МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КОНФЕРЕНЦІЯ "Міжнародної Амністії" на "Майдані" (лінк)

05/11/2005 | Майдан-Інформ
Інтернет-конференція - 13 травня о 12.30

Відбуватиметься на цій гілці
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=-1&key=1115842246

Реєстрація не обов"язкова.




=====================================================
Покінчити з переслідуваннями правозахисників!
11 травня в Києві стартує глобальна акція Міжнародної Амністії проти переслідувань правозахисників у Бєларусі, Російській Федерації, Туреччині та Туркменістані.

Акція, яка розпочинається в Києві, триватиме з травня 2005 року до січня 2006 року, пройде по країнам Європи та Центральної Азії, завершиться в США.

Її мета - покінчити з переслідуваннями правозахисників, поширити та підтримати їх право виконувати свою роботу без переслідувань і захисти права на свободу вираження, асоціацій та об’єднань.

Країни-мішені (т.т. країни, на які націлена акція) - Бєларусь, Російська Федерація, Туреччина та Туркменістан.
Акція є продовженням діяльності МА на захист конкретних осіб, які постраждали за реалізацію права на свободу вираження, зборів та асоціацій, за правозахисну або громадську діяльність. У рамках акції представники країн-мішеней - жертви переслідувань, відвідають практично всі країни Європи, а також США задля участі у публічних акціях, зустрічах з громадськими діячами, політиками, ЗМІ, лідерами національних і міжнародних НУО, аби не тільки повідомити про ситуацію з правами людини у власних країнах, але й через міжнародну солідарність забезпечити міжнародний захист та безпеку в їх рідних країнах чи закордоном, а також посилити тиск на уряди Бєларусі, Російської Федерації, Туреччини та Туркменістану. Тиснути на уряди потрібно для того, аби змусити їх забезпечити повагу до прав людини з боку державних службовців. В тому числі, право на свободу вираження, асоціацій та зборів, тобто гарантувати легітимність роботи правозахисників, активістів соціальних рухів, журналістів та інших груп та створити умови для повної реалізації цих прав без перешкод і переслідувань.

В рамках української частини глобальної акції, яка має назву „Спікер-тур Захисників прав людини” до Києва завітають активісти правозахисних рухів з Бєларусі та Росії. 12 травня о 19:00 пройде відкрита дискусія з активістами, а також демонстрація фільму про Чечню «Кавказькі Полонені», 13 травня о 12:30 розпочнеться веб-конференція на „Майдані” (www.maidan.org.ua).

Організація заявляє - є всі підстави стверджувати, що серед європейських і центральноазіатських країн Російська Федерація, Бєларусь, Туркменістан і Туреччина на жаль, вирізняються серйозними порушеннями та переслідуваннями, що застосовуються урядами до людей за мирну реалізацію їхніх прав на свободу вираження, зібрань та асоціацій. Міжнародна Амністія занепокоєна тим, що в цих країнах уряд представляє діяльність правозахисників як злочинну, а також тим, що представники державної влади піддають їх залякуванням, арештам і тортурам. Найбільше занепокоєння викликає той факт, що влада коїть всі ці порушення абсолютно не побоюючись будь-яких наслідків і відповідальності.
Міжнародна Амністія переконана, що правозахисники потребують нашого захисту, а уряди повинні поважати роботу правозахисників і гарантувати їхній захист. Потрібен міжнародний тиск на уряди країн-мішеней, щоб вони невідкладно вжили ефективні заходи для забезпечення поваги законності роботи правозахисників та дозволяли їм продовжувати роботу без переслідувань та перешкод.
Під час цієї акції організація звертає особливу увагу на те, що право захищати права людини, т.т. займатися правозахисною діяльністю, є визнаним на міжнародному рівні та закріплено в принципах «Декларації ООН про Право та обов’язок індивідуумів, груп та органів суспільства розповсюджувати та захищати всесвітньо визнані права людини та фундаментальні свободи» (так звана Декларація ООН про правозахисників), прийнята 9 грудня 1998 року. Принципи, включені до цієї Декларації ООН, повинні бути повністю внесені до національного законодавства та механізмів захисту прав людини, повинні постійно виконуватися на практиці.
Детальну інформацію про українську частину глобальної акції МА можна отримати в офісі УАМА в Києві: тел. (044) 469-70-27, факс (044) 248-94-33, e-mail: office@amnesty.org.ua

Відповіді

  • 2005.05.12 | Майдан

    Інтернет-конференція -сьогодні 13 травня о 12.30

    Ми можемо покінчити з переслідуваннями правозахисників!

    11 травня в Києві стартувала глобальна акція Міжнародної Амністії проти переслідувань правозахисників у Бєларусі, Російській Федерації, Туреччині та Туркменістані.
    Акція, яка розпочалася у Києві, триватиме з травня 2005 року до січня 2006 року, пройде по країнам Європи та Центральної Азії, завершиться в США.
    Її мета - покінчити з переслідуваннями правозахисників, поширити та підтримати їх право виконувати свою роботу без переслідувань і захисти права на свободу вираження, асоціацій та об’єднань.
    Країни-мішені (т.т. країни, на які націлена акція) - Бєларусь, Російська Федерація, Туреччина та Туркменістан.
    В рамках української частини глобальної акції, яка має назву „Спікер-тур Захисників прав людини” до Києва завітають активісти правозахисних рухів Ірина Тойсцик (Бєларусь) і Шакман Акбулатов (Росія, Чечня).
    Сьогодні 12 травня о 19:00 розпочалася відкрита дискусія з активістами, а також демонстрація фільмів про ситуацію з правами людини в цих країнах (кіно клуб НаУКМА),
    13 травня о 12:30 розпочнеться веб-конференція на WWW.MAIDAN.ORG.UA
  • 2005.05.13 | Майдан

    Довідка про деяких учасників "Спікер туру"

    Ирина Тойсцик (23 года) – активистка, одна из учредителей молодежного оппозиционного движения «ЗУБР», основанного в Минске, Беларусь. Работает над проведением мониторинга преследований по отношению к активистам «ЗУБРа», включая произвольные аресты и избиения, готовит жалобы на действия милиции, ведет статистику количества арестов, также следит за условиями содержания арестованных, следит за своевременной доставкой им пакетов с продовольствием, а также местом их пребывания. За время членства в «ЗУБРе», совместно с другими активистами, часто подвергалась дискреционным арестам за свою оппозиционную деятельность. В апреле 2001 года она принимала участие в антипрезидентской акции, проходившей в парке Горького в Минске, за что была арестована на пять дней. Это был первый случай, когда женщина – активистка «ЗУБРа» была арестована. По словам Ирины, этот опыт только усилил ее убеждения. С тех пор она была арестована еще несколько раз по обвинениям в оппозиционной деятельности. Такая «оппозиционная деятельность» включала распространение зарегистрированной газеты и наклеек движения «ЗУБР». В марте 2005 г. Ирина была исключена из университета. Дирекция университета объяснила это тем, что она вовремя не сидела на экзаменах. Однако, до неё ранее доходили слухи, что это произойдёт в связи с ее оппозиционной деятельностью. В декабре 2004 года она опубликовала статью в оппозиционной газете «Народная Воля», в которой выразила свою обеспокоенность по поводу того, что президентские выборы 2006 года не будут честными.








    Шакман Акбулатов (44 года) родился в Казахстане, куда была в 1944 году выслана его семья вместе с тысячами других чеченских и ингушских семей во времена Сталина.
    Позже он вернулся на Кавказ. Переехал в Грозный, где изучал право и историю. Когда начался второй вооружённый конфликт в Чеченской Республике, в 1999 году, он уехал. Какое-то время жил с женой и детьми в лагере в Чечне, но в марте 2000 года, семья была вынуждена бежать, и с тех пор они живут в Назране, в Республике Ингушетия.
    В декабре 200 года, Шакман Акбулатов начал работать в офисе Мемориала в Назране. Вместе с чеченскими, ингушскими и российскими коллегами он основал пользующийся авторитетом центр, где тысячи людей уже получили поддержку и помощь. В сентябре 2004 года Шакман стал главой офиса, из которого также координируется работа ещё 4 маленьких офисов, открытых в Чечне.
  • 2005.05.13 | Sean

    Як ви оцінюєте заяви

    теперішньої "опозиції" (ім.Кучми, Медведчука, Януковича) про те, що відкриття кримінальних справ проти чиновників колишнього режиму є "політичними репресіями"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.05.13 | Майдан

    Розпочалася Інтернет-конференція

    Розпочалася Інтернет-Конференція правозахисників із «Міжнародної Амністії.»

    Вона проводиться за такою електронною адресою http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=-1&key=1115842246
    Питання можна ставити за тою ж адресою Реєстрація не потрібна.

    В ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ БЕРУТЬ УЧАСТЬ:
    Ирина Тойсцик(23 года) – активистка, одна из учредителей молодежного оппозиционного движения «ЗУБР», основанного в Минске, Беларусь. Работает над проведением мониторинга преследований по отношению к активистам «ЗУБРа», включая произвольные аресты и избиения, готовит жалобы на действия милиции, ведет статистику количества арестов, также следит за условиями содержания арестованных.

    ( Шакман Акбулатов ( (44 года) В декабре 200 года, Шакман Акбулатов начал работать в офисе Мемориала в Назране. Вместе с чеченскими, ингушскими и российскими коллегами он основал пользующийся авторитетом центр, где тысячи людей уже получили поддержку и помощь. В сентябре 2004 года Шакман стал главой офиса, из которого также координируется работа ещё 4 маленьких офисов, открытых в Чечне.
  • 2005.05.13 | Майдан

    ДЯКУЄМО УЧАСНИКАМ – на інші питання відповіді дадуть потім(лнк)

    ДЯКУЄМО ВСІМ УЧАСНИКАМ – на решту запитаннь відповіді будуть надані пізніше.

    Дякуємо всім учасникам нашої інтернет-конференції. Ви можете продовжувати задавати питання – відповіді на них будуть надані пізніше.

    Ознайомитися з матеріалами конференції а також поставити додаткові питання можна за такою електронною адресою http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=-1&key=1115842246


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".