МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибори

05/23/2005 | Млин
Сьогодні німецькі соціалісти програли регіональні вибори у землі Північна Рейн-Вестфалія. Як наслідок для себе, Гегхард Шрьодер не хоче бути більше канцлером, принаймні він хоче позачергові загально німецькі вибори вже цієї осені.

Його головний аргумент. Із програшем його партії у землі Північна Рейн-Вестфалія він остаточно втратив підтримку у раді федерації. Оскільки більшість законодавчих актів потребують проходження не тільки через бундестаг, але і через раду федерації, канцлер не бачить можливим подальше проводження реформ під його керівництвом. Згідно із законодавством канцлер не може просто піти, він може бути лише переобраним на нових виборах. Нові вибори можуть статися у випадку, лише коли бундестаг проголосує за вотум недовіри до діючого канцлера. Для цього Шрьодер має просити бундестаг у якому йому належить більшість, проголосувати за вотум недовіри до нього.

Як на мене така поведінка канцлера є вже майже альтруїзмом. Як можна відмовлятися від влади та ще і в такій потужній країні. У нас тут люди ледве не повбивали один одного, а тут ... щось не зрозуміле коїться у світі...:)

Відповіді

  • 2005.05.23 | Роман ShaRP

    Якщо це щиро, то така позиція заслуговує на повагу.

    Млин пише:
    > Як на мене така поведінка канцлера є вже майже альтруїзмом. Як можна відмовлятися від влади та ще і в такій потужній країні. У нас тут люди ледве не повбивали один одного, а тут ... щось не зрозуміле коїться у світі...:)

    Якщо йти до влади не для себе чи якоїсь містики, а для того, щоб служити людям - навіщо бути при ній, коли люди не хочуть там тебе бачити?

    Хоча чорт його зна. Інколи бувають корисними і непопулярні закони та заходи.
  • 2005.05.23 | Михайло Свистович

    Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибори

    Млин пише:
    >
    > Як на мене така поведінка канцлера є вже майже альтруїзмом. Як можна відмовлятися від влади та ще і в такій потужній країні.

    Ніякого альтруїзму та відмови від влади тут і близько немає. Позачергові вибори часто проводятьсяу багатьох країнах саме за ініціативою правлячої партії. Вона оголошує їх у зручний для себе момент.

    Канцлер ФРН зрозумів, що йде падіння популярності його партії, і це вже тенденція. Тому він поспішає провести позачергові вибори, щоб набрати більше голосів, аніж, якщо тягти з такою тенденцією до чергових.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.23 | Млин

      Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибори

      Михайло Свистович пише:
      > Ніякого альтруїзму та відмови від влади тут і близько немає.
      > Позачергові вибори часто проводятьсяу багатьох країнах саме за
      > ініціативою правлячої партії. Вона оголошує їх у зручний для себе
      > момент.

      Ситуація трохи кристалізувалась. Альтруїзму нема. Відмова від влади Паном Шрьодером є.

      Коментарі німецьких мас медіа зводяться до того, що пану Шрьодеру політичне виживання його партії на поточний момент важливіше ніж влада. Його реформістська політика, що базується на непопулярних кроках по перебудові соціального устрою у Німеччині знаходить мало підтримки у населення і наштовхується на глухе протистояння з боку опозиції у раді федерації.

      Герхард Шрьодер розуміє що німецькі соціал демократи програють наступні загально німецькі вибори в незалежності чергові вони чи позачергові. Єдина різниця, що у випадку позачергових виборів, партія може завдяки не звичному кроку канцлера і непідготовленості його опонентів до виборів отримати достатню кількість голосів, для того щоб утворити коаліцію з переможцем - Християнськими Демократами (звичайно якщо ті захочуть). Ця коаліція можлива з огляду на те, що обидві сили розуміють - реформи треба проводити, вони невідворотні, а нинішня патова ситуація між парламентом та радою федерації носить просто деструктивний характер - влада не може приймати закони.

      Якщо це так, то вже у вересні Німеччина отримає першого канцлера з часів Бісмарка - жінку, лідера християнських демократів Ангелу Меркель, колишнього науковця із ГДР, а Шрьодер навіть при входженні його партії у владну коаліцію залишить владу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.23 | Ігорко

        Це добре для України. Трішечки.

        Млин пише:
        > Михайло Свистович пише:
        >> Ніякого альтруїзму та відмови від влади тут і близько немає. Позачергові вибори часто проводятьсяу багатьох країнах саме за ініціативою правлячої партії. Вона оголошує їх у зручний для себе момент.

        [...]

        > Герхард Шрьодер розуміє що німецькі соціал демократи програють наступні загально німецькі вибори в незалежності чергові вони чи позачергові. Єдина різниця, що у випадку позачергових виборів, партія може завдяки не звичному кроку канцлера і непідготовленості його опонентів до виборів отримати достатню кількість голосів, для того щоб утворити коаліцію з переможцем - Християнськими Демократами (звичайно якщо ті захочуть). Ця коаліція можлива з огляду на те, що обидві сили розуміють - реформи треба проводити, вони невідворотні, а нинішня патова ситуація між парламентом та радою федерації носить просто деструктивний характер - влада не може приймати закони.

        Для повної картини хтів би додати, що "велика коаліція" не така вигідна для християнських демократів (ХДС/ХСС), як для шрьодерових соціал-демократів (СПН). Адже в разі повної перемоги правоцентристів (абсолютна більшість ХДС/ХСС у Бундестазі, або в коаліції з ліберал-демократами) відпаде блокування з боку Ради Федерації, де панує ХДС/ХСС. Але то вже подробиці внутрішьої політики. Мене тішить завнішньо-політичний аспект справи:

        > Якщо це так, то вже у вересні Німеччина отримає першого канцлера з часів Бісмарка - жінку, лідера християнських демократів Ангелу Меркель, колишнього науковця із ГДР, а Шрьодер навіть при входженні його партії у владну коаліцію залишить владу.

        Не плекаю особливих надій, що політика ФРН стосовно України суттєво зміниться, але вже добре, що бундесканцлером більше не буде корєш Путіна Шрьодер. А відтак менше підтримки московських інтересів у ЄС і не тільки.
    • 2005.05.23 | deu

      Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибори

      Михайло Свистович пише:

      > Ніякого альтруїзму та відмови від влади тут і близько немає.

      Альтруїзму може і нема, а відмова від влади у чистому вигляді - в СДПН жодних шансів (ну може один зі ста, максимум) виграти наступні вибори - чергові чи позачергові.

      >Позачергові вибори часто проводятьсяу багатьох країнах саме за ініціативою правлячої партії. Вона оголошує їх у зручний для себе момент.

      Нема ніякого зручного моменту. Людина просто мислить стратегічно і ціною кількох років свого правління дає можливість врятуватись власній партії. Тобто наступні вибори СДПН і так програє, але це дасть можливість очухатись в опозиції. Інакше за два роки може бути повна катастрофа (для СДПН).

      > Канцлер ФРН зрозумів, що йде падіння популярності його партії, і це вже тенденція. Тому він поспішає провести позачергові вибори, щоб набрати більше голосів, аніж, якщо тягти з такою тенденцією до чергових.

      Так, але він при цьому чітко жертвує двома роками (чи скільки там точно залишилось) свого правління заради врятування партії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.23 | Михайло Свистович

        Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибор

        deu пише:
        >
        > Альтруїзму може і нема, а відмова від влади у чистому вигляді - в СДПН жодних шансів (ну може один зі ста, максимум) виграти наступні вибори - чергові чи позачергові.

        Відмови від влади також нема. Є бажання програти з меншим результатом. Це різні речі.

        >
        > Нема ніякого зручного моменту. Людина просто мислить стратегічно і ціною кількох років свого правління дає можливість врятуватись власній партії. Тобто наступні вибори СДПН і так програє, але це дасть можливість очухатись в опозиції. Інакше за два роки може бути повна катастрофа (для СДПН).

        Оце і є зручний момент. Бо результат може вимірюватись різними параметрами. Ви навели цей параметр.

        >
        > Так, але він при цьому чітко жертвує двома роками (чи скільки там точно залишилось) свого правління заради врятування партії.

        Так. А я хіба заперечую? Я заперечував альтруїзм та відмову від влади з моральних позицій.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.05.23 | Млин

          Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибор

          Михайло Свистович пише:
          > deu пише:
          > >
          > > Альтруїзму може і нема, а відмова від влади у чистому вигляді - в СДПН жодних шансів (ну може один зі ста, максимум) виграти наступні вибори - чергові чи позачергові.
          >
          > Відмови від влади також нема. Є бажання програти з меншим
          > результатом. Це різні речі.

          Думаю, що тут можна додати ще два аспекти: Шрьодер як Канцлер і Шрьодер як політик, член соціал демократичної партії.

          Без жодної ідеалізації Шрьодера, його дії як Канцлера із пропозицією позачергових виборів, це політичний суїцид *небуття*. Вибори будуть програні із катастрофічними наслідками для його кар’єри. Чому? Дивись далі.

          С точку зору Шрьодера як члена партії соціал демократів, його пропозиція, це єдина можливість для партії пройти реформи із найменшими витратами. Позачергові вибори, як тактичний хід, рятують партію, але вони нищать політичну кар’єру Шрьодера. Оскільки він ініціює ці вибори, він мусить виставити свою кандидатуру на посаду канцлера. Оскільки його партія програє ці вибори, він як кандидат від партії на найвищу посаду у державі, несе повну відповідальність за поразку, плата за яку у Німеччині є одна, перехід на другі ролі у політиці, а потім і на треті.

          Хоча у Шрьодера була можливість піти іншим шляхом. Приклад. Невідмовлятись, залишитись при влади і дочекатись чергових виборів 2006 року восени. (Ну і що, що закони не можна приймати і реформи не ідуть.) Тоді під час узгодження кандидатури на пост канцлера він міг би спокійно само усунутись і залишити лаври поразки комусь іншому. Зараз коли він сам зініціював цей процес, цієї можливості із само усуненням у нього не має.

          У Шрьодера є лише одна маленька шпаринка, що може викрити його дії як холодний розрахунок. Це коли переможець - Християнські Демократи запропонують його партії коаліцію. Однак вірогідність цього приблизно та сама що пережити російську релетку не з одним а с усіма набоями у револьвері. Залишитись жити можна за умови якщо щось має статися із самим револьвером.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.05.25 | Михайло Свистович

            Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибор

            Млин пише:
            >
            > Хоча у Шрьодера була можливість піти іншим шляхом.

            Не було в нього такою можливості. Німеччина - парламентська республіка і канцлер там - це не те, що в нас президент. Там партія все вирішує, депутати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.05.25 | Млин

              Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибор

              Михайло Свистович пише:
              > Млин пише:
              > >
              > > Хоча у Шрьодера була можливість піти іншим шляхом.
              >
              > Не було в нього такою можливості. Німеччина - парламентська республіка і канцлер там - це не те, що в нас президент. Там партія все вирішує, депутати.

              Я думаю що можливість була.

              Як відомо, Канцлер Шрьодер прийняв рішення про позачергові вибори одноосібно і не з ким не радився. Більше того, прийняте рішення було несподіванкою не тільки для його опонентів, але також для його однопартійців. Ніхто не передбачав саме цей нестандартний хід Канцлера, ні друзі ні опоненти. З коментарів у прессі витікає що єдина людина яка була утаємничина, за декілька годин до оголошення, із прийнятим рішенням був Франц Мюнтеферінг, голова партії соціал демократів, який зачитував заяву канцлера. (Можливо він був просто поставлений до відома.)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.05.25 | Михайло Свистович

                Re: Канцлер ФРН Шрьодер хоче позачергові загально німецькі вибор

                Млин пише:
                >
                > Як відомо, Канцлер Шрьодер прийняв рішення про позачергові вибори одноосібно і не з ким не радився.

                Він не може приймати такого рішення одноосібно. Парламентська республіка.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.05.25 | Mykyta

                  Парл. респ. не означає, що абсолютно все вирішує парламент

                  Михайло Свистович пише:

                  > Він не може приймати такого рішення одноосібно. Парламентська республіка.

                  Млин не точно висловився. Канцлер справді не може приймати рішення про оголошення дострокових виборів - це прерогатива президента (зауважте, саме президента, а не парламенту). Але він відкрито звернувся з ініціативою до президента, щоб той ухвалив таке рішення згідно до конституції. Наскільки розумію, це була особиста ініціатива Шрьодера, а не СДПН (хоча цього не відслідковував).
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.05.25 | Михайло Свистович

                    Я й не казав, що все вирішує парламент

                    Mykyta пише:
                    >
                    > Млин не точно висловився. Канцлер справді не може приймати рішення про оголошення дострокових виборів - це прерогатива президента (зауважте, саме президента, а не парламенту). Але він відкрито звернувся з ініціативою до президента, щоб той ухвалив таке рішення згідно до конституції. Наскільки розумію, це була особиста ініціатива Шрьодера, а не СДПН (хоча цього не відслідковував).

                    Навряд чи Шрьодер міг виступити з такою ініціативою без згоди партії.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.05.25 | Mykyta

                      Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                      Михайло Свистович пише:

                      > Навряд чи Шрьодер міг виступити з такою ініціативою без згоди партії.

                      Михайле, Ви так любите впиратись по формальних ознаках... Якщо вже так ставите питання, то точно виступив з такою ініціативою без згоди партії - з"їзду не було і такого питання не розглядалось. Тому Шрьодер апріорі не міг отримати згоду партії.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.05.25 | Михайло Свистович

                        Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                        Mykyta пише:
                        >
                        > Михайле, Ви так любите впиратись по формальних ознаках... Якщо вже так ставите питання, то точно виступив з такою ініціативою без згоди партії - з"їзду не було і такого питання не розглядалось. Тому Шрьодер апріорі не міг отримати згоду партії.

                        ЦЕ Ви впираєтесь у формальні питання. Я просто хотів сказати, що Грьодер - не альтруїст, який готовий пожертвувати собою заради партії чи ще чогось там. Він так вчинив, бо був змушений.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.05.27 | Млин

                          Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                          Михайло Свистович пише:

                          >
                          > Я просто хотів сказати,
                          > що Грьодер - не альтруїст, який готовий пожертвувати собою заради
                          > партії чи ще чогось там. Він так вчинив, бо був змушений.

                          І хто чи що його змусив/змусило?

                          ("Обставини" як відповідь не приймається. Далі, із партією він не радився. У нього було принаймі дві можливості. Із цих двох він вибрав очевидно найгіршу для себу і найкращу для країни. По суті для реформ через дострокові вибори з'явився ще один додатковий рік.)
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.05.27 | Михайло Свистович

                            Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                            Млин пише:
                            >
                            > І хто чи що його змусив/змусило?

                            Ви ж тут самі все описали, що змусило.

                            >
                            > ("Обставини" як відповідь не приймається.

                            А саме вони і змусили.

                            >
                            > Далі, із партією він не радився.

                            Це Вам так здається.

                            >
                            > У нього було принаймі дві можливості. Із цих двох він вибрав очевидно найгіршу для себу і найкращу для країни.

                            От про країну не треба. Країна чудово проживе і без його партії. Для партії він обрав найкращу можливість.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.05.28 | Млин

                              Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                              Михайло Свистович пише:
                              > Млин пише:
                              > >
                              > > І хто чи що його змусив/змусило?
                              >
                              > Ви ж тут самі все описали, що змусило.

                              Я писав що в нього був *вибір*. А чого він зробив саме цей вибір, це ще питання. Друге, я жодного разу не використав слово "змусило" в контексті вибору канцлера (якщо не вважати один раз слово "мусить" в контексті послідовності дій канцлера якщо він прийняв певну лінію поведінки.)

                              >
                              > >
                              > > Далі, із партією він не радився.
                              >
                              > Це Вам так здається.

                              Навпаки. Це доведено. Фракція бундестагу висловлюючи підтримку Канцлеру (вже постфактум), зауважила що канцлер не порадитися із фракцією приймаючи рішення. Про це написано тут.

                              http://www.dradio.de/aktuell/379802/

                              Далі. На протязі 6 годин, перед оголошенням рішення, про нього були поінформовані три людини. Канцлер переговорив із Головою СДПН Франц Мюнтеферінг, Віце-Головою СДПН Курт Бек і партнером по коаліції Віце-Канцлером/міністром зовнішніх справ Йошка Фішер. Про це тут:

                              http://www.handelsblatt.com/pshb/fn/relhbi/sfn/buildhbi/cn/GoArt!200013,200050,902724/SH/0/depot/0/

                              Далі. Оскільки часу з початку розмов до оголошення рішення пройшло всього 6 годин, жодного обговорення із іншими членами політбюро теж не було. Про це прямо говорить Клаус Уве Бенета, Генеральний секретар СДПН і наступна людина у ієрархії СДПН після Шрьодера, Мюнтеферінг та Бек, він сказав: рішення канцлера було для нього несподіванкою, і з ним це рішення не обговорювалось. До речі Бенета був проведений на цю позицію завдяки Шрьодеру і вважається його людиною. (Та і навряд таке обговорення з іншими членами політбюро навіть по телефону було можливо без витоку інформації, у СДПН мінімум 60 членів політбюро із правом голосу.)

                              >
                              > >
                              > > У нього було принаймі дві можливості. Із цих двох він вибрав очевидно найгіршу для себу і найкращу для країни.
                              >
                              > От про країну не треба. Країна чудово проживе і без його партії.

                              Я думаю, Ви маєте тут на увазі, що країна (Німеччина) зможе чудово прожити коли СДПН перейде із влади в опозиції? Якщо так, то згоден. 1-2 каденції в опозиції ще нікому не завадило. Якщо ж ви маєте на увазі що країна зможе прожити без СДПН взагалі, то не згоден. Дві загально-німецькі партії (СДПН та ХДС) відіграють важливу роль у житті цієї країни. Вони міцно інтегровані у суспільство. Раптове зникнення однієї с них (наприклад СДПН) приведе до не передбачуваних наслідків. Ситуація буде приблизно: є сильна влада (ХДС) і нема сильної опозиції.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2005.05.29 | Михайло Свистович

                                Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                                Млин пише:
                                >
                                > Навпаки. Це доведено. Фракція бундестагу висловлюючи підтримку Канцлеру (вже постфактум), зауважила що канцлер не порадитися із фракцією приймаючи рішення. Про це написано тут.

                                Я вже писав, що таке радитися з партією. До того ж не все, що говориться політиками публічно, насправді є так, як вони говорять.

                                >
                                > Я думаю, Ви маєте тут на увазі, що країна (Німеччина) зможе чудово прожити коли СДПН перейде із влади в опозиції? Якщо так, то згоден. 1-2 каденції в опозиції ще нікому не завадило. Якщо ж ви маєте на увазі що країна зможе прожити без СДПН взагалі, то не згоден.

                                Ну не без СДПН, а з послабленою СДПН.

                                >
                                > Дві загально-німецькі партії (СДПН та ХДС) відіграють важливу роль у житті цієї країни.

                                Відіграватимуть інші партії. Дєлов то. Німеччина - стабільна країна. Їй катаклізми навіть від зникнення СДПН не загрожують.

                                >
                                > Раптове зникнення однієї с них (наприклад СДПН) приведе до не передбачуваних наслідків. Ситуація буде приблизно: є сильна влада (ХДС) і нема сильної опозиції.

                                Не страшно. Буде коаліція або народиться нова опозиція. А не народиться - теж невелика проблема. ХДС же не КПРС.
                    • 2005.05.25 | Ігорко

                      Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                      Михайло Свистович пише:
                      > Mykyta пише:
                      > >
                      > > Млин не точно висловився. Канцлер справді не може приймати рішення про оголошення дострокових виборів - це прерогатива президента (зауважте, саме президента, а не парламенту). Але він відкрито звернувся з ініціативою до президента, щоб той ухвалив таке рішення згідно до конституції. Наскільки розумію, це була особиста ініціатива Шрьодера, а не СДПН (хоча цього не відслідковував).
                      >
                      > Навряд чи Шрьодер міг виступити з такою ініціативою без згоди партії.

                      Власне Шрьодер - міг так вчинити, бо має таку вдачу. Він давно приборкав і загнуздав СДПН постійними погрозами, мовляв, "як не йдете за мною, то подам у відставку". А загнуздавши, повів у напрямку, який ближчий до "неолібералів", ніж до соціял-демократів, що наприкінці минолого року мало не призвело до розколу партії. Принаймні, учора вийшов з СДПН колишній голова партії Оскар Ляфонтен (Oskar Lafontaine) і оголосив намір іти на дострокові вибори в блоці з Партією Демократичного Соціялізму (колишня Єдина Соціялістична Партія Німеччини в НДР). А за Ляфонтеном піде чимало инших з СДПН, він популярний у лівім крилі партії.

                      Шрьодерові поталанило, що президент погодився на позачергові вибори, бо теоретично був би можливим такий сценарій:

                      1) Бундестаґ висловлює недовіру канцлерові;
                      2) президент відмовляється оголошувати перевибори до Бундестаґу;
                      3) Бундестаґ своїм нинішнім складом обирає нового канцлера й новий уряд.

                      Але президент пішов назустріч, тож матимемо:

                      1) Бундестаґ висловлює недовіру канцлерові;
                      2) президент оголошує перевибори до Бундестаґу;
                      3) відбуваються перевибори до Бундестаґу;
                      4) Бундестаґ у новому складі обирає нового канцлера і, якщо не помиляюсь, новий уряд.
                    • 2005.05.25 | Млин

                      Re: Я й не казав, що все вирішує парламент

                      Михайло Свистович пише:
                      > Mykyta пише:
                      > >
                      > > Млин не точно висловився. Канцлер справді не може приймати рішення про оголошення дострокових виборів - це прерогатива президента (зауважте, саме президента, а не парламенту). Але він відкрито звернувся з ініціативою до президента, щоб той ухвалив таке рішення згідно до конституції. Наскільки розумію, це була особиста ініціатива Шрьодера, а не СДПН (хоча цього не відслідковував).
                      >
                      > Навряд чи Шрьодер міг виступити з такою ініціативою без згоди партії.

                      Стосовно мого неточного висловлення. Сгоден, вислів неточний. Сгоден з поясненням. Заради стислості я не вдаюся у точну політ-механіку що передує позачерговим виборам.

                      Стосовно ініціативи Шрьодера. Шрьодер виступив з ініціативою позачергових виборів без згоди партії на момент оголошення. Шрьодер виступив 22.05 у неділю о 20:00 (час місцевий) з заявою у якій просить президента за позачергові виборів. На той момент Шрьодер не мав згоди партії, більше того Шрьодер на радився перед цим із партією за цей крок. (Якщо не вважати того що приблизно на протязі 6 годин до заяви були поінформовані партнер по коаліції Йошка Фішер, а також голова СДПН Франц Мюнтеферінг. Це все.) Підтримку президії партії Шрьодер отримав здається вчора чи сьогодні вранці після обговорення функціонерами його кроку. Тобто через два чи три дні після заяви.

                      Джерела. (лише німецькою, перекладу нажаль не знайшов)
                      Заява канцлера.
                      http://www.bundesregierung.de/pressemitteilung-,413.833853/Die-Erklaerung-des-Bundeskanzl.htm

                      Коментарі із журналу Spiegel
                      http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,357076,00.html
                      http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,357091,00.html
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.05.26 | Михайло Свистович

                        Політика, особливо внутрішньопартійна, не вся лежить на поверхні

                        Шрьодер не міг виступити так, не будучи впевненим у згоді партії. Тобто, розмови про це в кулуарах уже були і схвальне ставлення було забезпечене.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2005.05.27 | Млин

                          Re: Політика, особливо внутрішньопартійна, не вся лежить на поверхні

                          Михайло Свистович пише:
                          1.
                          > Шрьодер не міг виступити так, не будучи впевненим у згоді партії.

                          Згоден.

                          2.
                          > Тобто, розмови про це в кулуарах уже були і схвальне ставлення було забезпечене.

                          Перше твердження не обов'язкове має бути пов'язане із другим (це якщо слово "Тобто" позначає тут логічне "із цього слідує".)

                          Приклад (трохи штучний): Шрьодер добре знає свою партію, і йому зовсім не треба її нічого питати, для того щоб передбачити її реакцію на його дії.

                          А тепер як було насправді. Шрьодер радився із деякими членами політбюро партії. Називають 2 чи 3 фамілії. Для 60 членів політбюро із правом голосу, я думаю це не багато. Шрьодер не радився із жодними депутатом фракції ні на офіційних нарадах, а ні в кулуарах.

                          Про те що Шрьодер не радився із політбюра, говорить у своєму інтерв'ю німецькому державному радіо здається Ґанс-Йохен Фогель, голова СДПН у 1987-1991 (я можу помилятися, це міг бути також інший партійний босс, роздруківку інтерв'ю на сайті радіо я нажаль не знайшов). Він також дає своє пояснення чого Шрьодер зробив так. Берлін перенасичений засобами массової інформації. Зберегти таємницю тут, якщо вона стала таєминцею двох або більше людей просто не можливо.

                          До речі фракція бундестагу висловлюючи підтримку Канцлеру (вже постфактум), зауважила що канцлер не порадитися із фракцією приймаючи рішення. Про це читати тут.

                          http://www.dradio.de/aktuell/379802/
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2005.05.27 | Михайло Свистович

                            Re: Політика, особливо внутрішньопартійна, не вся лежить на поверхні

                            Млин пише:
                            >
                            > Приклад (трохи штучний): Шрьодер добре знає свою партію, і йому зовсім не треба її нічого питати, для того щоб передбачити її реакцію на його дії.

                            Я ж не казав, щоб питати всю партію.

                            >
                            > А тепер як було насправді. Шрьодер радився із деякими членами політбюро партії. Називають 2 чи 3 фамілії.

                            Думаю, що не називають трохи більше прізвищ. А ті в свою чергу (названі і не названі) прозондували ситуацію в партії.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.05.27 | Млин

                              Можливо ... Можливо ... Час покаже, як то воно було насправді(-)

                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2005.05.27 | Михайло Свистович

                                Гадаю, що час це поховає, оскільки воно нікому особливо не

                                буде цікаво вже дуже скоро.
                          • 2005.05.28 | Сергій Вакуленко

                            Він хоч і птаха, але не гуска

                            Млин пише:

                            > Про те що Шрьодер не радився із політбюра, говорить у своєму інтерв'ю німецькому державному радіо здається Ґанс-Йохен Фогель

                            Писати треба Ганс-Йохен Фоґель.

                            Хоча прізвище Фоґель (Vogel) і означає "птаха", цього не досить, щоб із Ганса (Hans) робити гуску (Gans).
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2005.05.29 | Млин

                              Дякую. Прийняв до уваги. :) (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".