МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тема не про освіту, а про політику тов. Ніколаєнка

05/16/2005 | VDom
http://ru.obkom.net.ua/news/2005-05-16/1723.shtml
«Выпускникам» украинских детсадов будут вручать аттестаты и золотые медали?

Министр образования и науки Украины Станислав Николаенко считает необходимым сделать дошкольное образование хотя бы частично обязательным. Об этом он сказал на пресс-конференции в понедельник.

«Есть законопроект, чтобы дошкольное образование хотя бы на один год сделать обязательным», - сказал Николаенко, отвечая на вопрос журналистов о планах Министерства образования и науки относительно работы в этом направлении. Он также добавил, что самая худшая ситуация с дошкольным образованием сложилась в Ровенской области. Там дошкольным образованием охвачено 25% детей, тогда как по всей Украине средний показатель составляет 52%. «Интеллект формируется до 5-6 лет… Мы (не делая начальное образование обязательным – ред.) теряем детей», - добавил министр.

Proua
16 мая 2005. 17:23
------------------
А як же з тими, хто вже виріс без дитсадка? А чи знає цей товаріщ що таке інтелект взагалі?

Відповіді

  • 2005.05.16 | habib

    А немає у нього ніякої політики...

    У міністерстві відповідному ніяких змін на краще не передбачається, а те що передбачається усе на зразок тої початкової освіти - щоб створити одну видимість роботи. Класична поведінка радянського чиновника - підняти проблему яку можна добвго робить, багато обговорювати, але яка не зачіпає нічіїх інтересів, а головне теоретично має якийсь позитив і той позитив повсякчас розкручувати.
    Знаю з перших вуст, що у Міносвіти нічого не змінюється, ніхто з крісел не падає, де і хто скілки вкрав усі знають(наприклад на відавництві підручників, як державні підручники потрапляють на "Петрівку", на грифах для підручників, харчування дитсядків, ремонти шкіл, побудова різних об'єктів на гроші Міносвіти, навіть скільки коштує перемога на олімпіадах та ін.). Ба, навіть знають скільки хто заплатив щоб відкупитися від КРУ, міліції та навіть СБУ, але... Про все це вам може розповісти перший ліпший співробітник невисокого рангу з того міністерства або з якого-небуть ОблОНО чі РайОНО за келихом пивка, або за вечір в ресторанчику :)
    Які можуть бути питання?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.19 | MrsVanderbilde

      Re: А немає у нього ніякої політики...

      Повністю підтримую п.habib.
      Поки що є довіра до Президента та прем"єра. П.Ніколаєнка ми не знаємо так, як знали Кременя. Проте... Призначення своїм заступником п.Жебровського (колишнього начальника Головного управління освіти) викликало бурю протестів серед моїх знайомих і друзів, людей обізнаних з ситуацією в освіті у м.Києві. Нажаль, ця подія пройшла якось не поміченою широкими верствами населення, мабудь тому, що люди в регіонах не обізнані з цією ситуацією. Я досить довго працюю в освіті, в елітній школі. Директори, завучі й не тільки знають, щоб отримати хоч якісь привілеї (наприклад у отриманні коштів від держави на ремонт, придбання комп"ютерів або отримання якось певного статусу у вигляді рейтингу 10 кращих шкіл Києва і т.ін.) треба було носити конвертики в Головне управління освіти, а наступного року все повинно повторитися, бо почавшому давати вже не можна зупинятися, йому цього вже не дозволять. Не буду казати про звичайні школи, які бідні, про них такого не знаю. А от школи, які мають власні рахунки, батьківські кошти, благодійні фонди - повинні ділитися, ніщо добре не може залишитися без покарання. Може хтось скаже, що п.Ж. нічого не знав і не бачив. Але ж ми всі добре знали як працювала кучмівсько-медведчуківська система. Ще хочеться додати, що ця людина заплямувала себе під час виборчої кампанії, коли директори шкіл м.Києва мали видати результат за певного кандидата. А який тиск чинився на ВУЗи й інші навч.заклади нам всім добре відомо. Директор нашої школи на першому турі виборів мало не зомліла, коли результат підрахунку голосів виявився не на користь того, кого треба. І нічого! Під час революції всі швиденько відмилися і стали правильними!

      А тепер з приводу Кременя. Народ виступав проти по всій Україні, бо той - всім відома фігура. А тепер він пішов з помітної посади і сидить собі тихесенько в Академії пед.наук, і невідомо, що він там ще таке вигадає нишком і до чого буде прислухатися новий міністр Ніколаєнко. Чи цього ми хотіли? Я розумію, що у влади дуже великі проблеми з кадрами. Але не можна ставитися до освіти як до чужої дитини, бо освіта - це майбутнє нації.
      Іще мої особисті спостереження: чим довше я працюю у школі, тим більше переконуюся, що діти цікавлять вчителів все менше. Якби можна було отримувати зарплатню без дітей... І це не залежить від з/п, навпаки з/п зворотньо-пропорційна ставленню до дитини і бажанню їй дати знання. Вчителі звичайних шкіл з більшою відповідальністю підходять до своєї справи, бо вони, як правило, з такою з/п працюють фактично за ідею.
      Прочитала у Дзеркалі тижня від 14.05.05 про ініціативи Мін.освіти і стало сумно. Не про те думає п.Міністр! Хотілось би почути про якість підручників та знань, про фінансування матеріальної бази, нарешті про якість підготовки молодих вчителів, бо як відомо, один з найбільш корумпованих ВУЗів Києва - саме пед.інститут ім.Драгоманова. Тож якість підготовки молодих спеціалістів відповідна. Ми це молоде поповнення бачимо щороку. Сором бере, а вони ж не винні.
      Не треба нас, як попередній багаторазовий міністр, щороку чимось приголомшувати. Краще довше розбиратися в ситуації, але потім напевне її покращити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".