МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ну типу образились ми

05/24/2005 | Miron
Прийшла до голови така от мисля ...
Оскільки до певної міри дії нової/старої благословенної помаранчевої влади все більше і більше викликають якщо не розчарування то роздратування (і це не дивлячись на те що я є невиправний оптиміст). Звичайно можна робити вигляд, що все якось саме устаканиться і що треба дати їм час і все таке (хоча може воно таки і устаканиться ;-)). Але така позиція видається мені трохи не продуктивною і тою що веде до сплячки. Тому думаю можна зробити таку штуку ...

От наші "шановні друзі", тобто ті кто нами керують дуже серйозно відносяться до виборів 2006 і здається кинулися з усіх ніг кормити бабусь, матерів та держслужбовців майже з рук. І це звичайно добре ... але чомусь мені здається, що при аналізі поведінки свідомих громадян ... тобто нас ;-) виходять вони з сумного факту на кшталт "та куди вони подінуться ... ну не будуть помаранчеві за блакитних голосувати ..." чи щось таке. І це мені здається до певної міри їх повинно розхолоджувати щодо виконання інших обіцянок. І тому щоб з цього стану спробувати шановних наших вивести можна вдатися до маленького шантажу (ну не добре звичайно, а що поробиш), який полягає в тому, що якщо не будуть виконані певні умови і обіцянки то ... і тут найстрашніше ... мережеве суспільство через свою інформацийну стуктуру переключається на режим самопереконання з середини та пропагування ідеї не сприйняття (для когось до речі вдруге) безальтернативного вибору і доведення до владноможців ідеї про те що в такому випадку Вибори 2006 будуть НАМИ просто ПРОІГНОРОВАНО (ну типу образились ми ;-)). Це як мінімум, тому що насправді цю ідею можна інтегрувати до мас з усіма наслідками. Побажання та інформацію про наші наміри можна розробити у вигляді маніфесту і все таке де викласти контрольні точки хоча б по виконанням обіцянок та побажання на майбутнє.
З огляду на те що мені зі своїм поки що недолугим вмінням стратегічного передбачення, важко спрогнозувати що з цієї ідеї може вийти - може вона несе більш диструктивне навантаження ніж з того буде користь чи щось таке. В такому випадку нехай наші гуру мене страшенно обругають або проігнорують. Але це лише спроба розробки важелів та системи ненасильницького/конституційнного впливу громадянського суспільства на владу.

І ще найщиріші привітання ... тій чудовій талановитій людині, що тут розвішує наліво на право "спам" там і все інше ...

Відповіді

  • 2005.05.24 | Тестер

    Ти не один про ТАКЕ думаєш (-)

  • 2005.05.24 | catko

    без виборів'06 є небезпека що задниця так і лишиться(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.05.24 | QuasiGiraffe

    Re: ну типу образились ми

    По-перше, шантаж не є порядною формою протесту. Хоча, звісно, політика є не мистецтво можливого, а мистецтво шантажу.
    По-друге, шантаж не пройде, бо Луценко форум відвідує і він вже знає, що Ваша пропозиція - це не типа образа, а щось інше.
    Конспіруватися треба!
    А якщо Ви вважаєте, що проскочить, і ніхто не помітить, то як можна довести якісь маніфести до відома адресатів?
    По-третє, чи варто ризикувати? Позбавивши цю владу довіри через невиконання половини, скажімо, обіцянок (до речі, треба серйозно аналізувати, що ставиться у претензію, можливо, деякі речі взагалі неможливо виконати, і не тільки за 100 днів), ми можемо загубити все.
    По-четверте, чи є справедливими самі висхідні посилання? Чи справді там думають, що "і так прокатить", "помаранчеві не будуть голосувати за блакитних"? Надто нестійке співвідношення підтримуючих/протестуючих.
    По-четверте, скільки душ, голів, пар рук в "мережному суспільстві"? Чи має це суспільство досить реальний вплив на всіх інших громадян?
    І питань можна ставити ще багато.
  • 2005.05.24 | Хвізик

    Re: ну типу образились ми

    а хто сказав, що оранжові за голубих не голосуватимуть? звідки така впевненість?

    от я, наприклад, запросто проголосую. я - людина аполітична. мені байдуже, чи оранжові, чи голубі, чи червоні, чи ще які. Вимоги, які я до них маю, прості: щоб вони всі по-українськи говорили, і щоб шкоди Україні не робили.

    Якщо оранжові порошенки та кінахи вважають, що їм дозволено працювати на шкоду україні, то вони глибоко помиляються
  • 2005.05.24 | Сергій Кабуд

    доречі це думка нормальна

    а як блакитні обнагліють-
    є й інші методи.

    Деякі вже були вжиті а деякі ще ні. Воно до того йде.

    Пиз**ти блакитних приємніше ніж помаранчових, то тут є сенс
  • 2005.05.25 | Горицвіт

    доповнення

    Хід думки правильний.

    Кілька доповнень. По-перше, "шантаж" має бути підкріплений реальною силою. По суті, це має бути не шантаж, а реальна опозиційна сила. Інакше буде просто кілька розмов на форумах, в кращому разі.

    По-друге, бойкот завжди гірший за позитивне голосування. Тобто краще горлосувати за якийсь альтернативний блок.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.25 | Miron

      Re: доповнення

      це я розглянув найбільш пісимістичний сценарій коли альтернативи нема, мабуть важко заперечити що такий сценарій цілком можливий. Створення ж партії чи блоку на базі Майдану мені видається хибним шляхом, бо він є частиною або зародком громадянського суспільства, мережевою структурою і лише тому він більш менш функціонує. Сумний досвід "Отпор" також доводить, що створення партії на базі революційного громадського об'єднання не є продуктивним шляхом. Скоріше громадянському суспільству і Майдану зокрема треба налагоджувати зв'язки з представниками влади та створювати механізми впливу на них (від прохань до певного тиску). Один з прикладів тиску я і виклав на початку посту.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".