
Тут главное, что "Тект" остается в Киеве, и будем надеяться, что там есть люди кроме Гриба, которые смогут двигать идею наведения порядка на столичном рынке недвижимости и заставят-таки правительство прислушаться и что-то предпринять!