МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вот как делается от большого УМа

05/30/2005 | Бес партийный
Майдан, у вас "крадут" информацию ;) Или просто вас там не любят и не хотят ссылаться.

http://umoloda.kiev.ua/number/437/113/15785/

Номер 097 за 28.05.2005

Чому Ющенко уникає Сороса

Перед візитом в Україну всесвітньо відомий фінансист і філантроп ніяк не може домовитися про зустріч із Президентом

Данило ІВАНІВ

Про роль Джорджа Сороса в українській політиці говорили й писали багато, надто ж у світлі минулих виборів. Недоброзичливці нинішнього Президента Віктора Ющенка — тоді ще просто опозиційного кандидата — саме Сороса звинувачували у значному впливі на наші внутрішні колізії. Він нібито й революцію 2004 року фінансував, і ще раніше — у 2000-2001 роках — був активним учасником невідомо чийого плану зі створення в кучмівській Україні політичної кризи та касетного скандалу, наслідком чого мала б бути «пересадка» Ющенка з крісла Прем'єр-міністра в крісло Президента. Це зараз превалюють інші версії, а згадайте тодішній агітфільм ICTV під назвою «Піар». Лідера української опозиції Ющенка та філантропа й фінансиста світового масштабу Сороса обливали одним брудом. Мільярдер Джордж Сорос справді підтримував демократичні перетворення в Україні, його фонд (в Україні — МФ «Відродження») давав певні гранти різним громадським організаціям. Хоча, звісно, свою причетність до «підігрівання» криз Сорос спростовував. І ось тепер «ставленик Сороса» Ющенко — Президент, а пан мільярдер зібрався в Україну лише через п'ять місяців після перемоги помаранчевої революції. Візит Джоржа Сороса має відбутися 31 травня — 4 червня. І, виявляється, нова влада зовсім не палає бажанням розкрити обійми назустріч «всесвітньому олігарху» й «акулі капіталізму». Чому?

За даними «УМ» (выделено мною, Б.п.), Міжнародний фонд «Відродження» ось уже три тижні марно намагається організувати зустріч свого патрона з Президентом Ющенком. Ба більше: неможливо дізнатися хоча б про згоду чи відмову глави держави (а точніше — його апарату) проводити рандеву з Джорджем Соросом. Принаймні на двох контактних телефонах колишньої Адміністрації, а тепер — секретаріату Президента, в тому числі й у відділі протоколу, дівчата на інших кінцях дроту демонстрували просто «унікальну», як каже їх найвищий шеф, реакцію: «А що це за фонд?». І далі: «А хто такий Сорос?». Причому подібні «відповіді» отримали не лише представники МФВ, а й фундації «Україна—США». Фонд «Відродження» три тижні чекає офіційної відповіді також і на свій лист у СП з приводу організації зустрічі з Соросом. «Стрілки» від певного часу переводять ніби на заступника держсекретаря Івана Васюника, а той нічим зарадити — принаймні до вчорашнього дня — не міг.

У Фонді «Відродження» відзначають, що навіть за часів Кучми такого не було. Хоча протистояння Джорджа Сороса і Леоніда Даниловича гриміло на весь світ, світового фінансиста-філантропа у Києві приймали залюбки. Ще б пак, вплив його дуже великий, а вже сама зустріч із Соросом є елементом покращення недемократичного іміджу співрозмовника з іншого боку «круглого столу». А те, що під час минулого приїзду мільярдера в Києві облили майонезом «братки» Корчинського — то це вже приватна справа самого Сороса і, мабуть, екс-глави президентської Адміністрації Віктора Медведчука, чия партія й «курирувала» бійців «Братства» та їхнього провідника-провокатора.

Джордж Сорос про той майонез на піджаку ще не забув — під час нинішнього візиту заходи безпеки на зустрічах із ним мають бути посилені. Але ж на Банковій він про вандалізм «братків» не згадуватиме — Банкова-бо нова. При цьому, домовившись про спільні євроінтеграційні акції з міністром закордонних справ Борисом Тарасюком, із Президентом Ющенком домовитися не вдається навіть про зустріч.

Чому? Відповідь проста: на відміну від АП Кучми, в СП Ющенка панує, м'яко кажучи, безлад. Від інавгурації минуло вже он скільки часу, Банкову, як і раніше, вважають «монстром», а от навички організації, в тому числі важливих протокольних заходів, перейняти тут не зуміли.


А теперь сравним

http://maidan.org.ua/static/news/1117105121.html

26-05-2005 13:58 (т.е. на 2 дня раньше, чем УМ)

Ось уже три тижні Міжнародний фонд “Відродження” марно намагається організувати зустріч Джорджа Сороса (він приїде до України 31 травня) з Віктором Ющенком або хоча б дізнатися про згоду президента України чи його відмову від такої зустрічі.

Дівчина, що зняла слухавку у Державному секретаріаті, спочатку показала свої “глибокі” знання питанням “А що це за фонд?”, а потім ошелешила наступним: “А хто такий Сорос?” Коли ж їй чемно пояснили, що таке фонд “Відродження” і хто такий Джордж Сорос, вона переадресувала дзвінок “ до протоколу президента”. В протоколі президента історія повторилась: “А що це за фонд? А хто такий Сорос?”

Такі самі відповіді отримала Фундація “Україна-США”.

Офіційної відповіді на свій лист до президента України щодо організації його зустрічі з Дж. Соросом, фонд “Відродження” чекає уже три тижні.

Цікаво, за якими критеріями набирали до Держсекретаріату працівників? У всякому разі при Кучмі такого дрімучого невігластва, бюрократизму та байдужості не спостерігалось.

Попри всю свою гадючність, Адміністрація президента хоча б не підставляла Леоніда Кучму, діяльність якого вона забезпечувала.
-------------------------

Нетрудно заметить, что "соль" информации УМ - это не очень тщательно пережованная (простите, переработанная) информация с Майдана. Даже вывод одинако (и тоже пережован). Немного слова переставлены в предложениях. А дальше - дело техники. Позвонить в упоминаемые вами учреждения (фонд и фундация), добавить "исторической" водички (про Сороса, майонез и Корчинского) и... готов собственный материал.

Подпись под материалом - скорее всего псевдоним. А выделеное мною указывает на подсознательное ощущение у журналиста, что знает кот, чье мясо съел. Ведь это самое За даними «УМ» совершенно тут лишнее. Если материал собственный, то зачем это За даними «УМ»? Чтобы ни у кого не было сомнений? :)

Мелочно и смешно.

Відповіді

  • 2005.05.30 | Стопудів

    На Україну Молоду тепер змушують підписуватися

    Знайомих у Чернігівському Держстандарті всіх змусили.
  • 2005.05.30 | Михайло Свистович

    А, ми це дозволяємо

    Бес партийный пише:
    > Майдан, у вас "крадут" информацию ;) Или просто вас там не любят и не хотят ссылаться.

    Взагалі то ми це дозволяємо (копілефт, панімаєш), і це дуже добре, що така інфа не лише на Майдані з"явилась. Про все інше (в т.ч. і про деякі речі з тексту УМ), я краще промовчу. Утримаюсь, так би мовити, від коменртарів, щоб не усугублять (до уваги всіляки капітанам дідусям: відсутність посилання на Майдан тут ні до чого, йдеться про інші речі).

    >
    > А дальше - дело техники. Позвонить в упоминаемые вами учреждения (фонд и фундация), добавить "исторической" водички (про Сороса, майонез и Корчинского) и... готов собственный материал.

    99,6%, що так і було.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.30 | Мартинюк

      Є певна нехіть до "Майдану" з боку профжурналістів.

      Це досить часто відчувається , особливо при розгляді всіляких проектів у фондах чи в громадських організаціях (напередодні виборів і таке було). Як правило "Майдану" відмовляють у фінансуванні або в разі згоди надають у пятикратно обрізаному вигляді, після заслуховуваннь думок так званих експертів, які самі є або журналістами або тримачами інтерент ресурсів. Часто вони потім намагаються реалізувати "майданівські" пропозиції самотужки на власному платному (дотованому кимось) ресурсі. Як правило це виходить поганенько, однак це вже інша історія...

      В принципі це можна зрозуміти - для журналістів ми є штрейкбрехерами, бо безплатною працею зменшуємо вартість їхньої праці. Часто начальство при вимогах підняти зарплату (заплатити те що обіцяла)тикає пальцями у "Майдан" і каже , "ось там і без грошей можуть".

      Це реальна проблема, і що з тим робити я чесно кажучи не знаю...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".