Обговорення відкритого листа Ющенку стосовно ситуації в Криму
06/01/2005 | Gunslinger
http://maidan.org.ua/static/mai/1117633649.html
Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!
Звернутися до Вас нас змусила ситуація що склалася у АР Крим, яка на сьогодні і політично небезпечною і не може бути подоланою без особисто Вашого втручання.
Для того щоб зрозуміти нинішню ситуацію в Криму, слід проаналізувати деякі факти з політичної історії краю. В 1994 році на кримських виборах мішковський блок "Росія" отримав більше 70% голосів виборців. В 2004 році на виборах президента України внаслідок відвертого переходу кримської номенклатури на чолі із С. Куніциним на бік антиукраїнських сил, позиції коаліції "Сила народу" у Криму значно погіршилися. На виборах-2005 проросійські сили отримали на 10 % голосів більше ніж 10 років тому.
Зараз, після призначення (обрання) А.Матвієнка Головою Ради Міністрів АР Крим, та обрання (призначення) Кримського Уряду, в якому залишилися всі "центрові" фігури попереднього Уряду, які відверто працювали на перемогу В. Януковича, політична ситуація у Криму ще більш погіршилася.
Користаючись затримкою щодо вирішення кадрових питань у регіоні, проросійські сили поновили активний ідеологічний наступ. В той же час вони почали залякувати Київ етно-політичною дестабілізацією на півострові.
Тепер, коли гуманітарний блок питань повністю передано колишній голові Масандрівської селищної Ради В. Дзоз, яка в Уряді С. Куніцина відповідала саме за ідеологічну підтримку виборів, та контролювала державне телебачення, ситуація стала неконтрольованою Державою. Черговим кроком у консолідації проросійських сил у Криму стало призначення Генеральним директором ДТРК "Крим" М. Шматова, який з 2002 року очолював радіостанцію "Лідер", та ТРК "Неаполь", що контролює С. Куніцин, які під час виборів не тільки вели агітацію за В. Януковича, а й перекривали трансляцію "5 каналу" у найгостріші моменти Помаранчевої революції.
У повний голос зазвучали заклики щодо необхідності посилення російського впливу в регіоні, збереження чинної влади на всіх рівнях, яка під час виборчої кампанії відверто працювала проти В. Ющенка та всього українського загалом.
Порівняно із 1994-1995 роками нинішня ситуація в Криму стала політично загрозливішою ще й тому, що місцева регіональна влада Криму не тільки призвичаїлася до кримського, так званого, федералізму й безкарності, але й устигла інтегруватися у спільний (з іншими представниками місцевої влади) бізнес, шляхом захоплення, або ж приватизації об`єктів державної власності. Тепер представники цієї влади називають себе частиною нового місцевого "істеблішменту".
Після подолання мішковського сепаратизму у Криму в 1995 році, офіційний Київ не мав розробленої програми інтеграції АР Крим в українське суспільство, хоча й була прийнята Кабінетом Міністрів України у серпні 1995 року Постанова і 636. Однак, її виконання не було доведене до кінця: не було проведено необхідних фінансових розрахунків щодо реалізації Постанови, не було вивчено пропозиції щодо розстановки кадрів. Таким чином, зусилля кількох робочих комісій з вивчення соціально-політичної ситуації в АР Крим, напрацювання патріотично-налаштованих громадських організацій та прогресивних чиновників Криму й Києва завершилися бюрократичними зволіканнями й махінаціями з боку кримських можновладців. В результаті всі напрацювання були проігноровані, що можна пояснити небажанням кримської влади вносити зміни в усталений порядок розподілу владних повноважень та відсутністю бажання і політичної волі у володарів київських кабінетів довести справу до елементарного утвердження присутності української Держави в Кримській Автономії.
Інформаційний простір, освітньо-культурна сфера краю у супереч чинній Конституції України знов віддані під контроль кримських проросійськи налаштованих чиновників, які всі свої зусилля скерували на формування інформаційної та освітньо-культурної відірваності АР Крим від України.
Наприклад, було ухвалено концепцію виховної роботи в навчальних закладах Криму, реалізація якої спрямована на формування окремого кримського патріотизму.
На сьогодні у Криму дії ціла низка установ, які за своїм статусом відносяться до центрального підпорядкування: Представництво Президента України в АРК, представництво МЗС України, філія інституту стратегічних досліджень, Всеукраїнський інформаційно-культурний центр та деякі інші, але всі вони віддані під повний контроль кримських чиновників, осіб, які відверто декларують і пропагують проросійську політику та орієнтуються на СДПУ(о), НДП, Партію Регіонів.
Усі засоби масової інформації Криму, окрім газети "Кримська світлиця" працювали й працюють на формування ментальної відірваності кримського суспільства від України.
При цьому, треба враховувати, що всі без винятку засоби масової інформації автономії контролюються місцевою владою, чи структурами партій СДПУ(о), Партії Регіонів, НДП, КПУ... ("Укрінформ" (С. Павлів (керівник кримського корпункту) - очолював інформаційну службу штабу В. Януковича). Генеральний директор Всеукраїнського інформаційно-культурного центру Хмельовська-Алексєєва фактично всю виборчу компанію працювала на користь В. Януковича.
Необхідно також уважно вивчити діяльність кримської філії інституту Стратегічних досліджень, яку очолює відвертий прибічник старої влади О. Шевчук.
А. Матвієнко проігнорував Вашу вимогу щодо безумовного відсторонення від виконання функцій держави перших керівників, про що незаперечно свідчить запропонований ним склад уряду. За його рекомендацією створено так звані конкурсні комісії щодо відбору кандидатур на посаду голів районних державних адміністрацій, до складу яких увійшли майже на 100% представники Партії Регіонів, СДПУ(о), НДП та партії "Союз". Тобто, люди, які під час виборів в умовах Криму ризикували власним здоров'ям, майном, а в багатьох випадках і життям, поставлені А. Матвієнком у ситуацію, коли ті, хто знущалися над ними під час виборів із глумом будуть продовжувати це робити на засіданнях "кадрових комісій". Київська влада в особі А. Матвієнка в черговий раз ганебно зрадила політично активний проукраїнський прошарок Криму, який складає 15% населення Криму, крім того, зраджена півмільйонна українська громада Криму, яка на рідній землі вже п'ятнадцять років не має можливості навчати своїх дітей рідною мовою читати газети рідною мовою, якій кримські чиновники з мовчазного, а тепер уже й голосного потурання з боку Київської влади, кажуть, що їх у Криму не має. Але українці у Криму і! Ми впевнені, що вибори 2006 року це доведуть!
Таким чином, сьогодні місцева еліта з допомогою А. Матвієнка знов має в Криму практично необмежену та неконтрольовану Києвом владу. Очевидно, що А. Матвієнко свідомо чи ні вибрав абсолютно помилкову стратегію щодо інтеграції Криму в українське суспільство. Тому ми вимагаємо:
1. Негайної відставки Уряду АР Крим, який у теперішньому складі не спроможний ні, в якій мірі реалізувати Вашу програму "Десять кроків назустріч людям".
2. Негайного призначення Постійного Представника Президента України в АРК, оскільки в ситуації, що склалася, головною інституцією, яка повинна здійснювати програму інтеграції Криму в українське суспільство має стати Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. На посаду Представника Президента повинна бути підібрана кандидатура, яка і відданою українській державі, та має не лише відповідний авторитет серед ділових та політичних кіл Криму, а й всієї України.
3. Для ефективного подолання опору антиукраїнських сил на теренах АРК пропонуємо:
- виконати рекомендації Кабінету Міністрів України щодо перетворення міністерства освіти і науки АРК у головне управління освіти і науки з безпосереднім підпорядкуванням Міністерству освіти й науки України;
- перетворити міністерство культури АРК у головне управління культури Міністерства культури та мистецтв України;
- підпорядкувати комітет по інформації АРК - безпосередньо відповідному органові в Києві;
- змінити подвійне підпорядкування на пряме управління відповідними центральними органами України: ДТРК "Крим", теле- радіо- передавальним Центром в АРК, Всеукраїнським інформаційно-культурним центром в АРК, Представництвом "Укрінформу" в АРК;
- замінити керівництво та персональний склад Кримської філії інституту Стратегічних досліджень, інших установ, які готують для керівництва держави аналітичні та дослідницькі матеріали про події в АРК; - провести ретельне розслідування компетентними органами усіх без винятку фактів порушення закону про вибори Президента України посадовими особами та фактів застосування адмінресурсу;
- поміняти керівників установ, які під час виборів використовували для агітації власні адміністративні повноваження, або брали участь у фальсифікації результатів виборів.
4. Терміново призначити спеціальну багатопрофільну державну комісію з вивчення соціально-політичної ситуації в АР Крим із залученням посадових осіб Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки та оборони України при Президентові України.
5. На час роботи комісії контроль за діяльністю уряду Криму, органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій покласти на Постійного Представника Президента України в АРК згідно з його повноваженнями, передбаченими Законом України про Представництво Президента України в АРК.
6. За результатами роботи цієї комісії вирішити питання, щодо кадрових призначень на всіх рівнях виконавчої влади в АРК.
7. Якщо Уряд АР Крим не буде змінено, та буде продовжена теперішня ганебна політика щодо призначення голів Райдержадміністрацій ми будемо вимушені домагатися відставки цього складу Уряду АРК усіма засобами, які не заборонені чинним законодавством.
Згідно із Законом України "Про звернення громадян" просимо відповідь надіслати за адресою:
95001, м. Сімферополь,
вул. Футболістів,77, кв. 1.
Тел.: (0652) 290-394, 544-351,
e-mail: karina@me-ga.net)
З повагою, Ю.Руденко, Кримська регіональна організація партії ”Батьківщина”,
Л.Пілунський, Кримська крайова організація народного руху України,
Олег Фомушкін, Кримська республіканська організація Української народної партії,
Людмила Іванова, Кримська республіканська організація Народного союзу “Наша Україна”,
Сергій Савченко. Кримське відділення Всеукраїнського громадського об'єднання ім.Т.Г.Шевченка “Просвіта” ,
Інвер Ізетов, Сімферопольська міська організація соціально-економічної партії “Союз -Чорнобиль”,
Віктор Байраков, голова кримського відділення Спілки Офіцерів України.
Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!
Звернутися до Вас нас змусила ситуація що склалася у АР Крим, яка на сьогодні і політично небезпечною і не може бути подоланою без особисто Вашого втручання.
Для того щоб зрозуміти нинішню ситуацію в Криму, слід проаналізувати деякі факти з політичної історії краю. В 1994 році на кримських виборах мішковський блок "Росія" отримав більше 70% голосів виборців. В 2004 році на виборах президента України внаслідок відвертого переходу кримської номенклатури на чолі із С. Куніциним на бік антиукраїнських сил, позиції коаліції "Сила народу" у Криму значно погіршилися. На виборах-2005 проросійські сили отримали на 10 % голосів більше ніж 10 років тому.
Зараз, після призначення (обрання) А.Матвієнка Головою Ради Міністрів АР Крим, та обрання (призначення) Кримського Уряду, в якому залишилися всі "центрові" фігури попереднього Уряду, які відверто працювали на перемогу В. Януковича, політична ситуація у Криму ще більш погіршилася.
Користаючись затримкою щодо вирішення кадрових питань у регіоні, проросійські сили поновили активний ідеологічний наступ. В той же час вони почали залякувати Київ етно-політичною дестабілізацією на півострові.
Тепер, коли гуманітарний блок питань повністю передано колишній голові Масандрівської селищної Ради В. Дзоз, яка в Уряді С. Куніцина відповідала саме за ідеологічну підтримку виборів, та контролювала державне телебачення, ситуація стала неконтрольованою Державою. Черговим кроком у консолідації проросійських сил у Криму стало призначення Генеральним директором ДТРК "Крим" М. Шматова, який з 2002 року очолював радіостанцію "Лідер", та ТРК "Неаполь", що контролює С. Куніцин, які під час виборів не тільки вели агітацію за В. Януковича, а й перекривали трансляцію "5 каналу" у найгостріші моменти Помаранчевої революції.
У повний голос зазвучали заклики щодо необхідності посилення російського впливу в регіоні, збереження чинної влади на всіх рівнях, яка під час виборчої кампанії відверто працювала проти В. Ющенка та всього українського загалом.
Порівняно із 1994-1995 роками нинішня ситуація в Криму стала політично загрозливішою ще й тому, що місцева регіональна влада Криму не тільки призвичаїлася до кримського, так званого, федералізму й безкарності, але й устигла інтегруватися у спільний (з іншими представниками місцевої влади) бізнес, шляхом захоплення, або ж приватизації об`єктів державної власності. Тепер представники цієї влади називають себе частиною нового місцевого "істеблішменту".
Після подолання мішковського сепаратизму у Криму в 1995 році, офіційний Київ не мав розробленої програми інтеграції АР Крим в українське суспільство, хоча й була прийнята Кабінетом Міністрів України у серпні 1995 року Постанова і 636. Однак, її виконання не було доведене до кінця: не було проведено необхідних фінансових розрахунків щодо реалізації Постанови, не було вивчено пропозиції щодо розстановки кадрів. Таким чином, зусилля кількох робочих комісій з вивчення соціально-політичної ситуації в АР Крим, напрацювання патріотично-налаштованих громадських організацій та прогресивних чиновників Криму й Києва завершилися бюрократичними зволіканнями й махінаціями з боку кримських можновладців. В результаті всі напрацювання були проігноровані, що можна пояснити небажанням кримської влади вносити зміни в усталений порядок розподілу владних повноважень та відсутністю бажання і політичної волі у володарів київських кабінетів довести справу до елементарного утвердження присутності української Держави в Кримській Автономії.
Інформаційний простір, освітньо-культурна сфера краю у супереч чинній Конституції України знов віддані під контроль кримських проросійськи налаштованих чиновників, які всі свої зусилля скерували на формування інформаційної та освітньо-культурної відірваності АР Крим від України.
Наприклад, було ухвалено концепцію виховної роботи в навчальних закладах Криму, реалізація якої спрямована на формування окремого кримського патріотизму.
На сьогодні у Криму дії ціла низка установ, які за своїм статусом відносяться до центрального підпорядкування: Представництво Президента України в АРК, представництво МЗС України, філія інституту стратегічних досліджень, Всеукраїнський інформаційно-культурний центр та деякі інші, але всі вони віддані під повний контроль кримських чиновників, осіб, які відверто декларують і пропагують проросійську політику та орієнтуються на СДПУ(о), НДП, Партію Регіонів.
Усі засоби масової інформації Криму, окрім газети "Кримська світлиця" працювали й працюють на формування ментальної відірваності кримського суспільства від України.
При цьому, треба враховувати, що всі без винятку засоби масової інформації автономії контролюються місцевою владою, чи структурами партій СДПУ(о), Партії Регіонів, НДП, КПУ... ("Укрінформ" (С. Павлів (керівник кримського корпункту) - очолював інформаційну службу штабу В. Януковича). Генеральний директор Всеукраїнського інформаційно-культурного центру Хмельовська-Алексєєва фактично всю виборчу компанію працювала на користь В. Януковича.
Необхідно також уважно вивчити діяльність кримської філії інституту Стратегічних досліджень, яку очолює відвертий прибічник старої влади О. Шевчук.
А. Матвієнко проігнорував Вашу вимогу щодо безумовного відсторонення від виконання функцій держави перших керівників, про що незаперечно свідчить запропонований ним склад уряду. За його рекомендацією створено так звані конкурсні комісії щодо відбору кандидатур на посаду голів районних державних адміністрацій, до складу яких увійшли майже на 100% представники Партії Регіонів, СДПУ(о), НДП та партії "Союз". Тобто, люди, які під час виборів в умовах Криму ризикували власним здоров'ям, майном, а в багатьох випадках і життям, поставлені А. Матвієнком у ситуацію, коли ті, хто знущалися над ними під час виборів із глумом будуть продовжувати це робити на засіданнях "кадрових комісій". Київська влада в особі А. Матвієнка в черговий раз ганебно зрадила політично активний проукраїнський прошарок Криму, який складає 15% населення Криму, крім того, зраджена півмільйонна українська громада Криму, яка на рідній землі вже п'ятнадцять років не має можливості навчати своїх дітей рідною мовою читати газети рідною мовою, якій кримські чиновники з мовчазного, а тепер уже й голосного потурання з боку Київської влади, кажуть, що їх у Криму не має. Але українці у Криму і! Ми впевнені, що вибори 2006 року це доведуть!
Таким чином, сьогодні місцева еліта з допомогою А. Матвієнка знов має в Криму практично необмежену та неконтрольовану Києвом владу. Очевидно, що А. Матвієнко свідомо чи ні вибрав абсолютно помилкову стратегію щодо інтеграції Криму в українське суспільство. Тому ми вимагаємо:
1. Негайної відставки Уряду АР Крим, який у теперішньому складі не спроможний ні, в якій мірі реалізувати Вашу програму "Десять кроків назустріч людям".
2. Негайного призначення Постійного Представника Президента України в АРК, оскільки в ситуації, що склалася, головною інституцією, яка повинна здійснювати програму інтеграції Криму в українське суспільство має стати Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. На посаду Представника Президента повинна бути підібрана кандидатура, яка і відданою українській державі, та має не лише відповідний авторитет серед ділових та політичних кіл Криму, а й всієї України.
3. Для ефективного подолання опору антиукраїнських сил на теренах АРК пропонуємо:
- виконати рекомендації Кабінету Міністрів України щодо перетворення міністерства освіти і науки АРК у головне управління освіти і науки з безпосереднім підпорядкуванням Міністерству освіти й науки України;
- перетворити міністерство культури АРК у головне управління культури Міністерства культури та мистецтв України;
- підпорядкувати комітет по інформації АРК - безпосередньо відповідному органові в Києві;
- змінити подвійне підпорядкування на пряме управління відповідними центральними органами України: ДТРК "Крим", теле- радіо- передавальним Центром в АРК, Всеукраїнським інформаційно-культурним центром в АРК, Представництвом "Укрінформу" в АРК;
- замінити керівництво та персональний склад Кримської філії інституту Стратегічних досліджень, інших установ, які готують для керівництва держави аналітичні та дослідницькі матеріали про події в АРК; - провести ретельне розслідування компетентними органами усіх без винятку фактів порушення закону про вибори Президента України посадовими особами та фактів застосування адмінресурсу;
- поміняти керівників установ, які під час виборів використовували для агітації власні адміністративні повноваження, або брали участь у фальсифікації результатів виборів.
4. Терміново призначити спеціальну багатопрофільну державну комісію з вивчення соціально-політичної ситуації в АР Крим із залученням посадових осіб Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки та оборони України при Президентові України.
5. На час роботи комісії контроль за діяльністю уряду Криму, органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій покласти на Постійного Представника Президента України в АРК згідно з його повноваженнями, передбаченими Законом України про Представництво Президента України в АРК.
6. За результатами роботи цієї комісії вирішити питання, щодо кадрових призначень на всіх рівнях виконавчої влади в АРК.
7. Якщо Уряд АР Крим не буде змінено, та буде продовжена теперішня ганебна політика щодо призначення голів Райдержадміністрацій ми будемо вимушені домагатися відставки цього складу Уряду АРК усіма засобами, які не заборонені чинним законодавством.
Згідно із Законом України "Про звернення громадян" просимо відповідь надіслати за адресою:
95001, м. Сімферополь,
вул. Футболістів,77, кв. 1.
Тел.: (0652) 290-394, 544-351,
e-mail: karina@me-ga.net)
З повагою, Ю.Руденко, Кримська регіональна організація партії ”Батьківщина”,
Л.Пілунський, Кримська крайова організація народного руху України,
Олег Фомушкін, Кримська республіканська організація Української народної партії,
Людмила Іванова, Кримська республіканська організація Народного союзу “Наша Україна”,
Сергій Савченко. Кримське відділення Всеукраїнського громадського об'єднання ім.Т.Г.Шевченка “Просвіта” ,
Інвер Ізетов, Сімферопольська міська організація соціально-економічної партії “Союз -Чорнобиль”,
Віктор Байраков, голова кримського відділення Спілки Офіцерів України.